Demokratija ir valdymas, Partijos

Liudvikas Jakimavičius. Politikavimo menas

Tiesos.lt redakcija   2016 m. gruodžio 18 d. 22:58

37     

    

Liudvikas Jakimavičius. Politikavimo menas

Veidaknygė

Buvau sau prisiekęs, kad nebepolitikuosiu, bet negaliu. Kraujyje per tėvo liniją paveldėjau tą politikavimo trombocitą. Toks kraujas – ne dovanėlė. Anie nukentėjo baisiai. Visi. Bet ne apie tai kalba.

Atėjo laikas gelbėti ir lietuvišką politikavimą. Politikavimas išgelbėjo lietuvio rezistencinę sąmonę per ilgą sovietmetį nė kiek ne mažiau nei religija. Jis buvo visoks – rafinuotas kokioj „Neringos“ kavinėje, kur politikuodavo penki saugumiečiai su dviem disidentais ir keletu inteligentėlių „ne prie ko“. Politikavo ir Žalgirio stadionas, susinešęs po tris butelius „Žigulinio“, laukdami Ramelio įvarčio į Maskvos „Spartako“ vartus, kuriuose stovėjo didžiausias Lietuvos priešas Renatas Dasajevas.

Ir visų anų laikų politikuojančių politikavimas buvo nuoširdesnis, aiškesnis ir skaidresnis nei šiandieniniai mūsų žiniasklaidos ir politikanų plepalai.

Politikavimą reikia gelbėti, vaduoti iš valdiškų politikos grafomanų.

Jie visiškai nesupranta ar apsimeta, kad nesupranta, kas vyksta Lietuvos (ir ne tik) politiniame lauke. Jie užsimiršę vis dar kalkuliuoja kažkokius partijų reitingus, dėlioja naujus neįmanomus algoritmus dviem dienom į priekį slapčiom dėbčiodami į demokratiją: ką dabar su ta išdavike kekše daryt, kai tokius šposus krečia.

Galit daryti, ką norit, bet nepasiseks niekas, nes partijų, kokias „išgimdė“ kekšė demokratija, era pasibaigė.

Valstiečiai nėra partija ir todėl, kad nėra partija, jos reitingai kyla. Tai darinys, turintis labai daug liaudies fronto bruožų. Atėjo, o mūsų atveju – sugrįžo liaudies frontų laikas, kuris ritasi per visą europinės civilizacijos plotą.

Ryškėja ir visai nauja skirtis, kur vienoje barikadų pusėje partijos su savo aptarnaujančiais „elitais“, valdžios resursu ir įgudusia nomenklatūra, kitoje barikadų pusėje – ideologiškai amorfiški liaudies frontai, kurie kėsinasi sistemą sulaužyti.

Tai ir išrašysiu valstiečiams receptą, kad patys savęs nesužlugdytų: vos tik mūsų liaudininkai pasiduos partėjimo pagundoms – amen iš karto.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.<Negirdėjau'ui       2016-12-21 0:55

Jei juvenalinę justiciją įteisins, ko gero, manysiu, kad tautiniai rūbai buvo tik priedanga.

rūpestėlis       2016-12-20 20:29

Naujoji valdžia labai susirūpino kad liaudis nepradėtų per daug gerai gyventi.
Todėl šiandien nusprendė jog gražinti kubiliaus padidintą PVMą atgal į ikikrizinį lygį, (18%), jokiu būdu nereikia.
Ačiū!

Negirdėjau to Al.       2016-12-20 19:01

Kas per “komunofašistinis planas prieš vaikus ir šeimas”? Gal galėtum plačiau pasidalinti savo žiniomis apie tą grėsmingąjį planą. Ar turi galvoje tautinius rūbus vaikams?

Al.       2016-12-20 0:46

Jei Kabauckininkai vykdys komunofašistinį planą prieš vaikus ir šeimas, visas jų sąjūdietiškumas dings kaip pirdis vandeny.

Arjonis       2016-12-20 0:03

Nu geras smile apie katinus.
Visgi aš ne apie šaržuoto šunžmogio širdį, bet apie žmogiškąją.
smile

širdimi       2016-12-19 23:48

-Ir kaipgi tu Poligrafai Poligrafovičiau tuo katinus rasti įsigudrini?
- Aš juos širdimi jaučiu.

