Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė

Liudvikas Jakimavičius. Ką bendra turi šv. Kalėdos ir šachmatai?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gruodžio 5 d. 20:40

29     

    

Liudvikas Jakimavičius. Ką bendra turi šv. Kalėdos ir šachmatai?

Iš nuotraukų man Vilniaus eglė atrodė graži, bet šiandien nepatingėjau nueiti į Arkikatedros aikštę pasižiūrėti į tą „šedevrą“ iš arti.

Prisipažinsiu, suglumau. Koncepcija: Kalėdų eglė – šachmatų lenta. Pajuokausiu – eglutė opozicijos lyderei liberalei Čmilytei.

Žmonės gerieji, iki kokių absurdų jūs nusifantazavote? Ką bendra turi šv. Kalėdos ir šachmatai? Į šį klausimą galėtų atsakyti nebent demagogijos didmeistris Ostapas Benderis, rengęs pasaulinio masto šachmatų „blic“ turnyrą Vasiukuose.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

VILNIETIS       2019-12-7 11:31

LIBERASTŲ PARTIJOS VADOVĖS REKLAMA -BOGTOS EGLĖS PLAGIATAS UŽ 500 000 VILNIEČIŲ PINIGUS.

Liberalus eglės serviravimo variantas:       2019-12-6 21:57
-> eglute skarota 0.53       2019-12-6 19:05

Net, rebiata, ne prinios -
- deneg ne chvatilo.
- Tak na ch… ty tut prišol
Vatnaja mudyla?!

asosiacijos       2019-12-6 18:41

Kai pamačiau internete šiųmetę Vilniaus eglę, man iškilo klausimas - ar šimašius taip pagerbė čmilytę ar čia duoklė buvusiai valdovei, kurios garderobas išimtinai mėlynos spalvos.

> 16:38       2019-12-6 16:00

Gal be Dagio… Tas išverstaskūris bet kokį judėjimą diskredituos.

