Liustracija ir desovietizacija, Žiniasklaida, Prezidentas ir jo komanda

Liudvikas Jakimavičius. LRT – ar iš tikro konstituciškai visuomeninė?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gegužės 14 d. 23:25

69     

    

Liudvikas Jakimavičius. LRT – ar iš tikro konstituciškai visuomeninė?

Politinių batalijų paviršiun vėl iškilo LRT pertvarkymo tema. Keista, kad taip ilgai buvo tylima, tarytum visus būtų tenkinęs mūsų mokesčiais išlaikomo „visuomeninio“ transliuotojo mums adresuojamas turinys. Atrodytų, visuomenė nepatenkinta, bet transliuotojo krutinti negalima, nes, anot Prezidentės, – nekonstituciška.

Kyla pagrįstas klausimas, kam tada tokia Konstitucija, kuri kliudo prastai funkcionuojantį mechanizmą taisyti ir iš esmės keisti?

Įdėmiau įsižiūrėjus, kaip yra sukonstruotas Visuomenės informavimo įstatymas ir konkrečiai LRT, kaip visuomeninio transliuotojo, teisinė veikimo bazė, pamatysime, kad su Konstitucija nesuderintas būtent dabar veikiantis visuomeninio transliuotojo įstatymas.

Pagrindinis ir esminis prieštaravimas glūdi pačioje sąvokoje visuomeninis. Sąvoka reiškia, kad aukščiausias LRT organas turėtų būti sudarytas ne partiniu pagrindu. Vadinasi, depolitizuotas, pačios visuomenės kontroliuojamas.

Esu rašęs komentarą šia tema prieš gerą pusmetį, kai žmonės kilo pasirašinėti peticijos dėl E. Jakilaičio neetiško elgesio savo prodiusuojamoje laidoje „Dėmesio centre“. Skandaliukui pritrūko parako ir jis buvo gražiai numarintas, bet problema niekur nedingo.

Pagal šiandienines interpretacijas iš Prezidentūros būtume pasmerkti amžinai Siaurovizijai, nes (kartoju seną komentarą):

„Ne vienas FB komentatorius kėlė visai pagrįstą klausimą, – jei LRT šališka ir pasirodė esanti politiškai angažuota, tai kas iš tikro jos kūrėjus angažuoja ir kam šie atidirbinėja? Linkę į sąmokslo teorijas mėgina aiškinti, esą LRT valdo „Siauro skydinės“ klanas, bet tada natūraliai kiltų klausimas: kas valdo Skydininką? O į tą klausimą atsakymų ir nėra, ir spėlioti pavojinga.

Atmeskime į šalį visas sąmokslo teorijas ir labai atidžiai perskaitykite, kas žemiau parašyta:

LRT taryba yra aukščiausioji Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) valdymo institucija, atstovaujanti visuomenės interesams. Ji sudaroma 6 metams iš 12 asmenų – visuomenės, mokslo ir kultūros veikėjų.
LRT taryba sudaroma Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos įstatymo nustatyta tvarka. Pirmoji Tarybos kadencija sudaroma tokia tvarka:
4 narius 6 metams skiria Respublikos Prezidentas;
4 narius 4 metams skiria Seimas (2 nariai skiriami iš opozicinių frakcijų pasiūlytų kandidatų);
4 narius, kaip savo atstovus (po vieną), 2 metams skiria Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos švietimo taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija ir Lietuvos vyskupų konferencija.

Įjunkime savo kalkuliatorius ir drauge paskaičiuokime, kieno kišenėje yra ir bus bet kokia LRT taryba, sudaroma pagal įstatymo nustatytą tvarką. Regimybė tokia, tarsi galios paskirstomos po lygiai dviem rinktoms valdžių šakoms – Prezidentūrai ir Seimui (po 4 narius). Bet tik regimybė, nes du Seimo nariai atstovauja pozicijai, o kiti du – opozicijai. O tai reiškia, kad bet kokiu atveju, kas ten Seime daugumą laimi, 2 nariai nuo Seimo krenta į Prezidentūros kaladę. Vadinasi, neskaitant tų 4 visuomeninių narių, kurių pozicijos gali būti pačios įvairiausios, Prezidentūra Taryboje yra neįveikiama. O iš viso to, kas suskaičiuota, plaukia elementari išvada, kad mūsų LRT nei visuomeninė, nei valstybinė, o Prezidentinė. Ir skydinės chebra sėdi ramiai tik todėl, kad uoliai vykdo Prezidentūros užsakymą.

Va jums, gerbiamieji, ir visa neeuklidinė aritmetika.“

Tad visai netenka stebėtis, kad būtent Prezidentūrai bet koks LRT Tarybos performatavimas atrodo kaip antikonstitucinis veiksmas, nes toks mažintų Prezidentūros galias turėti kišeninę televiziją.

P. Gražulio siūlomos pataisos iš esmės irgi nieko nekeistų, nes sudarant LRT Tarybą, papasavus daugiau galių Seimui pati Taryba vis viena bus partinių politikų ir prezidentūros mūšio aikštelėje, taigi, nė kiek ne daugiau visuomeninė.

Išeitis yra labai paprasta ir aiški. LRT taryba turi būti visuomenės renkamas organas, gaunantis jos pasitikėjimą iki kitų rinkimų (gal ir su nario atšaukimo galimybe).

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Žiūrovai       2017-05-15 14:39

LRT dabartinis ,,Panoramos” vaizdinis pakeitimas daug kam tikrai labai nepatinka. Tiesiog nebeliko pagarbos, atidos nei žiūrovams, nei žurnalistams iš vadovybės, ko gero. Negerai. Prieš tai viskas buvo žymiai geriau.

Dream stalker        2017-05-15 13:06

Is istorijos čekistai turejo konkrecius uzduotis susijusios su valstybes ir ideologijos saugumu. Dabar gi čekistu darbas yra vogti valstybinius pinigus. Kad runkelis ne duk dieve nesuprastu kas viksta valstybeje, runkeliui reikia plaut smegenis, kaip televizoriuje taip it internete.

Dream stalker >       2017-05-15 13:02

Tikrai taip čekistai ravedovo žmones ir nuomones. Bet yra elementariausios bendravimo taisikles internete, straipsnio temoje diskusija turi but apie straipsnio tema. Kitaip tai vadinasi “offtop” ir komentarai turetu buti trinami.

Dreamui       2017-05-15 13:02

Kiek žinau iš istorijos, čekistai skleidė ne nesąmones, pvz., kas buvi niekuo, bus viskuo, atimti ir padalinti, nėra žmogaus- nėra problemos iki šiol net labai prasmingos sąmonės, didžiausi humanistai ima ir nusideda…
Behe, kam jums tos čistkos? Nepasitikit savimi??

to Dream       2017-05-15 12:51

Bet ar ne čekistai ravėdavo iš pradžių nuomones, o paskui - ir žmones?...
O portalo administracija į ravėtojus nepanašūs - negi norite, kad ir jie virstų čekistais?...

Dream Stalker > talentui užknisti       2017-05-15 11:22

Tame ir yra čekistiniu išperu darbas, visur skleisti beprasmiskas nesamones. 
——————————————-
Mane stebina runkeline sajto administracija, kuri nesugeba suprasti kad kai kurie veikejai savo beprasmiskom paklodem tiesiog purvina eteri.

Al.       2017-05-15 1:18

Tiesa ta, kad šalies vadovė turi tokius įgaliojimus, kad faktiškai valdo valstybinį radiją ir televiziją, policiją ir žvalgybą.Be to Seimas savo noru jos žmones skiria vadovauti kariuomenei ir užsienio reikalams.Kaip mūsų kariuomenės vadė pasinaudoja šia savo galia ? Mūsų kariuomenė bėga, ,,viltį palikusi už durų”. Bet mūsų vadovė šypsosi, ji džiaugiasi Lietuvos klestėjimu. Ji laiko, kad viskas vyksta pagal planą? Kam gaišti laiką kalboms apie televizijos vadovo ar kito tarnautojo atsakomybę, ar tuo labiau - apie farmacininkų ar psichiatrų atsakomybę, jei mes turim savo rinktus valstybės vadovus, kuriuos tiems uždaviniams spręsti ir rinkom?

Jadzė       2017-05-14 22:37

Pritariu “talentui užknisti” šimtu procentų. Tas Reigerdas kartojasi. Panašus iš stiliaus į pablūdusį kagebistą.
Bet ką jis čia visiems nori įrodyti tom paklodėm, tai man ne visiškai aišku. Jos labai neįdomiai parašytos.

Raigerdas>šmeižikui "talentas užknisti"       2017-05-14 20:53

Supranti anonime yra toks dalykas kaip veidrodis, kurį tikriausiai nesi matęs per visą savo gyvenimą. Badyti pirštu į kitus yra mėgstamas KGB metodas. Tai parodyk man šmeižike, kur, kada ar kokiais metais aš esu tave apvėmęs? Tu supainiojai mane su savo sugėrovais?
Tai, kas kurį yra apvėmęs: aš tave ar tu mane? Tu nors supranti pats, ką rašai, ar tau tas dalykas nėra prieinamas? Štai paskaityk:“Perfrazavus galime reziumuoti:
-Duokit bet kokią temą diskusijai, o jau toks Raigerdas tai tikrai ras kaip apvemti”. Taigi, pats elgiesi, kaip tas Višinskis, o tame kaltini mane. Skaityk G. Orwell’o “Gyvulių ūkį”. Skaityk tiek kartų, kol pagaliau ateis ta diena, kai tu pagaliau suprasi tą kūrinį. Nepergyvenk, jeigu tam reikalui teks paaukoti net 10 metų. Geriau vėliau, negu niekada.

talentas užknisti       2017-05-14 19:40

“Duokit man žmogų, o jau straipsnį rasiu kokį jam pritaikyti”, sakydavo sovietų gen. prokuroras Višinskis.
Perfrazavus galime reziumuoti:
-Duokit bet kokią temą diskusijai, o jau toks Raigerdas tai tikrai ras kaip apvemti.

Raigerdas > PATOLOGINIAM MELAGIUI        2017-05-14 16:09

Ar tave iš Durnių namų paleido ar tave taip DURNAI išauklėjo, kad pliurpi bilei ką, ignoruodamas bet kokius faktus? Juk pats esi krikščionis, tai turėtumei nemeluoti. Bet tu gi negali nemeluoti? Štai tu rašai:“Kad Grybauskaitė valdo autoritariškai?” Autoritarizmas yra visose valstybinėse institucijose. Tai apie ką tu čia kalbi? Susidaro įspūdis, kad tu net skaityti nemoki. Štai faktai: LRT taryba yra aukščiausioji Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) valdymo institucija, atstovaujanti visuomenės interesams. Ji sudaroma 6 metams iš 12 asmenų – visuomenės, mokslo ir kultūros veikėjų.
4 narius 6 metams skiria Respublikos Prezidentas;
4 narius 4 metams skiria Seimas (2 nariai skiriami iš opozicinių frakcijų pasiūlytų kandidatų);
4 narius, kaip savo atstovus (po vieną), 2 metams skiria Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos švietimo taryba, Lietuvos meno kūrėjų asociacija ir Lietuvos vyskupų konferencija.
KUR PATS MATAI ČIA NORS VIENĄ ŽMOGŲ IŠ “VALSTIEČIŲ” PARTIJOS? 
Toliau tu čia vėl nusikarksėjai:“LRT tikrai niekada ir jokiose laidose nepranešė apie naują valstietininkû stumiamą bernavernetinį įstatymą”. Tai ar yra ten nors vienas žmogus LRT taryboje, kuris supranta, kas yra tas “Bernavert”? Jų ten nėra. Ar yra ten nors vienas žmogus, kuris suvoktų, kad virš 50% visų Lietuvoje esamų problemų galima išspręsti per ŠVIETIMO SISTEMĄ? Ten tokių nėra. Ar yra ten nors vienas žmogus, kuris supranta, kad nusikalstamumo augimą, emigraciją ir tą PATĮ ŽURNALISTINĮ MELĄ GALIMA IŠSPRĘSTI PER ŠVIETIMO SISTEMĄ? Ten tokių nėra. Ar yra ten nors vienas žmogus, kuris suprastų, kad visą Lietuvos ekonomiką galima pakelti į kitą lygmenį, tame tarpe ir naikinant skurdo problemą, IR TAI GALIMA PADARYTI PER ŠVIETIMO SISTEMĄ IR KULTŪROS SISTEMAS, KURIOS DALIS YRA IR LRT? Tokių žmonių ten nėra. TAI IR YRA KOLEKTYVINIO PROTO DARBAS. Tame ir yra Lietuvos tragedija. Pirmiausia, išsiaiškink, kas yra autorius šitos KOLEKTYVINIO PROTO MANIJOS LIETUVOJE?
O pabaigoje (KAD NORS TRUPUTĖLI PAMĄSTYTUMEI) štai vienas iš KGB nurodytų instrukcijoje punktų: “BŪTINA PADARYTI VISKĄ, KAD ĮSAKYMAI IR NUTARIMAI JURIDINIAI, EKONOMINIAI, O TAIP PAT IR ADMINISTRATINIAI BŪTŲ KUO NEKONKRETESNI”.

