Demokratija ir valdymas, Geopolitika

Liudvikas Jakimavičius. Rusai puola?..

Tiesos.lt redakcija   2017 m. sausio 11 d. 17:17

35     

    

Liudvikas Jakimavičius. Rusai puola?..

Neturėdamas, ką veikti užmečiau akį į broliukų latvių ir estų Delfi portalus. Ir, o siaube, jie ramūs kaip belgai – net nenujaučia kad karas ant nosies, nors dėl savo demografinės padėties tiesiog klykt turėtų, kiek ten potencialių žalių žmogeliukų. Jie nenutuokia, kad karas jau vyksta, o priešas prie apsupto miesto vartų.

Mėginu klausti savęs: kaip čia dabar yra? Ar kaimynų žiniasklaida slepia nuo savo piliečių karo ryt poryt grėsmę, o gal jiems ir negresia kaip mums dėl kokių nors skirtingų geopolitinių priežasčių? Bet juk neįmanoma įsivaizduoti, kad Rusija pultų mus vienus, latvius ir estus palikusi ramybėje. Galų gale – penktasis NATO straipsnis jiems galiotų pirmiausia, jei Rusija pultų tik mus.

Kaip ten bebūtų, apie karą mes šaukiam Europoj garsiausiai. Ir ką iš to turime? Visišką susvetimėjimą su kaimynu su negera perspektyva – diplomatinių santykių nutraukimu. Blogai pabaigai – gera pradžia.

Naivesnis žmogus gal svarsto: na dėl ko tas karas su Rusija galėtų prasidėti? Tarytum nėra jokio preteksto. Bet pretekstas labai greitai gali atsirasti ir jau ant akių atsiranda. Manau, kad ne be anos valstybės pagalbos.

Rusija turėtų ne vieną motyvą, jei, neduokdie, nutiktų blogiausia. 1. Tie lietuviai – isterikai ir rusofobai. (jei netyčia kas, o gal patys nukneckintų kokį vatnyką, būtų pakankamas pretekstas taip įkaitintoje atmosferoje ir garnizonus įvesti kaip 1939-aisiais). 2. Tie lietuviai – žydšaudžiai ir antisemitai, na, ir aišku, fašistai. Toks bukietas apibūdinimų mūsų įvaizdžiui pasaulyje mus daro labai nesimpatiškus ir kažin ar vertus apgynimo.

Ir bėda ta, kad patys tokį vaizdinį kuriame. Latviai ir estai kažkodėl to nedaro.

Kyla klausimas, kas užsakinėja tuos lietuviškus karo maršus ir kur jie nuves?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

shenyuhang       2018-05-2 6:05
chenyingying       2017-11-30 3:45
pukis baisenis       2017-01-13 19:37

jei is tiesu rusai pultu, tai elyytas neuziminetu pakranciu, nestatytu dvaru, o visokie Lauru ar Turniskiu kvartalai jau butu istusteje. Rusai puola, o kazkodel pilys dygsta, anukas net briusely nebenusedi, austeja irgi rankoves pasiraicius karaliskas mokyklas elitui steigia. Dumai “rusai puola” skirti vargetoms , kad maksimos kruopas pirktu ir bijotu pirsteleti, nes bus apsaukti agentais.

lietuvis, LR pilietis, dar neemigravęs       2017-01-12 21:12

Juokingiausia ir graudžiausiai, kad garsiausiai “rusai puolai” šaukia plieninė magnolija kuri sausio 13 dieną dirbo Burokevičiaus štabe, dar visokie akivaizdžiai buvę KGB stukačiai, bei dar visokie nepilno proto isterikai. Ši rusofobija tiek pridarė nuostolių Lietuvai, kad tiesiog neįtikėtina kaip lietuviai savo rankomis visą tai galėjo atlikti. Bet atlikome! Kai kasdieną visam pasauliui sakome “rusai mus puls” koks normalus investuotojas gali investuoti į šalį kurią tuoja puls? Gi patys tos šalies aborigenai tai sako. Taigi. Kiek investicijų sužlugdyta. Pvz., duomenų centro statyba prie Vilniaus, girdi, dirbs rusams. Cha! Vienas iš pagrindinių interneto serverių (angliškai: core interent server) ir taip yra Rusijoje, rusai (taip pat JAV, Izraelis, kinai) jei nori ir taip turi priėjimą prie interneto fundamentų, bet mūsų VSD dar kažką vaizduoja… Durnių laivas. Kažkas tikrai yra blogo atsitikę su lietuvių sąmoningumu.

