Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas, Geroji Naujiena

Liudvikas Jakimavičius. Virusas

Tiesos.lt redakcija   2020 m. balandžio 18 d. 6:47

34     

    

Liudvikas Jakimavičius. Virusas

Kas rytą, žiūrinėdamas į viruso plitimo statistines lenteles, prognozių kreives ir grafikus, sokratiškai supranti, kad nieko nesupranti.

Stebint žinių srautus, nebe tiek įdomu tie skaičiai, grafikų kreivės, fragmentiškos prognozės, iš kurių negali susidaryti aiškesnio vientiso vaizdo, kas vyksta ir ko žmonija galėtų tikėtis. Viena aišku, kad virusas tikrina ne tik sveikatos sistemų atsparumą, bet ir visą socialinių, ekonominių bei humanitarinių santykių sanklodą, tarp kurių atsiranda aibė neišsprendžiamų konfliktų. Pvz., kas šiandien, trūkinėjant ryšiams ir globalioms grandinėms, svarbiau, kam skirti pirmenybę, ką svarbiau išsaugoti: žmonių gyvybes ar ekonomikas, jei abiejų išsaugoti taps nebeįmanoma? Kas turėtų į šį tiesų klausimą atsakyti ir prisiimti atsakomybę, kai neaiškios nei fronto linijos, nei priešas, su kuo kariaujame? Į ką atsiremti, kai prieš akis nežinomybė tirštėja?

Nesu toks naivus, kad tikėčiau iliuzijomis, jog pasaulis iki rudens atras tą stebuklingą piliulę, kurią išgėrę, visi įgysim imunitetą, nugalėsim virusą, ir pasaulio ekonomika vėl stosis ant bėgių, įjungs pavarą, o užstrigęs ešelonas , tarytum nieko nebūtų įvykę, pajudės į šviesią ateitį.

Bėda ta, kad sena išmintis sako: „Nelaimės po vieną nevaikšto.“ Grėsminga triada – karas, badas ir maras – yra tvirtai sunerta.

Nuo Ankstyvųjų viduramžių plito maldavimų procesijos, kuriose būdavo šaukiamasi Dangaus ir Dievo pagalbos prieš katastrofas. Šiose procesijose buvo meldžiamasi: „Nuo bado, maro ir karo gelbėk mus, Viešpatie.“ Procesijų šiandien nesurengsime, bet pasimelsti visi galime.

Stumiu tolyn iš savo galvos apokalipsės vaizdinius, kai visi trys triados dėmenys smogia civilizacijai vienu neatremiamu vėzdu. Fantastiniai katastrofų filmai savo siužetais mus nukeldavo į žlugusius padūmavusius didmiesčius, kuriuose siautėja netramdomos organizuotos nusikaltėlių gaujos, praradusios bet kokius žmogiškumo bruožus, plėšia ir žudo. Įsivyrauja chaosas ir grėsmė civilizacijai. Niekas nežino, kaip bus, ir ar tie fantastiniai scenaristų siužetai vieną dieną netaps tikrove.
Nesunku įsivaizduoti, kad dėl suirusių tiekimo grandinių valstybes ir ištisus žemynus gali ištikti maisto produktų ir higienos priemonių stygius, badas ir kitų virusų epidemijos grėsmė. Nevaldomos didelės masės žmonių gali pajudėti iš savo šalių jo ieškoti, ten, kur jo buvo, o maisto perteklius buvo naikinamas. Ar Pasaulis yra pasiruošęs tokiam naujam tautų kraustymuisi – lygtis su daugybe nežinomųjų. Dieve padėk, kad taip neįvyktų.

Pasaulio istorijoje tokių maro sukeltų katastrofų buvo ne viena, kurios radikaliai pakeitė mūsų žemyno veidą ir įpročius.

Ko pasigendu šiandien viešuosiuose kalbėjimuose? Platesnio ir gilesnio požiūrio, o ne ekvilibristikos statistiniais skaičiais. Filosofų, teosofų, rašytojų ir sociologų autoritetingo žodžio. XXI amžiaus modernios ideologijos šią kategoriją žmonių ir jų diskursus, regis, buvo išstūmusios į užklasinių laisvalaikio skaitinių paraštę. Šiandien jų labiausiai pasigendame, kai politikų ir funkcionierių gražbylystės ima erzinti, o reklamavimosi tuštybė alergizuoja.

Pandemija apnuogino visuomenėse tvyrojusius giluminius pasaulėžiūrų, vertybių ir kartų konfliktus. Išsigrynino artimo žmogaus reikšmė, solidarumo, dalijimosi, atjautos, gailestingumo ilgesys, egoizmo ir besaikio vartojimo pragaištingumas. Ekonomizmo panacėja žlunga prieš mūsų akis. Pamokas teks ruošti iš naujo.