Arjonis       2016-12-19 23:39

Gal nebeklaidinkime tautos, kad valstiečiai , vedami Karbauskio yra Sąjūdis.
Negalima taip žongliruoti sąvokomis. Suprantama, jei lyginsime valstiečių partiją ne su Sąjūdžiu( anksčiau Lietuvos persitvarkymo sąjūdis), ne su Estijos, Latvijos liaudies frontais, o su Eligijaus Masiulio, Gintaro Steponavičiaus bei Šarūno Gustainio liberalų sąjūdžiu, tai gal būsime ir pataikę. O gal būt ir ne. Manau, „valstiečiai“ yra bent kažkiek aukščiau liberalų sąjūdžio. Visgi partija, vedama vieno politiko, ir reikia pasakyti lankstaus (gerąja prasme) politiko, yra gana nesusitupėjusi. Tik Karbauskio pastangomis valstiečiai užlipo į Lietuvos politikos Olimpą. Manau, kad ne be Karbauskio didelių pinigų. Kaip, niekuo neįspūdinga partijukė per trumpą laiką sugebėjo perimti iniciatyvą ir įtikinti Lietuvą, kad jie gali laimėti? O kas Lietuvoje yra didžiausias tautos hipnotizuotojas? Teisingai spėjate- žiniasklaida. Ne už dyka. Už pinigus. Manau, kad už didelius pinigus. Projektas pavyko, tauta patikėjo reitingais ir daug kam sukirbėjo mintis: „gal pabandom“. Pabandė. Ir, gali būti, kad neapsiriko. Karbauskio gvardija apart valdžios troškimo , pasirodo turėjo ir moralinį užtaisą.Ne atominį, ne raketinį, bet keletos armotų ginklą. Sujudo visagalė žiniasklaida. Buvo tikėtasi eigos: „ Drakonas mirė, tegyvuoja drakonas”. Prasidėjo… Žiniasklaidos hipnozė, tik šį kartą prieš. Tik šį kartą kaip ir už dyka. Ypač kai dauguma Olimpo gyventojų nelabai supranta „apie ką, kodėl ir kaip “. Ar neatsitiks taip , kad užhipnotizuotieji taps „karbauskiais savyje” ir visi jie bus nuvesti hipnotizuotojo dūdelės nuo Karbauskio . Ir netgi, spėju, kad metų atradimui Skverneliui , Karbauskis, dar nė 4 metams nepraėjus, bus priverstas ištarti:“Ir tu, Brutai ?”. Kol kas kaip suprantu, Karbauskis tik ginasi, lankstosi, o vežimui judėti nėr kada. Kol kas ginamasi daug maž sėkmingai. Sėkminga buvo ir Kunigaikščio Gedimino pavyzdžiu mintis prisikviesti į Olimpą amatininkų. Yra nedidelė viltis, kad bent kažkiek pajudėsime žmoniškos tvarkos linkui. Ar pamatysime per šiuos 4 metus šviesą tunelio gale? Vargu bau. Bet kad ir apčiuopomis reikia iš tamsos eiti. Ko nemato akis, lai pamato širdis. Palinkėkime naujai valdžiai pajusti šviesą būtent širdimi. Aš kažkodėl tikiu, kad kai kas iš šios daugumos savybę  „ matyti širdimi” turi