Raigerdas        2017-05-14 15:26

Paimkime ir palyginkime su LNK televizija. Ten nėra jokių tiradų, jokios demagogijos ir jokių šnekų apie KOLEKTYVINĮ PROTĄ. Ten yra GENERALINĖ DIREKTORĖ, kuri ir vadovauja LNK. Tai jeigu jau LRT neturi specialistų vadybos srityje, tai galėtų pasimokyti nors iš tos pačios LNK. Ne, šito jie nedarys, nes ĮPROČIAI, STEREOTIPAI YRA SVARBIAU UŽ RACIONALŲ MĄSTYMĄ YRA SVARBIAU UŽ LOGINĮ MĄSTYMĄ YRA SVARBIAU UŽ ATSAKOMYBĘ PRIEŠ MOKESČIŲ MOKĖTOJUS, KURIE IŠLAIKO TĄ NEVYKĖLIŲ TELEVIZIJĄ, NORS PATYS GYVENA SKURDE. LIETUVOS NUSKURDINIMO IR EMIGRACIJOS PROCESUOSE LRT YRA PRISIDĖJUSI LABAI DIDELE DALIMI, NES “NETYČIA” APAKO IR “NEMATĖ”, KAD LABAI DIDELĖ DALIS ŽMONIŲ, KURIE GYNĖ TV BOKŠTĄ, ŠIANDIEN JAU PRIVERSTI EMIGRUOTI. “Akloji” LRT   dirba taip, kad juos net nejaudina jokia Lietuvos ateitis, nes PARAŠYTI, KAD “LRT misija apibrėžiama taip:
Teikti Lietuvos visuomenei tikslią, objektyvią ir subalansuotą informaciją” - jiems yra milijonus kartų svarbiau, nei tai vykdyti. Čia yra ta pati lietuviška komunistinė televizija, kai visuomenė laikoma durniaus vietoje. Kur jūs matėte Miliūtės arba Jakilaičio laidose objektyvią informaciją? Jos nėra, nes pats Jakilaitis, galimai, net nesupranta, ką reiškia ta objektyvi informacija. Kaip galima buvo nusigyventi iki tokio lygio? TIK VALDANT KOLEKTYVINIAM PROTUI. NORITE SUŽLUGDYTI TAUTOS AMŽIAIS PUOSELĖJIMAS VERTYBES? PATIKĖKITE TAI KOLEKTYVINIAM PROTUI, JIS TAI SĖKMINGAI ATLIKS. NORITE SUŽLUGDYTI VALSTYBĘ? PATIKĖKITE TAI KOLEKTYVINIAM PROTUI IR JIS TĄ MISIJĄ SĖKMINGAI ATLIKS. NORITE TURĖTI TOKIĄ TELEVIZIJĄ, KOKIA YRA LRT? PATIKĖKITE TAI KOLEKTYVINIAM PROTUI IR KOLEKTYVINIS PROTAS VISADA SUKURS PANAŠIĄ SITUACIJĄ. JIS TIK TAM IR YRA SKIRTAS, KAD PABĖGTI NUO ATSAKOMYBĖS IR KAD NIEKAS NIEKO NESUPRASTŲ, KUR, KADA IR KOKIĄ NAUDA BUVO GAUTA NUO TO, KUR BUVO PANAUDOTI MOKESČIŲ MOKĖTOJŲ PINIGAI. TAIP YRA APIPLĖŠIAMAS MOKESČIŲ MOKĖTOJAS: TEISIŠKAI, TVARKINGAI, KAD JOKIA KONTROLĖ NIEKO TEN NERAS, NES VISKAS BUS DAROMA PO KOLEKTYVINIO PROTO PRIEDANGA. ATSAKOMYBĖS - JOKIOS, TODĖL GALIMA NUKAKTI IKI SKYDINĖS IR PADARYTI GRAMIUKĄ VIENĄ KITĄ. KOLEKTYVINIS PROTAS TAI ĮVERTINS, KAD TAI ĮVYKO “NETYČIA”, “DĖL SUNKAUS DARBO”, “DĖL DIDELIŲ KRŪVIŲ” IR KITOKIŲ PANAŠIŲ MAKARONŲ KABINIMO ISTORIJŲ. MELAS LIETUVOJE YRA TOKS KASDIENINIS, TOKS BŪTINAS DALYKAS, KAD NEVERTA Į TAI KREIPTI JOKIO DĖMESIO.

apsiputojusiam raigerdui       2017-05-14 15:12

Ką tučia kliedi? Koks melas, kur? LRT tikrai niekada ir jokiose laidose nepranešė apie naują valstietininkû stumiamą bernavernetinį įstatymą.
Kad LRT nepranešė yra faktas.
Kad toks įstatymo projektas užregistruotas yra faktas.
Prie ko čia krikščionys?
Kad Grybauskaitė valdo autoritariškai?
Kad visuomenine pasivadinusi LRT klusniai pataikauja buvusiai burokevičiau kolaborantei?
Kad tokie dalykai įvardijami, kalti krikščionys?
Pats tu esi fašistas, nes daugiau čia niekas tiek neapykantos krikšionims nedabsto nei tu.
Ir melagis esi kokių reta. Įžūlus esi melagis.

Raigerdas>melagiui anonimui        2017-05-14 14:54

Dabar susidaro įspūdis, kad ant LRT yra daromas kaip ir katalikų spaudimas. Štai nekalto krikščioniško avinėlio komentaras “Ko nepraneša matrioškinė elertė”  pilnas melo, nors krikščionims yra draudžiama meluoti. Meluoti draudžia 10 Dievo įsakymų, bet jie spjauna į tuos 10 Dievo įsakymų, nes Dievas jiems šiandien yra PREKĖ, PRIEMONĖ MANIPULIACIJOMS ARBA GINKLAS PRIEŠ KITOKIUS ĮSITIKINIMUS TURINČIUS ŽMONES. Šitie amoralūs krikščionys visa tai daro be jokių skrupulų, nes juos valdo poreikis, ką nors NEAPKĘSTI. Ir taip, Kristaus mokymas, kurioje pilna žmogiškos išminties ir pati Biblija tampa jų rankose ne kuo nors kitu, o ginklu arba manipuliavimo priemone. Gėris jų rankose tampa blogiu.
  LIETUVĄ NORIMA PRIBAIGTI MELU. Gerbiamas aktorius Rumšas yra teisus, kad visiems įkyrėjo MELAS. Aišku, niekas niekada neįsivaizdavo, kad tiek žalos galima pridaryti MELU valstybei iki jos visiško išnykimo. TSRS yra tam akivaizdus pavyzdys. Lietuva išsilaisvino iš Rusijos Imperijos gniaužtų, tačiau neišsilaisvino nuo MELO. Štai pažiūrėkime į LRT:
“LRT savo viziją formuluoja taip:
Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija – patikimiausias ir moderniausias Baltijos šalių visuomeninis transliuotojas”. 
“LRT misija apibrėžiama taip:
Teikti Lietuvos visuomenei tikslią, objektyvią ir subalansuotą informaciją, kokybiškas šviečiamąsias, kultūrines ir pramogines programas, sudaryti prielaidas darniam vystymuisi, demokratijos plėtrai bei atviros visuomenės vertybių įsitvirtinimui Lietuvos Respublikoje”.
Taigi, jeigu paskaityti TSKP kokius nors suvažiavimus, tai ten galima būtų atrasti panašų melą, koks yra skelbiamas apie LRT.
“Įgyvendindama savo misiją LRT:
vadovaujasi objektyvumo, demokratijos, nešališkumo principais, užtikrina žodžio ir kūrybos laisvę; laidose atspindi įvairias pažiūras ir įsitikinimus, dalyvauti jose ir reikšti savo pažiūras turi teisę įvairių įsitikinimų žmonės”. Taigi, tai įprastas LRT melas. LRT vadovauja kolekyvinis protas, t.y. - LRT vadovybė. T.y. makaronų kabinimas ir Seimo nariams, ir mokslininkams ir visai visuomenei. Kas sugalvojo visą šitą nesąmonę? Autorių nerasite, nes visur, kur Lietuvos žmonėms yra daroma žala - nėra autorių. Yra kažkoks KOLEKTYVINIS PROTAS, kuris kažką tai daro, bet nesuprasi ką. Kokia yra nauda? Jūs nerasite jokių konkrečių įrodymų. Todėl mes turime tą patį komunizmą, tik užmaskuotą po ta pačia KOLEKTYVINIO PROTO FORMA.

Dream stalker from Runkelistan        2017-05-14 14:43

> Reigardas
Tavo atsakima totalus pievas, neturintis jokio rysio su opponentu keliamu klausimu.
———————————————-
> Ko nepraneša matrioškinė elertė 
Man atrodo, nevertetu ieskoti samokslo teoriju ten kur ju nera. Majauskas ir Sakaliene tiesiog bando dariti vaizda, kad dirba kazka naudingo. Jeigu Norvegai taip trokstu vaikinti lietuvos vaikus, suo metu mes neturetume globos namuose nei vieno vaiko.

Raigerdas-melagiui anonymui        2017-05-14 14:17

Matomai, krikščionių neapykanta įgauna panašias formas, kokias naudoja ir fundamentalūs islamistai. Abraominės religijos pastoviai demonstruoja kam nors neapykantą. Rusijos Provoslavų Cerkvė dabar pradeda smaugti Jehovos liudytojus ir siekia atimti iš jų visą turtą. Jūs galite patikrint visus komentarus, kur buvo parašyta “matrioška”, “matrioškinė” ir t.t., ir jūs pamatysite, kad tai yra krikščionys. Jeigu Prezidentė apsimestų katalike, kaip tai padarė komunizmą dėstęs V. Landsbergis, tai jokios “matrioškos” nebeliktų. Ir nesvarbu, kokioje šalyje tai vyksta, bet ta krikščioniška neapykanta yra viena iš fašizmo formų. Todėl nieko nuostabaus, kad Rusijoje jie net nesislėpdami skelbia, kad jie yra Provoslavijos fašistai, tuo tarpu lietuviškieji fašistai - Juozapas end Co - slepiasi po nekaltųjų angeliukų kaukėmis. Juozapas pasirašinėja keisdamas savo nikus arba pasirašinėja anonimiškai. Jis toks įdomus užsimaskavęs fašistuojantis krikščionis. Kas yra labai svarbu žinoti. Šita praktika Lietuvoje parodo, kad bet kuris aukštas pareigas užimantis žmogus, jeigu jis ne krikščionis, jis bus puolamas. Neapykanta jam bus demonstruojama vien tik dėl to, kad jis ne krikščionis. Puolimas ant nekrikščionių vienija krikščionis. Jiems panašiai, kaip ir dabartiniams putinistams Rusijoje, reikalingas priešas, kurį jie galėtų pulti.
Akli nuo neapykantos krikščioniškieji puolėjai skleidžia gandus ir šmeižia niekuo dėtus žmones, nes jiems nelabai svarbu esmė, svarbu, kad galima ką nors pulti ar iškolioti, ar sumenkinti, ar suniekinti ką nors, t.y. išlieti tą kiekvieną dieną jų sukauptą neapykantą.

