Nerasta rubrikos

Liudvikas Jakimavičius. Vėžio laikas

Tiesos.lt redakcija   2016 m. gegužės 2 d. 18:40

20     

    

Liudvikas Jakimavičius. Vėžio laikas

Kai daktarai, tyrę mane, aptiko, kai ką panašaus į vėžį, po pirmojo streso supratau, kad likusiam mano laikui būtina susikurti kažkokį naują scenarijų. Pirma mintis, apnikusi ir užvaldžiusi mane, kad tas likęs laikas yra skirtas atsisveikinimui: su jūra, su miestais, kuriuos svajojai aplankyti, ar su savais, jau aplankytais, aikštėmis ir bažnyčiomis, draugais, artimaisiais ir nepažįstamais. 

Kai savo programą pradėjau vykdyti, tarytum iš giedro dangaus rimtas vėžys ištiko mano seną draugę. Būtent ištiko. Kas su vėžiu yra turėjęs reikalų ar turėję tų reikalų artimi žmonės, puikiai supranta, kad vėžiu ne susergama, o jis ištinka. Iš šalies žiūrint į vėžininką palatoje, išoriškai jis lyg ir niekuo nesiskiria nuo kita sunkia liga sergančio ligonio, tačiau skirtumas yra esminis. Tyrimų rodmuo ar daktarų konsiliumo išvada „vėžys“ perkeičia žmogų iš esmės. Ir visai neguodžia, kad šiandieninė medicina su kai kuriom vėžio atmainom jau pajėgia sėkmingai susirungti.

Bet pradėkime nuo pradžių. Pirmas instinktyvus klausimas, kuris kyla išgirdus diagnozę: „O kodėl man?“ Kiti vaikšto sveiki, džiaugiasi pavasariu, planuoja atostogas, susitinka, šnekučiuojasi, geria vyną, keliauja, mylisi ir dar ilgai gyvenimu džiaugsis, o tu nebe. Vienas žingsnis iki maišto prieš neteisingą Kūrėjo tvarką. Susitramdai ir, vaidindamas drąsuolį, klausi daktarės: „Sakykit atvirai – kiek man likę? Atvirai – be jokių raminamųjų avansų?“

Ir beveik nesvarbu, kaip tas daktaras atsakys, tu iš intonacijos ar kitų ženklų jos pasakytą skaičių pasikoreguosi. Nes tau jį reikia žinoti, kad galėtum pagaliau pradėti rimtai tvarkytis su laiku, kiek tau dovanota Dievo, prieš kurį jau buvai bepradedąs maištauti.

To perkeitimo esmė yra ta, kad vėžininkas laiką suvokia visai kitaip nei šiaip kita liga apsirgęs ar sveikas žmogus. Vėžininko laikas turi visai kitą dimensiją ir dramaturgiją. Jis nėra linijinis. Sveiko žmogaus laiką skaičiuoja ir tiksi laikrodžiai. Jis yra fizikinis, apskaičiuojamas pagal paprastą fizikos formulę, atstumą dalijant iš greičio ar įvykius sudėliojant į linijinę seką. Apsirgęs žmogus skaičiuoja laiką, kada užgis žaizda, suaugs lūžęs kaulas, kada vaistai galutinai įveiks virusą. Žodžiu, matuoja, kada pagaliau jis vėl sugrįš į sveikuolių klubą ir vėl pradės laiką durstyti kasdienių, rutininių įvykių atkarpėlėmis.

Vėžininko diena ir naktis teka visai pagal kitus dėsnius nei sveiko ar apsirgusio žmogaus. Savaičių savaitėmis gali nenutikti jokių fizinių įvykių, bet jo laikas bus kur kas tankesnis ir tirštesnis už pilną nuotykių ir įvykių sveiko žmogaus laiką. Yra sakoma, (niekas to negali patikrinti), kad išgyvenę klinikinę mirtį, tą akimirką kai kurie žmonės nelyg kino filmą peržiūri visą savo gyvenimą. Gali tikėti tuo, gali – ne, bet šis pavyzdys kalba apie laiko išgyvenimo intensyvumą ir to likusio laiko neįkainojamą vertę. Literatūroje to laiko tolimas analogas gal galėtų būti M. Prusto išrastos laiko kilpos, išneriant iš vienakryptės tėkmės. Panašumo yra.

