Liudvikas Jakimavičius. Išmokti gyventi

Tiesos.lt redakcija   2015 m. gegužės 5 d. 11:13

60     

    

Liudvikas Jakimavičius. Išmokti gyventi

Daugiau nei prieš trisdešimtį metų mano a.a. tėvukas nusipirko apleistą sodybą miške ant upelės Dysnos kranto. Atvažiuojam apžiūrėti. Gryčia apėjusi krūmynais ir dilgėlynais, tvartelis pakrypęs, kiauru, pačiuožusiu šiferio stogu. Stoviu kiemo vidury tarp varnalėšų, niūrokai kraipau galvą, o tėvukas šypsosi. Jam dar tik šešiasdešimt. Suprantu, kas vyksta jo galvoje. Jis skaito mano mintis ir supranta, kad aš skaitau jo. Abudu suvokiam akimirkos reikšmę ir svorį. Čia ir dabar prasideda naujas siužetas. Ir ne šiaip kokia metų kitų istorija su įsigytu vasarnamiu. Siužetas likiminis, perkursiantis abiejų gyvenimo tikrovę ir tvarką.

Nors esu kaime gimęs, vaikystėje net karvę išmokęs melžti, kiaulėms paausius kasęs, vištas ir žąsis po kiemą ganęs, tą akimirką iki gyvuonies jaučiu, kad nesu kaimietis. Kaimas man nėra sava erdvė, kurioje jausčiausi kaip namie.

Lygiai taip ir mieste, kuriame gyvenu daugiau nei pusę amžiaus, buvau ir ilgai jausiuosi nuvorišas. Savo Literatų gatvelėje, klausydamasis senos vilnietės pasakojimų apie čia gyvenusius burmistrus, profesorius, šviesuolius, menininkus, prostitutes ir girtuoklius, kepyklėles, užeigas ir viešnamius, suvokiu „savas – svetimas“ dramą. Mano atmintyje nėra tų vaizdinių ir spalvingų praeities istorijų. Kas paties nepaveldėta ir neišgyventa, taigi to ir nėra. Gal ir nebūtina, kad būtų. Neįmanoma – sutrūkinėję tęstinumo ryšiai, kurių neišmoksi iš bukletų, knygų ar pasakojimų. Svetimoj bažnyčioj savas nebūsi, nors uoliau nei kiti su visais tuos pačius poterius kalbėsi ir žvakeles degiosi.

Kolizija labai žinoma, kiekvienos kartos išgyvenama, – priešintis ar prisitaikyti. Turgenjeviškas tėvų ir vaikų konfliktas. Todėl tas kaimas dar svetimesnis. Iš šalies primestas nelyg baudžiava. Žinau, ketvirtadieniais į pavakarę paskambins tėvas, sakys – važiuojam. Tu priešinsiesi, aiškinsi, kad turi svarbių reikalų, nors tie visi tavo reikalai – „pasitūsinimas“, pasiautėjimas savaitgalį su „chebra“ mieste – barai, naujos ir senos pažintys, smagių neįpareigojančių istorijų splynas.

Bet vis dėlto priešgyniaudamas, tarytum atatupstas paklūsti tėvui, važiuoji. Po to dar metų metus priešiniesi iš inercijos, iš įpročio priešintis, bet laikas gludina, slopina tavo protestą ir atžarumo skeveldras.

Ir vieną nušvitimo akimirką, stovėdamas greta seno tėvo su dūline prie atverto avilio, pagausi save: koks vis dėlto kvailas buvai, kad priešinaisi. Akimirksniu bičių zyzimas, kuris tave erzino, taps maloniu dūzgimu ir ranka bėginėjančios bitės ne įgelti tau taikysis, bet kažką savo šokio kalba pasakyti.

Iš šono žiūrint nieko neatsitiko. Viskas, regis, liko kaip buvę, bet su tavimi tą akimirką įvyko nedidelis sutaikymo ar susitaikymo stebuklas. Pasaulis buvo perkeistas.

Ne vienerius metus, žengdamas per slenkstį į tą mūsų trobą, kakta trinktelėdavau į durų staktą. Pažirus žiežirboms iš akių, dažniausiai riebiai nusikeikdavau – po velnių, kokie čia neūžaugos gyveno ir tą namą statė. Kaip ir kiekvienu klausimu, kodėl kaimo gryčiose tokios žemos staktos, yra du skirtingi požiūriai. Kaip nuo laikų pradžios visomis temomis, taip ir staktų klausimu ginčijasi fizikai su metafizikais. Šiuo atveju metafizikų pozicijas gina etnologai, kurie teigia, kad žemos durys į trobesius turėjusios sakralinę ir religinę prasmę, kad žmogus, iš natūrinės erdvės įžengdamas į kultūrinę, nusilenktų. Religinė prasmė panaši. Galvos nulenkimas yra puikybės išsižadėjimo, susitaikymo ir nuolankumo ženklas.