Visi aplink durni       2016-12-19 22:46

Tik Lietuvos valdžia protinga. Albas teisus- reikia dalykus vadinti tikrais vardais. Mūsų valdžia gudriai vadina sumažintą tarifą kompensacijomis.
Tam kad galėtų pasipuikuoti, atseit dirba tautos gerovei. Normaliose šalyse nėra jokių PVM kompensacijų. Tiesiog gyvybiškai būtini dalykai arba neapmokestinami nusikalstamu, beje, PVM mokesčiu, arba to brutaliaoi reketinio “mokesčio” tarifas itin mažas būna. Štai, kaimynai lenkai. Buvo biedna komunistinio bloko valstybėlė, dabar tai klestintis kraštas. Lenkai gyvena tikrai labai gerai. Nes valdžia neišsmaugė sulkių, šeimyninių verslų. Lenkijoj maistui tas reketinis PVM yra mažas. Mažas PVM Lenkijoj ir vaistams- jie ten 30-50 proc. pigesni.
Lietuvos valdžia visus savo eksperimentus daro varguomenės sąskaita.
O derėtų pradėti nuo oligarchų, nuo ” mėslitų” sadalykas- priėjome tokią situaciją, kad gatavų receptų nusirašymui iš užsienio nerasime. Mūsų situacija yra išskirtinai bloga ir priemonių reikia išskirtinių.
Pirma- milijardines apyvartas sukantiems verslams turi būti uždėtas apynasris žmonių išnaudojimui už pusdykę. Uždirbo įmonė 100 mln pelno- visi mokesčiai plius privalomai 20% nuo pelno darbuotojų atlyginimams kelti.
Gavo savininkas metų gale 100 mln dividendų- 20% premijoms darbuotojams kurie ir sukrovė kapitalą milijonieriui.
Įmonėms kurios moka mažesnius nei šalies vidurkis atlyginimus- nuolatinį VMI dėmesį. Ir jeigu paaiškėja, kad šefas sau išsimoka 10000 algą, o darbuotojai gauna po 300, tokiai įmonei- padvigubinti pelno mokestį.
Pirmas darbas naujai valdžiai turėjo būti suregistruoti gaunančius mažiau nei vidurkį. Įstegti valstybines vaistines kuriose ūtų prekiaujama vaistais be PVM. Turtingi lai perka komercine kaina pas maximavičių. Bet plėšti PVM už vaistus nuo vargšų, skurstančių ligonių yra tiesiog nusikaltimas.
O valstybinės įmonės? Teoriškai tai mūsų visų piliečių turtas. Tai ar gali už elektrą būti plėšiama grobikiška kaina? Koks savininkas save apiplėšinėja?
Bet pas mus elektros kainos kosminės. Nes valstybinės įmonės vadukai už iš vartotojų priplėštus pinigus vartotojų sąskaita perkasi prabangius automobilius, įsirenginėja milijonieriškus biurus, iš žmonių priplėštus pinigus taško rėmimams ir labdaroms.
Elektros kaina turi būti savikaina plius taupiai racionalaus infrastruktūros palaikymo išlaidos, plius 5% investicijoms ir plėtrai. Ir jokių algų po 20000 vadovams, jokių tarnybinių limuzinų.
Pinigų valstybėje yra, bet mokesčiai yra visiškai socialiai neteisingi.
Oligarchų bei darbdavių godumui jokio apynasrio.
O kompensacijos yra būdas žeminti žmones. Žmogus neturi nieko prašinėti.
Tiesiog žmonės neturi permokėti už nesveikä kažkieno godumą.
Lietuvoje netrūksta milijonierių, turtingų firmų. Elementarus teisingumas ir logika sako jog tie kas pralobo ir susikrovė šimtus milijonų kasmet uždirbdami po keliasdešimt mln. - tokie nuo šiol turėtų įgyti saiką ir tenkintis 2-3 mln metiniais pelnais sau asmeniškai likusią pelno dalį sumokant į biudžetą.
Nes kas turišimtus milijonų, tiek niekaip nepraleisi ir vaikams ir anūkams pakaks. Tad gal jau pakaks pūstis likusių sąskaita. O tie kurie permetinėja verslo registravimą į ofšorus- tokiems pelno mokestį patrigubinti reikia.
Tegul maximos arba moka Lietuvai arba nešdinasi iš čia kibenimat.
Bet ši valdžia kaip ir prieš tai buvę tikrai nieko doro nepadarys.
Nes ne nuo svarbių dalykų pradeda.

 

Visi aplink durni       2016-12-19 22:46

Tik Lietuvos valdžia protinga. Albas teisus- reikia dalykus vadinti tikrais vardais. Mūsų valdžia gudriai vadina sumažintą tarifą kompensacijomis.
Tam kad galėtų pasipuikuoti, atseit dirba tautos gerovei. Normaliose šalyse nėra jokių PVM kompensacijų. Tiesiog gyvybiškai būtini dalykai arba neapmokestinami nusikalstamu, beje, PVM mokesčiu, arba to brutaliaoi reketinio “mokesčio” tarifas itin mažas būna. Štai, kaimynai lenkai. Buvo biedna komunistinio bloko valstybėlė, dabar tai klestintis kraštas. Lenkai gyvena tikrai labai gerai. Nes valdžia neišsmaugė sulkių, šeimyninių verslų. Lenkijoj maistui tas reketinis PVM yra mažas. Mažas PVM Lenkijoj ir vaistams- jie ten 30-50 proc. pigesni.
Lietuvos valdžia visus savo eksperimentus daro varguomenės sąskaita.
O derėtų pradėti nuo oligarchų, nuo ” mėslitų” sadalykas- priėjome tokią situaciją, kad gatavų receptų nusirašymui iš užsienio nerasime. Mūsų situacija yra išskirtinai bloga ir priemonių reikia išskirtinių.
Pirma- milijardines apyvartas sukantiems verslams turi būti uždėtas apynasris žmonių išnaudojimui už pusdykę. Uždirbo įmonė 100 mln pelno- visi mokesčiai plius privalomai 20% nuo pelno darbuotojų atlyginimams kelti.
Gavo savininkas metų gale 100 mln dividendų- 20% premijoms darbuotojams kurie ir sukrovė kapitalą milijonieriui.
Įmonėms kurios moka mažesnius nei šalies vidurkis atlyginimus- nuolatinį VMI dėmesį. Ir jeigu paaiškėja, kad šefas sau išsimoka 10000 algą, o darbuotojai gauna po 300, tokiai įmonei- padvigubinti pelno mokestį.
Pirmas darbas naujai valdžiai turėjo būti suregistruoti gaunančius mažiau nei vidurkį. Įstegti valstybines vaistines kuriose ūtų prekiaujama vaistais be PVM. Turtingi lai perka komercine kaina pas maximavičių. Bet plėšti PVM už vaistus nuo vargšų, skurstančių ligonių yra tiesiog nusikaltimas.
O valstybinės įmonės? Teoriškai tai mūsų visų piliečių turtas. Tai ar gali už elektrą būti plėšiama grobikiška kaina? Koks savininkas save apiplėšinėja?
Bet pas mus elektros kainos kosminės. Nes valstybinės įmonės vadukai už iš vartotojų priplėštus pinigus vartotojų sąskaita perkasi prabangius automobilius, įsirenginėja milijonieriškus biurus, iš žmonių priplėštus pinigus taško rėmimams ir labdaroms.
Elektros kaina turi būti savikaina plius taupiai racionalaus infrastruktūros palaikymo išlaidos, plius 5% investicijoms ir plėtrai. Ir jokių algų po 20000 vadovams, jokių tarnybinių limuzinų.
Pinigų valstybėje yra, bet mokesčiai yra visiškai socialiai neteisingi.
Oligarchų bei darbdavių godumui jokio apynasrio.
O kompensacijos yra būdas žeminti žmones. Žmogus neturi nieko prašinėti.
Tiesiog žmonės neturi permokėti už nesveikä kažkieno godumą.
Lietuvoje netrūksta milijonierių, turtingų firmų. Elementarus teisingumas ir logika sako jog tie kas pralobo ir susikrovė šimtus milijonų kasmet uždirbdami po keliasdešimt mln. - tokie nuo šiol turėtų įgyti saiką ir tenkintis 2-3 mln metiniais pelnais sau asmeniškai likusią pelno dalį sumokant į biudžetą.
Nes kas turišimtus milijonų, tiek niekaip nepraleisi ir vaikams ir anūkams pakaks. Tad gal jau pakaks pūstis likusių sąskaita. O tie kurie permetinėja verslo registravimą į ofšorus- tokiems pelno mokestį patrigubinti reikia.
Tegul maximos arba moka Lietuvai arba nešdinasi iš čia kibenimat.
Bet ši valdžia kaip ir prieš tai buvę tikrai nieko doro nepadarys.
Nes ne nuo svarbių dalykų pradeda.