Pasaulyje šiandien, regis, ne valstybių ar globalių organizacijų vadovai ir jų kalbų bei sprendimų kakafonija pajėgi įtikinti ir nuraminti karščiuojančią visuomenės sąmonę. Į pirmą planą tiesiog savaime stojasi pagrindinis ne tik krikščioniškojo pasaulio, bet ir viso Pasaulio autoritetas Popiežius Pranciškus ir jo tariamas žodis.

Ir kaip čia neprisimisi jo vizito į Lietuvą ir kalbos jaunimui Arkikatedros aikštėje. Jis kalbėjo:

„Viešpats mus gelbsti padarydamas mus tautos dalimi. Viešpats mus gelbsti leisdamas tapti tautos dalimi. (...)                                                                                   

Niekas negali sakyti: „Aš išsigelbėsiu pats vienas“, visi esame susiję tarpusavyje, esame „tinkle“. (...)

Neleiskite, kad pasaulis jus įtikintų, jog geriau yra eiti po vieną. Nepasiduokite pagundai susikoncentruoti į save, žiūrėti į savo pilvą, tapti egoistais ar lengvabūdžiais skausmo, sunkumų ir praeinančios sėkmės akivaizdoje. Dar kartą patvirtinkime, kad „tai, kas atsitinka kitam, atsitinka man“.

Eikime prieš srovę nepasiduodami tam individualizmui, kuris izoliuoja mus nuo kitų, padaro mus egocentriškus ir pasipūtusius, besirūpinančius tik savo įvaizdžiu ir savo gerove.

Susirūpinusius savo įvaizdžiu, tuo, kaip aš atrodau. Apgailėtina gyventi priešais veidrodį, apgailėtina.

Gyvenimas gražus su kitais, mūsų šeimose, su draugais, dalyvaujant savo tautos kovose… Toks gyvenimas yra gražus!“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kis       2020-04-29 15:31

ryte atsikeliu -lietuvaite,viska pradedu vykdyti nuo A iki Z.Per pietus apsireiskia svedas ir baltarusas,o vakare jau esu europiete,nes anglas ir vokietis,ypac paskutinissuteikia vilciu,kad velnias ,setonas nera toks baisus,kaip ji zmones ibauginti pradeda piesti.Vakar,po 1.5 menesio sedejimo tarp keturiu sienu,nutruko kantrybe bijoti.Nuvaziavau aplankyti anuku,pradejome su kaukemis ir nuo 2m.isivaziavome iki0.5m ir be kaukiu,nes rode ,kaip mokoma nuotoliniu budu(nutareme,kad neblogai,juk zmones baigia sitokiu budu ir po 2 aukstuosius).Atsisveikinome,kaip priklauso be ranku.O siandiena vel galiu 1.5 menesiu buti ten is kur buvau pabegusi?Kaip lengva zmones pajungti?Juk nesipriesiname,kai vagis ir nusiklateliai vadina,vatnikais,berasciais,kurie kur kas rastingesni,sunauja;atgyvena kaip ir visa si sistema sukurta zmogaus naikinimui!

Kiti       2020-04-19 13:43

mokslin2iai dar sako, kad tas išmanusis virusas pats save likviduos, atlikęs misiją, jei netaps karštu. Nežinojimas istorijos ar įstatymų nuo atsakomybės lyg ir neatleidžia? Apsimelavusieji turės atsakyti. Lietuvoje irgi yra laboratorijų ir slaptų, ir ne lietuviškos kilmės, bet mūsų teritorijoje.

Reiškia,       2020-04-19 13:05

kad karšto viruso nebus. Ačiū už gerą naujieną ir pagarba Nyderlandų gyventojams ir tam britų profesoriui - palengvėjo ant dūšios.

Liudvikas Poneui       2020-04-19 10:26

Tik kvailiai viską žino, kada kas prasidės ir kada baigsis. Bet nusiraminimui vietoj uspakajoncų pasidalinsiu citata:


‘The Telegraph” portalo straipsnyje mokslininkai teigia, kad “JK patirs nuo aštuonių iki dešimties koronaviruso bangų, kol didžioji visuomenės dalis įgis imunitetą.
Tyrimai rodo, kad tik trys procentai Nyderlandų gyventojų įgijo imunitetą iki balandžio pirmosios savaitės pabaigos, kai šalyje buvo skelbiamas viruso pikas.

Viltims, kad Didžioji Britanija gali jau turėti platų imunitetą, pasiekus menamą piką, buvo smogtas pražūtingas smūgis, kai tyrimai parodė, kad tik labai nedidelė populiacijos dalis yra įgijusi atsparumą ligai.

Remdamasis tyrimais, buvęs Pasaulio sveikatos organizacijos britų direktorius profesorius Anthony Costello perspėjo, kad JK susidurs nuo aštuonių iki 10 koronaviruso bangų, kol gyventojai įgis imunitetą.

