Analizė ir vertinimai

Liudvikas Jakimavičius. Dingę (diskusijos tęsinys)

Tiesos.lt redakcija   2015 m. gegužės 20 d. 0:56

134     

    

Liudvikas Jakimavičius. Dingę (diskusijos tęsinys)

Moderuodamas diskusiją vakar užsiminiau, kad tęsiniui mėginsime panarstyti Garliavos dramos, tragedijos, ar trilerio (kaip norit, taip vadinkit) siužeto segmentus, kuriuose vienaip ar kitaip dalyvavo pirmojo plano personažas Andrius Ūsas. Dar sykį permetęs akimis Jūsų pasisakymus ir pastabas matau du pageidavimus, kuria linkme galėtume kreipti savo svarstymus. Komentatorius Juozapas siūlo mažiau knaisiotis po detales, kurios greitai gali diskutantams pabosti ir atvėsinti diskusijos įkarštį. Jis kviečia mane ir diskusijos dalyvius mėginti apibendrinti tai, kas pasakyta, ir svarstyti, ką su tuo žinojimu galėtume daryti toliau. Mano galva, geriausiu atveju esame pasistūmėję tik iki dramos pirmojo veiksmo vidurio, gal kiek ir tolėliau. Nepaliesta daugybė temų.

Dauguma pasisakiusiųjų atmeta versiją, kad Garliavos istoriją žanriniu požiūriu galima būtų įsprausti vien į šeimyninės dramos rėmus. Pagrindinis siužetas, kokį mums pametėja žiniasklaida ir teisėsaugos skalsios interpretacijos, netenkina visuomenės. Didžioji dalis diskutantų linkę manyti, kad reikalą turime su plataus masto avantiūra, aštuonkoju, čiuptuvais apraizgiusiu valstybės teisines institucijas, žiniasklaidą, tad ir valstybę. Esama ir įtarimų, kad to aštuonkojo galva ir didžioji kūno dalis visai ne Lietuvoje. Seimo nario Vitalijaus Gailiaus pavartotas ir neužginčytas terminas kad mūsų slaptosios tarnybos veikia kaip „nusikaltėlių gauja“, matyt, nė kiek nėra perdėtas. Klausimas, ar jie kuria siužetus, o gal yra tik nuolankūs įsakymų vykdytojai. Pacituosiu vieną, mano galva, stiprų diskusijos komentarą:

Vaidas7       2015-05-13 11:53

Dar apie V. Milinį. Labai sunku rasti stiprių argumentų ar pasidaryti kažkokią analizę, nes nėra jokios prieinamos informacijos - tik ta, kuri skelbiama viešai. Bet šitoj vietoj reikia tiesiog įjungti kritišką mąstymą ir palyginti panašius įvykius, kurie įvyko tuo pačiu laikmečiu. Bandau prisiminti panašų įvykį, kai mieste (ir ne tik) savo automobilyje randamas į galvą (profesionalai, kad nužudyti, o ne dėl kitų priežasčių) nušautas jaunuolis. Kaip paaiškėja vėliau, nepriklausantis jokiai rimtesnei gaujai, žodžiu, ne šventasis, bet ir ne rimtas banditas, kurie tarpusavyje šaudosi. Labai retas įvykis šiandieninėje Lietuvoje - todėl iškart savaime prašosi milžiniško žiniasklaidos ir teisėtvarkos dėmesio. Panašios akiplėšiškos žmogžudystės paprastai iššaukia teisėtvarkos isteriją - visokios operacijos “skydas”, kai blokuojamas įvykio vietos perimetras, visi kriminalistai metami į darbą bet kokiais būdais aiškintis kas čia atsitiko ir tt. Paprastai išsiaiškinama per porą dienų ar savaitę ir visuomenei pateikiami atsakymai. 

Po šitos žmogžudystės - tyla iš profesionalų ir makaronų kabinimas iš “massmedijos”. Taip niekas juk ir nepaaiškėjo, o žmogžudystė labai įžūli Lietuvėlės kontekste. Ar V. Milinis dalyvavo šitoje istorijoje iki Furmanavičiaus nužudymo - sunku pasakyti, bet aš visiškai neabejoju, kad jo nužudymą kažkokiu tikslu organizavo tie patys asmenys, kurie organizavo ir Furmanavičiaus, Naruševičienės, Kedžio, Ūso, o galimai ir Pociūno žmogžudystes (čia tik tiek, kiek pateko į žiniasklaidą). Įrodymų nėra surinkta, nes visos bylos specialiai marintos, nusikalstamai netirtos. Bet nereikia būti kriminalistu, kad visose šitose žmogžudystėse pamatyti tą patį braižą ir pajusti senojo KGB kvapelį (dėl metodų). Man asmeniškai susidaro toks įspūdis, kad Lietuvoje yra tokia grupė žmonių, kurie gali legaliai žudyti ir jiems prieš nieką dėl to atsiskaityti nereikia.

Nuo savęs norėčiau pridurti – ne tik „legaliai žudyti“, bet ir valstybiniu lygiu strateguoti tolesnes nusikaltimų grandines, manipuliuoti visuomene, klaidinti ją, veikti per visą informacinio lauko plotą, savo nusikalstamais tikslais falsifikuoti tikrovę.

Jų veikimo metodai brutalūs, šiurkštūs ir nenuspėjami. Jie mato, kad įbauginimo taktika suveikia.

Šiame diskusijos kėlinuke pamėginkime pasiaiškinti apie Garliavos istorijoje kitus dingusius. Ne tik fizine prasme – nužudytus: V. Naruševičienę, D. Kedį, A. Ūsą, bet ir galimai nužudytus, iš scenos patrauktus bei nutildytus ar parodymus keitusius liudininkus, taip pat radikaliai savo nuostatų ir įsitikinimų išsižadėjusius trilerio dalyvius.

Pamėginkime, sutramdę emocijų karštį, pasiaiškinti, kokie vidiniai ar išoriniai motyvai galėjo lemti, kad kai kurios žiniasklaidos priemonės ir žmonės, stovėję visai šalia įvykių epicentro, kažkuriuo momentu staiga nutilo, tapo arba indiferentais, kai kas – net aršiais kitos fronto pusės kovotojais ir ginklanešiais? Kokį vaidmenį šioje istorijoje vaidino žiniasklaida ir žurnalistai?

Taigi, pirmyn.

Diskusijos moderatorius Liudvikas Jakimavičius.

P.S. Diskusijos pradžią „Kas ir kur slepia Garliavos trilerio scenaristus?“ skaitykite ČIA.

P. P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

pardon       2015-05-25 23:42

“didmenu”

nelietuvos antisorososui       2015-05-25 23:41

prasibegai ir pabarstei po visais straipsniais, samdiny? Bet uz “dodmenu” pabarstyma turbut maziau ir moka, ka?

Lietuvos Sorososams        2015-05-25 22:40

Oho, partijos “Lietuvos Sorososai” nariai tarpusavyje susipliekė. Ai kaip gražu. O kad duoda viens kitam į skūrą, net kudlos į visas šalis laksto. Sakiau, kad iš sorošų naujo vėjo projekto “Naglas Kuolas Pūtys” nieko nebus, taip ir įvyko, o cha-cha-cha.

N.Puteikiui kaltinimai seksualiniu priekabiavimu?        2015-05-24 20:33
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
apie rublinius tituškus       2015-05-22 21:18

Tai rubliniai tituškai tada intensyviai ir agresyviai palaikė “nekaltą motiną” laužyta lietuvių kalba dar iš senojo biuro Sank Peterburge,kuriame kaip tik universitete baltistikos katedra yra.Ypač naktimis.Nes paskui,kai jie vėl taip pat masiškai pasirodė per Maidaną,VSD vadovas G.Grina net LTV eteryje ragino pilietiškus lietuvius duoti atkirtį jiems,“antivioletinių patriotų” beveik nebuvo likę komentaruose.Ką dabar rubliniai tituškai rašinėja šia tema-visiškai nebesvarbu,nes jiems bet koks “kabliukas” dabar yra geras,toks jų darbas ir šūkis “mano priešo priešas yra mano draugas”.Juokingiausia,kad aistringiausieji konjaunuoliai,dorai net nepamenantys įvykių pradžios,yra visiškai dezorientuoti ir pliekiasi su buvusiais bendražygiais.Ir tame jau nemaža Lubiankos intrigantų pergalė.

> atkreipčiau dėmesį       2015-05-22 17:26

Rusijos reakciją stebėk skaitydamas masės Rusijos ideologinių tituškų - rublinių komentatorių komentarus, o ne kokius tai oficialius pranešimus. Per visą savo istoriją Rusija skelbė vieną, o darė visai kitą.

