Liudvikas Jakimavičius. Išsirenki Grybauskaitę – gauni Kubilių?

Tiesos.lt redakcija   2014 m. gegužės 7 d. 16:21

11     

    

Liudvikas Jakimavičius. Išsirenki Grybauskaitę – gauni Kubilių?

Prezidentinių rinkimų spektaklyje ir jo režisūroje plika akimi matyti režisierių pastangos kurti nuobodų, nuspėjamą reginį, kuriame tarytum jau nuo pat užuomazgų siužetai aiškūs, be vidinių įtampų, konfliktų ir netikėtų kolizijų. Patys spektaklio kūrėjai nesibodi pripažinti, kad jų pačių siūlomas visuomenei reginys įdomumu nežaižaruoja. VRK tarytum nenorom kviečia piliečius atlikti formalią pilietinę pareigą – ne rinktis, nes „nėra iš ko rinktis“, o įmesti biuletenį į rinkimų urną ir, nekeliant audrų vandens stiklinėje, toliau „kariauti mažus karus su oligarchais ir korupcija“. Toks priverstinis rinkimų nuobodybės piršimas nukelia mus į netolimą praeitį ir atgaivina „totalitarinės demokratijos“ fantomus. Tai jau buvo, tokių rinkimų į valias esam turėję, ir tie prisiminimai liudija ne ką kitą, o apverktiną mūsų susikurtos demokratijos būklę.

Kai norima nuduoti, kad viskas labai aišku, maga dirstelėti, ar už to aiškumo neplyti kokia nors klastingai renčiama nutylėta tikrovė? Bene antrą mėnesį dvaro politologai žiniasklaidoje dėlioja pasiansus, kokią turėsime vyriausybę po prezidento rinkimų. Politiniai rabinai yra šio režisuojamo spektaklio statistai, be didesnio entuziazmo pasikviesti atvaidinti paskirstytus trečio plano vaidmenis. Išdalintame tekste nėra prielaidos, kad gali būti ir antrasis rinkimų turas ir kad Dalia Grybauskaitė jame gali patirti pralaimėjimo kartėlį, o režisūra akimirksniu subyrėti kaip kortų namelis. Tekste apie tai neužsimenama. Tačiau yra siūlymas paspėlioti, o kaip bus perkomponuota A. Butkevičiaus vyriausybė? Ar liks joje vietos Darbo partijos ir Lenkų rinkimų akcijos ministrams? Žodžiu, jei ir įvyks baldų perstumdymas vyriausybėje, tai labai lokalus, neskausmingas, beveik nepastebimas. Mums duodama suprasti, kad D. Grybauskaitė yra vos ne stabilumo sinonimas dar penkeriems metams. Profesorius Vytautas Landsbergis juk prieš penkerius metus mums jau „išbūrė“, kad „Dalia mums bus Lietuvos dalia“. Tačiau kiekvienas šachmatininkas, rimtai lošdamas partiją, net aukodamas figūrą, visados modeliuoja laimėtą kombinaciją. Paskaičiuokime, ką aukojo konservatoriai šioje šachmatų partijoje ir pamėginkime nuspėti, vardan ko.

A. Kubilius nuolankiai rėmė D. Grybauskaitę, nors ji ne kartą „kaip į kilimėlį prie durų šluostėsi į jį batus“ (beje, pačių konservatorių aforizmas). A. Kubilius paaukojo kompetentingą užsienio reikalų ministrą Vygaudą Ušacką, paaukojo savo geriausią ekonomistą ir studijų laikų draugą Dainių Kreivį, paaukojo gerai dirbusius FNTT vadovus ir leido sunaikinti atraminę teisėsaugos instituciją, leido slaptosioms tarnyboms sekti savo partijos vicepirmininkę Ireną Degutienę, jos mamą ir seserį. A. Kubilius išmainė Vytauto Landsbergio proteguotą generolą Joną Kronkaitį į D. Grybauskaitės komjaunuolį Liną Linkevičių, o kas paskaičiuos nuostolius antrajame, mažiau matomame flange? Kyla klausimas, kodėl konservatoriai darė ir tebedaro tokias nuolaidas? Kokia čia veikia partinė pragmatika ir paskaičiavimas remti rinkimuose tą, kuri tiesiog trypė partijos autoritetą. Jei partija turėtų stuburą ir sveikų ambicijų, ji rinkimuose galėjo iškelti labai perspektyvius konkurentus D. Grybauskaitei – Algirdą Saudargą, Ireną Degutienę ar Vygaudą Ušacką, kurių galimybės susirungti tikrai būtų didelės. Kažkodėl susilaikė, matyt, turėjo kokią nors gilią ir slaptą mintį. Štai ir kyla klausimas: ar jie, remdami rinkimuose „Lietuvos dalią“, nežaidžia gudresnio žaidimo – grįžti į valdžią be Seimo rinkimų. Tik politiniams trumparegiams gali atrodyti, kad toks planas yra neįmanomas ir absurdiškas. Liaudiškai tariant lošimą galima būtų pavadinti taip: „Išsirenku Grybauskaitą – gaunu Kubilių“.