Tokiu atveju katastrofiškas būtų tiek mirčių skaičius, tiek ekonominės pasekmės.

Kovo viduryje, prieš įsisiautėjant užraktui, vyriausiasis mokslinis patarėjas seras Patrickas Vallance’as teigė, jei maždaug 40 mln. JK žmonių persirgtų koronavirusu, susikurtų visuomenės grupinis imunitetas ir užkirstas kelias ateityje plisti ligai.”
Neinterpretuosiu. Pateikiau citatą pamąstymui.

Pone Liudvikai,       2020-04-19 9:23

gal žinai kada prasidės karštoji šio viruso fazė, gal net atominė? Norėtume jūsų aiškaus atsakymo be jokių dviprasmybių ir įmantrių, akademinių išvedžiojimų.

to Į gynybą       2020-04-19 8:34

Nemanai, kad pirmiausia reikėtų į patį investuoti, kad apsisaugotum nuo nesąmonių viruso?

Į gynybą reikia investuoti.       2020-04-19 8:09

Ir čia investuojama milijardai.Tiek pat reikia investuoti ir į Sveikatos apsaugą.Nes ,skirtingai nei karinė technika,kuri stovi,galima,sakyti,sveikatai skirti milijardai veiktų kiekvieną dieną,gelbėtų gyvybes ir būtų parengtis prieš biologinį ginklą ir visas kitas atakas.

antistasys       2020-04-18 22:05

stasy, JUKŠ .

stasys        2020-04-18 21:20

vėl Liudviko str. ‘užtrolino’ bedieviai . Nepadės net Vaido Vds šventi atodūsiai .

Vardas       2020-04-18 19:05

Turime JAV Prezidenta Donald John Trump ir VicePrezidenta Michael Richard Pence ir JAV Respublikonu partija, Boris Johnson ir Jungtines Karalystes Konservatoriu partija, Visegrado saliu grupe: Cekija, Lenkija, Slovakija, Vengrija. Nera Lietuva palikta likimo valiai.
O jei KonserVatnikai, Liberastai nori europinio socializmo arba kinisko komunizmo tai galime Lietuva juos deportuoti i Europos Socialistiniu Respubliku Sajunga, i Vokietija ar Belgija arba tiesiai i Kinija.

Vilnietis       2020-04-18 18:36

Nu jau to popiežiaus kuris vis siūlo priimti visus pasaulio bomžus, valkatas ir manjakus į europą tai aš neminėčiau.

O kas neigia,       2020-04-18 17:56

kad buvo pasidalyta? Žinoma, kad komuniagos(liberal-dimnokratai) buvo pasidaliję, bet visgi dar trūko Andriuko triuko, postūmio, nes kitaip ne viskas taip sklandžiai būtų pasibaigę komuniagoms - okupacinės administracijos “načalnikams”. Todėl Andriuko nuopelnai LDDP didžiuliai. Jei Uoka tik mašinistas, o tada, kas Jūs jau tokis, a? Ką veikėte iki Gorbio? Tūnojote krūmuose kartu su Andriuku ir Jurgiu ar kaip, jau nekalbant apie tas garsias Komsomolo aktyvistes toje partijoje? Taigi, Prašalieti, kas jūs jau tokis, ką? Man užtenka vieno K.Uokos liudijimo, kad galėčiau tvirtinti savo nuomonę, lygiai kaip ir Pirmojo USA Gynybos ministerio J.V.Forrestal palikimo. Tai ne mano tvirtinimai čia, o pirmojo Gynybos ministerio ir eks laivyno vado, o tai jau, oho, ne šis tas, o labai tvirta. Žinoma, Kapsukės docentams į tai nusispjaut, svarbu kvailus studentus užburt - tinkama kryptimi hipnotizuot. Taigi gyvenimas Viruso šešėlyje tik prasideda.