Šlykštu ir klaiku       2015-05-22 17:23

kad Grybauskaitė iki šiol vis dengia žmogžudžių gaujos vadę Venckienę. Ar gali būti kalbos apie tokios super korumpuotos veikėjos karjerą ES ar JT???

atkreipčiau dėmesį       2015-05-21 12:53

Labai daug ką pasako Rusijos laikysena šioje istorijoje. O ta laikysena buvo labai skeptiška.Pamenu,lenta.ru ironiškai rašė apie “violetinius” jau po pirmųjų permainų redakcijoje 2011m.,berods,dar truputis tai šen,tai ten buvo.Rusija prikaišiodavo Lietuvai tada iš piršto čiulptas nesąmones visokias,skelbė pieno,dešros karus,bet tylėjo apie vykstantį atvirą susidorojimą.Būtų “violetiniai” Rusijos projektas,tai pusė Garliavos būtų apstatyta propagandinių Rusijos TV televizijų furgonais,kaip Kryme ir Rytų Ukrainoje dabar.Turėjo nepriekaištingą,idealią progą,bet užsispyrusiai ja nesinaudojo.KODĖL? Manyčiau,tai-vienas iš kertinių klausimų visoje šioje istorijoje.
Į pabaigą Garliavos įvykius bandė aprašinėti virtuvinė ir išvietinė rusiška Lietuvos spauda,visokie “Obzor” ir “Litovskij kurjer”,lyg ir kūrė įspūdį,kad palaiko Venckienę,tačiau tą darė sau būdingu stiliumi-kūrė lygiagrečią tikrovę tarsi žiūrėdami į įvykius iš “tamsiosios” Mėnulio pusės.
Na ir prorusiška retorika garsėję Lietuvos politikai pirmieji puolė taršyti Venskienę įdūkę:Prunskienė,Veselka,Paulauskas,socialdemokratai,Darbo partijos planktonas komentaruose ir socialiniuose tinkluose spėjo pasižymėti labai aršia “antivioletine” retorika,Pakso aplinkos įtakingieji ir kt.Konservatoriai rimčiau Venckienės griebėsi tik po nuotaikų kaitos Daukanto aikštėje,o ypač jau po pačio Garliavos šturmo ir gretimų gyvenviečių apsiausties.Po jų jau sekė visokie butaforiniai projektai,tokie kaip Paleckio “Frontas”,nors jų “profesinis” konkurentas Jurijus Subotinas jau lenkė juos ir net į “Žinių radiją” skambinėjo kaip klausytojas,reikalaudamas grąžinti vaiką “nekaltai mamai”.Ūso tėvas maždaug tuo pat metu skambinėdavo kaip klausytojas padėkoti ar tai Slušniui,ar Lavastei.Bet tai tik detalės.
Vienu žodžiu,prieš Venckienę buvo sukeltas visas politinis elitas ir net visokie egzotiški ir marginalūs kvazijudėjimai su politiniu ar bet kokiu idėjiniu atspalviu.Net kai kurie psichiniais ligoniais laikyti veikėjai spėjo atsiskleisti kaip etatiniai specialiųjų tarnybų provokatoriai.

autoriui       2015-05-21 12:51

Islaisvinant pagrobtus ikaitus, beveik visada naudojamas smuras, kartais pagrobejai ir nusaunami. Faktiskai, geguzes 17 ryta, mergaite buvo paimta ikaitu kruvos svetimu zmoniu ir apsupta fanatiku, primenanciu religine sekta. I kitus klausimus atsakyta desimtis kartu, skaitykit teismu sprendimus, o ne Kedziu interpretacijas.

>9:20       2015-05-21 10:32

Pritari s.m., o mąstai priešingai. Pirma geriau įsiskaityk komentarus, o jau tada rašyk.

to 11:54       2015-05-21 9:28

Jojo 14 nusikaltimu N.Venckienei pareiksta ,betsako ,kad rengti ekstradicija nera pagrindo..Tai ar nejuokinga?

to .> s.m.-ui        2015-05-21 9:20

Aš nesu s.m. Bet pritariu s.m. pastebėjimui, kad trinami tik tie komentatoriai, kurie remia Puteikį, o tie kurie dergiasi ne tik ant Puteikio, bet apskritai kurie siūlo oponuoti valdžiai dalyvaujant rinkimuose, tie paliekami. Tie, kurie agituoja Lietuvos sąrašą neiti į rinkimus, šiame portale yra gerbiami. Kodėl portalas tiesos.lt taip daro? Galėtų redakcija išdėstyti savo poziciją viešai.

.> s.m.-ui       2015-05-21 7:56

Kažkodėl nesistebiu, kad anksčiau garbinę Puteikį, bet staiga pakeitę nuomonę individai, mato tik tą, ką nori matyti.
Prasikrapštyk akis brangusis, gal tada pamatysi, kiek persivertėliškų, ne į temą komentarų prieš Puteikį po šiuo straipsnių prirašinėta.
Keisčiausiai, kad būtent tik jie nėra trinami. Tai per kurią vietą šis portalas tau primeną tavo sudarkytus ekspertus?

s.m.       2015-05-21 2:48

apniko bjauri nuojauta, kad “tiesos.lt” palengva “ekspertėja”...
Duokdie, kad klysčiau.
Kažkokia velniava verda po kiekvienu straipsniu, neatrinksi, kur Puteikio užtarėjai piarina ne laiku ir ne į temą, o kur komitetiniai tyčia verda marmalą, gal norėdami anam padėti, o gal atvirkščiai pakenkti, o gal atbaidyti šitomis nesąmonėmis skaitytojus nuo suvulgarinto niekalais portalo, kaip tą savo laiku nesunkiai padarė su LL…

zzz       2015-05-20 22:47

Pirmą žvilgsnį metus atrodytų, kad komentatoriai apsėsti patalogiška neapykanta Puteikiui. Bet jie darbą dirbą. Visai kaip pirmaisiais nepriklausomybės metais.

plepeikio fanams       2015-05-20 19:12

Plepeikio mylėtojams, kuriems patinka jo nuolatinė savireklama vietoj realių darbų: gal galėtumėte su portalo skaitytojais pasidalinti fotografijų galerija “Bereklamosnegalintis Gegužės 17-osios akcijose”. Ir būkite geri ir atrinkite meniškiausias fotografijas,  kuriose būtų atvaizduotas dailutis mūsų Naglis, kaip iš akmens iškaltas, amžinybei ir permanentiniams rinkimams skirtas, kad visi kartu surengtume kitą Gegužės 17-ąją aikštėje tokių fotografijų parodą - vernisažą kukliu pavadinimu “Puteikis PLIUS Gegužės 17-oji”. Tai būtų jūsų altruistinis indėlis į bendrą reikalą pliusistams imant 71 vietą būsimuose Seimo rinkimuose.

Liudvikas paskutiniam komentatoriui       2015-05-20 18:05

Gal turite dar ką pridurti? Tai ką pasakėte, kažkodėl neveikia.

Jak. žodžiai ir darbai....       2015-05-20 15:43

Jakimvičius, Vasinauskaitė ir Ko žlugdo LS partiją.
Į juos panašūs grafomanai siekia, kad Lietuvoje nebūtų alternatyvos ,,lovio” partijoms.
Jie ( Jakim. , Vas. ir Ko ) pila srautus gražių žodžių naivuoliams , o realybėje siekia ,kad LS netaptų partija…
Tik bukagalviai gali nesuprasti, kad panašūs narciziški ir grafomanijos apimti asmenys yra reikalingi sistemai kaip oras…

Balys       2015-05-20 13:56

Diskusija šia tema labai reikalinga.Ačiū Liudvikui už iniciatyvą ir drąsą.Į ką atkreipčiau dėmesį- pokalbiai buvo intensyviai stengiamasi nukreipti į pievas,nes kabinėjamasi prie diskusijos dalyvių personalijų.

internauts, dėl 15min "atsinaujinimo"       2015-05-20 12:25

išvarant “komjaunuolį” Valatką. Kuris į 15min buvo Snoro skandalo iš Snoro laikrasčio Lrytas.
.
Vėlgi, galima kišt nosį į smėlį ir galvot, kad 15min lietuviškas laikraštis.
Tik finansuojamas Norvegijoj registruotos Schibsted Media Group medijos korporacijos turinčios savo padalinius 30 šalių, taip pat Baltarusijoje.
Laikrasčio direktorius Tomas Balžekas tikina, kad finansuotojai nenurodinėja ką rašyti.
Tačiau vienas Schibsted Media Group invetitorių Blommenholm Industrier aikina, kad turi visiškai aiškius tikslus. Geri jie ar blogi, ne man spręsti, bet skaidriai nurodyti tik tredždalis šios korporacijos investuotojų. O ten kur neskaidrumas, ten gali kvepėti ofšorais, o šie mafija. Taip kad reikia būtinai reikalaut TRANSPIERANCY INTERNACIONAL sklebti visų mūsų žiniasklaidos ir kitų kompanijų tikruosius savininkus.
Nes kieno rogėse sėdi, to ir giesmę giedi.
,
Bet iš tiesų, tai turiu kuo užsiimti ir be klaidų taisymo portaluose. Lžinios mane jau senai užblokavo. Tai gal leisiu pailsėti nuo savęs ir jums. Teiskit, kalkit ką norit prie kryžiaus, bet nepamirškit ir gyvenimo dėsnio: KĄ PASĖSI, TĄ IR PJAUSI. Dėl to ir Biblijoj liepiama nekeršyti patiems, palikti tai Dievui. Nors jis nekeršija tiesiogiai. Keršija tik Jo įkurtas įstatymas, priežasties-pasekmės dėsnis. Sėkmės.

ten       2015-05-20 9:15

tokia galybe, kad net patys arsiausi atsitrauke, o ir musu biciuliu vaidmuo sunkiai suvokiamas

internauts        2015-05-20 7:41

matau, kad mažai kas įsigilino į mano komentarus apie Norvegijos NVO kišimąsi į mūsų VRM reikalus. Reikėtų išsamesnio tyrimo apie tai - kokią teisę kitos šalies, net nepriklausančios Europos sąjungai, tik Šengenui,  Nevyriausybinė organizacija turi pinigais remti kokius tai mūsų Policijos veiksmus? Kad ir kontrabandos pretekstu. Su Šengenu yra ir Rusija sutartį pasirašiusi… tik po Krymo okupacijos laisvos kelionės kai kuriems valdininkams pristabdytos.
Gal teisininkas Stancikas galėtų tuo pasidomėti? Gaila, kad neturim tiriančiosios žurnalistikos.

