Demokratija ir valdymas

Liudvikas Jakimavičius. Prieblandos

Tiesos.lt redakcija   2016 m. gruodžio 24 d. 9:38

20     

    

Liudvikas Jakimavičius. Prieblandos

Tušti plepalai apie sistemos keitimus, funkcijas ir valdininkus. Vėjų vėjai. Jei turėsi idėją, pati sistema vystysis nelyg raiščiai ir raumenys, atmesdama viską, kas nereikalinga, vėžiška.

Dabar toks dvasinių prieblandų metas – žmogeliai nebeišdrįsta pasakyti, kad bendrinanti ir telkianti mus idėja turi būti Valstybė, vienodai visiems teisinga ir gerbianti savo pilietį. Sava valstybė. Tokia turi būti Lietuva. Bet kažkokie užsileisti mankurtai, siautėjantys per visą žiniasklaidos plotą, Lietuvos idėją stumiantys į šoną kaip kažkokią etnografinę senieną ar atgyveną. Jie jau nebeskiria valstybės nuo sistemos, nes Valstybė jiems – tik didelė buhalterija, kurioje reikalai tvarkomi blogai arba labai blogai.

Toje paradigmoje jie ir drasko vieni kitiems akis dėl sistemos keitimo – dėl buhalterinių taisyklių. Todėl visiškas š. ir išeina. Ir tas tęsis, kol pilvagalviai mums protus dulkins.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Liudvikai,       2016-12-26 13:57

su ŠV. Kalėdom. Esi padoriai komentuojamas. Netgi troliams nesigauna pasiknisti. Nemažai originalių minčių. Jeigu dar jų koks 60 roc. bus priimtinos daugumai, tai jau didelis pasiekimas. Bandykite plačiau ir giliau. Sekmės.

Jie ir tradicijomis nepatenkinti.       2016-12-24 19:46

Netgi Kūčios jiems jau atgyvena.

Liudvikas       2016-12-24 18:15

Ačiū visiems, kurie su Dievo padėjimu ir patys šiek tiek krutėdami išstovėjome. Gražiai nutilo šventa naktis, laukdama Dievo - žmogaus į pasaulį ir mūsų širdis ateinančio, kad šviesos būtų kupinos ir kad prieblandos jų neužtemdytų.
Linkiu šviesos Jūsų sielose,
Su šventom Kalėdom
Jūsų Liudvikas

J---Liudvikui       2016-12-24 17:45

Tiek to- nesiginčisim Kūčių vakarą.
Kritiką dėl emocionalumo priimu.
Būna kad be reikalo pasikaršiuoju. Nieko nepadarysi.
Rytoj Šv. Kalėdos, tad krikšionišu papročiu prašau atleisti, jeigu kada užgavau.
Nuoširdžiai gailiuosi.
Kiekvienas turime savų trūkumų, bet viską pasvėrus,žinau- esi geras žmogus, Liudvikai.
Kiek teko bendrauti- gero buvo daugiau.
Nesusipratimai, emocijos, prastai parinkti žodžiai ateina ir praeina.
Geri dalykai lieka.
Sveikatos Tau, ramybės , šilumos ir skalsos Tavo namams.
Gražių švenčių.
J;

Antisiteminė revoliucija prasidėjo nuo kiaušidžių,       2016-12-24 16:12

“Per žmonių protus ir širdis pastatyta nauja Kinų siena, kurios vienoj pusėje savi, kitoje – visa likusi žmonija. Aišku, visi vienas kitam priešai, myli savuosius ir neapkenčia svetimųjų, nes nieko kita mes jau nebemokam. Antisisteminė revoliucija, apie kurią patyliukais tiek kalbėjom virtuvėse, prasidėjo.
Volodia Uljanovas revoliuciją pradėjo nuo pašto, bankų, tiltų užėmimo ir Žiemos rūmų šturmo. Dabar kita epocha, revoliucija prasideda nuo kiaušidžių, kavos puodukų ir alaus”

L.Jakimavičius mažumėlę pavėlavo,        2016-12-24 15:58

Algimantas Rusteika iš ryto 10:58 genialiai viską išdėstė Alfoj, o Respublikoj tikriausia dar anksčiau. O Lenkijos Seimas jau net viską įgyvendino, vargšės jūs sermėgos,šio portalo komentuotojai. atsiliekat žiauriai nuo Gyvenimo.

