Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Liustracija ir desovietizacija

Liudvikas Jakimavičius. Valio, Draugai, liustracija baigta: visi švarūs kaip krištolas (patikslinta)

Tiesos.lt redakcija   2018 m. sausio 11 d. 0:15

38     

    

Liudvikas Jakimavičius. Valio, Draugai, liustracija baigta: visi švarūs kaip krištolas (patikslinta)

Valio, Draugai,

pasveikinkim vieni kitus su sėkminga liustracijos pabaiga.

KGB bendradarbių agentūrinis Sąrašas uždaromas. Džiaukimės, iššaukim šampano salvę. Liustracija Banionio, Sondeckio ir Slatkevičiaus skambiu tritaškiu yra BAIGTA. Visi, ko nėra paviešintame sąraše, – švęskime. Visi švarūs kaip krištolas.

Nebuvo daugiau kagėbistų. Ales. Nebuvo nei Mokslų Akademijoje, nei Vilniaus universitete ir kitose aukštosiose mokyklose, nei ministerijose, nei kūrybinėse sąjungose, nei rimtų teisininkų, nei šlovingų LTSR žurnalistų, nei „Tėviškės“ ir „Gimtojo krašto“ stukačių.

Jei netikit, įsiskaitykit, ką kalba Genocido centro vadovas (ČIA): „Dienraščiui „Lietuvos žinios“ A. Urmonas teigė, kad galutinį tašką šiame procese pradėti turėtų tas, kas ir pradėjo – Seimas. „Praėjo visi protingi terminai, daugiau nieko vertinga nerasime“, – sakė komisijos, vertinančios duomenis apie slaptą asmenų bendradarbiavimą su Sovietų Sąjungos specialiosiomis tarnybomis, vadovas A. Urmonas.“

–  –  –

Tiesos.lt redakcijos patikslinimas: Mykolo Romerio universiteto profesorius Algimantas Urmonas vadovauja Liustracijos komisijai, ne vadinamajam Genocido centrui – šiam vadovauja Birutė Burauskaitė.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dongdong8       2018-07-4 10:24
Šiandien, Sausio 13-ąją,       2018-01-13 10:14

Seimo pirminykas, “nezabudkę” įsisegęs, primena mums, kas jo ir mūsų viršinykas - kieno mes pavaldiniai ir kam priklauso pasaulis, kas jį valdo ir vairuoja, ir, svarbu, kur vairuoja? Primena, kad mes jokiu būdu jo načalnyko neužmirštume, kur Seimo pirminykas gavo Mokslinio komunizmo statybų išsilavinimą ir geba gerą deziuką runkeliukams profesionaliai paduot. Veidmainystės meno išmoko anuomet, tiesa? Koks tokiems skirtumas, ką įsisegti- “nezabudkę” ar Komsomolo ženklelį, ar KGB rezervistą skirt kokios tai aukštos tarnybos viršininku senu įpročiu, svarbu, kad tokių kaip jis niekas neliestų ir gerų babkių nuolat duotų, tiesa?

Hegemono dvynių atstovas       2018-01-12 9:25

KGB yra privilegijuota ir įslaptinta valdančioji ekonominė-politinė klasė, suformuota gerojo Pasalio dėdės ir jo tautų vado drg.Džo. Tai visuotinai žinoma, o kas visuotinai žinoma, to nereikia įrodyti teisme. Abejojimas ar nesutikimas su visuotinai žinomais dalykais yra kriminalizuotas. Už to neigimą duodama 12 metų sunkiųjų darbų kalėjimo. Tad kreiptis neverta.

