Liudvikas Jakimavičius. „Skiepų“ metastazės (II): D.Grybauskaitės studijų rebusai

Liudvikas Jakimavičius   2014 m. lapkričio 22 d. 17:10

114     

    

Liudvikas Jakimavičius. „Skiepų“ metastazės (II): D.Grybauskaitės studijų rebusai

Baigdamas praeitą savo straipsnelį, Tiesos.lt portalo skaitytojams buvau pažadėjęs po savaitės paskelbti jo tęsinį. Skaitytojai laukė visą savaitę ir teksto nesulaukė. Prezidentės praėjusių metų Vėlinių baimės ir „skiepų“ kriminalas pasirodė besąs gana mįslingas ir kietas riešutėlis, bet vis dėlto įkandamas. 

Neabejoju, kad nekantraudama tęsinio laukė ir Daukanto aikštė, ką gi vis dėlto naujo pavyks išknisti iš, atrodytų, jau užskliaustos ir uždarytos, „neperspektyvios“ temos, kurią pavadinčiau Prezidentės Dalios Grybauskaitės biografijos rebusai.

Prisipažinsiu, gana kritiškai stebėjau ir vertinau Rūtos Janutienės ir Zigmo Vaišvilos pastangas iš turimų faktinių trupinių rekonstruoti nutylėtus pirmosios ponios biografijos epizodus jau vien todėl, kad man kėlė daug abejonių biografų (žurnalistės ir fiziko) kvalifikacijos imtis nors kiek rimtesnio žurnalistinio tyrimo. R. Janutienė per paviršutiniška, o Z. Vaišvila labai fragmentiškas, nesugebantis žvelgti į faktus ir jų sąsajas humanitariniu holistiniu rakursu. Kita mano skeptiško požiūrio į šių autorių darbus aplinkybė buvo ta, kad, mano galva, abu tyrėjai ieškojo juodo katino ne tame tamsiame kambaryje, kur jis buvo. Nujautė, kad tas katinas kažkur slepiasi, bet ieškojo ne ten. Gali būti, kad kažkas tyčia juos klaidino nukreipdamas domėtis neperspektyviomis detalėmis, iš kurių neįmanoma gauti norimų rimtų išvadų. Dėl abiejų minėtų priežasčių biografijos tyrinėtojų pastangos taip ir nepasiekė reikiamo rezultato. Tiesos beveik nepadaugėjo, o ir domėtis Prezidentės biografijos nutylėtomis detalėmis ir nutylėjimo motyvais žingeidžiai publikai prapuolė ūpas. Jei jau nerado šie, tai ką ten besurasi – tikriausiai taip svarstė nukabinę nosis didžiausi „sąmokslininkai“ ir Lietuvos priešai.

Kaip jau minėjau skelbtame rašinėlyje, praėjusių metų Vėlinių dienos mūsų Prezidentūroje buvo ypatingai įtemptas laikas, nes buvo bijomasi, kad būtent tomis dienomis gali būti paviešintas kažkoks labai nemalonus, mūsų prezidentę ir Lietuvos valstybę kompromituojantis dar nežinomas dokumentas. VSD ir Prezidentūra ėmėsi kontrpriemonių, garsiai nuskambėjusių kaip „skiepų“ skandalas. Kriminalinę šio skandalo pusę iki šiol gana nesėkmingai narplioja Vilniaus miesto apylinkės teismas.

Visai atsitiktinai, beklaidžiodamas po internetą ir ieškodamas įdomesnių detalių, kalbančių apie anų įtemptų Vėlinių atmosferą, šia tema aptikau paskelbtą gana įdomų kontraversiškai vertinamo blogerio „Zeppelinus“ tekstą „Paslaptinga D.Grybauskaitės mokslų trukmė. Rusų darbas toks, bet lietuviškieji namudiniai konspirologai užknisa“, paskelbtą (sic.) 2013 metų lapkričio 3 dieną, 18:50.

* * *

Nenustoju stebėtis, kaip mūsuose sugebama iš kažkokio š... išspausti nedidelį kiekį vaško.

Štai, rusiškas saitas rubaltic.ru Sergėjaus Regėdos publikacijoje atliko kažkokį visai jau vaikišką užmetimą su užuomina dėl tariamo Prezidentės D.Grybauskaitės kagėbizmo, pagrįsto ...studijų trukme.

Girdi, ką ten reikėjo tiek studijuoti, tame valstybiniame Leningrado Ždanovo vardo universitete?

Gal tuo pačiu ir kokius KGB aukštuosius kursus baigė?

Jokių faktų, jokių dokumentų, jokių bent kiek pagrįstų samprotavimų nepateikta. Bet to užteko mūsų spaudos sensacingai antraštei:

Rusijos žiniasklaida: Grybauskaitė galėjo būti susijusi su KGB?

Kurioje jau rimtu veidu rašoma:

„Kaip rašo rusų interneto portalas rubaltic.ru savo publikacijoje, vaizdžiai pavadintoje apie Lietuvos vadovės baimes, D.Grybauskaitė galėjo būti susijusi su KGB dar tuomet kai mokėsi A. Ždanovo universitete Leningrade.

Straipsnio autoriai pastebėjo, jog universitete D.Grybauskaitė mokslus pradėjo 1976 metais, tačiau juos užbaigė tik po septynerių metų. Portalas rubaltic.ru retoriškai klausia, kodėl būsimos politikės mokslai truko taip ilgai, galbūt dėl to, jog buvo papildomi kursai KGB?“

Skaitai žmogus ir galvoji – jau verkti ar dar juoktis iš tokio mūsų žurnalistų naivaus patiklumo ir kritinio mąstymo stokos?

Šiaip jau tas klausimas dėl studijų trukmės ir pauzių po mokyklos baigimo turėjo būti užduotas dar pirmos rinkiminės kampanijos metu.

Tačiau niekas iš lietuviškosios žurnalistikos vilkų tuomet tais momentais kažkodėl nei domėjosi, nei rūpinosi.

Ir štai – pakako kažkokiam rusiškam saiteliui parašyti anoniminį užmetimą ir še tau. Tai tampa rimto svarstymo objektu.

OK, tiesiog pažvelkime į atvirus šaltinius ir įjungę sveiką protą pagalvokime.

Apie tuos D.Grybauskaitės jaunystės mokslus. Kas juose nutylėta ir ar yra ten vietos kažkokiems „KGB kursams“.

Pasimeldę Dievuliui pradėkime.

Perspėju – kai kurie pastabėjimai yra loginės prielaidos. Kurias, tačiau, ne taip jau sunku būtų patikrinti tiesiog paklausus.

————————————————-

Gimė D.Grybauskaitė 1956 m. kovo 1 d. Į pirmą klasę Salomėjos Neris vidurinėje išskubėjo sulaukusi septynerių, t.y. 1963 m.

Po vienuolikos klasių, būdama 18 metų amžiaus 1974 m. vasara ją sėkmingai baigė ir gavo brandos atestatą.

Ir štai čia yra pirmoji nutylėjimo pauzė, nelabai aprašyta mūsų spaudoje.

Akivaizdu, kad vidurinę baigusi mergina turėjo bandyti stoti į aukštąją mokyklą. Matyt, ji tais metais, t.y. 1974 vasara stojo Lietuvoje, bet ...neįstojo.

Nes sunku patikėti, kad tokio tipo mergina, kokia buvo D.Grybauskaitė, būtų po mokyklos tiesiog pusmetį dykinėjusi, kol tėvai neprivertė įsidarbinti.

Todėl galiu lažintis, jog bandė stoti, bet neįstojo ten, kur norėjo. O norėjo, matyt, kokio prestižinio VU fakulteto. Greičiausiai, Ekonomikos.

Primenu jaunuoliams, kad tais laikais galėjai rinktis ir paduoti dokumentus laikyti stojamųjų egzaminų tik į vieną aukštojo mokymo įstaigą. Nepraėjai konkurso į norimą vietą – viso gero, sugrįžk bandyti laimės po metų. Jokių keliolikos studijų programų pasirinkimų dešimtyje universitetų nebuvo.

Taigi, neįstojus ten, kur norėta, merginai teko įsidarbinti. Ten, kur tais laikais dirbti pilnai pakakdavo vidurinio išsilavinimo.

1975 m. pradžioje 18-metė D.Grybauskaitė tampa Filharmonijos kadrų skyriaus inspektore.

Šiais laikais į tokį darbą priima su magistro diplomu, o tada visiems buvo aišku, kad tvarkyti šabloninius popierėlius asmens bylose ar vesti orkestrantų komandiruočių apskaitą (paryškinta L.J.) pilnai pakanka vidurinėje mokykloje įgytos kvalifikacijos.

Šį darbą, kaip teigiama, ji dirbo apie metus, t.y. iki 1976 metų pirmos pusės.

Čia fiksuojame antrą tylos pauzę.

Labai panašu, kad bedirbdama Kadrų skyriuje, 1975 m. vasarą ji dar kartą bandė įstoti į norimą prestižinę aukštąją mokyklą Vilniuje. Ir, panašu, jog vėl nesėkmingai.

Matyt, po egzaminų pritrūkdavo balų ar tiesiog vairuotojo ir pardavėjos dukrai sunku buvo prasibrauti pro glaudžias nomenklatūros atžalų gretas.

Kaip ten bebuvę, greičiausiai kažkieno patarta, ji nutarė pabandyti laimę įsigyti norimą profesiją bei socialinę padėti garantuojantį prestižinį išsilavinimą svetur.

Ir vos sulaukusi 20-ies metų amžiaus, praėjus dviem metams po vidurinės baigimo [ir kaip spėju – po dviejų nesėkmingų stojimų į VU Ekonomikos fakultetą] D.Grybauskaitė nuvyko į S.Peterburgą – tuometinį Leningradą.

Stoti į Leningrado Universiteto Ekonomikos fakultetą.

Ir štai čia yra trečia tylos pauzė.

Žinome, jog 1976 m. ji įsidarbino Leningrado kailių fabriko Nr.1 „Rot-Front“ darbininke, po to – laborante.

Tačiau nežinome, ar tais metais jai pavyko įstoti į norimą politekonomijos programą Leningrado Universitete.

Mat tame Universitete ji baigė mokslus 1983 metais.

Studijos vakariniame skyriuje tais laikais truko ne 5, kaip dieniniame, bet 6 metus (1977–1983). 

Taigi, yra d̶v̶i̶  trys galimybės: (ᴅėᴍᴇsɪᴏ! ᴀᴛɴᴀᴜᴊɪɴᴛᴀ! ᴘᴀᴘɪʟᴅʏᴛᴀ ᴘᴜɴᴋᴛᴜ C)

a) arba D.Grybauskaitė iš pirmo karto 1976 m. vėl neįstojo ir metus triūsė kailių fabrike, dieną stumdydama karutį ir vakarais grauždama vadovėlius. O įstojo į Leningrado Universiteto Ekonomikos fakulteto vakarinį skyrių ir studijuoti pradėjo tik po metų, t.y. 1977 m. rudenį. Atitinkamai ir baigė studijas po 6 metų 1983 m.

b) arba D.Grybauskaitė vis dėlto įstojo iš pirmo karto 1976 m., tačiau besimokydama buvo paėmusi ne ilgesnes nei 1 metų trukmės akademines atostogas. Todėl baigė ne 1982 m., o tik 1983 m.

c) arba D.Grybauskaitė 1976 m. pradžioje įsidarbino Kailių fabrike ir, pasinaudodama darbininkės statusu, įstojo į t.v. Leningrado Universiteto rabfaką. Kuriuo neoficialiai buvo vadinami specialiai darbininkams skirti metų trukmės vakariniai parengiamieji kursai. Juos sėkmingai pabaigus, patekimas į norimą Universiteto studijų programą buvo beveik garantuotas.

Tokio varianto naudai liudija ir tai, kad dalis Leningrado Universiteto Ekonomikos fakulteto Vakarinio skyriaus absolventų savo oficialiose biografijose būdavo linkę mokymąsi rabfake įtraukti į studijų trukmę. Todėl ir atsirasdavo 7 metų studijų nuorodos (1 metai parengiamųjų kursų + 6 metai vakarinių studijų).

Pavyzdys:

Доктор экономических наук, профессор Лоскутов Владислав Иванович
Мурманская академия экономики и управления (МАЭУ), профессор кафедры экономики и управления


В 1962 г. поступил на заочное отделение экономического факультета Ленинградского государственного университета и окончил его в 1969 г. с присвоением квалификации „экономист, преподаватель политической экономии“.

-

Mano subjektyvia nuomone, labiau tikėtini variantai yra A arba netgi C.

Žmogus įnirtingai kalė sieną su galva tol, kol ją pramušė. O kai pramušė, tada jau jokių akademinių nebereikėjo.

Dar tiksliai žinome, kad 1983 m., būdama 27 metų, Kailių fabrike ji įstojo į Komunistų partijos gretas.

Tai buvo itin toliaregis sprendimas būsimos karjeros prasme. Šiaip jaunam studentui, tarnautojui ar inteligentui anais laikais tapti valdančiosios partijos nariu, t.y. apturėti karjeros garantijas, buvo sunkiai pasiekiamas dalykas. Norinčių būdavo gerokai daugiau nei vietų.