Kai suvoki, kad to laiko nebedaug likę, jau nebeplanuoji, kokius čia dar kalnus nuversti galėtum ar nebaigtus darbus nubaigti. Tu supranti kitą daug svarbesnį dalyką, kad nebeturi prabangos jį švaistyti banalybėms, meluoti, toliau vaidinti, ką vaidinai. Supranti, ką turėjai suprasti daug anksčiau. Tas laikas yra skirtas tvarkytis su siela, kad sugrąžintum ją į „nuomos punktą“ nelyg išsinuomotą automobilį – ne galutinai, nebepataisomai sugadintą.

Apie visa tai šnekučiuojuosi, vis dažniau susitikinėdamas su vėžio ištikta mano drauge. Savo esme mūsų pašnekesiai yra apie Dievą. Ir aš netikiu, kad vėžio ištiktas žmogus, net ir labiausiai užkietėjęs ateistas, nesistengia „sugriešyti“ įsitikinimams ir susitikti, pasišnekėti su Dievu. Mėgina susitikti visi, ypač ištikti vėžio. Vieni iš baimės, kiti iš ilgesio – su džiaugsmu.

Apie tuos susitikimus kalbamės taip. Sveikas žmogus kartais per savo gyvenimą gali su Juo ir nesusitikti, kaip nesusitinka su milijardais nuostabių pasaulio žmonių. Kitas patiria Dievo artumą ar dvelksmą nušvitimo akimirką ir greit užmiršta kaip neaiškų, netikėtą įvykį, kuris iškrenta iš paaiškinamų įvykių sekos ir patirčių paletės. Susitinkama visai kitaip, kai bendrauja du ištikti vėžio, suvokę, kad yra Dievo vaikai ir kad kiekvienam yra atseikėta šviesos ar Šventos Dvasios, kuri niekur nedings užsiskliaudus fizikos skliaustui. Todėl su Dievu ne susitinkama kaip su kažkuo kitu, kuris tarsi moderatorius styguoja dviejų vėžininkų pokalbį. Jis visados buvo kiekviename, tik vėžininkai gauna ypatingą dovaną atpažinti tą, kuris yra. Dievas tame bendravime – ne tarp bendraujančių, o pačiame bendravime – su visomis meilės, gailestingumo ir vilties, tikėjimo ir pasitikėjimo dimensijomis. Tas bendravimas būna visoks. Gali būti ir be žodžių arba su ilgomis pauzėmis.

Mylintys vėžio ištiktąjį sveiki draugai ir artimieji, lankydami ligonį ir bendraudami su juo, beveik visados jaučia sunkumą, kad kalba ne tai, ką iš tikro jaučia ir norėtų pasakyti, kad žodžiai perdėm banalūs ir kad pokalbis neužsimezga. Taip atsitinka greičiausiai todėl, kad sveikas žmogus iš savo laiko nesugeba panirti į vėžininko laiką, kurį yra pravėdinęs Koheleto vėjas.

Gal būtent todėl bendravimo su vėžio ištikta drauge išsiilgstu labiau nei su sveikais žmonėmis, nes net tylėdami kalbamės apie tą patį laiką. Ir susišnekame, lyg laikrodininkas Vėžys pagal savo metronomą būtų suderinęs mūsų kitaip tiksinčius laikrodžius.

Komentaras perskaitytas „Mažojoje studijoje“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

brangakmeniai       2016-12-12 8:43

Padėką gydytojui oria gydant mane vėžio su savo kanapių aliejus, aš buvo mirties taške, kol radau parodymus apie savo gerus darbus, dabar esu laiminga su džiaugsmu į mano širdį pasidalinti tai gera žinia, kad gyvenu vėžio nemokamai life.contact Šis puikus gydytojas gydytojui Oria elektroniniu paštu .(JavaScript must be enabled to view this email address), esu labai dėkinga , ačiū gydytojui oria išgydyti savo vėžio.
......

brangakmeniai       2016-12-12 8:42

Padėką gydytojui oria gydant mane vėžio su savo kanapių aliejus, aš buvo mirties taške, kol radau parodymus apie savo gerus darbus, dabar esu laiminga su džiaugsmu į mano širdį pasidalinti tai gera žinia, kad gyvenu vėžio nemokamai life.contact Šis puikus gydytojas gydytojui Oria elektroniniu paštu .(JavaScript must be enabled to view this email address), esu labai dėkinga , ačiū gydytojui oria išgydyti savo vėžio.