Balsavimas dėl kgbistų įslaptinimo       2018-01-12 1:04

75 metams yra priimtas neteisėtai, nes balsuojant nenusišalino suinteresuoti asmenys, t.y. kgbistai, kurie patys balsavo už savo įslaptinimą!! Visiškas teisinis nonsensas! Reikia nedelsiant kreiptis į Konstitucinį teismą ir šį kgbistinį konservatorių įstatymą kuo skubiau paskelbti niekiniu. Tik viena bėda: neaišku, ar priimdami sprendimą nusišalins KT kgbistai…

Disidentas ar rezistentas?       2018-01-11 11:02

Komisijos pirmininkas A. Urmonas. Gal galima plačiau apie šį asmenį?

blogis bus ne iš KGB       2018-01-11 10:20

kaip buvo anksčiau paprasta gyventi:
tave nuskriaudė koks verslininkas, valdininkas, teisėjas: daugumoje tai buvę kgbistai.
——
o dabar bus VSIO ZAKONNO - tave nuskriaudė gerbiamas Lietuvos pilietis:
prašom teisėtai, pagal Lietuvos valstybės valdžios reikalavimą pasikarti arba emigruoti.

Papa Borgia       2018-01-11 9:44

Žinoma, kad visus kagebistus su anūkais reik paskelbti, kurie perėmė tautos ūkį ir turtą 1992 metais, kai kvaili rinkėjai sugrąžino okupacinę nomenklatūrą į absoliučią valdžią ir atidavė tautos turtą ir ateitį į jų rankas. Juk ne šiaip Stasi nori įvesti cenzūrą Europoje, kai intike pasirodo daugiau tiesos ir dezistai praranda monopolį. Kito varianto nėr, jei nenorime išgaruoti kaip dūmas, anot Maironio.

Al.       2018-01-11 1:03

Visus sąrašus reikėjo paskelbti. Bet po to - kritiškai įvertinti. Ir juk buvo ne tik šis sąsiuvinys - Braziulis rašė, ir gal ne tik jis, kad yra dokumentai apie Čekuolius, bet juos liustracijos komisija kažkodėl išteisino. Voratinklyje buvo nemažai prirašyta. Ir akivaizdu, kad pagrindinis sąstatas išvis už kadro. Juk paprasčiausia nuovoka sako, kad būtent jie ir perėmė šalies turtą ir valdžią.
Ar tiesos.lt komentarų laikrodis pastumtas valanda į priekį tam,  kad suklaidintų priešą ?

Eik miegot,       2018-01-11 0:25

Tarabilda! Viską puikiai supranti, neapsimetinėk, o bildėk į Rygą išminties parsivežti.

Tarabilda       2018-01-11 0:11

Nusibodot. Paskaitykit dar kartą komentarus o ne savo šizoidines sąpaliones, kurios susimalusios tamstos galvoje. Aie jokias “istorines klaidas” ir ambus aš nekalbėjau.

Pone Tarabilda,       2018-01-10 23:49

sakai, kad ambalisto “Istorinė klaida” mums kagėbistus pametėjo, tiesa? Žinok, kad kagėbistas kagėbisto išduot negali, o išdavę keliauja į krosnį, jei nespėja pabėgt į Londoną ar už Atlanto. Liaudiškai į pečių arba į to garsiojo Pasaulio tautų vado racionalizatoriaus, drg.I.D.Berg, dušegubkę su klaidinančiu užrašu “Duonelė”(Хлеб).

KGB Versteher - suprantantis KGB       2018-01-10 23:41

Labai malonu, kad tiek daug čia mus palaikančių susirinko, ania? Niekas gi nesako, kad pas konservatorius nėr KGB agentų, nes būtent į patriotiškas partijas, kaip visuotinai(wie der Offenkundigheit) žinoma, ir judėjimus yra metamos visos KGB jėgos nei pas savus - pas LDDP ar liberoidus, nežinot? Tautininkų ir konservatorių gretose tikrai nemažai KGB atstovų ir jiems prijaučiančių, be jokios abejonės, juk ne šiaip sau šitie privilegijuoti “šustriakai” su anūkais įslaptinti su Saule, tiesa? Mane stabu gali vadinti tik Churhill gerbėjai ir supratėjai, bet ne logiškai mąstantys žmonės. Tik būnant KGB agentu anuomet visi keliai atsiverdavo į sėkmingą, svaiginančią karjerą, prabangą, turtus, mokslinius laipsnius ir galimybę lankytis pas VIP plaštakes “Gintaro” viešbutyje Vilniuje. Dabartinė meilė kagėbistams mus vėl gražina atgalios į Barbariją. Nieko nepadarysi, tokia mūsų kasdienybė.

