Visuomenės pokyčių analizė, Kultūros, kalbos, istorijos politika, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Liudvikas Jakimavičius. Gerovės valstybė

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugsėjo 14 d. 19:00

24     

    

Liudvikas Jakimavičius. Gerovės valstybė

Nuostabi buvo vasara. Neįvyko jokių stichinių katastrofų, kurias pranašavo didžiosios žiniasklaidos antraštės. Pakako ir saulės, ir lietaus, ir vėjo. O ir politinėje Lietuvos padangėje po trejų rinkimų valstybė nesugriuvo, neprasidėjo maištai ar revoliucijos.

Bet sakyti, kad nieko naujo neįvyko, irgi negalėtum. Įvyko. Lietuva išsirinko naują Prezidentą ir iš Daukanto rūmų išgirdo naują pasakojimą apie Gerovės valstybę. Tiesa, pasakojimas dar nepapasakotas, yra tik jo pavadinimas, na ir spėlionės, koks bus šio naratyvo siužetas ir turinys.

Kiekvienas tą gerovę savaip supranta, skeptikai šypsosi. Girdėjom, skaitėm ir Tomą Morą, ir Kampanelą, ir komunizmą statėm visą penkiasdešimtmetį... Bet net ir tie, kurie jau gyvena gerovėje, ką besakysi, nori gyventi dar geriau. Taigi, paspėliokim, kaip ta Gerovės valstybė galėtų atrodyti.

Viena ir, ko gero, pagrindinė Gerovės prielaida yra vieta ir aplinka, kurioje mes gyvename. O vieta yra tiesiog nuostabi. Keturi švelnūs sezonai, nuostabūs gamtovaizdžiai ir landšaftai, puikus smėlėtas pajūris, gana švarūs ežerai ir upės. Ir miškai dar nebaigti rėžti. Tokios gamtos ir geografijos slapčia mums daug kas pasauly pavydi. O ir miestai nepergrūsti, dar netapę gremėzdiškais monstrais, kiekvienas su tirštu ir giliu kultūriniu podirviu. Tokioje pasaulio vietoje tik gyvenk ir džiaukis gyvenimu. Kuo ne gerovė?

Tačiau kai įsimaišai į žmonių minią, kai imi akyliau ją stebėti, nukrečia šiurpas – kiek daug nelaimingų, gyvenančių nuolatinėje įtampoje, konflikte ir nedarnoje su savim bei pasauliu bėdžių. Žmonių tarpusavio santykiuose tos Gerovės tiesiog su žiburiu reikia ieškoti – kaip kokio neregėto stebuklo. Visuomenės bendrabūvyje „blogovės“ kur kas daugiau ne gerovės – tą pridurmu rodo kad ir savižudybių statistika.

Tad gal tikslinga būtų kalbėti ne apie utopinę Gerovės, o geresnę valstybę, kokią sukurti yra visuomenės galioje. Suprantama, norint kažką taisyti, reikia žinoti ir suprasti, ką taisai. Andai, buvo prasidėjęs toks paikas vajus, kad psichologinis visuomenės klimatas ir atmosfera pagerėtų, jei žinių lauke atsirastų daugiau pozityvo. Buvo net ketinama reikalauti iš žiniasklaidos pozityvių ir negatyvių žinių pariteto. Iš to vajaus buvo skaniai išsišaipyta, o viešojoje erdvėje nesantarvės, neapykantos ir patyčių mastas tik tirštėjo. Atrodo, jau buvo pasiektas toks lygis, kad visuomenė ėmė darytis panaši į nieko bendra tarp savęs neturinčių individų mūšio lauką. Kiekvienas kariauja už save su visais. Suprantama, tokioje egoizmu užterštoje atmosferoje gyventi darėsi slogu ir negera. Vienas rašytojas, nacionalinės premijos laureatas, kuris gyvenimo kokybe mažiausiai turėtų skųstis, andai šaižiai riktelėjo „Dūstu“.

Taigi, kad visi neuždustume kartu su rašytoju, kažkaip turėtume prisidėti prie iniciatyvos kurti geresnę valstybę. Amžinas klausimas: nuo ko pradėti ir ką daryti? Kas priklauso nuo mūsų pačių, ten ir turėtume pasistengti.

