Liudvikas Jakimavičius. Dujų laivo ir kabelio skliaustai

Tiesos.lt redakcija   2015 m. sausio 10 d. 23:53

54     

    

Liudvikas Jakimavičius. Dujų laivo ir kabelio skliaustai

Vos ne kasmet koks nors vienas už kitą skambesnis jubiliejus. Buvo Žalgiris, Sąjūdis, šiemet ir atkurtos Nepriklausomybės ketvirtis amžiaus – duos Dievas išgyventi, gal sulauksime ir pirmosios Nepriklausomybės šimtmečio. Kiekviena apvali data yra riboženklis, skatinantis ne vien ritualiniais paradais ir paminklais būti paminėtas, bet ir įpareigojimas permąstyti, ar puoselėtas svajones ir vizijas pavyko bent dalinai įgyvendinti.

Ko šiandien daugiau – vilties ar nusivylimo? Ar neapkarto kelionė, neužliūliavo sirenų apgaulingos žadamo gerbūvio melodijos, ir ar jau esam praplaukę pro Scilę ir Charibdę, o gal dar laukia lemtinga laivo kaktomuša su juoda kranto uola?

Prieš bene 27 metus pogrindinis kultūros mėnraštis „Sietynas“ mėgino klausti Lietuvos šviesiausių žmonių, kaip jie įsivaizduoja Lietuvos ateitį. Buvo toks sąjūdinis pilnas optimizmo laikas, tad ir tikėtasi buvo viltingų, rožiniais pustoniais niuansuotų atsakymų. Tačiau toli gražu ne visi šviesuoliai tą mūsų ateitį glamūriniais pustoniais tapė. Štai Vytautas Kavolis su nuogąstavimu kalbėjo apie būtinybę atkurti laisvų atsakingų piliečių bendruomenę, kuri kokybiškai turėtų vaduotis iš sovietinio kolektyvizmo lukštų. Jis 1988 m. rašė: „Lietuvos likimo trajektorija priklausys nuo pačių lietuvių. Ar lietuviai sugebės atsikratyti bet kokių homogenizuojančių kompleksų, leisdami kiekvienam būti, kas jis ar ji yra, sukurdami bendrąją atmosferą, kurioje ne tik skirtinga individualybė (ir tautybė) bus gerbiama, bet ir visokie (kad ir laikini ar daliniai) perėjimai iš „sekuliarinės“ į „religinę“ orientacijų sferą, ir atvirkščiai, bus priimami natūraliai, nesijaudinant, negrobiant žmonių į vieno ar kito monopolio valdas.

Svarbiausia, kas 1988 metais Lietuvoje vyko – tai moralinio charakterio formavimasis ar rekonstrukcija, drąsos ir savarankiško protavimo atgavimas, autentiško solidarumo stiprėjimas. Visa tai padaro šį laikotarpį vienu iš neprilygstamųjų momentų lietuvių istorijoje“, – rašė Vytautas Kavolis.

Kokioje šviesoje šiandien pasiūlyčiau žiūrėti į sociologijos ir kultūrologijos profesoriaus ketvirčio amžiaus senumo įžvalgas ir nuogąstavimus? Lietuvą, nepraradusią jautrumo (o tokios ne kažin kiek belikę), šv. Kūčių naktį, belaukiančią ėdžiose gimstančio kūdikėlio Jėzaus, sukrėtė ir apakino faktas – gatvėje sužvėrėjusių fašistuojančių lietuvių jaunuolių gauja žiauriai užmušė laisvą menininką, pacifistą Tomą Dobrovolskį.

Iš paauglystės plūsteli gausybė aitrių asociacijų – Harper Lee romanas „Nežudyk strazdo giesmininko“ ar Elton Johno roko klasika tapusi daina „Don’t Shoot Me I’m Only the Piano Player“ (nenušauk manęs – aš tik pianistas) – kūriniai formavę mūsų kartos moralinę tapatybę, kūriniai, kurių tikrai neskaitė ir negirdėjo liumpenizuoti savi žmogžudžiai, pasišovę atpažinti ir naikinti kitokį.

Nuščiuvęs stebiu keistas reakcijas žiniasklaidoje: žurnalistų bendruomenės, politologų, publicistų ir politinių apžvalgininkų vengimą aiškintis, gilintis, kas vis dėlto yra nutikę su mūsų visuomene, iš kur kyla nepakantumas, nemeilė ir agresija kitokiam, kitaip besišypsančiam laisvam žmogui. Išsisukinėjama, neva problema yra tik kaltųjų išsiaiškinimas, kas sudavė menininkui mirtiną smūgį, o kas mažiau prisidėjo. Tegul tiria teisėsaugininkai, juk vyksta ikiteisminis tyrimas. Nekliudykime jiems.

Ir tuo pat metu labai neįtaigiai atrodo tas parodomasis perdėtas dėmesys ir uolumas, mėginant narstyti sensacingą ir tragišką Paryžiaus trilerį, svaičiojant apie civilizacijų konfliktą, kai didžioji dauguma viešumoje besireiškiančių komentatorių vargu ar turėjo savo rankose Koraną ir Bibliją. Apie tai kas vyksta toli, gali skiesti be saiko ką nori, piktintis, turėti savo nuomonę apie žodžio laisvę ir musulmoniškojo radikalizmo bei terorizmo grėsmę. Stebimasi, kaip taip nutinka toje Prancūzijoje, Anglijoje ar JAV, kad pačių užsiauginti ir adaptuoti piliečiai iš pasalų griebiasi smurto prieš juos išauginusias ir priglobusias bendruomenes. O ar ne lygiai tą patį fenomeną turime čia, savo panosėje? Ar ne laisva, Nepriklausoma Lietuva užsiaugino smurtautojus prieš laisvą Lietuvos kultūrą kuriantį žmogų? Labai negražus faktas, ir nei žiniasklaidai, nei politikams, nei jiems patarnaujantiems žurnalistams ir publicistams, nei visai švietimo ir ugdymo sistemai to įvykio labai nesinori matyti ir interpretuoti. Tai tik pridurmu rodo, kad valstybė nebeturi vertybėmis grįstos politikos, nebelikę įtampos tarp pozicijos ir opozicijos, propagandiniai diskursai tolydžio baigia išstumti laisvą mintijimą, nuomonių įvairovę ir raišką.

Juk kas kitas, jei ne jie dėl tokios padėties ir užsiaugintos generacijos turėtų prisiimti atsakomybę ir permanyti, kokiame akligatvyje, švęsdami atkurtos valstybės jubiliejų, esame atsidūrę.

Karingasis DELFI portalas Naujųjų išvakarėse pažangiajai „pirmajai Lietuvai“, kuriančiai Tėvynės ateitį, pranešė džiugią žinią – tamsiosios ir skurdžiosios „antrosios Lietuvos“ artimiausiu metu tiesiog neliks. Progresyvaus DELFI komentatoriaus Romo Sadausko-Kvietkevičiaus teigimu, ši dar Stalino metais gimusi, menkai išsilavinusi, „Žiedų valdovo“ angliškai neskaičiusi ir pažangai trukdanti visuomenės dalis tuoj išmirs arba bus priversta emigruoti.