L.Jakimavičius mažumėlę pavėlavo, Ruteika iš ryto        2016-12-24 15:54

2016-12-23 10:58
Algimantas Rusteika | Alfa.lt
“Ikikomunistiniai bėdžiai tikėjo, kad išgelbės antrąkart atėjęs Žmogaus Sūnus. Komunistiniai vargšai tikėjo, kad išgelbės sauskelnes dėvintys Centro Komiteto senoliai. Postkomunistiniai tiki, kad išgelbės multimilijonieriai iš turtingiausiųjų dešimtuko. Dar pora tokių laikmečio žingsnių, ir po kokių 500 metų varguoliai supras, kad Kalėdų Senelio nėra. O persirengusio kaimyno maiše viskas už jų pinigus.”

Pikc       2016-12-24 15:37

“Ideja turi buti ne Lietuvos, o Zmogaus. O Lietuva tik antru numeriu.Is paskos.” - ir net ne antru (vis tiek per arti fošyzmo), o kokiu nors -ioliktu. Arba išvis velniams jos reikia - svarbu juk “Zmogus” (nes skamba išdidžiai) ir jo Teisės. O valstybė reikalinga tik tiek, kad tas Teises užtikrintų - ir ne daugiau. Antra vertus, tas teises taip pat sėkmingai gali užtikrinti viršvalstybiniai dariniai (pvz. eurosajūzo politbiuras), tad ji išvis nereikalinga. Apskritai, apie Lietuvą kalbėti - neprogresyvu, neliberalu - vienžo, retrogradiška. Ir - taip, kas kalba apie valstybės svarbą, tie nori po Rusijos sparneliu. “Dzeiko” pagrįsta ir įrodyta. wink

to E951       2016-12-24 15:23

Bankų orakulai - puikus naujas terminas. Bravo.

E951       2016-12-24 15:19

reikia reorganizuot LRT . tegul visi tie “veikėjai” kraustosi į komercinę žiniasklaidą ir propaguoja savo susikompromitavusias idėjas už savo, o ne už valdiškus pinigus plius dar prigriebia bankinius neklystančius “orakulus” .

Dzeikas       2016-12-24 12:40

Dzeikui’ui:
Sutinku, kad reikia pradeti nuo To Zmogaus.Taciau tas pats Zmogus sake broliams nepasidalinantiems palikimo, kad ne ju palikimo atejo jis dalinti.
Todel valstybe kurios krikscioniski pagrindai nereiskia, kad baznytininkai yra tos valstybes dalis.Baznytininkai turi buti tos valstybes zmoniu dalis, taciau ne valstybes aparato dalis.
Nuo baznycios turi buti atskirta valstybes aparatas, taciau ne tos valstybes zmones.

Džeikui       2016-12-24 11:53

rytoj ir bus to Žmogaus, nuo kurio būtina pradėti, gimimo šventė - Šv.Kalėdos. Joks kitas žmogus paties žmogaus ir valstybės pamatui netinka.
Ir nepradėkite aklai kartoti, kad pasaulietinė valstybė atskirta nuo Bažnyčios. Šios dvi valdžios ne prieštarauja viena kitai, o papildo viena kitą. Absoliuti dauguma naujų seimo narių prisiekė ant Šv. Rašto.

Juozapai,       2016-12-24 11:39

sakai, kad “reikalingos diskusijos nevyniojant į vatą”, bet juk pats esi irgi “suvyniotas į vatą” - nekontroliuojamų aistrų ir ištarmių, talžymosi į kairę ir į dešinę, gąsdinimo ir gąsdinimosi, išankstinių nuostatų.
Nuo savęs reikia pradėti, antraip nėra kaip ir su kuo diskutuoti.

Dzeikas       2016-12-24 11:21

Ideja turi buti ne Lietuvos, o Zmogaus. O Lietuva tik antru numeriu.Is paskos.
Kitaip gausime papiginta Vagnerio “Dievu sutemu” parodija - prieblanda.
Pagrindziu: jeigu pastatysite priesingai, tai gausite ta Lietuva po Rusijos sparneliu . Patriotai gali atsipalaiduoti.Eisite vasario 16 ir kovo 11 i sventine demonstracija paskatinti rusisko kerzo spyriu.Turekites ta Lietuva, tik tvarka rusiska bus.