 

Dzeikas       2016-12-19 21:23

Tarabilda, aciu: Parasiau tau manyma siuo klausimu, o jis eme ir issitryne:-(( Pakibo inetas.As jau pakartojau Prano Krukelio biografija.Grizau i Lietuva , pamaciau kas cia pas jus darosi ir buciau kojas pakrates(auksiniu dantu neturiu, kuriuos islupes shipkorte atgal nusipirkt galetau), bet pavyko pabegt i Vokietija.
Tam yra ekonomistai, tai jei jie VMI ne sinekurose ir ne kieno nors svogeriai tai galetu atlikt skaiciavimus ir det ant stalo, jog:
jei pensinykas gyvena sakykim bute/name tai valstybe jam moka kompnesacija su salyga tapti savininke to buto/namo.Nes jeigu vaikai nenori padeti, tai jiems ir palikimo nereikia. Jeigu tai seima su vaikais tai per vaiku ismokas.Pilaites kaip suprantu maziau nei 0.5 mln nekainuoja.Reiskia nuo tos sumos jokiu kompensaciju, arba valstybe kelia pensinyka is tos pilaites i socialini busta ir paima pilaite savo nuosavyben ir balansan paemusi rupesti del perkelimo.Visvien biudzetui pardavus pilaite liks +.
Pats principas didinti pajamas ir salint visokias pasalpas yra teisingas zingsnis.Kuri galima igyvendint blogai, arba gerai.
Urbsys berods kalbejo apie streiku istatymo supaprastinima: tai ta istatyma reikia supaprastint Lietuvoj iki minimumo, kad ikalt streika per 5 min galima butu. Juk sake ekonomistai, kad pelno ir islaidu atlyginimams santykis ~2. issivysciusiose salyse ~1. Va kur atlyginimo didinimo rezervas. As nesu socialistas, nes duok darbininkams valdzia jie lygiai taip pat uzlips ant galvos verslui rezultate ko kils savikaina produkto , atatinkamai smuks konkurencingumas ir kils nedarbas. Todel palikt darbdaviams lokauto teise. Jeigu pelnai dideli - darbdaviai tikrai eis deretis, nes po lokauto jiems bus dar didesnis minusas kol gamyba vel paleis

Tarabilda Džeikui       2016-12-19 20:20

Kalbat teisingus dalykus, bet yra viena menka detalė, Lietuva - ne Amerika. Yra gausybė skurstančių žmonių, kurie be kompensacijų už šildymą iki šv. Velykų neišgyvens, nes ir su lengvatiniu tarifu, gaudami minimumus galo su galu nesuduria. Ir tai jokia ne komunistų propaganda, o pati tikriausia socialinė tikrovė. Netikit? Sėskit į lėktuvą ir atskriskit įsitikinti savo akimis.

