Dienos aktualija, Seimo rinkimai 2020, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Tiesos.lt redakcija   2020 m. spalio 6 d. 2:42

31     

    

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Švelnus, barchatinis ruduo. Tiesiog iš Arsenijaus Tarkovskio eilėraščio. Išsisklaidė sunkiosios smogo dalelės, ir kol nesubjuro orai, lyg džiovininkui norisi jį  įkvėpti ir suturėti savy, kad tekėtų  venomis į kiekvieną ląstelę, į kiekvieną kasdienybės rūpesčių nualintą neuroną. Neįkainojamas minorinių akimirkų trapumas, kurį nedovanotina būtų pražiopsoti.

Aną vakarą paskambino mano geras bičiulis iš Londono. Susirūpinęs. Sėdi karantine. Bute ant Temzės kranto. Švelniai priekaištauja, kodėl tyliu, kodėl nesijungiu į rinkimų šurmulį, kai jie ten atakuoja ambasadą dėl informacijos stygiaus, neišsiuntinėtų kvietimų ir kitų rinkiminių smulkmenų. Sakau, kai toks gražus ruduo, labai gaila laiko ir energijos domėtis kažkokiais rinkimais, sukti sau galvą dėl dalykų, kurie nuo tavo apsisprendimų ne kažin kiek priklauso, o gal ir visiškai nieko nekeičia.

Ir iš tikro, kam jie labiausiai rūpi? Žiniasklaidai, televizoriui, verslo grupėms, o ypač tiems, kurie tuose rinkimuose dalyvauja, verčiasi per galvą ir nori įteigti, kad tai labai svarbu, kad tu privalai būti pilietiškas ir aktyvus šio didingo spektaklio dalyvis.

Nė velnio tu jiems nesvarbus. Tavo svarbumas baigiasi tą akimirką, kai į dėžę įmeti biuletenį. Per trisdešimt nepriklausomybės metų tavo svarbumas tik menko ir menko.

Neatsitiktinai socialinių tinklų platybėse pasklido ironiškos agitacijos balsuoti už Hary Poterį. Šio pokšto prasmę nesunku iššifruoti. Spektaklis neįdomus, banalus, neturintis gyvybės ir intrigos, o visuomenė pavargusi nuo pandemijos, nuo tuščiavidurio ir atgrasaus politikavimo ir beprasmių stumdynių Olimpe.

Klausiu draugo: „Ar tau skani vakarykščia sriuba ir užvakarykštis kotletas“? Šie eiliniai Seimo rinkimai juk ir yra apie tai, kaip sušerti tau ne pirmo šviežumo patiekalus. Kai kurių „skanėstų“ ir galiojimo laikas seniai pasibaigęs. Užmeti akį į elitinių partijų sąrašus – kas ten išsirikiavę? Ogi visas dabartinis Seimas, visi, beveik be išimties, nori būti perrinkti.  Didžioji dauguma ir bus perrinkti. Taip sukurtas rinkimų įstatymas.  Na, gal kažkiek pasikeis santykis, bet aritmetikos dėsnis sako: sukeitus dėmenis vietomis, suma nesikeičia. Aksioma, ir taškas. O tai reiškia, kad būsimo Seimo kokybė nepasikeis. Į pirmąjį posėdį sugužės visi vilkėdami tais pačiais švarkeliais ir kelnėmis, tomis pačiomis suknelėmis ir sarafanais. Nė vienas rinkėjas entuziastas nebus nuviltas. Bus ten ir Ramūnas, ir Saulius, ir Aurelijus, ir Gabrielius, ir Ingrida, ir už jų nugarų grupelės rankų kilnotojų. Šioje kadencijoje balsavimo korteles ištraukdavo konservatoriai, kitoje kadencijoje tikriausiai ištraukinės valstiečiai. „Show must go on“ – spektaklis turi tęstis, kaip sako anglai.

