Kiti regionai

Liudvikas Jakimavičius. Įdomus faktas

Tiesos.lt redakcija   2020 m. sausio 10 d. 10:46

6     

    

Liudvikas Jakimavičius. Įdomus faktas

Iš visų karo fronto žinių srauto vienas šiandien mane labiausiai nustebino, kad mūsų kariams, tarnaujantiems sąjungininkų bazėje Bagdade, prieš septynias valandas iki Irano raketų atakos buvo duotas įsakymas kraustytis į kitą vietą. Tikriausiai ir visiems kitiems. Jokia pasaulio žiniasklaida nešneka, kad Irano ataka galėjo būti žinoma iš anksto, tad karinis bazės kontingentas, logiška, galėjo būti evakuotas, ir todėl nepatyrė gyvybių aukų. Nutekinti informaciją apie būsimą ataką – tikrai ne Irano interesas, nes jų supratimu kerštas nebus kerštas, kol kankinio pralietas kraujas nebus nuplautas „žudiko“ krauju. Todėl neįtikėtina, kad būtų buvęs koks nors išankstinis susitarimas ir bendras konspiratyvinis scenarijus tarp konfrontuojančių šalių.
Linksmiau pasižiūrėjus į visą šią painią peripetiją, – o gal klausimą sprendė agentas 007 ?

Karybos istorijoje šiandien įvyko beprecedentinis nuotykis, vertas karo istoriko plunksnos. Jame be galo daug intrigos ir paslapties.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

komentaras       2020-01-10 15:24

Nutekinti informaciją “ne Irano interesas” būtų tada, jeigu jie iš tikrųjų ruoštųsi karui. Bet matyt Irane nėra visai vieni durniai.
Jie iš tikrųjų pranešė Irakui, kurie pranešė amerikiečiams, ir galiausiai atėjo ir iki lietuvių. Tada paleido raketas, ir dar specialiai netaikliai. Cnn buvo vienas reportažas, kur svarstė, kodėl raketa nulėkė į vidurį smėlynų. O pas save pranešė, kad tos atakos dėka jie nukovė 80 amerikiečių. Be to, po atakos, 3 skirtingais neoficialiais kanalais pranešė Amerikai, kad jei Amerika nieko nedarys, tai tuo ir baigsis. Šveicarai patvirtino, kad jie buvo vienu iš tų kanalų.
Žodžiu Iranas išsigando. O visas šitas dalykas padarytas tam, kad išsaugotų veidą pas save šalies viduje.

Jules       2020-01-10 15:02

Nepritarti p.Prašaliečiui čia būtų tiesiog nelogiška ir laisvanoriška savikompromitacija. Gal p.Prašalietis nebaigęs VU ar Kapsukės, kad taip logiškai mąsto? Gal kokį KPI ar Medicinkę arba Muzikos akademiją ar konservatoriją, ką manote? VDU tai nepasiekiama, deja.

Prašalietis       2020-01-10 14:27

“Jokia pasaulio žiniasklaida nešneka, kad Irano ataka galėjo būti žinoma iš anksto”....“Nutekinti informaciją apie būsimą ataką – tikrai ne Irano interesas”.... Lietuvos kariuomenės profesionalūs “karybos specai”, matomai, kartu su NATO taip pat “smarkiai mąsto”, ką Irano padaryta raketinė JAV karinių bazių Irake ataka “galėtų reikšti”...JAV korespondentai kažką trumpai nerišlaus šia tema sublevyzgojo. Trumpas taip pat, po šios atakos atsipeikėjęs, trumpai patrioskė, kokie yra šaunūs ir nuostabūs šiandiena Iranui vadovaujantys vadovai ir kaip jie nusipelno gyventi labai gerai, kaip reikia JAV ir Iranui sėstis derėtis “dėl šaunių dalykų”. Esant tokio “aukšto intelektualinio lygio” karo kalboms, išsivaikščiojusio ir prasigėrusio lietuviško kaimo karo strategas, rimtai apgalvojęs matytus ir girdėtus šia tema dalykus, pakrapštęs savo apskretusią plikę, prie krūminės butelio gali pasakyti: Šaunūs yra persai darantys “chodus”, kurių niekas nesupranta.Štai ką reiškia turėti nacijai 3000 metų valstybingumo ir civilizacijos istoriją. Suveikė taip, kad nei civilizuoti vakarai, nei prie civilizuotų vakarų ir NATO “prisimastyrinusi"Lietuva nesupranta kas čia buvo Irano per karinis, politinis ar dar neatrasto karinio pavadinimo"chodas”. Tiesa, tvarte mėžiant, kaimo karo strategui šmėstelėjo mintis, kuria kaip tikram “tautiniam patriotui” būtina"slaptai” pasidalinti su Karobliu ir kitais"tautiniais patriotais, kurie yra neabejingi Lietuvos kariuomenės vykdomai"geopolitinei karinei misijai”. Ar čia tik nebus taip, kaip buvo su Sirijoje numuštu Rusijos naikintuvu. Po kurio Turkija pasidarė Rusijos sėbru, nebijančiu net vyresnio brolio JAV. Ar nebus dabar taip, kad po šio Irano “karinio chodo” JAV bus pradžioje išmėžta iš Irako su visomis bazėmis ir su visais 15 Lietuvos kariuomenės karžygių, ir Irakas pasidarys Irano sėbras. O vėliau JAV karo galiūnams teks “taikiai ir be karių netekčių” skubiai išvykti ir iš kitų šiitinių regiono šalių.