Liudvikui       2016-12-24 9:51

Nuplokštinti? O gal sukonkretinti?
Norint spręsti problemą, sutinku, tam tikras abstrakus požiūris reikalingas dėl geresnio visumos suvokimo. Bet tam laiko buvo į valias lig šiol. Dabar tas momentas kuomet jau reikia daryti dalykiškus žingsnius. Pats ne kartą kritikavai Forumą už trepsėjimą vietoje mirkstant teoretiniuose išvedžiojimuose. Ir buvai teisus- nei tas forumas nuveikė kažką naudingo, nei publika priėmė. Todėl kiek stebiuosi, jog skaitytojams įprastai kalbėdavęs labai aiškiai, pastaruoju metu šneki miglotomis užuominomis.
Tarsi žinai bet nesakai. Visuomenės problema yra nesigaudymas situacijoje, procesų giluminių priežasčių nesuvokimas. Didžiąjai daliai perprasti Šv. Raštą ar tą patį Platoną prireiktų šviesmečių, o dažnas net nepradės gilintis. Sakys- nafig! Na, tai kaip susimildamas, jie pagaus tã Idėją? Eis paskui Idėją jos nesuvokdami.O varge… Istorija neišmokus jos pamokų yra linkus kartotis.
Jokiu būdu nemenkinant Sąjūdžio, vienok pripažink- visuomenės dauguma nesuvokė Sąjūdžio idėjų, o kas liūdniausia net nesiruošė jų įgyvendinti.
Kažką išrinko ir paliko tuos kažkus daryti ką nori. Padarė. Pridirbo. Dabar kraujais atsikostim.
Jeigu nekalbėsime aiškiai, neskatinsime žmonių ieškoti Tiesos, net ir susikūrus kažkokiam apčiuopamam judėjimui, viskas baigsis ” kaip visada” .
Vėl paviršiun iškils nauji garbėtroškos landsgrybiai, apsistatys podcholujais ir Drakonas atgims dar bjauresniu pavidalu.
Aš manau jog neteikia vengti kritikuoti naujavaldžių, Neteikia bijoti jog praradę žvirblį saujoj, iš girios atlėks nuožmūs vilkai.
Nebeatlėks. Lig šiol lietuvą valdę nežmogai jau visißkai išsisėmė. Senieji sisteminiai resursai išsisėmė, sistema supuvo ir pašvinko. Tad jeigu ” nuvers” karbauckius, nei kirkilai nei kubiliai nebeturės ką pasiūlyti.
Saujos “proresyviūjū/moderniūjū” nepakaks anūko padarymui Vadu.
Sistema yra visiškai bankrutavusi. Reikia ją ryžtingai demontuoti, antraip galime likti palaidoti po griuvėsiais.
Situacija tokia, kad reikia kalbėti aiškiai.Todėl reikalingos diskusijos nevyniojant į vatą. Nereikia vengti klausimų. Reikia duoti argumentuotus atsakymus. Aš ne puras- arguventai mane įtikina. Esu sakęs ne kartą jog svarbiausia yra bendras Tikslo vardiklis. Kelius į tikslą galime matyti skirtingai, bet protingi žmonės protą turi tam kad gebėtų susitarti.
Jeigu turi Programą Idėjos realizavimui, pasidalink. Stipri Idėja nebijo kritikos. Gerą Idėją palaikysiu kaip savo. Bet negaliu palaikyti to kas miglose.
J,

tukas.       2016-12-24 9:31

o kaip turėjo būti? neturėjau jokių lūkesčių, todėl ir nenusivyliau alia valstiečiais.turėjo akys atsivert kai tauta nepasirinko a.a.S.Lazoraičio.nebesidraskykit ir nebeturėkit vilčių jei šviesuomenė paralyžuota o vekia klastuomenė .kaip rašė a.a P.Dirgėla-nesuregėjau kaip pragarmėn nugarmėjo Karalystė.