Vienas iš pagrindinių visuomenės konfliktų ir nedarnos židinių, be abejo, yra gilėjanti socialinė atskirtis, vienų visuomenės grupių neadekvatus turtėjimas kitų sąskaita. Šiame lauke trūksta tik geros politinės valios ir bendrų pastangų humanizuoti sistemą, kad joje atsirastų daugiau socialinio teisingumo, atjautos, dalijimosi dvasios. Švedų socialinis modelis, sukurtas prieš keletą dešimtmečių, regis, visai neblogai veikė, kol jo neišbalansavo monopolijų apetitai. Mūsų Prezidentas švedišką patirtį gerai žino, tad galima tikėtis, kad jos elementų atsiras ir Gerovės valstybės pasakojime. Šiose lankose pasistūmėti į priekį tikrai įmanoma.

Kur kas sunkiau įveikiami šiandien, regis, yra įsisenėję konfliktai visuomenės mentalinėje ir dvasinėje paradigmoje. Didžiąją dalį atsakomybės čia turėtų prisiimti neatsakinga politinė klasė, kuri savo merkantiliškus konfliktus permeta visuomenei, sėja nesantaiką ir susipriešinimą. Užuot kūrę, jie nepaliauja burti kariuomenes ir kariauti bergždžius permanentinius karus. Viešoji erdvė tiesiog apnuodyta politiniu diskursu, kurio perteklius tiesiog akivaizdus.

Jau seniai pribrendo laikas viešojoje erdvėje kurti alternatyvias taikos platformas politinėms rietenoms. Agoros kūryba tikrai įmanoma, ir tokias iniciatyvas iš Prezidentūros visuomenė sveikintų ir kuo galėdama prisidėtų. Per pastaruosius keletą dešimtmečių kultūra buvo stumiama į visuomenės gyvenimo paraštę, nususinta ir dezorientuota švietimo sistema. Abi neteko suverenumo ir ilgainiui tapo išmaldos laukiančiomis politikos ir fondų podukromis.

Pakaktų pakviesti šviesuomenę atsitiesti ir sukurti formatus viešai kūrybinei raiškai. Be abejo, ir Bažnyčią, kurios priedermė juk ir yra išmokyti žmogų gyventi santarvėje su Dievu ir pasauliu. Apjungus jėgas ir pastangas, žiū, ir imtų kristalizuotis pozityvesnės, daugiau empatijos savyje turinčios bendrabūvio taisyklės, o gal ir nauja visuomenės sutartis ar santarvės paktas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2019-09-18 6:36

P. Gaidelis ko gero pasake tiksliausiai ir imliausiai vienu metu. Geroves isdava - Dorove.
Tai nereiskia, kad dorove veda i gerove betarpiskai, na tiesiog sian tu dorovingas, o rytoj - pasiturintis, arba pas tave iskart viskas glazura dengta pasidaro. Greiciau atvirksciai. Nelabasis atydziai seka savo “ganomuosius” ir bandant siems pabegt is jo taisykliu aptvaro - baudzia. Manau daugelis giliau ziurintys tai pastebeje savo praktikoje taip pat.
Taciau pirmaprade geroves istaka, priezastis - dorove.
Apie tai prezikas kaip tai neuzsimena, ir apskritai nepastebejau ir negirdejau jo leksikone sio zodzio. Gerai nors tiek,kad nekalaba ko negalvoja. Lengviau suprast su kuom reikala turi.

patiko       2019-09-17 14:21

įžvalga: Laisvos rinkos institutas - švonderių kontorėlė. Tiksliau nepasakysi. Kol prof. P.Gylys pergyveno laukdamas tos kontorėlės atsakymų į mokslinius klausimu toji švonderių kontorėlė kepė ir iškepė sostinei dabartinį merą.

Tvankstas       2019-09-17 13:43

Gerovės valstybė - tai komunizmo aborto liekanos paskutinis sapnas.

stasys        2019-09-17 6:01

Kauno rinkėjai .. gal padėtu problemoje jei sumažintumėte rusišku kanalu peržiūrą. Pabandykite sako padeda atsikratyti priklausomybę ieškoti tik kitu (įvairiu) nuomonių . Ne įvairovėje nuomonių Tiesa slepiasi .