Sekuliarūs natūrfilosofai iš idealistų šaiposi: esą tie kiekviename niekniekyje linkę įžiūrėti sakralias prasmes, kai viso labo žemos statinių durys ir maži langai paaiškinami grynai pragmatiniais šilumos taupymo sumetimais – mat namuose žiemą būdavo laikomi gyvuliai. Nesu tų dalykų žinovas, bet man vis dėlto kyla klausimas: kodėl durys statytojų buvo žeminamos, bet siaurinamos nebuvo, jei siekta tik taupyti šilumą?..

Kaip ten bebūtų, dabar jau nebedaužau kakta į staktą, tik smagiai pasijuokiu iš svečių, kai vos ne kiekvienas, per slenkstį žengdamas, savo kakta ją pabučiuoja.

Sakyčiau, pagaliau į dienų pabaigą gal atrandu žiūrėjimo kampą, kaip suderinti save su aplinka, nesvarbu – miestu ar kaimu. Sunkiau su žmonėmis – daugiau reikia stengtis. Mano santarvės su pasauliu filosofija labai paprasta – turi tik prisipažinti, kad esi toks koks esi, nė per nago juodymą ne didesnis, o vieta, kur esi, ir yra tau skirta vieta. Kol to neperžengi, esi tragikomiškas.

„Mažoji studija“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

stiprybė       2015-05-9 4:52

Kaimas buvo pagrindinė Lietuvos stiprybė per visus sunkmečius.Pagarba L.Jakimavičiui už tą gražų ir pagarbų požiūrį į lietuvių stiprybės šaltinį.

to azet       2015-05-8 19:22

As irgi.Jo zmona vargsta.Prarado atminti,bet pro stakta eina pakelta galva

vargšeliui su skarute       2015-05-8 14:50

Vis dar nenusiriša,vis dar saugo,kad medus iš galvytes neišbegtu!

azet       2015-05-7 10:24

Geresnio šio autoriaus teksto neatsimenu. Su tuo ir sveikinu.

Tikrasis Apolonas, ar Kasandra?        2015-05-6 11:19
>> anglijos        2015-05-6 8:02

anglai ir namus stato demokratiškai. Kad kiekvienas turėtų ir žemės ir dangaus gabalėlį savo kiemelyje. Nesugrūda žmonių į daugiabučius rajonus.

internauts        2015-05-6 7:58

greičiausiai ne vienas pastebėjom Rūtos Janutienės plikai nuskustą galvą. Vėžys.
Nei džiaugtis nei verkt. Bet priežastis aiški - laikas baigt su purvų drabstymais. Laikas baigt skleist blogas emocijas, juodas mintis, nes ką sėjam, tą ir pjaunam. KaKaDu moka atskleist klaidas nesukeldami neigiamų emocijų.
Jei gyvenimo stiklinė pusiau pilna, tai nebūtina ją matyti tik pusiau tuščią ir visiems kitiems apie tai aiškinti. Nuo to gyvenimo nepadaugėja.

stratfor       2015-05-5 22:56
Anglijos       2015-05-5 16:06

aristokratai,žinoma,turi apartamentus mieste,bet būtinai turi žemės valdas,avių kaimenes,braškių lysves ar ekologiškų daržovių plotus,vynuogynus ar raguočių bandas…tame tarpe ir Anglijos karaliai…Turėti užmiestį,kaimą,žemės aristokratui būtina.

Išties       2015-05-5 14:51

Lietuviškos dvasios ilgimės, būdami svetur, nes kitur jos nėra. Ji tik viena tėra iš savo gilių šaknų išaugusi ir ilgų laikotarpių apipavidalinta. Jos pasigesdami, sakom: tuščia, neįvairu, nenuoširdu. Ta lietuviška nuotaika gili, nes joj daug širdies. „Homines humanissimi“ yra pasakęs XI amž. apie baltų tautas Adomas Bremenietis. Tą humaniškumą esame vėliau įrodę daugeliu mūsų istorijos faktų. Neveltui ir Vydūnas savo veikaluose visa jėga kviečia neatsisakyti savo paveldėto žmoniškumo bei dvasingumo.
Iš liaudies dvasinės kultūros nuotrupų pajutę senosios sielos atspindžius, dažnai džiaugiamės jos šiltumu ir sveika išmintimi. Tačiau tai ne vienintelis šaltinis. Ar imsime liaudies melodiją, ar dainos žodžius, ar tautodailę, visur po gabalėlį rasime tiek gilios minties, tiek plataus diapazono jausmo:
„Supkit meskit mane jauną,
Kad užsvysčiau aukštą kalną,
Aukštą kalną, ąžuoliją,
Ąžuoliją, žalią girią.
Teka upė rudzynuosan,
Duoda mane vargeliuosan“...
(Adutiškis).