Prašalietis       2020-04-18 16:11

Nesipainiok, 2020-04-18 14:39…“turėtų Kubiliui kojas mazgoti Atvelykio proga, kad jo dėka dabar valdžioje, versle ir finansuose - valdo Lietuvos ūkį ir ekonomiką”...
  “Nesusipainiojęs” bičiuli, tavo žinai iki tavo Kubiliaus jau buvo viskas pasidalyta ir daug kartų persidalyta. Buvo tokie atitinkamas “politines” chebras atstovaujantys premjerai kaip: Vagnorius, Abišala,Lubys, Šleževičius ir dar kartą Vagnorius, kuriems diriguojant ir buvo viskas “broliškai pasidalyta ir ne vieną kartą persidalyta”. Lansberginio lizdo tavo mylimas premjeras Kubilius pasižymėjo, kad visų “išgelbėjimui” nuo 2008 krizės iš komercinių bankų paėmė paskolą su 8 proc. palūkanomis, kai kokia Latvija iš Tarptautinio Valiutos Fondo gavo paskolą su 4 proc.palūkanomis. Kitas Kubilo padarytas “geras darbas” buvo,kad nurėžė pensininkams pensijas, žadėdamas grąžinti. “Grąžina kas netingi”,pensininkams nusavintus varganus pensijų pinigus ir po šiai dienai… Na o ką visiems”šviesaus pasakė tokie tautos mąstytojai” ir signatarai kaip buldozerio mašinistas K.Uoka ar koks elektros lemputės ir semkių iš parduotuvės vagis Patackas, tai ir šiandieninio išsivaikščiojusio kaimo mažaraštis šviesuolis pasakytų- il n’y a pas des commentaires(ką čia bepakomentuosi)...

O iš ko       2020-04-18 15:58

surinks biudžetą? Iš imitacinių kaukių, kurios nuo nieko nesaugo, ir iš baudų.

Žinoma,       2020-04-18 15:41

mutavę komuniagos į liberal-dimokratus kaip virusai - jėga superinė. Kas nesutinka - tam bauda, ypač prasčiokus tai bauduoja su tokiu užsidegimu, kad oj oj oj. Kas nepaklusta teisėtiems Raudonosios oligarchijos dvaro reikalavimams - tam bus chana.

slabakas tas virusas       2020-04-18 15:18

o komunistai - tai jėga !!
pokaryje per dieną po 10 banditų miškinių likviduodavom
——-
o dabartiniais laikais - kiek nepartinių privertėm pasikarti !!
o kiek nepartinių ir neklausančių draugo putino privertėm emigruoti !!!
VOT !!!

mtz.       2020-04-18 15:08

vis galvoju kur ta žmonių durninimo riba? peržengta ji ar dar bus kas nors įdomesnio? pavykus rugsėjo 11 fokusui kažkokie gudrūs dėdės įsidrąsinę ėmėsi viruso temos. atrodo kad jiems ir vėl pavyko,na išskyrus švedų ir gudų karalystes. kas tie gudrūs fleitininkai apgroję šitiek valstybių ?

Tai       2020-04-18 14:40

Ar yra buvęs koks šimtmetis Europoje be bado,maro ir karo.Kodėl šis šimtmetis turėtų būti išskirtinis; gal jau žmonės dvasingesni,tyresni pasidarė.Bet jau tvano,kaip senajame pasaulyje nebebus,o kris liepsna iš dangaus.Gal dar šitie metai nebus ugninio drakono laikas

Nesipainiok,       2020-04-18 14:39

Prašalieti, - aš nei vieno, nei kito, iš čia Jūsų paminėtų, fanas. Ir joks aš ne super tautinis ar dar koks ten pamišęs patriotas, o tiesiog žmogus - mažas žmogus, kuriam įgriso Melo epocha, Dezinformacijos amžius. Aš turiu omenyje ne tik Makroną, bet labiau François Mitterrand’ą, ar supratai? Esu paprastas žmogus su nuodėmėmis ir nuopuoliais, ar supratai? Alain Delon viešai pareiškė Parismatch, kad jis nekenčia šitos Melo epochos. Šios veidmainių ir prisiplakėlių prie garsių pavardžių epochos, prie profesionalių melagių(dezistų) konjunktūros. Aš nesu Konservatorių partijos, kuri beliko tik prisiplakėle prie vienos pavardės ir iš kurios nebeliko nieko iš Tėvynės Sąjungos, fanas, jau nekalbant apie LDDP. Kam man reikalinga Konservatorių partija, dirbanti LDDP naudai, vadinasi, ir dabartinių kolchoznikų, ir kolchozų plėtros prapiesorių su aukštais moksliniais laipsniais, naudai? Šiaip jau dabartiniai ten aukščiausioje valdžioje ir valdžios apačiose tupintys turėtų Kubiliui kojas mazgoti Atvelykio proga, kad jo dėka dabar valdžioje, versle ir finansuose - valdo Lietuvos ūkį ir ekonomiką, o ne sėdi, sakykime, cypėje, kaip mūsų seneliai už meilę savo Tėvynei Lietuvai, nežūva ant Laptevų jūros ledo. Ir prie ko čia Afrika, besiveržianti į Europą, pakviesta kieno, kad mūsų būtų mažiau, kad būtume pamažinti? Ką apie tai kadais sakė signataras Kazimieras Uoka, pameni? Kas tokie buvo suinteresuoti, kad Lietuvoje būtų kuo mažiau lietuvių ir kas tokie šį planą uoliai vykdė, a?