Dzeikas       2016-12-19 19:25

Albui:
prie ko cia PVM…?
As kalbu tik apie bendra krypti - rinkos statyma ant koju.Visokios kompensacijos, lengvatos, isimtys neisvengiamai iskraipo rinka, tvirkina zmones ir daro landas korupcijai.
Gincas apie PVM ar jo dydi yra ekonomistu gincas, as nezinau koks jis turi tiksliai buti.Tiesa sakant as nemaciau saliu be PVM.Net JAV jis yra bemaz visur: Niujorke 8.25, New Jersey -6, kai kuriose vietose kur verslas skatinamas 3%. Gal yra vietu(kokioj Nevadoj) kur 0.Taciau JAV zmones “chaliavos” neiesko(nebent lodoriai). Geriau padirbet 6-dieni ir isideti kisenen $100, nei slaistytis po parduotuves ir pirkti nereikalinga daikta vien del to, kad jis $5 pigesnis.
Gal but PVM yra ydingas ekonomiskai(mokestis vartotojams, o ne tiems kas daro versla), taciau dar ydingesnes yra visokios isimtys: maistui 5, ziaslams 10, vaistams 3, automobiliams 20. Pridarysim isimciu, o paskui samdysim svogerius (nes tai Lietuva) papildomiems etatams i VMI, nes visas tas isimtys reikes SKAICIUOTI. O padidejusiems etatams reikes vel kelti mokescius.

Tarabilda Albui       2016-12-19 19:20

Kaip aš suprantu valstybės lengvata galėtų būti tik tiems, kuriems jos gyvybiškai reikia. Ją galima labai paprastai išspręsti kompensacijų pagalba. Ir teisinga, ir nesudėtinga, bet nebegaus šildymo lengvatos, kurie pilaites šildo.

Džiaugiuosi ,kad nėjau prie URNOS       2016-12-19 19:20

rinkimų dieną kišt į skylę popiergalį.
Vienžo,DĖJAU ant visų IŠVERSTASKŪRIŲ.
Aš LAISVAS.
Virš manęs tik DIEVAS.

Autoriui paaiškinu:       2016-12-19 19:15

Valstiečiai nėra valstiečiai.
Tai vištos,dedančios Sistemai kiaušinius.
Koks dar FRONTAS?

Albas       2016-12-19 18:41

Dzeikai, normaliose šalyse PVM nėra arba jis yra ženkliai sumažintas dalykams kurie nėra prabanga, o yra būtini oriam piliečio gyvenimui. Beje, ne lengvatinis PVM, o sumažintas (terminai svarbūs dalykai, lengvata tai tarsi valdžios malonė). Negali žmogus nevalgyti pagrindinių maisto produktų, nagali apsieiti be šilumos, elektros ir vaistų, o valstybė NEGALI pelnytis iš gyvybiškai būtinų dalykų. Padidinkim PVM automobiliams brangesniems nei tarkim 20 tūkst., juvelyrikai, o naktiniams klubams, kazino, konditerijos gaminiams, alkoholiui, limonadams. Gal aš neteisus, bet bent pasvarstykim.

Mūsų TV3 ar LNK       2016-12-19 17:17

televizijos geriausiu laiku rodo visokius “farus” ar “gyvenmo būdo,kaip geriau prižiūrėti plunksneles” laidas,kai dabar labai svarbus valstbei momentas ir labai reiktų kas vakarą diskusinių laidų,kaip sugrąžinti ar ,mažinti emigraciją,kaip mažinti keliaujančių į kapus skaičių,ką daryti su medicina,kad ji netaptų tokiais masyviais kombinatais,kur net daktarai neranda savo paguldytų gydyti mamų,o apie malonų tarpusavio bendravimą nėra ir kalbos,ką daryti,kad mūsų provincija išliktų kaip tokia,kad Lietuva neliktų tik su vienu Vilniume ir t.t…

Dzeikas       2016-12-19 17:07

Jei kalbeti apie pensiju padidinima 40 ar kiek ten oiru ir apie kompensaciju nuemima tai tai ne esme, taciau ejimas teisinga linkme.Paaiskinu:
Ne valdzios pareiga kazka duoti didinti etc.Ir kompensacijos irgi priestarauja ekonomikos logikai.Nebuna kompensaciju is kazkur tai, valdzia nieko neturi.Ji paima is vienu ir duoda kitiems.Kompensaciju nuemimas atlaisvins pinigus.Jie nukreipti i pensiju padidinima.+ ir - anuliuojasi.Rinka statoma nuo galvos ant koju.
Nes kaip istatymai turi galioti viesiems vienodai, taip ir kaina turi buti visiems vienoda.
Bendrojo gerio ir skaidrumo poziuriu tai zingsnis teisinga linkme.Aisku, bloga sprendima galima ivykdyti profesionaliai ir sklandziai. Ir galima gera sprendima ivykdyti negrabiai ir neprofesionaliai. Tikiuosi, kad Policajui pavyks ta padaryti sklandziai.
Stebim tolesnius zingsnius.

