Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Intelektualų vaidmuo

Liudvikas Jakimavičius. Kaip atsiimti Sąjūdį?

Tiesos.lt redakcija   2018 m. liepos 2 d. 12:45

41     

    

Liudvikas Jakimavičius. Kaip atsiimti Sąjūdį?

Garsiai kalbama apie užvaldytą Lietuvą. Iš visų pašalių girdėtis kol kas nedrąsūs balsai, kad valstybės piliečiai valstybę turėtų atsiimti iš tų, kurie ją užvaldė.

Ne tiek svarbu, kas konkrečiai yra tie užvaldytojai – verslo grupės, su jais susijęs politinis elitas ar tam elitui tarnaujančios žvalgybos bei paternalistinė, moralę praradusi valdiškoji žiniasklaida. Dar ir „nepriklausoma“ perpuvusi teisinė sistema. Tai vientisas, nematomais saitais suaugęs vėžinis darinys, kuriam nukirtus vieną galvą, toj vietoj ataugs dvi.

Pastanga nukirsti MGB su Masiuliu ir Steponavičium – tai ir yra tik viena galva, neva kertama už didelės paleistų dūmų uždangos.

Magija kaimui – ne daugiau. Taip selektyviai kertant galvą niekas jokios valstybės neatsiims.

Ir pagaliau, po Sąjūdžio 30-mečio minėjimų, atsirado supratimas ir dideli tektoniniai lūžiai suvokimo lauke. Iškeltas esminis klausimas, ar tas V. Landsbergio nusavintas ir „kuruojamas“ sąjūdis turi ką nors bendra su anuo, veikusiu ir atvedusiu į Nepriklausomybę Sąjūdžiu? Ar pastarasis nėra virtęs ano liūdniausia parodija?

Anuomet kilęs Sąjūdis sugebėjo valstybę atsiimti. Deja, trumpam, nes buvo privatizuotas ir pritaikytas privatizuotojo merkantiliškoms reikmėms.

Todėl siūlau pasvarstyti idėją, kad norint atsiimti ir sugrąžinti Lietuvą valstybės piliečiams, visų pirma būtina atsiimti iš uzurpatorių patį Sąjūdį. Turėtume svarstyti būdus, kaip tai padaryti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

to -> Komentatoriui       2018-07-8 9:29

O ką daryti jeigu idėja neteisinga ???

stasys       2018-07-6 10:09

Liūdna tautos “gelbėtoju” lemtis . Jie ne tik nuolat alkani ir nesuprasti šalikelėse stovi, bet ir beveik kiekviena pravažiuojanti ranka pasiruošusi į ji švistelėti koki kaltės akmenį . Negalima pakartoti dainos išmetus iš jos puse žodžiu .Jei Liudvikas sugalvos kuo pakeisti V.L. sumenkinus jo svarba vidaus Sajūdžio rietenomis, tada reikėtu stoti drąsiai ir kaip prie sovietu atstatyti krūtine ..!!  abejoju.. seni kauliai ne tik maudžia ..ir sopa .

jaunepadės >G.R.       2018-07-6 6:41

“Paklausė Asilo, susėdo eilute,
O muzika vis tiek – kaip neteptam rate.
Dabar kad ims visi jie rietis
Ir derėtis,
Kaip sėsti ir kurio klausyti vado.”

G.Raulinaičiui       2018-07-6 6:38

„Palaukit, aš radau sekretą, – čia rėkti Asilas pradėjo, –
Tada tik muzika darniai skambės, jei sėsim iš eilės.“

Gintaras Raulinaitis       2018-07-6 5:40

Sakau gi jums, Prezidentu renkamės gerbiamą tikrąjį Lietuvį Arvydą Juozaitį!!!!

we don't like the truth       2018-07-5 17:57

viskas, kas turi atsitikti,    2018-07-5 14:45
atsitiks ir be jūsų 2 mln. drąsių kiškių didvyrių. Yra 40 mln tautų, jos dabar kovoja. Išdavikai išduoda, marksistai komunistai stojo į mirtiną kovą... Ir nesipūskit kaip varlės, susireikšminę apgailėtini nykštukai…
0:1

niekurnepabėgsit       2018-07-5 17:50

akivaizdu, bet neįtikėtina, o tačiau visgi prognozuojama, kad migracijos klausimai bus paminėti tarp svarbiausių problemų, va taip vaikeliai

pirmininkavimą perėmė iš Bulgarijos       2018-07-5 17:43

S. Kurzas antradienį Strasbūre supažindino Europos Parlamentą su savo prioritetais per pusmetį truksiantį Austrijos pirmininkavimą Europos Sąjungai.

ir vėl svarstymai vokietijoje       2018-07-5 17:38

„Svarstymai Vokietijoje ir vėl pasirodo esantys svarbūs bendrai Europos išorinių sienų apsaugai“, – sakoma pranešime.