Prašalietis       2020-04-18 14:14

Bet kažkodėl 2020-04-18 11:44 atrodo, kad pačiam geriau būtų, jei sugrįžtų maskolių okupacija, maskolių valdžia, tiesa?...pasauliui gi žinomi ar dar ne, Prašalieti?
  “Tautinis bičiuli”, baik sapalioti kaip Nausėda apie “gerovės valstybę” ar koks komentuojantis “intelektualinis” Alko “tautiškai patriotinis runkelis"apie tai, kaip lietuviai pirmieji iš Afrikos atėjo į Europos žemyną, su savo “atrodo, kad būtų pačiam geriau…, pasauliui žinomi”... Jei žinai, parašyk konkrečiai kuo iš esmės skiriasi gyvenimas buvusiame okupaciniame Maskviniame sojūze nuo šiandieninio “savanoriško” Briuselinio sojūzo. Kuo skiriasi Lietuvos žemėje buvusių “tautinių patriotų“50 metų trukęs tarybinių tankų šveitimas nuo šiandieninių “tautinių patriotų” vokietukų tankų blizginimo. Kas liečia Emmanuel Macron’o savo kalboje apie Coronės virusą panaudotą “karo” išsireiškimą, tai, šį žodį ištraukęs iš Macron kalbos konteksto, blevyzgoji “patriotines” primityvias nesąmones, à la V.Lansbergis ar Grybauskaitė ” duosim rusams garo”, vykstančias pseudo valstybinių darinių čiabuvių smegenyse jau 30 metų...

Kis       2020-04-18 14:10

Tiesos.lt tikras ziniu virusas.dantu nenusivales,o jau sedziu ir skaitau.Nuostabi publika,pagarba jums,o propogandistai kaip erkes patys nukrenta,nes ju silpni neravai,nemegsta Tiesos ir lt!

kur demokratija?       2020-04-18 13:26

kažkaip nuo to viruso mirštantieji labai disciplinuoti. pvz., italijoje. ne tai kad vieną parą mirtų kokie 5 tūtst., o kitą mažiau. bet, kad nesugadintų kasmetinės ir kasdienės statistikos, miršta iki 1 tūkst.

Bet kažkodėl       2020-04-18 11:44

atrodo, kad pačiam geriau būtų, jei sugrįžtų maskolių okupacija, maskolių valdžia, tiesa? Ar labai klystu? Niekas neneigia, kad valdžioje ir versle dominuoja aktyvūs Sovietų Lietuvos statytojai, aktyvūs buvę kolaborantai, okupacinio režimo veikėjai ir jų anūkėliai, Centro Komiteto bufetas su autoūkiu, kad būtent jie įsislaptino ir įslaptino KGB su Saule, ir dabar mums baudas išrašinėja už kaukės neturėjimą, kai ji neapsaugo nuo ko, o padidina kitą riziką susirgti kuo? Nežinot, kas slepiasi po ta kauke? Apskritai po Pasaulio kauke kas slepiasi, kokia konspiracija ir agresija? Kas gali iš prapiesorių dėti parašą, kad kaukė apsaugo patį nuo šio viruso ir apsaugo kitus? Nesiaiškina kokia laboratorija paleido šį virusą, bet negailestingai baudžia ubagus - gąsdina badu ir mirtimi, jei bauda viršija minimalią algą. Juk visa tai tik į naudą būsimiems okupantams, tiesa? Juk taip mus rengia jai, ką manote? Beje, juk taip lengvai galima susidoroti ir su neįtinkančiais žmonėmis, juos pačiupus ir tyčia užkrėtus kuo ir kaltę suvertus kam? Kas vyksta šiandien Viruso šešėlyje iš tikto, kam ruošiamasi, gal yra žinančių? Na, o gyvenimas skolon vieną dieną turės baigtis ir baigsis jis kuo? Na, o Tiesos karo metu, anot Viniuko, ir su žiburiu nerasi. O dabar juk vyksta nematomas karas, anot prezidento Emmanuel Macron’o, tiesa? Visi buvę du pasauliniai karai irgi buvo išprovokuoti, o jų provokatoriai, agentėliai, šiandien pasauliui gi žinomi ar dar ne, Prašalieti? Juk prieš Lietuvą okupuojant, ji kuo buvo apkaltinta, pameni? Karas visada prasideda ką nors, kuo nors apkaltinus, o praėjus šimtmečiui pasirodo beveik kaip visada, kad tai buvo kas? Tad kam naudingas šitas virusas?