Apžvalgininkas rašo: „ Mano supratimu, jau atėjo metas nustoti leistis šokdinamiems saujelės viskuo nepatenkintų niurzglių, kuriems iš esmės neįtinka niekas, ką dėl jų iš kailio besinerianti Lietuvos valstybė daro. Tai gal pakaks nertis ir 2015-aisiais susitelkime į sąmoningai geresnio gyvenimo sau ir visai šaliai siekiančią bei savo interesus suvokiančią piliečių daugumą.“

Kažkur girdėta retorika, ar ne? Įdomu, ką šiandien propagandistui atsakytų, jei būtų gyvas rašinėlio pradžioje cituotas Vytautas Kavolis ir ar norėtų taip laisvę suprantančioje šalyje lankytis ir gyventi.

Jei mūsų Nepriklausomybės vizija užskliaudžiama vien dujų laivo ir elektros kabelio skliaustais, tenka pripažinti, kad Mozei neišpasakytai sekėsi. Jam pakako tik 40 metų atkarpėlės vergų tautai padaryti verta Pažadėtosios Žemės.

„Mažoji studija“

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Raigerdas to Raigardui 2015-01-13 22:19       2015-01-13 22:49

Anonymous’inis komentatorius rašo:“nesuprasi, kiti komentatoriai pagyrė L.Jakimavičiaus straipsnį, pasidalyno savo mintimis, pats varineji pievas ir dar kabinėjies…” Pirmiausia, kodėl aš turiu daryti būtent taip, kaip tai daro KITI komentatoriai? Kas čia per sovietinis reikalavimas būti, kaip viena avių banda?
Antra, aš niekur prie pono Liudviko Jakimavičiaus neprisikabinau, nes priklausau normaliai orientacijai. Paprasčiausiai, išsakiau savo nuomonę, ir viskas. Trečia, į jokias pievas aš nevarinėju, nes tu painioji šitą dalyką su savo sugėrovais, nes būtent tai yra mėgstamas chroniukų žargonas. Ketvirta, aš niekada gyvenime niekam nesu pavydėjęs, nes neturiu šito jausmo. Ir penkta, ko ponui Liudvikui Jakimavičiui aš turiu pavydėti? Man net sunku tai įsivaizduoti, ir aplamai, kam viso to reikia, ir kokia iš to būtų nauda? Būūu…O gal dar sugalvosi parašyti, kad ir tau aš pavydžiu?

to Raigardui       2015-01-13 22:19

nesuprasi, kiti komentatoriai pagyrė L.Jakimavičiaus straipsnį, pasidalyno savo mintimis, pats varineji pievas ir dar kabinėjies,gali rašyt geriau-rasyk, paskaitysme,nereikia cia demonstruot savo pavydo,nepadoru>>

pilnaties valanda       2015-01-13 19:48

komentaruose kaip visad nerimsta beprotnamių pacientai. Autoriaus vietoje man būtų labai nejauku tokius fanus turėt.

Raigerdas>Liudvikui Jakimavičiui       2015-01-13 1:41

Tamsta viena kartą buvai įsižeidęs, kai vienas chamas tikrai įžeidžiai parašė savo komentarą jūsų adresu. Jūs pažadėjote, kad imsitės priemonių, tačiau, ar buvo tas pratęsimas, ar nebuvo, liko neaišku.
Čia vienas komentatorius rašo, kaip ir redakcijos vardu. Aišku, nick’o jis nesugeba susikurti. Todėl būtų įdomu žinoti, ar čia tikrai yra koks nors tiesos.lt redakcijos darbuotojas, bendradarbis ar aptarnaujantis personalas, ar paprasčiausias apsišaukėlis, atsistojęs į gaidžio pozą, giriasi, kad jis čia valo kenkėjus, agentėlius, vienu žodžiu, sulesa visus “kirminus”, kurie, pagal jo subjektyvią nuo nuomonę, yra tik kirminų lygio.
Tai, gerbiamas Liudvikai Jakimavičiau, gal vis dėlto galėtumėte atsakyti, ar šitas komentatorius (2015-01-11 21:52) su savo gaidišku pagyrūniškumu yra su redakcija susijęs žmogus, ar tai yra apsišaukėlis, kalbantis tiesos.lt redakcijos vardu? Jeigu jau “Lietuvos sąrašas” eina į rinkimus, tai gal nederėtų “reklamuoti” savo pačius “protingiausius” darbuotojus? Gal žmogelis dabar Majakovskį skaito ir perdaug įsijautė į jo eiles, o gal prisižiūrėjo video ir dabar jaučiasi kokiu nors supermenu ar žmogumi-voru ar dar kuo nors, todėl visus aplinkui gali mokyti, ir skirstyti į kenkėjus, muses ir kitokius gyvius? Atsakymo aš nežinau, todėl ir klausiu Tamstos.

pasiūlymas klausimėliui       2015-01-12 20:34

meldžiamasis, apsilankykite pas okulistą, jis tamstai tikrai padės.

Klausimėlis       2015-01-12 19:28

Tai kur dingo genealus vilniečio Juozapo pasiūlymas Lietuvos sąrašui?

liniukui sluš-šuniukui       2015-01-11 23:17

Baik Linai, čia su tom savo pasveikystėmis.
Jau Deimantę Kedytę savo psichuškėje tručinai.
Pakaks.
Iš tokių “gydytojų” reikia ne tik diplomus atiminėti.
Bet kad tu neturi nieko apart “diplomo”
Neturi nei sąžinės, nei garbės, nei padorumo.
Tu net žmoniškumo neturi.
Ir tu gyvuly, drįsti čia atsirioglinti savo mėšlinom kanopom ir moralizuoti?
Man nedaro įspūdžio tavo šūdini postai visokiose komisijose ir pan.
Tavo išsilavinimas skatiko nevertas kaip tu pats nevertas net vienos Deimantės Kedytės ašaros.
Nežiūrint visų režimo tau suteiktų regalijų esi pats paprasčiausias svolačius.
Eik pas savo sėbrus pedalus Lion klube ir ten juos gydyk nuo iškrypimų.
Bet ką tu gali pagydyti, jeigu pats esi visiškas puvėkas?

