Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

Liudvikas Jakimavičius. Duobė. Kas toliau? Tęsiame diskusiją

Tiesos.lt redakcija   2015 m. birželio 20 d. 2:24

345     

    

Liudvikas Jakimavičius. Duobė. Kas toliau? Tęsiame diskusiją

Daugelyje mūsų rengtų diskusijų, kaip ir įprasta nuolankiam lietuvio būdui, buvo guodžiamasi, kad valstybės padėtis beviltiška, keikiami korumpuoti pareigūnai, piktinamasi teisėsauga ir ta, kuri už teisėsaugą ir užsienio politiką bei padėtį valstybėje atsakinga. Konstatuota, kad su padoriais piliečiais nesiskaitoma, kad teisingumo neberasi nė su žiburiu, kad išromyta didžioji žiniasklaida tarnauja valdžiai, o ne visuomenei, kad vykdo valdžios užsakymus „pasitvarkant“ su kitamaniais, kad randasi cenzūra ir juodieji sąrašai, kad be rimto pagrindo pasiklausoma, kad prieš tave melagis kreivai liudija ir tikima juo, o ne tavim. Galų gale, kad sąžinė, dorovė ir sveikas protas tampa nebe šio pasaulio dimensija.

Teisingai konstatuota, pasiguosta, pasriūbauta, mažumėlę pasikeikta ir dūšia paraminta. O kad leistinumo ribos neperžengtos, tai ir diktatūra – aksominė, švelni, per daug neįsisiautėja, tai ir ramų miegą tik saikingai drumsčia. Tokią valdžią ir jos įvestą tvarką dar galima kęsti – kaip neburnotum, vis dėlto sava baudžiava už svetimą geresnė. Visai pašonėj su baudžiauninkais elgiamasi juk kur kas nuožmiau ir rūsčiau – ten ir pašaudo, patraiško, panuodija, pasodina. Kai tie ateis, bus blogiau. Savą baudžiavą kiekvieno šventa pareiga apginti.

Ė, bet pagauni save, kad lygiai tas pats kalbėta ir prieš dešimtį metų, kai dar buvo kuriami kažkokie iliuziniai brangūs ateities projektai apie teisingą visiems gerovės valstybę. Niekas tom vizijom rimtai netikėjo, bet dabar ir tų pasakų niekas nebekuria. Beviltiškės pasakų atsikando, nebetiki. Beviltiškės dabar rūpinasi, kaip sveiką kailiuką išsaugoti, kaip nepadaryti neapgalvotų žingsnių, o jei jau padarei, tai kaip dingti, kol bylos nesusiuvo ir į duris nepasibeldė antstolė su uniformuota palyda.

Kitas svajotojas dar su nostalgija prisimena Sąjūdį, Baltijos kelią : „Ot tai buvo laikai. Net nesuprasi, ar iš tikro buvo, ar tik susapnuota“. Būtų gerai pakartot, bet nėra lyderių. Per rinkimus nėra iš ko rinktis, o tarp rinkimų niekas neišveda į gatves ir į aikštes. Dievas kol kas nepasiuntė mums Mozės, tad ir visokius ten maidanus atidėti tenka mažiausiai keturiasdešimčiai metų, kol nusigaluos paskutiniai KGB, TSKP ir komsomolo „pitekantropai“ bei jų palikuonys su savo palikuonim ir verslais. O dar kitas, žiū, pasiskaitė Šventraštį ir staiga praregėjo: „Tiesa vis viena kada nors išlįs iš maišo ir triumfuos“, – rėžia kaip nuo Sinajaus kalno. Gal ir triumfuos, bet to triumfo mes nematysim, nes paprasčiausiai mūsų nebus, kaip ir Lietuvos.

Suprantama, išsišnekėjimas reikalingas nelyg psichoterapijos seansas. Kitaip išprotėtume. Bet jei dar neišprotėjome, turėtume suvokti, kad ne gana konstatuoti, jog esam patekę į didelę bėdą. Ir ačiū Dievui, tarp komentarų jau atsiranda kritinio požiūrio į save ir nesiliaujantį aimanavimą. Laikas kažką daryti, pradėti veikti. Iš spektaklio, kuriame nėra veiksmo, žiūrovai išsivaikšto po pirmojo veiksmo. Dramaturgijoje ta būsena vadinama duobe. Į duobę patekus, reikalingos žvėriškos pastangos, kad būtų įžiebtas veiksmą generuojantis ir varantis į priekį varikliukas arba radikalus veiksmo posūkis, netikėta kolizija, naujas personažas, perkuriantis pragaištingai stagnuojančią tvarką.

Taigi labai logiškas kai kurių stebėtojų ir komentatorių klausimas, kuris mūsų padėtyje yra esminis – ką darome? Kas kokių turi idėjų? Kokius išsikeliame sau tikslus ir veikimo būdus bei raišką? Rezistencija? Pilietinis nepaklusnumas? Pamėginti pasinaudoti legaliais politinio veikimo instrumentais ar juos ignoruoti ir kurti naujus politinio veikimo modelius? Vengti ar nevengti rizikų būti marginalizuotiems ir apkaltintiems veikiant į ranką penktajai kolonai, o tai neišvengiamai bus, nes kiekvienas veiksmas susilauks atoveiksmio.

Reikia turėti galvoje ir tai, kad valdžiai, panaudojus grėsmių ir karo retoriką, pavyko susikurti labai patogią veikimo prieš savo visuomenę aikštę, kurioje išsikėlė grėsmingą šūkį: „Kas prieš valdžią, tas prieš Lietuvą“. Nuo lentynos neatmesčiau ir galimas pačios valdžios provokacijas, Reichstagų padeginėjimus, infiltravimą ir radikalizmo skatinimą, kad bet koks pozityvus veiksmas ar sambūris per kraštutinius flangus būtų kontroliuojamas, o reikalui esant, diskredituotas ir sunaikintas. Apdairumas ir istorinė nesėkmių patirtis mums tikrai neturėtų būti priešas.

Taigi ir kviečiu portalo skaitytojus aptarti ir padiskutuoti, ar imamės ką nors daryti ne vien liežuviu, ar sugiedam valstybei amžiną atilsį ir skirstomės?

Diskusijos moderatorius – Liudvikas Jakimavičius.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Labai pavėlavęs, II dalis       2015-07-24 13:29

(Atsprašau, kad sukeičiau tvarką)
Pakartosiu - ar mums toks kelias tinka?
Lietuviškas Cipras? Kuris surengs referendumą, kad atremtų plėšikų atakas ir ... įtikinės naują atstovaujamąją valdžią bei savo šalininkus vykdyti tų plėšikų reikalavimus, nes tas “lietuviškas” ir, tuo labiau, globalus verslas persikels į užsienį, nebemokės mokesčių, iždas ištuštės, buvę sąjungininkai, kurie kartu yra ir kreditoriai, atsisakys padėti gintis nuo galingesnių priešų... Tai - geriausiu atveju.
Yra daug lengviau įsivelti į tokias “sąjungas”, nei iš jų išeiti. Ypač, kai tose “sąjungose” niekada nebūna “išstojimo mechanizmo”, o jas valdo ne patys nariai, bet ANTSTATAS. Visai, kaip Lietuvos “demokratijoje” “valdo” ir yra valdomi piliečiai.
Juozapas labai taikliai, bet šaltai, be meilės, konstatuoja, kad piliečiais besivadinanti masė yra kvailiai, apnikti ydų, kuriuos, kaip kokį instrumentą, reikia išjudinti, kad valstybė ir visuomenė pradėtų sveikti.
Tačiau jei taip šaltai manipuliuotume “kvailais” ir neturinčiais panašios patirties savo vaikais, ar jie užaugtų geresni už mus ir ar iš viso užaugtų, atlaikė mūsų, senų vilkų, konkurenciją?
Į vaikus reikia investuoti, juos puoselėti. Reiškia, investuoti reikia ir į Tautą bei valstybę, jei norime, kad ji stiprėtų ir augtų, ypač tada, kai išsibėgioja ir pasinėrusi į lytinius bei kitokius eksperimentus su savimi…
Dabar apie ligas. Kai sterilioje Petri lėkštutės maitinančioje terpėje įveisi mikroorganizmų kultūrą, lengvai ją galima sunaikinti tik kartu su visa ta terpe. O jei ta terpė yra kitas gyvas organizmas, tai parazitus ir jų metastazes tenka ilgai ir kantriai nuodyti tokiais nuodais, kurie užkratą naikina, o gyvam organizmui palieka vilties išgyventi, balansuojant ties riba: kas paciento neužmuša - tas sustiprina, suteikia galimybę išgyventi.
Bolševikai Sovietų sąjungoje elgėsi kaip toje Petri lėkštelėje, kol patys nustipo ar mutavo į Putino našizmą ir pradeda viską nuo pradžių, tik didesniu mastu…
Ar mums toks kelias tinka?

