Dienos aktualija, Politika, Visuomenės pokyčių analizė

Liudvikas Jakimavičius. Politinė katastrofa

Tiesos.lt redakcija   2021 m. vasario 22 d. 7:31

14     

    

Liudvikas Jakimavičius. Politinė katastrofa

Lietuvos žmonės nesupranta elementarių dalykų. Pavyzdžiui, kad ir tokio – kodėl centrinė valdžia neperduoda galių laisviau veikti savivaldai, kuri savo žmones pažįsta ir situaciją mato iš arti?

Atsakysiu. Ogi todėl, kad kol kas dar ne visas savivaldybes valdo konservatoriai ir dviejų mosčių liberalai.

Įsivaizduokit, kas būtų, jei kokios nors opozicinės partijos meras, turintis gyventojų autoritetą, imtų savo savivaldybėj geriau tvarkytis su pandemija nei centrinė valdžia. Politinė katastrofa.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Žemyna       2021-02-24 1:29

Ar slavakalbių gyvenamuose rajonuose („Lietuvos užgrobtose lenkų žemėse”) savivaldybės dar per mažai valdžios turi? Nebent siekia dar labiau laužyti Konstituciją, paniekinti valstybės PAREIGĄ (užrašytą ir ŽT, ir TMAPK) VISUS kitakalbius mokyti valstybine kalba. Čia veikiama priešingai, čia lietuviškos mokyklos ir darželiai uždaromi, o vaikai siunčiami į lenkiškas! Ar dar daugiau tokiems reikia teisės į savivalę?
TMAPK parašyta, jog net pačioms tikriausioms TM negalima teikti privilegijų, jei dėl to nukenčia kamieninės valstybės tautos interesai. Šiuose rajonuose į tai nusispjaunama, o VSD dešimtmečius to „nepastebi”, nejaučia pavojaus LT valstybingumui, teritorijos vientisumui… Be to, TMAPK rašo, jog ATĖJŪNAMS bei jų atneštoms kalboms nei TM statusas, nei privilegijos nepriklauso! Ar matė Autorius, kad jie gerbtų šią nuostatą? Jie ne ne atėjūnai, jie čia per amžius gyveno? Gal ir taip. Tačiau kalba yra ATĖJŪNĖ, okupanto atnešta. O okopanto palikimas pagal tarptautinę teisę laikomas NETEISĖTU. Štai, kai su tais rajonais susitvarkysite, gerb. Autoriau, tada ateis laikas pokyčiams. Beje, gal tamsta negirdėjote apie naujesnį, dar pažangesnį TM aiškinimą, paleistą iš Kremliaus, Putino ir Patruševo skleidžiamas - kad ir iš kur tu atsibastei, turi teisę į TM. Arba staiga nusprendei, jog nori būti kad ir tofalaru, ar ispanu, ar suomiu ir t.t., suburk tokių pačių būrelį, ir galėsi skelbtis esąs TM, ir pareikalauti iš valstybės, kad vietovėje, kur gyvenate, būtų paskelbta ta kalba būtų paskelbta regionine kalba, ir kad valstybė švaistytų tam biudžeto pinigus. Puikus paslėptas būdas alinti valstybės biudžetą prisikūrusiems „TM regionams”...

O kaip        2021-02-24 1:07

Vilniaus rajono Vilnijos, Klaipėdos ir kt. savivaldybės, kur „iskonno russskije zemli”? Vienas titovams, kitas - tamoševskiams atiduosime?

štazeliai       2021-02-23 20:10

jeigu tu, protelio sifilitike, iš tiesų būtum protiškai neįgali, tavimi pasirūpintų specialistai atitinkamoje gydymo įstaigoje. O dabar, kadangi esi veikli šeimininkų poreikių aptarnautoja, tenka vazeliną vartoti bidonais, analine anga “šaudant” čia šeimininkų tau per visus galus “užtaisytus” ir ideologiškai sukalibruotis “komentarus”.

stasys       2021-02-23 6:35

Kis 2021-02-22 17:18 ...tai vadinama liaudies diktatūra arba ( Reigardo demokratiją) . Klausimas Tamstai :kiek balsų (nyksciu ) reikėtų surinkti kad stasiu ir jam panašius iš čia ‘deportuoti’ ? Ar bendruomenė turi teise ir prievolę spręsti tokius klausimus ? SavivalDa tai kai kas kitka nei tik sumažintas savi reguliacijos modelis.