gal nepuola?       2017-01-12 13:39

rusai nepuola
komunistai nevagia
kgbistai vaikų neprievartauja
liberalai ne pederastai
teisėjai ir prokurorai nekorumpuoti
——-
būkim politiškai korektiški: nematykim, negirdėkim, nekalbėkim.
——
o kodėl tokia atskirtis, emigracija, tiek savižudybių?

paskutiniam       2017-01-12 6:51

ant arklių tik moterys, ant ožkų stasiai, o protėviai karžygiai ant žirgų jodinėjo…

stasys       2017-01-12 6:38

Latviai , estai labiau į šiaure,.. atitinkamai ir charakterio bruožuose daugiau to flegmatiškumo…ne estai juk juodojoje jūroje arklius girdė ..taip kad juokais kalbant žygis tęsiasi ..tik ši karta ant arklio moteris .smile

Al.       2017-01-12 0:52

Vienas dalykas - ar verta erzinti grobuonį, o kitas - sunku nepastebėti, kad tie drąsuoliai kažkodėl yra kolaborantų luomo atstovai.

Liudvikas benickiui       2017-01-11 20:41

Aš nieko neorganizuoju ir nemokau, kaip mums reikia žiūrėti į tikrovę tokią, kokia jinai yra, nes kokia nors, net naujai išrasta propagandos forma, kitokios tikrovės nesukursi ir žmonių neperauklėsi. Esu prieš bet kokius perlenkimus, kokiais šiuo atveju pasižymi Delfis, 15 min, LRT ir kai kurie kiti žinių fabrikai, vietoj tikrų žinių brukdami mūsų žmonėms propagandą.
Gal į tikrovę aš žiūriu pro menininko - scenaristo lešį, todėl galiu pasakyti tik tai, ką savo, o ne kitų akimis matau. Aš savo rašymų prasmę matau paliudijime. Kitaip negaliu liudyti - tik taip, kaip matau.

benickis > gerb. Liudvikui       2017-01-11 19:23

Mano autoritetas čia nesvarbus, todėl galiu apsieiti ir be nicko. Bet man dar šiek tiek rūpi tamstos autoritetas, nes jei jis susvyruotų, tai visai nebeliktų ką skaityti.
Iš tamstos komentaro susidarė įspūdis, kad prisijungėte prie stovyklos tų, kurie mano (ar bando mums įteigti), kad rusai puls, nes mes garsiai vertindami grėsmes Lietuvai juos “nervuojame”. O latvius su estais paliks ramybėje, nes jie švelnūs ir pūkuoti. Todėl nieko užčiaupti aš čia nesiruošiu, bet tokioje primityvioje kompanijoje jūsų matyti tikrai nenoriu.
Grįžtant prie temos: būkime ramūs - rusai puls, kai tik galės. Ir šnekų apie puolimus ar nutylėjimų susiorganizuos tiek, kiek jiems reikės. Ir mūsų nepaklaus, kaip ir aną  ar anais kartais.
Todėl kalbėkime į sveikatą apie tai ir tuos, kurie mus “nervuoja”, nieko nevyniodami į vatą ir nekreipdami dėmesio į vatnikų choro giesmę: -“prisišnekėsit!”.

Kas kuria TRANSFORMATORINĖJ TV laidas       2017-01-11 19:22

su baukutėmis?
Kokia tauta save muša ir garsiai rėkia?