rinkėja iš Kauno        2019-09-16 15:34

Šiandien delfyje verda diskusija dėl “nuskriausto” verslo. Mat pensijų išnešiojimo pasaluga sugrąžinta “Lietuvos paštui”, nes privačios firmelės su tuo nesusitvarkė, pensijos vėlavo kone mėnesį. Gerovės valstybėje tokių dalykų neturėtų būti, senas ar neįgalus žmogus neturi būti verčiamas jaustis kone šiukšle. Straipsnis, kaip jau įprasta, šiandieninei “žurnaliūgistikai”, lėkštas, be analizės, už tat labai palti tribūna suteikta privačiai kontorikei LLRI. Aš svajoju apie dieną, kai įsijungusi radiją ar televiziją, išgirsiu įvairias nuomones, ne tik verslo išlaikomo ir apmokamo šunėko - Laisvosios rinkos “instituto” vambrijimą. Jis toks institutas kaip Grybauskaitė balerina. Eilinė švonderių kontorėlė , ginanti savo šeimininkų, o ne piliečių ir valstybės interesus.
Tų pseudoinstitutų ir visokių NVO, prilipusių prie ministerijų, departamentų, o kas blogiausia - ir prie neaiškios ideologijos užsienio fondų, Lietuvoje jau daugiau nei pas valkataujantį šunį blusų. Jeigu tas karpių, vištų teisių gynėjų, barnevernet samdinių ir pan. šėryklas uždarytume, valstybės biudžete liktų daugiau pinigų, o visuomenės gyvenime būtų mažiau sumaišties ir kiršinimo. Ypač Vilniuje turbūt kas trečias yra iš pseudoprojektų gyvenantis ir nežinia kieno ir kokias teises “ginantis” veltėdis.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/prabilo-apie-precedento-neturinti-sprendima-del-pensiju-gali-buti-atleisti-simtai-zmoniu.d?id=82256749&com=1

Gerovės valstybėje       2019-09-16 11:31

žmogus pas daktarą papulti ir gydymą turi gauti laiku.Ir jei jau ne dėl žmogaus,kurio dabar niekas nemyli,tai bent dėl valstybės finansų.Nes laiku pastebėta liga,o ypač vėžys ankstyvose stadijose yra išgydomas ir valstybei gydymas kainuoja dešimteriopai pigiau.Gal į tai atkreips dėmesį naujoji krikščioniškoji partija.“Kas Dievo Dievui,kas Ciesoriaus ciesoriui”.

stasys        2019-09-16 11:30

Prašaliečiui ..Jus bent pabandytumėte imti pavyzdį iš autoriaus , ans nors ir grieždamas tarpdančiuose esančiu smėliu vistiek bando siūlyti kaitino Leopoldo sugyvenimo draugiškai išmintį . Prirašėte daug eilučių o esmės kaip ir nulis .. o va ta mintis cit. „nepralenkiamai pirmauti pasaulyje ar Europoje pagal savižudybes, skurde gyvenančių žmonių skaičių, susirgimus tuberkulioze ir sifiliu, išgeriamo alkoholio kiekiu, emigracija ir t.t. Gerovės valstybės“ beveik kad žmogiškos ‘trydos’ spalvos . Ar tai reikšią kad organizmas valosi pats savaime ..ir jau greitai skaitysime kitokį Prašalietį su daug pozityvo apie Lietuva .?

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2019-09-16 11:29

Tautos prezidentas bus tas, kuris:
- pasmerks Tautos budelius Lkp komunistus;
- paleis antikonstitucinį seimą (nes seimo rinkimų įstatymas nedera su konstitucija, sąrašinių negali būti seime);
- paskelbs įpatingąją padėtį, visiškai sunaikinto Lietuvos ūkio tvarkymui (susigrąžinant litą);
- užsiims Putino vadovaujamos okupantų gaujos išprašymu (išvedimu) iš Karaliaučiaus (Tvankstės) krašto bei užsiims šio baltų krašto prijungimu prie baltų Lietuvos.
_

Jei       2019-09-16 11:18

Putinas, tai mes irgi jau gyventumėm gerovės valstybėj .