Kis       2021-02-22 17:18

savivalda tada gerai,kai bus renakamas zmoniu Jonas,kuri pazista visas kaimas?Jonui prasikaltus ta pati publika surinkusi 20% parasu turi teise Jona nubausti istaytmu tvarka.Nereikia desimciu nariu,uzteks tu ,kurie bus isrinkti,kad ir po 5 .

Oponentams       2021-02-22 14:10

Pirma iš Joniuko atimk duoną, o paskui apkaltink, kodėl jis toks išdvasa. smile Taip, savivaldybės - ta pati Lietuva. Bet… O kaip Vladivostoko efektas? Ar jis nepabudino dalies rusų sąmonės? O jeigu tokių vladivostokų ir tokių merų būtų daugiau? Pasodintų ir kitus? Galbūt. Bet, sako, pakanka, kad 1 procentas piliečių pradėtų mąstyti kitaip, ir pradės keistis kolektyvinė sąmonė. O juk Lietuva mažesnė, joje pokyčius įvykdyti kur kas lengviau. Visi savivaldybių oponentai, net juokinga, kalba ne apie visai tautai svarbius reikalus, o apie neišsišluotą savo pačių kiemą. Ar tai nėra svarbiausioji mūsų bėda? Siauraprotiškumas ir žiūrėjimas tik po savo kojomis net nepastebint, kad sulig antruoju žingsniu užkliūsi ir pargriūsi?

bjž       2021-02-22 12:57

Autoriui reikėtų dar kartą perskaityti Krylovo pasakėčią “Kvartetas”.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-02-22 12:03

Dėmesio
________
Įspėjimas, duotas raštu valstybinių įstaigų tarnautojams - prezidentui, prezidentūros kanceliarijai, vyriausybės kanclerei, premjerei, finansų ministrei ir valdančiųjų partijų vadovams su tokiu turiniu

_____________________________________________________________________
“Apie katastrofą

Lietuva - sparčiausiai tuštėjanti valstybė pasaulyje taikos metu. Bemaž, pusė darbininkų išvyko svetur gyventi bei dirbti ir bijo sugrįžti todėl, kad Lietuvoje yra naudojamos mokesčių taisyklės – plėšikiškos. Tai yra akivaizdžiai matoma, paskaičiavus surinkto biudžeto dalį, tenkančią vienam gyventojui (neskaitant ES biudžeto pinigų). Lyginant su Jungtine Karalyste (JK), plėšikiškai surinktas biudžetas Lietuvoje yra perteklinis, bemaž, dviem milijardais eurų. Todėl, Lietuvoje yra galimybė bei gyvybiškai svarbi būtinybė:
1) panaikinti privalomąjį sveikatos draudimą (PSD);
2) panaikinti pridėtinės vertės mokestį (PVM) būtiniausioms maisto prekėms, vaikiškiems drabužiams bei avalynei;
3) panaikinti “sodros įmokų grindis”, taikomas nuo 2018 sausio 1;
4) atsisakyti visokiausių naujų mokesčių prisigalvojimo.
***
Įspėjimas valstybinių įstaigų tarnautojams

Mokesčių pertvarkymui, finansų ministerija pakvietė susiburti į darbo grupę iš prezidento kanceliarijos, vyriausybės kanceliarijos bei ministerijų ir kitokių įstaigų. Jei ši darbo grupė nepaisys aukščiau išvardintų visų keturių patarimų, prezidente Gitanai Nausėda, premjere Ingrida Šimonyte, finansų ministre Gintare Skaiste, valdančiųjų partijų vadovai ir kiti bendradarbiavusieji būsite apkaltinti įžūliu bei nusikalstamu plėšikavimu ir gyventojų (iš)varymu iš Lietuvos.
***
Priedai, kad suvokti plėšikišką biudžeto surinkimą Lietuvoje