 

>22:59       2015-01-11 23:06

Su šiukšlėm reikia kalbėtis kaip su šiukšlėm, kitaip nesuprantat. Tolerancija jums svetima.

valio 22.53       2015-01-11 22:59

o,kaip pasikeitė tonas - kas čia tą toleranciją nupūtė?:)Dėl portalo nesirūpink - ačiū sakom nuoširdų,sėkmės taipogi linkim-kuo rečiau lankysitės, tuo nuotaika geresnė bus,seniai reikėjo susiprasti,mat susipainiojot tarp skliaustelių,kabelių visokių

21:52 darbininkui       2015-01-11 22:53

Tu darbininke didysis, nesiseiliok ir nepanikuok nes jau savęs nevaldai ir negirdi, ką jau apie aplinkinius kalbėti. Man tu primeni berazumi, užsimerkus šaudantį  į visa puses, kur papuola ir į ką papuola, gal pataikysiu, bet kaip pro šoną taip pro šoną.  Esu įsitikinęs su psichopatais greitu laiku niekas nesiteiks bendrauti. Gaila tik Tiesos portalo, kur kažkada tikrai buvo jauki vieta bendrauti. Ką gi, daugiau nevarginsiu, nes nujaučiu tuoj pulsi į depresiją, ne duok dieve, kad netektų atsakyti kaip už gerą. Linkiu sėkmės - gal labiau pasveikti.

anonyminiam realistui19.06       2015-01-11 22:16

klausyk, realiste, kabink tu tą savo liepą eglę ar kaip ten ją civilizuotai- paskviesk pasimatyman, nusivesk į gerą sostinės restoraną ir švelniai ten šnabždėk savo tolerancijas,nuomones ir kitokias istorijas,bet būk vyras neraudok prie visų kaip nabagas,netrukdyk komentuoti tikrai gero L.Jakimavičiaus straipsnio

taikasiui       2015-01-11 22:15

O kas čia aimanuoja?
Nematau.
Aaa, čia ...tu aimanuoji!
Na, tai eik -išgerk alaus.

Tai ką?       2015-01-11 22:12

Manote paaimanuosite,apraudosite,išgersite alaus ir ims kažkas keistis?
Ko čia benorėti,jei į Referendumą prie urnų savo subinių nebeatnešė kur galėjo savo nuomonę išreikšti 3 klausimais.
Kuo blogiau,tuo geriau.
Greitai žiurkė žiurkę ims graužti “bačkoje” ir tai bus normalu.Atranka.

to s-ssss       2015-01-11 21:52

O kaip gi tik plačiame turguje kartu su kišianvagiais ir čigonais, kartu su pijokais bei kontrabandininkais užlipus ant bačkos -tiktokioje aplinkoje ir reikia viską daryti.
Plačiam rate kur tik visi vienas per kitą rėkia ir nei vienas kito negirdi.
Demagogas esi.
Protingi dalykai prasideda susirinkus keletui protingų žmonių, vėliau idėjos perduodamos dar keletui kurie su savimi atsiveda dar po tiek šalininkų ir talkininkų.
Delfiuose protingų ir teisingų dalykų nepadarysi. O čia galima. Tačiau kol kenkėjai tyčia trukdo -sudėtinga dirbti.

Todėl užsiimame ir kenkėjų valymu.
Kenkėjų, agentėlių ir tolerastų šnypštimas mums nelabai rūpi.
Visokie pezėjimai apie “demokratiją” yra demagogijos ir ne daugiau.
Šiandien vietų kur demagogai, tolerastai bei kontorų agentai gali reikštis yra perteklius.
Manome, kad dalis visuomenės kurie nėra demagogai, tolerastai ar agentai -ši dalis visuomenės turi teisę į vietą kurioje minėtos padugnės nesimaišytų po kojomis.
Kai nepaisant mandagių prašymų kenkėjai nesiliauja trukdę mums kalbėtis rūpimomis temomis -tuomet imamės to kas yra normalu - mes giname šią vietą nuo padugnių ir kenkėjų.
Ar gi ne logiška?
Mes niekam per prievartą nebrukam nieko.
Parodyk man nors vieną nukentėjusį nuo mūsų nuomonės įbrukimo.
Čia tik vienam scientologiniam grafomanui nuolat vaidenasi.
Mes jo taip pat prievarta čia nelaikome, bet jis čia tūno ištisomis paromis.
Gal čia ne mūsų problema, kad jam trūksta čia komforto?
Man nepatinka pedrytis, man nepatinka delfiai.
Aš nedarau iš to problemos - neinu į tų kontorų ofisus ir nelupu tų oficiozų šefamas guzikų. Tuo labiau nelupu akių pedryčio ar delfių šiukšlyno nuolatiniams gyventojams.
Lai jie ten bukinasi ir pedalinasi iki apsiputojimo be manęs.
Todėl, mielas S-sssss,  neliek čia savo apsimestinės širdgėlos ir netraumuok savęs - daryk disconekt ir atia.
Nebent tu sadomoazochistas.
Bet tuomet ir nežliumbk.

Diedukui       2015-01-11 21:23

Iš jūsų nieko ir nesitikėjau, tik išsakiau savo mintis. Pripažinkit, netgi ši mano nieko neįpareigojanti, kiek įmanoma švelniai išsakyta nuomonė, jus kaip reikiant įsiutino. Sakote, net ir siauram rate jums bus jauku? Bet ar toks jūsų tikslas? Nebūkite dieduk įsitempęs, žiūrėkite į viską paprasčiau, o mąstykite plačiau, tada tikrai jūs ir jums prijaučiantys aplinkiniai jausitės jaukiau. Siauram rate tik piknikus rengti galima, bet ne kažką keisti.

Diedukas dar vienam...       2015-01-11 20:28

Ar tikrai dėl pedofilijos?

Diedukas neprisitatančiajam tolerantiškąjam       2015-01-11 20:26

Jei leisit, įsiterpsiu… Štai Jūs parašėte: - ...“Nenustebčiau, jei greitu laiku šiame portale, iš komentatorių, tuo pačiu ir skaitytojų liktų tik keliolika “išrinktųjų”. Nemanau , ar tai kam naudinga. Tikriausiai tada net patys pasijaustumėte nejaukiai…”
/// Noriu pasiteirauti. O kam naudingi separatistai ir įvairaus plauko banditai Donbasę ? Kam naudingi teroristai Paryžiuje ?(žiūr. paskutinius įvykius). Kam naudingi tie rusai, kurie gyvendami “n” metų Lietuvoje net nesistengia pramokti lietuviškai ir naudodamiesi įvairiom soc. išmokom ir soc. lengvatom, tuo pačiu nekenčia “litovcų”, kurių suneštais mokesčiais jie ir naudojasi? Lygiai, kaip ir arabai tam pačiam Paryžiuje. Kam reikalinga tokia nuomonių įvairovė? Manau, kad kiekvienas turi rastis savo vietoj. Negrai Afrikoj, arabai arabų šalyse, rusai savo rodinoj, “taigiai” taigoje ir t.t. Negerbi šalies (ar tinklalapio) kur randiesi, tuomet “čemodan - vokzal - rodina”. Ten su bendraminčiais galima smerkti ir keikt kad ir visą pasaulį. O mums (spiečiui) kaip Lietuvoj, taip ir “Tiesos.lt” jauku. Net ir siauram rate…

spiečius...       2015-01-11 20:18

kai ekspertus dar domino pedofilija - tai spiečius ten sedėjo.
kai ekspertų nebedomino pedofilija - spiečius persikraustė į tiesos.lt
gražiai ir gerai galvoti apie spiečių niekaip neišeina…