ne daktaras,        2018-01-10 23:21

bet man atrodo, kad niekaip negebėdamas suvirškinti paprastos tiesos, jog tarp tyruolių koncervuotų nezabudkinų yra itin gausu užsislėpusių gebistų su polinkiu į ventiliatorinio greičio kailio vartaliojimą pagal aplinkybes, ir instinktyviai pajutęs pavojų savo stabukams staiga išprotėjo džiūlzas, pasiversdamas “skaitytoja” ir puolęs diskutuoti pats(pati) su savimi beigi be ryšio užpuldinėdamas niekuo dėtą Tarabildą. Peršasi išvada-formulė, kad aklas meldimasis koncerviniams stabams tiesiogiai proporcingas gyvuliškai baimei dėl anksčiau ar vėliau (tikrai ne po 75 metų) pareinančio visų kolaborantų išviešinimo. Ania? - kaip mėgsta savo rečitalius klausimu užbaigti džiūlzas.

Tarabilda tugadūmui       2018-01-10 23:16

Tai va ir ieškok tų užsėdusių ant sprando KGBistų, o ne tų, kuriuos tau tas pats KGB pametėjo.

Sakyk, Tarabilda,       2018-01-10 21:16

o ką mums daryt, kai ant sprando kagėbistai užsėdo? Jie kas tokie? Ne šunauja? Ir apskritai, Tarabilda, nustok gint kagėbyną.

to Radio Svoboda       2018-01-10 21:10

Tamsta, matyt, dvigubų standartų maniakas, tiesa?

Radijo Svoboda       2018-01-10 19:19

I6garsinome save dėka savo kvailumo… 

https://www.svoboda.org/a/28966472.html

to O kaip       2018-01-10 19:03

Pačiam nepatinka, kad, pasitaikius progai, pavyko atkurti valstybę be kraujo, todėl taip nepatinka pačiam Landsbergis, ane? Patinka skaitynėti ambalisto Juozaičio “Istorinę klaidą”, ane? O atsisėst už antilietuvišką veiklą nenori, ane?

O kaip        2018-01-10 18:54

tas, kuris sakė, kad “aš miške nė nebūvau, vienąsyk tik grybavau” (tik pora kartų buvo konspiraciniame bute} Gal dabar tame bute reikėtų įrengti rezistento Nr. 1 muziejų? Gal ten žymusis rezistentas perauklėdavo kagebėšnykus?

Stasys       2018-01-10 17:43

Tikriausiai, ten lojančių nebuvo.

Tarabilda Skaitytojai       2018-01-10 16:04

Nei Latvijos, nei Estijos vadovai, lygiai taip kaip ir mes atkūrę valstybių Nepriklausomybes, savo žmonių šunauja nevadino.

Agnė       2018-01-10 15:45

Savų neišduoda, niekas

to Skaitytojai       2018-01-10 14:16

O ko pats neatkūrinėjai, kur buvai anuomet? Krūmuose lindėjai, ane? Negi tauta - tai Jūs arba Trys V.Tomkaus žurnaliūgos, pavadintos šunauja? Negi tauta tik KGB ir jo rezervas su agentūra? Dabar, pasirodo, kad Centro Komitetas ir KGB yra patriotai, valstybininkai, o visi kiti tada kuo lieka? Esat suprantantis KGB, ne daugiau, neatrodo? Na, suprantantys kagėbė, kaip ir tie “Putin-Versteher’iai, atspėjau?

