Kiti regionai

Liudvikas Jakimavičius. Įdomus faktas

Tiesos.lt redakcija   2020 m. sausio 10 d. 10:46

6     

    

Liudvikas Jakimavičius. Įdomus faktas

Iš visų karo fronto žinių srauto vienas šiandien mane labiausiai nustebino, kad mūsų kariams, tarnaujantiems sąjungininkų bazėje Bagdade, prieš septynias valandas iki Irano raketų atakos buvo duotas įsakymas kraustytis į kitą vietą. Tikriausiai ir visiems kitiems. Jokia pasaulio žiniasklaida nešneka, kad Irano ataka galėjo būti žinoma iš anksto, tad karinis bazės kontingentas, logiška, galėjo būti evakuotas, ir todėl nepatyrė gyvybių aukų. Nutekinti informaciją apie būsimą ataką – tikrai ne Irano interesas, nes jų supratimu kerštas nebus kerštas, kol kankinio pralietas kraujas nebus nuplautas „žudiko“ krauju. Todėl neįtikėtina, kad būtų buvęs koks nors išankstinis susitarimas ir bendras konspiratyvinis scenarijus tarp konfrontuojančių šalių.
Linksmiau pasižiūrėjus į visą šią painią peripetiją, – o gal klausimą sprendė agentas 007 ?

Karybos istorijoje šiandien įvyko beprecedentinis nuotykis, vertas karo istoriko plunksnos. Jame be galo daug intrigos ir paslapties.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

komentaras       2020-01-10 15:24

Nutekinti informaciją “ne Irano interesas” būtų tada, jeigu jie iš tikrųjų ruoštųsi karui. Bet matyt Irane nėra visai vieni durniai.
Jie iš tikrųjų pranešė Irakui, kurie pranešė amerikiečiams, ir galiausiai atėjo ir iki lietuvių. Tada paleido raketas, ir dar specialiai netaikliai. Cnn buvo vienas reportažas, kur svarstė, kodėl raketa nulėkė į vidurį smėlynų. O pas save pranešė, kad tos atakos dėka jie nukovė 80 amerikiečių. Be to, po atakos, 3 skirtingais neoficialiais kanalais pranešė Amerikai, kad jei Amerika nieko nedarys, tai tuo ir baigsis. Šveicarai patvirtino, kad jie buvo vienu iš tų kanalų.
Žodžiu Iranas išsigando. O visas šitas dalykas padarytas tam, kad išsaugotų veidą pas save šalies viduje.

Jules       2020-01-10 15:02

Nepritarti p.Prašaliečiui čia būtų tiesiog nelogiška ir laisvanoriška savikompromitacija. Gal p.Prašalietis nebaigęs VU ar Kapsukės, kad taip logiškai mąsto? Gal kokį KPI ar Medicinkę arba Muzikos akademiją ar konservatoriją, ką manote? VDU tai nepasiekiama, deja.

Prašalietis       2020-01-10 14:27

“Jokia pasaulio žiniasklaida nešneka, kad Irano ataka galėjo būti žinoma iš anksto”....“Nutekinti informaciją apie būsimą ataką – tikrai ne Irano interesas”.... Lietuvos kariuomenės profesionalūs “karybos specai”, matomai, kartu su NATO taip pat “smarkiai mąsto”, ką Irano padaryta raketinė JAV karinių bazių Irake ataka “galėtų reikšti”...JAV korespondentai kažką trumpai nerišlaus šia tema sublevyzgojo. Trumpas taip pat, po šios atakos atsipeikėjęs, trumpai patrioskė, kokie yra šaunūs ir nuostabūs šiandiena Iranui vadovaujantys vadovai ir kaip jie nusipelno gyventi labai gerai, kaip reikia JAV ir Iranui sėstis derėtis “dėl šaunių dalykų”. Esant tokio “aukšto intelektualinio lygio” karo kalboms, išsivaikščiojusio ir prasigėrusio lietuviško kaimo karo strategas, rimtai apgalvojęs matytus ir girdėtus šia tema dalykus, pakrapštęs savo apskretusią plikę, prie krūminės butelio gali pasakyti: Šaunūs yra persai darantys “chodus”, kurių niekas nesupranta.Štai ką reiškia turėti nacijai 3000 metų valstybingumo ir civilizacijos istoriją. Suveikė taip, kad nei civilizuoti vakarai, nei prie civilizuotų vakarų ir NATO “prisimastyrinusi"Lietuva nesupranta kas čia buvo Irano per karinis, politinis ar dar neatrasto karinio pavadinimo"chodas”. Tiesa, tvarte mėžiant, kaimo karo strategui šmėstelėjo mintis, kuria kaip tikram “tautiniam patriotui” būtina"slaptai” pasidalinti su Karobliu ir kitais"tautiniais patriotais, kurie yra neabejingi Lietuvos kariuomenės vykdomai"geopolitinei karinei misijai”. Ar čia tik nebus taip, kaip buvo su Sirijoje numuštu Rusijos naikintuvu. Po kurio Turkija pasidarė Rusijos sėbru, nebijančiu net vyresnio brolio JAV. Ar nebus dabar taip, kad po šio Irano “karinio chodo” JAV bus pradžioje išmėžta iš Irako su visomis bazėmis ir su visais 15 Lietuvos kariuomenės karžygių, ir Irakas pasidarys Irano sėbras. O vėliau JAV karo galiūnams teks “taikiai ir be karių netekčių” skubiai išvykti ir iš kitų šiitinių regiono šalių.