Raigerdas-melagiui anonymui        2017-05-14 14:16

Kaip yra su tuo „Barnevernet“? Krikščionys, būdami akli dėl savo neapykantos kitaip mąstantiems, net nesuvokia, kad PSICHIATRIJA jau seniai nukreipė savo dėmesį ir tyrimus į VAIKUS. Psichologai budi mokyklose kaip psichiatrų agentai. Krikščionys, būdami apakę nuo neapykantos, net nesupranta, kad PSICHIATRIJA UŽSIIMA DVASINIAIS DALYKAIS. KĄ JIE GYDO? JIE GYDO DVASIĄ, PAGAL JŲ TEIGINIUS, NORS IŠ TIKRO JIE GYDO KŪNĄ, T.Y. SMEGENIS. T.Y. JIE JUOS ŽALOJA. Psiche graikų kalboje reiškia dvasią, sielą. Logos - reiškia mokslą, todėl PSICHOLOGIJA REIKŠTŲ MOKSLĄ APIE DVASIĄ. T.Y. MARKSISTINĖ MOKSLO SRITIS IR JI GIMĖ MARKSIZMO PLITIMO LAIKAIS. TODĖL „Barnevernet“ IR KITOS PANAŠIOS INSTITUCIJOS YRA SUPROJEKTUOTOS PSICHIATRŲ IR PSICHOLOGŲ. Psichiatrija yra farmagigantų marketingo linija. Krikščionys dėl savo aklos neapykantos niekaip nepajėgia suprasti, kad PSICHIATRIJA TURI REALIUS PLANUS, KURIUOSE NUMATYTA SUNAIKINTI BLOGIO IR GĖRIO SAMPRATAS. KAD TAI ĮVYKDYTI, TURI BŪTI SUMENKINTOS VISOS RELIGIJOS, ŠEIMOS INSTITUCIJA, PATRIOTIZMAS. T.y., išdarkant Šeimos tradicijas, sukiršinant vienas religijas su kitomis, nuvertinant patriotizmą, organizuojant tarptautinius kivirčus ir net karus, galima tas visuomenes valdyti ir pavergti. Nereikalinga jokia vieninga Lietuva ar kitos šalys, ar Europa. REIKIA VISOMS TAUTOMS ĮRODYTI IR PADEMONSTRUOTI, KAD JŲ VYRIAUSYBĖS YRA TŲ PAČIŲ TAUTŲ PRIEŠAS, KURIOS ENGIA SAVO TAUTĄ IR NESUGEBA SUVALDYTI TEN VYKSTANČIŲ PROCESŲ. TODĖL TAUTĄ REIKIA SKALDYTI Į MAŽAS GRUPES, KURIOS YRA PRIEŠIŠKOS VIENA KITAI, DIRBTINAI SUKURTI, NEVA, DAUGIAPARTINĘ SISTEMĄ, KAIP DEMOKRATIJOS FORMĄ IR T.T.
„Barnevernet“ ir kitos panašios organizacijos yra psichiatrų ir psichologų projektas. Pasaulyje apie 100 milijonų žmonių vartoja psichotropinius vaistus. Bet jiems tai yra per mažas skaičius, nes reikia, kad būtų daugiau, ir konfliktinės situacijos įgaus nevaldomas formas, ir tada pati visuomenė pradės reikalauti POLICINIŲ VALDYMO FORMŲ. Sociologijos kaip tokios nėra, nes visas šitas mokslas jau yra sudėtas iš psichologijos teorijų. Todėl krikščioniška neapykanta yra geras biznis tiems, kurie planuoja pasaulinio vystymosi tendencijas. Krikščionims neužtenka, kad tos neapykantos dėka gimė toks dalykas, kaip INKVIZICIJA. Krikščionims neužtenka, kad jų neapykantos pasekmės sukėlė komunizmo bangą, krikščionims vis dar neužtenka, kad Italijoje, Ispanijoje ir Vokietijoje gimė fašizmas, t.y. labiausiai katalikiškosiose šalyse. Katalikiška neapykanta pasitarnavo tam, kad Žečpospolitoje prasidėjo pilietinis karas, kuris turėjo ir religinį pagrindą. Ko pasekoje, Rusija suvienijo provoslavus ir šiandien turime tai, ką turime. Matomai, šita religija negali egzistuoti be neapykantos savo artimui, nors Kristus sakė “Mylėk savo artimą, kaip patį save”. Švietimo sistemoje visa tai nėra įvertinta, todėl nėra TIKYBOS MOKSLO, nes katalikai išdūrė Švietimo ministeriją, kad mokyklas paversti savo tikėjimo platinimo vietomis. Todėl tikyba tapo ne mokslo sritimi, kur turėtų būti supažindinami mokiniai su įvairiomis religijomis, o katalikų bažnyčios filialais. Ir visa tai labai brangiai kainuos tiems patiems krikščionims, kurie pagal savo įpročius kaltins velniais viską aplinkui, tik ne save.     

Ko nepraneša matrioškinė elertė       2017-05-14 7:45

Šios kadencijos Seimas dar kartą sužibėjo. Registruota pataisa, kuria remiantis būtų galima atimti vaikus iš tėvų, kurie išvažiavo į užsienį užsidirbti ir paliko savo atžalas seneliams ar kitiems giminaičiams!
Šios neįtikėtinos pataisos autorius - Seimo naujokas valstietis Robertas Šarknickas. Parlamentaras sakosi projektu siekiantis, kad kuo mažiau vaikų augtų valstybinėse įstaigose ir kad kuo daugiau jų būtų įvaikinti.
Civilinis kodeksas numato, kad įvaikinamo vaiko tėvų sutikimo nereikalaujama, jeigu tėvai yra nežinomi ar mirę, jeigu tėvams neterminuotai apribota tėvų valdžia arba jeigu tėvai pripažinti neveiksniais arba paskelbti mirusiais. O R.Šarknickas kodeksą nori papildyti tokia nuostata: „Įvaikinamo vaiko tėvų sutikimo nereikalaujama, jeigu vaikas nuo gimimo negyvena su tėvais, tėvai jo neaugina, nelanko valstybinėje institucijoje daugiau nei 1 metus, vaikas tampa galimas įvaikinti, jeigu teismo keliu yra padarytas atskyrimas nuo tėvų“.
„Jei tėvai jo neaugina“. Ši formuluotė reiškia, kad tūkstančius vaikų, gyvenančių su giminaičiais, bus galima atimti iš užsienin užsidirbti išvykusių tėvų ir kam nors duoti įsivaikinti. Juk tikrai tada mažylius augina ne tėvai, o tie, pas kuriuos vaikai gyvena. Tačiau juk dauguma žmonių ne iš gero gyvenimo emigruoja. Kaip gyventi Lietuvoje, kur kainos kyla daug sparčiau nei algos, ypač jei ta alga - minimali? Kartu vežtis vaikus ne kiekvienas turi finansinių galimybių, o ir nori, kad jie lankytų lietuviškas mokyklas bei darželius.
Tai, kas siūloma dabar, kvepia tuo, kas vyksta Norvegijoje, kur siautėja žiauriai pagarsėjusi „Barnevernet“.
Prisiminus ankstesnę Valstietės Šakalienės pataisą, kuri, kyla įtarimų, kad visgi „Barnevernet“ Lietuvoje turi savų interesų. Parlamentarai Mykolas Majauskas bei Dovilė Šakalienė siekė nustatyti, kad „nepriežiūra - kito asmens nuolatinis nepakankamas pagrindinių vaiko fizinių, emocinių, socialinių poreikių tenkinimas ar netenkinimas“. Už nepriežiūrą tėvams būtų galima kelti baudžiamąsias bylas, atimti vaikus.
Tačiau prisiminkime, kad gyvename valstybėje, kurioje apie 700 tūkst. žmonių gyvena žemiau skurdo ribos.
Pati valstybė neužtikrina žmonėms pakankamo pragyvenimo lygio,tyčia didina skurdą, bet pradeda kelti skandinaviškus reikalavimus. Jei pritartume tokiems siūlymams, daugybė tėvų negalėtų užtikrinti minėtos nuostatos laikymosi ir iš jų būtų galima atimti vaikus.
Kyla įtarimų, kad pataisos reikalingos tam, kad skandinavai galėtų įsivaikinti daugiau Lietuvos vaikų.
Nenustebtume, jeigu paaiškėtų, kad tos dosniai skandinavų finansuojamos lietuviškos “visuomeninės” organizacijos, kurios piketavo prie Seimo, yra finansuojamos tų pačių skandinaviškų organizacijų, kurios Norvegijoje įdiegė gestapinį vaikų grobimo modelį.

Raigerdas apie lietuviškus norus        2017-05-13 18:14

Pirmiausia, kodėl niekas negali pakisti? Negali pakisti todėl, kad nėra įvardinamas toks reiškinys, kaip pilietinis karas Lietuvoje. Kaip žinia, Rusijoje buvo pilietinis karas, kurio metu nugalėjo bolševikai. Užgrobę valdžią jie toliau EKSPORTAVO PILIETINIŲ KARŲ KURSTYMĄ Į VISAS KAIMYNINES ŠALIS IR Į VISĄ PASAULĮ. Manau, kad nėra nei vienos Rusijos kaimynės, į kurią nebūtų bolševikų EKSORTUOTAS PILIETINIS KARAS. Ar jis baigėsi? Pats karas baigėsi, bet ar praėjo Rusijai noras EKSPORTUOTI PILIETINĮ KARĄ? Ne, šitas noras nepraėjo, nes Rusiją kankina senų teritorijų atgavimo troškulys. Todėl nereikia mūsų tautiečių gąsdinti rusais, nes tai nėra tiesa, bet reikia įvardinti patį faktą, kad Rusija, keičiantis įvairiems sekretoriams, diktatoriams ir prezidentams išlieka ištikima pagrindinei savo vykdomos politikos krypčiai - PILIETINIO KARO EKSPORTO. Todėl Lietuvos politika turėtų būti atitinkama, kad neutralizuoti šią Rusijos grėsmę.
Antras svarbus dalykas, kad mūsų krikščionys neatsisako savo ankstesnės politikos - pulti, naikinti, diskriminuoti visus, kas yra ne krikščionis. Taigi, iki pat šiandien nėra atsiprašyta Lietuvos žmonių dėl pastovaus pagonybės niekinimo, jų menkinimo, rezgimo įvairių klastingų dalykų mokyklose, siekiant vieno tikslo - sunaikinti Lietuvoje pagonybę, kad padaryti visu krikščionimis. Tokius utopinius tikslus krikščionys turėjo prieš 600-700 metų, tokius jie tebeturi ir šiandien. Šita religija kursto nesantaiką tarp religinių grupių ir pastoviai tvirtina, kad “visi gyvuliai yra lygūs, bet yra kiti yra lygesni”. Tai skaldo mūsų tautą, naikina mūsų šaknis, naikina mūsų tradicijas ir mūsų lietuvybę, kuri išskiria mus iš kitų tautų. Pagonybė dažnai tampa krikščionių patyčių objektu, nors pagal dvasinės sveikatos principus mūsų pagonybės yra šimtus kartų teisesnė ir tobulesnė nei krikščionybė. Tai galima įrodyti moksliškai palyginus krikščionių ir pagonių apeigas su jų kraujo gėrimu ir Kristau kūno valgymu, ir pagonių meile amžinoms tiesoms, kurią simbolizuoja ugnis, meilė gamtai ir gyvybei, medžiams ir kitoms gyvybės formoms suteikiant dvasinės energijos galią, kurios gali pasisemti sau ir pats žmogus. Apeigos atliekamos gamtoje, todėl nieko gražesnio net sugalvoti neįmanoma. Tai yra labai sveika tiek dvasine prasme, tiek kūniška prasme religija. Ir tai yra mūsų NACIONALINĖ RELIGIJA, TAI YRA MŪSŲ KULTŪROS DALIS ir MŪSŲ TAUTOS TURTAS, IR TAI YRA MŪSŲ ŠAKNYS. Kaip galima leisti savo žemėje tyčiotis tiems, kurie iki pat šiandien vis dar nenustoja įrodinėti SAVO TEISUMĄ ir savo apsišaukilėškumą, kad jie yra tie tikrieji DIEVO ŽINOVAI IR PASEKĖJAI, o visi kiti yra nieko verti tikėjimai. Juk tai yra ta pati žydų rasistinė teorija, kad jie yra išskirtiniai, dėl kurios jie patys ir nukentėjo. Tuo rasizmu užsikrėtė vokiečiai ir gavo tokią dovaną už tai, kaip fašizmas. Dabar tuo fašizmu susirgo Rusijos Provoslavų Cerkvė.
Lietuvai reikia grįžti prie savo šaknų ir tęsti tą POLITIKĄ, KURIĄ SKLEIDĖ GEDIMINAS: “Net užėme svetimas žemes, nekeiskite tos tautos papročių, tradicijų ir tikėjimo”. Kodėl tai negali tapti šiandieninės Lietuvos pagrindiniu politiniu principu? Šito neleis įgyvendinti labai “didele meile savo artimui” degantys krikščionys. Kol tauta bus draskoma įvairiausių kvailybių, vieningos Lietuvos nebus. Ir kalba eina tik apie tai, kam atiteks tas gardus kąsnis - Lietuva. Jeigu mūsų politikai būtų SĄMONINGESNI (ko per dieną padaryti neįmanoma), tai visa tai seniai būtų įgyvendinta. IR TADA MES JAUSTUMĖS, KAD ESAME SAVIMI, NES TĘSIAME MŪSŲ PROTĖVIŲ PALIKTĄ IŠMINTINGĄ SANTYKIŲ TARP ŽMONIŲ POLITIKĄ. Bet tokie dalykai mūsų politikams šiandien yra nepasiekiamas dalykas, nes jų ASMENINIAI INTERESAI YRA AUKŠČIAU TAUTOS INTERESŲ.

