Ekonominė politika

Liudvikas Narcizas Rasimas. Kas skandina Lietuvos „Independence“?

Tiesos.lt siūlo   2019 m. sausio 28 d. 8:53

20     

    

Liudvikas Narcizas Rasimas. Kas skandina Lietuvos „Independence“?

propatria.lt

Kai Lietuva įsirengė suskystintų dujų terminalą su išsinuomotu norvegišku laivu, visi tikėjosi, kad ir neprisijungusi prie kontinentinės Europos elektros energetinių tinklų Lietuva bet kokiu momentu galės jaustis saugi. Net ir tada, kai energetinės sistemos dažnį centralizuotai valdanti ir koordinuojanti Maskva dėl karinių, ekonominių ar politinių priežasčių pati nutrauktų elektros energijos linijų bendrą naudojimąsi. Turint nuosavą dujų terminalą, galima buvo savas elektros jėgaines paruošti taip, kad per keliolika valandų pilnu pajėgumu pradėtų veikti bent 1000 MV generacija, ir kartu būtų įrengta nuolat budėjimo režimu tuščiais apsisukimais dirbanti jėgainė, įjungianti generatorių darbui per kelias sekundes ir užtikrinanti pirminį rezervą. Net jeigu elektros gamyba būtų brangesnė (šiuo metu taip ir yra), tai elektrą gaminančių įmonių išsaugojimas, specialistų išsaugojimas, minėtų įmonių savalaikis ir nuolatinis modernizavimas, netrukdo Lietuvą didžia dalimi aprūpinti kitur pagaminta elektra ir tuo pačiu būti pasiruošusiai bet kuriems netikėtumams. O netikėtumai gali ateiti tiek iš rytų, tiek iš vakarų. Šiandien akivaizdžiai matome, kad ir vakarinis mūsų kaimynas netrykšta Lietuvai altruizmu, tuo tarpu rytinis kaimynas akivaizdžiai tam ruošiasi.

Deja, energetikų „klanui“ (kitaip pavadinti, deja, sunku) dabar vadovaujantieji iki šiol nieko iš esmės nepadarė, o buvusieji už veiksmus rytinio kaimyno naudai iš vakariečių ėmė milijoninius kyšius, o už ką konkrečiai, niekas taip ir nežino. Akivaizdžiai matome kad virš pastarųjų galvų prokuratūra laiko nuo teisingumo lietaus saugantį skėtį, kuris bus nereikalingas, kada sušvis jiems senaties saulė.

Buvęs JAV Europoje pajėgų vadas Benas Hodgesas labai konkrečiai nurodo: „Artimiausius penkerius metus didžiausią grėsmę Lietuvai kelia Baltijos šalių energetikos priklausomybė nuo Maskvos. Gali būti sutrikdytas energijos tiekimas, kol Baltijos šalys nėra visiškai apsirūpinančios ar bent jau nėra atsijungiančios nuo Rusijos tinklų. Energetika – tai įrankis, kurį Rusija naudoja politikoje“. Kaip matome, jis atkreipia dėmesį visų pirma į būtinybę turėti technines galimybes pačioms Baltijos valstybėms apsirūpinti energija ir tai akivaizdžiai suprantama. Laukti penkis metus, kol Baltijos valstybių pradės veikti kontinentinės Europos elektros tinkle, kam, kodėl?!  Kai elektros gamybą pakeičia tik prekyba – perku, parduodu, uždirbu, vėl perku, parduodu, uždirbu ... ir dar būti visiškai priklausomu nuo Maskvos – pavojinga ne tik Lietuvai, bet ir sąjungininkų kariuomenei Lietuvoje. Kas sutiks mus ginti, jeigu bet kada iš Maskvos gali būti sutrikdytas energijos tiekimas, o pakankamos vidinės generacijos nėra? Ir taip dar penkis metus? O ir tie penki metai dėl jau esamų kitos šalies kaprizų gali nusitęsti iki begalybės. Pagaliau, kodėl Karaliaučiaus sritis gali, o Lietuva, turėdama daug geresnes sąlygas, negali techniškai pasiruošti pati apsirūpinti elektra bent jau kurį laiką? Juk Rusijos įvykdytas energetinis savarankiškumas Karaliaučiaus krašte ar elektros linijos nuo Astravo nutiesimas iki Petrogrado nėra priverstinis. Tai ir galimai karinis projektas – jie ruošiasi, o mes miegam?

