Demokratija ir valdymas

Liudvikas Jakimavičius. Dėl priešlaikinių rinkimų į Seimą

Tiesos.lt redakcija   2018 m. kovo 16 d. 23:41

86     

    

Liudvikas Jakimavičius. Dėl priešlaikinių rinkimų į Seimą

Pažiūrėjau LRT   E. Jakilaičio laidą „Dėmesio centre“, kuri paliko, atvirai pasakysiu, slogų įspūdį. Eugenijus Gentvilas ir Rasa Juknevičienė, seni propagandistai, lošia dėl savo taškų, kaip ir laidos vedantysis – šis, kaip neutralus žurnalistas, neturėtų politikuoti. Tačiau tasai jau seniai praradęs pusiausvyros jausmą, nes yra suinteresuotas asmuo dėl LRT tyrimo.

Pagrindinis laidos akcentas – Seimas „susidirbo“, todėl jį reikia paleisti, nors nė vienas netiki, kad taip galėtų įvykti.

Nemėgstu nei valstiečių, nei konservatorių, nei visų kitų sisteminių, nes jie veidmainiauja. Niekas ten nuoširdžiai nesuinteresuoti Seimo paleidimu, nes jų pačių ateitis pakibtų ant plauko. Mitingas ir visos ten pliurptos oracijos yra ne kas kita, kaip tik viešųjų ryšių estradinė akcija.

Jei būčiau Karbauskis, bet ne tokio vidutinio šaškininko intelekto politikas, sakyčiau: pirmyn, Gabrieliau, balsuokime, paleiskime Seimą, ir įkalbėčiau valstiečius, bei kitas frakcijas, kad visi už tokį nutarimą balsuotų.

Bet su viena sąlyga – kad rinkimai vyktų pagal naują ir tikrai konstitucinį įstatymą, kurį iki Seimo neeilinių rinkimų bendru sutarimu privalėtų priimti pozicija ir opozicija. Seimo nariai galėtų būti deleguojami partijų, bet renkami tik vienmandatėse apygardose. Visiškai pagal Konstituciją: vienas rinkėjas – vienas balsas.

Ir tada pažiūrėtume, kas tam pasipriešintų ir kas pritartų. Pamatytume visą vėduoklę veidmainių.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ech       2018-03-21 23:59

Laukiu Liudviko straipsniu, megstu jo minciu vyniojima, jo matyma ir izvalgas kaip avizinius sausainius. Perskaitau ant smugio. Tada darsyk apmastymui. Desertas Tyramisu. Pritariu.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-19 13:36

Tiesos.lt kontingentas neatspausdino tokio straipsnelio, todėl darytina dėl to labai nemaloni išvada. Papildomai tiesos.lt spausdino straipsnelius, kurie siekė sumenkinti kgbsitinių sąrašų svarbą. Tai papildomai neigiamai charakterizuoja. Todėl tenka man spausdinti straipsnelį komentaruose:

Lietuvos tikėjimo kunigą – į PREZIDENTUS

Girdžiu, kažkas šaukia, gelbėk, padėk, o nesimato. Kas galėtų būti? LIETUVA.

Reikia galvoti apie Lietuvos būsimą prezidentą. Turėjome šansą, Lietuvos tikėjimo diplomatą, gyvenimą paaukojusį Lietuvai, vilties prezidentą Stasį Lozoratį. Priešas buvo stiprus, o gal dabar net stipresnis. Taigi 40 procentų balsų aiškiai nepakanka pergalei. Reikia 60 procentų balsų mažiausiai. Todėl apie tai reikia galvoti ir spręsti jau dabar. Kviečiu kas gali Lietuvoje ir Pasaulyje jungtis į grupeles ir grupes, organizuotis, ir surasti Lietuvos tikėjimo prezidentą.

Iš toli man auksu net pelenuose žiba dvasios aristokratas, patikrintas gyvenimu Lietuvos tikėjimo kunigas Robertas Grigas. Atsiklauskime vienuolės, dvasios aristokratės, Laisvės premijos laureatės, bendražygės Nijolės Felicijos Sadūnaitės. Jos TIESOS žodis turi įtikinti. Tikiu, kad pritars šiam nepaprastai sunkiam pasirinkimui. Paprašykime Lietuvos tikėjimo kunigo Roberto Grigo sutikti dalyvauti mūšyje į Lietuvos prezidentus.