Raigerdas apie lietuviškus norus        2017-05-13 17:23

Jie yra labai paprasti: “Tegul pradeda kristi manų košė iš dangaus”. Koks pribloškiantis noras nieko nedaryti bet gyventi geriau nei Amerikoje. Matyt, tas komunistinis tvaikas, tik dabar dar su kryželiu rankose, dar negreit išgaruos iš Lietuvos. Kodėl Lietuva taip sminga žemyn? Net sprendžiant pagal čia esamus komentatorius -Juozapą ir jo keletą pakalikų, ir dar keletos šmeižikų- šiandieniniams lietuviams yra sunku išmokti daiktus įvardinti savais vardais. Štai lietuviui gali rodyti į klevą, jis jį mato, kad tai yra klevas, bet sako:“kaip čia pasakius, medis yra medis, visi jie panašūs, o ar čia klevas ar ne, tai sunku pasakyti, nes tai priklauso nuo nuotaikos, nuo aplinkybių...”. Taigi, tų paprastų dalykų, kurie yra budizme, šiandieninį lietuvį išmokyti tapo beveik neįmanomu dalyku. Paimkime tą patį Kristaus mokymą, kur jis sako:“Jūs klausysitės, bet negirdėsite, jūs žiūrėsite, bet nematysite. Kas girdi-teklauso, kas mato-težiūri”. Ir štai net po 2000 metų krikščionys taip nieko ir nepasimokė iš Kristaus. Jiems mokytis iš Kristaus nėra reikalo, kaip ir mūsų politikams nėra reikalo mokytis iš Vydūno, nes jie žino geriau, ką daryti. Kodėl niekas Lietuvoje negali pakisti? Negali pakisti dėl tų pačių paprasčiausių dalykų apie kuriuos buvo kalbėta prieš 2000 metų ir anksčiau. Lietuvos politikus yra apsėdusi arogancija ir kada jie nuo jos pasveiks? Tik po dar vienos revoliucijos. O dabar apie tai, kodėl klevą reikia vadinti klevu, o ne orangutangu ar kosminiu laivu?
Čia šioks toks sąrašas, ką reikia padaryti nedelsiant, ir kas nebus daroma nedelsiant:
  1)Lietuvos politikams kažkas tai turi paaiškinti, kad INFORMACIJA YRA SVARBIAU UŽ DUONĄ, UŽ KITUS PILVO KLAUSIMUS, IR SVARBIAU UŽ BET KOKIO BRANGUMO MATERIJOS GABALĄ.
  2)Tiesiog katastrofiškai nupušusiems mūsų politikams kažkas turi paaiškinti, kad PRIVATŪS ŽINIASKLAIDININKAI TURI SAVO KOMERCINIUS INTERESUS IR JIE NIEKADA NEIŠKELS AUKŠČIAU VALSTYBINĖS REIKŠMĖS REIKALŲ VIRŠ SAVO KOMERCINIŲ INTERESŲ. REIŠKIA VALSTYBĖ PRIVALO IŠSTENĖTI SAVO VALSTYBINĮ INFORMACIJOS ŠALTINĮ, KURIS DIRBTŲ PAGAL PRINCIPĄ, KAD VALSTYBINIAI REIKALAI BŪTŲ AUKŠČIAU UŽ JŲ SAVANAUDIŠKUS, EGOISTINIUS, NARCIZINIUS IR KITUS PATOLOGINIUS NORUS. VISI ŠITIE IDIOTAI, KURIE NESUGEBA SUVOKTI TOKIO PAPRASTO DALYKO NEGALI DIRBTI TOKIOJE LRT. Valstybiniai reikalai tai nėra kažkokių tai išsigimusių partijėlių reikalai, šito taip pat nereikia painioti.
  3) Nupušę mūsų politikai nesugeba suvokti, kad INFORMACIJA IR TOS INFORMACIJOS INTERPRETACIJA YRA DU SKIRTINGI DALYKAI. Tas interpretacijas mes matome iš dabartinės DELFIO VARPINĖS. Rentininkas Valatka interpretuoja pagal savo sugedimo laipsnį, bet mūsų politikams vaidenasi, kad tai yra INFORMACIJA.
Todėl pas mus informacijos yra kruopelytės, kurią turi išsijoti ir gauti panašiai tiek, kiek žmonės surenka gintaro mūsų pajūryje. Žiniasklaida yra užtvindyta nelabai protingų ir netgi nevykėlių žurnalistų INTERPRETACIJOMIS, kurias skaito tie, kurie patys nesugeba perskaityti teksto ir suprasti, kas ten parašyta. Taigi, Kristaus žodžiai pasakyti prieš 2000 metų, tapo neįkandamu dalyku mūsų politikams. Jiems, pasirodo, taip pat nereikia INFORMACIJOS, nes jiems maloniau yra skaityti INTERPRETACIJAS kažkokio tai silpnai išsilavinusio žurnalisto. Būdami tais, kurie NEGIRDI IR NEMATO dėl juos apnikusios AROGANCIJOS, jie nepajėgia suprasti ir to paprasto dalyko, kad ne visiems reikalingos rentininko VALATKOS interpretacijos, nes ne visi Lietuvos žmonės yra tokie nupušę, kokiais tampama SEIME kažkokiu tai stebuklingu būdu.

skaitykite ekspertai.lt       2017-05-13 7:02

Lietuvos prokurorai užtikrintai gali pasakyti, kad Neringos Venckienės klausimas nesisprendžia labai greitai.

Paskelbta: 2017-05-11 08:46 Autorius: ekspertai.eu

Nieko nebus iš LRT       2017-05-12 21:01

Žiūrėk nežiūrėjėjęs,pūsk nepūtęs bet dvasią lavonui per rūrą nebeįpūsi.
Tai ką daryt?-paklausit.
Atsakysiu kaip Holmsas:“Elementaru”.
Jei visuomeninė,tai finansuokime visuomeniniais pagrindais ir įkurkime pagal savo kurpalį.Toks kūdikis mums visies būtų labai mielas ir artimas.

Svarbus klausimas       2017-05-12 19:44

O kodėl tautiniams patriotams nepabandžius įkurti savo TV kanalą? Pavyzdžiui, verslininkas K.Pukas vienas sugebėjo įkurti savo TV kanalą, tik bėda tame, kad jo televizijoje politinės publicistikos jokios nėra, o visas tautinis patriotizmas prasideda ir baigiasi tik atliekamomis lietuviškomis liaudies dainomis bei šiuolaikinėmis (ne popsinėmis) estradinėmis melodijomis.

Dream stalker from Runkelistan > staska       2017-05-12 17:13

Autorius norejo padariti taip kad visu musu mokesciu moketoju islaikoma ziniasklaida LRT, NE TARNAUTU! vien čekistu-konservu sistemai.
——————————————————-
“Ne įstatymas daro ta televizija labiau visuomeniška, o joje dirbantis žmonės”  visokias Jakilaicius, Miliutes su panoramos vedeja reiketu atleisti is karto.

stasys        2017-05-12 11:20

Tema pritilo, taip ir liko neaišku tai vizgi kokia LRT autorius norėtu matyti . Netikiu kad kitokia balsu dalyba galėtu pakeisti ka nors daugiau nei tik raktus toje el. skydinėje .Ne įstatymas daro ta televizija labiau visuomeniška, o joje dirbantis žmonės su tuo turinio tinkleliu kuri matome žydruose ekranuose .

Dream stalker from Runkelistan > $+$       2017-05-12 7:58

Esi raudonas pelesis uzsiklojes vatnikais.

$+$       2017-05-11 22:17

Idekite straipsnį iš LŽ “Vakaro skaitiniai. Winstono S. Churchillio prisiminimai: Pakeliui į katastrofą”.

Tai pirmas atvejis Lietuvos istorijoje, kai žiniasklaida mini Adolfo Hitlerio krikštatėvį ir Trečio Reicho įkūrėją Ernst Hansfsaengl.

Taip, tai tik Bavarijos žydas, dirbęs britų M-6, atstovavęs Federalinio Rezervo interesus Veimaro Respublikoje, po Wall sreeto žurnalisto priedanga.

Persona, apie kurią nutyli visi “holokausto” misterijų kūrėjai.

Tai tikrai tema, verta diskusijos! Neliks nei Pergalių, nei nugalėtojų!!!

Daug putų       2017-05-11 20:21

įdomiausia, jog visi tie “raigeradai”, “stasiai” ir kiti jų bendrai, labai daug putų čia pridrabstė beklykdami apie tai kokie blogi tarabildos ir juozapai, bet visame tame staugime nėra nei vieno tikro kontrargumento.
vien zoologinė neapykanta ir karštas noras išsaugoti esamą stagnaciją brežnevinio stiliaus lrt.

Dream stalker from Runkelistan        2017-05-11 19:18

“Gal gėriau bandykit nuviliot gudrumu.Vienžo,ko nors įpilkit ko nors skanaus į jovalą ir tegul lapnoja.”
Tam kad “gudraut” reikia prota turet, o kaip mes visi puikiai matom čekistas ipatingai nepasižimi intelektiniais sugebejimais.
O seip runkelis kaip ir kiekvienas čekistas viliojasi “bapkemis”, bet kadangi čekistas yra bukas ir gobšus avinas. Jis bando viliot bet kuom, tik ne “bapkemis”.