Užtat darbininkams vietų buvo daug, bet jie į partijos gretas nesiverždavo. Nes karjera jiems negrėsė, o darbo žmogui iš to partiškumo būdavo tik papildomų rūpesčių ir finansinė našta.

Todėl studentaujanti kailių fabriko laborantė Dalia puikiai išnaudojo šią galimybę ir kontrabanda įsibruko į partinių gretas. Kaip tikra hegemono proletariato atstovė.

Ką jai grįžus į Lietuvą su jaunos politekonomės statusu vargu ar būtų pasisekę taip lengvai padaryti.

Vienžo, kaip ten bebūtų, 1983 m. rudenį  D.Grybauskaitė baigė 6 metų studijas Leningrado Universiteto Ekonomikos fakultete ir gavo „ekonomisto, politinės ekonomikos dėstytojo“ specialybę.

Kas komplekte su Komunistų partijos nario bilietu sudarė 27-erių metų moteriai puikias karjeros galimybes gimtojoje Lietuvoje.

Akivaizdu, kad net jeigu ji būtų 1974 ar 1975 įstojusi į VU Ekonomikos fakultetą, po baigimo jos startinės pozicijos būtų buvusios gerokai prastesnės nei šiuo atveju.

Trumpiau tariant, nutylėjimo pauzių, kuriomis niekada nesidomėjo mūsų žurnalistai, D.Grybauskaitės biografijoje yra.

Tačiau, IMHO, jos susijusios su siekiu neakcentuoti tos aplinkybės, kad startas suaugusiųjų gyvenime D.Grybauskaitei nebuvo toks jau lengvas. 

Tam, kad įstotų ten, kur ji norėjo ir dirbti tai, ką ji norėjo, merginai teko įdėti neįtikėtinai daug pastangų ir paaukoti kelerius metus.

Panašu, kad dar ankstyvoje jaunystėje mūsų Prezidentė buvo neįtikėtino užsispyrimo ir tvirto užsibrėžto tikslo siekimo pavyzdys.

Tiesa, dėl tų KGB kursų.

Niekas studentų į tokius nesiųsdavo. Ir po jų atgal į Universitetą negrąžindavo.

Pasiūlymus mokytis specialioje mokykloje gaudavo atrinkti baigiantys aukštojo mokslo studijas absolventai. Bet tai reiškė pasiūlymą ateityje darbuotis kadriniu kagėbistu. Kitokios prasmės tie KGB kursai neturėjo. Agentams-informatoriams jokių kursų nei buvo, nei reikėjo

Galėtų mūsų žurnaliūgėlės ir pasidomėti KGB mokymo įstaigų reikalais, prieš perspausdindami rusų portalo fantazijas. Medžiagos Runete daugiau, negu pakankamai.“

* * *

Blogerio tekstas įdomus keliais aspektais. Nesiimsiu detektyvo vaidmens aiškintis, kas slepiasi už to „Zeppelinus“, kokiam marginalų ar VSD tarnautojų ratui priklauso ir kokios šio anonimo pažiūros. Svarbiau – kokių motyvų skatinamas blogeris šį tekstą surašė bei paskelbė ir kas tuo tekstu buvo norima pasakyti. Šiaip iš neturėjimo ką veikti joks blogeris tokio teksto nerašytų. Į akis krenta užsakomasis rašinėlio žanras. Visų pirma, dėl jo paskelbimo datos. Jis nutaikytas buvo būtent į tas Vėlines, kai turėjo įvykti ta numanoma provokacija. Ir būtent tai provokacijai neutralizuoti Facebooko erdvėje, kur pasirodžius tam nelemtam „dokumentui“, tikėtina, galėjo kilti daug nepageidautinų Daukanto aikštei pavojingų ir nekontroliuojamų bangų. Taigi, vieną valdišką „skiepą“ pasiūlė pati Prezidentūra per BNS iš viršaus, o kitą – pati „liaudis“ per Facebooką iš apačios. Apsidraudimo sumetimais, kad nepradėtų kokie nors, anot blogerio, „namudiniai konspirologai“, knistis kur nereikia ir savaip interpretuoti. Taip ironiškai menkindamas ir žemindamas Z. Vaišvilą ir R. Janutienę, anonimas tarytum pats save už plaukų kilstelėja į „ne namudininkų“ rangą, nors mes nežinome nei jo kompetencijų, nei kvalifikacijos. Labai saugumietiškas braižas, žinome tą jų darbo stilistiką dar iš sovietinių laikų.

„Blogeris“, tenka pripažinti, gerai nutuokia, kur yra ta „juoda katė“ – silpnoji Prezidentės biografijos vieta, į kurią gali būti nutaikyta ataka, ir būtent toje vietoje renčia gynybines ambrazūras. Prezidentės biografija, kokia ji pateikta VRK ir skelbiama Prezidentės tinklalapyje, pačios neaiškiausios spragos yra būtent po mokyklos baigimo 1974 metais.

Biografijos faktų, kokie yra surašyti anketoje iš D.Grybauskaitės darbo knygelės reziduojant jai Leningrade, mes negalime jokiais faktais nei patvirtinti, nei paneigti, nes jie yra mums nepasiekiami visiems dėl žinomų priežasčių.

Tad pradžiai susitelkime ties gyvenimo faktais, kurie lengviau pasiekiami ir patikrinami. Iš to, ką rašo blogeris apie merginos D. Grybauskaitės jaunystę, didžiausia naujiena man buvo tie du nesėkmingi jos bandymai įstoti į Ekonomikos fakultetą. Mano žiniomis Dalia Grybauskaitė 1975–1976 metais sėkmingai mokėsi Ekonomikos fakultete. Apie tai man yra pasakoję jos kurso draugai, kuriais netikėti neturiu jokio pagrindo. Iš tikro, jei Prezidentės biografija buvo nurašyta iš jos darbo knygelės, tai darbo stažas prasidėdavo nuo pirmojo įrašo darbo knygelėje (įsidarbinimas Filharmonijoje), o ne nuo priėmimo į Universitetą datos. 

Taigi, kyla klausimas, kodėl toks akylas blogeris kuria kažkokią nebūtą legendą apie Prezidentės jaunystės nesėkmes, kai tuo metu jai visai gerai sekėsi studijuoti VU? Ar vien todėl, kad prezidentė „pasikuklinusi“ neįrašė savo studijų pradžios Ekonomikos fakultete kaip mažai reikšmingo biografijos fakto, nes juk kur kas spalvingesnė biografijos odisėja prasideda Leningrado Rot-front kailių fabrike ir studijos vakarais Ždanovo vardo universitete. Šioje gyvenimo atkarpoje jauna mergina juk parodė nekasdieniško heroizmo ir užsispyrimo – bruožų, tinkančių didelės karjeros pradžiai, tą pastebi ir blogeris.

Tas neapsižiūrėjimas nekaltas tik iš pirmo žvilgsnio. Ir štai kodėl. Nuo pirmojo įrašo (darbo Filharmonijos kadrų skyriuje) prasideda biografijos – legendos kūryba, kai tuo pat metu merginos tikrasis gyvenimas teka visai kita vaga.

Vieša paslaptis, kas 1975 metais buvo tokių institucijų kaip Filharmonija kadrų skyriai, kas juose dirbo ir ką veikė inspektorės. Tai buvo užsimaskavę po įstaigų iškabomis KGB padaliniai, kontroliuojantys gastrolių politiką, tikrinantys meno darbuotojų, koncertinių grupių ir konkrečių asmenų lojalumą ir dirbantys su „ypatingai jautria“ informacija. Ir jei aklai norėtume „prisiūti“ D. Grybauskaitei KGB uodegą remdamiesi šiuo faktu, darytume nedovanotiną klaidą, nes Grybauskaitė jokiame Filharmonijos kadrų skyriuje greičiausiai nedirbo. Ji mokėsi Universitete ir tik fiktyviai buvo įdarbinta. Gal buvo geras dėdė, tėvo draugas iš KGB, o gal ir tėvas nebuvo tik paprastas NKVD-istas VRM vairuotojas, žodžiu, kažkas kažkam paskambino, paprašė ir įdarbino, nes buvo toks etatas. Kas pasiimdavo pinigus, – ne mūsų reikalas. Tokie buvo laikai ir tokia įdarbinimo praktika buvo plačiai taikoma. Taigi minėtas faktas dar visai nereiškia, kad mergina buvo kaip nors parašu įsipareigojusi bendradarbiauti su KGB. Darbo stažas sau, o, pagal mano versiją, mergina toliau studijuoja. Ir, matyt, 1976 metais gabiai studentei fakultetas pasiūlo tęsti mokslus Leningrade. Nebūčiau tikras, kad būtent – A. Ždanovo universiteto vakariniame skyriuje, kaip ir neįtikina manęs įrašas darbo grafoje: „1976–1983 m. Leningrado kailių fabriko „Rot-Front“ darbininkė, laborantė“.

Įdomumo dėlei, kaip Rusijoje galėjo susiklostyti mokslai ir kiek jie trukdavo, pateiksiu fragmentą iš Vladimiro Vladimirovičiaus Putino biografijos:

„В 1970 году Владимир Путин поступил на юридический факультет Ленинградского государственного университета. „Курс состоял из 100 человек, и всего 10 из них брали сразу после школы. Остальных – после армии. Поэтому для нас, школьников, конкурс был где-то 40 человек на место. Я по сочинению четвёрку получил, но все остальные сдал на пятёрки – и прошёл“, – рассказывает Путин.

Органы государственной безопасности

После  того как Путин закончил ЛГУ, его по распределению взяли на работу в органы государственной безопасности. „Мои представления о КГБ возникли на основе романтических рассказов о работе разведчиков“, – рассказывает Путин.

Его оформили сначала в секретариат Управления, потом в контрразведывательное подразделение, где он проработал около пяти месяцев. Через полгода его отправили на курсы переподготовки оперативного состава.

Ещё  около полугода Путин отработал в контрразведывательном подразделении.

Именно тогда на него обратили внимание сотрудники внешней разведки. „Довольно быстро уехал на спецподготовку в Москву, где пробыл год. Потом вернулся опять в Ленинград, проработал там, как раньше говорили, в первом отделе. Первое главное управление – это разведка. В этом управлении были подразделения в крупных городах Союза, в том числе и в Ленинграде. Там я проработал где-то четыре с половиной года“, – вспоминает он.

Затем Путин  опять поехал в Москву на учёбу в Краснознамённый институт имени Андропова, где его подготовили для поездки в Германию.

Закончив учёбу в Краснознамённом институте имени Андропова, где Владимира Путина подготовили для поездки в Германию, в 1985 году он уехал в ГДР и проработал там до 1990 года.“

Taigi, blogeris „Zeppelinus“ užsiima bergždžiu darbu, mėgindamas sudurstyti galimą rusiškąją D. Grybauskaitės biografiją į bent kiek įtaigų legendinį pasakojimą. Studijų metai Rusijoje šiek tiek kitaip turėtų būti skaičiuojami. Aišku viena: jei D. Grybauskaitė mokėsi Universiteto Ekonomikos fakultete, ji tikrai nedirbo Rot-Front kailių gamykloje ir jos studijų programa greičiausiai buvo ne politinė ekonomija vakariniame skyriuje, o ekonominis špionažas, diplomatija bei tarptautiniai santykiai – greičiausiai ir visai kitoje mokslo įstaigoje. Šios versijos patvirtinimų pamėginsime paieškoti jau sugrįžusios Lietuvon D. Grybauskaitės tolesnėse biografijos ir legendų sandūrose.

Apie tai skaitykite kitoje straipsnio dalyje. Tikėkimės, jau kitą savaitę.

B.d.

 

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

viagra_india       2017-12-3 1:03
algis       2015-03-31 22:18

Studijos, tik KGB ar GRU agento priedangos legenda, nebuvo jokių studijų nejuokaukit, buvo tiksliniai agentūriniai apmokymai. Pažiūrėkit youtubėj Lenkų kinuką “akwarium”( tiesiog surinkit tą žodį youtube paieškos lange, tai apie rusų agentą Suvorov, gana protingas žmogus.

V.Ladas       2014-12-7 13:17

Tai, kas rašoma apie D.G. nesėkmes, nebūtinai buvo, bet galėjo būti. Mano bendraklasis į KMI įstojo iš trečio karto, nors nedurnas, baigęs, pabuvo ir ligoninės direktoriumi, ir Seimo nariu. Buvo konkursai. Aš pats sąmoningai nestojau į VVU 1963 m., baigęs provincijoje vidurinę mokyklą, nes galėjau mokytis tik dirbdamas, be to grėsė privaloma tarnyba SA. Įstojau į “profkę”, taikiau į 1,5 metų kursą, tada būčiau išvengęs kariuomenės, bet nebuvo vietų, tai mokiausi 10 mėn., apsigyvenau Vilniuje, įsidarbinau, ir jau 1964 m. įstojau VVU vakarinį skyrių. Deja, buvo paskutiniai metai, kada iš aukštųjų ėmė į kariuomenę ir 3 metams, tai teko stotis “į čebatus”. Taigi, tik po ketverių metų po vidurinės, galėjau pradėti studijas.

