Liudvikas Narcizas Rasimas. Cenzūra ar ignoravimas?

Tiesos.lt redakcija   2013 m. lapkričio 19 d. 17:03

20     

    

Liudvikas Narcizas Rasimas. Cenzūra ar ignoravimas?

Atviras laiškas
Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkei
p. Loretai Graužinienei

Lietuvos Respublikos Ministrui Pirmininkui
p. Algirdui Butkevičiui

Gyvenu Lietuvos ir Latvijos pasienyje, todėl gerai matau Latvijos tiek valstybinę (visuomeninę), tiek komercines televizijas. Lapkričio 18 dieną su įdomumu per kaimynų televiziją stebėjau renginius, skirtus 95-ųjų Latvijos Nepriklausomybės metinių paminėjimui. Tribūnoje mačiau mūsų kariuomenės vadą, kartu su Vokietijos, Danijos, Švedijos, D.Britanijos, JAV ir kitais kariais žygiavo ir Lietuvos kariai. Latvijos radijas ir televizijos pranešė apie gautus sveikinimus, tame tarpe – ir iš Lietuvos vadovų.

Lietuvos televizijos laidose apie tai, kad Latvija švenčia Nepriklausomybės dieną, – užsiminta nebuvo. Tačiau kai neseniai Lenkija taip pat šventė Nepriklausomybės dieną, tiek LRT, tiek komercinės televizijos rodė reportažus iš tos šalies šventės.

Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas pasveikino savo kolegą Latvijoje švenčiant 95-asias Latvijos Nepriklausomybės metines. Turbūt sveikino ne tik savo, bet ir Lietuvos žmonių vardu. Ar mes neturime to žinoti? Lietuvos žurnalistai (o gal net žiniasklaidos vadovai) mano, kad neturime.

Tą pačią dieną Prezidentė pareiškė užuojautą Vladimirui Putinui dėl lėktuvo avarijos Kazanėje ir didelio žuvusiųjų skaičiaus. Mūsų televizijos tą paskelbė. Kai Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Latvijos Prezidentą Audrį Bėrzinį 95-ųjų Latvijos Nepriklausomybės metinių proga, Lietuvos žurnalistai manė, kad Lietuvos žmonės to neturi žinoti, juo labiau – matyti, kaip mūsų kariai žygiuoja Rygos gatvėmis. Kas čia vyksta? Beje, nebuvo jokios žinios ir apie Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės sveikinimus.

Apie tai, kad atvyko Rusijos artistai, buvo skelbiama dešimt kartų per dieną. Net tai, kad Piteryje buvo išasfaltuota 100 metrų gatvės, kaip didžiausią naujieną skelbė mūsų žurnalistai ir rodė televizija. Esu net asmeniškai sakęs p. A. Siaurusevičiui, kad norėdamas pamatyti, kaip prie mūsų Seimo keliamos Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavos, kai švenčia savo šventes Estija – turiu įsijungti Latvijos televiziją. Matyt, Latvijos Saimo Europos reikalų komitetas ir kiti komitetai neleidžia žurnalistams nuo žmonių nuslėpti (ar nutylėti) tai, kas būtina žinoti. Reikalavimas pranešti, kur ir kam mūsų vardu siunčiami sveikinimai, kur reprezentuojama Lietuva, nėra ir negali būti vien žurnalistinės laisvės reikalu. 

Liudvikas Narcizas Rasimas
Palanga
2013 m. lapkričio 18 d.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Arnė       2013-11-21 8:39

Tuomet kyla svarbiausias klausimas, kam tai naudinga ir kas siekia išsaugoti šitą baisią, nebepakenčiamą, amoralią, dvokiančią atmosferą? Šitą baimės ir patyčių sistemą, kuri krūpčioja nuo savo šešėlio, kaišiodama visiems šalies gyventojams naujuosius savo kozirius – „fobijas“ - ekspertai.eu klausia. Dėkui kad klausiate visuomenės vardu. Reikalaukime visi.

rasai       2013-11-21 3:52

uz tautos susaudyma kalejimas neilgai jie ten staipysis

Arūnas       2013-11-20 18:53

O tai ko mes dar galime norėti iš siauros TV?
Ir kodėl per tiek metų negalime nemokamai matyti Latvijos TV?