Zenonas       2020-01-10 13:36

O lėktuvą numušė trečia tarnyba - našy.

Kodėl tada       2020-01-10 12:58

numuštas lėktuvas?

stasys        2020-01-10 11:07

Tokia praktika plačiai ir šiandiena naudojama Sirijoje ..Amerikiečiai kelios valandos iki smūgio perspėja Rusus kad tame regiono ruože butu švaru ir saulėta ir pagal galimybes butu patraukti iš ten visai patarėjai su taikdariais instruktoriais . Kelios valandos iki smūgio apie tai žinojo ir Irako valdžios institucijos . Kaip žinia visada danguje yra akys kuriu mes nematome o jos žvelgia ..matyt pasiruošimo darbai nebuvo tiek gerai paslėpti , o veiksmas vyko diena .


Rekomenduojame

Vinco Kubiliaus reportažas iš Simono Daukanto aikštėje vykusios tradicinės „Tie-SOS!“ akcijos

Vytautas Sinica. „Politikai, kurie tokiam diktatui nusileistų, laikytini nebent vasalais, bet ne tautos atstovais demokratinėje valstybėje“

Vytautas Radžvilas. Valstybė prieš Albiną Kentrą

Pagerbta pirmoji sovietų okupacijos auka

Andrius Švarplys apie Tėvynės Sąjungos programą: „Čia ne konservatizmas, čia yra grynasis liberalizmas“

Vincentas Vobolevičius. Kaip vertinti politikų apklausas? – partijų atsakymų „Artumai“ apžvalga

Vytautas Sinica. Fasadinė demokratija Lietuvoje: rinkimai tik tiems, kas jau Parlamente

Gintaras Furmanavičius.· STT nerimsta

Ramūnas Aušrotas. Viskas, ką jūs turite žinoti apie Laisvės partiją

Andriaus Švarplio replika: Tuomet buvo šūkis „Visa valdžia Taryboms!“ O dabar…

Algimantas Rusteika. Garsėjantis kompų šnaresys ir klaviatūrų barškėjimas, negęsta ilgai langai redakcijose

D.Stancikas: „Lietuvos istoriją pasauliui privalome rodyti ne žydo, ruso ar amerikiečio, bet lietuvio žvilgsniu, nes niekas kitas už mus to nepadarys“

Nuo bačkos. Virginijus Sinkevičius: Europa bus pavyzdys pasauliui

Andrius Švarplys. Partijos: tarp progreso ir tradicijos – partijų atsakymų „Artumai“ apžvalga

Povilas Urbšys. „Seimo sesijos pradžia su dviveidiškumo kauke“

Robertas Grigas. Smirsteli kažkuo netikru. Net jei ten yra tiesos

Nida Vasiliauskaitė. Tu ką, [mulki,] humoro nesupranti?!

Ramūnas Aušrotas. Darbuotojas yra nei vyriška, nei moteriška sąvoka. Tėtis ar mama – yra

Gintaras Furmanavičius. Ar čia tik aš vienas toks nesupratęs ir nesusipratęs?

Audrius Bačiulis. Kaip manot, į kurią šalį IT darbuotojai ketina emigruoti nuo prakeiktos Lukašenkos diktatūros?

Prof. Kęstutis Skrupskelis: kaltę privalu įrodyti

Geroji Naujiena: Kad ir mums būtų atleista

Vytautas Radžvilas. Apie „sociologinę demokratiją“, arba TS-LKD – mūsų epochos protas, garbė ir sąžinė?

Ramūnas Aušrotas. Kas yra ir ko nėra paskutinėje rudens sesijos Seimo programoje?

Audriaus Bačiulio replika: O dabar įsivaizduokime…

Nuomonė: Neringa Venckienė. Lietuva nesiskiria nuo Rusijos

Algimantas Rusteika. Jie pralaimėjo, tik dar nei jie, nei mes to nesupratom. Supraskim

Vytautas Radžvilas. „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.