Anonymous       2014-11-23 2:59

November 20th, 2014 12:27 pm (UTC) 
Кто еще?
Давайте попробуем составить список стран, в которых обновленный коминтерн имеет наибольшее влияние.
Для начала приведу список стран Западного Блока (Евросоюз или НАТО) в которых было сильное влияние настоящего коминтерна во времена холодной войны: очень высокое - Франция, Италия, Финляндия; достаточно высокое - Турция, Греция, ФРГ.

Теперь нынешний список Путинтерна: очень высокое - Чехия, Финляндия, Словакия, Венгрия, ФРГ, Франция, Италия, Австрия, Кипр; достаточно высокое - Румыния, Великобритания (точнее Лондон), Турция, Греция, Болгария и плюс бюрократия ЕС.

Вот куда уходят наши деньги...
http://aillarionov.livejournal.com/755058.html#comments

Trupmenas Stasiui G.       2014-11-22 15:23

Labai gerai, kad skaitinėji istoriją. O dar geriau, kad beskaitant kyla ir kažkokių minčių. Vadinasi, ne mechaniškai permetinėji tekstą akimis, o skaitai su galva. Neužilgo turėtum priskaityti ir visai baisių dalykų.

StasysG       2014-11-22 14:39

Skaitinėju lietuvių rusų karų istoriją. Pvz, radau tokį nutikimą su LDK kunigaikščiu Aleksandru: “Tų pačių 1492 m. rudenį kilo LDK ir sparčiai stiprėjančios Maskvos didžiosios kunigaikštystės karas, pasibaigęs 1494 m. vasario mėn. sudaryta LDK ir Maskvos „amžinosios taikos“ sutartimi, 1495 m. vasarį dar sutvirtinta Aleksandro ir Maskvos didžiojo kunigaikščio Ivano III dukters Elenos vedybomis (Elenos į Vilnių atsivežtas rusiškas dvaras ne tik saugojo didžiąją kunigaikštienę nuo neva žalingos katalikybės įtakos, bet ir atliko savotiško Lietuvoje akredituoto Maskvos šnipų korpuso funkcijas).....”.—————————Kokie pikti tie rusų carai, pasirodo. Ištekina dukrą, kad šnipinėtų žentą?

Stasiui G.       2014-11-22 14:23

Kas tau draudžia imti ir pasirašyti savo vardu ar skelbti komentarus Facebuko langelyje? Jei nori, gali pasirašyti ir savo IP. Kuo čia dėta redakcija? Gal ji dar turėtų tamstai pagal tuos IP ir nustatyti kokių tai institucijų ar asmenų kompiuteriai. O gal dar redakcija tamstai ir kopūstienės turėtų išvirti šeštadienio pietums. Ar su bulvėm norėtum, ar su grybais?
Kodėl Putinas neskelbia kompromato, tai ne tuo adresu klausi. Klausk paties Putino, ir jis tau atsakys. Tikrai atsakys.

StasysG       2014-11-22 14:16

1) Kodėl Redakcija neįveda IP rodymo?
2)Kompromato? Matyt, Rusija neturi, jau būtų parodžiusi. Juo labaiau, kad LR prezidentė DG nesiliauja: “D. Grybauskaitė vyksta susitikti su P. Porošenka——-
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį, lapkričio 24 d., su darbo vizitu vyksta į Ukrainą, kur susitiks su Ukrainos vadovu Petro Porošenka ir dalyvaus septintajame Lietuvos ir Ukrainos Prezidentų Tarybos posėdyje.”

Holmsas       2014-11-22 13:23

Ateis Putka su lėkštute ,ant kurios bus padėtas KOMPRAS apie mūsų KARATISTĘ?
Oi,neee…
To nebus ,džentelmenai.
Ne tam apipjaustytieji daigus sodina ir augina visose valstybėse.

hmm... smeizikui skorpei        2014-11-22 11:58

o kam reik zinot apie PIRMAJA Landsbergio zmona, jei ja is Landsbergio pavoge Sakalas, po to kai Landsbergis savo paklydeli klasioka draugiskai priglaude savo namuose grizusi is lagerio? Tad ir klaust reiketu - ka mes zinom apie pirmaja Sakalo zmona?

Jei buciau Lietuvos Prezidentu, ir as kalbeciau saltai apie kara pries okupantus. Tokie dalykai kaip 1940 neturi pasikratoti. mes nesam tokie istizeliai kaip prancuzai su gelemis Hitleri pasitike. 1940 situacija buvo kitokia. Putinui neteks pakartot Stalino pergales.

Skorpei       2014-11-21 22:57

Gal nereikia lia lia lia… apie a. a. Brazauską - komunistinį bomą. Žinom, ką jis apie trispalvę yra pasakęs katedros aikštėj, kai jau Sąjūdis kilo. Gerai partinukas suodė, prakentėjo kelis metus krūmuose, o sugrįžęs valdžion susitempė visą partinę nomenklatūrą, kuri ir po šiai dienai ant mūsų galvų sėdi. Neturėjom mes prezidento, nes ruskis mums juos pakišinėjo. Vos tik pamėgino Lozuraitis, tai gerai žinom, kaip baigėsi.

Skorpė       2014-11-21 21:36

TAI Pasakykit JŪS MAN AR NORMALU, kada antra kedencija žmogus prezidentauja- O MES ČIA VISI SPĖLIOJAM _ KUO JI BUVO…tai FAKTAS < KAD biografija suklastota , nuslėpta..ir panašiai…. STATYTINĖ- matosi , kaipbėgioja paskui nato atvykusį ilgą dėdulę ir gatava į š sulysti nemuilinta… KARJIERISTĖ - be sąžinės… KAIP JI ŠALTAI KALBA apie karą - kare , kaip kare žūsta žmonės ... šalta kaip ledas , kartais man atrodo, kad ją pekeitė ir atsiuntė robotą po to , kai ji pasisvečiavo pas OBAMĄ... VA apie BRAZAUSKĄ - viską žinojom, kaip ant delno, kuo buvo , ką mąstė, kokias gal ir klaidas darė, pats buvo labai savikritiškas ŽMOGIŠKAS PREZIDENTAS… O Lansbergis - norėjo patapti Prezidentu atbuline data, ar JŪS kur nors maėt tokį akiplėšiškumą , o aferos su Jenutienės laidoje apipasakotu FONDU- tipo dovanotais pinigėliais LIETUVOS ŽMONĖMS , po šiai dienai naudojai Lansbergiuko aplinka, o ar ŽINOT kas buvo PIRMOJI LANSBERGIO ŽMONA? niekas nežino…... O ADAMKĖLIS - ką tas gero nuveikė ???? NULIS iš viso….. TIK labdarą labai iškilmingai veždavo…ir skurdino…DAR šiek tiek Brazauskas paprotindavo, tai nors visiškai neapsiš...ko…

Trupmenas to "to Trupmenui"       2014-11-21 21:09

Klausi kur dirbau? Atsakysiu. Filharmonijoj kadrų skyriuje.

Apie komunistus ir KGB-istus       2014-11-21 21:05

Dabar labiausiai jie visi išsigandę ir garsiausiai rėkia, užuot tyliai skyrę tuos 2 procentus BVP krašto apsaugai. Jiems pirmiems Putleris subines nutarkuos už tai, kad priesaikų nesilaikė ir leido Sojūzui sugriūti. Tikri patriotai ir pogrindininkai (jei tokių dar likę) dirba per daug nesiafišuodami. Tušti kibirai garsiausiai tarška.

tu putkos reikia klaust        2014-11-21 20:33

tuoj ayeis tas tavo putka ir atnes ta tavo trokstatama kompramata ant lekstutes:)

gerai, kad si portala tik islatviu gatves ir teskaito. nieks kits apie ji nenezino, nors ir bando issiplatinti “katalikisku budu”...

Trupmenui        2014-11-21 20:29

uz tai koks protingas vyras Cekuolis.
O tu kur dirbai, kad tokius durnus komentarus rasai?

geriausiai pakomentavo Daina        2014-11-21 20:27

Janutienė gainiojo juodą katę ne tame juodame kambaryje, o va, Jakimavičius atsiminė miręs bezdėti .....

Beta       2014-11-21 18:51

Čekuolis ir komunistu buvo. Taigi, jų argumentas, kad KGB komunistų  neverbavo yra niekinis. Dar vieni “skiepai”.

Trupmenas       2014-11-21 18:17

Tuščiai ginčijatės. Patariu imti ir atsiversti Vikipedijoj A. Čekuolio biografiją. Ar rasite joje įrodymų, kad jis dirbo žvalgyboj?  Pagal jūsų logiką išeitų , jei nėra dokumento, tai ir nedirbo. Galva reikia galvot, o ne užpakaliine kūno dalim, kuri yra žemiau juostos.

Putkos reikia klaust       2014-11-21 17:42

kur komprą nukišo.Oficialiai,atviru laišku.

nuomonė       2014-11-21 17:38

atsimenu kaip sąjūdžio aktyvui buvo vedamos paskaitos apie taikų pasipriešinimą ir savikontrolę atgimimo metu.Kiekvienas buvo atsakingas už savo elgesį nesivelt į provokacijas.Nepriklausoma tapo Lietuva,nepriklausoma Ukraina.Lietuvoje žmonės vargo,rinko,tikslino parašus dėl referendumo,kad galėtų pasakyti taikiai,teisiškai ir savo žodį.Ukrainoje kilo maidanas, peraugęs į pilietinį karą, kur vieną pusę galimai įvairiai remia rytai-Rusija, kitą galimai vakarai?Kryme kažkur rašė,kad Rusijos bazės buvo anksčiau,jei tai tiesa,Rusija matyt pasielgė taip, po Janukovičiaus nuvertimo,-savo interesų naudai.
Tai ar nereiktų pačius ukrainiečius kokios tautybės bebūtų,kažkaip sutaikyti,kad vieni kitų nepuldinėtų,nežudytų būtų vieningi ir atsakingi vieni už kitus.Lietuvoje gyvena įvairių tautybių žmonių,ir visi žino,kad sugyvenimas ir pagarba vieni kitiems būtina-visų tautų kultūros ir išlikimo dalis.Reikia siekti taikos aukštos diplomatijos dėka.Karais taika nekuriama.
Stiprybės ir išminties Ukrainos žmonėms.

Beta > 18:09       2014-11-21 17:27

Kur galima būtų tuos įrodymus pamatyti?

miela Beta ir dar mielesnis Stasy       2014-11-21 17:09

disjutavo apie Prezidentes priklausyma KGB. Autoriaus itarimai buvo panaikinti irodymais. O jus vis savo: nepatinka ji mums ir gana. Na tai ir likit su savo isankstine nuomone. Visai nebutina visiems itikti.

miela Beta ir dar mielesnis Stasy       2014-11-21 17:09

disjutavo apie Prezidentes priklausyma KGB. Autoriaus itarimai buvo panaikinti irodymais. O jus vis savo: nepatinka ji mums ir gana. Na tai ir likit su savo isankstine nuomone. Visai nebutina visiems itikti.

StasysG----> Betai       2014-11-21 16:29

Iš esmės Jūs teisi. Jau seniai laukiu, kad ji susiprastų patylėti arba apeiti kaip nors temą “kova už Nepriklausomybės atstatymą” viešoje erdvėje valstybės viduje. Bet čia tarptautinis lygis, nauja kova - už Nepriklausomybės apginimą. Ir čia ji atsirėmė į sunkią Lietuvos istoriją įspėjant įsibėgėjusia Rusiją. Gal rodydama didelį ryžtą apginti savo šalį ji nori ištaisyti senas klaidas? Juk nepasakys apie tai tiesiai šviesiai; mes turime patys suprasti.

Beta Stasiui G       2014-11-21 16:07

Jos vietoje, apie sunkias Lietuvos kovas dėl nepriklausomybės, susiprasčiau patylėti. Nes nekovojo, o iki paskutiniųjų  sėdėjo priešingoje stovykloje.

StasysG       2014-11-21 15:35

O kaip   šiandien, neseniai viešai perrinkta,  LR prezidentė DG turėjo pasakyti: “Jų Lietuva” arba “Sąjūdžio Lietuva”? Juk anuomet, ką Jūs turit galvoje, niekas nedraudė  Z Vaišvilai, G Vagnoriui, V Landsbergiui ir kt tapti LR prezidentais. Netapo. O DG išlindo reikiamu laiku, reikiamoje vietoje, gali būti, paprasčiausiai siekdama karjeros. Geresnių nebuvo, ir nors ne visi, bet daugelis išrinko. Blogai? Reikia arba pakentėti, arba organizuoti apkaltą. Bet ar yra už ką?  Todėl geriauasia ruostis naujiems rinkimams. Kas kandidatai? Pakelkite rankas…


———Beta kompromatui     2014-11-21 15:22


CITATA IŠ PREZIDENTĖS KALBOS SKAMBA TAIP:
„Lietuva yra viena iš tų šalių, kurios ką tik pačios turėjo sunkų nepriklausomybės atkūrimo kelią,”
Taip, sunkų. Bet Grybauskaitė čia prie ko?