NorKūnas >??? > Nacionalizmas geras       2016-12-19 15:53

Ir skelbiate, ir klausiate:
“Krikščionybė atnešta durtuvais, “demokratija” - guminėmis kulkomis.
Ir kur tas gėris?” - Jūs ir esate išsiilgtasis gėris ir “nacionalinė vertybė”,
nes per Jus bent suvokėme, ko privalome atsisakyti,
kad suklestėtume - krikščionybės ir demokratijos.
Turėtumėte būti tas trūkstamas trečiasis, kuriam skirta Laisvės premija.

To pradžia        2016-12-19 15:30

Ne pradžia, o nuoseklus ėjimas pirmtakų takais.Jei valstiečiams-žaliems rūpėtų vaikai, jie nestumtų skubos tvarka juvenalinės justicijos, o vytų tuos skubos stūmėjus iš savo gretų, o pensininkams nekabintų makaronų ant ausų su pensijų didinimu..

??? > Nacionalizmas geras       2016-12-19 15:21

Krikščionybė atnešta durtuvais, “demokratija”- guminėmis kulkomis ?Ir kur tas gėris ?

pradžia       2016-12-19 15:20

daug kosmetinių padailinimų, daug dėmesio išorinėms įvaizdžio detalėms, (pvz. tautiniai kostiumai vaikučiams).
ir čia pat stumiama juvenalinė justicija - ta pati kurią tik didelio visuomenės pasipriešinimo dėka pavyko sustabdyti prieš keletą metų.
daug šnekų apie socialinės atskirties mažinimą, bet tuo pačiu išreklamuoti pensijų pakėlimai bus “neutralizuoti” PVMo šildymui pakėlimu nuo 9 iki 21 proc.
tikras sisteminis, netgi komunistinis veikimas kuomet šnekama apie pagerinimą, o realiai bloginama.
na o virš visko - Civilinio kodekso pataisos ir cenzūros de facto įvedimas.
jokių sisteminių, jokių realių pokyčių nenumatoma. tad visas tas “puolimas” primena gudriai surežisuotą maskaradą, priedangą.
va, atseit mus puola ,  po to pasislėpę  už akių su tais pačiai “puolikais” ko gero tolimesnius makaronų kabinimo planus kuria. spektaklis visa tai.

Nacionalizmas geras dalykas,jei       2016-12-19 13:51

jis išlieka demokratijos rėmuose.O demokratija,tikra demokratija yra krikščionybės tąsa.

Antanas       2016-12-19 13:03

Buvom atvesti į aklavietę, kai politinis interesas ėmė prieštarauti sveikam protui. Elitais apsiskelbę ir tarnavo politiniams interesas. Va iš kur, gerb.Džeikai,ta kaktomuša ir erzelynė  su arkliašūdžių mėtymu. Turės suformuluot valstiečiai, kaip jie tą pertvarką darys. Niekur dėsis. Euroremontu sistemos neišgelbėsi.

Dzeikas       2016-12-19 12:38

Man kol kas visa tai tamsu.
Jeigu “valstieciai” sisteminiai, tai kodel prasidejo toks nezabotas ju piudymas media? Nesiskaitant nei su zodziais, nei su sveiku protu, nei su bet kokia etika ar etiketu.
Is kitos puses as girdzia aiskia, artikuliuota kalba is naujos valdzios.Nesu tikras del ju sprendimu racionalumo, kartais abejotina, taciau nera tokio pojucio koks rasdavosi, kai kalbedavo “normalus” iki siol buve Lietuvos politikai, kaip jeigu vistgaidis kalbetu apie romantiskus jausmus tarp vyro ir moters, na tarsi meslas su smeliu tarp dantu girgzdetu.
Ir mane tas maloniai stebina.

VaidasVDS       2016-12-19 12:24

Liudvikai,
nemėginu sprausti procesą atgal į partinės demokratijos aptvarą. Yra toks posakis: “du lietuviai - trys partijos”. Ir jis yra gana teisingas. Ir kol bus nuomonių įvairovė, tol bus ir partijos, kurios pačios savaime nėra blogis.
Jeigu pasaulį būtų valdę išimtinai dvasingi (nepainioti su religingais) žmonės, tai mūsų pasaulis neturėtų tokios technologinės pažangos ir mokslinių atradimų. Be abejo, jame gyventi dvasine prasme, būtų daug geriau, bet materialine - ne.
Daug kas šiandien virkauja dėl neva materialinių nepriteklių, nors šiandien žmonija gyvena net ir labai gerai. Bėda tik tame, kad materialinės vertybės paskirstomos labai neproporcingai, be to žmonių skaičius šiai dienai planetoje yra jau per didelis tam, kad visi pakankamai gerai gyventų materialiai. Ir visas šias problemas žmonijai dar tik reikės kažkaip spręsti. O konkretaus vieno teisingo sprendimo nėra. Tad tam ir reikalinga yra diskusija, demokratija, politika, partijos, kad tas problemas spręstų, bet spręstų jas išmintingai. Kuo geriau išdiskutuota, kuo geriau paremta mokslu, kuo geriau atitinkanti dvasines (nemaišyti su religinėmis) vertybes, tuo problema išsprendžiama geriau, tačiau nebūtinai idealiai…