Labai pavėlavęs, pabaiga       2015-07-24 13:03

Visiškai sutinku, kad vakarietiška politinė kultūra, besiremianti partijomis yra labai ydinga vien todėl, kad partija, pagal apibrėžimą yra tik dalis, todėl sprendžia tos dalies, o ne visos visuomenės problemas ir daro tai pagal savo sugedimo laipsnį. O tų kurie gali, moka ir siekia, tas partijas sugadinti iš vidaus nors yra labai nedaug, jie tokie galingi bei nematomi, kad pasipriešinti tam užkratui beveik neįmanoma. Aš juos vadinu ideologine ir ekonomine valdžia, nors ji nėra taip įvardinta Konstitucijoje. Šiam reiškiniui pasipriešinti yra tas pats, kas paneigti entropijos - netvarkos - didėjimo dėsnį.
Tačiau yra vienas “bet” - niekas iš šalies negali priversti laisvą mąstantį žmogų veikti prieš save, galvoti bei elgtis kitaip negu jis pats apsisprendžia. Tačiau tam reikalingos dvi sąlygos: 1. Jis turi būti laisvas ir visiškai savarankiškas, 2. Jis turi mąstyti ir veikti, taip kaip mąsto. Tada ir partija, sudaryta iš tokių asmenybių, turi galimybių nepasiduoti užkratui, elgtis, kaip nešališkas mokslininkas, tyrinėti visuomenės poreikius, ieškoti jos išlikimo gairių ir kviesti visus tuo keliu eiti. Sakysite, kad tai skamba, kaip utopija? Ir būsite teisūs. Bet kokią siūlote alternatyvą? Tik amžinai griauti ir nuo Gedimino kalno skelbti, kad mirė eilinis Drakonas ir kad šis, ne duok Dieve, vėl neprisikeltų, Antakalnio kapinėse statyti milžiniškus sunkius paauksuotus paminklus? Bet užtikrinu - prisikels, kiekviename iš mūsų...  Tokia žmonių prigimtis. Juk mes ne žolėdžiai.
Tačiau yra dar svarbesnė priežastis, kurios mes niekaip nesuvokiame ir, kaip tie drugeliai, skrendame į žvakės šviesą, kad sudegtume. Tai - globalizmas. Ne todėl, kad Žemės planeta virsta vienu dideliu kaimu ir visa žmonija, kaip koks milžiniškas kompiuteris, vis labiau gyvena pagal vieną ritmo generatoriaus ciklą (Pvz. pagal Bilderbergo grupės ar branduolinių lagaminėlių sinchronizacijos ciklą). Todėl, kad vis mažiau yra nepriklausomų, laisvų ir mąstančių subjektų. Net globalios korporacijos vis labiau priklauso vienos nuo kitų, nuo savo apetitų ir nuo savo konkurentų, nuo vartotojų, rinkos ir vis labiau įsisvyruojančių ekonominių bei politinių krizių. Šią tendenciją Letas Palmaitis su tik jam būdingu pesimizmu bei depresija mums nuolat primena artėjančią Apokalipsę. Ir jis kol kas yra teisus.
Kokia išeitis?
Kol kas tėra viena sena gera išeitis - siekti minties laisvės ir nepriklausomybės nuo šeimininkų, madų ir savų silpnybių ir ieškoti ne savo artimo ydų, o tai kas mus jungia. Kol Lietuvoje trims lietuviai kurs penkias partijas ir riesis tarpusavyje, kurs sąmokslo teorijas už neapgalvotai ištartą žodį, o prieš akivaizdų niekšą drebės iš baimės, niekas nesikeis.  Tai yra Stokholmo sindromas - giname blogį, kurio įkaitais esame, o tas blogis yra kiekvieno mūsų galvose. Ir neieškokime jo kito galvoje, nes tai yra beviltiška - jis ginsis iki paskutiniųjų... Čia taip, kaip su apsisprendimu mesti rūkytis ar atsikratyti kitų priklausomybių.
O tie kas viliasi sulaukti naujų teisingų ganytojų susilauks Drakono. Niekas iš šalies nesavanaudiškai neateis išvalyti mūsų dantų, sutvarkyti mūsų namų. Tai visada reikia daryti patiems ir nuolat galvoti apie pasekmes. Bet tai, deja, yra labai lėtas procesas ir jo vaisių mes galime nesulaukti. Ieškokime geresnių, bet būtinai pozityvių sprendimų, nes iš sukiužusių ar griovėjų sutrupintų plytų nepastatysi tvirto namo.

Labai pavėlavęs       2015-07-24 13:02

Labai nusivylęs, kai šio portalo komentarų erdvę buvo užvaldžiusi kova su buvusiais bendražygiais bei piratais, prasidėjo asmeniškumai bei etikečių kabinėjimai, pasinėriau į savo reikalus ir nesekiau šios diskusijos. O, pasirodo, kad be reikalo. Diskusija, ypač jos pradžia, yra ypač įspūdinga ir gera, vertybinė. Čia visomis spalvomis išsiskleidė Juozapas, kadaise prisistatinėjęs kukliu “kaimiečiu” ir “savamoksliu”, vėliau - atsargiu užsikonspiravusiu “provokatoriumi”, kurio tikslas pažadinti ir provokuoti žmones galvoti ir veikti. Jam antrino nuoširdžiai diskutuojantys komentatoriai. Prisipažinsiu, man labai artimos tokios nuostatos. Čia Juozapas jau atsiskleidė, kaip profesionalus ir neblogai užsikonspiravęs rezistentas, ieškantis kelių, kaip miegančius kvailius pažadinti ir išjudinti jų masę, kad ji kaip jūra, pradėtų banguoti ir į krantą išmestų mūsų valstybės bei visuomenės nešvarumus, kurie apniko mūsų valstybės bei visuomenės kūną ir kuriuos aš vadinu lietuviškai kalbančiais okupantais. Viena yra kovoti su okupantu, kurio skiriamasis bruožas yra svetima kalba ir visai kita, kai okupantai yra išplitę tarp mūsų.
Tačiau tai, kad į diskusiją pažiūrėjau į ją neįsitraukęs ir iš laiko perspektyvos, man kilo keletas klausimų bei įžvalgų.
Visų pirma, matyti, kad Juozapo mintys yra labai ilgai nokintos, todėl yra gerų įžvalgų labai neblogų siūlymų, kaip reikia priešintis mus užvaldžiusiam režimui. Tačiau man į akis krito keletas silpnų vietų.
Visų pirma jo pasiūlymai skirti išimtinai griauti sistemą. Rusai turi patarlę: griauti - ne statyti.  Ją puikiai iliustruoja profesionalaus bolševikų revoliucionieriaus Lenino likimas, kai po brolio sušaudymo tas pareiškė, kad eis kitu keliu, o tą kelias baigė sifilitiku, gulinčiu stikliniame karste Mauzoliejuje, pastatytame jį pakeitusio budelio ir milžiniška Rusijos bei jos kaimynų tragedija.
Pasigendu konstruktyviosios dalies. Na gerai, revoliucionieriai išvaiko šią praeities šleifą velkančią gaują ir nuo Gedimino kalno sušunka: “Drakonas mirė!”
O kas ateis į jo vietą?
Lietuviškas Cipras? Kuris surengs referendumą, kad atremtų plėšikų atakas ir ... įtikinės naują atstovaujamąją valdžią bei savo šalininkus vykdyti tų plėšikų reikalavimus, nes tas “lietuviškas” ir, tuo labiau, globalus verslas persikels į užsienį, nebemokės mokesčių, iždas ištuštės, buvę sąjungininkai, kurie kartu yra ir kreditoriai, atsisakys padėti gintis nuo galingesnių priešų... Tai - geriausiu atveju.
Yra daug lengviau įsivelti į tokias “sąjungas”, nei iš jų išeiti. Ypač, kai tose “sąjungose” niekada nebūna “išstojimo mechanizmo”, o jas valdo ne patys nariai, bet ANTSTATAS. Visai, kaip Lietuvos “demokratijoje” “valdo” ir yra valdomi piliečiai.
Juozapas labai taikliai, bet šaltai, be meilės, konstatuoja, kad piliečiais besivadinanti masė yra kvailiai, apnikti ydų, kuriuos, kaip kokį instrumentą, reikia išjudinti, kad valstybė ir visuomenė pradėtų sveikti.
Tačiau jei taip šaltai manipuliuotume “kvailais” ir neturinčiais panašios patirties savo vaikais, ar jie užaugtų geresni už mus ir ar iš viso užaugtų, atlaikė mūsų, senų vilkų, konkurenciją?
Į vaikus reikia investuoti, juos puoselėti. Reiškia, investuoti reikia ir į Tautą bei valstybę, jei norime, kad ji stiprėtų ir augtų, ypač tada, kai išsibėgioja ir pasinėrusi į lytinius bei kitokius eksperimentus su savimi…
Dabar apie ligas. Kai sterilioje Petri lėkštutės maitinančioje terpėje įveisi mikroorganizmų kultūrą, lengvai ją galima sunaikinti tik kartu su visa ta terpe. O jei ta terpė yra kitas gyvas organizmas, tai parazitus ir jų metastazes tenka ilgai ir kantriai nuodyti tokiais nuodais, kurie užkratą naikina, o gyvam organizmui palieka vilties išgyventi, balansuojant ties riba: kas paciento neužmuša - tas sustiprina, suteikia galimybę išgyventi.
Bolševikai Sovietų sąjungoje elgėsi kaip toje Petri lėkštelėje, kol patys nustipo ar mutavo į Putino našizmą ir pradeda viską nuo pradžių, tik didesniu mastu…
Ar mums toks kelias tinka?

Pirmas darbas - atsiimti portalą www.tiesos.lt        2015-07-8 19:46

Interneto vardų (domenų) registruose savininko skiltyje nurodo inicialus L.Š. ties domeno pavadinimu tiesos.lt ir Laisvūno Šopausko el.paštą .(JavaScript must be enabled to view this email address). taigi 6is domenas yra Laisvūno Šopausko (LŠ) nuosavybė. Tai primena primena liūdną istoriją. Tiksliau ne tiek liūdną, kiek Labai Šūdiną (L.Š.). Nes buvo sutarta, kad šį domeną registruos Lietuvos Sąrašas savo vardu. Bet guvusis Lomonosovo universiteto absolventas, įstojęs į šį patrikų  lumubų mėgtą aukštąją mokyklą Leningrade jau po Kovo 11, kas rodo labai vertybinį L.Šopausko pasirinkimą, buvo guvesnis už lėtapėdžius LS inteligentus ir užregistravo savo vardu. Neraudonuodamas. Ir jam iki šiol ne gėda. LS taryba pyko, bet žmonės kultūringi, nedrįso to paviešinti. Jei būtų išpažįstantis Kovo 11 vertybes, tai atiduotų, bet išpažįstantis Lomonosovo universiteto vertybes neatiduos pavogto daikto. Ir dar giriasi, kaip apmovė  inteligentus. Tfiu. O dar kitus moko įstatų laikytis.