Holmsas       2017-05-11 17:50

Ui,tamstos damos ir misteriai galvokit pirmiausia keip nustumt kiaulę nuo lovio jos nepajovus ,o tada jau galėsite svarstyt kaip nepastebėtiems atsiimt skydinę TV.
Žviegimo bus daug ir stipraus.Girdėsis garsas intervale tarp Helsinkio ir Briuselio,o gal ir toliau.
Gal gėriau bandykit nuviliot gudrumu.Vienžo,ko nors įpilkit ko nors skanaus į jovalą ir tegul lapnoja.

Dream stalker from Runkelistan > Reigardui        2017-05-11 17:44

“Žydams buvo liepiama prisisiūti geltoną žvaigždę, ir neleidžiama buvo Lietuvoje jiems vaikščioti šaligatviais, nes jiems buvo nurodyta eiti gatve, kaip ir arkliams traukiantiems vežimus. ”
Zydams su zvaigzdemis buvo grieztai draudziama, turite bet kokius artimus santikius su cekistu veisles kalitemis. Bet kazkokio velnio tos kalites vis vien, pastoviai maisosi ant kelio.

Dream stalker from Runkelistan       2017-05-11 15:19

Slaptas stalkeriu ordenas nesupranta! ko tas čekistas nerimsta? rinkimai renkasi runkeliui smegenis plaunasi. Kokia gi tu pakeitimu prasme?

stasys        2017-05-11 14:05

Man nėra tikslo aiškintis kokie vėjai Juozapo sovietinėse „fortkėse“ pučia ..gal rytu .. o gal iš vakarų ..kai Jedzitei pilvas triūsia . ..visko nesupaisyti ir lentinėliu visiems tiems Juozapo pasvaigimams sudėlioti neprigalvosi .Jei Juozapėliui reikia tos raudonos saulės ..LRT ? kodėl gi jam jos neduoti ? imkime ir nupieškime ..didele su lig visa siena ..tilps po ja ir žemdirbiai triūsiantys ..ir šaltkalviai mojuojantys ..bus ir mokytojai klūpantis prieš mąslų didžiojo VADO veidą ..Tikslas ne tik pateisina priemones , bet ir žodžius renkasi skirtingus ..tai yra tokius kokius būtina pasakyti .Reigardai ..Tamstos pasišventimas gilintis į viską kartais netgi glumina ..

Raigerdas>nesektantei Jadzei       2017-05-11 12:30

Jadze, kad nematyti pagal kokius požymius tu esi ne sektantė? Raigerdas sektantas, o tu ne sektantė. O kokie yra to ne sektanto požymiai? Na, ne sektantė Jadzė siūlo visiems, kas su ja nesutinka, ant subinės užsidėti pjautuvą ir kūjį. Ir tai yra visas Jadzės ne sektantiškumo požymis? O tai kuo skiriasi Jadzės ne sektantiškumas nuo Šarikovo neapykantos katėms? Įdomus tokių žmonių, kaip Jadzė ar Šarikovas, mąstymas - jie niekaip nesugeba suprasti, kuo baigiasi tas dantų griežimas, ta neapykanta jiems patiems? Bet gal Jadzės yra beviltiška šito klausti, ji vis vien Bulgakovo neskaitė.

Jadzė       2017-05-11 12:02

Nesupratau sektanto. Atrodo jam patinka Siaurovizija, kaip ir senam kontoriniam staskai.

Raigerdas        2017-05-11 11:55

Čia netgi yra tokių pasiūlymų: “O žinote ką LRT TARYBA IŠGELBĖS VISKĄ”. Na, įdomus reiškinys su kai kuriais žmonėmis dedasi. Jie matė, kaip nedirba tarybos, jie matė kaip sugriuvo ta TSRS su visomis tarybomis, bet praėjus laikui vėl pradeda verkšlenti: “MUMS REIKIA TARYBŲ”. Kodėl jiems reikia Tarybų? Todėl, kad ten galima tarškėti, ką nori, “diskutuoti”, pliurpti, o po viso šito nueiti išgerti alaus ir vėl papliurpti. Šita LRT TARYBA yra VALDYMO PARODIJA ir NEMOKŠIŠKUMO DEMONSTRAVIMAS. ON THE TOP šios LRT televizijos turi būti DIREKTORIUS, o taryba turi būti sudaryta iš ten dirbančių vadovų, o ne iš kažkur tai paskirtų politinių ar visuomeninių KOMISARŲ ar kitokios velniavos. Lietuvoje dabar yra KOLEKTYVINIO PROTO MANIJA - TARYBOS, KOMISIJOS, KOMITETAI IR T.T. Pažiūrėkite į SEIMO istoriją ir pamatysite, kai Lietuvos ir Lenkijos didikai sumenkino KARALIAUS VALDŽIĄ, ta pirmoji Europos sąjunga išnyko visai ir buvo padalinta, kaip torto gabalas. Ir iš to nesugebama pasimokyti: vėl lipama ant to pačio grėblio su KOLEKTYVINIO PROTO DANTIMIS. Jau Lietuva džiūsta ant akių, bet vis tiek TEGYVUOJA KOLEKTYVINIS PROTAS su N valdžių, kur kiekviena traukia vežimą į savo pusę. Ir tūla Jadzė negali paaiškinti, kodėl MOKESČIAI YRA MOKAMI KAIP UŽ VIENĄ VALDŽIĄ, O JIE KAŽKODĖL TAI SKAIDOSI Į DAUGELĮ VALDŽIŲ, NORS VISKAS TURĖTŲ KONCENTRUOTIS VIENOSE RANKOSE. KIEK VALDŽIŲ REIKIA 2 MILIJONAMS VALDYTI? Lietuvoje daug valdžių, o paklausti nėra ko, kodėl ta institucija ar kita dirba visiškai blogai. LRT tapo irgi dar viena savotiška VALDŽIOS INSTITUCIJA. Matote, ten valdo TARYBA. Nejaugi nesuprantate, kad ji nieko ten negali valdyti, nes tai yra pamišusių žmogelių sugalvotas triukas, kad ĮSISAVINTI DAR LIŠNŲ VALSTYBĖS PINIGŲ, NES JIE NEŽINO, KUR JUOS DĖTI. JIE GI NIEKIENO, T.Y. VALSTYBĖS. Kodėl niekas neužduoda tokio klausimo: ar mūsų valstybė yra gyvas organizmas? Jeigu gyvas, tai kokia tos valstybės būklė? Jeigu bloga, tai yra konkretūs žmonės, kurie GADINA TOS VALSTYBĖS BŪKLĘ. Kas jie? Jeigu LRT chebra sugalvojo tokią idiotišką valdymo sistemą, kuri jau nedirba ne pirmus metus, tai kame yra reikalas, kad šita problema nėra sprendžiama? Kieno tai yra interesas, kad žmonės Lietuvoje negautų informacijos? Privatūs DELFIAI dirba pagal privataus kapitalo interesus. Ir tegul jie dirba į sveikatą. BET VALSTYBĖ PRIVALO INFORMUOTI SAVO GYVENTOJUS IR JOKIU BŪDU NESTATYTI INFORMACIJOS Į PRIKLAUSOMYBĘ NUO DELFI VYR. REDAKTORĖS PIRMADIENINĖS AR PENKTADIENINĖS JOS NUOTAIKOS. Informacija yra gyvybiškai svarbus dalykas valstybės gyvenime. Tik pagalvokite, kokio bukumo mes turime valdžią, koks yra mūsų visuomenės niekinimas, kad nesuprasti šito paprasto dalyko. Ir viskas, kas vyksta su valdžia, tai važiavimas nuo vieno kraštutinumo, prie kito kraštutinumo. Panašūs dalykai vyksta ir Rusijoje, tik tas bangavimas vyksta didesniu. Įvyko pribloškiantis lietuvių suslavėjimas. Dalis suamerikonėjo. Štai, ką reiškia prarasti savo šaknis.

Raigerdas >Jadzei        2017-05-11 11:06

O kodėl neprisiklijuoti to kūjo ir pjautuvo prie savo subinės? Kodėl būtinai prie Raigerdo? Kodėl neparodyti pavyzdžio? Tu, kaip tas E. Masiulis: siūlo Seime įteisinti prostituciją, bet pats pavyzdžio nenori parodyti.
Tai, gal pabandyk, Jadze? Gal Vilniuje tai taps nauja mada? Tada tikrai tave per LRT parodys.
Matau čia naujų proletarų ir Jadzė pasiruošusi vesti naujas LRT laidas, o tiems, kurie jai nepatiks, kaip Raigerdas, bus pasiūlyta ant subinės užsidėti kūjį ir pjautuvą. Žydams buvo liepiama prisisiūti geltoną žvaigždę, ir neleidžiama buvo Lietuvoje jiems vaikščioti šaligatviais, nes jiems buvo nurodyta eiti gatve, kaip ir arkliams traukiantiems vežimus.
Pasirodo, Jadzė svajoja apie naują madą tiems, kurie su ja nesutinka: prisiūti ant subinės kūjį ir pjautuvą. Ir Jadzė taptu nauja LRT žvaigžde Lietuvoje. Čia tikriausiai vietoj Miliūtės?

Raigerdas        2017-05-11 10:49

Pagal Juozapo proletarinį mąstymą, iš Prezidentės reikia televiziją atimti, iš kitų irgi reikia atimti ir atiduoti Juozapui, kuris per TV pradės aiškinti, kad Konstitucija turi būti rašoma ESKIZAIS, o kitas dar protingesnis už Juozapą sakys, kad KONSTITUCIJĄ REIKIA RAŠYTI NATOMIS IR TAM REIKALUI REIKIA ORGANIZUOTI DISKUSIJĄ.
Taigi, mes matome dvi įdomias grupes žmonių: 1)Elitinis mėšlynas, kuriam vaidenasi, kad visuomenė yra ta minia gyvulių, kuriuos reikia ideologiškai nukreipti ten, kur reikia - tai Gebelso, Lenino, Stalino ir kitų diktatorių pasekėjai; 2) Maištininkai, kurie įsitikinę, kad bet kokia valdžia yra blogai. Būtinai reikia tą valdžią nuversti ir patiems atsisėsti į jų vietą. Atsisėdus reikia pradėti dalinti. Reiškia reikia iš vienų atimti ir atiduoti kitiems, svarbiausia, nepamirštant savęs.
  O jeigu atmetus visas tas sapaliones, iliuzijas ir utopijas, tai pirmiausia, reikia išsiaiškinti, kas yra valstybė Valstybė – tam tikroje konkrečioje teritorijoje gyvuojanti politinė organizacija, turinti nuolatinę valdžią, nuolatinius gyventojus, apibrėžtą teritoriją ir suverenitetą. Reiškia mes viską turime, išskyrus LYDERIUS. Vadovauti gali ne tas, kas nori, o BŪTENT LYDERIS. Pagal tą proletarinį mąstymą, kaip sakė Leninas, “valdyti valstybę gali kiekviena melžėja”. Ir tas Lenino principas buvo sėkmingai įgyvendintas Lietuvoje. Tiesa, dabar reikalaujama dar kokio nors VU diplomo. IR NIEKUR LIETUVOJE NEREIKALAUJAMA, KAD VADOVAS BŪTŲ LYDERIS. Kažkada lietuviai turėjo ŽYNIUS. Jie buvo lyderiai. Jie buvo vedliai. O dabar vos ne kiekvienas kvailys gali būti SEIMO NARIU. Tiesa, dabar sakoma, turi būti dar ir profesionalas. Taip, tai taip, bet vadovas turi būti LYDERIS. Todėl TV turi turėti aiškius tikslus, o ne tuos priplaukusius, aptakius tikslus, kurių vis siekiama, siekiama, siekiama, siekiama. Pažiūrėkime į tokią figūrą, kaip Radzevičius, kuris toje LRT buvo pirmininku. Ar jis yra Lyderis? Jis neturi jokių LYDERIO požymių. Bet jis moka manipuliuoti, aptakiai kalbėti, “ginti” žodžio laisvę ir t.t. Visa tai yra MUILO OPEROS. Kiek dabar matau, MUILO OPERŲ GERBĖJAI NORI IŠ LRT PADARYTI MUILO OPERŲ TV.