Prasiveržus aukščiau kasdienybės į platumas, staiga nuleidžiama į  rūstųjį vargelį...

aistis        2015-05-5 14:46

Gimtosios žemės meilė nėra vienintelis dvasinių turtų resursas. Ji yra tik pati esmingoji ir tikroji priemonė, raktas į seifą, į visą praeities kapitalą. Šį magišką raktą vartojant, iš pasąmonės išplaukia savita jausena ar giliai persunkta mąstysena.
/
Kiekviename didesniame mūsų kūrėjuje, pvz. R.Granausko kūryboje,  jaučiame kartais net gaivalingą meilę savo žemei. Jų kūriniuose taip pat pastebime net apčiuopiamų elementų, kurie leidžia lengvai suvokti, kiek kūrėjas yra susijęs su savo kamienu. Tai liaudies meno ir tautosakos motyvai. Net Čiurlionio kūriniuose randame tokius intymius, gilia meile dvelkiančius peizažus (triptikas „Raigrodas“), žemaičių koplytstulpius, kapines ar primityvias varpines su skambančiais varpeliais. Beveik kiekviename Vydūno veikale rasime tautosakos elementų. Krėvė ir Sruoga neatskiriami nuo tautosakos tiek savo kūriniuose, tiek tautosakos tyrinėjimo ir rinkimo darbe. Net ir svetur gyvenęs Milašius yra išleidęs lietuviškų pasakų ir pasakėčių du rinkiniu…

aistis        2015-05-5 14:40

Per neatitrūkimą nuo gimtosios žemės yra išlaikytas tūkstantmetis kapitalas, tūkstantmečių mąstysena ir jausena.

Tas mažas žemės gabalėlis, per autochtoniško gyvenimo amžius dvasines jėgas kaupęs savy ir jų neišparceliavęs, savo galimybėmis kartais nustebina — jis sproginėja. Juk kūrybinės galios kulminacinis punktas — Čiurlionis išsprogo tautos atgimimo laikais iš pačių gelmenų tokiu didingu akordu, kurs gali gimti tik iš turtingų resursų.

išmokti gyventi nelengva       2015-05-5 14:37

“Ką pasėsi, tą ir pjausi"dėsnis sako, kad net dirva moka naudotis kūrybine galia. Jei pasėsi viržius, tai ir pjausi viržius, jei rugius - pjausi rugius. Rašytojo galioje rinktis, ką jis nori sėti. To, ką pasėjo Leninas su Marksu, Trockiu ir Stalinu rezultatas - Melo imperija.
Taip kaip dirva priima visas sėklas jon sudėtas ir “dirba” su jomis, taip ir protas priima visas mintis, žodžius, kurie inkarnuojasi į aplinką, aplinkybes.
Kiekvienas iš mūsų esam apsuptas minčių atmosferos. Ir nuo jų priklauso ar jaučiamės gerai, ar blogai. Kokioms mintims leidžiamės užvaldomi, tokius įvykius ir žmones pritraukiame.
Sėkmingas žmogus mąsto tik apie sėkmę, o ne apie praeities nuoskaudas ar tai ko nenori, ko bijo, nes panašus pritraukia panašų. Mąstau, vadinasi esu tas, ką mąstau. Taip reiktų suprast įžymiąją Dekarto frazę.
Greta kilnius tikslus turinčio žmogaus visi jaučiasi pakylėti, nes teisingai save vertindamas , jis turi galią ir mūsų vertę pakelti. Šalia tokio kiekvienas pajunta energijos antplūdį. Ko nepasakytum apie depresyvų, save apribojusį ir kitus slegiantį... Šiandien tokiais tampa dažnai medijos ir interneto straipsnių aukos…

išmokti gyventi nelengva       2015-05-5 14:35

Nes ir mokyklose to nemoko.
Oho, o jei tie, kurie gerai valdo žodį, dar žinotų ir ką tas ŽODIS reiškia!
Jei žmogus turi Dievo prigimtį, jei jis yra individas, turintis laisvą valią su teise rinktis, tai iš to seka, kad jis su savo gyvenimu gali daryti ką nori. Laisvė jo, bet ta laisvė yra mentalinio ĮSTATYMO viduje. Įstatymas yra ŽODIS. Išties laisvas individas yra tik tuomet, jei supranta įstatymą. Je ne - jis pats save baudžia - ligomis, vargais, nesekmėmis…
Cituoti | Siūlau šalinti

> to atviras laiškas        2015-05-5 14:32

jei jau atviras laiškas, tai turi būt ir atviras parašas. O pasirašo anonimas.
Ir greičiausiai koks Kasperavičius. Jau vien tai, kad toks keikūnas, kaip išsiaiškinau, Kasperavičius palaiko Puteikį, Puteikiui anaiptol nepadeda. Tad ir iš Čilinsko kažkieno perimtas Demokratinis judėjimas užsitraukia didelį įtarimą...