Pranešimas       2018-07-5 17:29

„Dabar laukiame skubaus Vokietijos pozicijos išaiškinimo federaliniu lygiu“, – sakoma pareiškime, pasirašytame konservatyvių pažiūrų Austrijos kanclerio Sebastiano Kurzo ir jo sąjungininkų iš kraštutinės dešiniosios Laisvės partijos – vicekanclerio Heinzo-Christiano Strache ir vidaus reikalų ministro Herberto Kicklio.

imkiete ir skaitykiete       2018-07-5 17:18

Akivaidu, bet neįtikėtina, nors Tikėtina, kad tokie žingsniai tarsi domino kaladėlių banga paveiktų ir kitas Europos valstybes. Nors ne, neįtikėtina.

tell quell       2018-07-5 17:09

Austrija sakė, kad būtų pasiruošusi imtis panašių priemonių varžyti prieglobsčio ieškotojų judėjimui per jos pietines sienas.

Tarp pasiūlymų yra ir planas       2018-07-5 16:56

Tarp pasiūlymų yra planas į Vokietiją atvykstančius prieglobsčio ieškotojus atgal į Austriją, jeigu jų nebūtų įmanoma grąžinti į ES valstybes, į kurias šie asmenys pirmiausiai atvyko.

moondayagreemant       2018-07-5 15:16

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pirmadienį sudarė susitarimą dėl migracijos su savo maištinguoju vidaus reikalų ministru Horstu Seehoferiu ir išsprendė aštrų ginčą, kėlusį pavojų šalies vyriausybei. Susiję straipsniai: Merkel ir VRM vadovas Seehoferis susitarė išvengti vyriausybės krizės (3) Vokietijos VRM ministras nepatenkintas ES migracijos planu – šaltiniai partijoje (13) Pirmadienį pasiektu susitarimu abi pusės sutiko pasienyje įkurti uždarus „tranzito centrus“ – panašius veikiančius į oro uostuose. Šios įstaigos leistų Vokietijos tarnyboms sparčiau nagrinėti prieglobsčio prašytojų pateiktus dokumentus. Asmenys, kurių prašymai nebūtų patenkinti, galėtų būti išsiųsti į Europos Sąjungos šalį, iš kurios jie atvyko, jeigu ta valstybė sutiks juos priimti, sakoma plane, parengtame A. Merkel Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) ir jos ilgametės sąjungininkės – Bavarijos žemėje veikiančios H. Seehoferio Krikščionių socialinės sąjungos (CSU).

oficialiinfo       2018-07-5 14:31

Austrijos vyriausybė antradienį perspėjo galinti „imtis priemonių apsaugoti“ savo sienoms, Vokietijai ruošiantis apriboti migrantų atvykimą pagal kompromisinį susitarimą, turintį padėti išvengti politinės krizės Berlyne. Jeigu pirmadienį vakare sudarytam susitarimui pritars visa Vokietijos vyriausybė, „privalėsime imtis priemonių, kad išvengtume nepalankios padėties Austrijai ir jos žmonėms“, sakoma Vienos vyriausybės pranešime. Austrija pareiškė, kad bus „pasiruošusi imtis priemonių apsaugoti mūsų pietines sienas“, ypač su Italija ir Slovėnija.

viskas, kas turi atsitikti,       2018-07-5 13:45

atsitiks ir be jūsų 2 mln. drąsių kiškių didvyrių. Yra 40 mln tautų, jos dabar kovoja. Išdavikai išduoda, marksistai komunistai stojo į mirtiną kovą... Ir nesipūskit kaip varlės, susireikšminę apgailėtini nykštukai…

Kai palaidosim konservatizmą       2018-07-5 8:37

Tada ir pradėsim kurti naują Sąjūdį. Konservatizmui yra priešiškos naujovės. Konservatoriai turi kvailą Lansbergį ir jiems to užtenka.

o kas       2018-07-4 21:36

tai per dalykas čia minimas Sąjūdis ? Ar tas , kuris kažkada buvo už perestroiką ?