Net ir Dočys pas Puteikį įsidarbino :(       2015-06-28 14:11

Liudvikai Jakimavičiau - ir Tu, Brutai?: eina sau, ir Liudvikas Jakimavičius-Dočys nuo Alksnynų ir tas pas Puteikį seimo nario padėjėju dirba:
http://www.lrvalstybe.lt/naglis-puteikis-1004614/
Sodoma ir Gomora, pasaulio pabaiga.

pasiūlymasui       2015-06-25 18:19

ačiū. gal pasilaikyk tas “gėrybes” sau.
braškes jau nuo špokų tinklu uždengėme, į vyšnias baidykles įsikelsime.
daugiau laivų vakancijų čiučeloms neturime.

Pasiūlymas jūsų partijai       2015-06-25 10:03

A.Guoga keliais balsais pralaimėjo rinkimus į Kauno liberalų skyriaus pirmininkus ir ruošiasi stabdyti dėl to savo narystę pas liberalus. Jis kupinas energijos ir ieško politinių partnerių. Siūlau tuo pasinaudoti ir jį kviesti, o kad nesakytų, kad čia perėjūnai ar milijonieriai kartu kvieskite žymius ekonomistus, pvz. Nausėdą (siūlyčiau ir į prezidentus), Mauricą, Jakeliūną ir Kuodį. Dar gerai būtų turintys pinigų ir politinių ambicijų, tokie kaip Dargis, Matijošaitis, Mockus. Tada dar sportininkų, krepšinis būtų banalu, geriau, kas nors, kas artima lietuvio dūšiai, pvz. vairavimas ar motosportas, tai čia kaip tik Matijošaičio sūnus tiktų, gal ir Vanagas - juos visi žino, jie ten Afrikoje beveik laimi tuos važiavimus per dykumas. Ir dar pridėčiau vieną kitą ryškų žunalistą, pvz. Jakilaitį.

Liudvikas       2015-06-23 21:43

Almantui. Portalas nėra abejingas genderizmui. Matyt, nesilankote. Vienas tekstas ta tema pakabintas ir dabar, nekalbant jau apie katalikišką portalo pakraipą, Popiežiaus Pranciškaus tekstus, kuriuos kiek įstengiame, “retransliuojame”.
Komentatoriui 2015-06-23 21:26
Prašome prisistatyti bent nicku, jei nedrįstate vardu ir pavarde, kaip esu prisistatęs aš. Garbės supratimas to reikalautų. Tuomet į visus jūsų klausimus ir atsakysiu.

to Liudvikas insinuacijų ir apkalbų skleidėjui 201       2015-06-23 21:26

‘...neteko girdėti, kad portalas būtų kieno nors išlaikomas ar disponuotų kokiomis nors lėšomis’ - gerb.Liudvikai, o portalas pats iš savęs išsilaiko? Reklamos nemačiau čia, tai kas apmoka šio portalo talpinimo serveryje išlaidas? Puškinas? Tiesos.lt portalas turėtų byloti tiesą, o krikščioniškas vertybes išpažįstantys - atskleisti tiesą. O kodėl jūs išssiukinėjate nuo pagrindinio klausimo - AR TIESA, KAD šis portalas yra ne Tiesos judėjimo, ne partijos Lietuvos sąrašas nuosavybė, o ASMENINĖ Laisvūno Šopausko nuosavybė? A?

Almantas Stankūnas Liudvikui       2015-06-23 17:04

Jeigu portalas krikščioniškas, kodėl yra gana abejingas visoms temoms susijusios su GENDER brukimu Lietuvai?

Liudvikas insinuacijų ir apkalbų skleidėjui 2015-0       2015-06-23 14:58

Kol kas dar esu LS narys, turiu neblogą klausą, bet neteko girdėti, kad portalas būtų kieno nors išlaikomas ar disponuotų kokiomis nors lėšomis. Tokias insinuacijas galėtų šnibždėti ir skleisti tik portalo nedraugai. Kokie jų tikslai, nėra sunku numanyti. Tai tie kuriems kliudo patriotinis, krikščioniškas ir pilietinis portalas. Atsakykite patys sau, kokias vertybes tokie išpažįsta ir kokių tikslų siekia.

to kita nuomonė pasvarstymui 15:03        2015-06-23 11:50

“Šio portalo redakcija nepavaldi toms jėgoms kurios suinteresuotos žinoti daugiau nei priklauso, tad žmonės ir renkasi čia.”
Ar tikrai su šiuo portalu viskas tvarkoje? Žmonės Lietuvos sąraše šnibždasi tarpusavyje, kad portalas tiesos.lt yra visai ne Lietuvos sąrašo, o asmeninis vieno žmogaus portalas, kuris išlaikomas iš neaiškių lėšų.

Julius Puras Tikslui       2015-06-23 9:44

Deja netik tiksla bet ir priemones ” Kokius išsikeliame sau tikslus ir veikimo būdus bei raišką?”

Tikslas       2015-06-23 9:28

Moderatoriaus siūlė aiškintis esminį klausimą - tikslą. Turint mintyse AIŠKŲ tikslą ne tik priemonės pačios atsiranda bet ir aplinkybės pačios ima klostytis palankiai. Netikit? Pabandykit tik nepamirškit, kad tikslas turi būti aiškus. Sėkmės. 

Almantas Stankūnas       2015-06-21 21:45

Duobė bus tada, kai tema taps asmeniškai neaktuali daugeliui žiūrovų. TIESA išlieka aktuali nuolat tik saujelei idealistų - šių dienų rezistentų. Spėju, kad greitai daugumai pasidarys asmeniškai aktualu, tai į ką kėsinasi GENDER. O jeigu dar rimtai tą temą pakrapščius ieškant jos šaknų ir ilgalaikių tikslų, tada jokios duobės negrės dar daugelį šimtmečių o TIESOS klausimas įgis naują kvėpavimą... Tuo tarpu Lietuvos Sąrašo temose ir veiksmuose šios temos labai pasigendu. Maža to, atrodo, kad tas GENDER kai kuriems Sąrašo lyderiams netgi netrukdo. Ką gi tada bijau, kad TIESOS akcijos po kiek laiko virs tik eiliniu improvizuotu meno performansu….

Arvydas       2015-06-21 11:57

Vienas katalikas gerai , bet daug kataliku tai jau jega. Svarbiausia nebuti drugniems. Reikia jungtis , pliurpalais nieko nepasieksime.

jie bijo, jie tikrai bijo       2015-06-20 21:24

puikus B.Brazdžionio eilėraštis apie tų raudonųjų baimes: jie iš tikro visko bijo.
net Lenino lavono ir t.t. Bet labiausiai bijo tų, kurie jų nebijo: t.y. tikrų katalikų.
Todėl tikrą kataliką BŪTINAI persekioja ir bando sulikviduoti: teisus buvo Jėzus sakęs: jei mane persekioja, persekios ir jus..
Todėl NIEKO NEREIKIA DARYTI tik būti kataliku ir viskas bus labai gerai.

Špokų būrys       2015-06-20 21:22

Iš tiesų reiktų pabandyti praktiškai įsijausti į špokų gyvenimo filosofiją.Viską daryti ekspromtu.Skrendi, tarkim,virš prinokusių vyšnių,matai šeimininkas tupi tupykloje-iškart leidies visu būriu,kemši į save kiek lenda vyšnių.Kol šeiminikas išsishiks-jūsų skrandžiai bus pilni,o jums išsishikti visada galima skrydžio metu.Jokio prisirišimo ,jokio išankstinio planavimo .

Juozapas---Povilui       2015-06-20 18:52

Sveikas.
Kaip pats matai, situacijos vertinimas ualistinis.
Matyt turi būti vietos abiems variantams.
Tik niekad nederėtų privatumo saugumo nurašyti į antrą eilę.
Musyse tai gali baigtis prastai.
Ne dėl baimės.
Tiesiog nepraktiška ir tiek.
Kaip tarsi niekad nerakintum būsto durų.
Kuo tai baigtųsi?
Net sąlyginai lLaisvoje visuomenėje kur žmonės nejaučia tokio valdžios presingo, net ir ten valdžia šnipinėja.
O musyse ...
Jeigu pagal slaptų tel.  pasiklausymus ir e-korespondencijos šnipinėjimą Vokietiją lenkiame 19 kartų -apie ką mes galime kalbėti?
Nereikia būti naiviais.
Gmailas yra tas pats kaip savo laiškus talpinti skelbimų lentoje.
FB taip pat kiauras kaip rėtis.
Iš principo galima ten rinktis prėskiems pokalbiams, bet ne daugiau.
Taip, sklaida ten didelė, bet ir kaina už tai nemenka gali būti.
Protingiausia būtų ten kasdien kelti portalo straipsnių/diskusijų kopijas.
Bent kad skaitytų.
O normalioms diskusijoms protingiausia būtų jungtis prie kitokios platformos arba ieškoti būdų FB platformą naudoti netradiciškai.