>trolildai       2015-05-20 6:36

Mes nesivadovaujame - duoda - imk - muša - bėk. 
Mums duoda - imam - muša - duodam atgal.

Tarabilda       2015-05-19 23:03

Nesuprantu, ko jūs kišat vis tą Puteikį ir tuos komentarus apie Puteikį prie visų straipsnių. Gal galite vieną kartą apsiraminti. Niekam neįdomus tas Puteikis, natmesčiau, kad norėdamas dėmesio pats tuos komentarus ir organizuoja. Turi savo kelias FB paskyras, tegul ten ir diskutuoja apie save Piratas su savo jūrininkais, bet ne… Rusai turi gerą patarlę “Niezvannyj gostj xuže tatarina”. Atsiprašau totorių, su kuriais dabar solidarizuojuosi už rusišką bjaurastį.

tiesa?       2015-05-19 22:29

Komentarai, kurie yra nukreipti prieš Puteikį yra laikomi normaliais, į temą ir portalo savininkų manymu atitinka Tiesos nuostatoms. Tačiau komentarai už Puteikį yra laikomi užgauliais, ne į temą ir tuoj pat yra trinami.

Tegu bus pagarbintas       2015-05-19 21:47

Perskaičiau Juozapo komentarą ir staiga prisiminiau kažkieno išliaupsintą, (negali atmesti, jog tai jo paties darbas) Juozapo personažą. Leisiu sau jį pakartoti - manau jis kaip tik labai dera prie šiandieninio.
” Juozapo personažas meistriškai sukasi komentarų erdvėse: ir turinys yra, ir forma su savo stiliumi, turtingas žodynas, sklandus dėstymas, taiklūs palyginimai ir liaudiški priežodžiai, saikinga satyra, gebėjimas pajusti straipsnio prasminį bei emocinį krūvį, gebėjimas pateikti savo asmeninį vertinimą, pagarba kolegoms komentatoriams”.
Nuo savęs dar pasakysi: tai individas žinantis kada nerti į krūmus ir sugebantis reikiamu momentu iš jų išlysti.

O - pa       2015-05-19 21:14

Pamaniau Juozapėliui kažkas nutiko, prapuolė nei iš šio, nei iš to - lyg būtų skradžiai žemę prasmegęs - jau pergyventi pradėjau. Štai tau kad nori, pasirodo sveikas gyvas. Negražu taip žmones gąsdinti. Gal kur Juozapėli, išvykęs buvai, ar nelaimė kokia nutiko?
Iš kitos pusės kyla mintis - o iš kur apie tuos niekadėjus “trolius” sužinojai, jei jų komentarai seniai ištrinti?
Tai pasirodo niekur išvykęs nebuvai - tik akylai iš už krūmų stebėjai, kai kiti pilietiškumą akcijose demonstravo.

Juozapas       2015-05-19 19:16

Sveiki gyvi.
Hamm, tikrai - daug straipsnių viena tema kiek išsklaidė komentatorių dėmesį.
Bet tarp nuolat išlendančių piktybinių trolių “komentarų” ir tradiciškai palaikančių Tiesos paieškas komentatorių  galima buvo atrasti daug tikrai įdomių minčių.
Per visus Bylos epopėjos metus gerokai kokybiškai aukštyn pasistūmėjo byla besidominčių piliečių suvokimas apie tikrąsias šio rezonansinio įvykio priežastis. Tas džiugina. Reiškia tikrai nebus atsitraukta, nebus pamiršta.
.
Liudvikui—-
Sveiks, Bičiuli.
Pasakysiu- bergždia apeliuoti į trolio geranoriškumą rasti argumentų.
Jam, samdiniui, tokie dalykai nerūpi.
Kadangi labai nepatogi režimui tema aktyviai sukasi portale jau ištisą savaitę, kadangi pasirodė daug nepatogių režimui pamąstymų ir versijų- klaniniai tiesiog paleido nuo lenciūgo papildomą sutrių kelti sumaišti ir sėti destrukciją.
Neverta to žiobaro klausti ar jis tiki. Jam nerūpi įrodymai.
Tad apie jokį trolio tikėjimą bent kažkuo negali būti net kalbos.
Tuščia to smirdžiaus.
Adminas išdezinfekuos tą bjaurastį.
.
Ir dar.
Nuo savęs - provakatorėliui.
(Tam kuriam šikynė niežti ar peršti nenurimstamai bandant mane provokuoti.)
Pone, veltui stengiesi.
Nesiruošiu gaišti savo laiko ir eikvoti skaitytojų kantrybę leidžiantis į ilgalaikius debatus su kažkokiu pratrydusiu pusgalviu.
Man neįdomu.
.
Kolegos ir skaitytojams noriu dar kartą priminti, kad aš , t.y.  “Juozapas”
NIEKADA nekopijuoju ir ne dauginu savo paties komentarų.
Aš niekada nemaketuoju iš savo senų komentarų naujų lipdydamas iš vienur /kitur po sakinį.
.
Kažkada praktiškai vienas rašiau “stulpeliu”, kiekvieną sakinį pradedant iš naujos eilutės.
.
Pastraipuojant skaitytojui yra patogiau skaityti, suvokti tekstą, pajusti rašančiojo emocijas.
Nes aklinos paklodės a la pikasius ar raigerdas, tiesiog užknisa.
Bet, šiandien suvokusių elementarią išmintį jog skaitytojo akis reikia gerbti - tokių susivokusių yra tikrai pakankamai daug.
Labai kvaila bandyti priskirti panašiai parašytus/supastraipuotus komentarus išimtinai “Juozapui”.
Net šnekamosios kalbos stilistika- net ir ta nėra “Juozapo” užpatentuota.
.
Tačiau vienas ryškiai išsiskiriantis dalykas nelieka nepastebėtas:
Kažkodėl. pono Puteikio fanai/parankinai jau gana ilgas laikas vykdo savotišką veiklą: yra kopijuojami p. Puteikį pašiepiantys ar kitaip negatyviai apie tą veikėją atsiliepiančių piliečių komentarai ir nuolat , (kartais kažką pakeičiant tekste) platinami, tiražuojami.
Klausimas- kam tas daroma?
Mano atsakymas yra vienareikšmiškas- tai manipuliacija.
Kuriamas nuskriausto, ujamo “geriečio” įvaizdis.
Gal tamsesni žmogeliai užkibs ir balsuos iš gailesčio.
Eilinė juodoji rinkiminė technologija.
Tikrai labai apgailėtina.


Liudvikas       2015-05-19 18:25

Tam, kuris į mane kreipiasi. Atsakykite pats sau, ar vieno žmogaus jėgoms yra išlaikyti pusiausvyrą, kai esi iš visų pusių taršomas žiniasklaidos ir teisėsaugos, kai bet kokios pastangos ieškoti teisybės teismuose apsukamos prieš tave, kai esi šmeižiamas (kaip darote ir jūs, kalbėdamas apie dirbtines ašaras ir dresuojamą vaiką). Į kokią “didžiumą klausimų jūs tada teisėsaugai atsakysite” ir į “kokią didžiumą” ji mums atsakė?Ar kad Ūsas nuskendo balutėje, Kedys paspringo, kad mergaitės atmintis ištrinta, kad smurtas prieš vaiką šturmo metu nebuvo naudotas?
Susimildamas komentatoriau, jūs mums atsakykite bent į vieną klausimą, ar tikite tuo, ką čia pats parašėte ?

autoriui       2015-05-19 18:04

Venckiene savo priesus apipylusi etiketemis pedofilai, tikejosi, kad teisesaugai pakanka jos dirbtiniu asaromu ir dresiruojamo vaiko, deja tiesa pasirode kitokia. Ir jei teisesauga atsako i didziuma dali klausimu, tai Venckiene nesugebejo atsakyti i didziuma, dazniausias atsakymas budavo - taigi patys matot.

įdomu       2015-05-19 14:40

Na iš ties pasidarė aktualus klausimas,-Venckienė slepiasi nuo prokuratūros,ar prokuratūra nuo Venckienės?

Emilijai       2015-05-19 13:57

Juozapas perskaitęs tavo komentarą, tik garsiai pažvengė, ir pagalvojo: gerai, kad dar likę tokių Emilijų - ką gi, galiu ir toliau juos maustyti.

Beta Pasiūlymui       2015-05-19 13:53

Po Irenos Vasinauskaitės straipsniu buvo toks komentaras”

“Povilas Urbšys     2015-05-4 7:42

PATVIRTINU:

Jei visuomeninis reporteris Vladas Vaitiekaitis manęs paklaustų:
Ar eičiau su Nagliu Puteikiu į žvalgybą ?