Beta to Grybauskaitė neišsižada savo žodžių ..       2014-11-21 15:23

Deja deja, bet politologai sako, kad Rusiją vadinti teroristine valstybe yra klaida. Nes terorizmas tai silpnųjų aktas tikslu sukelti stipresniajam baimę. Pavyzdžiui: 2001 metų Al Qaedos ataka prieš JAV, eilė IRA išpuolių Jungtinėje Karalystėje, gyvenamų namų susprogdinimai Maskvoje. Bet tai kas vyksta Ukrainoje vadinama karu ir karo nusikaltimais, bet ne terorizmu.
Nežinau kokius ji kiaušius demonstruoja, bet normalūs valstybės prezidentai pirmiausia žiūri savo valstybės interesų. O kad tie jos mažareikšmiai pasiklykavimai mums pakenks tai faktas. Jei ne šiandien tai kada nors. Kaip kažkada pakenkė Landsbergio Žalos atlyginimo įstatymas.
Ir nenusišnekėkite iki tų  palyginimų su Žana d’ Ark, dabar ne viduramžiai.
O šiaip tai panašu, kad jūs ten visi lengvai pamišę ir praradę ryšį su realybe. Bent jau sprendžiant iš tamstos komentarų.

Grybauskaitė neišsižada savo žodžių ..       2014-11-21 14:48

Penktadienį Kauno rajone Baltijos šalių oro erdvės kontrolės centre su Jensu Stoltenbergu, NATO generaliniu sekretoriumi, susitikusi šalies vadovė Dalia Grybauskaitė dar kartą patvirtino, jog Rusija turi visus teroristinės valstybės požymius.

(„Verslo žinios“)

Ar kartais jums neatrodo, kad vienintelis Lietuvos politikas “su kiaušais” - tai Lietuvos Prezidentė? Situacija išties primena ŽANOSD"ARK laikus, kuomet ištižę prancūzai iklimpo į 100 metų karą su Anglija ir tik ryžtingoji ir šventai Apvaizada tikinti Žana ją išvadavo. Už ką “dėkingi prancūzai” leido anglams sudeginti ją ant laužo tais pačiais metais, kuomet mirė mūsų karalius Vytautas. Panašiai ištižėliškai prancūzai ir Hitleriui pasidavė... O dabar Mistralius ketina Rusijai perleisti… Vienintelis prancūzų politikas/verslininkas, kuris tam priešinosi ir buvo į Maskvą pakviestas tartis, buvo šaltu veidu susprokdintas Maskvos oro uoste. Bet prieš mirtį dar spėjo žinutę apie tokį grąsinimą pasiųsti savo sūnui su nurodymais dėl tolesnio verslo, jei kartais tokie grąsinimai išsipildytų. Tad tai, kad uosto valytuvas “užkliudė lėktuvą yra eilinis teroristų blefas. Baisią mafijinę teroristinę valstybę KGB vadas Putinas įkūrė... tai siaubingas drakonas, iš tiesų.

Beta kompromatui       2014-11-21 14:22

CITATA IŠ PREZIDENTĖS KALBOS SKAMBA TAIP:
„Lietuva yra viena iš tų šalių, kurios ką tik pačios turėjo sunkų nepriklausomybės atkūrimo kelią,”
Taip, sunkų. Bet Grybauskaitė čia prie ko?

juodas diržas ir kompramatas       2014-11-21 13:49

su kuo didesniu kompramatu - tuo aukščiau kyla žmogysta
(dori visai nepageidautini Lietuvoje)
GRU mokė karatė - liepdama nužudyti savo rankomis nuteistuosius.
Video medžiaga, kaip polikarpovna savo rankomis žudė politinius kalinius, saugoma Kremliaus seife.

gorkynas - Liudvikui       2014-11-21 13:45

Ačiū už nuoširdumą ,Liudvikai. nepyk, jei ką:-). aš taipogi nespinduliuoju didele meile tam tikroms mūsų personoms, bet, manau, daug didesnių pavojų akivaizdoje nereikėtų daryti kažkokių konvulsiškų judesių, demaskavimų ir apkaltų - putinija nuo to tik dar didesnį orgazmą patirs. palikime mėšlinus darbelius grinevičiūtei, jai šitai geriau sekasi, dirba su ugnele (jau atėjo eile ir visai “teisybei” apie V.L. “darbelius”). putino kirmėlynas ploja atsistojęs. Būtent DABAR n4ra laikas knisti, kas čia mažiau baltas, kas turi kokių dėmių, svarbu, kad nebūtume visiški supuvėliai.  O savo nuosirdžiais, bet neapgalvotais pirmalaikiais (arba jau pavėluotais-reikėjo prieš metus) spurdėjimais labai lengva prišaukti tokių maidanų-doneckų, kad mažai nepasirodys…

ha ha       2014-11-21 13:37

“Atsakyk man, kodėl ponia atsisakė teisme tiesą paliudyti?” 

Nagi senai jau Zigmuks kviečia Grybauskaitę “ant kilimėlio” į teismą dėljos sovietinės biografijos, bet ta matyt nelaiko jo savo virššikiku ir nors tu ką.. ką. Ir niekaip nenusileidžia iki ano lygio. O kai nenusileidžia, tai kaip tada “patriotiškai” apdirbti?

Va ir Liudvikui rods daug smagiau biografiją žmogaus nagrinėt teismuos, nei imt ir paskaityt, kad ir lenta ru. Gal ruskai skaityt neišmoko sovietinėj mokykloj? Gal iš vis ten nesimokė? Tad ir nežino, kad visų mūsų biografijos tokios panašios… Tik kad siandien dirba tai ne biografijos.
O gal kai mes kimšom į galva “sovietinus trūniesius” mokylose ir universitetuose, Liudvikas Oksforde ar Kembrize lavinosi? Kai mes varu varyti priklausem komunistinio jaunimo sąjungai, jis su Zigmuku karališkoi masonų ložėj sėdėjo? 

VaidasVDS       2014-11-21 13:25

Aš tai manau, kad jau laikas keisti Lietuvos pavadinimą į LKR - Lietuvos Kompromatinė Respublika. Dabar Lietuvą valdo ne demokratija, ne partijos, ne asmenybės, bet Lietuvą valdo kompromatai. Įspūdis toks, kad beveik visi yra tiek prisidirbę, ar anksčiau, sovietų laikais, ar dabar, biudžeto grobstymo ir švaistymo laikais, kad jau net nėra kam dorai valdyti valstybę. Ir nėra net ko pasodinti, nes jei kas nors užkabins kiek aukščiau, tai ir patį kas nors kokiu nors kompromatu gali nukišti dar giliau.
Gal įdomiausias klausimas, ką didieji kompromatų turėtojai sugebės pastatyti į prezidento postą kitai prezidentinei kadencijai, nesvarbu ar Grybauskaitė išsilaikys savo poste iki kadencijos pabaigos, ar ne.
Kol kas Kompromatas čia Karalius…

Išeitų,kad ...       2014-11-21 13:03

turime “Mamutę” amžiname įšale…

kompromatas        2014-11-21 12:43

pagelbėsiu Lidvikui su Zigmu. Štai vz lt pateikia rimta kompromata pries Prezidente tiesiog iš Kramliaus:

“Rusijos komunistų partija pasiūlė Rusijai nutraukti diplomatinius santykius su Lietuva. Tokią reakciją sukėlė Dalia Grybauskaitė, vakar LRT radijo eteryje Rusiją pavadinusi „teroristine valstybe“, praneša naujienų agentūra „RIA“

Ketvirtadienį interviu LRT radijui Lietuvos prezidentė D. Grybauskaitė pareiškė: „Lietuva yra viena iš tų šalių, kurios ką tik pačios turėjo sunkų nepriklausomybės atkūrimo kelią, kurios žino, kad Ukraina šiandien kovoja už visos Europos taiką, už visus mus. Jei teroristinė valstybė, kuri vykdo atvirą agresiją prieš savo kaimynę, nebus sustabdyta, ta agresija gali išplisti Europoje ir toliau“.

Nikojalus Kolomejcevas, Komunistų partijos frakcijos lyderis Rusijos Dūmoje už tokius „įžūlius ir ciniškus pareiškimus“ pasiūlė nutraukti su Lietuva diplomatinius santykius ir įvesti ekonomines sankcijas.

„Dėl vakarykščių Lietuvos prezidentės pastabų užsienio reikalų komitetui siūlau parengti pareiškimą, o gal ir rezoliuciją, apie būtinybę Lietuvai taikyti sankcijas, o galbūt ir nutraukti diplomatinius santykius“, – penktadienį sakė jis.”

PILNA CITATA IŠ PREZIDENTĖS KALBOS SKAMBA TAIP: 
„Lietuva yra viena iš tų šalių, kurios ką tik pačios turėjo sunkų nepriklausomybės atkūrimo kelią, kurios žino, kad Ukraina šiandien kovoja už visos Europos taiką, už visus mus. Jei teroristinė valstybė, kuri vykdo atvirą agresiją prieš savo kaimynę, nebus sustabdyta, ta agresija gali išplisti Europoje ir toliau“.
KAIP MATYT, NEĮVARDIJAMA JOG TAI RUSIJA… TAD AKIVAIZDU -  RUSIJA PATI SAVE ĮVARDINA “TERORISTINE VALSTYBE”.

Jei šio fakto Liudvikui su Zigmu Vaišvila dar per maža įrodymui, kad Prezidentė yra ekonominė KGB šnipė, tai yra dar vienas - šiandien Prezidentė susitinka su NATO vadovu, atvykusiu į Lietuvą. Tas tai jau turbūt be jokių abejonių KGB tarnauja:) HA HA:)))

 

 

youtube       2014-11-21 12:24

Дэвид Айк - Иллюминаты, рептилоиды, аннунаки, Новый Мировой Порядок.

Gorkynui Liudvikas       2014-11-21 11:24

Ne dėl garbės, pikdžiugos ar puikybės, ne kokiu nors gardesniu kąsneliu pagundytas, ir ne kokio nors Latvių g. niekšelio įkalbėtas ėmiausi šio tyrimuko. Latvių gatvė ir be manęs savo klastingus sumanymus rezga ir savaip strateguoja - ką norės, tą ir sunaikins. Ar manai, kad rašydamas šiuos opusus jaučiu didelį malonumą? Gal įtari mane ir kokiais sadomazochistiniais polinkiais. Anaiptol, nejaučiu. Gana šlykštu ir koktu po tuos sovietinius trūnėsius knaisiotis. Su didėliausiu malonumu rašyčiau apie ką nors šviesaus ir skaidraus, bet va, kaip pats sakai “drakonas stovi jau prieangyje”.  Tai dėl to ir turėtų būti pasitikima pirmu žmogumi kaip pačiu savim. Tuomet visi, metę į šalį visas savo meiles ne meileis mūru su tokiu žmogum stosis ir eis su tuo drakonu grumtis. Jo pareiga visas dvejones išsklaidyti ir pagaliau atvirai savo piliečiams pasakyti, kaip yra su ta biografija iš tikrųjų, o ne sukti ir vizginti uodegą, žaidžiant nepadorius žaidimėlius, kaip su ta nelaiminga D. Ulbinaite. Ar gali pasitikėti žmogum, kuris savo patarėją palieka ant ledo, pati įpainiojusi ją į savo sukurtas intrigas. Atsakyk man, kodėl ponia atsisakė teisme tiesą paliudyti? Ar manai, kad tokį klausimą kelti mane irgi Latvių gatvė paprašė. Per daug paprasta taip visus, kurie kelia nepatogius klausimus, urmu perklijuoti “latviškomis” etiketėmis. Pasuk galvą, Gorkyno žmogau.  Pasaulis nėra dvimatis, kartais jis gali turėti antrą ir trečią dugną.

Beta to dar is gorkyno       2014-11-21 10:59

Mūsų menkos valstybėlės ardymo darbai labai sėkmingai vykdomi JE ir jos nuolankių tarnų (o gal šeimininkų) pastangomis. Taip jie stengiasi žlugdyti vargšę Lietuvą, taip stengiasi, kad jau ir su tuo Drakonu iš  baigia susilyginti.

Irena Gorkynui       2014-11-21 10:32

Štai taip kalbėjo naivūs Lietuvos patriotai 1940 m. ir sveikino “prezidentą Paleckį”.

dar is gorkyno       2014-11-21 10:26

taip ir paskutinioji ateis, Liudvikai, nesupratus, kas vyksta aplinkui. Neprognozuojamas rytų drakonas stovi jau prieangyje,  mūsų menkos valstybės ardymo darbeliai su pagreičiu kapstomi viduje, o tamsta kaip koks nusamdytas latvių g. šūdvabalis ieškai ko nepametęs, vis mėgini demaskuot, terliot mėšlu. Jau ir taip per akis visokių drižių-grinevičiūčių-vasiliauskų ir panašios publikos, negi neatplaunamai norisi papildyt šunuodegiautojų gretas?

Blinda       2014-11-21 0:51

Darosi ne juokais įdomu, kas ten bus tęsiny, bet jau dabar matosi, kad užkabintas reikalas rimtas. Niekas nemėgina paneigti kelių faktų. Dėl nuslėptų mokslų Vilniaus Universitete ir dėl fiktyvaus darbo Filharmonijoje. Ji pati galėtų imti ir viešai visai tautai paaiškinti, kaip ten iš tikrųjų buvo, ir nukristų visi nereikalingi įtarinėjimai. Bet ji dabar jau negali, nes bus apkaltinta melagingai užpildžiusi VRK biografijos anketą, nuslėpusi faktus. Nežinau, ar kas nors dėl to gresia, ar gali prarasti postą? Apkaltą juk skelbia Seimas. Tai D.G. porą metų dar gali būti labai rami.