Prašalietis       2020-04-18 11:11

Gyvenimas skolon 2020-04-18 10:19
Tavo “patriotiniai”žiniai, gyvenančiam iš savo darbo eiliniam Lietuvos žmogui, tarp užsislapstinusios 75 metams KGB-istinės šutvės ir brazauskinių profesionalių Grybauskaitės, Kirkilo tipo krūvos “tautinių“veikėjų, kitų “taunių patriotinių geradėjų, trioskiančių apie gerovės valstybes” ir kitokias nesąmones šutvės, nėra jokio skirtumo. Taip kad,“apsišvietęs intelektualinis"bičiuli, eiliniam darbo žmogeliui yra geriau, kad ateitų į valdžią nors ir bekojis ir vienaakis vokietis, žvairas žydas, kvėpalais išsikvėpinęs prancūzas, cilindrą ant galvos užsimaukšlinęs anglas ir t.t., kuris pagaliau išvaikytų šią 30 metų prie valdžios ėdžių besistumdančią komunistų ir užsislapstinusių gorbačiovinių laikų sąjūdinių KGB-istų, jų šalininkų ir pasekėjų šutvę.

Gyvenimas skolon       2020-04-18 10:19

visada baigiasi karu, o visi karai ekonominiai. Vergai irgi svajoja ateity įsigyti tokių pat vergų ir engti juos dar labiau, kad dar didesnį viršpelnį išmuštų. Nieko naujo, Prašalieti, pats čia nepasakei. Juk ne šiaip sau nelogiškos baudos supriešins žmones su policija ir kariuomene, ir parengs ubagyną tam, kad ši su džiaugsmu priimtų Maskolijos pagalbą - kaliošus, kaip anuomet Kaune vargdieniai už dyką. Saulės vežėjų iš Maskvos gretas tai tik padvigubins. Ar ne to siekia kolchozų milijonieriai visur ir viskame? Sovietų kariuomenėje salagos irgi svajodavo ir laukdavo tos dienos, kada šie galės tapti seniais(“diedais”) ir su dar didesniu įniršiu lupti ir engti naujas salagas. Dabartiniai Lietuvos vergai, patupdyti ant minimalkės(minimali alga) arba bedarbiai, svajoja apie tą patį - apie Saulę iš Maskolijos, o inteligentai iš Varšuvos. Na, o tie intelektualai, kurie užsiėmę ubagyno plėtra, klaidingai mano, kad po naujos okupacijos jie bus naujųjų šeimininkų už tai pamaloninti, pamiršę praeitį, kad išdavikai niekam nebereikalingi po savo vaidmens atlikimo. Taigi, Prašalieti, pats irgi svajoji užimti AMB-alo, LK(bolševikų)P CK Fiurerio, vietą ir viską naujai “perchvatizuoti” - dar stipriau nei pačio stabukas (“kumyras”). Tyčia lygini Landsbergį su AMBalu, manydamas, kad visi runkeliokai absoliutūs idiotai, kai taip nėra ir pats gali pralošti po Viruso šešėliu, ne tik promaskoliška kas tokia?

Almantas       2020-04-18 9:53

Man atrodo dabar yra du dievai.Pirmas kaip autorius minejo yra musu dvasingumas ir ji i auksciausia lygmeni kelia gal 20% planetos gyventoju.Antras dievas yra PINIGAI.Ir tai jau yra materialus DIEVAS.Radzvilas,Sinica,Jakimavicius,Rusteika ir dar daug gerbiamu zmoniu cioa rasineja,bet nepamini pagrindinio dalyko,kad yra maza zmoniu grupele,gal trys,gal penki,gal dvidesimt kuriems jau dabar priklauso visas materialus turtas zemeje.Pagalvokime Lietuva skolinga keleta milijardu,Vokietija-skolinga,Prancuzija-skolinga,Italija,Graikija,Ispanija,Japonija,Kinija,Rusija visoss jos yra skolingos.JAV skola turbut viena didziausiu TAI KAM JOS YRA SKOLINGOS!!!Is kitos puses kaip jie ta skola sugebes issireikalauti???Turi pasiremti kazkokia galinga karine jega,bet jeigu visas pasaulis jiems skolingi tai galima juos pasiusti “ant triju raidziu” ir kas tada.Aisku ekonomika kazkiek sudrebes,bet zmonija kaip gyveno taip ir gyvens.Taip,kad pagrindinis dievas manau yra ne pinigai,o karine galia ko ir siekia visos galingosios valstybes.Karine galia remiasi pinigais is cia labai plati “dirva"apmastymams