Atsakyčiau:
Ne, nes šis veikėjas šaudo į nugarą.

PS.: Reporteriui galėčiau pagrįsti šį teiginį.

Pagarbiai visiems
Povilas”
Tai sakau, gal pradžiai reikėtų kreiptis į visuomeninį reporterį Vladą Vaitiekaitį, kad tas parašytų Povilo Urbšio patvirtinti savo teiginį.
O tai nei šis nei tas- Seimo narys siūlosi, o niekas nieko nedaro.
Tuo pačiu galima ir tamstos prašymą pridėti.

Pasiūlymas       2015-05-19 12:52

Siūlau kuo greičiau kreiptis į gerb.Seimo narį P.Urbšį, kad jis kuo greičiau steigtų partiją ir būtinai dalyvautų seimo rinkimuose suvienydamas visus antisisteminininkus.

Demokratija pagal "Tie-sos"       2015-05-19 12:50

Pastebėjau - komentarai, kurie prieš Puteikį laikomi ne neužgauliais, į temą ir atitinka Tiesos nuostatoms, bet komentarai ne už “šventą” Juozapą yra užgaulūs, ne į temą ir kaip mat trinami.

"teisingumo" volas arba fantazijos pranokstančios       2015-05-19 11:54

Buvusiai Seimo narei Neringai Venckienei jau yra pareikšta įtarimų mažiausiai pagal KETURIOLIKĄ Baudžiamojo kodekso straipsnių. Buvusi teisėja įtariama: nepilnametės tvirkinimu ir jai darytu poveikiu,
gaujos subūrimu, kuri atitinka visus nusikalstamos organizuotos grupuotės požymius,
teismo sprendimo nevykdymu,
nepagarba teismui,
trukdymu antstolei atlikti savo pareigas,
pasipriešinimu policijos pareigūnams,
nežymiu sveikatos sutrikdymu,
piktnaudžiavimu globėjos pareigomis,
šmeižtu,
mirusiojo atminimo paniekinimu,
neteisėtu informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimu,
neteisėtu šios informacijos panaudojimu,
piktnaudžiavimu tarnyba,
viešais raginimais smurtu pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą bei kitais nusikaltimais.

Dabar skelbiama, kad „nuodėmių” sąrašą netrukus gali papildyti ir nauji epizodai, ir nauji įtarimai“.

„Prokuratūros ir policijos darbo grupei, tiriančiai galimas N. Venckienės nusikalstamas veikas, perduota byla, kurioje ji, jos giminaičiai ir gerbėjai yra įtariami dėl šmeižto, įžeidimo, trukdymo prokurorui atlikti savo pareigas ir valstybės himno išniekinimo“, - paslaugiai pranešė portalas pedrytas.lt.

N. Venckienė viename šios bylos epizodų įtariama buvusio Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro Kęstučio Betingio šmeižimu, įžeidimu ir trukdymu jam dirbti.
ir t.t.

Liudvikas       2015-05-19 10:34

Tikrai pavyko su žmonėmis pasikalbėti. manau, kad didelė dalis akcijos dalyvių diskusiją sekė, kai kurie ir aktyviau įsijungė. Su galimais komentatoriais bendraujan gyvai yra viena komunikacijos problema. Komentatorius stengiasi savęs neišviešinti, neatskleisti savo nicko, nes tai gresia jo kaip komentatoriaus tapatybės sunaikinimui. Toks mat žaidimas.
Lygia greta su mano moderuota diskusija Gegužės 17-tą pasirodė dar keletas labai rimtų tekstų Garliavos tema (D. Stanciko, K.Stoškaus), kur nudreifavo dalis mūsų diskusijos komentatorių, kur užkaitino irgi labai rimtus sofistikuotus disputus. Sudėjus į krūvą visus komentarus veriasi labai iškalbingas tekstas. Nei dabartinė teisėsauga, nei valdžia bei ją aptarnaujanti didžioji žiniasklaida į mūsų keliamus klausimus atsakyti nepasirengusi, regis, - ir neįgali. Jiems atrodė, kad pakanka diskursą Garliavos tema užpilti etiketėmis (patvoriniai, kedofilai, violetiniai etc.) ir tokiu būdu neutralizuoti visą problemų ratą bei įtampą. Tokia taktika nebeveikia, ir jau tai pozityvas, kurį davė diskusija, nekalbant apie tai, kad į klausimus, kuriuos mes iškėlėme atsakingiems teks atsakyti. manipuliacijų laikas baigėsi.
Akcijoje sutikau Aureliją ir Dalių Stancikus, su kuriais labai turiningai diskutavome iki vakaro prie kavos puodelio.

Liudvikui       2015-05-19 9:21

Gal galėtumėte pasidalinti įspūdžiais iš 17-tos dienos akcijos. Gal ką nors naujo sužinojote? Gal pavyko padiskutuoti akis į akį su komentatoriais? Kokį įspūdį jie Jums paliko?  Labai įdomu būtu.
Iš anksto dėkoju.

O geras       2015-05-19 9:12

“Tiesos” jau nusiritot iki Delfio lygio. Diskusijos vyksta pagal principą myliu - nemyliu. Komentaras patiko - valio, katutes plojam, nepatiko - ištrynėm.
Pabandysiu paklausti neįžeisdamas: ar likę komentarai visi į temą?

Ačiu Pūrui.Labai taiklu ir su jumoru.       2015-05-19 7:47

Nesuprantu,Venckienė slapstoi nuo prokuratūros,ar prokuratūra nuo Venckienės.

>Taisyklė:       2015-05-19 1:22

tai kad jų čia du trečdalius reik šalint, - jei ne diskusijos antraštė, galima pagalvoti, kad per klaidą pataikei į smarkiai įsibėgėjusį stribų veteranų girtą balių.

Taisyklei       2015-05-18 23:03

Kai šalinsi, tai šalink visus, netik tuos kurie tamstai nepatinka.

Taisyklė:       2015-05-18 22:56

Komentarai nesusiję su diskusijos tema bus šalinami.

vel       2015-05-18 22:53

Isiveise trolis. adminui vel bus darbo…

Emilija       2015-05-18 22:22

Juozapas niekada nekopypastina savo komentarų. Jis visada rašo tik originalius komentarus ir niekada jų nekartoja kaip Pikasas mėgdavo. Kažkas čia apsimetinėja ir bando manipuliuoti. Manau, kad tai vaikėziška ir kvaila.

a-aūnui       2015-05-18 22:02

O gal kažkas stengiasi paimituoti juozapą?
Pamaketuota iš j komentarų,kažkiek prikurta.
Kokiu tikslu yra provokuojama? štai kur, įdomesnis klausimas.

Liudvikas       2015-05-18 19:39

Sveiki gyvi.
Gerbiamieji, nesu pasižadėjęs nei Jums, nei tiesos.lt portalui moderuoti diskusijos Naglio Puteikio tema. Jei tai daryčiau, portalui pasipiltų kaltinimai šališkumu, todėl vienintelis dalykas, kurio norėčiau paprašyti - neminėkite šioje diskusijoje Naglio Puteikio vardo be reikalo.

Maldeikienė       2015-05-18 18:56

jau viešina Vilniaus savivaldybės greitąją per KK2.Labai gerai.

biss       2015-05-18 16:35

Daug ką gali imponuoti A.Zuoko įtaka “trinant” įrašus Rubikono juodojoje knygoje. O juk teisėsauga tada tikrai nesublizgėjo. Nustatyti, kad A.Zuokas – Užupio “Abonentas” ir po to nutilti – visiškas teisinis nonsensas. Nesunku atspėti, kiek daug moralės pėdsakų yra sunkiai nuspėjamame liberaliame centre. Kartais tos apraiškos pradeda panešėti į seniausią profesiją… Kartais ir padorumo blyksniai prasišviečia. Galima suprasti, kad vidutinį ir stambų verslą kontroliuojantys politikai sunkiai gali suderinti moralės normas ir didelį pelną. Kai derinti nenorima, tai tada renkamasi “minkštesnis” variantas. Jei kas bandytų taip įvardinti dabartinę prezidentę – prieštaraučiau. Kietą rankelę tūri mūsų Dalia… dalužė. Kartai atbulomis kad trinktels… Ne visada pataiko kur nori ir kur reikia, bet tai jau būtų atskira kalba… Vertėtų pastebėti ir tai, kad sparčiai prisipildęs kandidatų sąrašas turėjo vieną pakankamai aiškią kryptį – sudaryti vientisą komandą prieš  Dalios Grybauskaitės kandidatūrą. Vargu ar bent kokio liberalumo dar yra išlikę paksoidų ir liberalcentristų ideologijoje.

ha ha       2015-05-18 16:27

Zuokas tikrai geras žurnalistas. Tai matosi ne tik iš jo tobulos demagogijos.
Juk jis, jei tiesą rašė kažkada LL, vieno žydų laikrasčio NewYorke buvo apdovanotas “METŲ ŽMOGUMI”. Rodos to paties kuris ir Putiną buvo vėliau išrinkęs “metų žmogumi” - “Time’.
Už ką Zuoką išrinko? Už kelias nuotraukas iš pirmo JAV karo prieš Iraką, ginant Kuveitą?