Skirmantė       2016-05-7 20:33

Ką??? Vėl vėžys? Liudvikai, Jūs esat puikus žmogus, linkiu pasveikti. TIKIU, kad taip ir bus.

Reikia neignoruoti gydytojų patarimų        2016-05-2 19:47

ir ignoruoti vėžį,kaip darė vienas artimas žmogus mūsų nerimui.Nežinau,-pasveiko.Yra daug baisesnių ligų.

naikštė       2016-05-2 8:07

akivaizdu, kad dauguma čia susirinkusių gyvena negalvodami apie jiems likusį laiką.

N.N.V.       2016-05-1 20:35

Pone pesimiste, neprakaituok, nurimk. Nei vienas mano komentaras nebuvo skirtas autoriui. Beje ir ne tamstai. O jeigu labai erzina- tiesiog neskaityk.

N.Y. Varsai       2016-05-1 20:11

Dar nusipirk pūdą maisto papildų, optimiste, čiupa čiupsų, hantelius, jogos mokytoją masažistę, ir visos “palaidos mintys” išsisklaidys kaip dūmas. Tu juk viską žinai, iš kur tas vėžys ir kaip jį įveikti. Bet žinai, kai kam tamstos patarimai ir sveikos mintys neatrodo didelė paguoda. Beja, autorius paguodos ir neprašo. Aš matau daug optimizmo jo samprotavimuose.

Verta paskaityti       2016-05-1 19:35

vienuolio Thich Nhat Hanh knygą “Kur auga lotosai”(kančios permainymo menas).Neseniai pirkau.Tikrai atradimas ir bus daug pagalbos.

N.Y. Varsa       2016-05-1 14:42

Visos ligos dėl netvarkos, dėl dishormonijos.
Palaidos mintys iššaukia viso organizmo griūtį.
Reikia dažniau medituoti, reikia sportuoti. Negalima nukabinti snapo.
Aukštyn nosis, kelkit nykščius- viskas bus gerai.
Kai tau užsidaro vienos durys, eik pro kitas. Belskis ir bus atidaryta.
Palik asfaltą, keliauk į gamtą. Pažiūrėk kaip kiekvieną penktadienį
visas miestas bėga.
Į kaimą.
Nes geriau pirmas nei paskutinis.

Liepa       2016-05-1 13:38

Savo Gyvenimo-Dievo mums skirto Laiko-, Liudvikai, nereikėtų atiduoti jokiai diagnozei, problemai ar įvykiui.// Deja, dažno mūsų sąmoningumas ir dvasiniai reikalai “prabunda” tik tada, kai papuolam į sudėtingą situaciją.// Sveikas žmogus yra labiausiai nesveikas, nes jam,kaip taisyklė, užtenka karjeros,respektabilios išvaizdos,patogios padėties visuomenėj,padorios sąskaitos banke, gausybės daiktų,pramogų ir kitų blizgučių.O dvasiniuos dirvonuos karaliauja piktžolės…//Kita vertus, negalim visai paneigt ir žemiškųjų savo poreikių.// Taigi, rasti pusiausvyrą tarp materialių ir dvasinių dalykų nėra lengva.//
Sėkmės,stiprybės,ir sveikas sielas turinčių gyvenimo pakeleivių.//

vizija 2030       2016-05-1 11:57

kuo daugiau lietuvių mirs nuo vėžio, tuo greičiau bus atlaisvinta teritorija nuo aborigenų, todėl vaistai nuolat tik brankZ

abc.       2016-05-1 11:43

linkiu liudvikui pasveikti ir dar parašyti poilsio partijos tesini.

Jėzusas       2016-05-1 10:59

Iš tikro šiais mokslo laikais vežio gydymas barbariškais metodais, jo neįveikiamumas ir gydymo brangumas yra labiau nei keistas.

