Kiti regionai

Liudvikas Jakimavičius. Įdomus faktas

Tiesos.lt redakcija   2020 m. sausio 10 d. 10:46

6     

    

Liudvikas Jakimavičius. Įdomus faktas

Iš visų karo fronto žinių srauto vienas šiandien mane labiausiai nustebino, kad mūsų kariams, tarnaujantiems sąjungininkų bazėje Bagdade, prieš septynias valandas iki Irano raketų atakos buvo duotas įsakymas kraustytis į kitą vietą. Tikriausiai ir visiems kitiems. Jokia pasaulio žiniasklaida nešneka, kad Irano ataka galėjo būti žinoma iš anksto, tad karinis bazės kontingentas, logiška, galėjo būti evakuotas, ir todėl nepatyrė gyvybių aukų. Nutekinti informaciją apie būsimą ataką – tikrai ne Irano interesas, nes jų supratimu kerštas nebus kerštas, kol kankinio pralietas kraujas nebus nuplautas „žudiko“ krauju. Todėl neįtikėtina, kad būtų buvęs koks nors išankstinis susitarimas ir bendras konspiratyvinis scenarijus tarp konfrontuojančių šalių.
Linksmiau pasižiūrėjus į visą šią painią peripetiją, – o gal klausimą sprendė agentas 007 ?

Karybos istorijoje šiandien įvyko beprecedentinis nuotykis, vertas karo istoriko plunksnos. Jame be galo daug intrigos ir paslapties.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

komentaras       2020-01-10 15:24

Nutekinti informaciją “ne Irano interesas” būtų tada, jeigu jie iš tikrųjų ruoštųsi karui. Bet matyt Irane nėra visai vieni durniai.
Jie iš tikrųjų pranešė Irakui, kurie pranešė amerikiečiams, ir galiausiai atėjo ir iki lietuvių. Tada paleido raketas, ir dar specialiai netaikliai. Cnn buvo vienas reportažas, kur svarstė, kodėl raketa nulėkė į vidurį smėlynų. O pas save pranešė, kad tos atakos dėka jie nukovė 80 amerikiečių. Be to, po atakos, 3 skirtingais neoficialiais kanalais pranešė Amerikai, kad jei Amerika nieko nedarys, tai tuo ir baigsis. Šveicarai patvirtino, kad jie buvo vienu iš tų kanalų.
Žodžiu Iranas išsigando. O visas šitas dalykas padarytas tam, kad išsaugotų veidą pas save šalies viduje.

Jules       2020-01-10 15:02

Nepritarti p.Prašaliečiui čia būtų tiesiog nelogiška ir laisvanoriška savikompromitacija. Gal p.Prašalietis nebaigęs VU ar Kapsukės, kad taip logiškai mąsto? Gal kokį KPI ar Medicinkę arba Muzikos akademiją ar konservatoriją, ką manote? VDU tai nepasiekiama, deja.

Prašalietis       2020-01-10 14:27

“Jokia pasaulio žiniasklaida nešneka, kad Irano ataka galėjo būti žinoma iš anksto”....“Nutekinti informaciją apie būsimą ataką – tikrai ne Irano interesas”.... Lietuvos kariuomenės profesionalūs “karybos specai”, matomai, kartu su NATO taip pat “smarkiai mąsto”, ką Irano padaryta raketinė JAV karinių bazių Irake ataka “galėtų reikšti”...JAV korespondentai kažką trumpai nerišlaus šia tema sublevyzgojo. Trumpas taip pat, po šios atakos atsipeikėjęs, trumpai patrioskė, kokie yra šaunūs ir nuostabūs šiandiena Iranui vadovaujantys vadovai ir kaip jie nusipelno gyventi labai gerai, kaip reikia JAV ir Iranui sėstis derėtis “dėl šaunių dalykų”. Esant tokio “aukšto intelektualinio lygio” karo kalboms, išsivaikščiojusio ir prasigėrusio lietuviško kaimo karo strategas, rimtai apgalvojęs matytus ir girdėtus šia tema dalykus, pakrapštęs savo apskretusią plikę, prie krūminės butelio gali pasakyti: Šaunūs yra persai darantys “chodus”, kurių niekas nesupranta.Štai ką reiškia turėti nacijai 3000 metų valstybingumo ir civilizacijos istoriją. Suveikė taip, kad nei civilizuoti vakarai, nei prie civilizuotų vakarų ir NATO “prisimastyrinusi"Lietuva nesupranta kas čia buvo Irano per karinis, politinis ar dar neatrasto karinio pavadinimo"chodas”. Tiesa, tvarte mėžiant, kaimo karo strategui šmėstelėjo mintis, kuria kaip tikram “tautiniam patriotui” būtina"slaptai” pasidalinti su Karobliu ir kitais"tautiniais patriotais, kurie yra neabejingi Lietuvos kariuomenės vykdomai"geopolitinei karinei misijai”. Ar čia tik nebus taip, kaip buvo su Sirijoje numuštu Rusijos naikintuvu. Po kurio Turkija pasidarė Rusijos sėbru, nebijančiu net vyresnio brolio JAV. Ar nebus dabar taip, kad po šio Irano “karinio chodo” JAV bus pradžioje išmėžta iš Irako su visomis bazėmis ir su visais 15 Lietuvos kariuomenės karžygių, ir Irakas pasidarys Irano sėbras. O vėliau JAV karo galiūnams teks “taikiai ir be karių netekčių” skubiai išvykti ir iš kitų šiitinių regiono šalių.

Zenonas       2020-01-10 13:36

O lėktuvą numušė trečia tarnyba - našy.

Kodėl tada       2020-01-10 12:58

numuštas lėktuvas?

stasys        2020-01-10 11:07

Tokia praktika plačiai ir šiandiena naudojama Sirijoje ..Amerikiečiai kelios valandos iki smūgio perspėja Rusus kad tame regiono ruože butu švaru ir saulėta ir pagal galimybes butu patraukti iš ten visai patarėjai su taikdariais instruktoriais . Kelios valandos iki smūgio apie tai žinojo ir Irako valdžios institucijos . Kaip žinia visada danguje yra akys kuriu mes nematome o jos žvelgia ..matyt pasiruošimo darbai nebuvo tiek gerai paslėpti , o veiksmas vyko diena .


Rekomenduojame

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.