Savo laiku iš visų Lietuvos mokesčių mokėtojų kišenės buvo surinktas didžiulis energetinis fondas. Vėliau, sukūrus eilę valstybinių energetinių įmonių, jis buvo padalintas tarp jų. Ar tie didžiuliai pinigai dar yra?

Šiandien viešai skelbiama, kad Lietuvos elektrinės du blokai konservuojami. Pamename, kažkada buvo skelbiama, kad Elektrėnuose bus kūrenamas iš Venesuelos atplukdytas pigus kuras, ant kaminų uždėti filtrai. Projektas žlugo – pinigai išleisti vėjais. Vėliau Elektrėnų blokai buvo ruošiami gamtinių dujų kūrenimui, nupirkti modernūs įrengimai. Tačiau tinkamam darbui taip ir nesureguliavus – jau konservuojami. Devintas naujas blokas irgi turėjo būti aprūpintas papildoma kompiuterine įranga, įgalinančia paleisti agregatus elektros gaminimui per kelias ar keliolika sekundžių, t .y. tai, ko šiandien Lietuvai ir trūksta. Kodėl trūksta? Apibendrintai galima pasakyti, kad iki šiol Lietuvos energetinę sistemą valdė savanaudžiai. Prekiauti pigiau, negu gaminti, taigi gamintojus atleiskime iš darbo ir juos pakeiskime prekybos vadybininkais. Ir jokio galvos sukimo. Atlyginimai puikiausi, konferencijos, nuolatinių studijų, kaip sinchronizuotis su Europa užsakinėjimas ir vis pažadai, kurių bet kada galima atsisakyti. Juk šiandien net Vilniaus regionas dar yra baltarusiškos sistemos dalis. Turiu dokumentą, kad tik 2018 m. energetikai kreipėsi į Vilniaus rajono savivaldybę dėl elektros perdavimo linijos Vilnius-Neris vystymo plano rengimo. O Baltarusijos pusėje Pastavy vietovėje jau pastatyta elektros pastotė, tikintis Astravo AE energiją tiekti mums. Lietuva ir Utenoje jau pasiruošė bet kokioms sąlygoms priimti Astravo elektrą. Tad kam verti Seimo priimti teisės aktai? Visa tai verčia labai rimtai suklusti, kas gi vyksta Lietuvos energetikoje? Šiandien niekas nežino, kokios sutartys dėl energijos tiekimo ir naudojimosi Lietuvoje esančiais elektros tinklais yra sudarytos. Nežinoma, ar Kruonis kažkokiu susitarimu tikrai yra įtrauktas kaip Astravo AE saugumą užtikrinantis objektas? Ir lyg nujausdami, kad teks už tuos pinigus, kurie buvo sukaupti energetikos įmonėse ir už kuriuos jau dabar galima nusipirkti norvegų laivą, teks atsiskaityti, pradeda skleisti paskalas – lyg susitarę su Rusijos valdovais ar jų energetikos ministru, gąsdina mus milijardiniais sinchronizavimo kaštais? Ir įdomiausia, kad dar nesusitvarkę ir neatsiskaitę namuose, „Lietuvos energija“ steigia komercinę organizaciją sujungiant tris įmones į vieną ir taip siekia su visais mūsų pinigais išplaukti į tarptautinius vandenis, tad šiandien niekas net nesiruošia išnaudoti „Independence“ galimybių. Vėl tik perku, parduodu, uždirbu, o Lietuvos saugumas gal būt atsiras 2025 metais. Ar tikrai!?