Jadzė       2017-05-11 10:36

O kaip gi be KGBistų? Staska, prisiklijuok tą kūjį ir pjautuvą sau prie kaktos, arba Reigardui prie subinės. Abiems iš kišenių kyšo tos atributikos rankenos. Mūsų LRT, kokia dabar yra (neskaitant LRT Kultūros programos) yra Putininės Kiseliovo TV pusseserė, valdoma Prezidento ir slaptųjų tarnybų. Štai ką tamstelės ginate.

Raigerdas        2017-05-11 10:20

Juozapo Ir Tarbildos norai - socializmo televizija. Tai nostalgija socializmo televizijai. O tada Ovidijaus Vyšniausko ar kokio nors Stipcino gerbėjai sakys, kad MUMS IR REIKIA. Tegul mūsų Ivanauskaitė dainuoja ten dieną naktį. O kuo blogesni genederistai? Jie sakys, kad nori LAISVOS LIETUVOS ir jie nori, kad visur būtų reklamuojamos lėlės su visais lytiniais organais. kam reikia apgaudinėti vaikus? Tegul mato taip, kaip yra. O kaip tada bus su psichiniais? Jie irgi pradės šaukti, kad mums reikia savos laidos, mes gi nekalti, kad mes tokie. IR NEI VIENAS IŠ IŠ JŲ NENORĖS MOKĖTI. TAI KATEGORIJA ŽMONIŲ, KURI PASTOVIAI GYVENA IDĖJA, KAD VISKAS (O FAKTIŠKAI TIK JIEMS) TURI BŪTI UŽ VELTUI. Imu gerą pavyzdį. Štai Visarionas Rusijoje. Jis netarška, o veikia konkrečiai.“1995 metais Visarionas su savo pasekėjais Krasnojarsko krašte, Kuragino rajone, Sajanuose, prie Tiberkulio ežero įsteigė komuną „Saulės miestą“. Įstodami į ją žmonės atsisako privačios nuosavybės ir atsiskiria nuo išorinio pasaulio. Pagrindinė religinė praktika yra meditacijos susikabinus rankomis ir garbinant Kūrėją, tačiau kiekvienas žmogus taip pat gali užsiimti ir asmeninėmis dvasinio tobulėjimo praktikomis, turėti savus ritualus. Komunos tikslas – sukurti alternatyvią visuomenę, kurioje meilė vienas kitam, gamtai ir Kūrėjui pasireikštų praktiškai.
Komunoje gyvena (2006 m.) apie 5000 žmonių, suvažiavusių daugiausia iš buvusios Tarybų Sąjungos. Atvykusieji atiduoda visą turimą turtą, kadangi turi įsirengti būstą. Dalis žmonių ten vyksta lyg į piligrimystės vietą ir gyvena laikinai. Visi bendruomenės nariai valgo tik vegetarinį maistą, o pats Visarionas yra veganas. Jis teigia, kad veganu turėtų tapti bet kuris galintis. Komunoje nerūkoma ir negeriama (tą draudžia „Paskutinis Testamentas“), atsisakoma cukraus, kavos, saldainių. Žmonės verčiasi žemės ūkiu, miško gerybių, žolelių rankiojimu, žiemą užsiima amatais, kūryba. Visarioniečiai praktikuoja įvairius alternatyviosios medicinos metodus (žolininkystę, akupunktūrą, masažus), turi savus medicinos specialistus. Veikia mokyklos, kur vaikai apmokomi išgyvenimui reikalingų amatų, skatinamas bendruomeniškumas, gerumas, meniškumas”.
  Tai, gal vietoje tarškėjimo galima pradėti konkrečiai? Kas mokės už tai, ko nori Juozapas? Pats jis už jokią laidą neužsimokės.

stasys        2017-05-11 9:01

Perskaičius juozapo su tarabildos pasvartimus belieka tik nutarti kurioje Lietuvos vėliavos dalyje pripiešti sovietinį kūjį ir pjautuvą . Tipiški ‘patriotai’ savo idėjoms ..smile

Dream stalker from Runkelistan        2017-05-11 8:30

“P. Gražulio siūlomos pataisos iš esmės irgi nieko nekeistų, nes sudarant LRT Tarybą, papasavus daugiau galių Seimui pati Taryba vis viena bus partinių politikų ir prezidentūros mūšio aikštelėje, taigi, nė kiek ne daugiau visuomeninė.”
Kitu budu kazka pakeist kaip ir nera. Atskiri propagandos transliutoju rinkimai tai bus tas pats politinis zaidimas.
——————————————
Bet is esmes tai nieko nepakeis, nes rinkimu pas mus vistiek nera.

Tarabilda abai       2017-05-10 23:10

Kas padarys? Ogi Konstitucinis Teismas. Tik reikia tiksliai suformuluoti klausimą ir rasti būdą, per ką tą klausimą Konstituciniam Teismui pateikti.

aba       2017-05-10 22:52

Nuostabūs utopiniai projektai.
Nes net nesvarstomas klausimas-kas ir kokiu būdu tai padarys.

Juozapas       2017-05-10 21:55

Gerai, šnekėsiu stambesnėmis kategorijomis. Nesismulkinsiu.
Tai va- kad Navionalinis visuomeninis transliuotojas butų tikrai nepriklausomas, reikėtų a kad Tauta jį valdytų tiesiogiai.  Tai reiškia jog nei semas, nei vyriausybė, o ir prezidentūra negalėtų daryti jokio povekio LRT. Finansavimas būtų numatytas Pagrindiniame įstatyme- konkretus procentas nuo biudžeto. Lrt tarybos narių bei redijo ir tv vadovybės atlyginimai būtų skaičiuojami pagal formulę : vid. valstybėje esančio samdomo darbo užmokesčio vidurkis A padaugintas iš kofeciento “B” ir metinio bendro visuomenės pasitikėjimo reitingo. Kadangi LRT misija yra šviesti visuomenę bei tarnauti tautos komunikavimui piliečiams ir bendruomenėms dėl krašto gyvenimui ir raidai aktualių klausimų, o taip pat tai būtų vieta kur visuomenė gali kelti klausimus valdžiai- LRT nedalyvautų populiarumo reitingavimuose, nes pop pramoginės laidos LRT nebūtų transliuojamos. LRT netransliuotų “tuštučių” šou, nerodytų “gyvenimo būdo/stiliaus” laidų apie pop ir biznio veikėjus.
Nei semas nei vyriausybė negalėtų kištis į LRT veiklą. Įstatymai liečiantys LRT veiklą galėtų būti priimami tik referendumu kurių iniciatyvą turėtų vienodomis teisėmis seimas ir iniciatyvinės piliečių grupės ir bendruomenės.
Nacionalinio Visuomenės transliuotojo Įstatymas būtų konstitucinė norma, tad pakeitimams padaryti reikėtų tiek balsų kaip ir Pagrindinio Įstatymo pakeitimams.
Nacionaliniam Visuomeniniui transliuotojui priklausytų ir didelis, moderiai sukurtas Visuomeninis Naujienų, žinių bei pilietinių diskusijų portalas, kuriame suprantama neūtų reklamos ir įžūliai lipančių ant galvos banerių.
Taip LRT portale nebūtų popso naujienų ir liberastiškos gyvensenos ir paleistuvysčių propagavimo.

Tarabilda       2017-05-10 21:23

Juozpui
Įdomiai sudėliojai. Sakyčiau, per smulkmeniškai su tais visais metų skaičiais ir bausmėmis. Svarbiau dabar principiniai dalykai. Sutinkam ar ne, kad LRT turi būti visiškai depolitizuota ir bet kokio rango politikų kišimasis į visuomeninį transliuotoją būtų paskelbtas antikonstituciniu ir užsitrauktų baudžiamąją atsakomybę kaip antivisuomeninė ir antivalstybinė veikla.
Toks visuomeninis transliuotojas darytų pagadą ir valstybės politikoje. Puikiai suprantate, kaip. tai būtų visuomenės forumas, kur mes ir galėtume pasakyti savo nuomonę ne nusususiems kontoriniams suskiams, kurie čia yra pagrindiniai skaitytojai ir komentuotojai a la stskos, o pakalbėti su Lietuvos žmonėm, kurių dar nespėjo galutinai suraityti į ožio ragą visas tas politinis šiukšlynas.

Pagiriamasis Žodis Juozapui       2017-05-10 21:12

Neblogai,neblogai.
Bet skydinės ir muravjovkos gyventojai tam priešinsis aršiau už šeškus,įspeistus į kampą...ir nagais,ir dantimis ,ir smarve.
Transformacija bus skausminga,nes tai yra jų gyvenimo/mirties klausimas.

štaziui       2017-05-10 20:56

Na, tai jau pabėrei “rimtos išminties” , a ne?

stasys        2017-05-10 20:54

...patrauk už virvelės ir Juozapinė išmintis kaip žirniai išbyrės .smile sekant ta logika paprasčiau butu ta LRT šturmuoti itališkais batonais apsiginklavus smile Aišku galima ir antakius raukyti kaip Juozapa siūlo ..bet vienu ir kitu atveju rezultatas laukia komiškas .smile

stasys        2017-05-10 20:49

vai me ..sviestas sviestuotas smile Kodėl nesusitarti dėl tos vienos valstybinės teisingo laiko paskirstimo ir nešvaistyti biudžeto pinigu ?.smile LRT programu tinklelis irgi turi būti komerciškai patrauklus ..priešingu atveju tai tik pinigu švaistimas ..pagal sena mada smile