Numeris 1. Jungtinėje Karalystėje darbininkui:
– tenka į rankas 1432.97€ (iš mažiausios algos dydžio);
– reikia sumokėti 182.45€ mokesčių (nuo mažiausios algos dydžio).
Plėšikų užvaldytoje Lietuvoje, darbininkui:
– tenka į rankas 447.23€ iš MMA dydžio;
– tenka sumokėti 159.77€ mokesčių nuo MMA dydžio.
Jei kitaip, Lietuvoje surenkami karališko dydžio mokesčiai nuo mažiausios algos daugiau nei tris kartus mažesnės už mažiausią algą karališkoje valstybėje.
(2020 kovo skaičiai)
***
Numeris 2. Jungtinėje Karalystėje:
– PVM yra 20%;
– PVM = 0 būtiniausioms maisto prekėms (nedarant biznio iš maisto prekybos);
– PVM = 0 vaikiškiems drabužiams, avalynei (nedarant biznio iš tėvų, auginančių vaikus).
***
Numeris 3 (apibendrinimas). Tai ko nėra JK, Lietuvoje nežmogišku būdu surenkami tokie pertekliniai mokesčiai bei įmokos:
1)  2018 metais, buvo plėšikiškai surinktas PSD iš dirbančių ir net iš nedirbančiųjų – 1264013917€  (duomenų šaltinis – lietuvosfinansai.lt);
2) plėšikiškai surenkamas PVM kai gyventojai perka maistą, kai perka vaikams drabužius bei avalynę;
3) nuo 2018 sausio 1, iš mažesnio nei MMA dydžio plėšikiškai surenkamos padidintos įmokos - taip vadinamosios „sodros įmokų grindys” (lukašenkiškas dykaduonių mokestis), kai reikia mokėti įmokas nuo MMA dydžio net ir tada kai alga mažesnė nei MMA.
***
Kodėl daromi palyginimai su JK? Todėl, kad daugiausia Lietuvos skurstančiųjų gyventojų pasirinko išgyvenimą toje buvusioje ES karalystėje, palygindami bei svarstydami gyvenimo ir veiklos sąlygas. JK ir pas mus, maisto bei daiktų kainos panašios.”
_______________________________________________
Vasario 23, planuojamas mokestinių lengvatų peržiūros darbo grupės pirmasis susirinkimas.
Apie tai va čia
https://finmin.lrv.lt/lt/naujienos/finansu-ministerija-kviecia-visuomene-susitelkti-mokestiniu-lengvatu-perziurai
Chunta ketina padidinti mokesčius savarankiškai dirbantiems (silpniausiesiems), ir sumažinti mokesčius stambiam verslui, didinančiam darbuotojų algas. Akylai stebėkim chuntos veiksmus ir priešinkimės maištaukim, kad sustabdyti patyčias iš silpnesniųjų.

nuomonė       2021-02-22 10:43

Prisiminkime istorją su užrašais nevalstybine kalba kai kuriose savivaldybėse,nors tokie veiksmai berods prieštaravo įstatymams. Arba vandenviečių apsaugos zonų mažinimą, planus įrengti daugiaaukštę automobilių saugyklą prie pat istorinio parko. Berods Seime kuriami planai perduoti valstybinę žemę savivaldybėms. Kokių reiškinių tada išvysime?

nebrandi savivalda?       2021-02-22 10:21

Manau, straipsnio autorius yra neteisus. Savivalda Lietuvoje ,mano nuomone,dar yra labai nebrandi.
Savivaldybėms atiduota funkcija steigti mokyklas,bet :
https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/seime-prabilta-apie-lietuviu-seimu-diskriminacija-vilniaus-rajone-56-1137150
Savivaldybės nepanaudoja lėšų socialinei paramai:
https://socmin.lrv.lt/lt/naujienos/analize-kur-paskirstytos-lesos-kuriu-savivaldybes-nepanaudojo-piniginei-socialinei-paramai
Apie savivaldybių problemas su vaiko teisių apsauga irgi nemažai rašyta.
Kai kuriose savivaldybėse kyla problemų net su šiukšlių išvežimu ar sniego nukasimu nuo šaligatvių
https://www.delfi.lt/pilietis/naujienos/pribloske-kaip-sostineje-valomi-saligatviai-kuo-vilnius-skiriasi-nuo-eilinio-sibiro-kaimo.d?id=80131027

https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/problemos-del-siuksliu-vilniuje-politikams-issisprende-gyventojai-tebesiskundzia-56-1118726

si karta nesutinku       2021-02-22 9:44

si karta nesutinku su gerbiamu autoriumi. savivaldybese yra zymiai daugiau netvarkos ir nepotizmo, negu centrineje valdzioje. savivaldybese jau seniai susiformavo strukturos ir koalicijos ne pagal politines paziuras ar partiskuma, bet pagal intersus ir finansinius srautus. kuo daugiau laisves ten, tuo bus daugiau netvarkos. daabartine netobula sistema tik siek tiek saugo nuo dar didesniu bedu. tik pora pavyzdziu del savarankiskumo. ten, kur savivaldybes turi bent kazkiek laisviu, netgi valdiskame darbe tokias pat pareigas uzimanciu tokias pat funkcijas atliekanciu darbuotoju atlyginimai skiriasi. arba uz identiskas medicinines paslaugas, kurias neva garantuoja valstybe reikia (arba nereikia) primoketi skirtingai, priklausomai nuo savivaldybes. ar tai normalu valstybeje, kuri nera federacija? man tai ne.