Stovintis vanduo, iš lėto rūgstanti pelkė. Net pavydu darosi žiūrint į kaimynus gudus jų energijos, susitelkimo, vitališkumo, veiksmo, siekiant keisti iki gyvuonies įgrįsusią  sistemą ir primestą tvarką. Ne dažnai atsitinka tokie stebuklai, ir Lietuvai artimoje ateityje jie negresia dėl vienos paprastos priežasties. Mūsų politinė sistema, nors ir pavargusi, bet dar nėra galutinai išeikvojusi savo resursų. Todėl visuomenėje nesitelkia energija iš esmės ją keisti, reformuoti. Politinės partijos stagnuoja, išgyvena tikrą naujų idėjų ir asmenybių badą. O ir žmonės mėgsta gyventi ramiai, supranta, kad didelės pervartos yra pavojingos sveikatai.

Su ironiška šypsena žiūriu į mūsų viešojo gyvenimo komentatorius, politinius technologus ir politologus.  Jie jau seniai nebekalba apie idėjas,  valstybės politinės raidos modelius, vizijas, perspektyvas. Susėdę su elitinių partijų lyderiais rimtais veidais užsiiminėja aritmetika. Kas bus, jei vieni gaus penkiasdešimt vietų, kiti keturiasdešimt, o treti trisdešimt. Kiek trūksta iki daugumos, kur gauti, iš kur traukti. Partijų politinės tapatybės – jau seniai užmiršta romantizmo laikų tema. Tikrąja partijų tapatybe tampa aritmetika, o ne ideologijos.

Tai va, mielas mano bičiuli Londone, kodėl man atrodo, kad gražus rudenėlis yra svarbiau už eilinius Seimo rinkimus. O politinėje scenoje Lietuvai kur kas reikšmingesni yra Prezidento rinkimai Amerikoje, įvykiai Baltarusijoje ir Kalnų Karabache. Nuo to, kaip išsispręs šios painios politinės lygtys, didele dalimi spręsis ir mūsų ateitis, o ne nuo kėdučių perstumdymo mūsų Parlamente.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

fainuolis       2020-10-8 7:55

tas Liudvikas, stasiui į “burna įdeda”!
Įdomu, o kokioje būsenoje? Kai dar 17.30 ar kai jau 11.50???

Pataisymas       2020-10-8 7:46

Turėjo būti: “Remiantis CP argumentais..”

Ar išėjo konservatorius iš N. Puteikio?       2020-10-8 7:45

Remiantis NS argumentais balsuoti už juos, neva pradings balsai, lygiai taip pat galima pritaikyti jiems paties ir balsuoti už kokius nors valstiečius. CP ant ribos, o juk valstiečiai vis geriau nei konservai, ir balsai nedings, ane? Neįtikina Puteikis. Išlenda kaip Pilypas iš kanapių prieš kiekvienus rinkimus, o po to balsuoja kaip visi. Balsuosiu už NS ir kitus raginu tai daryti. Siūlyčiau visus apsisprendusius balsuoti už CP, persigalvoti, ir balsuoti už NS. NS programa Lietuvai galėtų duoti nepalyginamai daugiau. Jei Puteikis netgi gautų daugumą seime, kažkaip kyla abejonių, ar Lietuvoje kas nors iš esmės keistųsi. Kaip vaizdžiai pademonstravo ponas Dagys, žmogus gali išeiti iš konservų, bet konservai iš jo neišeina niekada…

Zaparožkė       2020-10-7 23:24

Tiesiog Platono akademija. Išmintis trykšta per kraštus.

Nu koks       2020-10-7 20:11

intliktualus komentatorių antplūdis, Jadzia svietaja, o bože mojo!

O ....       2020-10-7 19:13

ka gali pakeisti zmogus gyvendanas propogandos valstybeje? Jis elgiasi taip kaip yra programuojamas?

gyvenimiška išmintis       2020-10-7 17:52

„Jei laisvė iš viso ką nors reiškia,tai ji reiškia teisę pasakyti žmonėms tai, ko jie NENORI girdėti“ (Dž.Orvelas)

“ 5 procentai visuomenės mąstantys, 15 procentų galvoja, kad mąsto, o likusieji 80 procentų net bijo mąstyti“ (Bernardas Šo)

Visiškai nesvarbu,kas balsuoja ir kaip balsuoja-
svarbu, kas balsus skaičiuoja.

Lojalumas-nebuvimas būtinybės mąstyti.

Mirti už kažkieno idealus yra daug lengviau,nei gyventi pagal juos.

Auksinė taisyklė-kieno auksas, to ir taisyklės.