Skaitytojas       2015-05-5 4:45

Palaikau Lietuvos Sąrašo partijos Tikruosius narius, iškeltus uždavinius.Būkite ryžtingi,atsisveikinkit pagaliau su savo praėjusių rinkimų“bendražygiu”,kuris patapo kaip laikas parode gyvate užantyje.Kaip skaitytjas galiu paremt tik šiuo komentaru.

VISIEMS !       2015-05-4 23:05

GANA!

Elvyra Z. dėl tikių kaip 20;14       2015-05-4 20:30

Tikriausiai kažkokie paaugliai, vaikėzai įsisuko niekus rašinėti. Suaugę tokiomis nesąmonėmis juk neužsiiminėtų. Tiek to, nejudinkite tų nebrendylų. Pažais, pažais ir atstos.

Algirdui K.(Atviras laiškas D.Kuoliui)       2015-05-4 18:11

Šuns balsas į dangų neina…

vis dar Apolonas?       2015-05-4 17:12
Atviras laiškas D.Kkuoliui       2015-05-4 16:43

  Gerb. Dariau, ponas Liudvikas J., prisistatydamas kaip LS aukštas veikėjas,komentaruose akivaizdžiai juodina ir žemina kitus visuomeniškus žmones bei politikus. Už visuomeninę nesavanaudišką veiklą kitiems smesdamas kriminalinius kaltinimus pats daro ,matomai, kriminalinę veiką...
Be to, pasididžiuodamas rodo biurokratinėms ,,lovio ” ir TSKP partijoms būdingas nuostatas:  ,,taryba dar nesvarstė tokio klausimo” .Reiškia - tarybos neaprobuotas pilietinis aktyvumas, tarkim , komentaruose yra blogis ir , reiškia ,kovokim , su tuo ,ko partija nepatvirtino ( ,,su,neva ,.sukčiavimu”, kai pilietiški ragina kitus pilietiškus remti kitus vis. ar pol. darinius…).
Kaip satyriko talentą ir visuomenininko pasišventimą  turintį žmogų aš poną Liudviką gerbiu, bet , besireikšdamas kaip politikas, kaip LS tarybos narys , mano manymu, jis daro neatitaisomą žalą  partijai ir visuomenininkų bendram veikimui..
Ir gerb. D. Bingelienė toleruoja tokius tekstus , o atsikertančius komentarus   - atseit ,,kriminalinių elementų”  pagal Liudviko keistą mastyseną- aršiai trina…
Gerb.Dariau, juk akivaizdžiai vyksta prasti dalykai ir partijos autoriteto bei portalo reputacijos nykimas be atvangos…Keli asmenys iš partijos aktyvo įsigudrino ,,teisingumo vardan” suskaldyti bendrą dem. jėgų frontą. Jie deda pastangas , sofistiškai pasinaudodami pavienėmis pagrindinio dem. jėgų atstovo Seime N. P. klaidomis, paversti jį pagrindiniu demokratų ,,blogiuku”...Akivaizdu, kad su Naglio, tamstos ir ko pastangomis susietas fantastiškas LS pasiekimas Vilniuje sav. rinkimuose tų  sofistų ir piktavalių žmonių grupelės yra pristatomas kaip Dievo dovana, o ne tų žmonių  pasiaukojančio darbo rezultatas…
Partijos likimas ir reputacija kybo ant plauko, LS ir N.Puteikio ilgametes dem .pastangas remiančių rinkėjų sąjunga jau suardyta, o Jūsų svaraus balso nesigirdi…
Pagarbiai-
Algirdas K.

StasysG       2015-05-4 16:29

Ačiū Autoriui už rašinį.

Keistutis Atviram laiškui       2015-05-4 16:17

Ką norite pasakyti sakiniu apie “pavienes pagrindinio dem. jėgų atstovo Seime N. P. klaidas”? Jei jau pasakėte A, tai sakykit ir B, provokatoriau. Apie kokias klaidas čia ūturiuojat? Puteikis nedarė ir nedaro jokių klaidų - nei pavienių, nei serijom - kaip ir Grybauskaitė. Jie abu kariauja mažuosius karus.