>18:04       2015-06-20 18:48

Ar tai reiškia, kad tinklaraštis turi diplomatinį imunitetą? wink Apskritai, tos saugumo, baimės ir net paranojos apraiškos su nuolatos šmėžuojančia kgb šmėkla paraližuoja bet kokį kryptingesnį veikimą. Gal laikas savo fobijas įveikti? Juk čia sambūris ne prieš valstybę, o atvirkščiai. Bijantys už ją niekada nekovojo.

Juozapas---18:30       2015-06-20 18:38

Klaidingas supratimas.
Kiekvienam normaliam žmogui reikia ne kad jo bijotų, o kad jį gerbtų.
Valdžiažmogiai trokšta, kad mes jų bijotume - jie tiesiog iškrypę.
Nenormalūs.
Nenormalūs yra ir tie, kurie paklūsta iškrypėliams ir jų bijo.
Normalūs yra orūs.

to k.n.pasvarstymui       2015-06-20 18:37

Visi žada,visi buria,o galutiniam taške-burbulas.Iš kur gaunate patama,jei nebendraujate su slaptomis tarnybomis?

į bažnyčią jau nebijo eiti        2015-06-20 18:30

būkite tikri katalikai - ir jūsų bijos.

to 17:16       2015-06-20 18:04

Ne. Tai reiškia kad redakcija nekolaboruoja su režimu, netekina informacijos apie lankytojus Kontorai ir nešnipinėja savo lankytojų Kontoros naudai.

to k.n.pasvarstymui       2015-06-20 17:16

.”Šio portalo redakcija nepavaldi toms jėgoms kurios suinteresuotos žinoti daugiau nei priklauso, tad žmonės ir…”- ar tai reiškia,kad jus aukščiau slaptuju tarnybu?Pritariu Povilo pasiulymui.

Pritariu Povilui       2015-06-20 17:03

bet tik dalinai. Mano argumentai tokie: 1. Dvi diskusijas ta pačia tema bus dar sunkiau suvaldyti nei vieną. Kurią rinksitės Jūs - abi? Daug papildomo darbo moderatoriui. Ir tai jau pasidalijimas; 2. FB priimtinesnis jaunimui. Jaunimo FB gerokai daugiau, negu užklystančių į tiesos lt svetainę. Keistoka būtų rūpintis ateitimi be tų, kuriems joje gyvuoti; 3. Jauni taip nebijo viešumos - dar neskiepyti. Nors siūlyta uždara FB grupė. Ko gero tai būtina bent jau pradžiai, kol išryškės kontūrai. Pakeisti privatumo nustatymus galima bet kada.

Povilas       2015-06-20 16:25

Apie FB.
Jau kuris laikas mano savigarbą bado spygliukas, kad vis pasirašinėju kažkokiu nicu, lyg ir bijodamas, jog darau kai ką, ką verta sąlyginai nuslėpti.
Perėjimą į aną erdvę stabdo iliustratyvus Juliaus Puro pavyzdys - TEN nevyksta TA diskusija,kuri vyksta ČIA.
Žinoma, aš suvokiu,kad FB - vienas iš žingsnių instaliuoti kiekvieną iš mūsų į visažinančią-visakontroliuojančią-visaįtakojančią elektroninę sistemą.
Bet!
Pirma. Nuo sistemos joks nicas nepaslėps.
Antra. Atviras bendravimas irgi turi pliusų. Sakykim, galimybė tiesiog atvirai ir tiesiai išsakyti sistemos tarnui savo nuomonę apie jį ir jo darbus. Pabandykite, suprasite, apie ką aš.
Trečia. Techninės galimybės moderuoti diskusiją norima linkme tenai yra tikrai neblogos.
Reziume.
Jokiu būdu nesiūlau pereiti iš čia į ten.
Tik manau, kad lygiagrečiai tokios diskusijos , kaip ši, galėtų vykti ir FB. Taip išnaudotume papildomus resursus. Bent jau aš - prisijungčiau.
P.S.
Povilo nuomonė kitiems nebūtinai turi būti priimtina.
Tai tik pasiūlymas apsvarstymui.

kita nuomonė pasvarstymui       2015-06-20 15:03

Diskusijos tikslas yra išjudinti mąstymą tų kurie to mąstymo aplamai neturi.
Paprastų komentarų forma tipiškoje portalo platformoje yra labiau įprasta tai visuomenės grupei kuri kol kas vengia FB dėl įvairių priežasčių.
Kitas svarbus aspektas yra konfidencialumas. Žmonės yra įbauginti, nesijaučia saugūs. Visuotinio sekimo, pasiklausymo atmosferoje ir esant daugybei realių pavyzdžių, FB tikrai nėra ta vieta kurioje lankytojas gali jaustis saugus.
FB, Google gana glaudžiai bendradarbiauja su daugelio šalių vyriausybėmis tame tarpe ir sl. tarnybomis.Šio portalo redakcija nepavaldi toms jėgoms kurios suinteresuotos žinoti daugiau nei priklauso, tad žmonės ir renkasi čia. Jūsų pasiūlymas nėra nelabai atsargus ir gali nukreipti piliečius į spąstus. Jums teks labai pasistengti ieškant kontra argumentų.

Liudvikui       2015-06-20 14:32

nuoširdžiai patariu pereiti į praktines pratybas, jei jau žaidžiame mažuosius info karus:) Diskusija šioje plotmėje nebetenka prasmės ir nepasieks tikslų, nes tapo vieta pašaudyti tuščiais šoviniais. Kovai šaudymo vengia:) Kaip jau pasiūlyta, galėtumėte kovams susukti lizdą  kitame medyje, čia palikus visus gegužiukus:) Kuriems rūpi jų rūšies išlikimas, tikrai suskris. Uždara FB paskyra “Duobė” būtų lengviau kontroliuojama, anonimai taptų pusiau žmonėmis, o piktybinių gegužiukų tiesiog nepriimtumėt į grupę. Etatiniams,alergiškiems ir kitaip ligotiems galima palikti įrašą: “Visi išėjo į frontą”...  Prašydamasis į paskyros draugus,lai jums kiekvienas prisistato su savo jau paskelbtu komentaru (IP išduos ar tikrai taip). Kažin kiek aptiksite draugų-kovų? Jei vėl gegužiukai perėtųsi ir prasidėtų trukdžiai - tiesiog išmestumėt ar užblokuotumėt. Galiausiai, jei ir toje grupėje sukils putos, vėl galima pakeisti medį (platformą), pvz. į gmail grupės ir t.t. Šiame amžiuje veikimo vietų sąrašas yra begalinis… FB platybėse yra grupių , kurios savo uždarą narystę plečia tik su jau esamo nario rekomendacija. Tai klubams normali praktika visame pasaulyje ne tik internete.

VitaV       2015-06-20 14:19

Konkursas “Kas pasmaugs Juozapą”?  Turbūt nebėra ką veikti, apie ką kalbėti. Daugiau problemų Lietuvoje nėra.?

Juozapas--stasiui       2015-06-20 13:22

Nei aš susierzinau, nei žadu tai daryti.
Kokiu pagrindu.
Matau loginę klaidą tai ir sakau ką galvoju.
Gana keistas tas “bobiko” epiteto prisisegimas sau.
Į ką čia aliuzija.
Kad būk tai Juozapas vėl kaltas?
Juokinga.
Parašiau jums kaip žmogui, o tamsta vietoj to kad pabandytumėte argumentuotai apginti savo nuomonę, iš karto imatės vaizduoti nuskriaustąjį.
Nesibaidykt, meldžiamsis, pro kompo ekraną neįkąsiu gal.

stasys        2015-06-20 12:31

- nebuvo dėl ko erzintis ..Juozapai .smile tai tik dar viena nuomonė ..ir tuo labiau “bobiko” .smile

Amelija       2015-06-20 11:14

viskas labai lietuviska vienas tiesia ranka kitas i ta ranka kanda ko noreti kad nesusikalbama

Juozapas       2015-06-20 11:08

Juliui P.-
Bandau su tamsta kalbėti taikiai.
Kažkaip keistai atgal komunikuojate.
Ar čia ir yra toks “nuoširdumo” pavyzdys, kuris yra sektinas ir turėtų pakeisti “ydingą” juozapinębendravimo manierą?
Tamsta pareiškėte, kad čia daug pašalinių kalbų bei asmeniškumų ne į temą ir….
vietoje diskusijos “į temą” ieškote būdų kaip prikalti prie stulpo kažkokį jums nemielą personažą.
Į tokias lankas tikrai nebrisiu. Nenorėčiau sulaukti moderatoriaus priekaištų.
Jeigu kalbėsite apie temoje gvildenamus dalykus- OK, jeigu norite narstyti juozapo personaliją, tuomet tą darysite be manęs.
Šnekėkite mano atžvilgiu ką norite, netrukdysiu pasijusti laimingu.
stasiui-
tamstos atradimas genialus -“brandos paieškos” yra sovietizmo reliktas.
užpatentuokite tą atradimą.
permainų siekimas be brandos.
labai originalu.
pirmyn į viduramžius?

stasys       2015-06-20 10:43

Tokios diskusijos rezultatus pasvėrus ,..tokie „bobikai“ kaip aš,.. matyt turėtų delnus trinti ..ir striksėti iš džiaugsmo ..Tie kas save laikė kažkuo iš esmės yra tik žodžiu kratinys ...nesugebantis net normalios diskusijos išvystyti, per savo asmeniškumus. Bet va užėjo J.Puras ir pasiūlė tikrai įdomų vieša ‚derinuką‘ ..kuriame dvi skirtingos politinės pažiūros, į ta pačia problema, galėtų rasti ir bendra kalba..  juk pilietiškumas ir jo skatinimas –auginimas negali turėti vienos spalvos ....Gal laikas pradėti galvoti galvele ..kaip dasimuštį iki likusios visuomenės klausos organų ,.o tokie sovietiniai pasiteisinimai „branda“ brandinimas ..nepykit ..tai vaikiškos kalbos sudėtis ..kuri nieko bendro neturį su šiandienine politine aplinka .. O ji diktuoja,.. kad Lietuvai reikia politiniu permainų ..su tokiu bagažų ..Lietuva Europoje ..tik dar viena posovietinė provincija, blizgančiuose kaliošuose. smile

Julius Puras       2015-06-20 10:00

” pblika dar nesubrendę tokiems dalykams” tai išvertus reiškiasi tinkama. Nes jaigu būtu taremai subrendusi tai efektais būtu labai mažas. Ir dar čia tavo toks darbas prirašyti kuo daugiau žodžiu?