Prašalietis       2020-04-18 9:51

Tik nereikia eilinių žmonių gąsdinti apokalipsėmis ir” vsio prapalo”..., nes viską šitą eiliniai žmonės jau pergyveno “šauniaisiais” 1990. Mažytis ekskursas į “tautiniams patriotas nežinomą” 30 metų senumo istoriją.... 1990 ir vėlesni metai, kai brazauskiniai komunistai su sąjūdiniais KGB-istais, kriminalinėmis Dekanidzių, Daktarų ir kitomis grupuotėmis dalijosi valstybinį turtą, buvo bankrotinami ir išvogiami Valstybiniai komerciniai bankai, eilinius žmones apvaginėjo Holdingo “kompanija”, EBSW koncernas ir t.t. Dirbantys didelėse gamyklose(Šiaulių Elnias, Kauno Radijo gamykla ir daug daug kitų) žmonės negaudavo po 6 ir daugiau mėnesių atlyginimų. Badaudavo prie gamyklų blokuodavo gamyklas neleisdami išvesti produkcijos,kad atsiimtų savo varganus atlyginimus.  Galiausiai išsikovotas algas"išmokėdavo” gamyklos gaminama produkcija- batais ir t.t., kurių žmogelis neturėdavo kam įsiūlyti… Tais brazauskiniams komunistams,sąjūdiniams KGB-istams ir organizuotų nusikaltėlių grupuotėms šauniais"kovų už laisvę ir nepriklausomybę” laikai, nebuvo jokių bedarbio ir kitokių pašalpų. Laiptų aikštelėje gyvenęs, 20 metų meistru, neseniai prichvatizuotoje, statybos kranų valdyboje išdirbęs kaimynas su žmona ir dviems vaikais, atėjus žiemai, negaudamas kelis mėnesius jokio atlyginimo, su liūdna šypsena kalbėdavo:“gerai, kad yra kaimas,kuriame gyvena brolis ir aš vasaromis ten dirbu, prie iš kaimo atsivežtų bulvių ir trupučio mėsos bei lašinių dasiperku duonos ir kruopų, ir tokiu būdu šiaip taip iki vasaros pragyvenu. Už butą ir komunalines paslaugas nemoku, nes reikėtų nieko nevalgyti. Susikaupusius buto komunalinius įsiskolinimus išmoku per vasarą”... Ir taip tęsėsi ne vienus metus.. Tokių eilinių žmonių Lietuvoje “šauniaisiais kovų už laisvę ir nepriklausomybę laikais” buvo šimtai tūkstančių. Taip kad pagąsdinti apokalipsėmis ir “visokiomis pabaigomis"po 30 metų brazauskinės-lansbeginės durnių laivo “demokratijos ir šviesaus tautinio rytojaus” įmanoma lansberginio idiotizmo dvasia išauklėtą, realaus pasaulio nesuvokiantį ir istorijos nežinantį jaunimą bei “demokratiškai susiformavusį tautinį elitą”. Šiai publikai ir juos aptarnaujančiam personalui gali eilinį kartą būti “apokalipsė, vsio prapalo, sobiraiem manatki i rviom kochti”.... Belieka pakartoti-Tik nereikia “mūsų gąsdinti”... eilinių, iš savo darbo gyvenusių ir gyvenančių žmonių, nes yra dar neišmirusių, kurie prisimena, ką matė savo akimis….Ir jie žino, kad šie eiliniai žmonės buvo, yra ir bus reikalingi Lietuvos žemelei prie visokių santvarkų, visokių režimų, prie visokių šeimininkų....

stasys        2020-04-18 9:24

anksti dar pasinerti į svarstymus , per didelis optimizmas visada žmones vedą į tuščiažodžiavimą .  Neišsipildę lūkesčiai kaip tie kišenėje gulintys akmenys .. plėšo ne tik kelnes bet ir sukelia apatija . Tokiu metu visada iš apačios išslenka filosofai, magai ir viską žinantis kuriems maga ka nors paaiškinti ar patikslinti . Skaitau spauda o ten , rusijoje, visiems žinomas “kašpirovskis” griebiasi savo kovos metodu su Covit19 . Ne autoriau , dievo žodis turi būti matomas o ne girdimas ir visas tas citavimas pasakytu jų sukelia tik kartėlį . Bėdoje pažinsi Tiesa ir tos bėdos dėka turėsi pilna teise pasakyti kas tikra o kas ne .

Kanalizatoriau(09H11),       2020-04-18 9:22

pačiam nepatinka istorinis veikalas “Viruso šešėlyje” pagal CNN ir BBC ar Viniukas ir jo papierkos bei nesenstančios jo mintys, nuomonės ir įspėjimai? Pacituot ar dar palaukt, a, Langų majore?

> 2020-04-18 9:06       2020-04-18 9:11

koks tu protingas mažaraštis prasčiokas, juliau Milaiti, vėl varai trydą nuo pat ryto.