Tegu Lietuvos tikėjimo kunigo Roberto Grigo, kunigaikščio pergalingą žygį palydi Bernardo Brazdžionio eilėraščio De Profundis posmas:

Iš gilumos šaukiuos Tavęs, o Viešpatie,
iš gilumos susopusios širdies,
einu Tavęs, Paguodos Žodžio, ieškoti,
einu tavęs, vidurnakčio Žvaigždės!…

Pagarbiai dr. Jonas Ramanauskas .(JavaScript must be enabled to view this email address)
2018-02-01

Asilas mokslų daktarui       2018-03-19 10:30

Na ir kas, kad Jūs teisus, daktare, bet pretenzijas ir nepasitenkinimą reiškiate ne tuo adresu ir ne tam žmogui. Asilai Jums pataria kreiptis į Europos Vasalitetą arba tiesiogiai į Bankų avenių, Vasaliteto viršininką ir šeimininką, ar supratote? Šiaip jau veikėjai su moksliniais laipsniai šito nesupranta - tik diletantai ir kiemsargių padėjėjai.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-18 22:16

to “StasysG     2018-03-18 18:31”. Jei užpuoliau nekaltai, tai atsiprašau labai. Nesigilinsiu į tą klausimėlį. Geriau pacituosiu vėl tą mintį, kuri yra skleidžiama, ir kurią pats skleidi taip pat:
“Tai yra rinkėjas turi teisę paskutinį sąraše perkelti į pirmą vietą ir tokiu būdu tiesiogiai bus išrinktas ne pirmas, o paskutinis.”
Kai rinkėjas balsuoja už sąrašą, tai tikrai pilnai atiduoda savo balsą pirmam sąrašo asmeniui, tai yra renka tą pirmą asmenį nori nenori. O kai reitinguoja paskutinį, tegu jis ir būna išrinktas pirmu, tai antras , kuris buvo pirmu, taip pat bus išrinktas. Vadinasi toks rinkėjas, oi joj joj joj, IŠRENKA NET DU SEIMO NARIUS. Ir kas per gudrybės, ir kas per protas to rinkėjo. Vienas išrenka vieną Seimo narį, o kitas išrenka net DU Seimo narius. Oi, joj, joj, joj…. kokia LYGI rinkėjų TEISĖ. Oi, joj, joj, joj….. Net iki tokio durnumo net Rolandas Paulauskas negali prisigalvoti.

s.m.       2018-03-18 21:56

kas po paraliais nutiko su pavojų saviškių koncervinei gaujai pajutusiu džiūlzu božoro, kad staiga debatuose su daktaru Jonu ėmė vadintis ir pasirašinėti asilu?.....

StasysG       2018-03-18 17:31

Gerbiamasis ( 16:28) karščiuojasi, nežiūri kabučių, nes aš (14.58) tik pacitavau Vaidą VDS (11.13), kuris įrodinėjo:———“Dabar pasvarstykime kitaip.
Ar lygios rinkėjų teisės rinkti Seimo narį, partiją ir konkrečius partijos narius? Atsakymas - lygios, nes kiekvienas žmogus gali rinkti tiek Seimo narį, tiek partiją, tiek ir reitinguoti partijos narius.
Ar lygios teisės išrenkamiesiems? Teisės lygios, nes kiekvienas išrenkamasis gali būti tiek vienmandatėje, tiek daugiamandatėje, tiek partijų sąrašuose. Jei jis pats nesinaudoja savo teise kur nors būti, tai jau yra jo, o ne rinkėjo problema…
Ar rinkimai yra tiesioginiai, jei balsuojama už sąrašus? Taip, nes balsuojama ne tik už sąrašus, bet tie sąrašai ir reitinguojami. Tai yra rinkėjas turi teisę paskutinį sąraše perkelti į pirmą vietą ir tokiu būdu tiesiogiai bus išrinktas ne pirmas, o paskutinis.
O jei kas nors nesinaudoja savo teisėmis?”