lietuvis       2013-11-20 16:22

LRT svarbiau kur kokia karvė į kokią duobę įkrito.

kaunas       2013-11-20 16:20

jau nebežiūriu TV

Aš manau, kad visi jau bijo,       2013-11-20 13:54

bijo net pabalsuoti uz ne komunista , bijo parašyti , o jeigu komunistui nepatiks, jau bijo , kad net kaimynas gali išgirsti. Lietuviai jau bijo išsirinkti ne komunistine valdzia , jau nekalbant apie Lietuvos prezidenta.

savanoris        2013-11-20 10:33

šia proga pacituosiu internautų žurnalistą Pikasą:
“Jei kas bandydavo atkreipti į tokią situaciją dėmesį, tai būdavo puolama aiškinti, kad visokios ideologijos su trispalvėmis rankose ir sielose nieko nereiškia, kad kur kas svarbiau tik ekonomika ir t.t. Kai dvasingumas buvo totaliai ir nuosekliai trypiamas, tai net ir duonos kąsnis galėjo doresnio piliečio burnoje užstrigti. Esu įsitikinęs, kad, kaip sakoma, “žmogus turi būti gražus ir kūnu ir siela”. Išryškinant vien tik materialinius prioritetus, kartais, beje, netgi labai abejotino vertingumo, prarandamas ideologinis pamatas kurti šalies ateities vizijas. Dvasiškai nustekenta visuomenė yra kur kas lengviau pavergiama ir Rytų imperijos apologetai tai gerai žino. Tad ar reikia stebėtis “penktos kolonos” kuriamomis intrigomis siekiant susigrąžinti “naša pribaltika” teritoriją į imperijos gniaužtus. Tam tinkamos įvairios priemonės.

“Draugai, mums beliko užimti tik paštą, telegrafą ir geležinkelio stotį, ir revoliucija bus įgyvendinta”, prieš šimtą metų sakė bolševikų vadas Leninas. XXI -ame kompiuterinių technologijų amžiuje tų “medija” priemonių yra kur kas daugiau, tačiau pati jų reikšmė išlieka. Prieš porą dešimtmečių sunku būtų buvę patikėti, kad tos priemonės bus taip mikliai perimtos į neokomunistinių jėgų priklausomybę ar bent įtaką.”

O dabar pasižiūrėkite ką rašo neotrockistinės pakraipos sorošistiniai laikraščiai “tiesos” (kurioje tiesos tiek pat kiek ‘Pravdoje’, ekspertai, bernardinai, alkas, laisvas laikraštis. Visi jie tendencingai nukreipti prieš Lietuvos valstybinbgumą, prieš MŪSŲ Prezidentę, teisėsaugos struktūras, gelbstint mafijozinius bankus ir sukčius oligarchus. Dangstomasi neva “laisvos” pilietinės visuomenės kūrimu… bet, pagalvokite, kieno naudai? kam, kokiai kaimynei būtų naudinga turėti greta tokią “atvirą”, t.y. niekieno nesaugomą visuomenę?

įtarimas       2013-11-20 10:07

Jau senokai kirba įtarimas, kad LRT (jau neklabant apie komercines) - antivalstybinės kontoros. Gerai iš kažkur patepamos

Kritikas Pikčiurna       2013-11-20 8:59

Mieli piliečiai, tai pagalvokime kartu, kur sėdi Lietuvos ir jos draugų priešai, kas kurpia provokacijas prieš mūsų vadovus, mūsų valstybę ir mus pačius? Ar ne Siaurusevičius, Pumprickitė, Paleckis ar Miliūtė... - sąrašas ilgas - kurie, dirbdami už mūsų pinigus, nutyli tokius reikšmingus dalykus?