Juozapas---Juliui P.       2015-06-20 9:49

Dėkui už atsakymą.
Dėl mano nuoširdumo-nenuoširdumo pastabą praleisiu pro ausis.
Nuoširdžiai.
Man nelabai rūpi kas kâ apie “juozapo” personažą galvoja.
Visa kita ką rašote dėl akcijų verta diskusijos.
Yra vienas niuansas.
Tiek pilečiai, tiek pblika dar nesubrendę tokiems dalykams.
Dar daug reikia nuveikti kol subres minimaliam suvokimui.
Bet kalbėti apie tuos dalykus kuriems dar visuomenė nepasiruošusi reikia.
Suvokimas turi sunokti galvose kaip vaisius, turi tapti savastimi, nes išmoktas dalykas netapatus suprastam, suvoktam.
Skirtingos kokybinės kategorijos.
Pradiniame etape kol tas suvokimas yra primityvus, tarpusavio ginčai, nepasitikėjimas tarpusavio yra neišvengiamas reiškinys, ką rodo ir mudviejų apsišpilkavimas.
Betgi nežiürint nieko bandome kalbėtis,.
Nėra kitos išeities.
Kas kita piktybiai trukdytojai.
Su piktybiniais negali būti susitarimo, o bandymai kažką išaiškinti troliui yra niekiniai ir tik laiko gaišimas.
Vienžo, bandkime diskutuoti tiek kurie Nori diskutuoti.
Anksčiau ar vėliau išmoksime girdėti vienas kitą.
Reikia laiko.

Julius Puras Juozapui       2015-06-20 9:26

Man atrodo jus alergija turite nuoširdumui. Matote fb tuo klausimu viska pastato i savo vietas. Dabar dėl protestu tai ta akcija kuri dabar vyksta kiekviena mėnesio 17 diena yra gera ir nieko keisti nereikia. Nebet ta akcija karts nuo karto paivairinti fleitos groimu. Aš kalbu apie kazdinines akcijas ir truputėli plačiau ta prasme ir prie kitu valdžios instituciju. Mano to viršuja siūlimo prasmė i valdžios kurema haosa atsakyti savaime suprasntama neišeinant iš istatimo rėmu vizualiu haosu. Ir aš taip juos pavadinčiau juodvarniu akcijas daugiau orentuoti i užsieniečius. Tokie dalykai turistu dėmesi tikrai turėtu atkreipti ir savo ruoštu pasaulis daugiau sužinotu apie Lietuva ir kas žino gal ir Grybauskaitė kuri beabejo skaito užsienietiška spauda daugiau sužinotu apie protestus Lietuvoje. Tiesa pasakius blogai ir niekam tikusiai Lietuvos valdžiai jau buvo per viena akcija truputėli parodita haoso aš turiu mintyje paveikslus. Jaigu atsimenate valdžia tada valdžia truputėli pasinervavo. Dėl pačios akcijos bijoti tikrai neverta nes pasaulija tokios akcijos civilizuotai ir istatimu rėmuose vyksta. Kad ir garsioji amerikiečiu unijos žiūrkė.

Juozapas---Juliui Pūrui       2015-06-20 8:01

Sveiki.
Laukiau šio momento.
Tamstos komentaras yra geras. Man tikrai patiko.
Laukiau kada paklausite - kodėl nematome?
Norėjau parodyti Tamstai akivazdų faktą- TEN tikrai beveik niekas nemato.
Dėl įvairių priežąsčių.
Pvz aš esu “alergiškas” feisbukiui.
Nemenka tikimybė kad ir kiti.
Gal dar kokios priežąstys.
Nesvarbu.
Grįžkite į normalią komentarų skiltį ir viskas bus gerai.
Matys.
Ir dar…
Asmeniškas pastebėjimas.
Susigalvokite komentavimui nicką. Taip jau gavosi, kad musyse Pūro pavardė yra tapusi Blogio sinonimu.
Prieš psichologiją nepapūsite.
Pasąmonė yra galinga jėga.
Žmogiškai, tikrai užjaučiu, bet yra kaip yra.
Esate įdomus pašnekovas, nors kartais ir nepritariu tam tikroms Jūsų nuostatoms.
Bet mąstote gana laisvai ir originaliai.
Tas yra svarbu.
Įkelkite savo komentarą į normalią komentarų skiltį, tikrai sulauks atsiliepimų.
Sėkmės.

Tarabilda       2015-06-20 7:52

Kelias klases esate baigęs? Nepanašu išvis, kad rašto pradžiamokslio esate ragavęs. Jumis dėtas aš savo veido nerodyčiau.

Julius Puras       2015-06-20 7:41

Mano komentaras yra viršuje tik klausimas ar jus ji matote.

Tarabilda Purui       2015-06-20 6:39

Pasiskaityk savo komentarą ir papasakok, į kokią jis temą. Pralinksminai iš ankstaus ryto.

Julius Puras       2015-06-20 4:08

Daug komentaru tik naudos iš jų nėra. Beveik visi ne į tema.

Liudvikui       2015-06-19 21:10

Esminis Jūsų keliamas klausimas-ką darome turi būti skirtas kiekvienam.Gana laukt išsižiojus kada kepti karveliai skris tiesiai į burną.Labai įpratom savo neveiklumą pateisint milijonu priežasčių.

Aciu Liudvikui       2015-06-19 20:36

uz komentatorių apraminimą, kaip visada taktišką Liudviko įsikišimą į “bergždžiai besisukančias komentarų malūno girnas”. O kas su laisvu laikraščiu atsitiko? Norėjau paskaityti komentarus po Ligijos T. straipsniu. Kas darosi? Dingo L. Tautkuvienės straipsnis apie kuzę ir N. Venckienę.

ajajai        2015-06-19 19:35

kokia “neįdomi” ir “neaktuali” diskusijos tema. “tik” 300 komentarų.

bingo to 19:19       2015-06-19 19:28

Super. Labai taiklu.

abc.       2015-06-19 19:19

duobe.kas toliau? atsakau,taip kas dar didesne duobe stebintiems ir nieko nedarantiems.siandien per tv liepe ruostis isgyvent 72 valandas.tai kad like neemigrave isgyvena sioj teritorijoj 365 paras,tai kas tos 72val.juokas tik.

siandien apziurejau spauda,       2015-06-19 18:32

atsidarau laisva laikrasti ir…nustebimui galo nera- naujas portalas, tuo paciu pavadinimu ir logo, tik leidziamas is Niujorko. Argi tai ne DUOBE laisvai spaudai- bet kuria kaina uzciaupti Driziu. O ka mes padareme- kovojome uz ji ar leidome nusmukdyti i duobe? Stai cia, nors gal ir ne i tema, bet prie temos tikrai.

mažas pataisymas to "Provokacijos, insinuacijos be       2015-06-19 16:54

per skubėjimą praleidot kelis zžodžius vietoj” Mes nieko nereikalaujam, tik to, kad kai kurie komentatoriai, tarkim, ponas Juozapas, elgtųsi korektiškiau” reikia irašyt “Mes,bolševikai,nieko nereikalaujam, tik to, kad kai kurie komentatoriai, tarkim, ponas Juozapas,korektiškiau užsičiauptų”

Kelmė       2015-06-19 16:30

Be konkrečių pavyzdžių nukrypstam i abstrakcijas.Suprantu taip,kad duobe vadinama situacija,kai valdžia ignoruoja piliečių,valstybės Tautos interesus.Štai minystras Linkevičius pareiškė,kad teisę rašyti pavardes originalo kalba turi visi Lietuvos piliečiai.Žodžiu,lietuviu kalba net lietuvių etninėj teritorijoj,valstybėj yra betsau,del grozio.Jei Sčjūdžio metu toks pareigunas taip butu padsakes,oho kokios reakcijos būt sulaukes.Kas atsitiko žmonėms,nesuprantu.