Dainai Mieželaitytei       2014-11-21 0:40

Labai jau tu čia “išmintingai” suraitei.

Varnalėša       2014-11-21 0:35

Pataikė Liudvikas su pagalių į širšių lizdą.

Betai       2014-11-21 0:10

Taigi parašyta, kad D. Grybauskaitė baigė Vilniaus Salomėjos Nėries vidurinę mokyklą, o ten visada buvo sustiprinta anglų kalba.

Trupmenas       2014-11-20 23:28

Prieš akis kažkaip iškyla 1940-ųjų paralelės ir neišmoktos istorijos pamokos: V. Vitkauskas - J. Oleka, A. Smetona - D. Grybauskaitė...

GRYBAUSKAITE       2014-11-20 22:09

grąžink 4 milijardus, kur su Vasiliausku ir Cooperiu pavgei iš Snoro ir Lietuvai bus lengviau.

Labai teisingas       2014-11-20 21:50

spalviskai apvadas, apie peroksido nuesta galva.

bardakas...>> s.m.       2014-11-20 21:31

jokio Leto cia nei kvapo.
imkit pavyzdi is Bernardinu. Uzsidarykit nuo “martu” ir patys skaitykit tas savo rasliavas.
visiems nuo to bus tik greriau. Negaisim laiko nesamoniu srautams… 

bardakas...        2014-11-20 21:19

paskaiciau Vasington Post Kissingerio straipsni, ginanti Putina, aiskinanti, kad Ukraina tai Rusija ir kad nereikia Ukrainos priimt i NATO.  TAi spekit kas komentuoja po straipsniu? Ogi panasiai kaip ir cia - du protingi ir koks tuzinas Kremliaus trolių, kurie ten net pavardžių neslepia. Toks vaizdas, kad jei jau Putinas pasiryzo ginti rusakalbius “kur jie bebutu” , tai nebeliks salies pasaulyje, kur jis nepaliktu akmens ant akmens begindamas taip kaip gina Ukrainoje… slykstu.

nagi, troliai, spauskit nykscius zemyn:)

s.m. Letui,       2014-11-20 21:13

Kails, senas drauge,
Jauciu, kad vakarop perskaitysi ir sita straipsni.
Tiesiog atkreipiau demesi i tai, kad uzvakar ar vakar leidotes i diskusijas
su vienu is seksotu. Ar ne per daug garbes tokiems suskiams laika gaisti.
O vienas matyt po “kailiu stumdymo” pasitobulinimo kursu eme netgi protingai rasyti. Stai del to ir suklaidino.
O juk cia musu “marta-vizitorius-conspiracy”.
Tik arba kursuose koses i kausa idejo, arba tiesiog klicka kitam seksotui atidave.
Buk budrus, Letai grin

Taigi to Liudvikai       2014-11-20 20:25

Kodėl tik 60 procentų Prezidentės rinkėjų, o ne 100?
Už prezidentę balsavo 27 proc. rinkėjų. Tai, kaip pasakytų Grybauskaitė, nėra net trečdalio, tai nesiskaito, negalioja ir nepriklauso vykdyti.

Liudvikai,        2014-11-20 20:19

gal tamsta sėdėk tuose Bernardinuose, devyniom spynom užsirakinęs… ten galėsi kiek nori įžeidinėti 60 procentų Prezidentės rinkėjų ir niekas netrenks atakomis atgal, nes tame demonokratiškame portale kitokia nuomonė nepageidaujama.

O čia va tik Mačenkovs iš facebuko tau kepurę kelia. Na, gal yra dar keli nematomi putinistai.

Taigi wikileaksui       2014-11-20 20:16

Tai Grybauskaitė ištikimybe savo šeimininkams visada pasižymėjo, tai jokia naujiena. Kaip rodo istorija, tarnauja iki paskutinės minutės. Taip ir jankiams, ir globalistams tarnaus iki paskutinės minutės, kol JAV ir ES imperijos nenusibaigs. Kai nusibaigs, tai galės lengvai pereiti kitiems šeimininkams tarnauti.

rimui        2014-11-20 20:09

jooo.. padraugavęs ir pasikalbejes su KGB generolu Marcinkum, Vaisvila visada turi ka pasakyti:))

wikileaks        2014-11-20 20:08

wikileaks “nutekejimai” iš JAV ambasados Lietuvoje kalba apie tai, kad daugiau nei puse metu po isrinkimo JAV diplomatai atidziai stebej Lietuvos prezidente ir padare isvada, kad ji yra vienintele postsovietines erdves vadovė, KURIA GALIMA VISIŠKAI PASITIKĖTI.

Štai kodėl ir Merkel ir Klinton ir Obama su ja tarisi. Ti tiesa mylintis ir tik tiesa sakantis zmogus, emesis visiskai skaidrios politikos. Ką mano, tą ir sako be jokių užuolankų. Ir tik sukčiams bei įpratusiems is kalbų gaut naudos, gali atrodyt, kad ir ji būtinai privalo meluoti. Taip yra todėl, kad KIEKVIENAS APIE KITUS SPRENDZIA PAGAL SAVO SUGEDIMO LYGĮ.

rimas       2014-11-20 20:02

Kai paraso Z. Vaisvila tautai yra ko skaityti, nes Z. Vaisvila labai gerai zino visa Lietuvos valstybes eiga nuo pradzios iki dabarties

nepykit ant Liudviko        2014-11-20 20:00

jam MenoPauzė.

Komentatoriai        2014-11-20 18:43

toks vaizdas , neskaito kas parasyta, bet komentuoja! oman susidare vaizdelis, kad violetinis Jakimavicius kazkaip zavisi raudonaja Dalia? matomai zino kodel, jis gi nera toks kiauras, kaip tos baisios patvorio bobos , jis zino, jei ne Grybauskaite su dedule, tai venckiene su visa revoliucija jau senai atlikinetu bausme iki gyvos galvos! o klausimai ar D.G galejo but kgb , tiesiog keisti:) kaip ji galejo nebut kgb-iste ?atsakyk

ruta       2014-11-20 17:34

Puikus straipsnis , pagarba Autoriui .
Dabar supratau , kam tiek patareju prezedenturoje , rasyti , uztarti komunistine -KGB liekana , daugiau juos , manau , nieko nevertos ..
Panele Grybauskaite pati savo karjera , gyvenima susiejo su komunistine -KGB sistema .Buvo daug tokiu subjektu , kurie karjera dare per komunistu partija , pritardami /viesai/ jos ideologijai , represiniai sistemai ,vienai /valdzios/ nuomonei ir t.t.Panele Grybauskaite tikslingai dare savo karjera ir pasieke neblogu rezultatu .Gerbiu zmones , kurie eina iki galo gindami savo paziuras , ideologija , kaip dare Burokevicius , jis atsedejo .Jau visai kitaip elgesi panele Grybauskaite , kai tik pakvipo kaliuze .Staiga persiorentavo , tik liko daug klausimu , kuriuos iskele Gerb Vaisvila .Matomai nesitikejo komunistines -KGB liekanos , kad Lietuva laimes Nepriklausomybe , is anksto neparupino patikima biografija . Didziausias klausimas man , kaip iki prezidentes aukstumu , panele Grybauskaite , daleido Nepriklausomos Lietuvos Saugumo Deportamentas / nors , kai saugumui vadovauja KGB rezervistas Pocius , nera ko stebetis/ , Seimas , politines partijos ? Ar tai reiske , kad yra visiskas valdzios issigimimas , kur partijoms ir visai nomenklaturai rupi tik ES pinigai ?

nr100       2014-11-20 16:49

Kodėl niekas nesiima archyve pažiūrėti Vilniaus universiteto rektoriaus įsakymų dėl studentų priėmimo 1975-76 metais, ir būtų aišku. Apie mokslus “specialiose” mokymo įstaigose aprašyta Viktro Suvorovo “Akvariume”, pagal knygą yra ir lenkų gamybos filmas. Jei jau yra kažkas įslaptinama- legenda turi būti nepatikrinama. T.y. negali žmogus mokytis Leningrado universitete, bet nelankyti paskaitų arba dingti kaip į vandenį joms pasibaigus. Legenda apie Rotfront irgi lengvai patikrinama, ten juk dirbo masė eilinių darbininkų. Su aplinkiniais žmonėmis, nuo kurių norima kažką nuslėpti, turi būti kuo mažiau kontaktų, todėl galima remtis legenda gyvenamoje vietoje daugiabutyje, kurio gyventojai vienas kito nepažįsta, bet ne universitete, kur nutylėjimai iš karto sukels įtarimą. Be to, bet kurios valstybės žvalgybos savo agentų neišduoda- bent jau to nedaro viešai, nes tai sunaikintų likusių agentų pasitikėjimą ir suparalyžiuotų darbą. Be to, kompromatas turi efektą iki tol, kol jis nepaskelbtas. Jei reikėtų lažintis, kokio kompromato galėtų saugotis, statyčiau taip: Nr. 1- istorija apie abortą, Nr. 2- intymios foto, Nr. 3-liudijimai apie seksualinę orientaciją, Nr. 4- uolus komjaunuolės pareigų vykdymas, susijęs su įskundimu ir pan.,

ar pons Jakimavicius        2014-11-20 16:00

paskaito Lukaso straipsnius? Greiciausiai, kad ne, nes jis ir taip viska zino.
Gal kai ateis vel rusas, ji uz uoluma paskirs rasytoju sajungos pirmininku? kaip kazkada SirkaGirka, Neris ar Cvirka…

tiems, kas tiki "progresu"        2014-11-20 15:55

Maironis prieš mirtį 1932 m.:

„Lietuva - didvyrių žemė“
Mūsų giedama seniai;
Bet iš tos didybės semia
Savo naudą tik velniai.
.
Bočių laurais pasipuošę,
Vien temokame svajot,
Ar, didžius planus paruošę,
Sau rimtai ant jų miegot.
.
Dirbti darbą, nešti naštą,
Braukti prakaitą dienos,
Pasišvęst už savo kraštą,
Jei to niekas nežinos, -
.

Tai per žema, negarbinga
Mums, didvyriams tos tautos,
Kur norėtų tapt galinga
Nuo Liepojos lig Brastos.
.
Mums platybių reikalauja
Bočių sienos, jų vardai,
Bet viduj šeimininkauja
Lenkai, žydai ir gudai.
.
Čia lietuvis besijausti
Gal kaip svetimoj troboj,
Tik kad mažumų neskriausti
Joms užtikrintoj globoj!..
.
Servilizmo atėjūnų -
Svetimtaučių dar ilgai
Nenustosme mes, galiūnų
Vakarykštieji vergai.
.
Bet savitarpy puikybės
Iki sočiai mums gana,
Jei tik yra galimybės
Ką prispausti letena.
.
Ministerijų pritvėrę,
Joms neskundžiame kasos
Ir iš jos, gerai įgėrę,
Siausti turime drąsos.
.
Valdininkai ir atstovai,
Demokratai, rods, visi,
Bet nejau tautos vadovai
Vaikščios pėsti ir basi?!
.
Automobiliais tik dunda
Su mergelėmis linksmi!..
Sąžinė tik tuomet bunda,
Kai už kyšius teisiami.
.
O tų partijų tarp mūsų,
Jų programų ir barnių!..
Tiek vargiai pas vargšą blusų
Atsiras už marškinių.
.
Vargo, skurdo mums nestoka,
Nesimato nei giedros,
Bet užtai jaunimas šoka
Iš aukų lig pat aušros!..
.
O Dievuliau, duok mums proto
Ir daugiau sveikos doros!
Argi jau ant mūsų ploto
Vienos usnys bekeros?

Ar kas nors pasikeite? Nejau pakartosime sena istorija? nejau esame verti tik rusu ar chazaru vergais buti?

>>Stasys G.       2014-11-20 15:47

teisingai, apkalta visoms prorusiskoms jegoms seime!

Beta       2014-11-20 15:42

“Затем Путин  опять поехал в Москву на учёбу в Краснознамённый институт имени Андропова, где его подготовили для поездки в Германию.” Todėl Putinas taip gerai kalba vokiškai.
Grybauskaitė laisvai kalba angliškai. Kur išmoko? Ekonominio profilio aukštojoje mokykloje iki tokio lygio tikrai ne. Štai ir atsiranda tie du dingę metai, ške. Ir juodas diržas tada visai prie ko. wink wink wink

Aha       2014-11-20 15:35

O skiepus sukūrė daktaras “Dėdulė” savo laboratorijoje.

Persmelkė negera mintis       2014-11-20 15:32

gali būti,kad matuška Rassija turi ES ir NATO akis ir ausis Mefistofelio vaidmenyje.