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-18 15:28

to “StasysG” rašo: “Atsakymas - LYGIOS, nes kiekvienas žmogus gali rinkti tiek Seimo narį, tiek partiją, tiek ir reitinguoti partijos narius.”
*
VISIŠKOS NESĄMONĖS. Gal niekada nebuvai rinkimuose? Gal iki 3 nesugebi suskaičiuoti. Teisė rinkti, tai dar nereiškia lygi rinkimų teisė, nesiblaškyk ir paskaičiuok konkrečiai. Jei tas pats rinkėjas už P.Urbšį, save išsikėlusį, gali atiduoti tik vieną, o ne tris balsus, kaip partinį G.Landsbergį, tai jokia lygi rinkimų teisė. Lygi rinkimų teisė apima ir rinkėjus ir renkamuosius.
*
Matau, kad tamsta pasiduodi penktos kolonos agitatoriams, geltonsnapiams. Visas Seimas yra PENKTOJI KOLONA, kaip tas geltonsnapis.

StasysG       2018-03-18 13:58

Suprantu - naujažmogis (yra dar antras-Geltonas), kuriam 1992 m konstitucijos kaip aukčiausio įstatymo laikimasis yra nesusipratimas. Todėl pripažįsta tik “laisvą principą”, kuriuo skelbia: “Ar lygios rinkėjų teisės rinkti Seimo narį, partiją ir konkrečius partijos narius? Atsakymas - LYGIOS, nes kiekvienas žmogus gali rinkti tiek Seimo narį, tiek partiją, tiek ir reitinguoti partijos narius.
Ar LYGIOSteisės išrenkamiesiems? Teisės lygios, nes kiekvienas išrenkamasis gali būti tiek vienmandatėje, tiek daugiamandatėje, tiek partijų sąrašuose.”—-Ir todėl kelia nuostabą, kad net seno sukirpimo valdžiažmogis net prieš 5 metus rašė: “„Mano siūlymo esmė ta, kad žmonės galėtų balsuoti už asmenybes, t.y. pasirinktų vieną kandidatą iš visų pateiktų sąrašų (partinių ir nepartinių) ir galėtų už jį balsuoti. Toks žmonių pageidavimas išreiškiamas nuolat [...] – balsuoti ne už sąrašą, o už asmenybes“, – tvirtina J.Bernatonis. Pasak jo, ši sistema nėra naujas išradimas – panaši esą sėkmingai veikia mūsų kaimyninėje Estijoje. Socialdemokrato manymu, dabar Lietuvoje veikianti rinkimų sistema yra per daug sudėtinga. Kiekvienas rinkėjas turi septynis balsus: galimybę už kandidatus balsuoti vienmandatėje apygardoje ir daugiamandatėje už sąrašą, o tame sąraše dar reitinguoti penkis kandidatus. „O rezultatas yra toks, kad mes turime dviejų rūšių Seimo narius, nors iš esmės pagal Konstituciją mandatas turėtų būti laisvas ir visi Seimo nariai – lygūs. Rezultatas toks, kad labai daug rinkėjų balsų išreikšta valia neturi įtakos, nes vienmandatėse apygardose tik už kelis kandidatus atiduoti balsai turi kokią nors reikšmę“, – įsitikinęs J.Bernatonis. Be kita ko, anot politiko, dabartinė sistema yra pakankamai brangi, nes reikalauja antro turo – pakartotinių rinkimų”.(iš straipsnio “Teisingumo ministras Juozas Bernatonis: nauja rinkimų sistema paskatintų jaunimą balsuoti aktyviau”, 2013 04 08, 15min.

VaidasVDS       2018-03-18 13:04

Stasy,
jau parašiau. Skaitykite atidžiau apačioje (apie laisvą principą ir dar toliau).
Šia tema nesiruošiu daugiau ką nors rašyti, nes tai beprasmiška.

StasysG       2018-03-18 12:35

VaiduiVDS. Parašėte anksčiau:  “Totalitarinis principas - leidžiama tik tai, ką leidžia įstatymas”. Na o vėliau komentare (12.50) pratęsėte: “O kitos interpretacijos priklauso tik nuo to, kokiu principu visą situaciją vertinsime - totalitariniu ar laisvu…”. (“Situaciją” aš suprantu konstituciją). Tada patiklinsiu labai paprastą klausimą: kaip Jūs siūlytumete vykdyti Konstitucijos 55 str reikalavimus, vadovaujantis TOTALITARINIU principu? Tai yra, kiek tuo Konstitucijos 55 str vadovaujasi visos ir metų metais Lietuvos valdžios su Konstituciniu teismu priešakyje ir kaip Jūs siūlytumėte jį (55 str) vykdyti?