Sužaidžiam prieš ONS Kalėdoms-suburiam STS...       2019-12-6 15:38

Teisi gerb. Audrone , LR veikianti bažnyčia tampriai susieta su valdžia ...ONS salygomis nomenkl., savanaudiška valdžia savo rankose lrealiai aiko bažnyčios vadeles. Vatikanas tik formalus valdytojas…Dauguma hierarchų, o ikandin eiliniai dvasininkai ,. dėl įvairių naudos, išskaičiavimo , net išgyvenimo motyvų lenkiasi pirmiausia valdžiai, o tik paskui Dievo žodžiui..Nuo sovietų okupantų kentėję R.Grigas , S. Tamkevičius, sesė Sadūnaitė ar vyskupas Kauneckas yra malonios išimtys..Jie irgi suprato, kaip bjauru ,kai ONS salygomis bažnyčia turi kolaboruoti su korumpuota nomenklatūrizuota valdžios piramide..Pamenate ryškų niekingą pavyzdį, kaip kolaborantė Gryb. sukvietė vyskupus, o po to jie vieningai pasmerkė ŽR???
Deja, mažumoje esame ir mes , visuomeniški lietuviai –ONS oponentai…Apie 10 nuošimčių liko tokių piliečių, kuriuos galima vadinti politine tauta, o likę, pagal asmeninės naudos, baimės ir egoizmo interesus vegetuojantys ,lietuviakalbiai,  kuriais valdžios ir kapitalistų interesais manipuliuojama kiaurą parą..Kauniečių vargetų Kručinskų mėnesinio dergimo ONS žiniasklaidoje fone matome, kaip ta lengvai manipuliuojama 90 nuošimčių masė gretai tapo ONS šulų talkininkais. ,,Teisingai“ suorientuota masė ėmė smerkti ir piktintis ne veidmaine ONS sistema,  ne korumpuoto gobšaus oligarcho Matijošaičio suktybėmis ir jo administracijos kląstingumu ONS, adekvačiai mąstant,  yra bendras budelis tiek plebėjams Kručinskams, tiek tiems manipuliuojamiems 90 proc. lietuviakalbių. Sumaniai sumanipuliuota gyventojų masė piktintis vargetomis Kručinskais, kurių  nusižengimas buvo nei kiek ne didesnis už kasdienines kiekvieno mūsų nuodėmes. Dabar net palyginčiau jų masinę pasmerkimo kompaniją su masine sovietų valdžios kampanija, smerkusia LL organizuota mitingą prie A.Mickevičiaus paminklo…Dabartinė buvo ilgesnė, galingesnė ir subtilesnė...
ONS ir kosmopolizmo oponentų, politinės tautos likučių ,, garsiakalbiai‘‘-  iškilesni žmonės Juozaitis, Dagys, Puteikis, Radžvilas i,Urbšys ar ,liberalizmo nuodėmės niekaip neatsikratantis ir rekolekcijų nepraėjęs,  Kuolys ir Ko yra susiskaldę ir besivaržantys dėl viršenybės , teisumo. Dėl moralinio švarumo lygio ir savo vertės, tų 10 procentų akyse,  susipriešinę  tiek ,kad mes , tų  10 nuošimčių  žmonės, negalime tikėtis ,kad jie sudarytų bendrą koaliciją spalio rinkimams…
Susiskaldymas, nedarna, nekonstruktyvumas tų  gan iškilių ir tautos išlikimui vertingų asmenybių yra pastebimas nuolat. Šių nacionalinių demokratų  būrio padėtis tokia komplikuota, kad verkiant reikia juos sodinti prie bendro stalo karo lauko salygomis- jėga . Versti derėtis kone per jėgą, kad suburti bendrą koaliciją tam,kad nei vienas 10 procentų balsas nenueitų rinkimuose per niek….Per jėgą įbrukti net reformų paketą (RP) , kaip vienijimosi pagrindą . Paketo pamatu gali būti Kauno Forumo išdiskutuoti Reformų metmenys,,,
A.Karčiauskas LPS Kauno IG eksnarys
Kviečiu rašyti man asmeniškai visus rinkimuose nedalyvausiančius ( nekandidatuosiančius) visuomeniškus nepartinius žmones, kurie sutiktų dalyvauti šioje Taikdarių vardan Suvereno interesų grupėje.Tai būtų prezidentinių rinkimų laiko eksperimento STS (santarvė tautos sėkmei) tęsinys dar labiau komplikuotomis salygomis…Laukiu atsiliepimų, nes ,jei nebus kietos ir geranoriškos, visų rūšių poveikio jėgą   susiskaldžiusiems geriečiams naudosiančios , STS bendrijos, mūsų visų laukia fiasko spalio mėnesį...
Būti ar nebūti   (laukiant stebuklo ateis nebūtis)  priklauso nuo mūsų-tų 10 nuošimčių piliečių interesų gvardijos- neabejingujų ir veikliųjų būrio..Laukiu laiškų : .(JavaScript must be enabled to view this email address)
Algirdas K. LPS Kauno IG eksnarys…

Vilta       2019-12-6 15:05

O, man pati graziausia- Rokiskio egle! Tokia kukli, zalia, lietuviska su kryzeliu virsuneje.

lava        2019-12-6 14:22

Be galo grazi eglute! Visose miestuose jos grazios.. Liudvikai, sachmatine eglute del to, kad Valdovu rumuose jais nuo seno buvo zaidziama. kas cia bloga?

Trabantas       2019-12-6 13:11

Šachmatai, aišku, gerai, bet ką bendra jie turi su krikščionybe ir kertine švente - Kalėdomis, išganytojo Kristaus gimimu, kai nuliniais mūsų eros metais jokių šachmatų dar nebuvo išrasta. Pasiskaitykit, jei turit ūpo: “Labai sunku nustatyti šachmatų atsiradimo datą. Žinomi šachmatų istorijos tyrinėtojai Van der Linde, Von der Lasa, Murray laikosi nuomonės, kad šachmatų pirmtakas – čaturanga – atsirado Šiaurės Vakarų Indijoje – Pendžabe – VI amžiuje. Iš Indijos žaidimas pasiekė Persiją, o iš jos apie 650 metus ir visą arabiškąjį pasaulį. Apie 800 metus šachmatai pateko į Kiniją ir per Korėją pasiekė Japoniją. Iš čaturangos atsirado kinų sianci, japonų siogi, korėjiečių čangi, tailandiečių makruk.”
Tai atsakymas tam kuris čia pokštavo, esą Trys karaliai galėjo ilgoje kelionėje nuobodulį praskaidrinti šachmatais.