Rita       2013-11-20 8:40

Musu valdzia ,teisesauga,zurnalistai yta Rusijos politikos kopijuotojai.Tai ne pataikavimas Rusijai,o musu daugumos tautieciu meile rusu kalbai,menui,muzikai.Didesne dauguma lietuviu visai nesidomi pasaulio politika,menu,muzika.Jiems lyg genuose uzkoduota viskas kas rusiska labai artima.Estai dar sovietmeciu tokiu meiles saitu neturejo ir labiau orientavosi i skandinavus,todel po nepriklausomybes paskelbimo greiciau nutolo nuo sovietinio mastymo ,o mes vis dar tunome Rusijos mentalitete.Paziurekite i daugeli musu politiku ,ta pacia Grybauskaite kiek daug juose tarybinio mastymo.

gintas       2013-11-19 22:38

Pats akronimas - LRT - vietoje Lietuvos RT - įvestas Siaurusevičiaus, paženklino kosmopolitų laimėjimą prieš Lietuvą.

viskas supuve       2013-11-19 21:33

taip sake Venskiene. Ir LRT visiskai neparodo dienos ivykiu Lietuvoje. Atrodo nebuvo parodyta, o gal as klystu ir lapkricio 17 d. Tiesos rasymas prie prezidenturos. Bet tai yra musu Tauta , ir tai yra dienos ivykiai , kuriuos turi atskleisti nacionalinis transliuotojas

Stasys       2013-11-19 20:39

Tur būt, iš pavydo, kad mes velkamės “braliukų” užpakalyje, o apie pusbrolius estus aš net nešneku, nes jie jau beveik neįžiūrimi…

benas       2013-11-19 20:25

Tautieciai jus galite pykti tik ant saves, kad vyksta Tautos genocidas, naikinama istorija, kultura, tradicijos ir tt…... nes jus ir jusu artimieji, renkate vis tuos pacius, kurie ir tyciojasi is jusu. Anot Gajauskaites mes net lietuvio prezidento nesugebame issirinkti tai apie ka galima sneketi? O jus paziurekite ar daug turime tikru lietuviu, kurie kuria Lietuvos istorija? Ar gali kurti Lietuvos istorija rusas, lenkas, zydas ar kitos tautybes? As ne pries kitataucius, bet istorija, kultura turi vykdyti etniniai lietuviai. Ar jus isivaizduojate, kad zydams kurtu istorija lietuvis?

Anikė       2013-11-19 19:47

Lietuva tapo ne draugiška savo kaimynams valstybė,bet tveria lyg Berlyno sieną,
kad tik tautos nesuartėtų.Kam to reikia?Kodėl?Gal kad nematytų mūsų melagingų valdžiažmogių?

Petras       2013-11-19 19:45

Karo metais AK aktyvistai aiškino, kad lietuviai parsidavėliai ir juos galima papirkti. Matyt,buvo teisūs. Lenkai turi Mažeikių naftą, rusai irgi daug ko turi, o ką mūsų pigiai parsiduodančiai valdžiai gali duoti Latviai?
Nebent kokią skydinę atvežtų, televizijos renegatui slėptis, šprotų užkandai.

Prezidentė       2013-11-19 19:19

pataikauja ir mėgsta ,kad jai pataikautų.Dabar pataikauja Rusijai?ekspertai.eu skelbia jos Rusijoje paskelbtą disertaciją.Gal ji veikia savais kanalais?Šiandien Grina su Valiu atrodė,kaip nelaimingi mokinukai seime,kartojantys ,kad nežino.Tai nenormalu,neoru,-tai neatitinka pareigų reputacijos.Tada atsistatydinkit.Visi,ko gero,susitepę.  Kada pradės vyniotis kamuolys ir visi pradės kalbėti apie vienas kitą.O taip bus.Pagarba N.Rasimui.

Mano sūnus, ketvirtokas, vakar       2013-11-19 19:15

grįžo iš mokyklos ir su tėte parvežė gerą žinią-sako,šiandien Latvijos Nepriklausomybės diena-kelsim vėliavą.O tai jiems maloniausias užsiėmimas.

VASIA       2013-11-19 18:49

kas vyksta Daukanto aikštėje kekvieno mėnesio 17 d.,taip pat niekas nerodo…

Irena       2013-11-19 17:20

Jeigu ten butu ivykes koks nors incidentas ar siaip skandaliukas, va tada butu istrimituota per visas TV.O cia…sveikinimai, zygiavimai.Tai musu “kultura”.As irgi labai nustebau, kad apie Latvijos 95-iu metu jubilieju nei viena TV neuzsimine.Tai tau ir “broliai”

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.