>>>stasys       2021-02-22 9:17

Kaip šįryt ar skauda?

stasys       2021-02-22 8:36

Pataisysiu .. periferijoje-savivaldos gali gimti partija judėjimas kurios politika kardinaliai prieštaraus valstybes interesams . Valstiečiai nėra gausi partija todėl tik pakrapste ta problema . Vilnius kaip centras valstybės
ir toliau skatinamas būti didžiausių indėlių į BVP . Tas tenkina visas partijas ir kol nėra kito požiūrio į valstybę įteisinus įstatymų visa tai liks skaudžią realybe . Su konservatoriais ta problema nieko bendro neturi .

Žodžio laisvė...       2021-02-22 7:57

Gerb.Liudvikai,Jūs, ko gero, esate teisus.


Rekomenduojame

Dainius Rudzevičius. Stambulo konvencija ir jos ryšys su socialinės lyties ideologija

Ligita Sinušienė. Ar Stambulo konvencijai bebus ką pražudyti Kretingos pranciškonų gimnazijoje?

Rasa Čepaitienė. Kaukių kritimo metas

Brolis Paulius Vaineikis OFM. Šaukiu aš tautą nuodėmės užguitą

Lietuvos gyventojų nuomonių apklausa

Dovydas Norkūnas. Kaip iš tikrųjų atrodo LYTINIS ŠVIETIMAS? Kam iš tiesų reikia Stambulo konvencijos?

Brolis išsižadėjo brolio ar direktorius – pavaldinio?

Alvydas Jokubaitis. Ar Europos Sąjungai reikia šeimos? – Taip ir ne

Algimantas Rusteika. Iliuzijų pabaigos metai

Andrius Švarplys. „Influenceriai-garsenybės“ gali viešai kalbėti apie politiką, o Bažnyčia nebe?

Nuo bačkos. Andrius Kubilius: Tomai, neišsigąsk šios atakos! Tomas Raskevičius: Dėkoju TS-LKD už palaikymą. Pažadu nepasiduoti!

Konstantinas Bogomolovas. Europos pagrobimas 2.0. Režisieriaus manifestas

Pozicija, kurios nenori girdėti LGBT lyderiai. Dovilo Petkaus pokalbis su Eimantu Gudu

Kam tas „šešėlis“? Darius Kuolys: Smurtas – valdžios silpnumo ir baimės išraiška. Kad ir kokia „kieta“ toji valdžia dėtųsi

Nida Vasiliauskaitė apie Stambulo konvenciją:  dabar – trumpai, kone prieš trejus metus – išsamiai

Kun. Robertas Grigas. Kuo blogi „specialioms grupėms“ kuriami įstatymai

Algimantas Matulevičius. Negi valstybės piliečių nuomonė lygi nuliui?

Andrius Švarplys. JAV vyskupų pozicija dėl seksualinės orientacijos ir ‘gender identity’ sąvokų įtraukimas į įstatymus yra blogis

Audris Narbutas. Per Stambulo konvenciją – į melo visuomenę

Kun. Andrius Narbekovas. Stambulo konvencija – Trojos arklys

Elagu Eesti! Tegyvuoja Estija! Vidmantas Valiušaitis: Pagarbos žodis broliams estams

Rasa Čepaitienė. Kvalifikacija

Vytautas Sinica. Kaip iš Toliato pavyzdį darė

Andrius Švarplys. Priešingai – tai jūs puolate Lietuvos Konstituciją, o visuomenė reaguoja ir, beje, labai demokratiniu bei civilizuotu būdu

Lietuvos valstybės atkūrimo minėjimas – Vasario 16-osios važiuotynės

T. Elijas Leyds. Virusas, hidra ir Bažnyčia

Raimondas Navickas. „Neapykantos kalbos“ kriminalizavimo per ANK afera yra antikonstitucinė ir antidemokratinė

Audrius Bačiulis apie „Coca Cola“ kursus, kaip „tapti mažiau baltaisiais žmonėmis“

Vidas Rachlevičius. Kaukės nusimestos: kada skersime šventąją karvę?

Algimantas Rusteika. Stukačių epocha sugrįžta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.