Jei nori nugalėti priešą-išauklėk jo vaikus.
(Kinų patarlė)

„Revoliucijas pradeda idealistai, tęsia kriminalistai, o baigia karjeristai.“(Dantonas)

Kas kovoja,gali pralaimėti, kas nekovoja—tas jau pralaimėjo.

Geriausias būdas pavergti žmogų-be paliovos jį laisvinti.

„demokratija yra blogiausia iš visų galimų santvarkų,kurioje hienos valdo asilus.“(Aristotelis)

Propaganda yra veiksminga, jei klausome, kas ką čiulba ir tampa bereikšmė, kai pamatome, kas ką lesa.

„Istorija-tai kekšė, atsigulanti po nugalėtoju“ (Napoleonas)

-Kodėl JAV nebūna valstybės pervesmų?
-Nes ten nėra JAV ambasados.

Lietuva yra antra šalis pasaulyje pagal korupciją tik dėl to, kad davė kyšį, jog nebūtų pirma.

agresorius yra tas, kuris užpuola kokią nors valstybę anksčiau už Ameriką.

VSD= KGB+CŽV+MOSSAD+ konservai.

Kiaulės kūnas + vištos smegenys + šuns lojimas = kiauLinas Linkevičius

Tetrenkia Perkūnas pasipūtėlius...       2020-10-7 17:36

https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/gabrielius-landsbergis-siek-tiek-nepaskaiciavome-eiles-ilgumo.d?id=85430401

NS šulai liepą atmetė CP kvietimą deryboms. Pasekmės tragiškos Lietuvai ir polit, tautos likučiams.
NS pelnytai gaus riestainio skylę daugiamandatėje.
Vienmandatėse- irgi košmariški vaizdeliai. Žaliakalnyje ,kaip ir daug kur kitur, varžosi NS kandidatas su CP, o nugalės vėl liberastas anūkėlis. Kitur -,,lovio’’ partijų manekenai….
Algirdas

NS aktyvistui Valentinui ir Ko       2020-10-7 15:41

Esi šaunus žmogus, gerb. Valentinai. Būčiau neadekvatus, jei balsuočiau už NS:):)... Tuo atveju mano ar kelių dešimčių pažistamų balsai už NS pražūtų 100 nuošimčių...NS neturi JOKIŲ galimybių peršokti net 3 procentų kartelės (tą rodo tiek BT paskutinė apklausa , paskelbta delfyje ką tik,, tiek mano stebėjimai ir patirtis…):
-dėl ONS buldozerio ir nesažiningų ir nelygių rinkimų
- savo visokių išteklių ribotumo
- nežinomumo 95 nuošimčiams lietuviakalbių
- negalėjimo (ir pavėlavimo) perimti CP ar KS (ir pan..)prieraišaus- prijaukinto elektorato
-nemokėjimo prieiti prie rinkėjų ONS ir koronos salygomis
-dėl visiškai pavėluoto starto rinkimuose
-dėl baisių vadovybės strateginių ir ideologinių klaidų, atsisakant geriečių bendros koalicijos ir pan…
ir tt.
Silpnesnė ideologiškai CP turi teorines galimybes peržengti 5 procentus.Pirmu atveju- balsuojant už NS- mano ir pažistamų balsai eis į kanalizaciją ,kurią užprogramavo V.R. ir Taryba liepos mėnesį ir ONS buldozeris… Antru atveju jie gali tapti lemiamais balsais CP , padėsiančiais peržengti jiems 5 proc. ir turėti šokią-tokią frakciją...Nebalsuoju už ONS ,,lovio’’ partijas, nebalsuosiu už save pačią pasmerkusią tragedijai, bet idėjiškai man artimesnę NS, bet balsuosiu už (mane už akių apjuodinusio N.P….) CP partiją. T.Y. balsuosiu (IR PARAGINSIU pažistamus…) už mažesnį blogį, nes geriečiai patys sau išsikasė BEVILTIŠKAI GILIĄ duobę. T.y.-,,kapą”...
O galėjo ,jei ne NS lyderių neadekvatus išdidumas, daugumos geriečių rinkėjų balsai sukristi į vieną (3-5 mažiukų ) koalicinę pintinę ir duoti polit. tautos likučiams išgyvenimui reikalingą užuovėją-FRAKCIJĄ- Seime. (Prisimenu, kaip Rusteika asmeniškai pasiūlė vergiškas, ultimatyvias salygas deryboms kitiems mažiukams. Esmė buvo tokia- visi mažiukai -netikšos ir antrarūšiai- iškelkit baltas kapituliacijos vėliavas, tada GAL rūkysime taikos pypkę su jumis -netikėliais… Dar prieš tai V.R. Respublikoje paskelbė ,,mokslinę’‘išvadą, jog mažiukai Lietuvoje dar nepribrendę vienijimuisi..)
Algirdas