Už tą metų premiją, berods milijoną, anot LL, jis nusipirko gražią jachtą ir pasistė Viduržemio jūros pakrantėje, Prancūzijos pietuose, rusų mafijos nutupėtoj vietoj. Gera vėtelė susitikimams. Nei žurnalistai užuos, nei saugumas pasiklausys.

Tai kai jei jau būtų  patapęs prezidentu, būt pastatęs Gugenheimą, litvakų kultūrai įamžinti… gera investicija buvo į Zuoką Time padaryta. “Skaitytojų”  vardu. Tik neišdegė. Bet žmogus, matosi, labai stengiasi. Kartu su žmona.

Valstybes pamatai       2015-05-18 15:49

Ju neleido ardyti tie, kurie masto valstybiskai ir kurie norejo , kad ju anukai klestetu, o ne butu zluge. Venckiene atsisake visko, del kozkokios pseudo idejos, kad butu isgaudyti visi pedofilai.

tai štai kaip        2015-05-18 15:32

Norvegijos plicija globoja mūsų policiją. VRM gavo nemažą subsidiją per Norvegiją.
Bendra kova neva prieš kontrabandą gali būti tik pretekstu platesnei politikai.
Vadinasi, mūsų policij ne tik kd negins Norvegijos grobiamų mūsų vaikų iš emigrantų, bet ji matomai net mokosi juos grobti iš šeimų norvegų policijos pavyzdžiu.

kas okupavo Norvegiją?        2015-05-18 15:14

For partners
The Norwegian Police Directorate is a donor programme partner in several countries and can assist Norwegian entities who wish to get involved as partners.

Project partnerships between entities in Norway and the beneficiary countries are also encouraged. (eeagrants.org)
O gal ir Lietuvą:
.
Norway Grants
Lithuania (LT12)
KEY FACTS

Objective:
Increase citizen’s security through improvement of the efficiency of cooperation between law enforcement authorities in the Schengen Member States in fighting organised crime, including trafficking in human beings Priority sector:
Justice and Home Affairs
Programme operator:
Ministry of the Interior Programme number:
LT12 Donor programme partner:
N/A Programme duration:
30 April 2017 Date of approval:
25 October 2012 Number of calls for proposals:
0 Total grants amount:
€ 3,412,000.00 From Norway Grants:
€ 3,412,000.00 From EEA Grants: Programme areas:
PA30 - Schengen cooperation and combating cross-border and organised crime, including trafficking and itinerant criminal groups
How will bilateral relations be strengthened?
The Lithuanian and Norwegian police will meet and discuss how they can strengthen the bilateral cooperation. There will also be meetings with between officers of the Lithuanian Customs and their Norwegian counterparts.

kapstykimės dar giliau        2015-05-18 12:42

Pažiūrėjus eeagrants.org/What-we-do matom, kad be rūpesčio vaikučiais ir geneder loops šis NVO turi ir “aplinkosaugos”, “teisėsaugos’, “pilietinės visuomenė” bei “klimato pokyčių” rūpesčių.

Kaip žinom iš You tube įkelto Viktoro Rotschildo prisipažinimo, jis daugiausiai investavęs į “klimato pkytį”. Pinigų gauna tie mokslininkai, kurie patvirtina klimato atšilimo koncepciją. O per tai galima kontroliuoti pasaulio gamybą, apmokestint automobilius,kaminus ir kiekvieną pirstelėjimą, pasitelkint “žaliuosius, išvaryt nepageidaujamas kompanijas.

Sorošas - geriausias Viktoro Rotschildo draugas. Viktoras išgarsėjo jaunystėje tokioje “Kembridžo penketuko” byloje. Tada buvo suimti penki MI6 agentai, kuriuos užverbavo sovietai. Agentai tada teisinosi, kad juos šantažavo “kompromatu”, nes jie buvo gėjai ir kad jiems mirt buvone taip baisu, kaip būt paviešintais.
Tai gal paaiškina ir Viktoro Rotshildo susidomėjimą vaikais ir pritarimą gėjams įsivaikinti, kas ir daroma Norvegijoj, dėka šios, galimai Rotschildų su Sorošu įkurtos Norvegijoj NVO.
\Greičiausiai šios NVO sklaida vyksta per masoninį Rotary klubą, nes ten renkasi verslininkai.
Rotschildas neabejotinai turi Statoil akcijų, kaip ir Lukoil. Statoil irgi remia Zuokienės biznį. 15 milijonų, greičiausiai padedant socdemų ministrui Vyteniui Andriukaičiui, buvo skirta vėžio perevencijai. Galimai tam Zuokas ir infiltravo Zuokienę į socdemų partiją.
Galimai todėl ir Garliavos judėjimas vėliau buvo bandomas nukreipti prieš Prezidentę.

INTERNAUTS. GERAI PAKLAUSYKIT       2015-05-18 11:18

Geriausias būdas išsiaiškinti, kas, kodėl ir kaip vyksta - STEBĖTI PINIGŲ SRAUTĄ. Ir medicina, ir farmacija nūnai yra bene didžiausi bei pelningiausi bizniai. O kad pelnas būtų didelis, jiems reikia daug pastovių ligonių, naudojančių medikamentus. Jų ‘psichologiniam’ apdorojimui skiriamos didžiulė lėšos ir t.t.
Taigi, Zuokienė, o dabar ir Rūta Janutienė atstovauja JAV nuolat teisiamą ir matomai iš ten stumiamą kompaniją BRISTOL MYERS SQUIBB, kuri bando monopolizuoti Rytų Europoj vėžio, hepatito C, ir diabeto gydymą. Jos metinis pelnas 2009 - 34 milijardai.
Kompanija įkurta dar 19 a ir turėjo gerą vardą, bet šiuo metu yra perėjusi į neaiškias rankas.
Turi savo reklamos agentūrą KREDO R, kuri medžioja aukas.
Pagrindinis partneris Lietuvoje Zuoko įkurtas masoninis Rotary klubas ir Zuokienės įkurtas fondas AZZARA.
Dar apie šį Fondą:
VšĮ „Azzara“ 2009 m. gegužės 19 d. pasirašė Europos Ekonominės erdvės finansinio mechanizmo ir Norvegijos finansinio mechanizmo subsidijų schemos „Nevyriausybinių organizacijų sektoriaus stiprinimas Lietuvoje“ paprojekčio įgyvendinimo sutartį Nr. 2004-LT0008-NVO-1EEE/NOR-02-009 ir pradėjo įgyvendinti paprojektį „Onkologinio švietimo projektas „Dėl savęs ir dėl tų, kurie tave myli“. Paprojekčio įgyvendinimui skirta beveik 289 tūkst. litų paramos. Bendra paprojekčio vertė – 321.109,90 Lt.
.
TAIGI,NORVEGIJOJ ĮKURTA NEVYRIAUSYBINĖ ORGANIZACIJA “NORWAY GRANTS” YPAČ “BESIRŪPINANTI ” VAIKAIS IR GENDER’IZMU, GENDER LUUPS PROGRAMOM, YRA DIDŽIAUSIA ZUOKIENĖS KOMPANIJOS RĖMĖJA. (žr. eeagrants.org)
——
Ar dar gali kam nors kilti klausimų - KODĖL BŪTENT ZUOKO PARTJOS ATSTOVAI ŠTURMAVO GARLIAVĄ?

VaidasVDS       2015-05-18 10:20

Provokatoriui,
Nesiimsiu vertinti visų paties pateiktų faktų ar neva faktų, bet iš tiesų kartais žmogus pridaro kokių nors klaidų savajame gyvenime. Kartais ir meilė ar simpatija apakina ir aptemdo protą.
Kuomet žmogus pasiduoda tik jausmams ir emocijoms, dažnai iš to gali kilti ir blogis. Vėliau gi kiekvienas žmogus gauna tam tikrus išbandymus ir tam, kad ištaisytų blogį ar padarytų savo pasirinkimus. Kova su blogiu yra pateisinama tiek morališkai, tiek dvasiškai. Bet kiekviena kova taip pat neapsaugoja nuo klaidų. Moralinė pergalė pasiekiama visada, kad pasirenkama tiesa, o štai dvasinė pergalė pasiekiama tik tada, kada tiesos ieškoma nesavanaudiškai ir su Dievo pagalba. Kokią pergalę pasiekė žmogus, moralinę ar dvasinę, težino tik Dievas…

NLP       2015-05-17 19:04

Zmogau skarele, pasidaves primityviems Garliavos turginiu NLP memams(“raudona pinigine”, “tukstancius kartu prievartauta”, “kremai is sysalu”), kada publikuosi svariu Kedzio batu fotografija? Juk apie svarius Kedzio batus kalbi, lyg pats juos butum mates?

nuomonė       2015-05-17 18:34

dar nepamirškit kun. Mikutavičiaus,atrodė,dėl kažkokių priežasčių,nebuvo naudinga jį rasti,dar Kiesai -tėvas su sūnumi…..vykdytoji aiškūs,bet dar yra užsakovai,kas jie?????