Trupmenui       2015-01-11 19:06

Tikrai nevisi čia rašantieji komentarus yra kaip jūs sakote “krymnašai”. Man taip pat nepatinka visokie taigisai, gintasai ir kiti panašūs į juos. Kalba visiškai ne apie tai, ir jūs tai puikiai suvokiate, tik nenorėdamas tai pripažinti, išsisukinėdamas bandote demagogija užsiiminėti, nors aiškiai pasiunčiau signalą - aš realistas, man atsakymų nereikia. Aš netgi ne į jus pirštu bedžiau - pats užkibot, nors ne jums tas kablys buvo skirtas. Elgiatės gaujos principu - užkabinsi vieną, gausi nuo visų. O tai atstumiantis, daugeliui nepriimtinas veiksmas. Todėl ir sakau - nesusimastysit, neužilgo gali tekti patiems su savimi kalbėtis, ar vėl išstūmus sau nepalankius, kraustytis į kitą portalą.

Trupmenas.> Trupmenui       2015-01-11 18:21

Kur aš jus įžeidinėjau? Ir atsakykit man, kodėl turėčiau toleruoti “krymnašus” ir skleidžiančius proputinišką propagandą Tiesos. lt portale. labai žinomas senas sovietinis metodas rūpintis demokratija ir tolerancija Europoje ir Amerikoje ir pasinaudojant tomis visuotinai pripažįstamomis laisvėmis ir trisėmis infiltruoti savo agentus ir varyti ardomąją veiklą.

komentaro autoriui 17.30       2015-01-11 17:54

gal galėtumėte realiai konkrečiai nurodyti, ką tas žmogus"trupmenas”,“liepa"netoleravo,apsimelavo,nesuvaldė.labai ir labai sudominot.ačiū.

Trupmenui       2015-01-11 17:03

Drąsinti manęs tikrai nereikia, tuo labiau raginti. Pasigendu paprasto dalyko - tolerancijos. Štai Trumenai ir pats, net nesusimastęs davei nuoroda, kuom kitus laikote kurie tik ne į jūsų nurodytą taktą mušą, nors pačiam tokie dalykai, kaip pastebėjau nepatinka. Aš gi komentarą adresavau Liepai, be užgauliojimo, taip kaip suprantu situaciją,  bet būtinai trigrašį įkišote jūs ir iškart bandote klijuoti etiketes - tai jums būdinga, apie tai ir kalba. Norite kažką keisti, tačiau patys keistis net nežadat, ir įsivaizduojate, net įsitikinę, kad visur esate teisūs. Tik galima įsivaizduoti, kaip tokius žmones reiktų suvaldyti, jei dar turėtumėt nors šiokius tokius svertus. Susimastyti reikėtų - bet aš realistas.

Trupmenas to Liepai       2015-01-11 15:07

O kokių komentatorių pasigendate konkrečiai? Gal “krymnašų” ar tų kurie be jokių nickų mėto kreivus proputiniškus linkus. Ko pasigendate, sakykit drąsiai.

Liepai       2015-01-11 13:45

Siūlyčiau retkarčiais ir savikritiškai pasižiūrėti. Jūs gi lygiai taip pat sau neįtikusius trypiat be gailesčio. Atkreipkite dėmesį į belikusi komentatorių asortimentą.  Galiu tik patvirtinti, kad šios svetainės gyvavimo pradžioje, komentuojančiųjų įvairovė buvo kur kas didesnė. Nenustebčiau, jei greitu laiku šiame portale, iš komentatorių, tuo pačiu ir skaitytojų liktų tik keliolika “išrinktųjų”. Nemanau , ar tai kam naudinga. Tikriausiai tada net patys pasijaustumėte nejaukiai.

Raigerdas apie krizę       2015-01-11 11:59

Kame yra tikrosios tos krizės šaknys Lietuvoje? Štai žmogus sėja grūdus, augina gėles, vaismedžius ir t.t. Rudenį jis mato savo darbų derlių. Ką dabar daryti su tuo derliu, jeigu jo yra per daug ir norisi realizuoti, t.y. atlikti mainus su kažkuo? Ir štai daugiau nei per 20 metų niekas nieko nepasiūlė tam darbingam, kūrybingam, galvotam, darbščiam Lietuvos piliečiui. Šitoje vietoje daugelis politikų, vyriausybės narių atsuko užpakalius ir apsimetė, kad nemato tame jokios problemos. Jeigu komunizmas pasižymėjo prekių deficitu, tai kapitalizmas pasižymi prekių pertekliumi. O čia ir prisistato tas Mefistofelio tarnas ir pradeda skiesti, kad, laisvoji rinka viską sureguliuos pati. Ir pradeda lįsti iš visų kampų ekonomikos žinovai, “išmokę” pagal tą, neva, laisvos rinkos principą, kaip organizuoti ekonomiką, valdymą ir taip toliau. Ypač tai patinka buvusiems, bet persidažiusiems komunistams, kurie turėjo senus atidirbtus ryšius, KGB tarnams ir jų agentams, kurie turėjo pakankamai informacijos apie spekuliantus, jų slaptus ryšius, machinacijas ir t.t. Neliko sėdėti rankas sudėję ir buvę spekuliantai, o kartu su jais ir dažnai “bendradarbiavę” kriminalai, o ten kur kriminalai, būtinai šalia atrasi ir “gudrių” milicininkų-policininkų. Politikai irgi užuodė gerą laikmetį, kai eina turto perdalijimas, to pačio turto, kurį žmonės sukaupė savo darbu ir netgi savo krauju. O kur buvo menininkas? Menininkas, pamatęs visą tą jovalą, pašiurpo ir pasitraukė į šalį, nes, galimai galvojo, kad kaip nors tas dalykas “išgaruos”. Bet neišgaravo, nes jo vietą užėmė labai labai seksualus ir “naujo gyvenimo kūrėjas” pseudomenininkas. Menininkas ne taip jau blogai gyvenęs sovietmečiu, prarado visiškai orientaciją, kaip jam dabar išgyventi. Jam Mefistofelio tarnai siūlė “parduoti savo talentą”, o už to “parduoti talentą” slėpėsi paprastas ir šimtmečiais atidirbtas gudrus monas, kurį gerai įsisavino ir komunistai, - tai parduoti dušią. O koks menininkas be dušios arba su parduota dušia? Jis miršta, bet ne iš karto. Vieni pradeda “nusiraminti” alkoholyje, kiti papuola “geradario” psichiatro “globoje”, treti narkotikuose, ketvirti vartoja ir alkoholį ir antidepresantus, arba psichotropinius, ir neištvėrę miršta arba nusižudo. Silpnas, pasirodė mūsų menininkas, nes daugelis patikėjo tomis Mefistofelio tarnų pagundomis. O Mefistofelio tarnai trina rankomis, nes žiniasklaidoje pradeda dominuoti “gudrus” žurnalistas-šmeižikas, politikoje “gudrus” politikas-verslininkas, kuris moka pagalvoti ir apie savo “partijos verslą”, ir ne tik apie save, bet ir apie savo taip pat “gudruolių bendraminčių” grupelę. Štai ir turime Mefistofelio tarnų sukurtą Lietuvą. Kas bus toliau? Ogi, jau matosi, kad yra galandami kirviai, kad “nubausti” Mefistofelio tarnus, ir, galimai, vėl pasisavinti jų turtą. “Laisvoji rinka” išprovokavo ir konkurenciją tarp atskirų Mefistofelio grupuočių. “Skaldyk ir valdyk” - vienas iš mėgstamiausių Mefistofelio metodų, jam nutarė patalkinti ir nemaža dalis katalikų, kurie yra tokie kuklūs Dievo avinėliai, tik pamačius pagonį, tam avilėliui pradeda ragai dygti, kaip tikram velniui. Tai, kas bus toliau? Koks tas Mefistofelio scenarijus? Šią paslaptį, kuri jau nėra paslaptis, galėtų atskleisti MENININKAS. Bet tas Menininkas, išmokytas tik “socialistinio realizmo” meno su savom interpretacijom, yra nepajėgus kažką sukurti naujo. O koks menas be tokio elemento, kaip “nauja”? Jo nebus. Ir reikėtų menininkui nors susižinoti, kas visgi yra tas menas? Bet mūsų menininkas, prilipęs prie alaus bokalo, nepaleidžia jo iš rankų, ir, galimai, jis dabar galvoja, kad tai ir yra menas. O kurti Lietuvą privalo MENININKAS. Ir joks Mefistofelio tarnas negali būti prileidžiamas į šią MENININKO KŪRYBOS LABORATORIJĄ, nes jo vieta už durų. Ir tai turi būti GELEŽINĖ TAISYKLĖ MENININKUI. Tik jis gali atgaivinti Lietuvos dvasią, o atsigavusi Lietuvos dvasia sutvarkys reikalus teisinga linkme.