Blaivaus proto balsai...       2020-10-7 12:13

Profesoriaus sociologo G.Merkio laisko kopija :    2020-10-7 11:55
Labai pritariu tautininkui Sakalui ir Nagliui P.dėl būtinybės mobilizuotis. Mūsų situacija nėra beviltiška. Įvertinus pasikliautinį statistinio sprendinio intervalą, paklaida yra 3,1 proc nuo 1006 respondentų, kai sprendinio tikimybė 95 proc. Užsibrėžus dar griežtesnę (99 proc.) sprendinio teisingumo tikimybę, pasikliautinis intervalas dar pailgėja iki 4,1 proc. Mūsų situacija nėra beviltiška. Panašu į krepšinio rungtynes, kai rezultatas eina taškas į tašką ir pergalę nuo pralaimėjimo skiria paskutinis sėkmingas tritaškis.
Išnaudokite agitacijai VISĄ savo pažįstamų tinklą - giminių, kaimynų, klasiokų, grupiokų, esamų ir buvusių bendradarbių, šeimos draugų, “jaunystės meilių”, šunų-kačių ar baikerių klubo, baseino ir pan. Mes privalome tą tritaškį išplėšti. Beje, Naglio faktiškai pasiekiamus rezultatus sociologinės formos nuolat būdavo linkę numažinti. Juk tokių istorijų būta. MOBILIZUOKIMĖS.
Tautininko balsas     2020-10-7 11:49
Sveiki, brangieji lietuviai,
Baltijos apklausos apžvalga, trijų savaičių senumo situacija. Norime ar nenorime jos rodo tendencijas.
https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/paskutiniai-partiju-reitingai-kelios-neiprastos-tendencijos-tures-itakos-rinkimu-rezultatams.d?id=85417639&fbclid=IwAR2f7mT5YzWBWno1EI9Lb1wX6MYI9us6Rk_MZGicYnow_IIvI9PY2hTdKMA
Vilmorus apklausos dar reprezentatyvesnės apklausos rezultatai prisegtuke, dviejų savaičių senumo situacija.
Įvertinus Baltijos tyrimų paskelbtos sociologinės apklausos paklaidą, pervedant 450 respondentų į 1000 su 95% tikimybe (dirbus >10 metų tyrimų versle) galiu tvirtinti, kad pagal trijų savaičių (oi kada tai buvo) senumo situaciją #Centro_partija #Tautininkai renka tarp 1,36-4,74% rinkėjų balsų. Analogiškai, galima pateikti kitų partijų galimų rezultatų amplitudę.
Taigi, jei rimtai, balsuok už tuos, kur yra šansas, nes kiekvienas atiduotas balsas Centro – partijai tik stiprins centro tautinę alternatyvą Lietuvoje.
O aritmetika paprasta:
�� >2% balsų – partija gauna biudžeto dotaciją �� starto savivaldos rinkimuose visoje Lietuvoje garantija; *
�� >3% balsų visoje Lietuvoje – grįžta didysis 13,5 tūkst €urų užstatas ✌lėšos tautinių idėjų sklaidai;
�� >3% balsų kiekvienoje apygardoje – grįžta apygardinio kandidato užstatas (x38) �� dar daugiau lėšų tautinių idėjų sklaidai;
�� >5% balsų - Seime jau gali būti sudaryta frakcija �� reali įtaka valstybės raidai.**
Neskaidyk balsų, elkis garbingai ir atsakingai, vienykis su tais, kas vienijasi.
* ši sąlyga negalioja kitiems, tik CP-T
** CPT sąrašui #Nr6 taikomas 5% barjeras
Taigi, lietuvi, nedegink savo balso, ko ir siekia neprieteliai skaidydami mus