stasys        2019-12-6 12:33

Liudvika šiais metais neaplankys Kalėdų senis su dovanomis . Taip išpeikti pačia gražiausią Šimašiaus eglę !! ..nu žinai !! man net žodžiu trūkstą . Nuo savęs tik pridėsiu ne viskas kas daroma šventinei nuotaikai .. turi tik gražiai atrodyti , ne mažiau svarbu kad apie ta grožį dar ilgai kalbėtu ..smile)

To s.m       2019-12-6 11:46

Nebūk karvšs picų svaidymo čempionas. Paminėtas trendas “kunigėlis Rička” neturi nieko bendro su dvasingu garbingu dvasininku, kuris tuokia turtinguosius ir krikštija jų vaikus, jei tik kokia lavaste nepakviečia į savo sabantųjų, kad palaimintų kokią makulatūrą...

žydas Jėzus ir šachmatistai žydai       2019-12-6 10:15

galima apkaltinti tovariščių jakimavičių antisemitizmu ir t.t.

brrr       2019-12-6 10:05

“vaikiškos šypsenos” ir kūrinėlis vaikiškas .Von į Tauragę.

Labai       2019-12-6 9:11

taikliai ir teisingai pastebeta.Si svente ne tam, kad vyktu varzybos kas graziausia egle pademonstruos, kas daugiau ispudingu dovanu pridovanos, kas apsirys nuo ivairiuasiu patiekalu.Dievas gali apsiverkti ziuredamas i siuolaikines beparsmybes.Bet, is tikruju, tai mes apsiverksim.Ir dabar jau verkia, kas supranta kas vyksta pasaulyje ir Lietuvoje.

s.m. >negerbiamajam, gerbiančiam Liudviką,       2019-12-6 8:14

iki “kunigėlio Ričkos” pačiam dar daug šimtų ha žolės apšikt, buki. Ir jeigu tam puode, kur būva smegenys pas žmogų, bent kiek košės turėtum, žinotumei, kad paties be reikalo įžeistas kunigas jau daugybę metų tarnauja ne arkikatedroje. Blatnoms bravadoms niekuo dėtų asmenų užkabinimas pikantiškumo neprideda, tik atskleidžia jų autoriaus cicilikišką ribotumą.

Patiko Talino eglė       2019-12-6 8:03

Žalia klasikinė,tradicinė,dvelkianti Kalėdom.Rygos kukli ,žalia,kaip pas močiutę kaime.

Taxistas       2019-12-6 0:05

Če mūsū eglė! (Norinčius pamatyti nuvešim triguba taksa)

шах       2019-12-6 0:01

Tokį grožį galima įvertinti tik šachmatistų terminais - мать вашу!

Gebiamasis Liudvikai,       2019-12-6 0:00

tokie dabar laikai. Tikro menininko rašytojui skirtą paminklą verčia, surūdijęs vamzdis niekam nekliūva. Tai ko čia stebėtis dėl kažkokios eglės? Kitais metais per Helovyną ko gero tampys naują išėjusių paminėjimo simbolį, kokios nors rubensiško tipo matronos iškamšą su raitu kunigėliu Rička ant kupros. Nil admirare.

ah1       2019-12-5 23:58

tik apie eglę trūksta https://youtu.be/-rgaLhA9ioU

Vasiukas       2019-12-5 23:57

“Ir netrukus surengsime Tarplanetinį šachmatų turnyrą!”

Vasaros 5       2019-12-5 23:55

Keistuoliai, vasaros nematėt!