Skaitytojai 12:32, 13:05       2018-01-10 13:06

“Valstybės Atkūrėjui” (koks orveliškas Jūsų herojaus įvardijimas!),
kaip ir sovietų “išvaduotojams”, tinka tas pats paraginimas
- nepamiršti (tepadeda Jam neužmirštuolė!) “Vaduotojui” laiku išeiti,
t. y. grąžinti valstybę tautai, vieninteliam suverenui,
užuot ją nusavinus ir pardavinėjus “saviems” bei svetimiems
ir aiškinus, kad “Valstybės Atkūrėjas” tai darąs “valstybės ir jos žmonių gerovei”.

Skaitytoja       2018-01-10 12:05

Nakai, tal gal siūlai, kad Valstybės Atkūrėjas, pasiremdamas Arvydo Juozaičio „Istorine klaida“, atsisakytų Kovo 11-osios ir paskelbtų, kad ten nieko nebuvo, o tik istorinė klaida? Ar ne, gudruti? O jau po to visi KGBistai būriais bėgtų į LRT prisipažinti, kad jie ir yra tikrieji naujieji KGB? Taip, gudruti, buvęs Seimo nary, nieko gero nenuveikęs Valstybės ir jos žmonių gerovei?

Nakai,       2018-01-10 11:32

kodėl toks naglas? Ar kad Kisendžeriux stambų dolcą į kišenę įdėjo, ar būsimų internuotų žmonių konclagerio viršininko postą pažadėjo?

gal ir gerai, kai...       2018-01-10 10:57

kai Tėvynėje Lietuvoje teisingumo nebėra.
situacija beviltiška.
pasikarti ar emigruoti?
——
dar viena išeitis - vaikščioti į Bažnyčią, nuoširdžiai tikėti ir pasitikėti Dievuliu, daug melstis.
Ir skaityti lietuvaičių kankinių, buvusių dar sunkesnėje padėtyje - A.Dirsytė - maldų:
——-
DIEVUI: Ar visur matau Dievo valią?
Ar aišku, kad kančios kelias man skirtas?
Ar neviltis nežudo manęs?
ARTIMUI: Ar neskriaudžiu artimo, įtarinėju, apkalbu, pajuokiu, skundžiu, niekinu,
savo naštas kraunu,— darbo, negerų nuotaikų?
Baimė kitų nuomonės, melas, neapykanta, kerštas, kitų laisvės varžymas, nesiskaitymas su žodžiais.

Vilija       2018-01-10 10:16

Tęsiasi Lietuvos piliečių mulkinimo apsurdo teatras. Einame į visišką valstybingumo prapultį...

Chi chi chi       2018-01-10 10:00

KGBistai patys LIUSTRAVO save.
Matyt,batareikos buvo nusėdusios ...

Audrius Nakas apie provokacijos tikslus (2)        2018-01-10 9:49

Jeigu tokie šviesuliai menininkai buvo KGB agentai – tai kokia prasmė buvo įslaptinti visą būrį kitų „šviesulių“? Ką, pupuliai?

Atkreipiu dėmesį – visuomenę domina KGB’istai ne mene, kurie amžiams įrašyti į Lietuvos istoriją auksinėmis raidėmis, o tie, šiandien aktyviai veikiantys KGB’istai, kurie yra bailiai ir save įslaptino 100-ui metų.

Tie, kurie kiekvieną dieną, dabar jau slėpdamiesi už Lietuvos didžiųjų pavardžių, vis labiau naikina valstybiningumo likučius.

Va, jei šiuos liustruotų valstybinė-komercinė žiniasklaida, tai tuomet pamatytume labai aiškų vaizdą, kodėl Lietuva atsidūrė ant išnykimo ribos.