Liepa       2015-01-11 10:23

Retai tokių ramių, išjaustų, atsakingai sukurtų straipsnių kaip kad šis gali perskaityti lietuviškoje žiniasklaidoje.//
Agresija, patyčios,akiplėšiškas melavimas įsitvirtinęs tiek valdžios ešelonuose, tiek žurnalistikoje: netgi vyksta tarpusavio lenktynės,-kas smarkiau įžeis,pažemins,ištrolins, parunkelins ar subambalins po kojom pasimaišiusį pirmą pasitaikiusį.//Susidaro toks įspūdis, jog daugumos žurnalistų honoraro dydis priklauso nuo viešumon ištransliuotos agresijos ir paniekos kiekio bei koncentracijos.// Jiems tai,beje, labai patinka, nes stengiasi iš peties. Tarpusavio konkurencija dažną tokį“stropuolį” privertė specializuotis:viena lietryčio darbininkė “gilinasi” į Venckų bei Kedžių šeimų tragediją; įsijautė tiek, kad vykdo medikų, socialinių darbuotojų, netgi teisėtvarkos pareigūnų darbą ir netrukus paskelbs galutinį bei neapskundžiamą nuosprendį.Teismų ir teisėjų Lietuvai greitu laiku nebereiks - žurnalistai nemažai sutaupys biudžetui.Aišku, po tokio"darbštumo” ant raudono kilimo kai Kas įsegs medalį.//
L.Jakimavičiaus paminėtam R.Kvietkevičiui užtektų vien antrosios pavardės prisistatant, nes gėlytėmis jo rašomi straipsniai tikrai nekvepia. Paskutiniojoje, pvz.,savo publikacijoje delfyje pastarasis atlieka psichiatro darbą:  nustatinėja, kurie šalies gyventojai normalūs, kurie ne. // Diagnozės kriterijus -“paciento” emocinė reakcija į euro.Išvados lakoniškos: jaunimas normalus, nes džiaugiasi naujomis monetomis, o štai garsiam filosofui A.Juozaičiui nepasisekė- “prašovė pro šalį”..//Bet čia dar nieko. Labiausiai “patiko” R.Sadausko straipsnis, kuriame svarstydamas, kam Lietuvoje gyventi, o kam išmirti, pasisavino paties Viešpaties Dievo vaidmenį...//
Panašiais žurnalistiniais’perliukais” su skaitytojais nuolat dalinasi kolegos N.Vasiliauskaitė, K.Jovaišas…//
Mielai prisijungiu prie tų, kurie dėkoja gerb.Liudvikui J. už puikias įžvalgas,sudėtingus tikrosios tiesos ieškojimus, atsakingumą ir pagarbą skaitytojui.Ačiū.//

pagarba Liudvikui.       2015-01-11 7:19

Jautria siela ir švaria sąžine Liudvikas puikiai jaučia kur yra gėris, kur yra blogis.
Pagal krikščionių mokslus - atskiria geras ir blogas dvasias.
Tai didelis menas - dar kartą - pagarba Liudvikui.
Tegu visi šventieji ir angelai saugo Liudviką.

Raigerdas Praniui        2015-01-11 2:23

Dėl Šėpos teatro lenkiu žemai galvą. Bet, matai, gerbiamas Prani, aš sprendžiu apie dalyką, stengdamasis pagauti visumą. Todėl aš gerai žinau, kad tikra komanda išlieka ilgą laiką ir tą dalyką dar labiau išplečia ir padaugina. Kur yra dabar Šėpos teatras, kurį pažiūrėjęs, aš tada jaučiau pasididžiavimo jausmą dėl mūsų tautos? Ar mes dabar kalbėsime tokiame lygmenuje, kaip toje jums žinomoje Švarco komedijoje “Paprastas stebuklas”, kur buvęs medžiotojas gyveno tik savo prisiminimais apie savo šlovingą praeitį? Kažkada tai buvo galima išgirsti ir R. Adomaičio tikrus žodžius viešai iš tribūnos. O dabar? Kur yra tie mokiniai? Kur yra tie studentai, kurie galėtų pakartoti tą Šėpos teatro fenomeną? Kodėl Lietuvą apėmė tas visuotinas neįgalumas? Todėl, kad mes turime STATISTUS scenoje, kurie bando vaidinti Hamletą, Otelo ir kitus herojus? Ar palyginsi tokius “Greitai” su Šėpos teatro humoru? Menininkas leido nesiskaityti su juo. Ir jie nesusijungė ir nepamatė, kas pradeda įtakoti šalies gyvenimą. O įtakoti pradėjo tie patys “proletarai širdyje”, tapę svarbiomis ypatomis, nes būtent jie pamėtėjo gerus pinigėlius žiniasklaidai. Menininkas nebijo prisiimti atsakomybės, o šitie jos bijo ir jos nepanėša. Menininkas nekuria Kreivų Veidrodžių Karalystės, nes jis juokiasi iš tokių veidrodžių dailidžių. O šitiems tai duok didžiausias krūvas pinigų, prašyk, maldauk, kad jie nekurtų Kreivų Veidrodžių Karalystės, bet jie vis vien kurs būtent Kreivų Veidrodžių Karalystę. O prieš Šėpos teatrą, pasikartosiu, tikrai žemai lenkiu galvą.