Liudvikas       2015-06-19 16:09

Atsiprašau gerbiamų komentatorių, kad laiku neįsikišau į bergždžiai besiksukančias komentarų malūno girnas. Turėjau neatidėliotinų reikalų. Mea culpa. Tautiniai klausimai nėra mūsų diskusijos objektas, nors kaip matome liaudies stereaotipai yra įsisenėję ir jautrūs. Jų pagrindu vyksta bjaurios provokacijos, insinuacijos, skaldymai ir visuomenės supriešinimai. Konstitucija (kiek dar veikia jos liekanos) užkardo tautinę nesantaiką ir jos kurstymą.
Štai ir mes turime gyvą pavyzdį, kaip neatsakingai arba tyčia paleistas tautinę nesantaiką kurstantis žodis išprovokuoja bergždžią niojimąsi, vieni kitų kaltinimus ir susišnekėjimo pastangas paverčia bergžiu triukšmu - kakofonija.
Nejau be paraginimų iš šalies nebemokame patys savęs sutramdyti.  Turiu toki teisę bet kuriame taške diskusiją nutraukti, tad raginčiau komentatorius grįžti prie oraus, pagarbaus ir mandagaus diskurso ir pagarbos vienas kitam. Didžiąją diskusijos dalį juk taip ir bendravome. Nedarykim patys sau gėdos ir nesuteikim progos portalo neprieteliams iš mūsų pastangų šaipytis.

delirijui dizinterijui       2015-06-19 16:03

1. kur juozapas žydus vadina žydeliais?
2. kodėl žydelis būtinai turi būti paniekinanti forma, o gal mažybinė-malonybinė? (viskas priklauso nuo girdinčio sugedimo laipsnio)
3. yra rusai -normalūs civilizuoti ir yra ruskiai - necivilizuoti barbarai degradai. juopzapas nededa lygybės tarp šių kategorijų, o kaip tik ne kartą yra pabrėžęs skirtumą.
4. kodėl tu nuolat bandai žūt būt viską pateikti primygtinai iškreiptai apverčiant aukštyn kojomis, kokiu tikslu koncentruojiesi puldinėti tą komentatorių? gal tiesiog juozapo mintys yra rakštis ne tau asmeniškai o tiems kas tave pasamdė loti? gal juozapas kelia pavojų nusikalstamai gaujai uzurpavusiai valdžią ir kuri tapo režimu-sistema.

Steponas to Provokacijos, insinuacijos bei moderac       2015-06-19 15:56

siulau,negalintiems pakesti pareigunu kritikos pasiduoti i kokius ramesnius krastus,pas koki tarkim Kim Jong-Una.tenajaus galeste gyvent korektiskai,ramiai,be jokiu kritiku,antisemitizmu,antislavizmu

Nieko geriau neišgalvosi       2015-06-19 15:43

kaip dergtis rengiant škarmalingus spektaklius ,renginius atviroje gamtoje.Kas organizuos persirengėlių maršą per Lietuvą?

to dingo       2015-06-19 15:34

Skaičiau.Geras straipsnis.Riebiai buvo sukritikuota Povilionių šeima,Kuznecovos rašliavos,kalbėta apie Venckienę ,totalų sekimą bei prezidentę epizodiškai.

Delirijus       2015-06-19 15:15

Koks skirtumas, kokia prezidentės tautybė? Jai jokių nuopelnų neprideda, kad ji žydė, ir tai visiškai nereiškia, kad nevalia jos darbo kritikuoti. Bet pons Juozaps tegu įsidėmi: nei žydų nevalia vadinti paniekinamai žydeliais, nei rusų - ruskiais.
Ir apskritai būtų gerai, jei į savo komentarus neišvemtų skrandžio turinio.
Skaityk paskui vėmalus. Nelabai malonu.
O dėl Liudviko moderuojamos diskusijos neturiu nieko prieš. Daugeliu atvejų netgi pritarčiau.

dingo       2015-06-19 14:58

“laisvas laikrastis” ryte maciau straipsni su Z.Pavilionio buvusio ambasadoriaus JAV nuotrauka, bet neturejau laiko skaityt tik akimis permeciau teksta - atrodo, kad kietai ten buvo apie daug ka parasyta…ir se tau - laikrascio nera! Gal kas skaitet?!

tikrai       2015-06-19 14:25

kodėl juozapas nerodo pagarbos komunistams, kegebistams, vagims, pedofilams, putino imperialistams, padlaižiams, propagandistams, koncervams ir vatnikams?
kodėl nepareikalavus iš niekšo juozapo mylėti prezidentę ir neklausinėti kodėl vienaip ar kitaip ji elgiasi, kodėl nepasmerkus juozapo už tai kad jis niekina tinginius, berąščius, moralinius apsmuklėius bei dvasios ubagus.
juk visi turime būti lygūs pagal titititiuciją.
kur žiūri lygių galimybių incpekcija ir kitos kompetetingos instititiiutijos?
reikalaukime uždrausti juozapišką kalbėjimo manierą kaip keliančią grėsmę nacionaliniam saugumui ir vietoms prie lovio.
amen.

Beta to 10:41       2015-06-19 14:00

  “antisemitai - Juozapas, Beta     2015-06-19 10:41

kur žiūri Liudvikas, redakcija, administratorius, kai draugai Juozapas ir Beta daro antisemitinius pareiškimus - užgauliodami Prezidentę?”

Suprask: Grybauskaitės tautybė žydė, todėl ją užgauliodamas tampi antisemitu.”

Pirmiausia pone(ia), nežinojau jog ji žydė. 
Antra: Prezidentės nežeminu, bet kritikuoju.
Trečia: kritikuoju ne dėl jos tautybės, bet dėl blogų, valstybei kenkiančių darbų.
Vinokuras taip pat kritikuoja Grybauskaitę? Ir jis antisemitas?  Kažkaip su logika čia ne itin gerai gaunasi. smile

tai antisemitai - ar ne ?       2015-06-19 13:35

Liudvikai - prezidentės tautybė visiems aiški,
tai draugai Juozapas su Beta puldami ant prezidentės - antisemitai ar ne antisemitai?
(pagal bendrą logiką turėtų būti antisemitai ir pagal Konstituciją, kaip paaiškino draugas Betas - galima paduoti į teismą)

Delirijus priverstas grįžti       2015-06-19 13:33

Gerbiamasis Dieduk, Jūsų, regis, aš neužkabinau. Anei antisemitizmas man nerūpi (jo čia, man rodos, nė nebuvo, kažkas teikėsi pajuokauti, laikydamas žydus lygesnius). Dar kartą kartoju: tegu ponas Juozapas pagarbiau renka žodžius.

Diedukas       2015-06-19 12:44

Tuomi ir baigiam.
Pagarbiai

      Jūsų Delirijus

Vyr. gydytojas išjungia kompą.
Viso gero.
Žiezdriai.

Provokacijos, insinuacijos bei moderacijos       2015-06-19 12:16

Mes nieko nereikalaujam, tik to, kad kai kurie komentatoriai, tarkim, ponas Juozapas, elgtųsi korektiškiau. Dėl ko, žino. Tuomi ir baigiam.
Pagarbiai

        Jūsų Delirijus

dvi pusės       2015-06-19 11:58

Moderatorius ir visa eilė portalo nuolatinių aktyvių komentatorių pateikė daug originalių minčių, logiškų išvadų ir pasiūlymų diskusijos tema.
“Oponuojanti"pusė be spaminimo ir jokių įrodymų neturinčių išpuolių prieš diskusijos dalyvius -daugiau nieko nesugebėjo parodyti.
Nei vienos logiškos kontraargumentų eilutės.
Tik lojimas ir klykimas bei meižikiškos provokacijos ir insinuacijos.
akivaizdžiai peršasi išvada kad diskusijos tema tam tikriems sluoksniams sukėlė didžiulę alerginę reakciją, kad diskusijoje keliamos mintys, prielaidos ir išvados yra teisingos ir todėl bandoma žūt būt diskusiją uždusinti trolinimu, o aktyviai pasireiškiančius skaitytojus bei moderatorių apspjaudyti.
Teisinda būtų tokiems išpuoliams pritaikyti liaudišką posakį-
“Vagie, kepurė dega!”

vytasui       2015-06-19 11:50

melagėli, pateik citatą kur Liudvikas teigiamai vertina riaušių kėlimą ar kviečia tai daryti.
deja to tu šmeižikėli neįgalus padaryti.
viskas kam esi įgalus - tik spygavimai bei lojimas.
kur tavo darbai dėl kurių galima būti padaryti išvadą, jog ne tik liežuviu moki malti ar klaviatūrą barškinti?
esi niekas.
esi tik propagandonas.
primityvus trolis.

vytas       2015-06-19 11:34

Sakai, nepatinka sukis kas pries valdzia, tas pries Lietuva? Man irgi nepatinka.
Bet ne maziau, o gal ir dar daugiau nepatinka tokiu kaip tu, Liudvikai,
sukavimas, kas ne su tavimi, tas priesas. Tokie kvietejai ka nors veikti niekur neprikvies,
nes neturedami ideju, gali tik liezuviu pamalti, niekalu patauzyti, sukirsinti, o galiausiau-
i riauses bukesnius karstakosius isvesti. Sakai riauses neblogai?
Bet tai tik Prancuzu intelektualu sukeltos, o ne nekantriu bukesniu musiskiu, nezinanciu ka daryti po to..

Beta to 10:41       2015-06-19 11:07

Paprašysiu nuorodos.
Kitaip esi šmeižikas.

Liudvikas       2015-06-19 11:05

Nepastebėjau jokių antisemitizmo šešėlių nei Juozapo, nei Betos komentaruose. Jei tokių būtų, tikrai nedelsdamas pasiūlyčiau net šventą dieną misteriui Properiui juos pavalyti su gaiviaisiais valikliais, balikliais, dėmių išėmėjais ir persyliais.

prašymas       2015-06-19 10:59

pascituokite diskusijoje “esamas” Juozapo “antisemitizmo” apraiškas.
gal tamsta esate tik pigus melagėlis?
laukiame įrodymų.

Įdomu       2015-06-19 10:50

Ką turi bendro antisemitai ir prezidentė?

antisemitai - Juozapas, Beta       2015-06-19 10:41

kur žiūri Liudvikas, redakcija, administratorius, kai draugai Juozapas ir Beta daro antisemitinius pareiškimus - užgauliodami Prezidentę?