Atviras laiškas D.Kuoliui       2015-05-4 14:54

Gerb. Dariau, ponas Liudvikas J., prisistatydamas kaip LS aukštas veikėjas, akivaizdžiai juodina, šmeižia kitus eilinius visuomneiškus žmones bei demokratiškus politikus ir pats daro ,matomai, kriminalinę veiką...
Ir priedo,pasididžiuodamas rodo biurokratinėms ,,lovio ” ir TSKP partijoms būdingas nuostatas:  ,,taryba dar nesvarstė tokio klausimo” .Reiškia - tarybos neaprobuotas pilietinis aktyvumas, tarkim , komentaruose yra blogis, tad ,kovokim su tuo. ko partija nepatvirtino (su,neva ,,,sukčiavimu”, kai pilietiški žmonės ragina kitus pilietiškus remti kitus vis. ar pol. darinius…).
Kaip satyriko talentą ir visuomenininko pasišventimą  turintį žmogų poną Liudviką J. gerbiu, bet , besireikšdamas kaip politikas, kaip LS tarybos narys , mano manymu, jis daro neatitaisomą žalą  partijai ir visuomenininkų bendram veikimui..
Gerb. D. Bingelienė kažkodėl toleruoja tokius tekstus , o atsikertančius komentarus   - atseit ,,kriminalinių elementų”  pagal Liudviko keistą mastyseną- aršiai trina…
Gerb.Dariau, juk akivaizdžiai vyksta prasti dalykai ir partijos autoriteto bei portalo reputacijos nykimas be atvangos…Keli asmenys iš partijos aktyvo įsigudrino ,,teisingumo vardan” suskaldyti bendrą dem. jėgų frontą. Jie deda pastangas , sofistiškai pasinaudodami pavienėmis pagrindinio dem. jėgų atstovo Seime N. P. klaidomis, paversti jį pagrindiniu demokratų ,,blogiuku”...Akivaizdu, kad su Naglio, tamstos ir ko pastangomis susietas fantastiškas LS pasiekimas Vilniuje sav. rinkimuose tų  sofistų ir piktavalių žmonių grupelės yra pristatomas kaip Dievo dovana, o ne tų žmonių  pasiaukojančio darbo rezultatas…
Partijos likimas ir reputacija kybo ant plauko, LS ir N.Puteikio ilgametes dem .pastangas remiančių rinkėjų sąjunga jau suardyta, o Jūsų svaraus balso nesigirdi…
Algirdas K.

Tikra tiesa       2015-05-4 7:49

„Viskas, regis, liko kaip buvę, bet su tavimi tą akimirką įvyko nedidelis sutaikymo ar susitaikymo stebuklas. Pasaulis buvo perkeistas.“

drenažas       2015-05-4 0:42

kad nudrenuotų antisisteminius, režimas ir sukūrė puteikinį Projektą.
projekto nagla iškaba, dekoratyvinio bruzdėjimo “galva” tam labai tinkama.
nors pagal galvos turinį Kandidatas yra pusgalvis, bet tai ne kliūtis stumti tokį imitacinį prachvostą.
kalbas gali parašyti ir kiti.
ir rašo.
ans tik perpasakoja.
tam gabumų miglų Pūtikas tikrai turi.
neduok pavalgyti, duok pašnekėti.
lig šiol režimui visada pavykdavo sklandžiai nukanalizuoti pavojingus Lovio partijosm judėjimus, bet šį kartą buvo apsiskaičiuota.
daug metų tarnavusi trojos arklių įdiegimo sistema užsikirto.
ne ant prastų pataikė.
ir tai yra istorinis precedentas- visuomenininkams pavyko pirmą kartą per kevirtį amžiaus atsilaikyti prieš Sistemos kląstą.
tai yra reikšmingas precedentas.
Projekto autorių, lėlininkų užulisiuose šiuo metu tvyro sumišimas - tokio įvykių eigos posūkio Režimas nebuvo numatęs.
smagu.

Naglistams       2015-05-3 22:36

Lėtai. Be naglos komandos. Perskaitykite šį tekstą :

,,Mano santarvės su pasauliu filosofija labai paprasta – turi tik prisipažinti, kad esi toks koks esi, nė per nago juodymą ne didesnis, o vieta, kur esi, ir yra tau skirta vieta. Kol to neperžengi, esi tragikomiškas. “

Liudvikas tai taiko sau ir visiems kitiems, net Didžiajam ,,krikščioniškos demokratijos” vedliui NP.

to"nesenstančiam"2015-05-3 18:36        2015-05-3 19:41

Naudojat botoksą?Periodiškai gulatės po skalpeliu?Tai,matyt,esat galimai…Landau,ar ne? Reikalas tas,kad jūsiškių sielos raukšlių ir smegenų vingių erozijai koreguoti jokios procedūros nepadės.Nesvajokit kaip L.Jakimavičius kakta staktų daužyti,-tokio lygio reik nusipelnyt doru gyvenimu.Pats esat tokiam primityviam neišsivystymo lygyje,kai dar net per slenkstį perrėpliot negalit.Lerva yra lerva.Tokia nemaloni ir pasyvi stadija.

straipsniukas juokingas       2015-05-3 19:06

Kaimo nekenčia brrr…Mieste nepritapo-visiškai negirdetas.Nebent Kunigaikštis prisimena…Atsistojo prie D.Kuolio,vistiek nežinomas.10 kart išejo iš kaimo,bet kaimas iš jo neišejo.