Šios klastos neįžiūrintys gali sakyti: „Palauk, palauk, nenugrybauk. O kaip su Seimo dauguma?“ Taigi reikia imti ir paskaičiuoti, kaip iš tikro dabar yra su ta Seimo dauguma ir kaip tos pačios Dalios Grybauskaitės intrigomis ta Seimo dauguma yra sueižėjusi. Jei rinkimus laimės Dalia Grybauskaitė, konservatoriai su liberalais turės pagrindą švęsti, kad būtent jie laimėjo ir nugalėjo socdemus su A.Balčyčiu ir darbiečius su A.Paulausku bei „lenkus“ su V. Tomaševskiu. Kitaip tariant, konservatoriai per šiuos rinkimus bus nugalėję Seimo daugumą, ir tai bus tiesa. Žinant mūsų Seimo partijų principingumą ir vertybinį bankrotą, prie konservatorių, laimėjusių rinkimus, gali prisijungti bet kas, kad tik sudarytų naują daugumą. Vieša paslaptis, kad valdančios koalicijos partijos yra suskaldytos ir iš vidaus. Net dalis „gelžbetoninių“ socdemų yra ne A. Butkevičiaus, o D. Grybauskaitės žmonės. Linas Linkevičius ir Juozas Bernatonis yra jos favoritai, o prezidentinės aplinkos žmonės yra nesusiturėję liežuvių už dantų ir mes žinome, kokiais epitetais prezidentė apibūdina A. Butkevičių.

Kompozicijos Seime po rinkimų gali būti labai įvairios ir netikėtos. Reikia konstatuoti, kad tai ir bus kryptingo Prezidentūros ir VSD „gero“ darbo rezultatas. Viena tik aišku, kad Seimo valdžios peizaže nebeliks vietos Loretai Graužinienei. Naujoji Vyriausybė dabar jau be jokios atodairos galės remtis jėgos struktūrom, šantažu ir verslo grupuotėmis, kurios slapta šildėsi už D. Grybauskaitės ir jos aplinkos širmų.

Taigi, šie prezidento rinkimai visuomenei iškelia klausimą, ar mes iš tikro norime susigrąžinti A. Kubiliaus ir I. Šimonytės vyriausybę. Būtent ši nutylėta tikrovė ir yra politologų dangstoma suvaidintu nuoboduliu.

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

uzsienis       2014-05-7 22:09

Sakom gal neina i tuos debatus ,kad jau zino koks bus finalas ta prezidente????Siap jei kandidatas nori ,kad butu isrinktas tai kaip tik eina i debatus ir parodo zmonems savo gabumus diskutuojant irt.t. tai kaip cia iseina tada del grybauskaites?

na jau ne       2014-05-7 21:43

Grybauskaitė negabi, o Kubilius dar negabesnis

Dasigyvenom       2014-05-7 19:31

Visas aprasas kaip mafijos krikstamotes.

Jonas, Tauragė       2014-05-7 18:50

Anksčiau visi guodėsi, kad rinkimuose nėra pasirinkimo. Dabar yra pats aiškiausias ir pats suprantamiausias: nori pelėsių ir puvėsių - balsuoji už Dalią Grybauskaitę, nori teisingesnio, atviresnio valdymo, vedančio į teisingesnį gyvenimą - balsuoji už Naglį Puteikį. Estrelos palaikytojas Balčytis taip pat tik statistas tam, kad padėtų Grybauskaitei. Padorus ir garbigas Bronys Ropė, bet jis per lėto ir per švelnaus būdo, tvirtų pokyčių įvedimui. Tvirtoms permainoms pajėgus tik Naglis Puteikis - tvirtas, neparsidavęs ir plačių pažiūrų žmogus, teisingas iratviras bei garbingas politikas.

Perskaičiau žemiau esančius komentarus       2014-05-7 17:49

ir nė vienas neparašė, kad Lietuvos pyliečiai dėtų visas pastangas, kad laimėtų Naglis Puteikis. Neišrinksim Puteikį išrinks Grybauskaite su Kubilium ivisa jo gauja. Galvokit.