tiesos, sąžinės, meilės reikia       2016-12-19 12:19

gal reikia sakyti tiesą ir mylėti, pvz.:
- gerbiamas komuniste, gerbiamas teisėjau, gerbiamas prokurore, gerbiamas politike:
esi nusikaltėlis, pizdukėlis, svoločius - be aš tave vis tiek myliu smile

ABC:       2016-12-19 12:17

Ideologiškai amorfiškas “liaudies frontas” kėsinasi sulaužyti sistemą. Amorfinė masė (skysta tešla) neturi pavidalo, nejuda, pašvinksta, pradeda vogti = dvokti. Bet sušalusi amorfinė masė tampa ledu. Ledas kietas, faktiškai ginklas. Pigus, smailas, aštrus, sunkus, neregistruotas.

Liudvikas Vaidui VDS       2016-12-19 11:53

Dėl “partėjimo”.  Implikavau mintį, kad partinės demokratijos laikas pasibaigė, o pats procesą mėgini sprausti atgal į partinės demokratijos aptvarą. Tos “geros” partijos kažkodėl nebepasidaro niekur. manau kad dabar kursis, dėliosis kažkoks kitas demokratijos(?) modelis. Bet jis tikrai nebus fašizmas, kaip kai kurių nelaki fantazija piešia. Kristalizuosis kažkas visiškai kitka.

VaidasVDS       2016-12-19 10:59

Gana įžvalgus Liudviko straipsnis su geromis išvadomis.
Nelabai supratau, kur čia Arjonis keiksmus mato, greičiau karčią tiesą Liudvikas pasakė.
Gal tik tas partėjimo terminas yra kiek diskutuotinas.
Kol bus demokratija, tol bus ir partijos. Iš tiesų valstiečiai šiandien yra daugiau sąjūdis ar frontas nei partija. Šio sąjūdžio tikslas gana gražus - iš tiesų tarnauti žmogui (žmonėms), nors šį principą deklaruoja visos partijos, tačiau realiai naudos siekia pirmiau sau ir saviems, o kitiems paprasčiausiai resursų jau nelieka. Ir kai kas iš šio sąjūdžio bando tarnauti žmonėms iš tiesų. O kai kas to net nebandys daryti. Kažkoks išsikristalizavimas vis tiek vyks. Ir būtų labai gerai, kad tas išsikristaizavimas būtų toks, kad susikurtų (atsikurtų) nors kelios partijos, kurių prioritetu išliktų ne deklaracija tarnauti žmogui, o pats principas…

Arijoniui       2016-12-19 10:35

Sunku pagauti tamstos mintį. Vienoje pastraipoje pats sau prieštarauji bent tris kartus.

Arjonis       2016-12-19 10:26

Kvislingų grybautojui, ieškotojui.
Buvo laikas kai Dočio “pamąstymai” šildė dūšią. Kiekvienas autoriaus straipnelis buvo laukiamas. Kai prasidėjo bendro lizdo draskymas, net nepatikėjau, kad “Dočys” prie to galėjo prisidėti.Bet kuo toliau, nori nenori laikas parodė, kad tai tiesa. Ir kuo toliau tuo daugiau valatkiški, pagiežingo stiliaus žodžiai, epitetai liejosi laisvai. Kaip toje dainoje: “Geras vyras buvo per blusas pražuvo”.Žmogus lyg tai savas bet lyg tai ir ne. Lyg tai ir gero norėtų, bet va nesikeikęs negali. Nusikeikti kartą kitą gal ir nėra didžiulė nuodėmė, bet va spjaudymas ant demokratijos karkalais , kad ir praskiedus savotiško jumoro doze, su etika prasilenkia. Kokia jau ta mūsų demokratija bet ji visgi demokratija ir visgi mūsų demokratija. Ir naujadarais (senadarai) įvardinti “ant karštųjų” atėjusią naująją politinę jėgą gal nevertėtų. Formaliai tai partija, tačiau jokiu būdu ne frontas ir ne liaudies frontas. Atrodo, kad šįkart į valdžią atėjo bent dalis žmonių , ieškančių bent kiek tvirtesnio moralinio pagrindo po kojomis. Anksteni vedliai mus vedžiojo “kisielinėmis” upėmis ir tuo didžiavosi. Manau, kad dar daug mums teks klaidžioti, kol nusitiesime tikrą vieškelį. Per daug nesitikiu ir iš šiandienių politinės krypties vairininkų. Bet gal tepabando. Palinkėkime kad neapsibristų. Viltis miršta paskutinė. Visgi, jei patys sau nepadėsime, niekas nepagelbės.