VaidasVDS       2018-03-18 11:50

Stasy,
visiškai protingi žmonės nebūtų surašę taip Konstitucijos teksto, kaip jis surašytas 55 straipsnyje.
Nes visiškai įvykdyti tokį straipsnį neįmanoma jau vien todėl, kad niekada nebus visiškai lygių rinkimų apygardų savo skaičiumi. Todėl tenka kitiems interpretuoti, kada teisė lygi, o kada ne ir kiek procentų gali skirtis apygardų dydis. Juk Ramanauskas ir pajėgė tik tokio pobūdžio bylą pacituoti savo tuose viso gyvenimo tyrimuose.
O kitos interpretacijos priklauso tik nuo to, kokiu principu visą situaciją vertinsime - totalitariniu ar laisvu…

StasysG       2018-03-18 11:35

Dar. Atsirado naujų komentarų. Štai VaidasVDS parašė: “Konstitucijos 55 straipsnis yra surašytas netobulai ir neaiškiai. Jį galima įvairiai interpretuoti”. Gal ir taip. Bet ką daryti, jei mūsų valstybėje privalu Konstituciją vykdyti? Juk neatsiras nė vieno, kuris viešai pasakytų: konstitucija netobula, ją interpretuosime kitaip. Ar galiu taip pasakyti, kad pagal VaidąVDS Konstitucijos 55 str. netobulas, todėl rinkimai vykdomi taip, kaip nurodė Seimas savo rinkimų įstatymu?

VaidasVDS       2018-03-18 11:32

Pasitaisau.
Ne proporcinė sistema galiotų, o daugumos atstovavimo.
Stasiui lyg ir atsakiau.

StasysG       2018-03-18 11:25

VaidoVDS pamąstymai apie rinkimų variantus įdomūs.

Bet man norėtųsi paskaityti jo pamąstymus, kaip, kokia tvarka turėtų vykti Seimo rinkimai, jei būtų prisilaikoma 1992 m LR Konstitucijos raidės, tai yra, kas juodu ant balto parašyta: “55 straipsnis.
Seimą sudaro Tautos atstovai – 141 Seimo narys, kurie renkami ketveriems metams remiantis visuotine, lygia, tiesiogine rinkimų teise ir slaptu balsavimu.”

VaidasVDS       2018-03-18 11:25

Visa ši ganėtinai kvaila diskusija rodo tik vieną teisingą dalyką - Konstitucijos 55 straipsnis yra surašytas netobulai ir neaiškiai. Jį galima įvairiai interpretuoti.
Situaciją protingai galima pakeisti tik vienu būdu - įrašyti Konstitucijoje, kokia rinkimų sistema taikoma valstybėje.
Bet kažin, ar to reikia ir ar tai padės teisingumo įsitvirtinimui Lietuvoje.
Jei galiotų tik proporcinė rinkimų sistema, Venckienė nebūtų buvusi Seimo nare, kaip ir nemažai kitų asmenybių, kurias kai kas norėtų matyti savo atstovais. Ir vargu, ar galėtų susikurti rimta opozicija kokiai nors neteisingai sistemai įveikti demokratiniu būdu.
Kadangi dauguma nėra visada teisi, tai proporcinė rinkimų sistema niekada nebus vienintelė panacėja visoms problemoms išspręsti…

VaidasVDS       2018-03-18 10:58

Tarabildai
Neteisus dėl to, kad neteisus. Čia ne diskusija.
Ar kas nors trukdo Urbšiui stoti į kokią nors partiją, būti įtrauktam į tos partijos sąrašus ir būti reitinguojamam? Jis tokią teisę tiesiog turi. Ar koks nors įstatymas draudžia būti kokios nors partijos nariu ir pakliūti į reitinguojamus sąrašus. Gal kiek ir sunku pakliūti į partijos sąrašus, bet ir į vienmandatės sąrašus pakliūti gana sunku, reikia surinkti tūkstantį parašų ir tą padaryti vienam, be jokios partijos pagalbos.

sausa teorija šaka       2018-03-18 10:46

deja, rinkimų tikslas Lietuvoje, yra viso labo būdas formaliai pratęsti režimo legitimumą, tuo pačiu mulkiams padovanojant utopinę pasakaitę apie demokratijos šventę.
tai lyg ant meškerės kabliuko pakabinta morka vežimą traukiančio asilo panosėje.
morka regima ir beveik pasiekiama, tik niekada nepasivejama.
lyg horizontas.
bet asilas vežimą tai traukia!
savanoriškai:)
ko daugiau reikia?