Zenonas       2020-01-10 13:36

O lėktuvą numušė trečia tarnyba - našy.

Kodėl tada       2020-01-10 12:58

numuštas lėktuvas?

stasys        2020-01-10 11:07

Tokia praktika plačiai ir šiandiena naudojama Sirijoje ..Amerikiečiai kelios valandos iki smūgio perspėja Rusus kad tame regiono ruože butu švaru ir saulėta ir pagal galimybes butu patraukti iš ten visai patarėjai su taikdariais instruktoriais . Kelios valandos iki smūgio apie tai žinojo ir Irako valdžios institucijos . Kaip žinia visada danguje yra akys kuriu mes nematome o jos žvelgia ..matyt pasiruošimo darbai nebuvo tiek gerai paslėpti , o veiksmas vyko diena .


Rekomenduojame

Mes nugalėjom. Prieš 30 metų Gorbačiovas vizito metu Lietuvoje išgirdo tai, ko nesitikėjo: lietuviai liepė atvežti nepriklausomybę – LRT

Kaip vysk. Pranciškus Ramanauskas Alfonsą Svarinską slapta lageryje įšventino į kunigus

Algimantas Rusteika. Kokie jie būtų dabar?

Laisvės premijos laureato Albino Kentros kalba iškilmingame Laisvės gynėjų dienos minėjime

Mitingo „Už istorinę atmintį, didvyrių garbę, Trispalvę ir Valstybę“ vaizdo įrašas

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Renginių programa

Rasa Čepaitienė. Signalinės sistemos I. Pidžinas

LRT: pirmieji kandidatų į Vilniaus universiteto rektoriaus postą debatai

Ramūnas Karbauskis. Kleptokratija ir jos didvyriai

Vygantas Malinauskas. Mano trigrašis į diskusiją apie simbolius

Prokurorų žinia: Neringa Venckienė iš įtariamosios tapo kaltinamąja

Šiandien, šeštadienį, 14 val. kviečiame į pilietinį mitingą – už istorinę atmintį, didvyrių garbę, Trispalvę ir Valstybę

Italų kalbininko prof. dr. Guido Michelinio paskaita apie lietuvių kalbą ir jos pranašumus

Vilniaus Sąjūdis: nedelsiant grąžinkite A. Kentrai Miško brolių muziejaus patalpas ir, atlyginę patirtą žalą, paremkite jo veiklą

Prokuratūra skundžia sprendimą Generolo Vėtros lentelės sudaužymo byloje

Raimondas Navickas. Pasiūlymas klaipėdiečiams

Tautos forumo reikalavimas dėl patyčių iš valstybinės vėliavos, laisvės kovotojų ir genocido aukų atminimo

Robertas Čerškus. Apie neužmirštuolės žiedelius

Vidmantas Valiušaitis. 1944 m. sausio 9 d. tragiškai žuvo gaisre prezidentas Antanas Smetona

Liudvikas Jakimavičius. Įdomus faktas

Robertas Grigas. Jei iš LRT diktorių atsirastų...

Grėsmės lygių nebeliko. Įsigaliojo naujas Vaiko situacijos vertinimo tvarkos aprašas

Tomas Baranauskas. Atmintinos dienos ir Kazys Škirpa

Vincentas Vobolevičius. ES direktyvos: kas jos ir ką jos gali?

Vidas Rachlevičius. Mes vėl pralaimim neiššovę...

Advokatas Remigijus Merkevičius neįžvelgia jokio moters nusikaltimo: jos sulaikymui pagrindo nebuvo

Liudvikas Jakimavičius. Atsako belaukiant: jis bus žiaurus ir visiškai kitoks nei prognozuojama

„Meilės krantų“ autorius Gitenis Umbrasas: Jausmas, lyg kas ranką pjautų

Nuo bačkos. LRT: mums dera nulenkti galvas prieš tas jaunas policijos pareigūnes, operatyviai radusias argumentų, kodėl gi reikia sulaikyti asmenį

Algimantas Rusteika. Trys išvados

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.