L.Jakimavicius paseno       2015-05-3 18:36

Trimitai gaudzia- as senas ir susiraukslejas.Kiemo dvarponiai kikena-ta ip ,taip stakta praeidavai.At mintis slubuoja.Duris praeidavai aukstai pakelta galva.Kaimynas trenkdavo i stakta

Diedukas "tapšnotojui"       2015-05-3 17:50

Turėjom jau vieną “tapšnotoją”. Ir kuom tas žodis tamstai toks mielas? Matyt jaukiai jautiesi toje substancijoje iki ausų paniręs? Šiandien esi hiperaktyvus. Kas žinot, kaip ten su mėnulio fazėm?

Liepa-Juozapui       2015-05-3 17:41

Sveiki,Juozapai.// Kas jei ne Jūs,taip gražiai pasveikins svetainės skaitytojas?Ačiū Jums! // Gražus straipsnis,daug šviesos,jautrumo,žmogiškos šilumos. Gerb. L.Jakimavičius turi literatūrinį talentą,labai netgi turi… //
Tik kažkaip tą šventinę nuotaiką gadina kažkokie nei į tvorą,nei į mietą pikti komentarai.// Kas čia vyksta pastaruoju metu? Iš kur čia vėjas pučia?Gal galėtumėt keliais žodžiais paaiškint prie progos,žinoma?...//

Narvydas       2015-05-3 17:40

Autorius parašė tikrai puikų rašinį. Viską užvaldžiusio popso laikais tokia kūryba yra maloni staigmena. Nesuprantu, kodėl kažkas nuolat puldinėja rašytoją, juk jis savo rašinyje politikos visiškai neminėjo. Prie ko politika po šiuo kūriniu? Jeigu man nepatinka koks nors autorius , aš nevaikštau po bibliotekas trukdydamas kitiems skaityti to autoriaus knygas.

Liepa       2015-05-3 17:25

Kaime viskas tikra: ir daiktai,ir jų prasmės.Kokią energiją skleidžia miesto"modernios” dėžutės,pilki šaligatviai ir tepalais dvokiantis asfaltas?Taigi..//Šimtametė trobelė kaime su"nepatogiom"staktom yra didelis lobis tam,kas tai supranta: tam,kuris neprarado ryšio su Žeme, su savo Tėvais; tam,kuris mato šokančias biteles ir išmoko vieną sudėtingiausių gyvenimo dėsnių,-kad viskas slypi Paprastume…//Ačiū mielam Liudvikui už dalijimąsi gražiomis mintimis.//

Portalo šulai savą dergėją myli...       2015-05-3 16:33

  Portalo šulai saviškio, kitų visuomeniškų žmonių aršaus dergėjo ir kriminalizuotojo, LS tarybos nario Liudviko K. komentarus myli, saugo ir brangina.
O pastarojo sukčiais išvadintų oponentų apsiginančius komentarus uoliai trina.smile
Pagarba ,,demokratiškiems” ponams L. Šopauskui ir R. Bingelienei už ,,principingumą” tapšnojant trečiajam LS žlugdytojui per petį.
Ir ačiū už aršią ,,trynimo kovą prieš kitas nuomones.

mintys Motinos dienai       2015-05-3 14:59

Elvyra Žebertavičiūtė:
„Motinos diena yra prasminga šventė, juk visa žmonija parėjo iš tų motinų, na, vyrai kiek prisidėjo, bet kančios atiteko joms ir dažniausiai visas rūpestis - joms. Gimdyti vaikus - šventas moters reikalas, ir žinot, kas mane labiausiai piktina? Tas absurdas, kurį matau, kai Seime bandoma šeimą, kurioje gimsta žmogus, teisiškai prilyginti susiporavusiems homoseksualams.