Tomas to chacha       2015-05-17 17:55

Kaip į tą šventą motinoa ir vaiko ryšį raudona piniginė įsipaišo?

internauts - Liudvikui        2015-05-17 16:14

esat rašytojas. Parašykit detektyvinį romaną. Juk tokia puiki medžiaga. Arba Holivudui scenarijų.

sutapimai       2015-05-17 12:45

„Surašyti visi randai, apgamai, mėlynės, sumušimai, nurodyta net žymė, atsiradusi nuo tą patį rytą suleisto vitamino C, bet nėra net užuominos apie dėmes ar randus intymioje vietoje“. Raso “zyme”, vienintele vitamino zyme atsiradusi butent ta lemtinga diena? Butent ta diena pradedamos injekcijos ir dar po naktinio baliaus? Pries” taisant dusia”.Keista. Gal buvo daug zymiu, nes ilga laika naudojo vitaminus, tame tarpe buvo ir rytine zyme, ale vitamino.

to to 23:10       2015-05-16 18:30

Nepatikimas žmogus opozicijoje gali pridaryti šimteriopai daugiau žalos rimtą išbandymų valandą nei kokia nors nuspėjama sisteminė partija. Sistema tokius ir infiltruoja. Juk taip buvo išdraskytas ir Drąsos kelias, kai neapsižiūrėjo, kokio, atsiprašant, š. prilindo ir prisibruko į partijos viršų. Jei visas tas žygis tik dėl valdžios,kaip kad pas puteikistus tik dėl vietų Seime, tai neverta net pradėti. Istorija kartojasi Puteikio atveju. Sąžinės tame žmoguje su žiburiu nesurasi. Ir ne apie atskirus matomus asmenis šiuo atveju reikėtų kalbėti ir juos ant šakių į avansceną kelti, o apie idėjas, kurių pagrindu galima vienytis.

rtv       2015-05-16 12:11

idomiausia tai, kad is kart po kauno zmogzudysciu per radija pranese, kad teisesaugai zinomas ir trecias itariamas pedofilas. po to viskas greitai buvo numarinta- mesta kalte ant kedzio, radijo archyvai pasalinti ir nieks net nebeprisimena kas pirmomis dienomis buvo komentuojama. iki siol teisesaugininkai privaciuose pokalbiuose visi iki vieno tvirtina, kad reikalas be galo iskrypeliskas, kruvinas ir susijes su elitiniu padugniu pavardemis.

kriminalyzuotai teisesaugai       2015-05-16 12:10

Is tiesos ir zmoniu ima tik juokas.Jie vsio po zakonam daro ka nori ir juokiasi is tu kurie ieski arba tiki teisingumu.

Edita       2015-05-16 11:01

Adamkus viska zino….!

chachacha       2015-05-16 5:24

sventas motinos rysys. Cha cha cha. Griuk is juoko. Dar parasyk, kad stankunaite yra nekaltai pradeta

Klausimas moderuotojui       2015-05-16 0:51

Ar galima keikti, niekinti, įžeidinėti visus, ar tik tuos, kurie kritikuoja violetinius aktyvistus ir palaiko šventą Motinos ir Vaiko ryšį?

simple >> "paprasčiau 2015-05-15 23:01"       2015-05-15 23:13

Nepatinka per sudėtingi dalykai? Jeigu jau taip mėgsti paprastumą, tuomet nusisamdyk “paprastutę”. Ji tave patenkins.

paprasčiau, Juozapėli, paprasčiau       2015-05-15 23:01

Leninas sakė: kas ne su mumis, tas prieš mus (sušaudyti)
Kristus sakė: kas ne prieš mus, tas su mumis (eis į dangų)

Juozapas (tęs)       2015-05-15 22:34

Priešingoje opozicinėje žurnalistikos/publicistikos barikadų pusėje taip pat nėra monolitinio vientisumo.
Aplamai visa režimui oponuojanti žurnalistų grupė yra ryškiai daug kartų mažesnė nei režimą remiančiųjų. Ne kartais, o dešimtimis kartų.
Visgi ir šioje terpėje yra savi segmentai.
Pirmoji grupė yra vėlgi atėjusi iš sovietmečio, senųjų mohikanų-disidentų gvardija. Tokių liko vienas kitas, kiti stengiasi kuo greičiau natūraliai numirti nuo infarktų ir vėžių. Nieko nepadarysi. Šių žmonių mirtys yra vienintelis dalykas jų gyvenime, kuomet jų atliktas veiksmas pradžiugino režimą.
Kita grupė yra naujosios kartos idealistai, kaip taisyklė tokiais tapę dėl vienaip ar kitaip apturėtos mohikanų moralinės įtakos arba dėl asmeninės patirties gyvenant (studijuojant/dirbant) užsienyje kur taip pat teko susidurti su moralinais autoritetais.
Trečioji opozicionierių grupelė yra snobai - tai narciziško charakterio intelektualai kurie mėgsta priešgyniauti viskam kas oficialu, ne tik dėl įsisikinimų ar vertybių, kiek dėl pomėgio būti dėmesio centre, paradokasaliai tarant -dėl ego ekscentriškumo.
Ketvirtoji grupė - indianos džounsai. Azarto, adrenalino mėgėjai kuriems pavojus ir rizika yra tiesiog jų gyvenimo būdas
Na ir penktoji grupė tai tiesiog įvairūs nepritapėliai, likimo netikėtumų išmesti iš balno ir nerandantys sau vietos vidutinybės , dėl savo nesėkmių kaltinantys visą aplinką ir kadangi patogiausia -valdžią. Tokiems valdžios keiksnojimas yra tam tikra savo vidinių kompleksų kompensacija. Bravūrinė kaukė. Lukštas.
Taigi, opozicinio žurnalistikos medžio šaknis ir šerdį branduolį sudaro pirmos dvi grupės grupės,  trečioji grupelė yra tiesiog vienadieniai žiedeliai, o ketvirta grupelė yra šakų raizgalynė.  Penktieji tarp išvardintųjų yra tiesiog kamieno luobas ar žievės gabalai.
Režimas nuolat rūpinasi jog oponuojanti žurnalistikos dalis jokiu būdu neturėtų galimybių vystytis.
Tam prevenciškai nuolat vykdomos parodomosios susidorojimo akcijos skalpuojant atstovus tiek aptarnaujančiojo personalo gretose tiek oponuojančiųjų stovykloje.
sudorojant vieną kitą šiaip jau režimui tarsi ir nepriešišką žurnaliūgą stiprinamas prorežiminio žiniasklaidos bloko monolitas. Baimė atsidurti raupsuotųjų gretose yra nuolat palaikoma deramoje įtampoje. Tai užtikrina drausmę.
Opozicionierių dorojimas yra tiesiog režimo prigimtis, genetinė savybė, anatominė kramtomojo aparato sandara.
Bet kurio režimo tikslas yra oponuojančių išnykimas.
Jeigu jie neyksta- reiškia reikia tą procesą inicijuoti, surasti tinkamų katalizatorių, įjungti rubilnykus, užveržti varžtus ar nuspausti gaidukus.
Tų jungiklių yra dauk tipų ir rūšių:
Pirmiausia išsišokančiam prieš valdžią užsiveria karjeros galimybės.
Paleidžiama nuo grandinės teisėsauga, bylos, baudos “už šmeižtą” ir pan.
Jeigu tai nepadeda, pradedami užveržinėti ekonominių svertų varžtai. Gyvenimas be pajamų yra pakankamai didelis argumentas kuriam deja nelabai daug kas atsispiria.
Jeigu žmogus yra pakankamai savarankiškas finansiškai, tuomet ieškoma kitų silpnų vietų.
“-Aha, tu turi keturis mažus vaikus. Labai miela. Puiki žmona, vaikai, patogus gyvenimas - tik džiaukis. Ech, sunku būtų gyventi viską praradus.
Dabar tokie laikai, negali žinoti kas gali atsitikti rytoj…”
Maždaug taip “paguodžiamas” koks nesuvaldomas prodiuseris ir… prodiuseris būdamas nekvailas iškarto suvokia jog vietoje tiriamosios aštrios žurnalistikos geriau pasirinkti pop laidų prodiusavimą.
Bala nematė - toliau nuo pagundų ir bėdų.
Kitus tenka įtikinėti mojuojant kompromatais, dar kitus sulaužant šonkaulius tamsiame skersgatvyje.
Nepaklusniausius belieka šalinti.
Infarktai, autoįvykiai, chuliganų/banditų “atsitiktinai” užpuolimai arba “savižudybės”.
...
Hmmm,...Yra dar viena grupė kurios nepaminėjau.
Tai spectarnybų agentai. tokie infiltruojami į opozicinės žiniasklaidos gretas, kad vėliau reikiamu momentu demonstratyviai pereitų į režimo pusę tuo pasėdami paniką, dezorientaciją tiek visuomenėje tiek plunksnos bei mikrafono brolijoje…
:
Taigi, dabar paimkite ir pabandykite savo nuožiūra surūšiuoti lietuviškus su polit aktualijomis dirbančius žurnalistus pagal dvi pagrindines kryptis ir grupes jų viduje.
:
Pagal apibūdinimus jūs nesunkiai atpažinsite daugelį garsių veidų, todėl manyčiau bus nesunku.
:
Kai pasidarysite šį namų darbą, galėsime pakapstyti giliau.
Gerai?

