Demokratija ir valdymas, Aplinkosaugos politika, Savivalda

Liutauras Stoškus apie maumedžių „egzekuciją“ Antakalnyje: „Šis nebaudžiamumas turi galų gale baigtis“

Tiesos.lt redakcija   2017 m. rugpjūčio 25 d. 18:37

15     

    

Liutauras Stoškus apie maumedžių „egzekuciją“ Antakalnyje: „Šis nebaudžiamumas turi galų gale baigtis“

Pastarosiomis savaitėmis pilietinės visuomenės dėmesys buvo nukrypęs į Kauną – į jo piliečių sutelktas pastangas sustabdyti valdžios savivalę ir išsaugoti Kauną žalią. Tačiau neatsakingas požiūris į supančią aplinką ir neprofesionalus ar atsainus savo pareigų vykdymas būdingas ne tik Kaunui, bet ir Vilniaus tvarkytojams – tiek projektų autoriams, tiek darbininkams. Štai kad ir šiomis dienomis tiesiant išties gyventojams reikalingą dviračių taką Saulėtekis–Centras Antakalnio spec. ligoninės parke barbariškai sužaloti saugotini medžiai – maumedžiai.

Sprendžiant iš nuotraukų, kurias visuomeninės iniciatyvos „Gelbėkime Vilniaus medžius“ paskyroje Veidaknygėje kartu su žinute apie necivilizuotus darbo metodus paviešino vilnietė Eleonora Strazdienė, geras sumanymas įgyvendintas išties neprofesionaliai, visiškai nepagrįstai žalojant vertingus medžius:

„Jau nebežinai, nei ką daryti, nei už ko griebtis. Per Antakalnio spec. ligoninės parką tiesiamas dviračių takas, sujungsiantis Saulėtekį su miesto centru. Toks takas tikrai reikalingas, todėl labai palaikau šį projektą. Norėčiau džiaugtis, bet matant, kaip tai daroma, norisi tik verkti.

To parko puošmena yra šimtamečiai maumedžiai, jie išsiskiria iš visų medžių. Negi projektuotojams „reikėjo“ pasukti dviračių taką būtent pro juos ir taip nukapoti trijų gražuolių maumedžių šaknis, kad vėliau būtų galima juos nukirsti, nes kažin ar jie išgyvens po tokios egzekucijos?

Kodėl vykdant kasimo darbus šalia saugotinų vertingų medžių nedalyvauja arboristas ar dendrologas? Kada mes pagaliau atsikratysime tų sovietinių buldozerio metodų ir pradėsime dirbti europietiškai?! Klausimai retoriniai, bet labai skaudūs. Taip norisi, kad viskas vyktų civilizuotai. Nejaugi Vilniaus savivaldybei tai misija neįmanoma?“

Į žinutę atsiliepęs Vilniaus m. savivaldybės tarybos narys aplinkosaugininkas Liutauras Stoškus pareiškė, kad iš to, kas jis mato nuotraukose, jau dabar gali pasakyti, jog „tai yra absoliučiai nepateisinama“ ir jis imsis „visų reikiamų veiksmų, kad kalti būtų nubausti. Šis nebaudžiamumas turi galų gale baigtis.“

Po kurio laiko pranešęs, jog pažeidimai jau fiksuojami, aplinkosaugininkas pridūrė, jog sprendimas tiesti dviračių taką būtent toje vietoje, kur kilo grėsmė medžiams, yra „planavimo neišeinant iš kabineto rezultatas“.

Nuotraukos – Eleonoros Strazdienės.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Marginalas       2017-08-29 11:52

Visose policinėse valstybėse, tiek čia, tiek ruskijoje, vykdomos akcijos kertant medžius, kad niekas už jų nesislėptų šaudydamas į policiją.

va va       2017-08-29 3:52

Skverneliško darbo pavyzdys. Nesvarbu kad nelabai naudingas, svarbu darbas vardan velniai žino ko. Tas bendras atliktas darbas fizikoje žymimas raide A.

to Medziai       2017-08-28 14:12

Senosios sajungos nebera toj pacioj vietoj. Dabar komunizmas persikele i ES. O musu valdziagyviai negali be ponu nes patys yra buki ir nenori buti uz ka nors atsakingi.

Medžiai        2017-08-28 11:53

čia tarsi ir ne prie ko. Tiesiog valstybę bando perimti buvę milicininkai.  Jie atvirai ir sistemingai stiprina “valdžios vertikalę”. Tam, kad grąžintų Lietuvą į sąjungą, kurios vardas ne ES. Jei ne aktyvūs piliečiai, Europą matytume kaip savo ausis. Kiek kartų bandė brutaliai slopinti Kauną, tiek kartų jiems nepasisekė. Kaune rusena tautos gyvastis, tebeauga senieji ąžuolai.