StasysG       2014-11-20 15:23

ponas Liudvikas parašė: ” Kai kurios detalės įgauna visai naują prasmę, kaip ir biografijos spragos ima pildytis numanomu turiniu.”.———Na gerai, užpildysite biografijos spragas norimu turiniu. Gal jų pagrindu bus galima paskelbti Seime APKALTĄ?

ha ha        2014-11-20 14:41

kaip sukilo troliai gint kgb pulkininko (Stasio Paulausko)sunaus, vedusio, kaip liaudy kalbama,  kito pulkininko dukra ir globojanti savo partijoj kgb rezervistus! Jiems jokio itarimo sis zmoga nekelia. Kazi kodel? Ar kad iki siol globoja prokuratura,  ar kad gi 2006 metais Paulauskas smarkiai pagarsejo, nes matyt teisybe pasake bent karta, nes pasakė, kad Rolandas Paksas ir Viktoras Uspaskichas yra kazkokie uzsienio specialiuju tarnybu instrumentai, tai visi cia paskui Rusija ko tai prisimine… Gi uztat dabar kazkaip Paulauskas pasgi Viktor Uspaskich tarnauja, irgi Grybauskaute koneveikia, kad vis Viktara su rusu spectarnybom sieja. Nes va Viktoras i Lietuva atkeliavo su Putino draugo Chiornomirdino duju vamzdziu ir turejo didele misija cia atlikti…

Internauts, putiniskos propagandos blefas        2014-11-20 14:19

Atrodo, kad kaip tik toki propagandos metoda naudojo Stalino propagandos vadovai, kurie nuo treciojo desimtmecio sugebejo savo tinkla uzmesti ant svarbiausiu Vakaru saliu kulturos ir politikos veikeju. Pagrindinis sios veiklos koordinatorius, kaip raso istorikas N.Davies, buvo is paziuros nepavojingas komunistas is Vokietijos (nevokietis), Lenino draugas, jam gyvenant Sveicarijoje, o taip pat ir Gebelso draugas is Reichstago, toks Willis Munzenbergas. Dirbdamas su sovietiniais agentais jis istobulino slaptos veiklos viesus metodus. Miunzenbergas pats surenge daugybe “antimilitaristiniu”, “antiimperialistiniu” ir, ypac idomu - “antifasistiniu”, ‘antikomunistiniu” kampaniju, remdamasis imliais tokiems sukiams visuomenes sluoksniais, Berlyne, Paryziuje, Londone… Pagrindines jo aukos - naivuoliai “rekrutai”, retai kada stodave i komunistu ar fasistu partija ir naiviai besipiktinaa, kad jais manipuliuojama. Tarp ju buvo nemazai rasytoju, menininku, kairiuju redaktoriu ir leideju, atrinktu garsenybiu, tokiu kaip Romenas Rolanas, Aragonas, H.Manas, B.Brechtas, B.Show ir t.t. ir didesne puse Londono intelektualu. Tai buvo vadinama “triusiu auginimu”. O tikslas aiskus: “sukurti sveikai mastantiems nekomunistiniams vakarams vyraujanti isankstini epochos politini isitikinima”

Beta to ai ai ai        2014-11-20 14:18

Žinoma, palyginus su Grybauskaitės “Ne prie ko” ir ““Intelektas jiems praėjo pro šalį” rašytojo Liudviko Jakimavičiaus kalba daro įspūdį!
Ir jau visiškas nuprotėjimas už Grybauskaitės “skiepus” kaltinti Paulauską. Jūs ten sveikatomis savo susirūpinkite!

Internauts, putiniskos propagandos blefas        2014-11-20 14:10

Ar niekam nekilo itarimas, kad Sovietu sajunga ne zlugo, o tik mutavosi ir issiplete i pasauli? Man kilo. Ir vis dar kyla, stebint kaip iki siol musu protus ir valia bando paveikt ta pati sovietine-trockistine PROPAGANDA.
O kas tai do daikts?
Propaganda siuolaikiniai “visuomenes performuotojai” naudoja diegdami savas doktrinas ir neigdami visas kitas. Sekmingiausiai ji veikia apeliuojant i neapykanta. Ji yra bet kokio saziningo svietimo ir informacijos antiteze. Kad galetu kuo efektyviau veikti, jai reikia cenzuros. Izoliuotoj informacinej erdveje ji mobilizuoja visas informacines priemones - spausdintas, zodines, menines ir vizualines - ir tada maksimaliai efektyviai skelbia savo “tiesas”.

Pradzioje propaganda eme pletotis isradus spauda ir pradejus leisti laikrascius. Ji priklause nuo siu priemoniu savininku. O atsiradus naujoms informavimo priemonems kinui, televizijai, radijui, taip pat marketingo, masiu itikinimo, komercines reklamos ir PUBLIC RELATIONS metodams bei iskilus marksistinems ir kt. idealogijoms bei totalitarinems diktaturoms, propagandos mastai totaliai isaugo.

Pirmieji “didziojo melo” pradininkai buvo bolsevikai. Leninas, remdamasis Plechanovu, skyre valdzioje esancius propagandistus, kurie kure strategija, ir zemesnio lygio agitatorius, kurie ja igyvendino.Fasistai irgi greit ismoko sio “agitpropo” pagal penkias taisykles:

1. Supaprastinimo taisykle: visus duomenis supaprastinti iki gero ir blogo, draugo ir prieso antitezes

2. Sudarkymo taisykle: diskredituoti opozicija atviru smeiztu ir parodijomis.

3. Transfuzijos taisykle: taip manipuliuoti auditorijos pripazistamais dalykais, kad juos galima butu panaudoti saviems tamsiems tikslams…

4. Vieningumo taisykle: savo poziuri pateikti taip, kad atrodytu jog tai visu teisingai mastanciu zmoniu nuomone, abejojancius spausti pakeisti nuomone, apeliuojant i zymiu zmoniu pasisakymus, naudojant visuomenes spaudima ir panaudojant “psichologini uzterstuma”.

5. Orkestravimo taisykle: begalinis to paties kartojimas visokiais variantais, ivairiais deriniais ir ivairiomis ziniasklaidos priemonemis… Taip elgiasi Putinas ir ta bando daryti Vaisvila, Jakimavicius and co.
Taciau pati klastingiausia propagandios forma yra ta, kai info yra slepiama ne tik nuo klausytoju, bet ir nuo paciu propagandistu. Sios vadinamos “slapta nukreipiamos” propagandos tikslas - mobilizuoti nieko neitarianciu “itakos agentu” tinkla (pvz.  zurnalistai, neokairiuju filosofai…sociologai), kurie perduoda norimas zinias taip, tarsi veiktu spontaniskai, apsimetant tarsi propagandistu tikslai sutampa su visuomenes, kuriai ta propaganda skirta ir kuria norima sugriauti ar “performuoti”, tikslais. Butent tokia propaganda galima slapcia palenkti savo pusen viesaja nuomone, formuojant sau paklusnu elita.

To ai ai ai       2014-11-20 14:06

Tamsta gal iš kanapių lauko čia atsirioglinai. Gal ir planuota “nutekinant” info buvo pakišti Paulauską ar Graužinienę, kas ten dabar supaisys, ką jie ten Daukantynėj planavo… Bet išėjo “topornai”, nes provokacija atsisuko prieš pačius planuotojus. Sugalvota gal buvo ir gudriai, bet tarp sugalvojimo ir gero įvykdymo kaip tarp Žemės ir Marso. Nekenktų jums kartais ir protelį pamankštinti, ir pasimokyti skaityti, kas parašyta, o ne ką troleibuse girdėjote, apie ką čia nebuvo rašoma.

ai ai ai        2014-11-20 13:42

kiek daug mes “protingų” žodžių žinom - dialektiškas, indukcija, redukcija,  paradigma.  determinanta,  simuliakrus - tetulei Betai tai tikrai įspūdį padarys.

bet “skiepų skandalą” sukėlė tai kgb sūnus iš seimo Nacionalinio saugumo. Kodėl jam reikėjo nukreipti dėmesį nuo VSD pažymos turinio į jos “nutekinimą”” Ar šis faktas   “kriminalistikos “eksp[erto” Laurinavičiaus nedomina?

Beta tam rupūs miltai!       2014-11-20 13:41

KGB-istai nebuvo komunistais? Tai nesąmonė! Galiu dešimtis konkrečių žmonių nurodyti. Pavyzdžiui Vytautas Čepaitis.
Rašote: “Landsbergis,kuris eme ir sugriove kgb plana iteisinti Molotovo - Rybentropo pakta laisvanoriskai istojant i Rusijos SNG” dar didesnė nesąmonė, nes tuos įvykius skiria maždaug 60 metų laiko tarpas.
Prahos deklaraciją pasirašė? Tai daug kas ją pasirašė ir ką?
Dar pamiršote priminti, kad tai Landsbergis inicijavo Žalos atlyginimo įstatymą, gerai žinodamas, kad tos žalos niekas Lietuvai neatlygins, o santykiai su Rusija bus sugadinti ilgam. Toks įdomus sutapimas: kaip tik po to įstatymo priėmimo “sugedo” vamzdis tiekęs naftą į Mažeikius. Keistas tas Landsbergio patriotizmas, kaip taisyklė kenkiantis Lietuvai. Ypač  keistas Grybauskaitės pasirinkimas, rėmimas ir palaikymas.

Holmsas       2014-11-20 13:24

Liudvikai,skubiai rašykite trečią dalį ir viešinkite,kadangi pasitelkus logiką,Jūs turėtumėte sulaukti “svečių”,kas bus dar vienas įrodymas,kad esate teisingame kelyje.

rupus miltai! -Betai        2014-11-20 13:07

ale tikrai - kas do daikts tas Landsbergis,kuris eme ir sugriove kgb plana iteisinti Molotovo - Rybentropo pakta laisvanoriskai istojant i Rusijos SNG ? O budamas EP dar ir Prahos Deklaracija pasirase. Ar Betai zinoma, kas tai do daikts? jei rupetu jai tiesa, tai zinotu. Bet j juk turi isankstine nuomone, prie kurios faktus reik pritemti, Tad jai faktai - kaip vaskine nosis.

Liudvikas personažui iš Gorkyno       2014-11-20 13:01

Ačiū už patarimą persišviesti galvą.Persišviečiau, ir tamstos žiniai turiu pasakyti, kad tomografas nėra dar tiek tobulas įrenginys, kad nustatytų, kodėl žmogus mąsto kitaip negu jūs ar jūs norėtumėt. O pasaulį suvokiu taip, kaip man sufleruoja vienokie ar kitokie tikrovės fragmentai ir detalės. Suvokimo metodas labai paprastas ir dialektiškas, nes remiasi tiek indukcija tiek dedukcija. Iš pradžių iš žinomų faktų ir detalių susidėlioju tam tikrą paradigmą ar determinantą. Jei kalbame apie žmogaus gyvenimo faktus, reikia pripažinti, kad vienaip ar kitaip jie visados yra susieti priežastingumo ar kitokiais mums nežinomais ryšiais. Taip sudėliojus mums žinomus ir nepaneigiamus faktus bei detales į seką, žiūrime, ar yra joje loginių prieštaravimų, jei yra, tai ką jie galėtų reikšti. Kitaip tariant, kiekviena tokia seka pasiūlo tam tikrą tiriamo subjekto motyvacijų versiją. Suprantama, tarp vieno ir kito biografijos fakto kartais sunku įžvelgti tiesioginus priežastingumo ryšius ir nuoseklumą. Priežasčių čia gali būti gausybė. Įr įdomiausi tie faktai, kurie logiškai neįsipaišo į paradigmą, tarytum iš jos iššoka. Tokiais gali būti sumeluoti biografijos faktai ar kitokie falsifikatai. Būtent, analizuojant tokius iškrentančius iš paradigmos dėmenis, pasitelkiamas dedukcinis analizės metodas. Tenka atsakyti, kodėl pagal turimą versiją vienas ar kitas faktas jai prieštarauja. Kriminalistikos teorijoje būtent tokie faktai ir turi ypatingą vertę. Rimtas nusikaltėlis visados klastoja įkalčius, kad tyrimą nuvestų klaidingais šunkeliais.Teisingai susikurta versija tyrėjui leidžia pamatyti klaidinimą ir jam pakišinėjamus simuliakrus bei falsifikatus.  Ir kai tyrėjas mato, kad kažkokie falsifikatai jam pakišinėjami, nebesunku jam nustatyti, kokį žaidimą žaidžia tyrimą norintis suklaidinti žaidėjas.
“Skiepų” skandalas būtent ir buvo ta labai reikšminga detalė (slystelėjimas), leidžiantis peržiūrėti visą induktyviai sudėstytą žinomų biografijos faktų seką. Kai kurios detalės įgauna visai naują prasmę, kaip ir biografijos spragos ima pildytis numanomu turiniu.
Gorkyne to nemokė, ten galėjai pavirsti ir moraline šiukšle, kaip tamsta.

rupus miltai!       2014-11-20 12:48

kiek gi galima pilt purva ir smeiztus? Palikit ramybej musu prezidente!

ir kodel, sakykit jus man, kegebistai taip megsta kitiems lipdyt kgb etiketes?
pamenat kaip jie su “Respublika” suzlugde liustracijos istatyma apsmeize V.Cepaiti?
o siuo atveju - gal tai kokia psichologine problema? noras ir kita pamazinti iki savo susimazinimo lygio?nes meile tarp nelygiu negalima? ar todel ir kapojamos Lietuvoj asmenybes, kad liktu tik pilkos vidutinybes, tokie kaip autorius, taip ir netapes rasytoju, nors tokiu dedasi?

tik paskutinis kvailys gali nezinoti, kad komunistu niekas neangazavo i kegebistus, nes kegebistai ir buvo KOMUNISTU SARGINAI SUNYS, po/per perestroikoa SUSIMANE UZIMTI JU VIETA. Palinde po verslo priedanga net i ES prasiskverbe. 
ar Putinas buvo komunistas? zinoma - ne! Kas netikit, paziurekit i jo biografija wikepedijoj.