эглуте скарота       2019-12-5 23:53

Здравстуй дедушка Мороз
Борода из ваты
Ты подарки нам принёс,
Педераст горбатый?

Nepaneigiamam išminčiui       2019-12-5 23:49

Kai supa nuobodybybė, o šachmatų neturi, po ranka visada yra išsigelbėjimas- anonizmas.

kasgalėtųpanegtimui       2019-12-5 23:46

Logiška. O kai kitamet, padarys jolką iš mobiliakų, bus galima tvirtinti, kad K+M+B pamatę Betliejaus žvaigždę  mess@ge piemenukams įkėlė feizbuke.
Pranešk, kokį sugalvosi “biblijinį” išvartymą, kai šimašynas padarys eglę iš vibratorių,ok?

Kas galėtų paneigti       2019-12-5 23:34

kad trys Rytų išminčiai keliaudami į Jeruzalę nebuvo pasiėmę šachmatų? Kelionė ilga, kupranugariai monotoniškai supa raitelius: nuobodybė kaip per zborus.  Lieka šachmatai.

damkė       2019-12-5 23:29

kaip besirėdytų, bet realiai ta “karalių ir valdovių” gvardija yra eiliniai pieškos.
šaškininkai.

Bičiuli, Liudvikai,       2019-12-5 23:10

bešaknis Šimašius todėl ir pastatė nieko bendro su Šv.Kalėdomis neturinčią šachmatų figūrą (“Sniego Karalienę”), kad išsiilgto Išganytojo gimimo šventės neliktų - tik šachmatų figūrėlių stumdymas pagal išanksto sutartas taisykles.

keturių žirgų klubas       2019-12-5 22:17

idėja kvazi uno fantazija


Rekomenduojame

D.Stancikas: „Lietuvos istoriją pasauliui privalome rodyti ne žydo, ruso ar amerikiečio, bet lietuvio žvilgsniu, nes niekas kitas už mus to nepadarys“

Nuo bačkos. Virginijus Sinkevičius: Europa bus pavyzdys pasauliui

Andrius Švarplys. Partijos: tarp progreso ir tradicijos – partijų atsakymų „Artumai“ apžvalga

Povilas Urbšys. „Seimo sesijos pradžia su dviveidiškumo kauke“

Robertas Grigas. Smirsteli kažkuo netikru. Net jei ten yra tiesos

Nida Vasiliauskaitė. Tu ką, [mulki,] humoro nesupranti?!

Ramūnas Aušrotas. Darbuotojas yra nei vyriška, nei moteriška sąvoka. Tėtis ar mama – yra

Gintaras Furmanavičius. Ar čia tik aš vienas toks nesupratęs ir nesusipratęs?

Audrius Bačiulis. Kaip manot, į kurią šalį IT darbuotojai ketina emigruoti nuo prakeiktos Lukašenkos diktatūros?

Prof. Kęstutis Skrupskelis: kaltę privalu įrodyti

Geroji Naujiena: Kad ir mums būtų atleista

Vytautas Radžvilas. Apie „sociologinę demokratiją“, arba TS-LKD – mūsų epochos protas, garbė ir sąžinė?

Ramūnas Aušrotas. Kas yra ir ko nėra paskutinėje rudens sesijos Seimo programoje?

Audriaus Bačiulio replika: O dabar įsivaizduokime…

Nuomonė: Neringa Venckienė. Lietuva nesiskiria nuo Rusijos

Algimantas Rusteika. Jie pralaimėjo, tik dar nei jie, nei mes to nesupratom. Supraskim

Vytautas Radžvilas. „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Ramūnas Aušrotas. Visuomenė turi žinoti, kokia yra Lietuvos švietimo tarybos narių pozicija

Algimantas Rusteika. Iš duobagyvių gyvenimo

Liudvikas Jakimavičius. Revoliucija kaip žaidimas

Neringa Venckienė. L. Stankūnaitės advokatė Grubliauskienė jau aiškina, kad Deimantė kalba su akcentu

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.