Povilas       2018-07-4 9:36

Pernykščiai barščiai maistui netinka.
Reiktų ką nors šviežesnio pasigaminti.
Tik kad ugnis nesikūrena.
Gal dar kiek rusena dar po pelenais. Bet nėra kam malkų užmest.

dongdong8       2018-07-4 9:14
kartų kaita       2018-07-4 0:09

yra nedaloma nuo sudėtingų visuomenės savireguliacijos procesų - kol kas nei sociologijos, nei politologijos mokslai nepateikia ne tik šių dėsningumų aiškinimų, bet ir pradinių hipotezių. Todėl visiškai natūralu, kad naujieji politiniai dariniai yra senųjų darinių dekonstrukto rezultatas, savo pradinėje fazėje prisitaikantis prie esamų sąlygų. Ir tik vėliau, kuomet naujieji visuomeniniai dariniai įgauna kiekybinį progresą - o pastarasis neįmanomas be dorovinių ir moralinių nuostatų - tik tuomet iškyla naujieji lyderiai, kurie vėlgi yra savųjų kartų atstovai. Kad sena keičia nauja - įprasta mūsų gyvenimo kasdienybė. Nori to senieji lyderiai ar ne, tačiau kiekvienam laikmečiui, kaip ir kiekvienai kartai yra būdingos esamojo laiko sąlygos ir šių sąlygu formuojama problematika. Taip, naujojo Sąjųdžio renesansas Lietuvoje jau dabar yra realus ir aiškiai matomas - o kartu matomi ir natūraliai pripažįstami nuajieji bei kylantys lyderiai. Pakeisti šių visuomenės raidos dėsningumų neįmanoma - kiek tik mena pasaulio istorija, visi mėginimai sustabdyti visuomenės raidą baigdavosi dar greitesniu naujųjų formų įsitvirtinimu, tačiau pastarųjų ilgalaikiam egzistenciniam stabilumui kategoriškai būtina sąlyga - turima omeny Lietuvos situacija - krikščioniškos vertybės, tradicinė pasaulėžiūra ir nuolat vykdoma bei tobulinama nacionalinio identiteto koncepcija.

Kurla Murlianskis Čiombei       2018-07-3 18:28

Neteisus tu Čiombe. Maidanų buvo ne vienas, ir tai neturi nieko bendra su grįžimu į vakarykštę dieną. Išsiopurtyk kalkes iš kepurės, nes smegenys užkalkėjo.

neblaivus.       2018-07-3 15:39

prapisėt intelektualai ala sajudistai tėviškę, tai ir nebesigraužkit.

čiombė.       2018-07-3 14:29

tam kas sugrąžins vakarykščią dieną skiriu mgb milijoną !

svetys       2018-07-3 12:00

Šiaip, tai reikia pradėti ne nuo Sąjūdžio, o nuo idėjų, kurios „vežtų“ tą Sąjūdį.
Na, o idėjų tarpe pasirinkimas yra mažas (jei nesakyti, kad vienetinis).
Taigi, sumaterialėjusi aplinka reikalauja ir sumaterialėjusios idėjos. Ir sumaterialėjusios (būtinai) ne pilnu šimtu procentų.
Taigi, yra ir techninių būdų kaip įgyvendinti idėją „visi (ir kiekvienas) gyvens dešimt kart geriau materialiame plane“. Ir tik, jei įvykdys tas ir anas socialines, ekonomines ir pan. inovacijas (kurios pvz. ir socialiniame, kultūriniame ir t.t. lygiuose įgyvendintų tą patį „dešimt kart geriau“).
Tik tokiu atveju tam pasirašys „tiek turtolis, tiek vargolis, tiek pusvagis, tiek doruolis“...

Vudu       2018-07-2 21:22

Sąjūdis net mirusiems Afrikos gyventojams ant nuospaudos užmynė.

Iš raidės "y"       2018-07-2 21:17

Stovi apipelijęs, grybais apaugęs stulpas. Ateinu ir sakau- pasijudink, krutėk, daryk bent ką. O stulpas?
Ką stulpas- stulpas nieko, toliau rymo.
Nes mirę nejuda.
Tik pelyja ir pūva.
Ei, hei- kam reika nabašnykų pagalbos?!
Hmmm, gal tiems kas kas irgi jau pusiau numirę?
Nes numirėliai būna greta numirėlių, kapinėse. Arba morguose. O gyvieji, jeigu jie ne nekrofilai, tai glaudžiasi tik prie gyvųjų...

Tam iš č raidės       2018-07-2 20:53

Labai paprastas būdas. Kažkokios apipelijusios sąjūdžio grupės formaliai dar yra rajonuose ir miestuose. Kiekvienoj tokioj vietoj turėtų ateiti ten potingų žmonių ir tiesiai šviesiai paklausti, ką ta jūsų NVO Sąjūdžio grupė veikia. Ir pasisiūlyt padėti šį bei tą nuveikti.