Pranis Raigerdui       2015-01-11 1:09

Ne tuo adresu, gerbiamasis. Liudvikas Jakimavičius, kai jūsų nė kvapo dar nebuvo užuosti, kūrė Šėpos teatrą ir leido pogrindinį mėnraštį “Sietynas”, nes jau tada buvo nuščiuvęs, matydamas, kaip kontora su partija prichvatizuoja Nepriklausomybę.

Raigerdas        2015-01-11 0:56

Manau, kad ponui Liudvikui Jakimavičiui nepatiks tai, apie ką aš parašysiu. Aišku, galima aimanuoti, kad tas politinis arklys eina ne į vagą, kad pas mus labai jau viskas blogai. Tvarkoje, yra blogai. Tai, kieno tai yra atsakomybė? Pagal Liudviko Jakimavičiaus straipsnį gaunasi:“Nuščiuvęs stebiu keistas reakcijas žiniasklaidoje: žurnalistų bendruomenės, politologų, publicistų ir politinių apžvalgininkų vengimą aiškintis, gilintis, kas vis dėlto yra nutikę su mūsų visuomene, iš kur kyla nepakantumas, nemeilė ir agresija kitokiam, kitaip besišypsančiam laisvam žmogui”. Kodėl jūs stebite nuščiuvęs dabar? Kodėl jūs nenuščiuvote prieš 15 metų? Ir kiek dar jūs būsite nuščiuvęs? Tai kieno tai yra atsakomybė? Aišku, politikų. Bet, jeigu jūs matote, kad jie yra bejėgiai, netgi moraliai bejėgiai, tai kieno tai yra atsakomybė? Menininkų. Tai vienintelė kategorija žmonių, kurie yra su liaudimi, nes jie yra jų tarpe, ir žino tas tikrąsias bėdas. Aš turiu omeny tikrus menininkus, o ne prisitaikėlius, ir ne pupyčių “meną”. Kas vis dėlto yra ta vedančioji jėga visuomenėje? Aišku, menininkai. Prisiminkite tą laikotarpį iki 1990 metų. Ir pažiūrėkite, kaip buvo pasielgta su menininkais. Prisiminkite tą lūžį, kada Abišala su Šleževičiumi “stabilizavo” Lietuvoje inteligentijos skurdinimą, o labiausiai tai menininkų. Jie vykdė Tarptautinio Valiutos Fondo “rekomendacijas”, kurių tikslas buvo išjungti inteligentiją iš valstybės valdymo ir kūrybos reikalų, nes reikėjo sukurti tokią situaciją, kad menininkas apie nieką negalvotų, o tik, kaip sukurti galą su galu. Ir tada žiniasklaida su “Lietuvos rytu” ir “Respublika” apsiskelbė, kad jie yra ta 4-oji valdžia, nors Konstitucijoje tokio dalyko nėra. VSD ir žiniasklaida (nes dalis jų dirbo VSD agentais) tapo įtakingiausia jėga valstybėje, kurie net sugebėjo Prezidentą nuversti. Kaip reikia įaudrinti visuomenę? Per žiniasklaidą. Pradėti brukti visuomenei įvairias realiai neegzistuojančias baimes, pseudokultūrą, pseudomeną, ko pasekoje, žmonės pradėjo bėgti iš tokios šalies. Ką jus skaitėte tada Lietuvos ryte: nusikaltimai, politikai, pinigai, seksas, kraujas ir apie tai, kad tas pasaulis, neva, yra beprotiškas, ir gelbėkis, kas kaip gali. Tai kodėl gerbiamas, Liudvikai Jakimavičiau, nuščiūvate tik dabar? Jūs nežinojote tada, kuo tai baigsis? Jūs nematėte, kad vedantieji muzikantai giriasi, kad jie jau išbandė narkotikus, nes dabar tokia mada? Kur visa tai veda? Pasižiūrėkite, ir jūs pamatysite, kad per 20 metų sukurta tik keletą neblogų dainų. Kur yra ta kinostudija, davusi tokį pluoštą puikių Lietuvos aktorių? Ponas Liudvikai Jakimavičiau, kam buvo perduotas tas VEDANTYSIS VISAI NACIJAI VAIDMUO? Jis buvo atimtas iš menininkų ir perduotas žiniasklaidai, politikams ir oligarchams. Ekonomika pradėjo tarnauti ne tautos kultūros kėlimui, o atskirų, “gudrių” politinių grupelių apetitams patenkinti. Ar jums teko matyti kada nors, koks kartais būna šitų OLIGARCHŲ skonis? Tai, jeigu jūs tai pamatysite, jūs bėgsite basas per laukus, per pievas, per miškus kaip nuo pačio baisiausio jums prisisapnavusio košmaro, nes patikėti, kad tokie dalykai įmanomi realybėje, tiesiog yra nepernešama. Kiekviename muzikiniame instrumente yra detalė, be kurios jis jau nebegroja taip, kaip jis gali groti. Ekonomika taip pat negali būti be būtinų komponentų. Visuomenė gali gyvuoti sėkmingai tik tada, kada ji turi bendrą ....... Turi būti VEDLIAI, tikri VEDLIAI. Politikų jūs neperauklėsite. O be vedlių tauta išsivaikšto, kaip tai įvyko su Graikija dar po 1-ojo pasaulinio karo. O išauginti menininką, jūs ptas žinote, kad tam reikia ne vienos kartos.