Juozapas       2017-05-10 20:47

Sveiki.
Rypuoti, ak, koks mėšlas ta elertėėė, bergždžias reikalas.
Daug svarbiau yra išsiaiškinti- o kokio visuomeninio transliuotojo norime, kaip atrodytų tokios institucijos formavimas bei vadovybės įgaliojimai.
Kitas, ne mažiau svarbus dalykas būtų sugalvoti, kaip tai dabartinei gaujai kuri tūno konarskynėje parodyti, jog nebesitaikstysim su jų “veikla” ir vienareikšmiškai reikalaujame nešdintis lauk.
Čia Tarabilda priminė jau ir anksčiau kažkada mūsų svarstytą elektroninio balsavimo naudojimą. Visada laikiau, jog tai patogu ir efektyvu.
Saugumas, ruskių hakeriai?
Į tai atsakysiu primindamas savo pasiūlymą, jog tiek apklausas, reitingavimus, tiek balsavimus galima vykdyti per. el. bankininkystės sistemą.
Ar kada nors kas nors buvo nulaužęs banko apsaugos sistemą? Nelabai girdėt.
Manau jog LRT valdymas turėtų būti susietas su piliečių reitingavimu.
Tarybos veikla, laidų ir tinklelio kokybė, pasitikėjimo laidų vedėjais reikalai turėtų būti nuolat gyvai reitinguojami, tarkime skalėje nuo 10 iki minus 10.  Reitingas žemesnis nei 3 reikštų jog terminuota sutartis su atsakingu veikėju ar kokiu žurnalistu. Nebus pratęsinėjama. Reitingas žemiau 3 ir iki -3 reikštų jog toks darbuotojas atleidžiamas nedelsiant.
Reitingai nuo -3 iki -10 įpareigotų teikti itin neigiamo veikėjo, autoriaus veklą ištirti prokuratūrai nustatant ar nepadaryta tyčinė veika žalinga visuomenei.
Debatų laidų vedėjai vietą galėtų užimti pagalviešą  konkursą, kuriame viešai paskelbę savo cv ir kūrybinį pasiūlymą būtų reitinguojami piliečių.
Cv būtų užpildytas pagal specialią formą, jokių pagražinimų apie save primakaroniti ar nuslėpti negatyvius biografijos faktus nepavyktų.
Surinkęs daugiausiai balų pretendentas galėtų pasirašyti kontraktą su LRT vadovybe.
LRT taryba būtų renkama panašiai. Kandidatai galėtų išsikelti patys arba juos iškeltų nepolitinės visuomeninės organizacijos. Taip pat galėtų kelti bendruomenės. Partijos, politikai ir valstybinės institucijos negalėtų kelti kandidatų.
Kandidatu galėtų tapti neteistas, nebaustas už šiurkščius adm. nusižengimus LR pilietis sulaukę ne mažiau nei 25 m ir ne vyresnis nei 75-rių.
Kandidatas privalėtų būti nepartinis, arba nutraukęs narystę ne anksčiau nei prieš 5 metus.
Asmenys buvę partijų vadovybės struktūrose negalėtų kandidatuoti į LRT tarybą ne anksčiau nei po 10 metų.
Buvę seimo, vyriausybės nariai, merai, šių institucijų pavaduotojai, departamentų vadovai, negalėtų kandidatuoti 20 metų po pasitraukimo iš postų.
Specialiųjų tarnybų esami ir buvę darbuotojai negalėtų kandidatuoti 30 m.
Ltr tarybos nariai būtų renkami ne daugiau kaip 2 kadencijoms po 7 metus.
Televizijos ir radijo vadovybė būtų renkama 5 metams su galimybe būti renkamiems 2 kadencijas. Baigiantis kadencijoms LRT taryboje privalėtų pasikeisti ne mažiau trečdalio narių kiekvieną kartą. Trečdalis mažiausią piliečių palaikymą kadencijos metu gavusių tarybos narių, nebegalėtų pakartotinai dalyvauti tarybos rinkimuose automatiškai. Iškritę dėl prasto visuomenės palaikymo tarybos nariai negalėtų iš naujo kandidatuoti 7 metus.
Atleisti už blogą darbą, už aplaidumą, padarytas nusikalstamas veikas asmenys, niekada nebegalėtų būti renkami.
Tarybos narys kuriam kadencijos metu pareiškiami teisėsaugos įtarimai, pareigų netektų automatiškai sustabdant veiklą iki teisėsaugos verdikto dėl kaltumo.
Pripažintas kaltu pagal BK, tarybos narys galutinai pareigų netektų nuosprendžio paskelbimo momentą.
BK taip pat turėtų būti papildytas straipsniu dėl politinio, ekonominio ir finansinio, ar lobistinio povekio darymo visuomeniniui transliuotojui.
Fiziniai ir juridiniai asmenys darę ar bandę daryti poveikį visuomeninio transliuotojo tarybai bei vadovybei , būtų baudžiami kaip už sunkius nusikaltimus prieš visuomenę ir valstybę.
Tarybnos pisėdžiai būtų viešai transliuojami internete. Neveikiant interneto ryšiui, posėdis būtų legalus tik stebint visuomenės atstovams.
Lrt taryba, tv ir radijo vadovai privalėtų kas mėnesį skelbti ataskaitas apie savo veiklą ir nerečiau kaip 3 kartus per metus dalyvauti tiesioginiuose debatuose su piliečiais ir gyvos transliacijos metu su atsakant į klausimus.

vai me       2017-05-10 20:34

Valdzia privalo ,turėti savo televiziją, kad nepriklausyti, nuo komercinių kanalų,bet ir visuomenė, turi turėti savo televiziją.Taigi, išvada paprasta, kurti naują ,visuomenės kontroliuojamą, televizijos kanalą, skiriant abiems vienodą pinigų sumą.

Tarabilda       2017-05-10 18:28

Vaidai, su Ševčiuku, nuostabiu poetu ir muzikantu niekaip neišeina pyktis, nors kai kam labai norėtųsi, mat “per tokius Ševčiukus” gali smelktis minkštosios technologijos”, kurios dar pavojingesnės už kietas. Kas dvi savaites ten konservatorių ir prezidentūros galvose yvyksta toks paūmėjimas. Po to kiek atslūgsta, ir vėl koks nors Tomas Dapkus ima bliauti nelyg iš baigiamos užgrobti apsuptos tvirtovės. Ir nebeaišku, kas yra susirgęs, ar tie kurie sako “rusas puola”, ar tie, kurie sako “kur tas rusas?”
Nesakau, kad rusas nepavojingas. Kiekvienas zekas yra pavojingas ir reikia būti su juo labai budriam. Bet Lietuva elgiasi tikrai idiotiškai, reikia nereikia vis bliaudama, “Jis zekas, jis zekas, jis ruošiasi mane papjauti…”
Tai ims ir paskers neapsikentęs to bliovimo, kad visi žinotų su kuo turima reikalo.
Su šalim (priešiškom) jokio dialogo net ir norėdamas nesukursi, bet su žmonėm to ryšio tiesiog reikėtų ieškoti.

VaidasVDS       2017-05-10 17:21

Tarabildai,
na ir kas leis tai visuomenei ką nors rinkti ir dar internetu? Gal kada nors užaugs gerų dėdžių ir tetų...
Geriau pasiūlysiu paklausyti puikaus šiuolaikiško eilėraščio (ir apie Putiną, ir apie dabartį, ir apie ateitį).
Klausyti nuo 36,22 min.
https://www.youtube.com/watch?v=z7sDkTfpx_g&spfreload=5
Tikra atgaiva sielai. Yra dar tikrų kūrėjų šiame pasaulyje, tikrai nuo Dievo.
Kol dar yra tokių žmonių, tol pasaulis nėra pražuvęs. Gaila Lietuvoje nelabai yra ko nors naujo paklausyti, išgirsti. Tarsi visi apokalipsės laukia…
p.s. beje interviu nuskambėjo viena mintis, kad reikia ieškoti vieningumo net ir tarp visiškai priešingų šalių. Bet dažniausiai gaunasi taip, kad abi šalys tave įtaria ir pradeda smerkti. Taikdariai ne visada laiminami…

Bravo       2017-05-10 15:45

LRT člienus reikia rinkti Tautai jei ji jau paskelbta visuomenine.Ir kontroliuti turi Tauta.Skydininkus pirdolint lauk.Darbo birža jiems parūpins uždarbį.

Nepasirašysiusiusiusiusiam       2017-05-10 15:04

Vėjus kalbi. Klausimas apie visuomeninį transliuotoją, o ne apie komercines televizijas, kurios gali tvarkytis kaip joms patinka, nes į mokesčių mokėtojų kišelę letenos nekiša, o pinigus susiveikia kitais būdais.

Nepasirašysiu       2017-05-10 14:24

Beje, nepamirškime, kad pasak Valatkos Lietuva - tai tik vidurinė klasė plius elitas. Lietuvoje vidurinė klasė yra nykstamai maža ir todėl tiesiog prieštarauja savo apibrėžimui. Bet gali būti, kad LRT būtent ir atspindi šios “vidurinės klasės” interesus.
Klausimas: koks procentas šios “vidurinės klasės” vienaip arba kitaip gyvena iš ES pinigų? 80%? Daugiau?

Nepasirašysiu       2017-05-10 14:21

Jauniems visiškai tas pat, ką rodo ir ar apskritai egzistuoja LRT. LRT žiūrovų amžiaus grupė balsuoja gana žinomai.
Kur kas įdomiau, ką veikia nelietuviško (skandinaviško) kapitalo kontroliuojamos likusios žiniasklaidos priemonės. LRT nebus leista nukrypti nuo jų užduodamo tono ar su jomis lygiaverčiai konkuruoti dėl reklamos, kurios televizijose bet kuriuo atveju mažės.
Lietuvos politikai su užsienio žiniasklaidos pagalba yra puikiai įvaldę kvailinimo technologijas. Per kokį kanalą jos mus pasieks, nesvarbu - svarbu kad pasieks užtikrintai ir kol kas tam pabaigos nematyti. Dar daugiau - tai bus subsidijuota mokesčių mokėtojų pinigais, ir nebūti nai per LRT.
Jau pradeda atsibosti pavirkavimai, kaip turėtų būti. Laukiam ES paramos pabaigos 2020-aisiais ir tuomet žiūrėsim, ar sugebėsit daugiau nei pakalbėti (ir nevisada į temą).

Tarabilda Vaidui VDS       2017-05-10 12:19

Nuvairavai į krūmus, o keliamas klausimas buvo labai paprastas. Pats pripažįsti, kad principas, pagal kurį formuojamas aukščiausias LRT organas LRT Taryba, sąlygoja ne visuomeninio, o valstybinio transliuotojo statusą, nes Tarybą formuoja ne visuomenė, o valdžios institucijos.
tamstos teiginys remiasi ne principais, o abejone pagal skaidrius principus reformą įvykdyti, nes nežinia kas turėtų tą visuomenę atstovauti.
Nieko čia nėra neišsprendžiamo - į tą klausimą, kas turi visuomenę atstovauti pati visuomenė ir pasirinks - ar filosofas, ar melžėja ar kokios nors žmogaus teisių NVO veikėjas. Dėl to neverta sau sukti galvos.
Eksperimento tvarka galima būtų įjungti tokiems LRT Tarybos rinkimams balsavimą internetu. Kadangi klausimas lokalinės reikšmės, kažin ar procesui kliudytų Rusijos hakeriai. Jie turi svarbesnių siužetų už mūsų LRT.
Ar galėtų čia įsikišti ES cerberiai kaip Lenkijoje. Manau, kad ne, nes pertvarkant LRT iš valstybinės į visuomeninę politikavimo neprikiši, o Gražulio siūlymams tokie priekaištai iš ES komisijos pusės tikrai būtų neišvengiami su visa retorika apie žodžio laisvės varžymus, kurie būtent dabar tame tvarte ir smirsta.