čiombė.       2018-07-2 19:48

matyt reikia sekt putinu-pyst ir atsiėmė krymą. kad atsiimt sąjūdį reikia paruošt žalius.

čiuku čiuku tuku tuku tū tūūūūūū       2018-07-2 19:37

Kaip atsiimti palaidotą numirėlį? Išsikasti? Kam? Atgaivinimui? Kuo, kaip? Mantrų kalbėjimais, ejakuliacingais jaunystės prisiminimų sapnais ar kmynų arbatos kompresais?
Kol mes sprendžiame iš principo neišsprendžiamas klaidingas lygtis, mūsų istorijos traukinys tolsta nuo mūsų vis tolyn ir tolyn.
O kaip žinia- traukinys šitų kad vat mat, nelaukia:)

viskas gerai, draugas tarabilda       2018-07-2 19:22

sąjūdis priklausė, priklauso ir toliau priklausys Komunistų Partijai ir KGB smile

abc.       2018-07-2 17:48

ką atsiimti?atsiimti tą ko nebėra? ar jau nėra jėgų kurti nauja? kaip galima atsiimti jaunystę? kiek galima gyvent vakar diena?

dabar kiekvienas sau ponas       2018-07-2 15:57

jau velu, reikalinga juozaicio tvirta ranka, ne be reikalo taip sunerimo ozelyte - jaucia, kad juozaitis galetu uzsimoti kardu, bet ir jam be pagalbos neapseit, be pagalbos neapseit

Komentatoriui       2018-07-2 15:46

Pats esi bukas materialistas. Miršta kūnas, bet ne dvasia, kuri suranda naują kūną ir vėl įsikūnija, jei idėja teisinga.

Reikalinga antra       2018-07-2 15:16

Sąjūdžio banga,kuioje V.Landsbergis jau nedalyvaus.

Gai būti, kad       2018-07-2 15:15

sužinojus tiesą, ji būtų siaubinga

Ar V.Landsbergis nebuvo       2018-07-2 15:14

dvigubas agentas,gavęs palaikymą iš Briuselio užvaldant Sąjūdį?Kodėl jo partija taip įžūliai laikosi,gal kad yra slapti ryšiai su Briuseliu.Dabar Sąjūdį reikės atsiimti iš Briuiselio.Todėl Amerikia ypač svarbi?

Komentatorius       2018-07-2 15:11

Sąjūdis yra miręs.
Nevaizduokime, kad to nematome.
Dabar belieka mirusį sąjūdį tyliai santūriai palaidoti.

Misteris       2018-07-2 13:40

Liudvikas teisingą iškėlė klausimą.
Ir pastatė jį ant BRIAUNOS…
Kas padės nuveikti darbą?

Jules       2018-07-2 13:29

Kokį dar Sąjūdį? Jo misija baigta 1990 metais. O kas dabar išspręs socialines problemas ir atstatys socialinę gerovę, padvigubins lietuvių kiekį Lietuvoje - tas ir užims deramą vietą istorijoje, o kol kas tokių nematyt. Tik vieni ambalistai aplink ir Vasaros 5 mokslinčiai bei oligarchijos dvaro docentai ir politrukai - dezistai pinkles mezga rinkėjams. Bepigu mandravot prieš prasčiokus, prieš beteisius, kai tave gina BK straipsniai, Garliavos “bojevykai” ir kvailų kuosų, sakyčiau, politikos davatkų, kariauna.

Abejočiau       2018-07-2 13:24

Kam tas Sąjūdis reikalingas. Tegul jį turi senelis. Tam jį nugyveno ir pasiliko kišeninį. Nejaugi lįsi į senelio kišenę atsiiminėti. Prichvatizuota, kaip ir viskas. Taip galvojant dar galima būtų atsiimti liberalizmo idėją iš Mockau ir už jo stovinčios chebros.

Rekomenduojame

Darius Alekna. Norintiems pažinti homoseksualumo reiškinį

Vytautas Sinica. Europą integruos… islamas

Europos Komisija užsimojo cenzūruoti Kalėdas

Popiežius Pranciškus gali atvežti 50 migrantų iš Kipro į Italiją

Aleksandras Nemunaitis. Šios valdžios neįmanoma gerbti

Tyrėja praneša apie duomenų problemas Pfizer vakcinos bandyme

Nauja valdžia Vokietijoje – sunkūs laikai V. Orbanui ir J. Kačynskiui?

Australija ruošiasi uždrausti anonimiškumą internete, norėdama sustabdyti „užgauliojimus“

Norvegai nesutaria, ar transvestitai gali kalbėti bažnyčioje

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.