Tarabilda Vaidui VDS       2018-03-18 10:34

Dėl rinkėjų lygių teisių tamsta teisus, bet dėl teisės būti išrinktam, visiškai neteisus. O juk rinkimai susideda iš tų dviejų dedamųjų, ir kiekvienų rinkimų tikslas juk ne įgyvendinti drmokratišką procedūrą, o išsirinkti atstovaujančią rinkėjus valdžią.

VaidasVDS       2018-03-18 10:13

Apibendrinsiu savo pamąstymus.
Norint suprasti kitą žmogų, reikia žinoti tai, ką žino jis.
Tad teko susipažinti su dr. Ramanausko nuomone ir nuorodomis.
Tad.
2 klausimai, kuriuos kelia ir įrodinėja dr. Ramanauskas: ar pažeidžiama lygi ir tiesioginė rinkimų teisė?
Atsakymas į juos dar priklauso ir nuo to, kokį principą pasirinksime.
Totalitarinis principas - leidžiama tik tai, ką leidžia įstatymas.
Laisvas principas - leidžiama viskas, ko nedraudžia įstatymas.
Pagal totalitarinį principą dr. Ramanauskas yra visiškai teisus - Konstitucija neleido mišrių rinkimų sistemos, nes joje ji nebuvo įrašyta. Na gal neleido ir visiškai jokios, bet tai jau ir nesvarbu.
O pagal laisvą principą lyg ir galima.
Dabar pasvarstykime kitaip.
Ar lygios rinkėjų teisės rinkti Seimo narį, partiją ir konkrečius partijos narius? Atsakymas - lygios, nes kiekvienas žmogus gali rinkti tiek Seimo narį, tiek partiją, tiek ir reitinguoti partijos narius.
Ar lygios teisės išrenkamiesiems? Teisės lygios, nes kiekvienas išrenkamasis gali būti tiek vienmandatėje, tiek daugiamandatėje, tiek partijų sąrašuose. Jei jis pats nesinaudoja savo teise kur nors būti, tai jau yra jo, o ne rinkėjo problema…
Ar rinkimai yra tiesioginiai, jei balsuojama už sąrašus? Taip, nes balsuojama ne tik už sąrašus, bet tie sąrašai ir reitinguojami. Tai yra rinkėjas turi teisę paskutinį sąraše perkelti į pirmą vietą ir tokiu būdu tiesiogiai bus išrinktas ne pirmas, o paskutinis.
O jei kas nors nesinaudoja savo teisėmis?
Štai tuomet visokiausi interpretatoriai turi gausybę darbo.
Ir demokratijoje, jei jiems pavyktų apkvailinti kitus, jų nuomonė net ir gali nugalėti. Arba yra dar ir kitas kelias - tapti vienvaldžiu tironu ir tuomet kiti pripažįsta, kad tironas teisus net ir tada, kada jis neteisus. Yra dar ir kitų variantų...

Asilas       2018-03-17 21:29

mokslų daktarui teškia, kad čia ne Lietuva taip suvairuoja, o Didysis Trejetas, ar supratote? Negi Jums negaila tų vargšų runkeliukų ir paikų VU studentų, mintinai kalančių mitus ir dezi triukus, besimurdančių CK nukarusio oragano, vadinamo Vito “Šluota”, liūne?

Gaila pinigų       2018-03-17 21:16

Nes juk vėl garantuotai ne tuos išrinksime. Ir ką? Nejau anūkas susitaikys, negavęs premjero kėdutės? Baikit.
Nežinau, kaip tramdomi nesveikai agresyvūs vaikai. Gal Austėja žino.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-17 19:18

to “Al. Jonui Ramanauskui     2018-03-17 17:58
Turbūt būsiu neaiškiai parašęs - chamizmu vadinau ne jus. O rinkimų sistemos pakeitimas gal būtų ir teisingas, bet ar būtų šaliai naudingas, nežinau.”
*
Labai nusivyliau, kad ne mane kaltini chamizmu. Stengiuosi iš paskutiniųjų.
Teisingumas VISADA yra NAUDINGAS šaliai. Toks mano atsakymas. O antras atsakymas yra tas, kad ne pagal Konstituciją išrinkta valdžia yra NETEISĖTA ir visi jos sprendimai yra neteisėti, nes IŠ NE TEISĖS TEISĖ NEATSIRANDA.
Kaip matome, net sunku įsivaizduoti, visi Seimai neteisėtai išrinkti, valdžia neteisėta ir yra labai aiškūs kaltininkai….
Tai kur keliaujame?

