Propagandos ir ideologijos analizė

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gegužės 18 d. 9:56

13     

    

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Per pastaruosius kelis dešimtmečius, ir per visą XX amžių, mes prisiklausėme labai daug ideologinių pasakų ir nuo jų tapome priklausomi, kaip kokie Pavlovo šuneliai.

Apie ką tik mums nesekė: iš pradžių apie Rojų žemėje, vėliau – apie istorijos, ideologijų ir politikos pabaigą, globalizmą, atvirų visuomenių triumfą ir nacionalinių valstybių galą, genderizmą ir transseksualizmą bei mažumų teises, kurios ilgainiui ėmė dominuoti prieš universalias žmogaus teises, pseudo žalias Gretutės utopijas, ir begalę kitų ideologinių pasakų siužetų, kurie atvedė pasaulį į egzistencinį akligatvį.

Man atrodo, kad dabar yra galimybė iš tos marazmatinės paradigmos išsmukti ir grįžti į ramią gyvenimo tėkmę, gyvenimo, kurio taisykles diktuotų ne baimė nepritapti prie dūstančio mainstreemo ar viršininko.

Sustyguoti to gyvenimo logiką ir taisykles turėtų sveikas protas, ateinantis iš istorijos, religijos ir tradicijos.
Tradiciją suprantant kaip nesibaigiantį gyvą perkūrimo procesą, metaforiškai sakant, kaip žaliuojantį medį su geru šaknynu, lapojančiom ir nudžiūstančiom šakom.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2020-05-19 23:46

Grįžti į žmonišką gyvenimą padės ne tik sveikas protas,bet ir žmoniška kalba, be meinstrymų ir paradigmų. Išverskit mūsų ponijos prakalbas į žmonių kalbą ir, dažniausia, pamatysit, kad jų mintį užtektų pasakyti vienu sakoniu. O dažnai ir minties nerasit.

kurčias       2020-05-18 20:49

klausykitės atidžiai liberalaus varpelių skambėjimo, kol neateis rizikos amžius, o pensija bus nukelta į globalizmo rojų...

Susirūpinusiam minios švietimu 17:15       2020-05-18 20:37

Siųskite savo komentarą Tiesos.lt redaktorei
- gal užkeltų „Ant bačkos“?

Komentarų       2020-05-18 17:15

rašytojai, šitame portale lenktyniaujate kas protingiau, kam tokių išminčių reikia niekas jūsų neskaito… Geriau lankykitės protesto akcijose ir minioms aiškai pasistenkite dėstyti…

štaziui       2020-05-18 16:48

nieko per savo apgailėtiną gyvenimą nenuveikei. Neturėk iliuzijų - nieko nebenuveiksi. Imi į abi rankas po bidoną vazelino ir, apšilimui kraipydama savo apatinę kūno dalį, paslaugiai skuodi ko ten “žmogaus” ar dar kokių “teisių”, atsiprašant, “institutą”. Ten tavęs jau laukia.

Labai        2020-05-18 14:38

protingi ir aiskus autoriaus siulymai.Tik ar visiems Lietuvos pilieciams tai aisku.Ir, svarbiausia, ar reikia.Per ta autoriaus mineta marazmatiska laikotarpi zmones buvo pratinami ir priprato gyventi iskreipta gyvenima iskreiptu veidrodziu busenoje.Daugelis prisitaike ir nenores ir nesugebes gyventi skaidriu protu ir tiesiu, neiskreiptu stuburu.Ir su Dievu sirdyje.

štaziui       2020-05-18 12:15

kai būsi sugautas, tada šuva ir bus pakastas

stasys        2020-05-18 11:52

Jus čia įsisvajojote .Nėra jokios prielaidos galvoti jog vieniems geniams nustojus kalti į pakaušį ir kiti savanoriškai pasitrauks . Žiu kokia tema šiandiena Tiesose karaliauja ? va tep ,  tie nesugaunami pedofilai kaip Kalėdų senelis kiekvienais metais mus lanko ir nuolat. Aš jau imu galvoti jog tik sugavus ir parodžius vien jau to fakto nebe užteks .  Duonos ir žaidimu Liudvikai ..duonos ir žaidimu ..štai kur šuva pakastas .

AAA       2020-05-18 11:50

Būtų tikrai gerai sugrįžti į normalų gyvenimą, deja, labai tikėtina, kad Briuselis to neleis. Mūsų visų nelaimė, kad EB pavirto į ES.

>tik kaip tai padaryti? 10:04        2020-05-18 11:34

Abstrakčiai, bet Liudviko pasakyta ir kaip veikti, kuo vadovautis:
sustyguoti gyvenimo logiką remiantis sveiku protu (ne ideologizuotu, kuris siaurus klano interesus melagingai pateikia kaip bendrus).
Gi rotas sveikas tik tuomet, kai semiasi išminties iš istorijos, religijos ir tradicijos.
Ne gelbėti pasaulį užmirštant asmenį kaip Dievo paveikslą ir panašumą (kaip kursto daryti vienos šaknies raudonojo-rudojo-vaivorykštinio melo ideologijos), bet burtis, steigti idėjinės ir dvasinės bendrystės Tiesoje veiklias grupes, sveikų gyvų ląstelių tinklą kaip pergalės prieš antikristinės „mirties kultūros“ gyvą sudvasintą kūną.
Tiesos.lt, ProPatria ir kt. svetainės, įvairios religinės ir pilietinės bendruomenės, judėjimai, kiek tenka susipažinti,  per pastaruosius metus regimai išaugo skaičiumi ir, svarbiausia, kokybe.
Lemtingame Armagedono lauko mūšyje, kurio baigtis aiški, bus kam kautis.
Dykumos Tėvų išmintis kaip plėsti Amžinojo Gyvenimo ratą:
atsiversk, ir tūkstantis tų, su kuriais susitiksi, atsivers (dėl neidelogizuoto liudijimo, kadangi Kūrėjas ir Jo Įstatymas yra tikrovė).

Mylintis tradiciją       2020-05-18 11:31

„Tradiciją suprantant kaip NESIBAIGIANTĮ gyvą perkūrimo procesą, metaforiškai sakant, kaip žaliuojantį medį su geru šaknynu, lapojančiom ir nudžiūstančiom šakom.”
Na, jeigu tradicijos perkūrimas yra nesibaigiantis procesas, tai kas tuomet liks iš tradicijos? Juk tradicija – tai pastovumas, prisirišimas prie papročių ir praeities. Sutinku, tik su tam tikromis tradicijos korekcijomis, ištaisančiomis jos praeities klaidas. 

ah1       2020-05-18 10:32

nieko naujo, pagal vedantą “kvailys dėl žemiškos naudos pasirenka malonumus”, ” išmintingas gėrį vertina labiau nei malonumus”, 1.2.2.Katha upanišada.

Parašyta tiksliai       2020-05-18 10:04

,tik kaip tai padaryti?


Rekomenduojame

Dovilas Petkus. Įtakingi veikėjai susirūpino savo tamsia praeitimi

Robertas Grigas. Šv. Jono Pauliaus II šimtmečiui

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.