rusais nekvepia       2015-01-10 23:19

http://whois.domaintools.com/tiesos.lt

pedofilų provokacija nepasisekė

romos popiežius >> 0:00       2015-01-10 23:13

aš nusivylęs.
atėmei iš manęs žaislą.
ech, nebegalėsiu pasilinksminti.
dabar L. Slušnys suglaus ausis ir pabėgs.
o aš norėjau Linuko paklausit apie ... tolimus gražius laikus.
pvz. tarkim, apie kokius 1994 metus.
ak, kokie geri buvo laikai…
pamenu Linukas buvo tuomet jaunas, neišstorėjęs.
patraklus vaaikučiams.
a, ne Linuk?
jeigu nepabėgai dar, papasakok mums kaip tu išėjai į tarptautinius vandenis.
nesupranti apie kokius vandenis kalbu?
ai, nesikuklink.
nesikūprink.
matai, teko girdėti tokių nuomonių, kad tuo metu musyse rezidavo vienas toks JTO tūzas.
vaikučių reikalams, UNICEF atstovas, pameni?
tai va , sako negeri žmonės, kad tas atstovas vaikučius tikrai mylėjo.
tarptautiniu lygiu.tik iškreiptu būdu.
sklando tokios nuomonės.
faktų kaip visada nėra.
faktai ku-kū.
išvažiavo su ponu į užsienį.
bet liko ryšiai užmegzti su tarptautiniu vaikučių mylėtojų tinklu.
o dar sako, kad tu Linuti, jau tada visokiose vaikučių/jaunimo psichologinės “pagalbos” linijose , gelbėkit vaikus kontorose sukinėjaisi…
tai, va -pikti liežuviai mala negražią nuomonę- esą tu Linuti esi viena strateginių Garliavos bylų figūrėlių ir ne atlikėjo range, o tarp dirigentų.
jeigu gali, mesk akmenį į mano daržą atgal.
bet aš žinai koks -atgal mesiu tris.

Latas Palmaitis LetuiPui       2015-01-10 23:06

Apie “šviesius žmones” tik pacitavau Autorių ir tiek, taigi visai “tuo adresu”. O su kuo ir kur “šviesūs žmonės” eina nepastebėdami, kad pirmiausiai reikia blokuoti bankinio indėlio paslapties naikinjimą ir atšaukti visus “antiteroristinius” elektroninius sugalvojimus nuo pat Seime 2006 m. vienbaslsiai priimtos Europos Parlamento direktyvos 2006/24/EC dėl bankinių perlaidų, lankomų interneto svetainių ir lėktuvų bilietų kontrolės, įskaitant pačią tą direktyvą, apie kurią degeneratai net jau ir pamiršo, tai su tais “sąrašais” nėra apie ką ir šnekėti - vis tiek, kai jų “sujudinta banga kils ir įgaus sinenergijos”, čia jau bus elektroninis kriukis, nes ne Lietuva čia komanuoja ir ne “sąrašai”. Pravoslavai pasirodė protingesni už iškatalikintus bedievius.

Romos Popiežiui       2015-01-10 23:00

O jeigu čia Linas Slušnys, tai lyg ir jokių prieštaravimų aš neįžvelgčiau. Visiškai jo amplua. Ir toks minkštas suvaidintas mandagumas tarytum tarp kitko, šiaip pro šalį eidamas tarstelėjo nepagalvojęs ir tiek.
Linai, bet pažiūrėk, kokią mintį tu konotuoji? Taigi kontoros mintis, siekiant sunaikinti portalą, apkaltinus jį slaptu Maskvos veikimu.
Jei tau nuoširdžiai patiktų tai, kas portale skelbiama, niekados taip savo minties nekonotuotum, mėtydamas “pachabnas” aliuzijas ir užuominas.

romos popiežius linui ššššššššš       2015-01-10 22:49

ir aš pasirašinėju tikru vardu,
netiki?
ir dėl liežuvio mano klysti -ne vienšakis.
trišakis.
o kad retai rašai komentarus, va čia meluoji neraudonuodamas.
yra nemažai būdų atsekti kas kur kada rašo.
nuo banalaus IP iki sudėtingų lingvistinių vingrybių.
ką nori čia apgauti?
lengvatikių ieškai?
baik…

Linas S.       2015-01-10 22:36

Na tuomet apie šiandieną:
- pakomentavau (po gal mėnesio, gal dviejų ar trijų pertraukos tiesos.lt) http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/ausra-maldeikiene.-uz-lietuva-is-kurios-niekas-negintu
- tuomet ir pastebėjau, kad laikas neteisingas
- “įlindau” į naujausią straipsnį pažiūrėti (kuriame naujausi komentarai), ar neklystu
- čia ir pakomentavau “ne į temą”, dėl ko tikrai turiu atsiprašyti autoriaus gerb. Liudviko
Pasirašinėju, beje savo tikru vardu, skirtingai nuo isterikų su vienšakiu liežuviu.
Į sekantį s-s-sss pažadu neatsakyt smile

Linui s-s-sss       2015-01-10 22:14

skaitai nuolat, bet komentuoji labai retai.
jeigu parašai tiai tik išimtinai svarbiu reikalu ar kai į galvą šauna išskirtinai geniali mintis?
šiandien ir yra būtent tas atvejis?
Bet meldžiamasis, kažkaip tamsta painiojiesi meluodamas, a?
šiandien tavęs čia pilna po straipsniais.
čia kas -išminties ir genialumo bei šlapimo nelaikymo diena jusyse?
matai, kas negerai jūsų kontora dirba žiauriai nekūrybingai.
žmonės pas jus bukoki, dirbate štampais.
pabrėžtinai santūrus kontra komentaras -tiesiog klasika.
vyruti, tokių esame matę žinai kiek?
pundukais kievieno delfio kiekviename kampe po dešimt.
mesk šitą reikalą.
nepraeis.
ne tas atvejis ir ne ta vieta.

Kolegė       2015-01-10 22:10

Ačiū, brangus Liudvikai. Sąžiningai pasakei skaudžią tiesą. Kažkas su tėvyne atsitiko, kad 10 VU, VGTU studentų sadistiškai gali gatvėje nužudyti žmogų. O po to spaudoje jokios jų, jų tėvų atgailos, jokio vertinimo.

Letui P.       2015-01-10 22:00

Tamsta čia truputėlį ne tuo adresu savo komentarą pasiuntėte. Ne Jakimavičius sprendžia lustų ir biometrinių pasų klausimus. Beje ir ne tie šviesūs žmonės, kurie eina su Sąrašu į savivaldos rinkimus.
Pirma reikia viltis, kad ta šviesių žmonių sujudinta banga kiltų ir įgautų sinergijos, tuomet gal supurčius sistemą pavyktų spręsti ir lustų klausimus.

Linas S.       2015-01-10 21:48

Būtent, adminas turėtų laiką perstatyti serveryje. Ne tik (turbūt tuos, kurie vienu metu,pastebėjau, buvo “išlindę” su prorusiškais komentarais po dažnu straipsniu ir jų “mėgimu”?) blokuoti.
tiesos.lt skaitau nuolat. Komentuoju labai retai. “Saviškių” tarp komentatorių neturiu ir neturėjau.
O iš kur tiek neapykantos, jei ne paslaptis?

Letas Palmaitis       2015-01-10 21:45

“Šviesiausi Lietuvos žmonės” įsivaizduoja ateitį su nežinia kurios “valstybės” biometriniais pasais, bankinio indėlio paslapties likvidavimu ir nepergyvena dėl bankinių ir mobilaus ryšio duomenų suvedimo į vieną lustą prieš pat atsiskaitymo grynaisiais panaikinimą. Juk taip patogu ir naudinga! Todėl apie kitką čia beprasmiška kalbėti.