Jules       2020-04-18 9:06

Kodėl valstybių gerovei kuriami virusai? Tad skaitom, skaitom BBC ir CNN. Jos sako Tiesą ir tik Tiesą, ir niekad nemeluoja, kaip mūsų dvaro Raudonoji oligarchija. Desovietizacijos, rimtos deokupacijos, gi nebuvo, tiesa? Arba skaitom Jono Mikelinsko „Niurnbergo šešėlyje“, bet geriau Čerčilio papierkas ir jo genialias mintis, nuomones ir dokumentus. Skaitom BBC čia: https://www.bbc.com/news/world-us-canada-42426548?fbclid=IwAR0kDeCJXEDsTsjZK9VZKp42xZtf02z0poc38LnYhAIup-lS_b6yNkcfW2U
Na, o CNN, žinoma, čia: https://edition.cnn.com/2017/12/19/health/nih-deadly-viruses-bn/index.html?fbclid=IwAR0iTan2ugxqKBAfc-CgMzjD82HPYu164qV7Lo3b2I6BjAtFqCuCLu6C7mA

Nekišk Dievo       2020-04-18 8:10

į žmogiškus reikalus, į jo niekšybes ir kiaulystes. Į begalinį norą išnaudoti silpnesnį žmogų - jį engti ir bauduoti arba karti kaip Niurnberge kadais.

Dievo pamoka       2020-04-18 8:05

Matoma pamoka, tai paklusnumas valdžiai. Niekur nedingsi žmogau, turi paklusti jai, nes ji yra iš Dievo. Privalome būti, kaip nors, vieningi, nes taip pat privertė. Gal tai priverstinės, bet teigiamos dorybės?

Svarbiausi       2020-04-18 7:51

čia konspiracija ir agresija, o visa kita pagal masių valdymą, praktiką ir teorijas bei pseudo mokslus ir jo pseudukus, aptarnaujančius ką? Negi nuo kitų ligų jau nebemirštama, nebesergama ir dantukai jau nebeskauda? Kaip su žmogaus teisėmis? Jų jau nebelieka - tik baudos, smurtas, agresija ir melas? Ir viskas vardan tariamos gerovės, vardan gerovės valstybės, gerovės pasaulio.


Rekomenduojame

Alina Laučienė. Kada mokytojo profesija bus prestižinė? (I dalis)

Daniel Pipes. Migrantai iš Artimųjų Rytų turi likti savo kultūrinėje zonoje

Andrius Švarplys. Kaip greitai keičiasi mūsų konservatizmas

Vokietijoje gėjams, lesbietėms ir migrantams išskirtos atskiros stovėjimo vietos automobilių aikštelėse

R. Jankūnas. Atsakymas prof. A. Ambrozaičiui: kaip patikrinti, ar vakcinų klinikiniai tyrimai baigti

Jungtinės Tautos nori uždrausti genderizmo kritiką

Vidmantas Misevičius. Mėlynas herbas – nauja norma?

Danutė Šepetytė. Auka ant dvasiškai merdėjančios valstybės altoriaus

Ir vėl tie velnio „kringeliai“ QWX

Almantas Stankūnas. Apie Nacionalinio susivienijimo kandidato Ramūno Aušroto rezultatą neeiliniuose Trakų raj. mero rinkimuose

Suomijos valdžios tyrimas. Migrantai stipriai išsiskiria seksualinių nusikaltimų statistikoje

Vengrija Lenkijos pusėje – reikalauja ES gerbti narių suverenitetą

Tomas Čyvas. Savivaldos dienos proga – politologo žinia: savivaldos Lietuvoje nėra

Justas Sakavičius. Galimybių pasas nepasiekė savo tikslų

Bausmės ir Sankcijos. Marijus Velička

Kard. Sigitas Tamkevičius. Dievas ar Mamona?

Marius Parčiauskas. Lepanto mūšis už katalikybės kūną ir kraują

Vytautas Sinica. Neleisti žmonėms gyventi normalaus gyvenimo!

Karikatūristo žvilgsniu

Nacionalinis susivienijimas apie kainų kilimą: „Energetikos rinkos liberalizavimo žalos klausimą reikia kelti ES mastu“

Nacionalinis susivienijimas. Pareiškimas dėl elektros energijos ir dujų kainų kilimo ir jo valdymo

Lenkija atsakė ar laikysis visų Briuselio nurodymų

Vytautas Sinica. Kažkas neįtikėtino vyksta Vilniaus savivaldybėje

Kvietimas pasirašyti peticiją prieš surogacijos įteisinimą Lietuvoje

Jungtinės Karalystės universitetuose kursai apie rasinę įvairovę ir genderistinę tapatybę taps privalomi

Laisvūnas Šopauskas. Ar Nidos Vasiliauskaitės individai apgins savo laisves ir teises? (II)

Iš propagandos frontų. Linas Slušnys: „Mielieji, pasiskiepykite kuo greičiau – nereikės mirti natūralia mirtimi“

Gintautas Terleckas. Barbarai

Alvydas Mozeris. Apie A. Dulkio paskelbtas žiurkių lenktynes: kuo didesnis sergamumo rodiklis, tuo didesnis šansas merui gauti premiją...

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“. Versija: dujų kainos sukeltos sąmoningai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.