Pikc       2017-01-11 17:39

->“Pilna tiesa apie Rusiją” - mano galva, čia ne šiaip “šios grėsmės vaizd[avimas] labiau, negu ji yra iš tikrųjų”, o iš esmės vienos partijos, kuri yra nei krikščioniška, nei demokratiška, nei Tėvynės, politika, kurią galima trumpai apibūdinti dviem teiginiais: a) “kadangi mes esame patys tikriausi ir vieninteliai patriotai - Lietuvos gynėjai, o Lietuva pavojuje, tai telkitės aplink mus!” ir b) “visi, kas ne su mumis, dirba priešams!”. Teiginiui (a) tiesiog idealiai tinka garsioji (ir nuolat visokio plauko kairiųjų radikalų iškreipiama) Samuelio Džonsono frazė apie patriotizmą kaip paskutinį niekšo prieglobstį, o (b) “iki skausmo” primena iš nelabai senos istorijos žinomas “liaudies priešų” paieškas.

Agnė       2017-01-11 17:36

Ačiū už str. Mūsų net pulti nereikia patys save pjaunam. Mane labai neramina nacionalinio transliuotojo šališkumas vienai partijai.

Liudvikas to Pilna       2017-01-11 15:59

Jūsų pastabas priimu. Šis tekstukas įkeltas iš mano FB paskyros. Ten nerašau straipsnių, o tik minties skečus, blykstelėjimus.
Be abejo Rusijos grėsmė yra labai rimta, dėl to protingi žmonės nesiginčija ir kas skaito spaudą, tas žino. Aš nesu ta spauda, o esu tik jos vertintojas. Apie tai ir blykstelėjo mintis pasižiūrėti, o kaip “kariauja” broliukai.

Pilna tiesa apie Rusiją       2017-01-11 15:38

Kas per daug, tas - nesveika. Rusija iš tikrųjų yra pavojinga Pabaltijo valstybėms, tačiau nereikia šios grėsmės vaizduoti labiau, negu ji yra iš tikrųjų. Toks perdėtas gasdinimas Rusijos grėsme mums labiau žalingas nei naudingas. Straipsnio autorius yra teisus teigdamas, jog Lietuvai reikia imti pavyzdį iš Latvijos ir Estijos, tačiau būtų buvę ženkliai geriau, kad jis taip pat ir apie Rusijos nepronozuojamumą ir pavojingumą bent truputį būtų parašęs. Kaip yra dabar, naivesnis skaitytojas iš straipsnio gali susidaryti įspūdį, kad Rusija yra tik taikos balandis.

Liudvikas to lol       2017-01-11 12:58

Visai rimtas ir ramus, braliukų tekstas su tiksliomis nuorodomis į šaltinius. Jašinas - protingas ir dalykus suprantantis disidentas, kurio žodis turi svorį ir jo diskursas tikrai solidus, nors rusų liberalais ir esu nusivylęs.

Apuokiukas       2017-01-11 12:39

O man atrodo, kad lietuviškoji žiniasklaida daugmaž objektyviai vertina procesus ir įvykius Maskolijoje, o va tik visokie internetinai komentatoriai, vos tik pasirodo koks straipsnį apie Maskoliją, tuoj pradeda šaipytis ,,rusai puola”.

prieštarauju ...       2017-01-11 12:13

Kokių 5 val. kelionė per visą Lietuvą, nesąmonė. 3,5 val. kelio važiuojant leistinu greičiu nuo Vilniaus iki Šventosios (Latvijos pasienio). Taip kad Lietuvos teritorija matuojama 3,5 val. trukmės matu, o ne 5.

lol       2017-01-11 12:01

Ane? Aš va atsidarau latvių delfi ir ką matau: http://www.delfi.lv/news/arzemes/putins-ar-oligarhiem-censas-radit-haosu-ukraina-izpetijis-jasins.d?id=48395007

Ir komentaruose tokie kaip jūs “tiešām - paranoja - visur Putins rādās! ” - vata smile Tai va

Bet ne ne ne, čia tik Lietuva, tik Lietuva.