Liudvikas       2016-12-24 1:50

Kodėl tu Juozapai įkyriai stengiesi kalbą nuplokštinti. Kalba apie idėją, o ne apie Skvirnelį. Buvau tamstą nukreipęs atsiversti Išėjimo knygą, nepaklausei. Dabar nukreiupsiu paskaityti Platoną. Bet kuri valdžia, kuri dirbs ne Lietuvos idėjai, bus nurašyta į politines šiukšles - Karbauskis lygiai kaip ir kiti, bet ne apie juos kalba.

Liudvikui       2016-12-24 0:52

Jei turi Idėją...Gerai. O KAS tą Idėją turi? Karbauckis su skverneliais? Gal kas nors jau sugebėjo aniems galvon įlysti ir žino? Ši Sistema mutuos į gerybinę? Kažkas naujo politinėje genetikoje…
( Dabar Liudvikas tikriausiai pradės pykti).
Sutarkime taip Tamsta kaip nors artikuliuotai ir argumentuotai paaiškink mums-
Kuo remiantis turėtume tikėti naujųjų mesijų ketinimų grynumu. Argumentus mielai priimsime ir priremti prie sienos nebešokinėsime. Bet jeigu Tamsta kišenėj turi tik šv. tikėjimą naujaisiais pranašais, to tikrai nepakaks. Nes kol kas jokie darbai nieko gero nerodo. Vien vinigretas ir padrikos kalbos.
Šamanizmas kol kas. Idėja privalo būti konceptuali, idėja privalo turėti planą. Antraip tai tik paistalai. Visi trokšta permainų. Ir tas didelis noras, deja daug ką apakino. O prieblandoje norimi dalykai dažnai priiminėjami už esamus. Situacija kažko verta kai yra skaidri.Šiuo metu vien miglos.

NorKūnas Liudvikui Jakimavičiui       2016-12-24 0:33

Sistema niekada nelaimės, nes gyvenimas yra Slėpinys,
Išganymo Misterija, ir nieko daugiau.
Pagarba Liudvikui, kalbančiam apie LIETUVĄ.
Anie šio kiekvienam lietuviui viltingiausio žodžio paprastai nevartoja.
Ir gerai daro, nes su LIETUVA jie nebendramačiai.

demokratinė vs totalitarinė       2016-12-23 23:26

demokratinėje (VISI valstynės tarnautojai - renkami (tame tarpe teisėjai)) - tarnauja valstybės piliečiams. Valdžia tautos tarnai.
————
totalitarinė - (VISI valstynės tarnautojai - paskiriami (tame tarpe politikai)) - tauta ir liaudis tarnauja valdžiai.
————
pokomunistiniai surusinti litovcai verti tik totalitarinės valdžios.
demokratijai per silpnos kiškos, kaip sakė prostitutė brazauskienė.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt devintoji (gegužės 23) diena

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jei kas mane myli – VI Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt aštuntoji (gegužės 22) diena

Edvardas Čiuldė. Humetyno galios žaidimai

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma finišo tiesiojoje. Kas nutylima?

Mindaugas Kubilius. Sinodinio kelio kontroversija: ar tik vokiška? (II)

Linas Karpavičius. Jis laukiasi

JAV arkivyskupas S. Cordileone dėl abortų palaikymo uždraudė Atstovų Rūmų pirmininkei priimti šv. Komuniją

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt septintoji (gegužės 21) diena

Mastercard pristato kontroversiškus biometrinius mokėjimus, reikalaujančius veido skenavimo

Futbolininkas I. Gueye turės pasiaiškinti, kodėl praleido rungtynes, kuriose buvo reiškiamas palaikymas LGBTQ+ bendruomenei

Romualdas Žekas. Pastabos dėl sveikatos reformos

Jūratė Laučiūtė. Apie Liudvikos Pociūnienės „vertybes ir niekšybes“

Vytautas Radžvilas. Du paklausimai elektros „rinkos“ tema

Dvylika Viktoro Orbano taisyklių politinei pergalei

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt šeštoji (gegužės 20) diena

Andrzej Krajewski. Vakarų Europa bijo Ukrainos pergalės prieš Rusiją

Almanto Stankūno kalba akcijoje „Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!”

Virdžinijos apskrities mokyklos gali laikinai nušalinti nuo pamokų mokinius už „translyčiųv bendraklasių vadinimą tikraisiais vardais ir įvardžiais

Į Švediją atkeliavo beždžionių raupai

Nepriklausomi elektros tiekėjai - dar vieni spąstai visuomenei?

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.