Įdomu, ką apie tai pasakys „dėdulė“ su savo „magnolija“. Nereikia spėlioti – patylės ir „dėdulė“, ir „magnolija“.

Audrius Nakas apie provokacijos tikslus (1)       2018-01-10 9:48

Mąstantys žmonės supranta, kad T. B. Burauskaitė, atstovaujanti Anušausko centrui, tėra eilinis kareivėlis, kuris, kada jam liepiama, paviešina vieną ar kitą reikalingą pavardę pagal užsakymą. Juk akivaizdu, kad sąrašuose turėtų būti absoliuti dauguma ryškesnių to meto visuomenės atstovų. Nes bent kelias ataskaitas apie išvykos įspūdžius jiems teko parašyti. Tik kam prireikė dabar paviešinti būtent menininkų, o ne politikų, šalies vadovų ar partijos narių pavardes?

Šios šlykščios akcijos iniciatorių tikslas buvo labai paprastas – apdergti iškiliausius Lietuvos menininkus ir parodyti, kad jie buvo paslydę, pažeisti, nupuolę kaip kokie politikai… Žodžiu, buvo tokie pat žemės kirminai kaip ir tie, kurių pavardės iki šiol nepaviešintos. Nes kai apipili išmatom visus, tai visi ir tampa lygūs, visi vienodai prisidirbę...

Tiesa, reikia pripažinti, kad ši bolševikinė-konservatorinė metodika viešojoje erdvėje iššaukė priešingą reakciją, negu tikėjosi iniciatyvos autoriai. Visuomenė komentaruose atmetė tokias primityvias manipuliacijas ir ėmė dar labiau domėtis ne menininkų, o „teisiųjų“ biografijomis.

Didžiausią įtarumą visuomenei turėtų kelti tai, kad šiame sąraše iki šiol nėra ryškesnių, labai labai gerai žinomų valstybės atstovų. 

Ar reikėtų suprasti, kad jie, turėdami įtaka gali ir turi ką slėpti ir/arba tiesiog paniškai bijodami eina va bank? Bet tuo jie dar labiau apsunkina savo padėtį.

Romo Sel pastebėjimas       2018-01-10 9:22

Kas dėl to “agentų sarašo”, tai peržiūrėjus, istrigo tai, kad beveik visi jame esantys yra gimę iki 1940 m. Taigi retas dar gyvas. O kur tie, kurie yra daugelio mūsų kartos, t. y.  gimę 5-6-tajame dešimtmetyje, kur jų bylos???
Klounada….., kadangi jie dabar valdžioje….

Su vasario 16 draugai       2018-01-10 8:41

Padaremėme dar vieną didžiai simbolinį darbą pasitikdami “valstybės sukūrimo 100 metį”. Ura, draugai. Burauskaitė jau galėtų pereiti į liberalų sąjūdį:)

O pats Urmonas       2018-01-10 8:20

Kartais ne KGBistas?

Juozas       2018-01-10 8:13

“daugiau nieko vertinga nerasime”- ko gero, tiesa. Nes:
-Vsio ukradeno do nas (viskas išvogta iki mūsų);
-Mes sutvarkėme taip, kaip reikia priimantiems sprendimus.
Taigi, kol nebus prieinami Rusijos archyvai, geriausia būtų nustoti “tirti” Lietuvos archyvus ir išvaikyti tą centrą.

Stasys       2018-01-10 7:56

Ar tik Vytautas L. jums problema ? Neabejoju, kad yra apstu dar gyvų stambesnių žuvelių, kurie turi ir galios ir pinigų .... Mano manymu, tas spektaklis su ta liustracija galima pavadinti “absurdo teatru”..... Kiek gali tęstis žmonių mulkinimas ?