Prašalietis       2019-09-16 9:28

Žinia, buvę neeiliniai tautiniai komunizmo statytojai Gorbačiovinės perestroijkinės eros pabaigoje su džiaugsmu darė Lietuvoje “dainuojančią ir tautiškai šokančią revoliuciją“ir jai vadovavo tam, kad viskas griūtų ir, kad ant tų “komunistinių” kolūkių, tarybinių ūkių, gamyklų griuvėsių visi Lietuvoje gyvenantys"užgyventų gerai kaip Europoje”. Šiam"kilniam tikslui”įgyvendinti prie valdžios lovio vieni kitus keičiantys “tautiniai” veikėjai, turėję profesionalių komunizmo statybos įgūdžių, savo nenuilstamu darbu nepertaukiamai visus 30 metų “kuria Tautai šviesų tautinį rytojų” eurosojūzo sudėtyje “tautinės gerovės valstybės"ir visokiuose kitokiuose “tautiniuose"pavidaluose. Prie valdžios lovio besistumdančių veikėjų ir juos aptarnaujančių struktūrų Tautos ir valstybės"gerovės, žmonių gerbūvio” ir t.t.titaniško darbo rezultatai yra akivaizdūs jau ne vienas dešimtmetis.Kuo visi kartu mes ” džiaugsmingai ir didžiuojamės”. Lietuva po kiekvienų rinkimų vis"labiau tampanti gerovės valstybe” sudaro sąlygas Lietuvos gyventojams būti “tautiškai laimingais” ir nepralenkiamai pirmauti pasaulyje ar Europoje pagal savižudybes, skurde gyvenančių žmonių skaičių, susirgimus tuberkulioze ir sifiliu, išgeriamo alkoholio kiekiu, emigracija ir t.t. Gerovės valstybės “nepriklausomoje"Lietuvoje eurosojūze statybos rezultatai"savo gerumu” yra nepalyginamai “šaunesni” nei buvę Tarybų Lietuvoje komunizmo statybos rezultatai išsivysčiusio socializmo sąlygomis Sovietų Sąjungos sudėtyje…. “patriotinis valio”

Masalas       2019-09-16 7:21

Žvejai naudoja jauką, kad pagautu daugiau žuvies, politikai naudoja melą, kad pagautu daugiau kvailių, tas matyt amžina, kelias į gerovę yra dešimt Dievo įsakymų, tik vis toliau nuo jų tolstama, tuo pačiu tolsta ir gerovė, o materialinė gerovė jau užima protus.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS        2019-09-16 5:08

Aptverta spygliuota viela, Lietuva būtų panaši į konclagerį
____________________________________________________________
Klaikiausia aplinkybė priverčianti Tautą išsikraustyti iš namų ir gyventi svetur:
lietuviškame ES pakraštyje maisto ir daiktų kainos yra kaip vakariniame ES pakraštyje (ir kai kurios net didesnės), o algos ir pensijos yra bemaž 4 (!!!) kartus mažesnės nei vakariniame ES pakraštyje.
***
Išvada: Lietuvoje, sukurta ir dirbtinai palaikoma piniginė sausra, bemaž 30 metų paralyžiuojanti bet kokią veiklą. Banksteris Gitanas puikiai žino tai.
***
Reikalavimas banksteriui Gitanui: nedelsiant nutraukti dirbtinai palaikomą piniginę sausrą Lietuvoje.

stasys       2019-09-15 20:20

drambliuko Liudviko svajonės .Aš ne prieš  kai drambliai svajoja ir balerinos šokyje ramunėlių pievose skrajoja . Vaizdas realybėje turėtu būti užburiantis ir labai smarkiai pakylėtas . Nesu tikras ir kad galima keliais minčiu potėpiais rasti ilgamečiu nesutarimu grūda visuomenėje . Naujas Prezidentas palieka labai daug tuščios vietos , o tai negali negąsdinti svajotoju pripratusiu prie tvirto žodžio .

Dzeikas       2019-09-15 19:12

Geras straipsnis.
Kodel geras? Todel, kad dalelyte paprotijo, kazkoks dzyn ir klik,klik galvoj suveike. Tiesos neatradau, taciau pasistumejau link jos pazinimo.
Ka mes matom? Mes matom reiskini,kai mudakas pries 10-12 metu lakstingala suokes apie “butai brangs” ir padejes atsikratyti jam patikejusius zmones nuo pinigu pasako “geroves valstybe” ir visi ima priimti tai kaip sviesa tunelio gale, patikejo pareigybes magiska galia, stai mudakas tapo preziku ir jis daugiau nebe mudakas, uz savo “dolia” padejes krust arealo gyventoju smegenis,o kurejes, vedlys kuris daugiau nebemulkins tuos gyventojus, o ves i “geroves valstybe”.
O jeigu prezikas butu pasidabines 2-galve vista, arba suristomis rugiu gniuztemis saules fone tai nepatiketumete? Naturalu, juk:
1) Okupantai.
2) Komunistai visad meluoja.
O stai sitas pasipuoses baltosios kumeles simboliu ir raudona veliavike su baltu oziu nulauztu ragu ir jus ausis pastatete ir issiziojote.
Nors tiek po kuju su pjautuvu, tiek po kumele su pagaliukais is rusu zaidimo"gorodki”, tie patys zmones ir “razvodkes” (mulkinimo budai) pas juos vienodi.
Bet parode jums tai ka norite matyti, ir pasake ka norite isgirsti - ir pakuok jumi ramiai, kaip vistas kurioms ranka ant nugaros padejai.
Diagnoze: patriotas.