Paprasta       2020-10-7 12:05

Aritmetika, buvusieji visada, plius buvusieji eilėje, suma visada lieka buvusieji,demokratijos suma, nesikeičia, kadangi galioja tokia matematika, taip ir bus
.

stasys       2020-10-7 4:33

motiejau nevyniok minties į vatą sakyk aiškiai jei turi nuomonę ar netgi faktus .

motiejus       2020-10-6 22:57

Buvo tokia laida per televizija - F O R U M A S. Malonu buvo ją žiūrėti, nes galėdavai visokių nuomonių paklausyti. Vieną dieną jos neliko.  Kaip manote, kas buvo tuo labiausiai susirūpinęs, kad įvairių nuomonių būtų mažiau??

Dzeikas       2020-10-6 20:00

Apie lietuviskus rinkimus labai tiktu Gebelso komentaras apie 1945m balandzio 25d puolanciu Sovietines ir US Army susitikima Torgau miestelyje:
- Nuostabu! Dabar jie tarpusavyj susipes, o mums beliks pribaigti nugaletoja.

stasys       2020-10-6 19:35

Liudvikas ir sukramto ir į burna įdeda kad tik kaip nors pamaloninti tuos čia mėgstančius paklykauti ... pagal savo prigimti anie matyt niekada nėra Lietuvos rinkimuose dalyvavę .Tai ne to lizdo paukščiai ir apie tokius sukti ratus tikrai neverta. Visa laimė jog Lietuvoje tokios ‘gegučių partijos‘ , kurias siūlo Liudvikas ,nėra populiarios . Dėl LRT-ė dargi paprieštaraučiau ,  nacionalinis transliuotojas kaip tik elgiasi tinkamai jei jo veikla nėra patenkintos politinės apačios , tai rodo jog jos informacija pasiekia tas ausis kurios mažiausiai apsisprendusios už ka reiktu atiduoti savo balsą.. per šiuos rinkimus.  Nacionalinis transliuotojas tapo ne tik matomas bet ir tuo žiniasklaidos resursu kurio veikla turi realios įtakos visuomenei , joje vykstantiems pokyčiams. Ponios Garbačiauskaitės pastangos matyt duos vaisius kuriu labai truko valstybiniam transliuotojui . Čia galiu tik užjausti Liudvika ir jo negebėjimą pamatyti visas tas ‚įdėjas‘ kuriomis esamu laiku apsipiląs Seimas su valstiečiais priešakyje ...

Bolševikiukai       2020-10-6 18:26

rimtai pasirengė rinkimų rezultatų klastojimui, galit neabejoti. Tam padeda drg.Covid’as.

Suplėšykit į gabalus...       2020-10-6 18:16

Atsakykime į klausimą,į bloga ar gera pasikeitė kievienos šeimos gyvenimas.Materialiai - tikrai nė vieni ketveri metai nebuvo tokie palankūs pensininkams ir vaikams.Algos irgi augo,ūkininkai irgi atsigavo po visų blokadų.Ar tapom laimingesni,ar labiau pasitikim vieni kitais - klausimas,bet juk santvarkai tik 30 metų.Galit mest akmenis ir svaidytis žaibais,aš balsuosiu už LVŽS:šiuos 4 metus gyvenau geriau,mano šeima ir mano aplinka nenusivylė valdžia,nes suvokiam,kad tokio puolimo ir trukdymo dirbti neteko nė vienai koalicijai.

Liudvikas Jakimavičius komentatoriams       2020-10-6 16:52

A, supratau. Turėčiau sukramtyti kotletą ir įdėti jums į burnas, kad žinotumėt, už ką balsuoti, o už ką - ne. Tai mano pasiūlymas Jums yra tox. Patys geriausi rinkimų sufleriai yra Delfis ir LRT. Paskaitykit, pasižiūrėkit, ką jie be atvangos prastūminėja, už tuos ir nebalsuokit.

Skaitytojas       2020-10-6 14:57

Rusicizmai tikrai nepuošia straipsnio. T.y. puošia maždaug taip, kaip prilipęs šunšūdis puošia batą.