Ta mūsų Lietuvėlė tokia mažutė, ir netradicinės lyties atstovų turėtų būti santykinai nedaug. Žiūrėkim į gamtą: na, būna anomalijų, net apsigimimų būna, Dieve jiems padėk, bet tai retenybės, išimtys. Tad kodėl mums norima įteigti, kad Lietuvoje lyg niekur nieko privisę šitiek daug homoseksualų ir kad jų kas metai vis daugyn kone geometrine progresija? Ir kad jų jau tiek, jog reikia kaitaliot įstatymus? Kodėl mažai kas pastebi, kad šitaip reklamuojama armija bergždžių žmonių, kuriems galvoje - tik linksmybės ir malonumai? Kodėl ieškant jiems lengvatų, t.y. skatinant seksizmą, pamirštama, kad išsivažinėjusioje Lietuvėlėje gimsta vis mažiau vaikų? Juk motinystė yra vienintelis veiksnys, galintis laiduoti, kad Lietuva turės tęsinį, kad jos ateitis bus. Gal ne visiems tai yra svarbu? Man labai svarbu, kas bus su Lietuva.“

>Kaip manot?...        2015-05-3 14:38

Daug gražių minžių, bet vis dėlto krikščionybė nėra jokia ideologija, kadangi tai, ko moko krikščionybė, vyksta REALIAI ir ji niekam kitkam netarnauja (kaip ideologijų atvejais).
Pvz., sakramentai veikia TIKROVIŠKAI (gydoma, išganoma siela ir pan.), o ne menamai. Tipiškos ideologijos yra marksizmas, feminizmas ar genderizmas - kiekvienoje jų kalbama tai, kas prieštarauja tiek žmogaus prigimčiai, tiek Kūrėjo Valiai.
Krikščionybės pavertimas viena iš ideologijų, jos nutikrovinimas yra senoji Antikristo svajonė.

Kaip manot? Nuo ko reik pradet pasauli keisti?        2015-05-3 13:34

Keistai atrodo ne tai, kad dauguma zmoniu pasiduoda proto kontrolei, keista tai, kad dar yra tokiu, kurie nepasiduoda. Faktas.
... Jei tu nusiperki kazka ko tau visiskai nereikia, jau tu kontroliuojamas (reklama). Jei paskaitei naujienas apie nauja skandala, ir leidai sau supykti, pajusti antipatija zmogui, kurio net nepazisti - jau tavo protas pasiduoda medijos manipuliacijoms…
Nagi, nagi, tik zvilgtelkit i veidrodi ir pamatysit zmogu, nuo kurio reikia pradeti si pasali , koki ji mato musu akys, keisti.
...
Mes kuriam savo realybe pirmiausia savo mintimis, zoziais,  po to veiksmais. Keisdami mintis, pradedam keisti savo realybe, savo gyvenima.

Kaip manot? Ka lengviausia suvedziot?       2015-05-3 13:28

Ogi -  inteligentija!
Kaip manot, kodel?
Ogi, nes ji naiviai galvoja, kad kuo daugiau perskaitys knygu, tuo pasidarys ismintingesne. Na, butent jai todel ir yra skiriama visa ideologija tokia kaip _marksizmas, komunizmas, trockizmas, leninizmas, sionizmas, seksizmas, feminizmas, teritorializmas, neoliberalizmas, kapitalizmas, homoseksualizmas, fasizmas…_
- ir stai jie (inteligentai) naiviai patikeje, kad jau pakankamai “apsisviete”, skleidzia sias nesamones toliau per universitetus studentijai, po liaudi…
Nors istorija aiskiai parode, kad kiekvienas is situ -izmu nepasiteisino, bet pats save sugriove, kad tai zmogaus paklydelio mastymas, kylantis is zmogaus ego ir tik viena vienintele idealogija yra verta demesio, (be tos galunes _-izmas:))ir pries kuria visi sitie -izmai nukreipti: tai meiles idealogija - KRIKSCIONYBE.
Bet suraskit man bent viena inteligenta politika, kuris butu su ja susipazines is esmes. Nerasite, nors dauguma save vadina katalikais.

Jurosk       2015-05-3 13:02

to ha ha, stakta     2015-05-3 9:51

dažnai varstant duris - žemos jos ar aukštos - šiltas oras vienodai šauna į viršų...
Dėkui p. Liudvikui už tekstus.

Mamas š tiesų gerbsime       2015-05-3 11:44

tada,kai gerbsime moterį.Dabar gi moteris negauna normalios med.pagalbos.Todėl r gimstamumas mažėja.

Miestas be kaimo       2015-05-3 11:43

kaip Adomas be Ievos.

Visa Lietuva didelis       2015-05-3 11:41

gražus šveicariškas kaimas.Tikras lobis,kurio nesugebame pasiimti.

Vilija       2015-05-3 10:59

Tokią dieną nedera brukti propagandą ir spjaudytis. Tiesiog netinka. Negražu. Gal galėtų p. N. Puteikis paaiškinti savo talkininkams, kad yra tam tikros ribos, galų gale etika bent elementari kažkokia?

Juozapas       2015-05-3 10:55

Sveikinu malonias “TieSOS” portalo skaitytojas-mamas su Motinos diena.
Linkiu visoms mūsų mamoms sveikatos ir Viešpaties malonės.
Gražios Šventės jums.