>manau       2017-01-11 11:24

karas būtinas ne tam, kad sunaikinti nusikaltimus, o tam kad sunaikinti nusikaltėlius. Va jie ir trūbina - rusai puola, rusai puola. Ateit, bijokit rusų, Taigi jie ir bijo rusu, nes jiems bus galas nuo runkelių.

Tarabilda       2017-01-11 11:11

Tikrasis karas vyko, vyksta ir vyks dėl žmonių sielų.O viskas kas vyksta čia, apčiuopiamame daiktų pasaulyje yra tik blausūs ir fragmentiški to didžiojo karo atspindžiai.

tas       2017-01-11 11:07

“rusai puola” - propoganda, nes rusai nepuola.

ruta       2017-01-11 10:29

..10:17 , joooo, Vakaru brukama lyties ivairove , tai geris , Korporaciju , Banku dominavimas valdymo sistemoje - tai palaima , musulmonu invazija - saugus gyvenimas ..

ruta       2017-01-11 10:23

Priesas visada naudingas politikams , kurie per 26 nepriklausomybes metus privede Lietuva prie bedugnes.. Priesui gali nurasyti politiku nekompetencija , korupciniu energetiniu projektu kurima / vardan tos ../, savo pilieciu emigracija , socialine atskirti .., ka tik nori , uzteks TIK pasakyti , kad tai vardan musu saugumo , tie isvaistyti milijardai ..

dabartiniai rusų ginklai       2017-01-11 10:17

kokiais ginklais puola rusai: per moralę:
- korupcija,
- pažintys, blatas, giminystė (nepotizmas)
- vagystės
- panieka ir žmonių žeminimas
- arogancija,
- atskirtis,
- kolaborantų iškėlimas, patriotų sudirbimas,
- alkoholizmas, narkotikai ir ištvirkavimas
- krikščionybės normų neigimas ir t.t.
————
teisus buvo R.Reiganas pavadindamas rusiją blogio imperija - iš ten visas blogis.

manau       2017-01-11 9:56

kad karo eskalavimu suinteresuoti tie, kurie valde Lietuva 26 metus ir privede ja prie dabartines apgailetinos bukles. Karas tiesiog butinas tam, kad nuslepti ju nusikaltimus.

Aijajai, jau puola?       2017-01-11 9:32

Tai ar spėjo lansberginiai su prezidente išskristi į Amerika?

Puolimas       2017-01-11 8:54

Iš 9 karų, kuriuos LDK kariavo su Rusija, 7 pradėjo rusai. Rusai puolė, puola ir puls, tačiau apie tai rėkti ant kiekvieno kampo gali tik kvailys arba provokatorius. Iš tų rėkiančiųjų dauguma panašesni į provokatorius, t.y. tuos, kurių veiksmai naudingi putleriui. Tai ir turi būti padorios žiniasklaidos viešinama ir aiškinama.

Pikc       2017-01-11 8:11

Iš vienos pusės, su autoriumi nesutikčiau: tam tikra prasme iš tikrųjų “rusai puola”, nes, šiaip ar taip, tai nėra draugiška mums valstybė, ir savo propagandos jie nei atsisako, nei ketina atsisakyti. Pas estus su latviais, manau, situacija nėra kitokia, tik ten, tikiuosi, grėsmėmis užsiima atitinkamos tarnybos, o ne bulvarinė purvasklaida - todėl ten ir vaizdas, iš išorės žiūrint, kitoks. Ir čia prieinam prie punkto, dėl kurio su autoriumi visiškai sutinku - ta isterija su “rusū agentais” ant kiekvieno kampo ir “Putino ilgomis rankomis” kiekviename įvykyje, kuris libkonams “ne prie dūšios” tikrai atrodo kvailai ir yra kenksmingas, kadangi sudaro įspūdį, jog Rusijos grėsmės išvis nėra, nes tik trenkti isterikai apie ją kliedi - ir realios grėsmingos situacijos atveju visi pagalvos, kad čia vėl libkonai gerkles laido, tad neverta kreipti dėmesio (tipiška piemens, nuolat šaukiančio “vilkas!”, situacija). Juokingiausia, kad “didžiai antirusiška” šutvė ir yra tai Rusijai naudingiausia - ne tik savo idiotiškomis isterijomis, bet ir, kaip autorius teisingai pastebėjo, neigiamo lietuvių įvaizdžio, iš esmės 1:1 atitinkančio Rusijos propagandą, kūrimu.