Delirijus Liudvikui       2015-06-19 10:30

O kodėl Juozapas turi teisę niekinti žmones? (Kalbu apie žmones). Kodėl misteris Properis užsimerkia prieš Juozapo beždžionavimą?

Liudvikas       2015-06-19 9:18

Labas rytas. Kažkas gal prastai miegojo, gal ne ta koja iš lovos išlipo, kad pradeda dieną asmeniniais užgauliojimais be jokio konkretaus pagrindo. Jei nuo pat ryto piktumas dūšelėn įsimeta, tai koks bus vakaras, pagalvokit. Spuogais gali išberti. Nesveika savo blogą ūpą į aplinką skleisti, kaip ir viešoje vietoje šiukšlinti. Delirijau, čia aš apie tamstą. Neprovokuok misterio Properio imtis švarinimo darbo. Savaitgalį jis irgi turi teisę ir nori ramiai pailsėti.

Diedukas "belačkai"       2015-06-19 9:03

Tu ir vėl iš duobės išlipai? Lipk atgal nesmardinęs…

Delirijus Tremensas       2015-06-19 8:50

Man
rodos,
Juozapai,
kartais
padaugini.
Pristabdyk
arklius.
Nes
baigi
pavirsti
į
beždžionę.

taip, komunistai nepasiduos       2015-06-19 8:07

komunistė polikarpovna nepasiduos !!!

Beta       2015-06-19 7:32

Tai kad Rusijos sąskaitų areštas pakenktų Rusijai. O Madam ir jos konservų tikslas yra priešingas- pakenkti Lietuvai. smile

Juozapas       2015-06-18 23:38

Pagal tarptautines konvencijas kurias Lietuva taip pat seniai yra ratifikavusi, Matrioškės prokuratūra ir Matrioškės teismai turėtų nedelsiant vykdyti tarptautinį turto arešto orderį.
Tuoj pat ir nedelsiant.
Visa eilė šalių areštavo ruskių deržavos turtus, aktyvus ir net ambasadų saskaitas.
Klausiu -kada mūsų liepsningoji Ipasionarija pasiųs į Latvių gatvę WCkauskienę ir 240 robokopų vykdyti įstatymo.
Būtų gražu.
Žopienė turėtų progos paverkti iš laimės.
Visi slušniai, nekriošenos ir pūrai su muiliūtėmis galėtų paskanduoti sulipę ant Muravjovkos palangės -davaj, davaj.
Juk ruskija -teroristinė valstybė prieš kurią mūsų žana darkė pirmose teisuolių gretose mojuoja staniku kaip vėliava.
Daša - davaj, davaj -pulk ruskyno ambasadą su tanku.
Rodyk ką moki, šala la la.
Palik “taigisus” be algų.
Ne?
??????
A-a-a-a….
A tai… Pati antrą algą iš ten gauni?
Vajė-ė-ėėėėė...
Koks pazoras.
Visiškas provalas. : )
Jeigu putkei pareina “labanakt”, Lietuvoje daug kam taip pat bus “labanakt”.
Einu miegoti geros nuotaikos
Labanakt, troliai,
“labanakt”... : )

Kiškis Sikšik`as       2015-06-18 22:54

Tų klausimų geriausias specialistas iš visų komentatorių yra “Rupūs miltai”. kažkodėl nutilo, kažkur dingo. Gal miegoti prigulė. Ale būtų labai indomu, kad apšviestų, kad ten Evropoj ir mūsų matrioškyne vyksta. Iš to, ką pačiam teko krūmuose nugirsti, tai labai gali būt, kad jau apsisprendė didieji scenaristai Putiną nugriauti. Jei krūmų pletkai pasitvirtintų, tai ir čia bus griuvėsių griuvėsiai, velniai rautų. Pasirodys, ko iš tikro vertas mūsų Independancas.

Povilas       2015-06-18 22:47

Mėgstu tokią kopūstienę!
Skanu. Ir organizmui naudinga.

bepasikiškiapūsteliautojas       2015-06-18 22:22

nieko nuostabaus.
matrioška, kaip ir dera Rezidentei privalo ginti gyvybinius Šeimininko interesus.
lojimas “rūūūūsai puoooola” tik komufliažas.
o kai rimtai reikia, apsimeta akla kurčia ir durna.
todėl klausimas scientologams - kodėl dabar kai yra puiki proga ir vakarėnų palaikymas, kodėl matrioška nepuola triuškinti teroristinės valstybės?
juk neseniai pati pirma bandė lipti ant ambrazūros ir rubaškę į skutus nuo papų drąskėsi.

kiškis išvirkščiu vardu SIKŠIK       2015-06-18 22:09

Vienas, kur čia rusiškas Pravdos paklodes sukeldinėjo ir už prezidentę mūru stojo, esu beveik įsitikinęs yra scientologų sektos narys. Ir ne šiaip pieška. Gali būti, kad įsitrynęs Prezidentūron. Velniai rautų, būtų katastrofa. Aš jų bijau. Nieko nepadarysi.
Bet yra ir kita bloga naujiena. Didžiosios ES šalys pradėjo blokuoti rusų bankines sąskaitas: Belgija - vakar. Šiandien Prancūzija, Austrija.  Nesuprantu ES lyderės ruskyno klausimu - matrioškos, ko ta delsia. Ruskyno turto pas mumis tikriausiai prūdų prūdai. Kažko nesuprantu ir viskas, kodėl rėkia garsiausiai kad nebijo, o kai reikia imtis veiksmo - piššššš.

satreblA       2015-06-18 20:53

Dėl scientologų mintis įdomi. Man taip pat kartais kyla negerų įtarimų, kas prezidentūra yra scientologų irštva.
Labai panašūs metodai ir tikslai.

Diedukas       2015-06-18 20:49

Kaip neaiškių šaltinių? Štai komentaras:
  - “...Povilui     2015-06-18 16:48
Į kokias lankas? Juk pasakyta - įkritom į duobę.
Vadinasi, prieš apsižiūrint kaip išlipti, reikia ją pirmiau ištirti.
Kas tau nepatinka? a?
Va, “rupūs miltai” specializuojasi įvairių duobių tyrimuose. Asenizatorius, skant. Tiesa, kvapelis nekoks sklando, bet žinovas, ryškiai matyt…

Leokadija       2015-06-18 20:48

Viskas kas bogai Lietuvoje, yra tų prakeiktų masonų sektantų scientologų pramanas ir sąmokslas.

Liudvikas Diedukui       2015-06-18 20:35

Ne redakcijos funkcijos nešioti ar siuntinėti kažkokius kompromatus iš neaiškių šaltinių į Prokuratūrą ar dar kur nors kitur. Redakcija suteikė mums erdvę diskusijoms ir už tai jai turėtume būti dėkingi. Dieduk, jūs pervertinate redakcijos vaidmenį.

Diedukas       2015-06-18 20:21

Bravo, Tarabilda! Po truputi grįžtam į temą. Dar vienas variantas veiksmui. Šitiek medžiagos prokuratūrai. Tik suformuluok kaltinimus ir cininui… “rupūs miltai” - visa kriminalistikos enciklopedija, kaip gerai, kad čia apsilankė.
Jei pats tingi prokurorams medžiagą nešt, gal redakcija savo paslaugas pasiūlys… Pristatymo išlaidas prisiims?

skaitytojas       2015-06-18 20:07

gerų žmonių yra daugiau nei niekšų,todel susitelkus galima išlipt iš bet kokios duobės

Tarabilda       2015-06-18 20:03

Mat kaip įdomiai išeina. Mūsų komentatoriai turi tokį galingą tiesiog geopolitinį kompromatą ir Paulauckui, ir Uspaskiui, bet Prokuratūra, kuri yra galima sakyti “ant tiesioginio laido” su Matrioška niekaip negali suformuluoti kaltinimų pastariesiems. Venckienei - 39 suformulavo iš oro, iš bezdalų, o šiems - nė pro kur. Gerbiami čia paklodėmis pasišvaistę komentatoriai. Neškit medžiagą tiesiai Raulušaičiui ant stalo, jis tai tikrai įvykdys, ko nevaliojo Valys, nes jei bus uolus, gal pasiūlys jos ksenofobinė kcelensija į genprokus.  Pirmyn. Kaip sykis juk ir svarstome, ką daryti. Jei pavyktų tuos du į dienos šviesąišvilkti, o paskum ir į kaliūzės prieblandą įkišti, tai būtų ne laimėjimas, o pasaka.
Bet kodėl to nedaro jūsų pridenginėjama matrioška, jūs kažkodėl neatsakote.
Nieko nepadarysi*.Tokie jūsų veikimo būdai.

liaudis       2015-06-18 20:03

liaudis ant tiek pripratus prieE261,kad patirtų anafilaksinį šoką,negavę eilinės dozės kokios lnk skiedalų

to rrrr       2015-06-18 20:03

tai ką - nepašėrė Šeimininkas tavęs šį vakarą, šuneli?

Juozapai,        2015-06-18 19:36
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Juozapas       2015-06-18 19:32

Gerai.
Tęskime temos svarstymą.
Dar vienas pasyvaus pilietinio pasipriešinimo metodas yra režimo apologetų, režimui kolaboruojančių boikotas.
Vienas didžiausių bet kokio chuntos tipo režimo ginklų yra propaganda.
Todėl vienas veiksmingiausių priešnuodžių yra būtent boikotas.
Pastangos minimalios, o poveikis didžiulis.
Tereikia masiškumo.
Nežiūrėk siaurovizijos, elneką, tėvė trioškių, neskaityk lietrydžių ir delfių, nepirk dezinformacijos ir propagandos produktų, neplok smegenis plaunančio pospso pseudo žvaigždėms - tuo prisidėsi prie režimo pamatų ardymo.
Ar daug tam reikia pastangų, ar reikia tam kažkokio pasiaukojimo?
Ne, tiesiog pakanka būti oriam ir morališkai sveikam.
Nevartoti degradaciją sukeliančių narkotikų.