Liudvikai       2014-11-20 12:32

ne trosh’ Zeppelinuso, Tamstai oi kaip toli iki anojo ...

Aru       2014-11-20 12:24

o man atrodo p. Grybauskaite yra labai tinkama Lietuvai prezidente , ypac siuo neramiu metu . nepaisant kas ka atrastu smile

Ir tik teoretiskai , net jei ji butu buvus kazkur (KGB< GRU<...) bet tai ka ji daro dabar yra didziausiais ir aktyviausias zingsnis kovoje , butent , pries KGB, GRU,  Imperini rusijos masyma ir veiksmus. Tokiu atveju net dvigubai pagirti reiktu:)”  buvo (KGB< GRU, ...) , bet prasau ,neissigando pakelti pries juos ranka, net zinodama kad anie kompromituos .  O siaip net ir kriscionybeje yra sakoma , kad labiausia svarbi paklydusi avele.  nezinau ji buvo kur ar ne, man net nesvarbu , nes siandien ji uz LT, Ukrainos , EU laisve kovoja kaip ringe,  iki galo ir tik iki pergales

taip kad ieskant “kompromato”  (p.s. Is kur Liudvikai turi tiek laiko beveik vertes neturincius textus rasyti?  beveik novele galejai sukalti: )  ir turint tam poreiki deretu nepamirsti ir siandienos realiju ir vertinimu.  Ko gero “bradauskas” ar pan pilietis turi puikia , skaidria , atvira visiems CV.  Bet kas is to? ka tulas “bradauskas” siandien daro LT ir morales labui?

Sutinku su Beta       2014-11-20 12:06

Todėl reikėtų pradėti nuo Klausimo”: kas vis dėl to tas Landsbergis? Nes Grybauskaitė yra tik pasekmė. Dėl antro varianto, kad - didysis komunistų priešas Landsbergis reikia dėti į kabutes, nes mano manymu Landsbergis didesnis komunistas negu Sniečkus ar Brazauskas.

Man visai ne įdomu       2014-11-20 11:59

Kokia Grybauskaitės biografija. Man visą laiką domina jos darbai Lietuvai, o tokių darbų aš nematau, kad ji dirbtų Lietuvai. Užsiima demagogija ir varo vieną, kad Europai būtų gerai. O kad Lietuvai būtų gerai visiškai nerūpi.
Antradienio “Vakaro žinių” laikraštyje yra straipsnis “Valstybės vadovo Nursultano Nazarbajevo kreipimasis į Kazachstano tautą KELIAS Į ATEITĮ” Va čia tai vadovas jis galvoja, kaip Kazachstanui būtų geriau. Jo išdėstyti darbai 5 metams į priekį, tai ne Kubiliaus “lipa” vizija iki 2030 metų.

Beta       2014-11-20 11:52

Žvilgsnis iš kito kampo. Kas TSKP narę Grybauskaitę, iki pat likvidavimo dirbusią partinėje mokykloje, niekuomet nebuvusią  Brazauko LPK nare, atitempė į Lietuvos respublikos valdžios struktūras?  Brazauskas? Gali būti, tačiau ne savo iniciatyva, nes iki tol jie net pažįstami nebuvo, bet kokio savo pažįstamo paprašytas. Kas tai galėjo būti? Greičiausiai kažkas iš KGB. Arba antras variantas- didysis komunistų priešas Landsbergis. Kiti negalėjo, nes buvo per maži, kad įdarbintų tokios biografijos žmogų. Greičiausia Landsbergis , nes jam vadovaujant AT, Grybauskaitė nuo 1990 rugpjūčio mėn. jau dirbo Lietuvos Respublikos Ekonomikos ministerijos (ministras Vytas Navickas) Lietuvos ekonomikos instituto mokslinė sekretorė. Be to Landsbergis iki pat šiol ją globoja ir remia.
Todėl reikėtų pradėti nuo Klausimo”: kas vis dėl to tas Landsbergis? Nes Grybauskaitė yra tik pasekmė.

iš gorkyno       2014-11-20 11:47

Liudvikai, primygtinai ir nuoširdžiai rekomenduočiau persišviesti galvą. Ten ,panašu, yra nutikę kažkas rimto, nes pasaulį ir jame vykstančius procesus suvokiate, švelniai sakant, neadekvačiai. Kitas reikalas, jei norite   pasipelnyti pagal užsakymą kurpdamas nykias ir nekvalifikuotai sumazgytas sąmokslo teorijas,  prilygstančias kedžių-venckų serialui, iš kurio seime smagiai ir sočiai parazituoja keli itin niekingos praeities personažai-atsivertėliai

Vau       2014-11-20 11:45

Bravo,bravisimo.
Štai ką reiškia DEDUKCINIS metodas.
Ėmiau jau bijoti ,kad kas nepasikėsintų į autorių,apimtas Baimės.

to>slaptai       2014-11-20 11:13

Va kad taip Lietuvoje: Oficialios informacijos apie GRG bent jau rusiškuose leidiniuose – gausu. GRG – tai mobilus KGB padalinys, sudarytas tik iš itin kvalifikuotų, profesionalių, didelę patirtį turinčių KGB darbuotojų, gebančių individualiai ir drauge operatyviai reaguoti į bet kokią ekstremalią padėtį saugant Sovietų Sąjungos Konstituciją ir vientisumą. Tokios grupės budėdavo kiaurą parą, jos būdavo pajėgios atlikti bet kokio sudėtingumo tiek karines, tiek sekimo operacijas. Jos buvo ginkluotos ne tik šaunamaisiais ginklais. Jos savo žinioje turėjo ir lengvuosius, ir šarvuotus automobilius. Be abejo, palaikė ryšius su specialiosios paskirties žvalgybiniais desantininkų pulkais, kuriuos bet kada galėjo pasikviesti į pagalbą. Taip pat nereikia pamiršti, kad į tokias grupes buvo komandiruojami vien patikimi asmenys.
 
  Visi šnipai būtų sugauti per vieną dieną.

StasysG       2014-11-20 10:47

Patiko Autorius pastaba: “R. Janutienė per paviršutiniška, o Z. Vaišvila labai fragmentiškas, nesugebantis žvelgti į faktus ir jų sąsajas humanitariniu holistiniu rakursu”. Bet manau, kad kol DG yra Lietuvos prezidentė, reikia knistis ne po jos biografijos datas - metus, dienas, net valandas, bet knistis faktuose, ką ji daro ir priversti ją GAUDYTI peles, tai yra dirbti valstybės ir žmonių gerovei. Matosi, kad pas mus priversti ją gaudyti pales spaudoje nesugeba nei žurnalistai, nei rašytojai ar Dubnos ar kitokie fizikai. Todėl dažniausiai cituoja ar verčia kliauzas, kurias iškiša Rusija.
PS.Skaityti “slaptai” komentarus? Nesirengiu. Redakcija turėtų atsisakyti spausdinti viena po kitos sekančių paklodžių.

Troliams       2014-11-20 9:43

Kažkodėl labai jau įsijautėt su savo paklodėm trolinti. Matyt pataikyta į skaudžią vietelę. Tai gal pasistekit atsakyti, ar jūsų ponia mokėsi VVU, ar kaip nors pasistenkit paneigti. O jūs š. malat, kišdami čia kažkokį kamšalą.

Irena       2014-11-20 8:38

Kokia liūdna mūsų dalia - 6 metus sukti galvą, kas ta Landsbergio padovanota “Lietuvos Dalia”.

lietuviai tiek teverti       2014-11-20 8:28

kad prezidentė būtų melagė, komunistė, vagilka ir lezbijietė.

mazyte pastabele:       2014-11-20 6:14

PRISIGISTRUOTI!O tai buvo itin subjy. Ka jau bekalbeti apie Leningrada ar Maskva. Jokio darbo be registracijos, kad gyveni tame ar kitame mieste, gaui negalejai!!! Taigi, isvada?! galvokime!

xxx       2014-11-20 6:12

Dossier Szkarłatnej Magnolii
http://koment.lt/node/940

citata, skirta siam straipsniui:       2014-11-20 6:11

Neseniai Piterio Pomerancevo tekste nuskambėjo mintis, kad Rusija naudojasi informacinio karo instrumentu naujai tikrovei, kitokiai tikrovei konstruoti ir kad taip ji siekia parodyti pasauliui, kokia ji stipri. Ką jūs manote apie tai?
Manau, Piteris Pomerancevas yra išties intelektualus autorius. Mano galva, esminis Rusijos propagandos pasiekimas yra tas, kas Rusija užkrečia abejone, jog tiesa apskritai galimà. Paprastai jie pateikia kelias skirtingas versijas. Ir nė viena iš jų nėra tiesa. Tokiu būdu, jūs imate klausinėti: negi visa žurnalistika melas? Nejaugi visa tai yra tik politika? Todėl tie žmonės, kurie žiūri rusiškąją propagandą – Rusijoje ar kur nors kitur, taip pat ima manyti, jog visa žurnalistika melaginga. Ir, manau, tai ir yra jų tikroji pergalė. Net jei jūs užsiimate gera žurnalistika, niekas į tai nebeatkreips dėmesio. Todėl, manau, tokia ir yra jų strategija: ji verčia žmones Vakaruose galvoti: kuo mes apskritai tikime? Ką mes iš tiesų galvojame apie tiesą? Ar apskritai tiesa galimà? Ar apskritai galimà žurnalistika? Štai ką jie daro – ima mūsų pačių idėjas ir jas panaudoja prieš mus pačius, ir visa tai verčia mus savęs klausti: kas mes iš tikrųjų esame?

KAs galetu surasti skirtuma tarp Laurinaviciaus pletku ir Putino ziniasklaidos, jo info kare?

Kritikui pkciurnai       2014-11-20 5:56

Na, zinoma, is kur jus zinosit Grybauskaites biografija, kuomet musu ziniasklaidoj tik tokie blevyzgos raso kaip Jakimavicius su Vaisvila, neturintys nei garbes,  nei orumo.

Uztai rusiskas, nors ir kairysis laikrastis Lenta ru zino ir raso saziningai kaip tikrai ori spauda. Tik gaila, kad Putinui sis laikstis neitiko ir jis nusalino jo redaktore. Si straipsni aptikau jo archyve. Ten saziningai ir nuorodos pateiktos. Vadinasi, kas iesko tai randa faktus ir atskiria juos nuo bobisku pletku :
ИСПОЛЬЗОВАННЫЕ МАТЕРИАЛЫ

[1] Эгле Дигрите. Даля Грибаускайте вступила в должность президента Литвы. — DELFI, 12.07.2009
[2] Lithuania elects first female president. — Xinhua, 18.05.2009
[3] Marielle Vitureau. EU budget chief elected Lithuania’s first female president. — Agence France-Presse, 18.05.2009
[4] Андрей Ермаков. “Гонка за лидером”. — Санкт-Петербургские ведомости, 20.03.2009. — № 049
[5] Зарегистрированы 14 претендентов на пост президента Литвы. — Радио Свобода, 13.03.2009
[6] О чем писала будущий президент Литвы в своей диссертации в АОН при ЦК КПСС. — ИА REGNUM, 06.03.2009
[7] Даля Грибаускайте - литовский Барак Обама. — Литовский курьер, 05.03.2009. — №10 (732)
[8] Д.Грибаускайте стала Женщиной года. — DELFI, 02.03.2009
[9] Ещё один президент Литвы будет воспитанником ЦК КПСС: Литва за неделю. — ИА REGNUM, 28.02.2009
[10] Кандидат в президенты Литвы отрицает нетрадиционную сексуальную ориентацию и связи с КГБ. — Интерфакс, 27.02.2009
[11] EU budget chief to seek presidency in Lithuania. — Agence France-Presse, 26.02.2009
[12] Anastasija Vaitkeviciute. Grybauskaite VRK President Elections. — ELTA, 26.02.2009
[13] Еврокомиссар Даля Грибаускайте будет баллотироваться на президентских выборах в Литве. — BNS, 26.02.2009
[14] Д.Грибаускайте говорит выборам “да”. — DELFI, 26.02.2009
[15] Литовский еврокомиссар критикует свое правительство. — Росбалт, 26.06.2008
[16] Еврокомиссар Грибаускайте: я говорю правду об экономической ситуации в Литве. — BNS, 25.06.2008
[17] Д.Грибаускайте опять критикует правительство. — DELFI, 20.06.2008
[18] Одинокий политик ищет хорошую партию. — Власти.Нет, 07.04.2008
[19] Даля Грибаускайте избрана “Комиссаром 2005 года”. — BNS, 30.11.2005
[20] European Commission Grybauskaite. — ELTA, 18.11.2004
[21] Борис Вишневский. Всероссийский главбух. — Московские новости, 12.11.2004
[22] Claritza Jimenez. Expanding Horizons: Incoming EU Commissioners Are Eager to Make an Impact. — The Wall Street Journal, 29.04.2004
[23] Президент Литвы утвердил новое правительство. — Interfax, 05.07.2001
[24] Илларионов Андрей Николаевич. Биография. — Газета.Ru, 27.12.2000
[25] Savings Bank Increases Deferments, Prepares For Sale. — BNS, 12.07.2000
[26] ВБ выделит Литве $100 млн. на проведение структурных реформ в экономике. — Interfax, 15.06.2000
[27] Иван Ремизов. Человек второго плана. — Компания, 26.05.2000
[28] Lithuanian Grybauskaite to chair Savings council. — Reuters, 25.02.2000
[29] Lithuania’s Finmin Increases Influence In Savings Bank. — BNS, 25.02.2000
[30] EU initials free trade accord with Lithuania. — Reuters, 27.06.1994

lenta ru        2014-11-20 5:43

В 1999-2000 годах Грибаускайте занимала пост вице-министра финансов [11] и руководила переговорами Литвы с Международным валютным фондом и Всемирным банком [14], [26], [28]. С февраля 2000 года она также некоторое время находилась во главе совета директоров литовского государственного Сберегательного банка (Taupomasis Bankas) [28], [29], который в этот период готовился к приватизации [25]. В 2000 году Грибаускайте стала вице-министром иностранных дел [11], [7], [9]. В июле 2001 года она была назначена министром финансов в социал-демократическом правительстве Альгирдаса Бразаускаса и оставалась на этой должности до 2004 года [23], [7], [9], [4]. Отмечалось, что за это время дефицит бюджета Литвы уменьшился с 8,5 до 1,2 процента ВВП [22].