Mano suo       2014-05-7 17:26

irgi ziovauja,kai apimtas streso,tai nereiskia,kad jam nuobodu.Neteisybe kalba net Adamkus,sakydamas,kad nieks nesiulo nauju sprendimu.Mano supratimu ji graziai apsuko apie pirsta tarybiniu laiku gudruciai-prisitaikeliai veidmainiai.Jis nebuvo tokiu pazines savo gyvenime…

Ona       2014-05-7 15:31

meluojanti Grybauskaite be morales tik ir siekia Kubiliu sugrazinti, nes Skardzius lipa ant kulnu. O skystablauzdis esamais premjeras taip pat be savo nuomones nuolankus Grybauskaitei. Tad kas kuri nugales?

Hmm       2014-05-7 14:45

Tuose svarstymuose yra tiesos.

Anikė       2014-05-7 14:21

Ne tik kiauru dugnu kubilą gausim,3 milijardus “ES dvasios ubagams"už
eurą atiduosim,vykdys Lietuvai pražūtingus projektus…Gal jau gana iš
mūsų Tautos tyčiotis?

Pensininkė       2014-05-7 13:49

Tai būtų košmaras ir tektų skandintis Neryje, nes šautuvo neturiu.
Apsaugok Dieve, nuo tokios kompozicijos.

Gali būti       2014-05-7 13:39

netikėtumų.


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Ar Prancūzijos parlamentas paseks Lietuvos pavyzdžiu ir pasmerks surogaciją kaip prieštaraujančią moterų ir vaikų orumui?

Trakų salos pilyje bus pristatyta Daliaus Stanciko knyga „Kūju per Lietuvos istoriją“

Raimondas Navickas. Nanto katedrą padegė keršydamas Prancūzijos valdžiai

Agnė Širinskienė. Apie neliečiamuosius

Audrius Bačiulis.Beprotybės kronikos: Leftistinių propagandistų miniai nepavyko parklupdyti didžiausio JAV verslo dienraščio „The Wall Street Journal“

Raimondas Navickas. Panašu, kad antisemitizmo ir etninės nesantaikos kurstytojai Lietuvoje išties kelia galvą

Andrius Švarplys. Vyksta didžiulė, giluminė, fundamentali demoralizacija

Geroji Naujiena: Kad ieškotume Jo Karalystės ir Jo teisumo

Vytautas Sinica. Kas yra leftizmas?

Vygandas Trainys. Partizanų ir kitų Lietuvai pasiaukojusių žmonių juodintojai nusipelno platesnio komentaro

Raimondas Navickas. Rinkimų naujienos iš ateities

Vitalijus Karakorskis. Atviras laiškas advokatei Fainai Kukliansky

Karolis Venckus demaskuoja: vaikų prievartautojas, ištvirkinęs pasaulio elitą. Lietuvoje to nėra?

Algimantas Rusteika. Dar kartą apie idiotus ir idiotizmą

Neringa Venckienė. Nušautas pedofilo Džefrio Epšteino ir DEUTSCHE BANK bylą nagrinėjusios teisėjos sūnus

Arvydas Anušauskas. Prašau pagalbos – tai gali sustabdyti insinuacijomis ir iš piršto laužtais teiginiais grįstą šmeižto kampaniją

Bronius Puzinavičius. Ar sprendimą dėl Lukiškių aikštės monumento turėtų priimti tik menininkai?

Vytautas Sinica. Užsienio „gerąją patirtį“ reikia įvertinti iš anksto

Rinkimai Lenkijoje – kova ir pramoga

Verta prisiminti. Arvydas Šliogeris. Pamatinė žmogaus dorybė yra drąsa

Vytautas Radžvilas. Remti Bideną – tiesti kelią Merkel-Putino paktui

Jolanta Miškinytė. Dar viena šeima prašosi oficialaus prieglobsčio Lenkijoje

Algimantas Rusteika. Pabaigos pradžia

240 000 žmonių pasirašė Baltųjų rūmų peticiją raginančią paskelbti George’ą Sorosą teroristu

Vytautas Radžvilas. Laisvė – tai ne teisė voliotis smėlio dėžėje ant didvyrių kaulų…

Raimondas Navickas. Prasideda…, arba „Eikite ... su savo ‘Black lives matter’ afera“

Vytautas Sinica per Marijos radiją. Ką šiandienos žmogui sako istorinės atminties ženklai: paminklai, memorialinės lentos, atminimo aikštės?

Nacionalinis susivienijimas. Apie cenzūrą ir Lukiškių aikštę

Rasa Čepaitienė. Kaltė ir įniršis

Geroji Naujiena: Palikti iki pjūties

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.