...       2019-09-15 19:03

Iki kokio lygio nusirito politikai.Sest.Priekuleje (klaipedos raj.)po butus vaiksciojo Z.Povilionis su Kasciunu ir dalijo reklama su Pertauskienes atvaizdu,ragindami balsuoti uz ja (koncervatore).Ne baisiausiam sapne nebuciau susapnavusi,kad atidarius duris,uz ju stoves pastininkas povilionis.Musu raj.rungiasi Krivickas,tai povilionis bando gelbeti koncervus.Tfuuuu,geda.

Ką reiškia aplinka?       2019-09-15 16:13

  “Aplinkos nėra, ją kuria keli žmonės. Jeigu tarp milijono bailių atsiranda vienas drąsuolis, jis paveikia visą tą milijoną. Visus nuves savo keliu.” A. Šliogeris

Ne turtuose slypi žmogaus gerovė...       2019-09-15 10:13

O gal vis tik tą žmogaus gerovę kuria ne tiek valstybė, kiek kiekvienas žmogus individualiai? Pavyzdžiui, JAV. Ten tikrai žmonės materialiai gerai gyvena, tačiau išprotėjusių procentiškai pasitaiko nei kiek ne mažiau nei Lietuvoje, ar kokioje nors Baltarusijoje. O kiek narkomanų Vakarų Europos turtingiausiose valstybėse? Manau, kad tikrai procentiškai (bent kol kas) daugiau nei Lietuvoje.

ah1       2019-09-15 10:13

be dievo nieko nesukursmava. Dievas yra Dvasia o Dvasia yra tiesa, pagal Bibliją, tai va kol nežinosime tiesos kas KGBistas kas ne KGBistas, kol nebus Dievo/Dvasios tol meluosime sau apie rinkimus, kurie yra ne rinkimai nes rinkimas be pasirinkimo tai ne rinkimai. Šiai dienai susidaro įspūdis kad KGBisto S. idėjos Lietuva be lietuvių virsmas vyksta sėkmingai - apie milijonas lietuvių išvyko siekdami kad nenumirtų badu Lietuvoje; vaikai eksportuojami; dėl seimo, įslaptinusių KGBistus, ir bevaikių prezidentų nustatytos minimalkės neįmanoma išlaikyti vaikų ir vaikams suteikti būstą - to padariniai demografija katastrofiška Lietuvai, negana to dar Lietuva verčiama radioaktyvių atliekų savartynu - Ž. Volfovičiaus svajone tokiu būdu naikinti Lietuvą.Tai va pradėti derėtų nuo Dievo Dvasios Tiesos - nes neatleidžiama vienintelė nuodėmė - nuodėmė Dvasiai/ Tiesai, pagal Bibliją.Neatleidžiama, todėl ir prasideda susinaikinimo/sunaikinimo programa kas ir vyskta su Lietuva ir lietuviais. Ten kur melas ten griuvenos.

Taip       2019-09-15 8:58

Gerovės Lietuvos valstybė bus sukurta tuomet,kuomet iš jos erdvės,ypač švietimo, mokslo,kultūros visose plotmėse,žiniasklaidos, politikos,bus išguita liberalmarksistinė ideologija.Šiuomet briuselinė skleidžiama pasaulėžiūra yra iš prigimties tapati kremliniai idėjiniai sklaidai,skiriasi tik pateikimo būdu ir politine ,,apranga”.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2019-09-15 5:56

1. Banksteris Gitanas nereaguoja į 2019 rugsėjo 5 rezoliucijos reikalavimus, reiškia jis dirba svetimšalių naudai. L blogai
2. Tautos svajonių sąraše (konstitucijoje) - v_a_l_s_t_y_b_ė Lietuva. Tikrovėje, Lietuva - maskvėnų pakalikų stribvaikių komunistų ir briuseliokų komunistų klastingu būdu (nepastebimai) perdaryta į v_a_l_s_t_i_j_ą. Tai - l klastingų sukčių l pavojingas padarinys Lietuvai ir kitoms ES jau nebevalstybėms. Tokios tikrovės neišgirsim iš svetimšaliams dirbančio banksterio Gitano ir todėl jis nėra Tautos prezidentas. JK nenori būti komunistų (briuseliokų) valstija ir tik todėl daro BRexit.
3. Liudvikai, nejaugi dar nepastebėjai, kad banksteris - pavojingas Lietuvai.
____________________________________
Užvaldyta Lietuva (30 metų komunistus dangstančiųjų landsberginiu, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių bei panašių)
2019 rugsėjo 15