stasys        2017-01-11 6:44

Taip ši tema verta diskusijos ir jei visko nesuvelti į seno girtuoklio paklode, kelis tos temos pjūvius galima butu padaryti . Lietuva puikiai išnaudojo atsiradusia niša tarp liberaliu vakaru ir imperialistiniu rytu ..savotiškai pritaikiusi sau esama geopolitine padėti su Rusija. Per tuos kelerius metus Lietuva savo pačios saugumo ir identiteto labui nuveikė tiek kiek nesugebėjo per ta likusi ketvirti amžiaus jei neskaityti stojimo į ES ir Nato struktūras .

Liudvikas to kai puls       2017-01-11 1:46

Visų pirma, būdamas anonimu patarinėjate man, kokių temų neturėčiau vystyti. Jei prisistatytumėte bent nicku, ir dar turinčiu autoritetą, gal ir paklausyčiau gero jūsų patarimo užsičiaupti. Tokių užuominų sulaukiu daugiau nei anksčiau, ir tai labailogiška varžtų užveržinėjimo laikais, kuriuos prisigyvenome patys iš didelės baimės ir priešų ieškojimo. Užuominas moku skaityti ir suprantu, iš kur jos ateina.

Tarabilda       2017-01-11 1:36

Visai ne tame reikalas, kokio dydžio valstybė. Yra ir daug mažesnių. Klausimas kitas, kodėl mūsų žiniasklaida užsiiminėja neuroprogramavimu ir visuomenės skaldymu visais įmanomais ir neįmanomais pjūviais, karo grėsmės kurstymu. Taip suniokota visuomenė tikrai nebus pajėgi priešintis užpuolimui, nes patys savus išsiskers anksčiau negu tą padarys okupantas. VSD, jei ji Lietuvai dirba, visų pirma turėtų susirūpinti, kas ir kaip formuoja (programuoja) mūsų informacinį lauką, ir kaip tas laukas - tolina ar artina karą, jei objektyviai toks ant mūsų galvų užgriūtų.

Kai puls, tai neklaus kas ką šnekėjo       2017-01-11 1:35

Gal čia Tamstos ne pati stiprioji pusė, gerb. Liudvikai? Nevystykite šitos temos.

šiaip tai puola       2017-01-11 1:30

nebūk mankurtu, gerb.Liudvikai,
visą laiką puolė ir - būk tikras, tikrai puola !!
——-
tik tokie geraširdžiai, kaip neris, venclova, cvirka ir parvežė stalino saulę.

...       2017-01-11 1:17

Penkiu valandu kelione ir pervaziuoji visa lietuva,o mes ruosiames kariauti???Priesas tokius uzmetytu kepuremis.Nu na….kaip mes atrodome pasaulio akimis???

 


Rekomenduojame

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Rasa Čepaitienė. Rentininkų partija

Ramūnas Aušrotas. JK valdžia po truputį pradeda „veržti kranelius“ gender ideologijos sklaidai tarp jaunimo

Mirštanti Europa (ir tai nėra vien tiktai senėjimas) kviečiasi „šviežio kraujo“...

Algimantas Rusteika. Apie teisingumą

Andrius Švarplys. Emanuelio Macrono žinia Rytų Europai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.