Kis       2020-10-6 14:04

is neturejimo kas veikti,smalsumo vedina karta isijungiau LTV debatus.Buvau sokiruota iki kokio kosmaro galima prieiti su tokiomis diskusijomis,mandriau-forumais.Stovi stumbanfiureris ,kuris uzbaige zurnalisyika su atgrasia fizionomija,nes ir ji keiciasi i blogaja puse ir” tardo “susodintus tuos nabagrlius.Tai zmoniu einanciu i valdzia pokalbiai rinkejams?Po keliu tokiu klausimu -atsakymo variantu (gan panasiu i Valinsko tas nusibodusias laidas,kurias ar dar yra tokiu ,kurie nemate kas tas debilizmas?)Isjungiau,nes man primine rusiskaja propoganda pp Solovjovo irporeles.Tai broliai dvyniai,kaip Masiuliokai?Beje ,o kur Rokutis pasislepes?Rokuti,ku-ku atsiliepk.

karasik       2020-10-6 13:31

Рыбка, рыбка
Где твоя улыбка
Полная задора и огня?
O tai kur autoriaus numylėto Juozaičio LietuvaYraČe?
Juk Arvydukas turėjo gelbėti Tautą, ką -
nebegelbės?

Į pagalbą Dočiui       2020-10-6 12:36

Suprantu, kad esate pasimetęs. Tautininkus užgožė kažkos rėksnys ir savaunaudis Puteikis. Pas Venckienę perbėgo hominido Tomo šalininkai ir kiti antipartizanininkai. Vasiliauskas prisiplakė prie Krupavičiaus, kurio kvapą sunku atskirti nuo Armonaitės kvapo. Urbšys be partijos. Juozaitis nusimanevravo, kas rodo išminties nebuvimą ir ko ir taip nereikėjo įrodinėti. Dagys sėkmingai vysto savo projektėlį nusiurbti balsus nuo Radžvilo. Paliokas nusivažiavo iki “Žinijos darugijos” lygio pas kažkokią Liaudies partiją. Žalieji paskui Laisvę. Visi dirba išijuosę. Kur nepasimesi. O kaip paskui spausdinti kokio Vasiliausko didžiai teisingus straipesnelius.

Ir pabaigai: gerai pareklamavote Tapino pritaikytą Harį Poterį. Jei dar nematėte, tai gausite į pašto dėžutė atsisveikinimą su Voldemaru (Voldemortu), kur raginama gadinti biuletenius. Tą Tapinišką paskvilį išleido 300 000 tiražu. Baigsis tuo, kad Lenkų rinkimų akcija nuo to gaus tik daugiau balsų.

puškinas gražų rudenį išrado       2020-10-6 11:43

ir viską kas gero, išrado rusai
todėl mes, tiesos.lt skaitytojai garbinam rusus, rusiją ir draugą putiną.
VOT !!!

Romas       2020-10-6 11:28

Pritariu - už Nacionalinį Susivienijimą.Ir aš nusivyliau Jakimavięiumi,
Šiandieną juokelius barstant prisidedi prie etatinių.

RUDENĖLIS       2020-10-6 11:19

niekus nedings..O paagituoti už ką reikia - ir autoriaus pareiga.Dar nesusipratusių - daugybė.Nemiegokim, rudeniu pasidžiaugsim po rinkimų.......

Amžinas       2020-10-6 11:01

Karas dėl valdžios,ir nieko daugiau,kare kaip kare kas nugalės, toėl naudojami įvairūs ginklai, autorius ieško kažkokio grūdo, kada yra laisvė vadinamam demokratiniam protui, jis ir elgiasi, pagal kiekvieno supratimą,koncentruotas protas formuojasi labai sunkiai, todėl tikėtis jo daugumos yra absoliuti utopija, kadangi tikėjimas amžinas, ir visada tikimasi, tai aksioma.

Al.       2020-10-6 11:00

Barchatinis lietuviškai - aksominis.

ateiti i rinkimus reikia       2020-10-6 10:18

ateiti ir balsuoti uz Nacionalini Susivienijima. Paskaitykite ju programa, ji is esmes skiriasi nuo tradiciniu -valstybiniu gauju programu. Nacionaliniame susivienijime susitelke patys sviesiausi Lietuvos protai Sekmes jiems (aisku, su musu visu pagalba).