Jei Landsbergis viešai prisipažintų       2018-01-10 6:47

Čia ir įvyktų tikroji, esminė liustracija, toks esminis psichologinis lūžis, o tauta po tokio prisipažinimo atsitiestų, įgautų jėgų atgimti, nugalėti užgriuvusias negandas, sutvirtėtų ir tikrai jam už tai padėkotų ir atleistų.
Prisipažinkite, Vytautai, gana dvejoti, tiesiog imkite ir padarykite tai, tautai to labai reikia.

nabagėliai        2018-01-10 2:57

Dantė prieš 1000 metų rašė:
kolaborantai dega priešpaskutiniame 8 pragaro rate.
nes tik tironai didesni nusikaltėliai prieš Dievą.
——
dabar dar daugiau nusikaltimų jie padarys: nes norės, kad visi būtų susitepę ir aklo keršto vedami irgi nusikalstų.
arba kitokiomis formomis griebsis represijų prieš šviesuomenę.
vienžo: labai liūdni laikai Lietuvėlės laukia….


Rekomenduojame

Geroji Naujiena: Kaip nenustoti sūrumo

Andrius Švarplys. Šveicarai uždraudė diskriminuoti gėjus kalboje ir viešumoje. Ką tai reiškia?

LR žvalgyba informuoja: kaip viešai vertintinos Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui kylančios grėsmės ir pastebėti rizikos veiksniai

Nijolė Aleinikova. Apie dvasingumą – nusibodusi, bet taip ir nesuprasta tema

Apie meilę, kuri niekada nesibaigia – minint kun. Juozo Zdebskio 34-ąsias žūties metines

Algimantas Rusteika. Šeimininko belaukiant

Vytautas Radžvilas. Klausimas „Lietuvos Sąrašo“ partijai

Audrius Bačiulis. Sunkus tas LRT leftistinių propagandistų gyvenimas

Laimonas Kairiūkštis. Kiekybė ar kokybė, arba Kiek iš jūsų perskaitote 600 romanų per metus?

„Northwest Herald“: „Gyvenimas po ekstradicijos“ – Karolio Venckaus apžvalga

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma – kodėl nesusikalbame?

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už santuoką

Mark Regnerus. Silpni duomenys, maža imtis ir politizuotos išvados dėl LGBT asmenų diskriminacijos

Vidmantas Valiušaitis. Demokratija įsitvirtino pas mus tik kaip savotiškas „Potiomkino kaimas“ švogerių krašte

Vygandas Trainys apie Mokytojos ir Policininkės konfliktą dėl Trispalvės ir jo teisinį vertinimą: per 30 m. niekas nepasikeitė – dabar pakuotų „savi“

Algimantas Rusteika. Apie grėsmes grėsmėms

Nuo bačkos. Andrius Navickas: mūsų didžiausias politinis koziris yra Ingrida Šimonytė ir jos apsisprendimas yra svarbesnis nei visa politinė programa

„Žygis už gyvybę“ ir socialinių platformų cenzūra

Chad Pecknold. Brexitas – daugiau nei populistų maištas prieš globalizmą

Vidas Rachlevičius. Gal nemokykim britų gyventi

Mūzos ir ginklo broliai: Atmintis gyva. Konferencija skirta rašytojo, partizano Mamerto Indriliūno 100-osioms gimimo metinėms

Zofia Kossak-Szczucka: „Protestas!“

Istorija be vėliavnešių – tik butaforija

Nigel Farage. Trumpas pasakojimas apie ilgą kovą už Brexitą

Valdas Vižinis. Pokalbiai su teisėsauga. I dalis. Apie anūkės tvirkinimą

Petras Cidzikas – Lietuvos dvasios karys

Darius Kuolys. Ir darsyk apie lietuvių laisvės projektą, jo atramas

Irena Vasinauskaitė. Laimėjęs daugumą Artūro Visocko komitetas savivaliauja

Algimantas Jankauskas. Romualdo Ozolo valstybės idėja

Vytautas Radžvilas. Neužmirštuolės ir Vyčio sambūvis – pusiaukelė į Valstybės simbolių panaikinimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.