Al.       2019-09-15 1:40

Tikrai, juk reikia tiek nedaug - susirenka avys, jaučiai ir vilkai ir šiek tiek pasidiskursinę,nusprendžia permamentinį luomų karą pakeisti geraja paradigma, kai dar jų protėviai gyveno amžinuosiose pievose.

2 anekdotai       2019-09-14 22:25

1.Bankai kuria gerovę visuomenei.
Komedija.
2.Bankininkas tapęs prezidentu kurs gerovę tautai.
Tragikomedija.

G.P.       2019-09-14 20:29

Gerovės valstybė prasideda nuo šalyje veikiančių UŽSIENIO KAPITALO BANKŲ apmokestinimo. Tą suprato ir - svarbiausia - ĮGYVENDINO Vengrijos premjeras V.Orbanas. Tą vertėtų įsikalti į galvą ir mums.

zita iš kaimo.       2019-09-14 20:29

beveik supratau kas parašyta ,bet paaiškinkit šiuos žodžius lietuviškai-naratyvas,paradigma,permamentinis,diskursas.ačiū.


Rekomenduojame

Pro Patria jaunimas kviečia į eitynes – Vasario 16-osios Liepsnų maršą

Vytautas Sinica. Vyksta stiprus nuprotėjimas

Algimantas Rusteika. Dėl vieno dėdė Marksas buvo teisus: naujieji jo bendražygiai viską verčia farsu

Algimantas Rusteika. Šią dieną

Ramūnas Aušrotas. Norite sumažinti ne(si)skiepijimo keliamą riziką? Nustokime skiepiję konvejeriu

Clotilde Armand. Rytų Europa Vakarams duoda daugiau, nei gauna

Verta prisiminti. Kazys Škirpa: mintys apie valstybę

Kroatijos teismas pripažino tos pačios lyties šeimoms teisę tapti vaiko globėjais

Algimantas Rusteika. O ką daryti, jei šeimos neturi, bet susirgai?

Neringa Venckienė. Apie teismų ir jų sprendimų nešališkumą

Kardinolas V. Sladkevičius siunčiamas į užmarštį?

Andrius Švarplys. Kaip artes liberales galėtų būti salele?

Ramūnas Aušrotas. Statistika kalba už save

SAS antiskandinaviška reklama sulaukė atoveiksmio: ar perlenkta lazda gali virsti bumerangu?

Kun. Robertas Skrinskas. Kremliaus troliai šeimininkauja ir lietuviškoje Vikipedijoje

Nida Vasiliauskaitė. Valstybė, kurios tarakonai nekokybiškai pakasyti – valstybė be ateities

Rasa Čepaitienė. Pakelk galvą, lietuvi!

Kun. Roberto Grigo replika: O, kad taip būtų!

Algimantas Rusteika. Nespirgėkit, čia ne apie visas

Rusų kalbos pamoka 30-taisiais atkurtos Nepriklausomybės metais: liaupsės sovietmečiui ir jį reanimuojančiam Putinui

Vytautas Rubavičius. Su kaimu prarandame gimtinės nuovoką

Rūta Janutienė „Iš savo varpinės“: Ar Dalia Grybauskaitė galėjo būti šantažuojama?

Liudvikas Jakimavičius. Šėpos jubiliejų pasitinkant

Geroji Naujiena: Kaip nenustoti sūrumo

Andrius Švarplys. Šveicarai uždraudė diskriminuoti gėjus kalboje ir viešumoje. Ką tai reiškia?

LR žvalgyba informuoja: kaip viešai vertintinos Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui kylančios grėsmės ir pastebėti rizikos veiksniai

Nijolė Aleinikova. Apie dvasingumą – nusibodusi, bet taip ir nesuprasta tema

Apie meilę, kuri niekada nesibaigia – minint kun. Juozo Zdebskio 34-ąsias žūties metines

Algimantas Rusteika. Šeimininko belaukiant

Vytautas Radžvilas. Klausimas „Lietuvos Sąrašo“ partijai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.