Skaitytojos       2017-08-28 11:13

Stasys komentare rašo, kad visur tas pats. Vilniuje, Kaune ,Klaipėdoje…
Papildome, kad ir Šiauliuose tas pats. Ir čia iškirsta labai daug mieste augusių sveikų medžių. Žmonės taip pat verkė, piktinosi,spauda rašė. Ir nieko. Atrodo, kad mieste nebėra savivaldybės,kontrolės, tik kažkieno savivalė, prisidengiant demokratija. Labai liūdna.

Tik tiek       2017-08-27 20:07

pasakysiu - ką tik tuo klausimu ( t.y. tų kaštonų genocido klausimu )  pasikalbėjau su pažįstamais iš Kauno Smetonos gatvės ( jų ir tėvai nuo seno ( nuo to pačio Smetonos laikų )  toj gatvėj gyveno ) . Tai va - jie visai nepyksta , kad jų gatvę rimtai kapitališkai tvarko nauja Kauno valdžia ir jie visai supranta, jog tie kaštonai , kaip ir mes visi, nėra nemirtingi .

Al.       2017-08-27 19:07

Tiesos,lt turėtų kasdien paklausti Stoškaus kas kaltieji ir kaip jie nubausti.

Mix       2017-08-27 15:31

“Tai planingas, gal net valstybės priešų sumanytas naikinimas” rašo Stasys. Aš galvoju taip pat, nes ir į rajonus persimetė medžių pjovimo vajus.

Spėkit       2017-08-27 13:40

už kiek bus parduota šių MAUMEDŽIŲ mediena? Kai supūna ąžuolo, pušies, eglės lentos, maumedžio lieka kokios buvę. “Amžinas medis” sako meistrai.

Stasys       2017-08-26 13:38

Visur tas pats. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ..... Sunku paaiškinti tokią valdžiažmogių veiklą. Gali būti, kad tai planingas, gal net valstybės priešų sumanytas naikinimas. Be abejo, aš tai nenorėčiau, jei būčiau jaunas, taip pat gyventi vien tik ant asfalto ir betono, išvykčiau į kitas šalis, kur kitoks požiūris į gamtą bei jos kūrinius, nežiūrint į tai, kad ir auksinius šviestuvus pastatytų plikoj vietoj. Neabejoju, kad tam medžių naikinimui metami nemaži pinigai, anot, kad pagerintų vargingųjų materialinę padėtį, o dabar aniems “špyga taukuota”. O jeigu daliai žmonių neramu dėl to beatodairiško madžių žudymo, tai jie gali nebaudžiamai “bananais” pavaišinti, pavyti ir dar pridėti. .... Na, štai tokia dabartinė šių dienų “demokratija” Lietuvoje.

Dabar       2017-08-25 21:25

Lietuvoj prasidėjo bespridielas. Vilniuj naikinami taurūs maumedžiai, o Kaune nuliūdę kaštonai .

step by step       2017-08-25 20:37

genialus komunistas Algirdas Mykolas Brazauskas sukūrė planą, kaip įgyvendinti savo mokytojo Suslovo planą: Lietuva be lietuvių.
STEP BY STEP !!
——-
medžių sunaikinimas - tik mažytė plano dalis.
——-
emigracija, teisingumo nebuvimas, rusiškos savižudiškos kultūros diegimas, atskirtis, iniciatyvos žlugdymas ir t.t. ir t.t.

teritorijos gyventojas       2017-08-25 20:22

-Svarbiausia įsisavinti pinigus.
O pinigai ant medžių neauga.
Tai naxren mum tie medžiai?

Protingi...       2017-08-25 20:08

Protingi išvažiavo,bukapročiai liko.Ir nemokšos daro savo juodus darbus,šitaip
kenkdami Lietuvai ir kompromituodami jos Laisvę ir Nepriklausomybę.Graudu,skaudu ir
pikta.Ar dar liko bent vienas protingas vilnietis mano vaikystės mieste,kad suge-
bėtų apginti jį.O kartu ir nugriauti tą šlykštuolį vamzdį prie Neries.

šim maš šiux       2017-08-25 20:07

pradėjau nuo tujų, dabar imsiuos stambesnių augalų.
ech, sapnuoju, svajoju kada nors nuvykti su benzopjúklu į ir stelmužę.


Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.