Provokatoriui Biss-ui       2015-05-3 10:51

Kam klaidini žmones? Ką nori pasakyti? Kur tie komentarai?

ha ha, stakta       2015-05-3 9:51

negi ponas Liudvikas nežino, kad šiltas oras kyla į viršų? Ir, kad dažnai varstant duris, tarsi propeleriu būtų išpūstas lauk?
Gyvuliai senai nebegyveno kartu. Nebent vištos po pečiu.
O susiaurinus duris kaip tu įneši ar išneši kokį baldą? Arba kibirus su naščiais?

Koks čia kaimas,jei        2015-05-3 9:33

Dvaras, vynuogynai, lampsatytė? Kas ta lampsatytė? Kur čia toks kaimas?

Atstumtiesiems       2015-05-3 9:27

Nerandat vietos? Susikūrėt demokratų judėjimą, judėkit. Kam kiauksėt portale? Kopipastint per straipsnius? Civilizuota šviesuomene pasivadinę, rodykit pavyzdį, steikit tinklalapį, burkit bendraminčius. Gana verkšlent, nuskriaustieji! Ar visi kalti aplinkui, gal ne tik?

Koks čia kaimas,jei       2015-05-3 9:22

pas mus dvare dabar koncertavo R.Lampsatytė ir t.t…Čia Europos vidurys…Ne mes į Vilnių,o Vilnius,Kaunas pas mus…Aukščiausia kultūra…Gamta,parkai,senovinės rožės,šviežias pienukas,neužterštos daržovės,vynuogynai,geri keliai…Atvykit…

Diedukas>Na tai išmokyk...        2015-05-3 7:30

Tai kad jau turit mokytoją...

Laimingas zmogus,       2015-05-3 4:12

Kaip miela,kaip gera tureti kaima…

Diedukas       2015-05-2 21:05

Gerai iš pasąmonės užkaborių ištraukta ta sakralinė kaimiška stakta. Ne syk sirgęs guzais kaktoj nuo jos, nelabosios…

Kaimas gali būti labai modernu,       2015-05-2 21:03

tai įrodo ir Švedija.Teko pažinti inteligentus,kurie nusipirko kone griuvėsius ir kaip tvarko,su kokiu polėkiu,su idėjomis…Laimingi.

Jooo       2015-05-2 20:58

Senatvė suraukšlėja kaktą,suriečia į kuprą,bet ištiesina protą.

Pragmatikas       2015-05-2 20:32

Perskaičiau vienu ypu. Sava. Gera. Nostalgiška. Ačiū.

Juozapas---Liudvikui       2015-05-2 19:50

Sveikas gyvas Tamsta.
Turėjau didelio malonumo skaityti šį Tavo tekstą.
Labai gražiai parašyta.
Paprastai suprantamai ir giliai.
Verčia sustoti, susimąstyti.
Puikus esė. Aukštos prabos.
Labai patiko.
Dėkui.

Belieka       2015-05-2 19:05

šiais laikais stebėtis kaip vis dar kaimuose ar rajonuose nuperkamos sodybos.

Negali nepasidžiaugti ir gerais        2015-05-2 18:41

dalykais.Dabar E.Mildažytės “Bėdų turguje” buvo atkreiptas dėmesys ir teikiama pagalba dailininkui,Lietuvos litų kūrėjui,heraldikos Tėvui ir t.t…Kurį negražiai apgaudinėjo Vilniaus savivaldybė.Ir Kauno miesto meras V.Matijošaits ne tik aukojo,bet ir bandys rūpintis dailininko gyvenamosios vietos reikalais…Taip ir turi būti.“Padėkite nešioti vieni kitų naštas”...(pagal Matą).

Taip,       2015-05-2 18:37

reikalingas ir miestas,ir kaimas.Pusiausvyrai.Nors dabar kaimus atstoja miesteliai,miestelių pakraščiai.Nedideli atstumai Lietuvoje pasauliniais mastais ir galima dirbti kaime : kompiuteriu kurti produktus,teikti paslaugas.O infrastruktūra kaip mieste.

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Įvadinis pastabos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Politinis spektaklis „Radikalus kompromisas“

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt ketvirtoji (gegužės 18) diena

Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!

Kalifornijos švietimo apygarda tiria moksleivius klausdama, kaip dažnai jie leidžia laiką su skirtingos lytinės tapatybės žmonėmis

Marius Markuckas. Buitinės politologijos prabanga karo fone

Vytautas Rubavičius. Šlovė šventiems kariams – Mariupolio gynėjams

Dovilas Petkus. Apie savą ir svetimą istoriją ir kovą „su kaulais“

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.