Arijoni       2016-12-19 9:46

Pats ir esi tikriausias pralaimėjusios nomenklatūrinės valdžios kvislingas. Nesaldu burnoj, kad šikynę gali patarkuoti.

ruta       2016-12-19 9:19

.. kaip kovoti su nomenklaturiniais parazitai .., nes dabartine sistema butent jie sau ir sukure ir tikrai nenores jos keisti ..

Arjonis       2016-12-19 8:58

Naujas Kvislingų grybautojo straipsnis?

Geros       2016-12-19 8:44

mintys.Reikia tartis su benduomene dėl kiekvienos smulkmenos.

Dzeikas       2016-12-19 7:43

Nemalonu, kad “tarptautinio proletariato vadovas” privatizavo sita fraze, bet “kadrai lemia viska”. Jei sitas nepartinis sajudis uzsimos kazka keisti sistemiskai(iminti monopolijas ant vargano 3-5% pelno normos kontroliuojant kaip sovietines imones.Taip yra JAV nezinantiems), reformuoti teisesauga, supaprastinti streiku istatyma(iki minimumo), juos ims terioti kaip Paxa ir galu gale suvalgys.

Nepraeis fašistų tankai       2016-12-19 1:24

Monika Garbačiauskaitė Budrienė
Gruodžio 17 d., 15:22 ·
Pažiūrėsim, kokie bus reitingai, kai: 1) pabrangs šildymas, o kompensuoti nespės, 2) pabrangs cukrus, taigi ir daugybė prekių tuo pačiu, 3) pabrangs alkas ir reikės atsiprašyti iš darbo, kad jo nusipirktum, 4) dėl naujo alko reguliavimo ir parduotuvių mažinimo padaugės bedarbių. Apie pilstukus ir kontrabandą jau nebekalbu. Vienkartiniai puodeliai po eurą jau nebesvarbu wink #GeroMedausMėnesio smile Papildymas - maniau, visi žino, kad alkas=alkoholis smile

Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (III)

Danijos sulaikytieji gali būti įkalinti užsienyje

Karolinska ligoninė „kastruoja“ ir mėgina pakeisti vaikų lytį bei nutyli sunkius pakenkimus

Linas Karpavičius. Referendumas Šveicarijoje

Durnių laivas ir 2,5 jo kapitonai: kuris tikras?

Arkivyskupo Carlo Marija Vigano pareiškimas

Aleksandras Nemunaitis. Neries krantinės reikalai

James Traub. Netgi Švedija nebenori daugiau migrantų

Edvardas Čiuldė. Kokiu mokslu reikėtų tikėti, a? (III)

Lenkijos valdžia: nenorim tokių protestų kaip kitur Europoje, todėl papildomų draudimų dėl pandemijos imtis neplanuojame

„Mes giname Europą“ – teigia Lenkijos Ministras Pirmininkas

Graikų ortodoksų hierarchas apie GP bažnyčiose: netoleruosime valdžios institucijų melo

The Lancet: stigmatizuoti nepasiskiepijusius – neteisinga

Daugėja neapykantos nusikaltimų prieš Europos krikščionis

Dominykas Vanhara. Naujausi reitingai

Kun. Gintaras Jurgis Sungaila. Apie klerikalizmą ir pašaukimų krizę

Garsiąją Kauno vilą Perkūno alėjoje gynusį architektą teismas pripažino kaltu – už rangovo pastūmimą ir kaukės nuplėšimą skirta bauda

Mirė partizanas Juozas Jakavonis-Tigras

Ketvirtadienį Vilniuje bus paminėtos kun. B. Laurinavičiaus žūties metinės

Manifestacijos Austrijoje prieš suvaržymus

Kęstutis Pranckevičius. Tamsią naktį žvaigždės ryškiau šviečia

Vytautas Sinica. Kada JAV kongresas atšauks Nepriklausomybės deklaraciją?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus grybai

Leidžiama žaisti demokratiją

Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija reiškia susirūpinimą dėl narkotikų ir alkoholio prieinamumo didinimo

Vytautas Sinica. Solidarumo galia

Chris Waldburger. Valia siekti Kristaus?

Edvardas Čiuldė. Kokiu mokslu reikėtų tikėti, a? (II)

Almantas Stankūnas. Kiek dar ilgai žaisime neoliberalistinius rinkos žaidimus ten, kur negalima jų žaisti?!

Br. Paulius Vaineikis OFM: skelbiu nepaprastąją padėtį

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.