Linui Sssssss       2015-01-10 21:32

Na, nešnypšk, įtrauk dvišaką liežuvį.
Ar laike esmė?
Nebeturi prie ko prisikabinti, ar žaizdas laižaisi?
Juk taviškius neblogai pratrynė Adminas, a ne?

Dėkui,       2015-01-10 21:23

skaudus ir išmintingas komentaras. Dėkui autoriui. Ir V. Kavolio klausimas skamba neįtikėtinai aktualiai.

Linas S.       2015-01-10 21:19

O tiesos.lt portalas, kodėl “gyvena” Maskvos laiku? smile

Trupmenas       2015-01-10 20:53

Tokią kartą ugdo kalbos iš Daukanto aikštės ir balkonėlio, pozavimai ant tanko arba su ginklu į tave nukreiptu, ką daro Matrioška ir net pupuliukas Gabriukas. Reikia kirst per nagus, kol dar ne vėlu.
Žiūrėkit, mes iki smulkmenų žinome, kas ten Paryžiuje šaudė žmones. Vardus pavardes, biografijas, nors ten irgi vyksta ir ikiteisminiai tyrimai, ir galioja nekaltumo prezumpcija.
Kas čia per šalis, kuri ne viešumo siekia, o žmogžudžius pridengti, slapstyti. pasakykit, man, kiek jų dabar sėdi ir laukia teismo? Kas žinot? Kur tokia informacija prasisunkė?
Greičiausiai sėdi tik vienas? O kur kiti, gal Londone, gal Tailande?
Plika akim matyti, kaip norima pupuliukus iš bėdos ištraukti.

Juozapas       2015-01-10 20:51

Aš prieš šlamšto rodymą televizijose.
Televzorius kaip toks nėra blogas daiktas.
Štai mano vaikai užaugo žiūrėdami Discovery, History ir Animal planet kanalus.
Nuo tokių laidų nebunkama.
Draudimai gimdo kontrabandą.
Norinčių mėgautis kraujo klanais ir nuogaų p_pų kratymu bubo ir bus.
Tegul kas nori pasidžiaugia, kam drausti.
Antraip žiūrės pogrindyje.
Aš siūlyčiau labai paprastą receptą - visą mordabojų, popsą lėkštą kičą grūsti į specializuotus kanalus kurie būtų mokami.
Kuo bukesnė produkcija -tuo brangiau moki už personalinę teisę būti bukinamu.
Skaitmeninės televizijos laikais koduoti/licenzijuoti kanalus yra lengviau nei du pirštus apčiurkš.
Taigi, nori mėgautis zvonkių-kačių kniaukimu, mokėk.
Nori žiūrėti juročkos blevyzgų/šok/vok sumanimi “projektą  -trauk pinigą iš kišenės.
Patinka lavonai ir manjakai? Mokėk.
Maža to. kuriantiems tokią produkciją prodiuseriams mokesčiai 2X didesni.
Jeigu nepadeda -3X didesni.
Gaminti ir platinti šūdą turi neapsimokėti.
viskas.
Daugiau nereikia nieko.
O va gerai, išliekančią vertę turinčiai produkcijai privalo būti PVM lengvatos, o itin aukštai prabai 0 proc PVM ir 2X mažesni mokesčiai.
Kriminalinai žinių reportažai iki 21:30 turi būti gerokai lakoniškesni, terminologija sušvelninta, siužetai netinkami žiūrėti nepilnamečiams nerodomi.
Pilna kriminalinių naujienų versija būtų rodoma tik vaikams nuėjus miegoti.
Ir t.t ir pan.

 

pasiūlymas dėl Dobrovolskio       2015-01-10 20:28

gera priežastis pasiūlyti uždrausti smurtinius filmus. O juk juos rodo kas vakaraą pačiu geriausiu laiku. Argi ne šie filmai ir išugdė kartą,kuriai irgi norisi būti tokiais “krūtais”,kaip Holivudo filmuose ar prastuose burliokiškuose rusų serialuose.

vahesusmarija       2015-01-10 20:21

negąsdinkit mūsų, pons Liuvikai.

ačiū Dievui už tiesos.lt portalą       2015-01-10 20:20

kol kas geriausias, švariausias portalas Lietuvoje.
Pagarba !!

Trupmenas       2015-01-10 19:55

Dievas niekados neveikia per velnią. Užsivožk grabo dangčiu su tais savo pedofilais.

Dievas per velnią veikia       2015-01-10 19:44

velnias paviešino pedofilus.
pedofilijos skandalas pažadino Liudviką Jakimavičių ieškoti teisybės.

Juozapas---Liudvikui       2015-01-10 19:07

Puikus tekstas. Sveikinu.
Šį tekstą laikyčiau dalimi “A”.
Būtų smagu jeigu Tamsta parašytum ir “B” dalį, (tikiuosi, kad jau rašai).
Reikia aiškiai nupasakoti kokios ir kieno technologisjos augina lietuviakalbius “našistus”.
Man asmeniškai tų “jungendų” gamybos receptas yra aiškus kaip ir aiškūs provizpriai.
Receptūra ne firminė.
Pasiskolinta iš Ordos car-fiurerio.
O provizorių turime visą kohortą kuri panaši į matriošką -atidarai vieną viduje randi kitą.
Matrioškos savo dydžiais varijuoja nuo muravjovkos rūmų fasado iki pusiau ex-koncervjaunuolio Mantuko Adomėno pašiūrės.
Visą tą velnio mikstūrą nuolat kursto ir maišo delfių, alfų ir tele-debilovizijos maišyklės isterija.
O tos kakafonijos garsiakalbio laidas driekiasi į Balkonėlį.
Tai va, manau pats metas apžvelgti visa šį reikalą suvedant visus galus ten kur priklauso.
O šiaip, straipsnis yra puikus.
Inspiruojantis mąstymui.
Va, vien man kiek visokių minčių kilo.
:
Labai didelis Post Scriptum:
Šiame kontekste itin reikšmingu laikau tą  Lietuvos Sąrašo Programos dalį, kurioje kalbama apie informacinės blokados pralaužimą atkuriant visuomeninės žinaisklaidos, (t.y. piliečių nuomonių skleidimo)  tinklus Vilniuje ir taip sukuriant Laisvo žodžio (laisvo nuo propagandos ir valdžios aptarnavimo) grįžimo į viešąją erdvę precedentą, placdarmą visam kraštui.

Rūpintojėlio       2015-01-10 18:59

akys.Tokios akys yra neįkainojamos.Jos retenybė.Tėvų akys.Tik tokios akys rodo,kur eiti ir galima pasitikėti.

Tikslu       2015-01-10 18:50

Gyvas priekaištas.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.