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-17 18:25

to “VaidasVDS     2018-03-17 19:11
Dr. Jonai,
su Jumis kalbėti beviltiška.
Tą supratau jau galutinai.” Tamsta ieškai ko NEPAMETĘS. Pats aukščiausias teisinis autoritetas yra KONSTITUCIJA, o kažkieno kažkur kažkam priimti sprendimai dėl mišrios sistemos. Jeigu būtų Konstitucijoje įtvirtinta mišri sistema, tai reikštų, kad mes Lietuvoje visi piliečiai taip NUTARĖME. O dabar nutarėmė taip kaip parašyta Konstitucijoje: “55 straipsnis
Seimą sudaro Tautos atstovai – 141 Seimo narys, kurie renkami ketveriems metams remiantis visuotine, lygia, tiesiogine rinkimų teise ir slaptu balsavimu.”
Kaip matai visi Seimo nariai pagal Konstituciją turi būti renkami VIENODAI.
Kaip matau, tamsta dedi DIDELĮ, DIDELĮ SKREPLĮ ant Konstitucijos ir ką? Nesugebi suprasti kas joje parašyta? Kas tave tokį mokino? Kur Konstitucijoje parašyta mišri sistema? Parodyk arba nuštylk nemalęs ŠUDO. O rinkimai į Seima PRIVALO tiksliai atitikti Konstituciją, kitaip yra antikonstituciška.

VaidasVDS       2018-03-17 18:11

Dr. Jonai,
su Jumis kalbėti beviltiška.
Tą supratau jau galutinai.
Ir nuorodų Jūs pateikti negalite. Tik savo samprotavimus ir aiškinti tai, ką aiškina kiti, tik su savomis interpretacijomis. Pastebėjau, kad ir Stasys G jau seniai nuolat lydi Ramanauską. Ir su Ramanausku jau daug kas kalbėjo.
Daugiau Jūsų nejudinsiu, bet kai surasite kokią nors bylą (sprendimą) kokiame nors ES teisme, Jungtinių Tautų teisme ar JAV, kur bus nurodyta, kad mišri rinkimų sistema tik dėl to, kad ji yra mišri, pažeidžia lygių ir tiesioginių rinkimų teises, pripažinsiu, kad Jūs iš tiesų buvote teisus.
O interpretuoti žmonės gali bet ką...

Asilas       2018-03-17 17:58

Atsiprašau pono Jono, kad dėl tų nervų ne taip kreipiausi - pone Jone, kai reikėjo, pone Jonai, dovanokit. Vis per tuos kagėbistus Lietuvos valdžioje.

Al. Jonui Ramanauskui       2018-03-17 16:58

Turbūt būsiu neaiškiai parašęs - chamizmu vadinau ne jus. O rinkimų sistemos pakeitimas gal būtų ir teisingas, bet ar būtų šaliai naudingas, nežinau. Nes manau, kad pinigus, žiniasklaidą, teisėtvarką ir rinkimus kontroliuoja šališki ir neištikimi Lietuvai žmonės. Palaikau žmonių teisę įrodinėti savo tiesą, bet pasilieku ir sau teisę abejoti lengvais sprendimais.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-17 16:40

to “Asilai     2018-03-17 17:07”. Bandymas nukreipti pokalbį į dausas yra kgb metodas. Labai gerai žinomas iš janutienės laidų.