Ne tiek sinchronizacija su kontinentinės Europos elektros tinklais daro mus nepriklausomus nuo politinio ar kitokio spaudimo tiek iš rytų, tiek iš vakarų, kiek galimybė apsirūpinti patiems reikiamais elektros kiekiais, kai tik to prireikia ir taip greit, kaip to reikalauja iškilusi situacija. O tada galima naudoti elektros tinklus ir prekybai. Šiandieninėje situacijoje būtina tuoj pat atlikti visų valstybinių energetikos įmonių sudarytų sutarčių ar susitarimų auditą. Iki to būtina sustabdyti komercinės organizacijos steigimą „Lietuvos energijoje“. Iš tose įmonėse esančių (?) pinigų būtina nusipirkti „Independence“ laivą, kas ženkliai atpigintų dujas, o tuo pačiu ir elektros gamybą. Nepadarius siūlomo audito niekas nežino, kurie „Lietuvos energijos“ pažadai yra tikri, o kurie tik netikros žinios. Kaip buvo rašyta anksčiau, būtina sukurti prie Vyriausybės Elektros energijos sinchronizavimo su kontinentine Europa grupę, kuri be kita ko kuo greičiau atstatytų Lietuvos elektros energijos gamybos potencialą iki reikiamo lygio. Šiandien, kada iš Kaliningrado p. Putinas, iš Minsko p. Lukašenka, o „per vakarus“ Rusijos energetikos ministras ragina Lietuvą pasilikti postsovietinėje energetinėje erdvėje, kai vykdomoji valdžia šiame bare nieko nedarė ir, atrodo, nesiruošia daryti, kada per televiziją nepagrįstai gąsdinama milijardiniais sinchronizavimo kaštais, kada Lietuvoje, o ir Maskvoje laukiama, kas bus Lietuvos prezidentas – tai tikrai labai sunkus darbas. Kas imsis jį padaryti? Jeigu to nedarysime, tai energetinė nepriklausomybė, sinchronizacija su Europa nugrims tolimoje nežinomybėje. Kas toliau, nesunku numatyti…

propatria.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Donatas iš Palangos       2019-02-8 20:40

N.Rasimavičius 1988 spalio mėn. slapta surengtoje rinkiminėje konferencijoje į Pirmąjį Sąjūdžio suvažiavimą : “Donatas Ramanauskas įkūrė teroristinę organizaciją (turima galvoje Sąjūdžio grupę LPS remti) valstybei sugriauti”. Kimas Filbis taip pat veikė ir pasisakė radikaliai. Rezultatai, deja, tokie, kad išduoti Lietuvos vaikai ir jų vaikai buvo teisiami tokio i š g a m o s, būsimojo Kovo 11 signataro sovietinio teisėjo KGB byloms N. Rasimavčiaus. Kai Lietuva bus sugrąžinta v rodnuju gavan, šitam KGB infiltratui Sąjūdyje tikriausiai bus pastatytas paminklas šalia K. Filbio Lubiankos aikštėje.

stasys        2019-01-30 21:10

StasysG .. situacija keitėsi ir pagal tai kaip kainos elektros šokčioja turėjote padaryti ir reikiamas išvadas apie to pirminio galios rezervo suformuoti galimybe .Jei dar pridėsite kasmetinį jos vartojimo augima pagal BVP iki 20 turėtume pasiekti auksinius 90 ..kai suvartota buvo daugiausiai . Visumoje komentarui pritariu ..atsisake VAE projekto ir nepasirūpine kuo ta projekta pakeisti klausimas stovi o kaip Lietuva užtikrins ta būtina saugumumui rezerva . Eurostat duomenys sako ka kita Stasy G . dėl elektros importo iš kitur .

StasysG       2019-01-30 19:54

Silpnokai signataro NL Rasimo parašyta dėl elektros energetikos sistemų sinchronizacijos.
Siūlau prisiminti seną dabartinio Seimo energetikos komisijos pirmininko V Poderio išaiškinimą šia tema: “Sinchronizacija ir VAE: iššūkiai atveria galimybes”, LŽ, 2012 balandžio 23 d. 07:57 VIRGILIJUS PODERYS “Litgrid” generalinis direktorius.