Juozapas       2015-05-15 22:33

Sveiki.
Liudvikas klausė:
“-Kokį vaidmenį šioje istorijoje vaidino žiniasklaida ir žurnalistai?”
Norint tai išsiaiškinti, derėtų aiškiau suvokti dabartinės lietuviškos žiniasklaidos atstovų struktūrinę -vertybinę sudėtį.
Pabraižykime schemutę.
Lietuvoje žurnalistus suskirsčius į dvi grupes galėtume tas grupes įvardinti taip:
:
rašančius/kalbančius apie politiką
ir apie tai nerašančius/nekalbančius.
.
Neužsiimantys politika rašo apie viską išskyrus politika -apie zvonkių papus, monikos pabezdėjimus, apie kriminalus, horoskopus bei sportą et cet.
Tie kurie dirba su politinimis temomis vėl gi , skirstytini į dvi kategorijas:
aptarnaujantys režimą ir bandantys kalbėti tiesą, mintis reiškiantys kritiškai, nevyniojant į vatą.
.
Aptarnaujanti režimą žurnaliūgų kohorta yra gana margaspalvė savo kilmės šaknimis.
Vieni yra seni sovietmečio kadrai, homo sovieticus, užgrūdinti triūsiant sovietiniuose “organuose”.
Arba per komsomolo/kpss liniją darę karjerą kadrai arba kgb agentai.
Antra gausi grupė yra naujųjų laikų žmogeliai be moralinių stabdžių, kurių pagrindinis motyvas yra pinigai, populiarumas ir kiti savanaudiški malonumai bet kokia kaina.
trečia grupė - ekonominai bėdžiai kurie pasirinko kompromisą su sąžine dėl sudėtingos materialinės padėties, siekdami išvengti atsidūrimo socialiniame užribyje.
Na, ir ketvirtoji grupė yra niekšai iš pašaukimo. Tai cinikai, kuriems malonu naikinti viską kas žmogiška, krikščioniška, jie smaginasi trypdami, niekindami šimtus metų Tautos puoselėtas vertybes, morališkai žlugdydami/žudydami teisiuosius, doruosius ir pan.
:
>>>tęs

ėgi gal       2015-05-15 21:00

kas nors pamenate -prieš keletą metų internete buvo trumpam šmėkštelėjusi gana pikantiška info.
sakoma, jog atgavus nepriklausomybę, labai trūko kadrų saugumo departamamente.
na, tuomet ten buvo priimta eilė buvusių kgb darbuotojų.
tas jokia naujiena.
ne apie tai kalba.
įdomumas tame, kad tuo metu buvo suformuotas slaptas departamento padalinys.
jis buvo suformuotas taip pat iš buvusių kgb darbuotojų.
bet ne iš kabinetinių kadrų.
tai buvo buvusieji kgb slaptųjų smogiamųjų operacijų darbuotojai.
killeriai.
šio slapto būrio paskirtis buvo pavojingų valstybės priešų naikinimas.
Pradinė idėja buvo naikinti šnipus-diversantus kurie galėjo kelti pavojų Tėtei ir kitiems aukštiems pirmus nepriklausomybės žingsnius žengiančios valstybės vadovams.
vėliau kai to pavojaus realiai nebeliko, visgi slaptasis “specų” būrys nebuvo išformuotas ir tapo patogiu įrankiu tyliai šalinti politinius valdžioje įsitvirtinusių grupuočių priešus ir pan.
toje informacijoje dar kalbama, kad nuo būrio suformavimo iki 2000-jų metų tas padalinys valdžios nurodymu įvykdė egzekucijas 19 žmonių.
tame tarpe gediminui kiesui ir jo sūnui.
atviras klausimas- ar tas “specų” būrys tebeegzistuoja?
ar pociūno byla, garliavos byla ir kt ir pan. ne šio būrio-vaiduokilio rankų darbeliai?
sako, jog režimo viršūnėse tik keletas žmonių žino apie to būrio egzistavimą ir dar mažiau įtakingųjų kurie gali duoti jam įsakymus.

kosmaras       2015-05-15 20:15

Mergaite sex.patirti patyre tik filmuojant tevui.IDOMU????Tai kodel Kedys nufilmaves dukros pasakojima taip uoliai atakavo prokurstura kad pradetu tyrima del mergaites tvirkinimo.Kur logika???? Iseina taip jog Lietuvos teisejams nuo bylu klastojimo gerai pavaziavo stogas!!!

vansi teip-       2015-05-15 19:32

įleisk kiaulę į bažnyčia, tai ant altoriaus užlips.
netinka.
tačiau yra vilties.
gal dabar kai Tėtė Anūką dideliu činu padarė -gal dabar atgaus Tėtė savo Tvartelį?
bus degliesiems buveinė.
ištikimiausi netgi gaus prieigą prie Lovio.

kursai kiaulėms       2015-05-15 19:06

vaikščiok į Bažnyčią, melskis, skaityk Šv.Raštą - po kiek laiko nebijosi į veidrodį pažiūrėti smile

kursų organizatoriui (14:45)       2015-05-15 18:55

ačiū už pasiūlymą.
Liudvikas tikriausiai būtinai pasinaudos kai tik pamatys tuose kursuose pasimokiusio absolvento teigiamą pavyzdį.
savo ruožtu bandėme atsilyginti tau tuo pačiu.
ilgai ieškojome, (tikrai stengėmės) surasti ir tau kursus.
na, tokius kur iš kiaulės padaro žmogų.
sorry, nepavyko rasti.
niekas neapsiima.
bet skolingi likti nenorime -gal tau išvirti viedrą buizos ar miltų su bulvėmis pašutinti?

Nepalankūs       2015-05-15 18:50

metai bitėms.Kažin kaip bus toliau.Tranai valstybėje bujoja bet kokiu oru.

Prasmė.       2015-05-15 16:27

    Diskusijos metu reikia atsakyti į  “110 klausimų”. Kol tai nebus padaryta, diskusija beprasmiška.

zita       2015-05-15 15:37

Treciosios metines svarbios ir zmonems ir Lietuvos valdziai. Turetu buti parengtos Tiesos laidos ir ne tik per televizijas

to14:45 kursai Jakimaviciui       2015-05-15 15:01

Na parasei pora kartu ir pakaks,ar taip ir rasynesi lyg uzstrgusi plokstele?Tave zmones suprato chacha.

kursai Jakimavičiui       2015-05-15 14:45

Pas mus publikuojamas Stanciko straipsnis apie Garliavos istorija.Labai visiems patinka. Gal ,gerb. Jakimaviciau noretumete pas mus i kursus pamokintume rasyti.Dabar is Tamstos juokiasi,o Stanciko rasini dievina.Bus smagu.

Vis       2015-05-15 14:13

Visada visa velniava slypi detalėse.

Liudvikai       2015-05-15 13:44

saugokites ,nes tie elitiniai labai kerstingi . Zinote kiek jau ivyko neaiskiu mirciu.

Liudvikai       2015-05-15 13:12

Tik nebūkit vienas tarp bičių

Liudvikas       2015-05-15 12:36

Gerbiami diskusijos dalyviai, turiu laikinai pasitraukti iš moderatoriaus krėslo. Iki sekmadienio popietės išvažiuoju pas savo bites į sodybą, kur neturiu interneto prieigos. Elkitės mandagiai ir pagarbiai vienas kito atžvilgiu, nesuteikdami pagundos portalo administratoriui panaudoti “trintuką”. Iš anksto Jums dėkingas. Jei kas nors norėtų ir gyvai padiskutuoti, susitikime sekmadienio meno akcijoje Daukanto aikštėje.
Iki malonaus. Liudvikas

Tarabilda       2015-05-15 12:09

Stasys pasakė mintį, kurią seniai galvoje nešiojau. Nuo braliukų ir estų atsilikome. Sakytum, kas bendra čia su kažkokia Garliavos istorija. O bendro labai daug. Mes ir ne tik mes pamatėme, kaip pas mus veikia teisėsaugos sistema. Joks rimtas investitorius tokioje šalyje, kur taip ji veikia nedarys rimtų ilgalaikių investicijų. Koks žuleris nebent greitą bizniuką prasisuks ir vynios meškeres.
Lygiai taip pat ir vietiniai verslininkai, jei mato, kad teisinius klausimus kažkas gali sutvarkyti ne jo naudai telefono skambučiu, nerizikuos.
Garliavos istorija parodė, koks apgailėtinas mūsų valstybės įvaizdis. Žmonės čia visai nieko dėti.

kieti vyrukai mūsų teisėjai, prokurorai       2015-05-15 12:09

atrinkti, užgrūdinti KGB.
jiems žmogų nukuokinti - juokų darbas, o priimti teisme reikalingą sprendimą - kaip du pirštus apsisioti.
taip kad Liudvikai neįvertini mūsų šauniųjų teisėsaugininkų smile

Liudvikas       2015-05-15 11:57

Labai rimtas buvusios bylos liudininkės komentaras. Su tikslia užuomina “buvusi”. Tokių liudininkų Garliavos istorijoje yra tikriausiai daug, bet skirtingai nei mūsų diskutantė jaučia, kuo kvepia, jei imtų ir viešai paliudytų, ką žino, kas buvo tas, kuris paprašė taip daugiau neliudyti. Reiškiu pagarbą mūsų diskutantei.
Nagi pažiūrėkime kad ir į tuos vagšus mūsų teisėsaugininkus. Atvirai pasakysiu, man jų gaila. Įsivaizduokite, ikiteisminio tyrimo metu surinkta medžiaga vienareikšmiškai teisėjui sako, kad viskas byloje yra aišku kaip ant delno, bet jam kažkas paskambina ar aukštesnis pasako, koks turi būti teismo sprendimas. Ir įsivaizduokite, jei teisėjas, kuris dar nėra visiškai sumaitotas, dar nepraradęs garbės ir teisingumo jausmo privalo reikalaujamą nuosprendį rašyti. Visuomenė ir kolegos mato, kad žmogus palūžo. O vienoje tokioje byloje palūžti teisėjui reiškia palūžti visam gyvenimui. Bankrotas.
Arbe ką turėtų jausti panatomas, jei jis garbingas žmogus, rašęs išvadą apie Kedžio mirties priežastį? Jei jis dabar pasakytų, kas jį paspaudė, turėtume siūlo galą. O kas šiandien trukdo teisėsaugai, atnaujinus bylą jo paklausti, kas tamstos paprašė? Ir visa byla išsivyniotų kaip mat. ne taip dar beviltiška, brolyčiai. Pakanka, kad nugriūtų viena figūra ir pamatym, beveik neabejoju, kad suveiks domino efektas.

