Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Aplinkosaugos politika

Liutauras Stoškus. Laikas patvirtino: skalūnų dujų „revoliucija“ pernelyg tarši, kad apsimokėtų

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gruodžio 29 d. 16:13

8     

    

Liutauras Stoškus. Laikas patvirtino: skalūnų dujų „revoliucija“ pernelyg tarši, kad apsimokėtų

Gal čia ne itin šventinis pranešimas, bet dalinuosi. Apie ką kalbėjau prieš 7 metus, pasitvirtina. Prisimenate, kaip Valentinas Mazuronis su konservatoriais ir liberalais spaudė visus pradėti skalūnų dujų ir naftos paieškas, kaip buvo tyčiojamasi ir niekinami tam priešinęsi žygaitiškiai, šilutiškiai ir kitų vakarų Lietuvos gyventojai. Net iki šiol vis kartkartėmis pasigirsta verkšlenimai dėl „išvyto Chevron“.

Net JAV, kur skalūnų naftos ir dujų atsargos yra didžiausios, kur dujos ir nafta daugiausia išgaunami negyvenamose ar mažai apgyvendintose teritorijose, šiuo metu stambios įmonės sunkiai padengia investicijas. Su visa Trumpo administracijos pagalba dujų eksportui.

Per šiuos metus iki rugsėjo bankrotą paskelbė 33 naftos ir dujų gavybos įmonės JAV. 2018 metais jų buvo 27 (daugiau apie tai skaitykite ČIA). Visa gavyba laikėsi ant pakilusių naftos kainų. Ir aplinkosaugos sąskaita. Nes, cleanup costs make extraction ‘uneconomic’ („valymo kaštai padaro gavybą neekonomišką“ – red. vertimas).

v

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

> 19:10       2019-12-29 22:48

Žinai ką, ,,gudragalvi” pinigų maiše iš ne-putino komandos, gal tu pasisprogdink kokią nešvarią bombikę po savo grindimis. Turėsi savo mažytę Nevadą ir galėsi uostyti tas savo dujas nors ir pro abudu galus, kol nukeipsi. O Žemaitija ne tavo, ir ne tau jos žmones tručyti. Ar milijardą metų gyvensi? Pajusi, kad ir tau jau nieko nereikia. Auksiniame karste palaidos? Taigi paleis dūmais, kad tik pigiau būtų. Tokio žmogėno ir vaikai tokie, kitaip nebūna. O mano tauta išliks savo žemėje. Ačiū Dievui, kad tu jai nepriklausai.

Kis       2019-12-29 19:00

be reikalo pries metines sventes suda mali?Ka tu supranti apie dujas,gal tik pabezdi strosnai,juk niekas neuzsieme su anuomis,o Putinas ir siandiena bijo ju kaip velnias kryziu,nes jis dar nera pribrendes.O gal gavai pasylka is Maskvos?

stasys        2019-12-29 18:42

cit. ” Žemaičiai apsigynė ir apsaugojo musų nacionalinį turtą geriamajį požeminio vandens klodus.” tokiam piršto į burna geriau nedėti ..nukas sulig alkūnę. Va pasirodo žemaičiai apgynė Lietuvos geriamojo vandens klodus ..  o gal kalti politikai ‘pritriede’ į kelnes dėl šimto kito parėkaujančiu . ??

ah1       2019-12-29 18:10

na va dar vienas patvirtinimas kad aukščiausia esybė laikas/Brahma neklystančios išminties šaltinis,pasaulį valdantis suvokimas, pagal Aitrėja Upanišada 3.3; - citata : “Laikas patvirtino: skalūnų dujų „revoliucija“ pernelyg tarši, kad apsimokėtų”

neužmirškime 'didvyrių"       2019-12-29 18:10

Prisiminkim kaip skatino ir stūmė Kubiliai, ir Co ,kaip beįmanydami šią “purviną”, “nuodingą” , įslaptintą dėl pavojingų naudojamų gamtai ( tuo pačiu ir žmonėms) cheminių teršalų) Technologiją. Atsakingi geologijos instituto vadovai net atsistatydino dėl didžiulio spaudimo leisti,  pateikti melagingą reikalingą info dėl leidimo gręžiniams atlikinėti Lietuvos Žemiatijos krašte. Žemaičiai apsigynė ir apsaugojo musų nacionalinį turtą geriamajį požeminio vandens klodus.
Kas gali atsakyti kodėl iš šio nei iš to atsirado arseno užterštumas geriamuosiuose vandenyse?. O po tokių  masiškų gręžinių atlikimo situacija būtų nepalyginamai baisesnė  už dabartinius arseno baimės ” žiedelius.”.
Šiuos gręžinius tikslingiau atlikinėti uolėtuose kalnuotose vietovėse, kur vandeningieji klodai apsaugoti vienas nuo kito nepralaidžių akmeningujų  uolienų sluoksniais. Lietuvoje , kur srūva požeminio geriamo vandens upės tai daryti būtų beprotybė. bet ko gi nepadarysi “dėl trupinio auksio, gardaus valgio šaukšto “...

