Geopolitika

Liudvikas Narcizas Rasimas. Ar giedosime vieną himną?

Tiesos.lt siūlo   2016 m. liepos 31 d. 15:49

5     

    

Liudvikas Narcizas Rasimas. Ar giedosime vieną himną?

„Lietuvos žinios“

JAV yra pasaulinė galybė ne tik todėl, kad turi gerą armiją, aukščiausio lygio technologijas ar branduolinį ginklą, bet visų pirma todėl, kad ji faktiškai vadovauja gynybinei NATO organizacijai ir turi didelę galią veikti pasaulio ekonomiką. Akivaizdžiai matome, kokia didelė JAV gyventojų dalis pasiruošusi vardan savo gerovės vėl izoliuotis nuo pasaulinių įvykių.

Kažin ar jie supranta, kad kviečia užimti aukščiausius šalies politinius postus verslininkus, kurie neišvengiamai atsineštų ne tik siaurą pelno siekio požiūrį, bet ir verslą lydinčias šiukšles į politiką. O juk istorija moko: kad ir kokios būtų galingos valstybės, kai jos nustojo siekio vadovauti ir ginti kitas šalis bei užsiėmė tik savo šalies valdymu – sunyko ir kaip ekonominės, ir kaip politinės galybės. Jos greitai pasijuto pačios reikalingos kitų pagalbos.

Donaldo Trumpo ar buvusio JAV atstovų rūmų pirmininko Newto Gringricho pasisakymai apie Baltijos šalių gynybą mums, baltams, neturėtų būti tokie nelaukti, vis tik vienas po kito lyg pagal Rytų nurodymą vykdomi žurnalistų paklausimai labai rimtai verčia suklusti. Tai lyg paskata Kremliui. O juk nieko iš esmės nepasakyta. Tai tik priminimas, kad su panašiais kaip Kryme „savanoriais“, Rytų žvalgais ar jų visuose lygiuose užverbuotais šnipais, greitai ir efektyviai turime susidoroti patys, ir dėl to JAV branduolinio ginklo nepanaudos, bet kalbos, kad Estija – tai lyg Sankt Peterburgo priemiestis, o ne NATO narė, kur veikia principas – visi už vieną, vienas už visus – jau kažkas visiškai naujo.


Nesirūpinkime, Estija su Rytų „savanoriais“ tikrai susidoros pati, ten tam jau pasiruošta tiek, kad ir ginklų iš sandėlių prašyti nereiks. Juos turi namuose visi tie, kurie pasiruošę ginti savo šalį. O štai Lietuvoje padėtis visiškai kita. Ramiai laukiama, kada Kremlius nelauks. Kas tai – susitarimas ar kažkam duoti nurodymai iš ten? Kur sąlygos šauliams įsigyti liemenes, galimybė susiremontuoti senus džipus, kad iš jų būtų galima šaudyti, o ginklai?

Straipsnio tęsinį skaitykite portale lzinios.lt.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikc       2016-08-2 2:57

Aš sakyčiau, kad signalus iš JAV reikia vertinti kaip spyrį užpakalin, rodantį, kad gal reikia ir patiems kažką daryti, o ne laukti, kad “NATO mus apgins”. O dėl kandidatų - nesu tikras (švelniai tariant), kad raudonieji yra geresnis variantas už Trampą.

apgailėtina situacija       2016-08-1 20:59

taigi kaipgis,-gins Lietuvėlę visi: mokytojai stos prieš atėjūnus su kreida ir liniuotėm, basi policinnkai gasdins su “bananais”,medikai iš med.spirito atsargų maišys molotovo kokteilius,bibliotekinykai užmėtys negyvai nusenusiom knygom, pencinykai rodys nuogus užpakalius(,ta prasme,demoralizuos užpuolikus),maximos su norfom teiks paramą supuvusiais kalafiorais,brokoliais ir kiaušiniais, o partinis ir verslinis “elytas” siųs telegramas iš užjūrio-“laikykitės,kovokit iki paskutinio atodūsio,mes tuoj tuoj ...išreikšim susirūpinimą su žvakutėm”

Marginalas       2016-07-31 18:26

JAV yra didelė galybė todėl, kad 1913 m. gruodžio 23 d. pagaliau pralaimėjo savo nepriklausomybę britams, kurie įkėlė ten britų rotšildinės sistemos privačių bankų asociaciją Federal Reserve System (FED), pasivadinusią “nacionaliniu banku” ir ėmusią pati leisti nacionalinę valiutą. Taip JAV tapo orvelinio globalizmo (Cecilio Rhodeso “anglosaksiškos pasaulio federalizacijos”) skydu ir širma.

Pikasas       2016-07-31 17:56

Taiklus autorius. Netgi labai…

Liolekas Peteliškinas       2016-07-31 16:46

Nu tai aišku kad laukiam. Susitarimas yra susitarimas. Bet kritika nepagrįsta.
Viskas paryuošta: kirkilai atdskingi už gėlių įteikimą putino ereliams, muravjovo aikštė už raudonų kiliminių takų nutiesimą, vytenis povilas už skiepus aytsakingas ir už padirūpinimą kad raudonieji, tfu tiksliau dabar jau žalieji velniai, t.y. žmogialiūkai neužsikrėstû šnipų ir kanopų ligomis nuo mūsiškiû skeltanagių kurie grūdasi prie Lovio. Raudoni kilimai prieš pasitiktuvias bus dezinfekuoti išmirkant merkeliniu ES holandišku farmaldehidu.
Karas ir taika į LTSR ateis be šūvio. Tokia komunistinė homjaunuolių tradicija!
Bus tik fejerverkai už milijoną rublių į rūką. Kaip vekse prie zuoko.
Bet tai argi vagystė? Jokiu būdu! Juk pinigai bus išpyškinti ne lietuviški, o iš maskvos biudžeto.
Jokios aferos, ką jūs, jei bogu.
Atvarysim naujas gaubicas, pakrausim malkelių ir į debesis- agonj!
Gražu bus…


Rekomenduojame

Dovilas Petkus. Įtakingi veikėjai susirūpino savo tamsia praeitimi

Robertas Grigas. Šv. Jono Pauliaus II šimtmečiui

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.