O as manau...       2015-05-15 10:59

O teisinguma galim tik sapnuoti ir pasijausti puikiai tik sapne.LABANAKTIS!

O as manau...       2015-05-15 10:57

Ir seseliniai banditai.O mes padorus pilieciai tarp priekalo ir kujo.Ir tie tarkuoja ir anie tarkuoja mus…“runkelius”

O as manau...       2015-05-15 10:55

Kad yra valstybiniai banditsi vsio po zakinam.Ju rankose istatymai ir pareigos.Ir atsiskaityti niekam nereikia

na ar ne keista?       2015-05-15 10:01

Kad is pradziu prokuroras berods Jancevicius?,sako ,kad irodymu daugiau nei reikia ,kad preiksti stankunaitei kaltinimus ,o paskiau viskas buvo pasukta i kita puse.Ne tik ,kad nebuvo nei kaltinimai pareiksti ,bet biologine buvo pradeta garbinti daugiau nei prezidente…l.ryte straipsniai liejosi laisvai ,sveikino mamas su motinos diena ,taip izeidziant daug mamu ,bet niekas nesvarbu buvo lietrytis palikes ciut ne biologines portalu kur pastoviai buvo ji aprasoma kaip nuskriaustoji ir t.t. Tai kam tas spektaklis?O viso to spektakliaus rezisierius nusigrybavo ir zmones visu tuo spektakliu nepatykejo.

Julius Puras       2015-05-15 9:33

Stasys su Vaidu žaidžia čia nešvarius žaidimus. Vaidas suskirsto Lietuva i kaškokius tai violetinius iš didžiosios raidės ir nevioletinius.
“Analitikas” Vaidas pavizdžiui tokiu skirstimu kaip objaktyvus ir neobjaktyvus “negirdėjas”. Stasys liaupsina Vaida. Man atrodo kad jus virukai persistengėte ir išsidavėte.

buvusi bylos liudininke       2015-05-15 9:04

kaip jau ne karta esu minėjusi, kad mano darbovietė yra šalia teisėjo nužudymo vietos, kad prieš pat nužudymą aš mačiau abu žudikus, o ne liemenę automobilyje (tyrėju versija) kad man nekeičiant savo parodymu GP Petrauskas pripažino, kad buvo du žudikai, kad po žudynių per akistatą aš nei vieno iš jų neatpažinau, kaip Kedžio ir t.t. Aš vadinu save buvusia liudinike, nes jau nieko nenoriu prisiminti, o jeigu ir toliau laikyčiausi savo pirminių parodymų, tai dabar būtčiau teisiama už “šmežtą”.

TURBŪT,       2015-05-15 8:26

veikėjai - dalyviai yra stambaus kalibro, kad ministrui tik pėdsekio vaidmuo teko…....

Sta       2015-05-15 8:14

Ir negalėjo ištirti to pedofilinio atvejo, nes, matomai, buvo treptelta kojele ir nurodyta iš viršaus, kad visa tai numarinti, kad nebūtų kapstomasi toliau, nes, manau, kad čia ne vien tik pedofilija kvepėjo, bet ir kur kas daugiau, be to, gal būt, degė kažkokio tai VIP (gal krikštasūnio) subinikė, kurią, žūt būt, reikėjo išsaugoti ....
O tie visi ūsai, Stankūnaitės, tai tik smulkmė. Kitu atveju, dėl jų niekas nebūtų nei piršto pajudinę. Manau, stankūnaitė buvo tik tas lieptas pagrindinės mažosios liudininkės ir, neabejoju, nukentėjusios, nukenksminimui, jeigu taip galima išsireikšti. O ką reiškia tas visas melas ,keisti scenarijai, neabejingų ir patriotiškai nusiteikusių,nepardavusių sąžinės, mano pastebėjimu, žmonių nesibaigiantis persekiojimas,nesuprantami procesai ....  Nereikia pamiršti, kaip rašoma ir kalbama, tų tūkstančių Lietuvos vaikų, nežinia kur dingusių.
Man kyla klausimas dėl didžiųjų.
Profesorius Lansbergis pradžioje kažką teigiami, logiškai samprotavo ir netylėjo, Prezidentė ir pasisakydavo griežtai prievartos atžvilgiu, bet tai ir liko tik popierinė, laikina retorika, .... ponas Adamkus nuo pat pradžių buvo anų pusėje…  Tai kodėl taip yra ir kas valdo, pagaliau ?
Kodėl mes daugeliu atžvilgių atsilikome nuo braliukų ir estukų, nors pradžioje turėjome kur kas geresnį potencialą ...? ...

YRA       2015-05-15 7:53

labai daug dalyvių šioje Amžiaus tragiškoje byloje. Bet tų, kurie ją “dengia” - taip pat labai daug.. Ir negali taip būti, kad iš tos daugumos kažkas, kažkam timptelėjus už virvutės galo, nepradėtų vyniotis tas uodegomis surištų gyvačių kamuolys….Dar palaukim…

ruta       2015-05-15 7:30

Manau ,kad Pirmininkavimas Europai paskatina greicau uzgniauzti Garliavos tragedija , nes Lietuvos politiku noras pasipuikuoti pasaulio ziniasklaidoje , kaip vien pozityvi valstybe , nuleme toki staigu brutualini vldzios elgesi .
Nekompetencija , korupcija , svogerizmas nuleme, kad niekas rimtai ir netyre pedofiljos bylos , o kur dar ipainotas politiko padejejas , teisejas .., gali pats iklimpti , nes pedofilija , kaip parode Latvijos auksciausiu salies pareigunu isivelimas i pedfilijos skandala ,turi ir finansu ir galiu ir itakos.
Kada valstybe slepia , rupinasi nusikalteliu ?Kai jis sutinka liudyti pries savo sebrus , tada jam suteikiamas liudytojo statusas , o paskui ir tapatybes pakeitimas .Tai ka tokio svarbaus valstybei /?/,  paliudijo Stankunaite , kad is itariamosios pavirto / paverte / pinigu islupinetoja ir is Kedziu ir prof. Bloznelytes ?Kokia info gali zinoti tokios reputacijos subjektas ? Ar kas ileistu sita , i kokia padoria vieta ?

Audra       2015-05-15 7:03

o as tikiu,kad issipildis tai kas buvo pasakyta:6-tais metais isaiskes tiesa.Visi bus nustebe,kai suzinos kas pagrindinis nusikaltelis.

Juk Kedys teigė       2015-05-15 6:59

kad užčiuopė didelį pedofilų klaną,bet tuo pačiu pridūri,kad kiti pedofilai jam nerūpi.Tačiau tiems kitiems parūpo Kedys ir jo turima medžiaga apie juos.
Žūdynės buvo -ĖJIMAS ŽIRGU iš reikalo.
Dabar atsukite atminti atgal tam,kad pamatytumėte tikrąjį vaizdą kam labiausiai suskaudo dėl svetimų problemų Seime.
Man įsiminė toks žmogelis SADIBARAS,suspaustotomis lūpytėmis ir pilnomis baimės akimis.
Aišku ,buvo jų tokių žymiai daugiau.

Komentarų puslapis 1 iš 2
 1 2 > 

Komentarai, nusiųsti pas nykštukus

N.Puteikiui kaltinimai seksualiniu priekabiavimu?        2015-05-24 20:33

puteikio.blogspot.com/2011/09/nputeikiui-kaltinimai-seksualiniu.html
N.Puteikiui kaltinimai seksualiniu priekabiavimu?
Kerštas už atstumtą meilę?
Šeštadienį Seimo nariu tapsiantis paveldosaugininkas Naglis Puteikis Klaipėdą palieka su trenksmu. Dėl patirto psichologinio spaudimo prokurorų jis paprašė iškelti baudžiamąją bylą moteriai – savivaldybės valdininkei Alinai Velykienei. Ši įsitikinusi, jog sulaukė keršto už tai, kad į politiko rodomą dviprasmišką dėmesį neatsako tuo pačiu.

Rekomenduojame

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.