Jeigu ...       2020-10-6 9:44

Jeigu manote,kad 2016 m.nieko neįvyko,tai sunku diskutuoti.Jeigu mąstytume be pykčio ir racionaliai,tai būtų įmanoma ir tokia valdanti koalicija:valstiečiai+ Radžvilas+Drąsos kelias.Bet mes,užburti televizoriaus agitatorių,kaip dažnai:šitie žada,šiti kels,šitas padarys tvarką.Ir barstom balsus kaip senas kruopas tom pačiom vištom ir nebrandiems dar gaidžiams.

Siga        2020-10-6 9:00

SNORAS bus KONSERVATORIU SAULELYDIS.

Gerardas       2020-10-6 8:21

as nors ir ne jusu biciulis bet taip pat is Londono ir jusu pesimizmas kazko bauginantis toks susitaikantis kad nieko negalime pakeisti,labai jumis nusivyliau,pats laikas keisti tuos gyvulius besiverzincius i Seima,ir man ne tas pats kas leis istatymus ateinancius 4-ius metus.


Rekomenduojame

Algimantas Rusteika: Ponai mieli, patys išsidūrėt – niekas atviroj erdvėj renginių dalyvių skaičiaus nebereguliuoja

Ką apie vaikų skiepijimą sako mokslas – Nidos Vasiliauskaitės parinkti skaitiniai tikintiesiems Mokslu

Vytautas Sinica papunkčiui: Žygimantas Pavilionis prieš Lietuvą

Tomo Baranausko įžvalga apie I. Šimonytės naująjį gerovės receptą

Prof. dr. Andrius Macas. Kažkas čia ne taip – reikia ruoštis (II)

Kęstutis Girnius. Referendumas – tautos valia ar demagogų įrankis?

Robertas Grigas. Pasirodo, yra dar ES šalyse parlamentų, atstovaujančių savo tautų interesams!

Birželio 14-osios naktis: nukryžiuoti vaikai

„Neteisingi“ tekstai, kurie „teisingai“ valdžiai sukelia konvulsijas

Iš propagandos frontų. Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas D. Žalimas: šeimos yra visi – tiek tos pačios, tiek skirtingos lyties sąjungą sudarę

Nida Vasiliauskaitė. Ko bijote? Jų?

Algimantas Rusteika. Gal pabandom niekur nebebėgti?

Vygantas Malinauskas. Iš tėvų valdžios išlaisvinto vaiko interesas

Vytautas Radžvilas. Nesibaigianti tremties Golgota

Vytautas Sinica. Kas priešina visuomenę?

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Visiškas teisinis nihilizmas

Lietuvos šeimų sąjūdžio pareiškimas: Vienykimės!

Lietuvos Šeimų Sąjūdis: pranešimas dėl birželio 15–16–17 dienomis įvyksiančių protesto akcijų

Ramūnas Aušrotas. Ką reiškia SAM paskelbtas vaikų nuo 12 metų skiepijimo vajus ir manipuliacijos įstatymo tekstu?

Ką šiandien žinome apie tremtis? Dovilo Petkaus pokalbis su prof. Rasa Čepaitiene

Krescencijus Stoškus. Maršas, apnuoginęs realybės absurdą

1941 m. Birželio sukilimo 80-metį pasitinkant. Valdas Vasiliauskas: Idėjinė A. Sniečkaus klaida

Kviečiame į parodą „Pirmasis masinis trėmimas 1941 m. birželio 14–19 d.“

Vidas Rachlevičius. Aš su siaubu laukiu naujų rinkimų

Vaidotas A.Vaičaitis. Šeima, partnerystė ir Civilinis Kodeksas

Vidmantas Valiušaitis. Pasiuntinys, kurio neatpažino. In memoriam Stasys Lozoraitis (1924–1994)

In memoriam Marcelei Kubiliūtei (1898–1963): ar atsirastų Vilniuje paminklas pačiai iškiliausiai Lietuvos Moteriai, Tautos sukilimo dalyvei?

Zigmas Tamakauskas. Atminties išsaugojimo paminklas

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už šeimą

Lietuvos advokatūros pergalė prieš STT: slaptų pažymų eros pabaiga?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.