После того, как Литва присоединилась к Евросоюзу, в начале 2004 года Грибаускайте была делегирована в Еврокомиссию, где сначала занималась культурой и образованием, но уже в ноябре 2004 года стала комиссаром, ответственным за финансовое планирование и бюджет [22], [20], [7], [11], [14]. Работая на этом посту, Грибаускайте приобрела значительную популярность как в Литве, так и за ее пределами [18]. Еще перед назначением газета The Wall Street Journal в 2004 году назвала ее “железной леди” и сравнила с Маргарет Тэтчер [22], [7], [4], [14]. В ноябре 2005 года еженедельник European Voice избрал Грибаускайте “комиссаром года” за усилия по реформированию бюджета ЕС [19], [4], [7], [14]. В 2008 году Грибаускайте была признана “женщиной года” в Литве [8], [4]. При этом она оставалась жестким критиком экономической политики литовского правительства [17], [15], так что летом 2008 года премьер-министр Гедиминас Киркилас (Gediminas Kirkilas) даже обвинял ее в политиканстве [16], [18].

26 февраля 2009 года, в первый день регистрации кандидатов на предстоявших выборах президента Литвы, Грибаускайте объявила о своем намерении баллотироваться в качестве независимого кандидата [4], [14], [11], [12], [13]. Выдвижение Грибаускайте связывалось как прессой, так и ею самой с ухудшившейся экономической ситуацией в Литве, приведшей в январе 2009 года к беспорядкам у здания литовского Сейма [4], [12], [14]. В соответствии с правилами Еврокомиссии, с середины апреля Грибаускайте прекратила исполнять обязанности еврокомиссара [9].

17 мая 2009 года в Литве состоялись президентские выборы, на которых Грибаускайте одержала уверенную победу: за нее проголосовали почти 70 процентов избирателей [2], [3]. 12 июля 2009 года Грибаускайте принесла присягу и вступила в должность президента Литвы [1].

lenta ru        2014-11-20 5:43

Президент Литвы с июля 2009 года. Ранее - комиссар Еврокомиссии по бюджету и финансовому планированию (2004-2009 годы), министр финансов Литвы (2001-2004 годы), вице-министр иностранных дел (2000-2001 годы) и вице-министр финансов (1999-2000 годы).

Даля Грибаускайте (Dalia Grybauskaite) родилась 1 марта 1956 года в Вильнюсе [14], [7], [9]. В 1975-1976 годах она работала инспектором отдела кадров Госфилармонии Литовской ССР [7], [9]. С 1976 года Грибаускайте училась на вечернем отделении экономического факультета Ленинградского государственного университета имени А. Жданова [7], [9], [4], [14], [10]. Во время учебы она работала на ленинградской меховой фабрике “Рот-Фронт” рабочей и лаборанткой [7], [4]. В 1983 году Грибаускайте окончила университет по специальности “политэкономия” [7], в том же году в ЛГУ ту же специальность получили выпускники  экономического факультета Андрей Илларионов [24] и Алексей Кудрин
.
В 1983 году Грибаускайте вернулась в Литву и стала ответственным секретарем Академии наук Литвы [7], [9]. С 1983 года по 1990 год она преподавала политэкономию в Вильнюсской высшей партийной школе и заведовала кабинетом сельского хозяйства [7], [4], [9]. В 1988 году в Академии общественных наук при ЦК КПСС в Москве Грибаускайте защитила диссертацию на тему “Взаимосвязь общественной и личной собственности в функционировании личного подсобного хозяйства” и получила степень кандидата экономических наук по специальности “политическая экономия социализма” [6], [7], [4], [9]. В 1990-1991 годах работала ученым секретарем в Институте экономики в Вильнюсе [7], [4], [9]. В 1991 году Грибаускайте также обучалась по программе для руководителей в Институте международных экономических отношений Джорджтаунского университета в Вашингтоне [14].
.
В 1991 году Грибаускайте стала директором европейского департамента министерства международных экономических связей Литвы, а потом возглавляла аналогичное подразделение в министерстве иностранных дел Литвы [14], [7], [4]. В этот период Грибаускайте руководила переговорами, касающимися договора о свободной торговле между Литвой и Евросоюзом [30], [14].
.
С 1994 года по 1995 год Грибаускайте была чрезвычайным послом и уполномоченным министром в миссии Литвы при Евросоюзе и одновременно заместителем главного координатора переговоров по согласованию договора о вступлении Литвы в Евросоюз [7], [4], [9]. В 1996-1999 годах она работала уполномоченным министром в посольстве Литвы в США [7], [14], [9].

aišku viena        2014-11-20 5:27

“jei D. Grybauskaitė mokėsi Universiteto Ekonomikos fakultete, ji tikrai nedirbo Rot-Front kailių gamykloje ir jos studijų programa greičiausiai buvo ne politinė ekonomija vakariniame skyriuje, o ekonominis špionažas, diplomatija bei tarptautiniai santykiai – greičiausiai ir visai kitoje mokslo įstaigoje”

Aisku viena - Grybauskaite nedirbo Grybaukaite nesimoke, gal ji net ne Prezidente… argi tai nekvepia visisku alkoholinio briedu?

Kritikas Pikčiurna       2014-11-20 5:23

Labai keista aplinkybė, kad niekas ir buvusių klasiokų, galimų kursiokų, filharmonijos darbuotojų bei tuo metu gastroliavusių muzikantų neprisimena Dalios ir jos biografijos aplinkybių. Negi jie visi yra susiję su kadrais, KGB ar kaip kitaip susikompromitavę arba šantažuoti, kad taip paslaptingai tyli?
Gal, pagaliau, kas nors išdrįs prabilti bent anoniminiuose komentaruose savo iniciatyva? Jei niekas neatsiliepia, tai ar tai nereiškia, kad viskas yra, kaip tada sakydavo “lipa”?
Beje ar daug rasime tais laikais mokyklą baigusių jaunuolių, kurie žinotų visokias sovietinės karjeros darymo subtilybes, kurias matome Dalios biografijoje?
Labai panašu, kad ji turėjo tvirtą užnugarį ar stogą, kuris padėjo jai daryti gerai suplanuotą biografiją. Bet perestroikos ir Sąjūdžio niekas neplanavo, todėl reikėjo durstyti tą biografija iš jau padarytų įrašų bei visiems žinomų faktų. Todėl ta biografija turi visus legendos bruožus ir visiems jau žinomas spragas bei prieštaravimus.
O kokios įstaigos tais laikais kurdavo bei durstydavo biografijų legendas ar “prakirsdavo langus” už “geležinės uždangos”?
Vienintelis neturėjęs KGB ar GRU šešėlio kandidatas į Prezidentus buvo Stasys Lozoraitis. Ar ne todėl taip staiga susirgo ir numirė?
Panašus likimas ištiko ir Bronislovą Lubį, kai pradėjo veikti labai jau nepriklausomai…
Ar ne tas pats braižas?

slaptai       2014-11-20 5:11

Kai kurių įtarimų kelia ir tuometinio VSD direktoriaus bei Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų vadovės palankumas ponui A.Stepučinskui. Palyginkime A.Stepučinsko ir K.Džiauto bylas. Buvusiam KGB darbuotojui Kęstučiui Džiautui mūsų liustruotojai buvo žymiai griežtesni. Sovietinės Lietuvos KGB struktūroje kaip kadrinis pareigūnas K.Džiautas įsidarbino 1990-ųjų rugpjūčio mėnesį, praėjus maždaug penkeriems mėnesiams po nepriklausomybės paskelbimo. KGB gretose jis pradirbo apie penketą mėnesių. 1991-aisiais jo jau KGB nebuvo. Lyginant su A.Stepučinsku, K.Džiauto kagėbistinis stažas – žymiai trumpesnis. Be to, K.Džiauto pavardė neužfiksuota jokiuose KGB generolo R.Marcinkaus sudarytuose slaptuose GRG sąrašuose (netiesa, kad 1990 – 1991-aisiais šios grupės buvo popierinės, nes jų vadai nuolat rengė slaptus pasitarimus, pavyzdžiui, 1990-aisiais – Alma Atoje). Tačiau K.Džiautui vis dėlto neleista dirbti prokuratūroje. Jis su Lietuvos valstybe buvo priverstas bylinėtis net Strasbūro Žmogaus teisių gynimo teisme. Tuo tarpu A.Stepučinskui ne tik suteikta teisė darbuotis prokuratūroje, jam dar pavesta tirti itin svarbią Vilniaus OMONo bylą.

Žodžiu, kagėbistas nelygu kagėbistui…

Komentarų puslapis 1 iš 2
 1 2 > 

Rekomenduojame

Arvydą Šliogerį prisimenant: „Apie vieną kitą grėsmę Lietuvai”

Vytautas Sinica. Pamiršti vaikai Diawaros grybukų istorijoje

Svenas R. Larsonas. Ar gali vėl laimėti D. Trumpas?

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt ketvirtoji (Lapkričio 24 diena)

Jungtinių Tautų analitinis centras iki 2050 metų siūlo „senstančiai“ Europos Sąjungai 60 milijonų migrantų

Almantas Stankūnas. I. Šimonytė arba apsimeta, arba nesupranta, kad Igničio veikla gali sukelti daug

Vytautas Sinica. Interviu Lenkijos televizijai (programa pasauliui anglų kalba) karo tematika

Edvardas Čiuldė. Ar iš tiesų mūsų tėvynainiai homoseksualai neturi Tėvynės?

Jonas Jasaitis. Žmonijos sunaikinimo scenarijai

Vidas Rachlevičius. Visas aktyvistes ir veikėjus reikėjo „pagrilinti”

Audrys Antanaitis: Valstybinės kalbos laukia sunkus metas

Borisas Johnsonas: Vokietija norėjo greito Ukrainos pralaimėjimo

Mirė Ukrainos disidentas Jurijus Šuchevičius

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt trečioji (Lapkričio 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ar Generalinė Prokuratūra ir STT nesiims tirti klausimo dėl IGNITIS smulkiųjų akcininkų?

Dovilas Petkus. Kompensacijos žydams: susitaikymo aktas ar mokestis „Holokausto industrijai“?

Jonas Grigas. Mokslininkai ragina paskelbti 5G ryšių moratoriumą

Italijos valdžia skirs po 20 tūkst. eurų poroms, kurios tuoksis bažnyčiose

„Už balos“. Rinkimai-Lenkija-Iranas-Futbolas

J. Kaczynskis: Lenkija priešinsis neomarksistinei revoliucijai iš Vakarų

Danutė Šepetytė. Atsakymas lietuviui Audriui Antanaičiui

Karas Ukrainoje. Du šimtai septyniasdešimt antroji (Lapkričio 22 diena)

Makronas: „Mums reikia vienos pasaulinės tvarkos“

Ar daugiakultūriškumas griauna Vakarų tautų tapatybes?

Vytautas Sinica. Ar mums dar reikalinga Lietuvos valstybė?

Vytautas Radžvilas. Paskutinis žodis – piliečių

Ramūnas Aušrotas. Klausimas Europos šalių kino forumas „Scanorama“ organizatoriams

Advokatė Zita Šličytė: Konstitucinis Teismas – ne vieta politikavimui

Edvardas Čiuldė. Kas jie tokie yra – tie naujieji europiečiai?

Paramą Ukrainai norėtų apriboti tik mažuma

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.