“Viešojoje erdvėje girdime įvairių nuomonių ir komentarų dėl elektros energetikos sektoriuje vykstančių procesų ir strateginių projektų įgyvendinimo. Pastaruoju metu dažnai supriešinami du labai svarbūs projektai - Visagino atominės elektrinės (VAE) statyba ir Lietuvos elektros energetikos sistemos sinchronizacija su kontinentinės Europos tinklu (KET). Pirmiausia - kas yra sinchronizacija su kontinentinės Europos tinklu? Šiuo metu Lietuvos, kaip ir Estijos, Latvijos bei Baltarusijos, elektros sistemos dispečerinis valdymas yra Rusijos elektros sistemos operatoriaus valdomos sistemos (dar vadinamos IPS/UPS) dalis. Techniškai tariant, minėtos sistemos dirba sinchroniškai vienoje sistemoje su centrine dispečerine Maskvoje. Taigi, dauguma pagrindinių Baltijos šalių sistemos parametrų yra centralizuotai valdomi iš Maskvos. Tikslas - susijungti su Europos sistema Sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklu esmė - susijungti su decentralizuota Europos elektros sistema, tup pat metu pereinant prie europietiškų sistemos valdymo standartų bei perimant iš Maskvos esmines sistemos dispečerinio valdymo teises ir pareigas. Sprendimą kartu jungtis į KET Baltijos šalys yra priėmusios politiniu lygmeniu. Sinchronizacijos ir tikslo savarankiškai valdyti savo elektros sistemą kontekste ypatingą reikšmę turi Visagino AE projektas, kuris turi būti vertinamas ir kaip iššūkis, ir kaip galimybė visam regionui. Trims Baltijos valstybėms jungiantis prie kontinentinės Europos tinklo, sistemų sinchronizacija bus iš esmės apsunkinta arba net neįmanoma, jei regionas turės didelį elektros gamybos deficitą, tai yra jei vartosime elektros kur kas daugiau, nei gaminsime. Pastaraisiais metais Lietuva yra didžiausią elektros deficitą turintis kraštas Europoje. Latvija šioje antirekordų eilėje yra trečia. Todėl visi nauji bazinės elektros generacijos projektai regione, tokie kaip Visagino AE, palengvina sinchronizacijos projekto įgyvendinimą. Reikia pripažinti, kad vėjo jėgainės nėra stabilios generacijos šaltiniai, tad negali užtikrinti bazinės elektros generacijos. Taigi šiuo požiūriu Visagino AE projektas yra svarbus dėl to, kad užtikrindamas bazinę elektros generaciją atvers galimybes sinchronizacijai su kontinentine Europa. -Pirminis rezervas - būtina sąlyga.- Reikia paaiškinti ir vadinamąją pirminio galios rezervo problemą. Jos esmė ta, kad bet kuris generatorius gali neplanuotai išsijungti. Tada svarbu turėti kuo jį greitai pakeisti, t. y. turėti pakankamai kitų generatorių arba vadinamųjų pirminių rezervų, kurie kompensuotų galios netekimą. Jeigu išsijungtų Visagino AE reaktorius, kurio planuojama galia - apie 1350 megavatų, Baltijos šalys savarankiškai nesugebėtų apsirūpinti tokio kiekio pirminiu rezervu. O toks pirminio rezervo trūkumas yra iššūkis jungiantis į kontinentinės Europos tinklą. Tačiau sprendimas yra - reikia žinoti, kad tuo metu, kai dirbs VAE, Baltijos valstybės jau bus sujungtos galingomis elektros jungtimis su Lenkija, Švedija bei Suomija, ir trūkstamą pirminio rezervo kiekį galėsime įsigyti kontinentinėje Europoje bei Skandinavijoje. Kad tai yra įmanoma, rodo tiek Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus “Litgrid” ekspertų vertinimai, tiek ir prieš trejus metus Lietuvos energetikos instituto mokslininkų atlikta studija. Taigi, pakeliui į sinchroninį darbą kontinentinės Europos tinkle VAE pirminio galios rezervo klausimas yra išsprendžiamas. Baigiant verta dar kartą pabrėžti - VAE yra ne tik iššūkis sinchronizuojant arba sujungiant Lietuvos ir kontinentinės Europos elektros sistemas, bet ir būtina sąlyga tokiam susijungimui.”