Arnė       2016-05-1 6:41

Dėkui. „Dievas tame bendravime – ne tarp bendraujančių, o pačiame bendravime – su visomis meilės, gailestingumo ir vilties, tikėjimo ir pasitikėjimo dimensijomis“.

Yes       2016-04-30 21:38

Mielinis grybelis kandida/candida.
10-20%s sodos tirpaliukas kasdien po šaukštą.
Grybelis negali pakęsti šarminės aplinkos, o rūgštinę labai mėgsta.
Jeigu vėžys I-II stadijos, po sodos procedūrų jo neliks per 2-3 savaites, jeigu žnyplėtasis labiau pažengęs, reikės injekcijų į pagrindinius grybelio židinius. Ir nevartoti antibiotikų- kandida juos tiesiog dievina.

20:38 netikėliui       2016-04-30 21:00

Tu kaip bezdžionė tik kartoji globalistinį propagandos mėšlą.
Būtent, tai kaip natūrali mirtis persivalgius švendrių ir dar su švariais batais purvo klane.
Pabučiuok farmacininkų riebias šiknas, kai susirgsi.

Nesmagu,kai       2016-04-30 20:53

žmogus pasveiksta nuo vėžio,bet anapilin jį nuvaro nesąžininga,neištikima žmona,įvaranti infarktą.Dvasinis vėžys baisesnis.

Tam obetui taciui       2016-04-30 20:38

Tavo tik filosofiją baigęs žulikas Tulio Simoncini teistas už tai kad iki mirties nugydė ligonį. Dabar parašyk kad Italijos teismai pedofilų klano ir naujosios pasaulio tvarkos sąmokslininkų rankose.

visi violetiniai kedofilai tampa vėžininkais       2016-04-30 20:24

kyla mintis, kad KGBistai-pedofilai gerų vaistukų turi iš rusijos atsivežę.

O bet tačiau       2016-04-30 18:51

Ši liga yra gana sunki, bet vis tik gerokai mistifikuojama.
Naujosios Pasaulio Tvarkos vairuotojai kartu su farmacininkais pučia žmonėms miglas ir tyčia nukreipinėja ligonius klystkeliais, myriop.
Italų mokslininkas Tulio Simoncini atskleidė tikrąją vėžio prigimtį ir suprato jog prieš žmoniją vykdomas baisus sąmokslas.
Trumpiau tariant visos chemoterapijos ir švitinimai, tūkstančius kainuojantys “vaistai” yra tiesiog nusikalstamos aferos.
Iš tiesų vėžį sukelia banaliausias grybelis. Tas pats kuris yra pienligės sukėlėjas. Būtent reaguojant į minėto grybelio sankaupas, organizmas pradeda lipdyti pakitusių ląstelių kolonijas. Egzistuoja daugybė efektuvių preaparatų lurie labai veiksmingai tą grybelį naikina. Mūsų nelaimės yra dvi- tai kad nuo mūsų slepiama tiesa apie priešvėžinių gydymo būdų ir preaparatų gausą ir tai, jog visi tie būdai yra banaliai nepadoriai ...pigūs.
Tulio Simoncini sėkmingiausiai išgydo net IV stadijos onkologijas, jis išgydo ir neįveikiamą smegenų vėžį.
Bet, paskelbęs apie tūkstanmečio atradimą, italų mokslininkas deja Nobelio nesulaukė. Jį užgriuvo neregėto mąsto persekiojimai. Kažkieno galingos rankos panaikino internete visus T.S. publikuotus straipsnius, daugelyje šalių vos surinkus Tulio Simoncini vardą naršyklėje, googlai ” netikėtai” užlūžta.
Maža to, mokslinikui buvo atimta mediko licenzija, į jo gyvybę ne kartą buvo kėsintasi.
Beje, tą bjaurųjį grybelį sėkmingai naikina… paprasčiausia valgomoji soda.
T. Simoncini į auglius tiesio įšvirkščia silpno sodos tirpalo ir per porą savaičių vėžio darinio nebelieka. Vieno sodos pakelio turiniu galima pagydyti bene tūkstantį pasmerktųjų. Tuo tarpu nieko negydantys “priešvėžiniai” korporacijų “vaistukai” jų platintojams krauna milijardinius pelnus.


Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.