,,Puikiai žiniai''       2019-12-29 18:10

Ko džiaugies?  Kad reiks pirkti ruskas dujas ,kurias jie pavers raketom ,  tankais ,  bommbonešiais, įgyvendinami savo nac.  idėją -  grobti kaimynų  žemes,  kaip
darė  kelis šimtus metų?  kas tave lietuviškai mokino?  ar tu agentas ar šiaip durnas?

stasys        2019-12-29 17:28

Visa bėda autoriau kad Tamstos dėka ir kitu panašiu į Jus.. Lietuvos visuomenė taip ir negavo konkretaus atsakymo apsimokanti ar ne ta skalūnų technologija Lietuvai . cit.“ Per šiuos metus iki rugsėjo bankrotą paskelbė 33 naftos ir dujų gavybos įmonės JAV. 2018 metais jų buvo 27 (daugiau apie tai skaitykite ČIA). Visa gavyba laikėsi ant pakilusių naftos kainų. Ir aplinkosaugos sąskaita.“ Kai teikiate nuoroda į dar viena „žaliųjų“ portalą nemanykite jog neatsiras protaujančiu ir niekas nepatikrins tamstos siūlomų informacijų šaltiniu .. Tamsta esate pavyzdys tos neraštingos visuomenės pasluoksnio kuriam užtenka tik banano žievės ant žemės jog kiltu visuotinas nepasitenkinimas . Jei ekonomika veiktu tokiais Tamstos tiesos (įžvalgu) principais bijau Tamstele vis dar vaikščiotu su nuogu užpakaliu ir su ta pačia kuoką .. rankose. Bankrotas tai natūralus ekonomikos augimo produktas kurio dėka tam tikra dalis verslo atstovu gauna teisę vėl pabandyti iš naujo .. Beje ar tikrinote kiek nauju įmonių Amerikoje įsisteigė per ta laikotarpį toje srityje ..? pasidomėkite .ir ko tikrai nereikėtu klausti tai žalio-aplinkosaugininko ka Jis mano apie skalūnų technologija ..Beje panašiai buvo kalbama ir apie SGD terminalą Klaipėdoje ..bei jo veikla , tik tie melagiai toli nenuvažiavo su tais savo rentabilios veiklos melais .

Puiki žinia!       2019-12-29 16:54

Tikrai šventinė. Gal tik kokiam Ž.P. ir Co nelabai šventinė.

Rekomenduojame

Džiaugsmingų velniai žino, ko! Arba kuo pavojingi kvailiai su iniciatyva

Vengrų parlamentas pritarė siūlymui rengti referendumą LGBT klausimais

Edvardas Čiuldė. Kaip kaunietis pardavinėjo žemę Plungės rajone

Prancūzija: ar tikrai Éric Zemmour yra antisemitas?

Justas Sakavičius. Pamirštami ilgus metus ir net dešimtmečius galiojantys teisės aktai

„Migruojantys“ per vielą vertinami palankiau, nei sąžiningi?

Eric Zemmour: Prancūzijai reformų nebereikia, Prancūzijai reikia išlikti

Dominykas Vanhara. Kelios įdomybės iš politinės korupcijos bylos

Darius Alekna. Norintiems pažinti homoseksualumo reiškinį

Vytautas Sinica. Europą integruos… islamas

Europos Komisija užsimojo cenzūruoti Kalėdas

Popiežius Pranciškus gali atvežti 50 migrantų iš Kipro į Italiją

Aleksandras Nemunaitis. Šios valdžios neįmanoma gerbti

Tyrėja praneša apie duomenų problemas Pfizer vakcinos bandyme

Nauja valdžia Vokietijoje – sunkūs laikai V. Orbanui ir J. Kačynskiui?

Australija ruošiasi uždrausti anonimiškumą internete, norėdama sustabdyti „užgauliojimus“

Norvegai nesutaria, ar transvestitai gali kalbėti bažnyčioje

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.