Algis Jokštys       2019-01-29 9:22

Ne į temą. Nerašykime “Karaliaučiaus sritis”. Mainais vietoje “Vilniaus apskrities” gausime “Vilenskij okrug” ir neturėsime teisės pykti.

stasys        2019-01-29 9:02

WWWW .. Na neteisus tas Gorbačiovas ..rusams sekasi tik kare , o visame kame kitame tenka šoliuoti Europos uodegoje. Gal sunku ta pripažinti ? tai čia kita kalba .

Www       2019-01-28 19:30

Aš manau jei nors kas nors butų suinteresuotas Valstybes klestėjimo o ne tik ES pinigais tai kiek Lietuvai reikia alektros vėjo malūnai pripustu su saules baterijomis

Www       2019-01-28 19:28

O kas gali paneigti, kad ne specialiai viskas daroma, kad Rusijai butų geriau o Lietuvai blogiau? Jus pasakykite kiek klasių reikia baigti, kad sunaikintos Valstybe per 28m? Jus kas nors pasakykite sėkminga verslą ar pardavimą objekto iš kurio Valstybe uždirbo gerai? galetum vardinti ir vardinti. Garbaciovas aiskiai pasake, kad rusai negyvens kaip lietuviai, bet lietuviai gyvens kaip rusai. Vot jums ir atsakymas kas valdo Lietuva.

Xxx       2019-01-28 19:06

Stasys dar ir mokslininko kvalifikaciją pas konservus įgijo. Kitas Masiulis dėstė.

stasys        2019-01-28 18:38

Liudvikui .. kad ir prisijungus prie vakaru tinklu sinchronizacijos tikslais tai dar nereiškia kad Lietuva gaus ta trūkstama el. galia geromis kainomis . Lietuvos elektros vartojimo poreikiai labai simboliški , bet ir tiems simboliškiems reikės derinti el. galios perteklių pas ka jis realiai susiformuoja . Jei pavartyti eurostat užpraeitu metu duomenys ..tokiu šalių tik kelios tam regione ir nei vienos kuri galėtu užtikrinti ta pastovia galia nuolatinai . Vėlgi Lietuva per Balt pool elektra perka iš įvairiu šaltiniu ..kurie daugumoje turi dideli sezoniškumą . Tai lemia ir kainų kitimo dinamika . ..vakaruose tai procentas du ..pas mus dešimt ir daugiau . Štai ir atsakymas kas ant ko lošia .. Jei jungti duju turbinas tektų deginti dujas kuriu kilovatvalandės kaina kur kas didesnė nei pas baltarusus tose pačiose modernizuotose duju turbinose ir suprantama Rusijos tiekiamos dujos jei suteikia ta pagalve . Kaip bevartyti , tie kas balsavo už Visagino AE statybos draudimą privalo šiandiena mokėti pilna kaina elektros ja gaminant Lietuvos elektrinėje .. Ir tai klausimas ne verslo o tu pencininku kurie rankas kelia pagal orą ir magnetizmą .

ah1       2019-01-28 18:09

įtariu kad independence-o akcininkas Putinas

ah1       2019-01-28 18:05

nedabaigta kad laukia “Putino glėbys”?

Juozui       2019-01-28 16:05

Su visa pagarba.

Pabandykite nueiti ir paklausti, kaip sekasi nuomoti vienai mokyklai patalpas.

Antru ėjimu galėtumetė paklausti, kaip sekasi uždaryti atominę, gal tada nesinorėtų statyti, kad ir labai mažos.