Bravo Juozapai        2015-06-18 19:29

Kremlius tau labai dėkingas.
Išdėk į šuns dienas tuos du didžiausius mafijinio kremliaus priešus.

Rusija gali       2015-06-18 19:08

pulti Baltijos valstybes ir tai bus ne mūsų užpuolimas,o dviejų mąstymų susidūrimas,po kurio teks keistis tiek vieniems,tiek kitiems.Geriau gera valia.

Juozapas--reziumui       2015-06-18 18:45

Pats spamini paklodes, pats sau pritari?
Bet čia tik tavo “reziumė”, pigus manipuliatoriau.
Ne mūsų.
Susikišk savo “išvadas”  geron vieton.
O mes manom, jog tavo brukamas atpirkimo ožys Tvorinis ir tavo dengiama Matrioškė yra to paties Šeimininko už pasaitėlų vadeliojami.
Tik Tvorinis šiuo atveju kaip baidyklė tarnauja didesnės Baidyklės pridengimui.

Juozapas       2015-06-18 18:39

Sveiki.
Turiu pasiūlymą Liudvikui:
Kadangi režimo bobikai gavę įsakymą užkopypastinti itin pavojingą temą spamina itin uoliai ir tuo trukdo piliečiams normaliai pasidalinti nuomonėmis, sūlau įteikti režimui dovanėlę, pradžiuginti.
Padarykime Pasipriešinimo nusikalstamam režimui temą nuolatine rubrika.
Toje temoje galėtų būti ir pilietinio nepaklusnumo abėcėlės pradžiamokslis, bei idėjų - pasiūlymų skyrelis.
Naujausia diskusija kaip ir dabar būtų paviršiuje, tačiau diskusiją atnaujinant, prieš tai buvuęs turinys nenukeliautų į bendrus archyvų brūzgynus, kur pasimeta, o būtų lengvai randamas ir galėtų būti gyvas, pildomas ir t.t.Vienžo portalo atsakas į tyčinį kenkimą būtų portalo redakcijos ir skaitytojų aktyvumo dvigubinimas, trigubinimas ir pan.
Maža to, režimo bobikkams galiu pasakyti, jog Juozapas turi dar “bjauresnių” idėjų laisvos minties sklaidai aktyvinti.
Šitie antpuoliai, ponai troliai, jūsų darbdaviams atsirūgs.
Nereikėjo manęs supykdyti.
Vėją pasėję audrą pjausite.

resiume        2015-06-18 18:39

duobė - rusijos mafija.
Kaip iš jos pančių ištrūkti?
Aiškinti visuomenei kas yra kas.  Faktų pakankamai, tik visuomenė jų nemoka teisingai susidėlioti, tad daro vis tas pačias klaidas. Prezidentė bandė įspėti už ką nereiktų balsuoti. Akla lieudis vėl išsirinko tuos pačius lapinus ir vilkus. Tai ką dabar kaltinti? Kaipgi ką, aišku, kad Prezidentę, rūpūs miltai. Palaikykim mafiją. Ir Putiną, kuris laukia Europos subyrėjimo per tris labiausiai jo įtakojamas šalis - Graikiją, Vengriją, na ir išsirinkusią prorusišką vyriausybę Suomiją... dar italijoj turi draugų mafijozų, dar Vokietijoj STASI yra išlikę geruose postuose…

ne į temą        2015-06-18 18:25

Andrius Dūda, Lenkijos prezidentas, paskelbė versiją, kad Kačinskio lėktuvas sprogo nuo trotilo. Rusai tada teigė, kad kažkas girtas trukdė lakūnams, nes neva taip kalbėjo “juodoji dėžė’ , kurios ši teroristų valstybė  niekam nerodo.

Komentarų puslapis 1 iš 4
 1 2 3 >  Paskutinis ›

Komentarai, nusiųsti pas nykštukus

Juozapai,        2015-06-18 19:36

Rrrrrrr…rrrr…rrrrr…. ::)

< Beta to 14:31 2015-06-17 15:33        2015-06-17 16:20

Labai gerai turtinę nelygybę mažintų įtai ta komandą, kurią pasiūlė štai šis komantatorius: Juozapui, Tarabildai, Liudvikui, VaiduiVDS     2015-06-16 23:37 Gaila, kad niekas šios minties neplėtoja ir čia nediskutuoja:

Pasilūlymas partijai “Lietuvos sąrašui”:

Artėja seimo rinkimai. Lietuviai mėgsta asmenybes. Aš jūsų vietoje pakvieščiau į jūsų partijos kandidatų į seimą sąrašą padorius ekonomistus, juk jų nėra daug, pvz. Nausėdą (siūlyčiau ir į prezidentus), Mauricą, Jakeliūną ir Kuodį. Maldeikienės nesiūlyčiau, nes tarška be perstojo, žmonės nervinasi jos klausydami. O tų išvardintų vyrų klausosi ir per radiją ir per TV ir jie klausovams patinka. Tada paieškočiau finansuotojų-milionierių-sponsorių. Man atrodo, kad geriausiai tiktų Dargis, Matijošaitis, Mockus, gal ir dar Guoga (jei šį pavyktų įtikinti, tai nuimtumėte pinigų ir balsų nuo liberalų). Pirmas labai energingas, antras pasiekė puikių pergalių rinkimuose Kaune, o trečias labai fektyviai sustabdė LEO projektą (jei atsimenate , tai buvo tokie tušti puslapiai per visus respublikinius laikraščius, pvz Lietuvos ryte, kur romėnų klasikai citatomis Vilniaus prekybos oligarkų klausė “gal gana”?  - labai išradinga, man labai patiko). Tada dar kokių sportininkų, bet basketbolistai gal būtų jau labai valinskiškas variantas, geriau, kas nors, kas artima lietuvio dūšiai, pvz. vairavimas ar motosportas, tai čia kaip tik Matijošaičio sūnus tiktų, gal ir Vanagas - juos visi žino, jie ten Afrikoje beveik laimi tuos važiavimus per dykumas. Ir dar pridėčiau vieną kitą ryškų žunalistą, pvz. Jakilaitį. O patys galėtumėte eiti paskutiniais sąraše - tai atrodytų dora, sąžininga. Jaučiu, kad Valinskas apsiverktų nuo tokio varianto, nes toks LS sąrašas gautų daugiau balsų, nei valinskininkai. Ką manote apie šį mano pasiūlymą protingieji LS kurmiai?

kur konstitucijoje parašyta?       2015-06-17 16:02

kur konstitucijoje parašyta, kad reikia paduoti žmogų į teismą, jei jis pasako, kad kažkoks beta - kgbistas?

Beta to 14:31       2015-06-17 15:33

Su tuo teisingu pelno paskirstymu ne čia pataikėte. Čia greičiau fantastų klubas. O apie turtinės nelygybės, socialinės atskirties mažinimą nuomonė labai bloga,  prilyginama net kolektyvizacijai ir išbuožinimui.

Komentaras po straipsniu “Trejų metų sukaktį minintis Lietuvos Sąrašas renkasi į suvažiavimą”
“Metų minties titului     2015-06-15 12:54
“Piratų funkcija yra turtinės nelygybės mažinimas.”
- N. P. portalui “Jūsų Panevėžys” (2015 05 19).
Prie Lietuvos krantų artinasi kolektyvizacija ir išbuožinimas?
Tik kas patikės, kad piratiškasis “turtinės nelygybės mažinimas” Lietuvai padarys mažiau žalos nei bolševikinis?”

Va taip va. smile

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai penkioliktoji (rugsėjo 26 diena)

JAV nevyriausybinės organizacijos finansuoja Vengrijos opoziciją

Tai šokiruoja: ES Komisijos Pirmininkė grasina Italijai, kad Briuselis turi „instrumentus“ tam atvejui, jei rinkimuose laimės netinkamos partijos

Karas Ukrainoje. Du šimtai keturioliktoji (rugsėjo 25 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Visų blogybių šaknis – XXVI eilinis sekmadienis

Almantas Stankūnas. Ar interpeliacija Dainiui Kreiviui – tik imitacija?

Marius Parčiauskas. Kaip mobilizacija paveiks karo eigą?

Paskutinis verdiktas Albinui Kentrai ir „Miško broliams“

Sergejus Loznica stato Valstybiniame jaunimo teatre atvirai antiukrainietišką spektaklį

Karas Ukrainoje. Du šimtai tryliktoji (rugsėjo 24 diena)

ES tarnyba nekontroliuojama propaguoja LGBTQIA+ dienotvarkę

Patriotiškiausias Lietuvos jaunimo metų renginys Kaune. Konferencija „Labiau negu merginą? Meilė Lietuvai XXI amžiuje“

E. Macronas siūlo naują imigracijos politiką: migrantus siųs iš miestų į provinciją

Raimundas Kaminskas. Biografijos puslapiai – Juozas Albinas Lukša-Daumantas 1940–1941

Mobilizacinis patriarcho Kirilo pamokslas (pažintiniais tikslais)

Karas Ukrainoje. Du šimtai dvyliktoji (rugsėjo 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ką prasitarė valdančiųjų atstovai apie elektros sektorių?

Algirdas Endriukaitis. Kas skolingas ir kam priklauso istorijos kraujo šluostymas?

Dovilas Petkus. Kurios partijos išduoda savo rinkėją?

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.