Raigerdas        2017-05-10 11:23

Ponas Liudvikas Jakimavičius pajudino labai didelę mėšlo krūvą. Šitoje krūvoje sukaupta visa Lietuvos pseudoElito smarvė. Pirmiausia, autoriui reikėtų įvardinti daiktus savais vardais. Aš keletą kartų bandžiau raginti pradėti vardinti klevą klevu ir kitus medžius ir daiktus savais vardais, bet pono Liudviko Jakimavičiaus draugelis komentatorius Juozapas, būdamas YPATINGO PROTO, BET KURIAM TRŪKSTA ŽINIŲ IR LOGINIO MĄSTYMO, iš manęs išsityčiojo. Nors aš nieko tokio naujo nepasakiau, nes BUDIZME tai yra elementarūs dalykai. Bet ponas Liudvikas Jakimavičius, kartu su Juozapu, yra krikščionys, todėl BUDIZMAS JIEMS YRA SVETIMAS DALYKAS, TODĖL IŠ BUDIZMO NORINČIUS PASIMOKYTI GALIMA IŠJUOKTI, IŠSITYČIOTI, KAIP IR IŠ MŪSŲ PAGONIŲ, NES JIE NĖRA KRIKŠČIONYS. TODĖL ABU JIE VEIKIA PAGAL TĄ PRINCIPĄ, KURĮ JIEMS PAKIŠO LENINAS: “KAS NE UŽ MUS, TAS PRIEŠ MUS”.
Tai pabandysiu įvardinti dalykus savais vardais. Jeigu imti KOMUNISTŲ VALDYMO METODIKĄ, TAI JOJE DAŽNAI ATRASI TAI, KAS YRA NURODYTA KGB INSTRUKCIJOSE. Todėl neišvengiamai JŲ PAVADINIMAI NEATITIKS TO, KĄ JIE DARO IŠ TIKRŲJŲ. Ir taip, mums reikia grįžti į TSRS laikus. Jų metu buvo cenzūra. Kam ji buvo reikalinga? Kad TSRS piliečiai nenukryptų nuo komunistų partijos paskelbtos ideologijos kurso. Kas tai sekė? KGB ir jų agentai. Ko paprastai bijo tie, kurie ginklu užgrobė valdžią? Bijo tiesos apie tai, kad jie ginklu užgrobė valdžią. Tokiu būdu, valdžia buvo atimta nusikalstamu būdu. Šitą faktą reikia nuslėpti, todėl naujai atėjusi valdžia viską darys, kad naujai ateinančios kartos tą faktą užmirštų. Kaip atsitiko taip, kad LRT tapo VSD užmaskuotos formos informaciniu šaltiniu. Kodėl taip tvirtinu? Patikrinkite LRT PERSONALO skyrių ir jūs pamatysite, kad ten yra DRAUDŽIAMŲ DALYKŲ. O kas tas DRAUDĖJAS? Apie tai bus nutylima. KAS KONTROLIUOJA LRT DARBĄ? NIEKAS? Taip nėra, kad niekas, nes Miliūtė ir eilė kitų neatsirado iš niekur. Kodėl šiandien neįmanoma sutvarkyti LRT? Todėl, kad ji yra valdoma atskirų klanų. GARANTUOJU JUMS VISU 100%, KAD ŠITA TELEVIZIJA NIEKADA NEGALI ATSTOVAUTI VISUOMENĖS INTERESŲ. Ji nėra visuomeninė televizija ir tokia negali būti niekada. TAI EILINIS KOMUNISTINIS TRIUKAS, kaip ir su demokratiškais rinkimais TSRS laikais. LRT gali būti TIK SEIMO VIENAS IŠ DEPARTAMENTŲ, NES TAI YRA VIENAS IŠ PADALINIŲ, PADEDANČIŲ VYKDYTŲ VALSTYBĖJE NUMATYTUS PLANUS IR LIETUVOS TERITORIJOJE VYKDOMĄ VALSTYBĖS POLITIKĄ. TAI YRA VYKDANČIĄJĄ VALDŽIĄ KONTROLIUOJANTI TELEVIZIJA. KURI TAIP PAT YRA IR VYKDANČIOJI VALSTYBINĖS POLITIKOS TELEVIZIJA. BAIKITE SPEKULIUOTI SU TOMIS NEPRIKLAUSOMOMIS TELEVIZIJOMIS, PROKURATŪROMIS IR T.T. Jeigu NORMALI VALDŽIA NORI ĮGYVENDINTI SAVO TIKSLUS, TAI JI GALI TAI PADARYTI TIK KARTU SU VISUOMENE. TODĖL TV ATLIEKA TĄ FUNKCIJĄ, KAD JI KONTAKTUOJA SU VISUOMENE IR TIRIA, DARO APKLAUSAS, KAD VYRIAUSYBĖ ŽINOTŲ VISIŠKAI TIKSLIAI, KAS VYKSTA APAČIOJE. TV ATLIEKA VISUOMENĖS INFORMAVIMO IR ŠVIETIMO FUNKCIJAS, BET NE MANIPULIAVIMO FUNKCIJAS KAIP TAI YRA PRIIMTA KLANŲ VALDOMOJE VALSTYBĖJE. VALSTYBINĖS INSTITUCIJOS PRIVALO, KARTOJU, PRIVALO IR DAR KARTĄ KARTOJU PATIEMS BUKIAUSIEMS, PRIVALO TURĖTI SAVO TV. MES IŠLAIKOME VALSTYBINES INSTITUCIJAS IR JOS PRIVALO DUOTI INFORMACIJĄ IR ATSAKAITĄ, KAIP PANAUDOJAMI ŠITIE MŪSŲ PINIGAI. Kodėl taip nevyksta? Todėl, kad mes turime PERSIPŪTŲSĮ NUO AROGANTIŠKUMO ELITĄ, KURIS NEI BŪ, NEI MŪ NEIŠMANO APIE EKONOMIKĄ. Kokios jų idėjos? TAI GEBELSO, LENINO, STALINO IR KITŲ IDEOLOGŲ IDĖJOS, KURIAS KARTOJA MINI GEBELSIUKAI, MINI STALINKIUKAI, KAD VISUOMENĖ YRA TA KVAILA MINIA, KURIĄ GALIMA NUKREIPTI Į VIENĄ AR Į KITĄ TVARTĄ. Tą patį dainuoja ir mūsų žymusis apdovanotas muzikantas Vytautas Landsbergis. Štai esant tokiam IDIOTIŠKAM POŽIŪRIUI į visuomenę ir atsiranda TOKIOS TELEVIZIJOS KAIP LRT, KURIAS VALDO KOLEKTYVINIS PROTAS, UŽ KURIŲ NUGARŲ STOVI KLANINIAI INTERESAI. LRT VALDYMO SISTEMA YRA SUKURTA “GUDRIŲ” KOMUNISTŲ SUKURTA TELEVIZIJA. Visas jų “GUDRUMAS” yra jų kvailume, kuris atsiranda dėl jų PATOLOGINIŲ BAIMIŲ. Ar įmanoma padaryti LRT šiuolaikiška TV? Manau, kad tam prireiktų mažiausiai 2 metų, nes problema yra klaniniame valdyme. Jie nei už ką nenorės atsisakyti savo IDIOTIŠKŲ TIKSLŲ. Čia turi būti panaudota jėga. Įstatyminė jėga.

VaidasVDS       2017-05-10 11:23

O kokia turėtų būti tikra visuomeninė TV?
Pagal valdymo principus ji turėtų tarnauti visai visuomenei.
Bet visuomenę sudaro įvairiausi junginiai. Ją sudaro kažkiek procentų politikų. Kažin ar jų yra kokie 10 proc., tad tiek ir atstovų turėtų turėti.
O kas atstovaus likusią visuomenės dalį? Daug kas norėtų, kad visuomeninės organizacijos. Bet, kokios? Jų tiek daug, kad visoms vietos tikrai neužteks. Visada atsiras lygesnių. Mokslininkai taip pat turėtų atstovauti. Kažkada statistika skelbė, kad Lietuvoje yra 70 proc. katalikų, tad vėl kyla klausimas, kaip su tomis dvasininkų proporcijomis. O kur dar tautinės mažumos, kitų religijų tikintieji.
Bėda dar ir tame, kad visokiausi nepalankių valdžiai tiesų ieškotojai yra arba marginalai, arba smarkiai marginalizuojami, tad jiems vietos, o dar ir daug bet kokiu atveju tikėtis neverta.
Valdžiai daug naudingesnė politinė TV. Galima tik tikėtis, kad kada nors gilioje senovinėje ateityje politikai subręs taip, kad patys norėtų, kad juos kritikuotų tam, kad jie neatitrūktų nuo realybės ir priimtų sprendimus, kuo geriau atitinkančius visos visuomenės, o ne tik kažkurios jos dalies interesus.
Galima ir toliau šnekėti beveik apie nieką, bet naudos bus nedaug…

stasys        2017-05-10 10:16

žavioms žalmargėms ..atsiprašau jei įžeidžiau. Su grožiu nepasiginčysi ..o ir neketinu .smile

Ale       2017-05-10 8:53

Dėkui autoriui;

Agnė stasiui       2017-05-10 8:10

Aš iš tos ,,karvių bandos,, Bet nebaubiu kaip nori kažkas, noriu turėti nešališką nuomonę ir teisingi pateiktus įvykius, o ne taip, kaip nori kažkas. Jau po šių rinkimų net kvailiui aisku, kad ne tie sėdi ir bet kokiom priemonėm juos reik nublokšti! O kodėl nepadirbėjus vardan tos. Ne !!!! Reikia kad sėdėtų ,,tie,, tada ir š kvepės gaivinančiai.

Žavinta Karvienė Stasiui       2017-05-10 6:55

Pagarbiau ir teisingiau rašyti Karvių grupė (arba Karvių choras) ir ne baubia o dainuoja. Ačiū už dėmesį.

stasys        2017-05-10 6:48

Autorius sako partinė LRT , o man jo nuomonė „vailokinė“ ..tai dabar ką imsime virvę tempti .. kuris kurį ..?  Jei remtis Lietuvos Konstitucija tai joje valdžia paskirstoma dvivaldystės pagrindu ir jei Seimas turi įstatymu leidybos monopolį ..Prezidentinė atstovauja viešą interesą . Pagal autorių reikėtu kurti trečia valdžios apvija LRT viešumui ..siekiu tas dvi dubliuoti ..  Bet ar taip parašyta Konstitucijoje ?..kurios pagrindu ir ruoštas tas visuomenės informavimo įstatymas ..Ar čia dar vienas bandymas valstietiškai ‚gerbti‘ Konstitucija ? Ir kuo autorius nepatenkintas ? Jei geresniu viešinimo idėju esamoms pas ji nėra .. prielaidos kad po LRT galimos reformos atsiras.. irgi mažai tikėtinos .Man atrodo kad metaforiškai kalbant kautis viešumoje turėtu viešinimo idėjos skirtos Lietuvai , o ne valdžios perdalinimu susirūpinę piliečiai siekiantis pakeisti senąjį ‘el.skydinės‘ gyventoja . Baigsis D.Grybauskaitės kadencija ir kas toliau ? kursit dar viena draudimą jei viešai rodytis ?? Begalvistė ..kitaip nepavadinsiu . Valdžios rotacija Lietuvoje aktuali problema , bet va taip grubiai atmesti jos galimybe vykdyti jei primestas Konstitucines funkcijas užblokuojant viena vienintelį kanalą ..neatsakinga. Valstybė turi turėti bendro vienio pagrindą ..priešingu atveju tai tik Karviu banda baubianti savo balsais kiekvienas sau .

Agnė       2017-05-10 5:48

Taip atrodo, kad LRT mėgaujasi savimi, šiltomis darbo vietomis ir tiek. Dar kultūros kanalą galima kartais įsijungti, o kitkas jau net nebepiktina, nes aišku ir taip, ką ,,patrolins,,

Tarabilda       2017-05-9 23:09

Jeigu Seime būtų protingų žaidėjų, norinčių ir galinčių sugroti rimtą partiją, jie galėtų pasielgti taip. Sakyti, -valio Gražuli, ačiū, kad iškėlei gerą idėją pertvarkyti LRT. Perimam ir tuomet jau sutvarkyti tą įstatymą taip, kad kontorai neliktų vietos nė cyptelėt, nes patys užsirovė.

J--- Liudvikui       2017-05-9 22:55

Labas.
Nebloga tema palukštenimui.
Žinai ką pirmiausia pagalvojau apie straipsnio pabaigoje minimą Gražuolio Koldūno “iniciatyvą” kai ji pasirodė?
Apie mūsų vietinius agentėlius-klounus- “j.purą” ir “stalkerį”.
Turbūt visiems aišku, ką tie ablauchai čia veikia.
Trolina. Bet ne bet kaip- nuosekliai bando marginalizuoti šią vietą.
Kad atbaidytų skaitytojus ir diskredituotų ir diskusijų dalyvius ir gvildenamas temas. Sena kegebe klasika.
Tai va, misliju, jog tas triukšmingas “koldūnas” ko gero yra senokai pakabintas pakabukas-barškutis vykdantis “púrinimo” funkcijas.
Nes taip idiotiškai torpeduoti LRT veiklos temą yra naudinga tik matrioškynui.
O kam diriguoja matrioškynas? Matrioškynas diriguoja angarams Pilaitės prospekte.
Manau, iš viso to galima sužinoti du dalykus- koldúno “išsišokimas-” iniciatyva” yra buratinams kvailinti skirtas cirkas, kurį sugalvojo pilaitěs prospektininkai pagal Matronos zadaniją. O va, iš to išplaukia tokia visai logiška mintis, jog jeigu buvo ryžtasi kelti tokią pavojingą temą, matyt pas Matriošką ant stalo kaskart gula vis prasčiau atrodančios prospektininkų tarnybos ataskaitos, jog visuomenėje kalbų ir bruzdėjimo dėl įžūliai vienašališkos Skydiněs produkcijos transliacijos.
“Koldūno” iniciatyva-klounada yra gana profesionaliai atliktas Skiepas.
Po šio “vakcinavimo” dabar kiekvienas keliantis elertė reformos klausimą, pasamonėje prilyginamas koldūūūnui.
O kas nori búti prilygintas klounui?
Tad pagarba, jog temą keli.
Labai palaikysiu.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.