Juozas       2019-01-28 15:56

Labai gerai, kad pradedami kelti klausimai dėl energetikos reikalų. Manau, kad ten yra didžiulė pinigų plovykla. Viskas įslaptinta (išskyrus mokėjimo tarifus), tad surinktus eurus gali taškyti kaip nori. Prikurta begalė tarpininkų, lyg negalima būtų apsieiti be jų. Tokiais pinigais galima sugundyti net dorą (kažin, ar yra bent vienas Lietuvoje?) valdininką, jau nekalbant apie teisėsaugos struktūras. Todėl energetikai ir klesti nekontroliuojami.
Derėtų paanalizuoti ir Visagino AE statybos klausimus. Jeigu Kubilius nebūtų įsigeidęs statyti vieną monstrą, kurio gaminamos elektros nebūtų kur dėti, o kai būtų išjungiamas profilaktikai- elektros labai truktų- gal kitoks referendumo rezultatas būtų. Jei būtų sumanyta statyti du ar net tris mažus reaktorius- laisvos rankos energetinių pajėgumų manevrams pagal poreikį.

stasys        2019-01-28 15:35

autoriaus str. ta tema ankščiau smile Blaivus situacijos vertinimas : alkas.lt/2018/10/03/l-n-rasimas-tiems-kurie-apie-astrava-tik-kalba-bet-nieko-nedaro/#more-362247,

>>>Gaila autoriaus       2019-01-28 13:28

...Bet kai jis tapo Rasimu ir pradėjo rašinėti…

Dar ir Narcizas…

stasys       2019-01-28 11:55

Atspėjau!
Sisteminis trolis.

stasys        2019-01-28 10:39

  2019-01-28 10:08 “Ir galiausiai, jei jau Stasiui patinka, tai jau daug ką pasako.” paspėliokime ka ten pasako tam žmogui į ausį .? Matyt niekada neatspėsiu ..

stasys       2019-01-28 10:13

Parazitu buvau “Ekspertuose”, bet anie žalčiai trynė, tai dabar parazituoju “Tiesoje”. Toleruoja…

Gaila autoriaus       2019-01-28 10:08

Labai gerbiau buvusį Rasimavičių. Bet kai jis tapo Rasimu ir pradėjo rašinėti apie Visagino elektrinės būtinybę, nepamenu, gal ir apie skalūnus, tai supratau, kad yra tik energetinių klanų kovos pėstininkas. Todėl dabar jo rašymų apie MW-atus labai rimtai priimti negaliu.

Ir galiausiai, jei jau Stasiui patinka, tai jau daug ką pasako.

stasys        2019-01-28 9:19

Labai geri klausimai . Tuos pačius kėliau ekspertuose seniau,  tik anie žalčiai labiau mėgsta trinti kaip patinka .smile))Putino švoblos nėra ko norėti . Autoriui respect .


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Dar kartą apie tai, ką Popiežius sako, ir ko nesako

Robertas Grigas. Tikrovės faktai, kurių jokios autoritetų ištarmės atšaukti negali

Ramūnas Aušrotas. Nėštumo nutraukimas įtarus vaisiaus ligą ar neįgalumą prieštarauja Lenkijos Konstitucijai

Lietuvos vyskupų konferencijos informacinis pranešimas apie Popiežiaus išsakytas mintis filme „Francesco“

Vygantas Malinauskas. Bažnyčios mokymas nėra asmeninė Popiežiaus nuosavybė

Algimantas Rusteika. Sekmadienį laukia rinkimai be tikrų pasirinkimų

Justas Mundeikis. Magiškas švietimo finansavimas 2021 m. biudžete

Ramūnas Aušrotas. LRT iškraipė tekstą – popiežius Pranciškus pasakė: „Jie turi teisę būti šeimos dalimi“

Giedrė Barčkutė. Ar konservatoriams pavyks laimėti katalikų rinkėjų balsus?

Vytautas Radžvilas. Netikėjimo kaina: juk ir mes tai galėtume

Romas Lazutka. Nebus gerovės, kol vieni kitus laikysime kvailiais (apie 13 pensiją ir ne tik)

Audrius Bačiulis. Naujienos iš Karabacho fronto

JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (I)

Vytautas Sinica. Švedija: multikultūralizmo grimasos

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai, kvailiai – valdžioje

Agnė Širinskienė. Kas būna, kai prišneki apie svainio partiją

Popiežius Pranciškus apie neoliberalizmą

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai ir kvailiai – valdžioje

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eidamas 101-uosius metus mirė partizanas Jonas Svilainis-Liūtas

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.