Asilai       2018-03-17 16:07

tikrai neneigia, kad mus valdo ir engia praeitis - KPSS plius KGB ir OBCHSS. Tad kame reikalas? Asilai negali pakeisti Amerikos politikos kaip ir Rusijos ar Žečpospolitos - Didžiojo Trejeto sąjunginės politikos, nežinot? O vadint asilus kagėbistai, pone mokslų daktare, nesolidu ir nerimta, tad pats laikas Jums pasitaisyti ir pateikti mums, asilams, visą Čerčilio beletristiką, visas jo publicistikos popierkas ir nemėtyt nuo AMBalo tilto Vilniuje, kaip ponas Liudvikas, kaip kartais, eksiukų sunervintas, kad padaro. Ir dar: propaganda čia niekuo dėta. O va melaginga propaganda(dezi propaganda) jau šio to dėta ir kriminalinė - amorali ir antilietuviška.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-17 14:50

to “Asilas mokslų daktarui     2018-03-17 15:20”

Su tamsta gal būtų ir viskas gerai, tačiau kryptys yra sumaišytos. Visa tą košę maišo komunist kgbistinės rujos, kurios pasiliko Lietuvoje po nepriklausomybės paskelbimo. O tos rujos yra organizuotos tikrai iš rytų ir mala šūdą visame pasaulyje. Taigi tamstos krypties sumaišyma vertinu kaip kgbistinę propagandą.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-17 14:45

VaiduiVDS. Jūs rašote: “Gal girdėjote kokią nors bylą, pagal kurią mišri rinkimų sistema pripažinta kaip pažeidžianti lygią rinkimų teisę? Tad pacituokite…”

Ponas VaidaiVDS, Jūs turite PROBLEMĄ. Jums nurodau kur reikia pasiskaityti, o Jūs neskaitote ir NORITE žinoti. Labai blogas metodas neskaičius sužinoti, ieškoti bylų ir t.t. lyg bylos turėtų būti aukščiau Konstitucijos. Susitvarkykite su savo logika.

Klausyk. AIŠKINU. LR KT turėjo bylą dėl nelygių rinkimų apygardų. Tai proga LR KT tiksliai išaiškino kas yra LYGI rinkimų teisė, labai gerai išaškino : vienas rinkėjas - vienas balsas ir apygardų dydžių nuokrypis turi būti ne didesnis nei 10 procentų ir ypatingu atveju 15 procentų. Nenurodau bylų numerių čia, nes jie yra nurodyti mano publikacijose, kurių tamsta neskaitai.Neskaitai, negali patikrinti, o tikėti tuo kas parašyta NENORI.
Dėl mišrių sistemų taip pat PASISAKĖ ir pasakė taip, kad NE RINKIMŲ sistemoje yra problemos, gali būti mišri, nemišri, gali būti kokia nori, TAČIAU turi būti VIENAS RINKĖJAS - VIENAS BALSAS. Tai esu sukūręs, kaip kompromisą, mišrią rinkimų sistemą, kuri tenkina sąlygą: vienas rinkėjas - vienas balsas. Tačiau net ir tuo atveju nėra realizuojama tiksli lygių rinkimų teisė, todėl lieka tik vienmandačių rinkimų sistema. Esu davęs to straipsnio nuoroda, tamsta NESKAITAI.

Kas yra tiesioginė rinkimų teisė labai gerai ir moksliškai išaiškino dr. I.Pukanasytė, žiūrėk, kad ir StasioG nuorodą, kuri paaiškino taip. Jeigu Konstitucijoje būtų numatyta partijų sąrašai, tai tada balsavimas už partijų sąrašus būtų tiesioginis balsavimas. Kadangi Konstitucijoje nėra numatyta mišri ar partinių sąrašų sistema, tai balsavimas už sąrašus yra NETIESIOGINIS, o tai reiškia, kad pažeidžia Konstituciją. Taip ir liekame su tuo kas parašyta KONSTITUCIJOJE. Netgi tuo laiku, kai buvo galima laisvai kaitalioti Konstituciją, tas nebuvo padaryta ir turime tokią Konstituciją, kokią turime ir PRIVALOME PAKLUSTI, o to valdžia NEDARO, todėl yra nusikaltėliai su visais mano pridedamais EPITETAIS, kurių pridedu gerokai per mažai, nes jie vis tiek nenori nusimesti NUSIKALTĖLIŲ vardo. Nenori nors tu ką, nes tai UŽTIKRINA PRIVILEGIJAS, atitinka jų tikslus naikinti Lietuvoje teisingumą, demokratiją. Tai OKUPANTO UŽDAVINIAI. Lietuva dabar yra OKUPUOTA, pridėsiu…. visus galimus epitetus…..

Išvada: LR KT byla yra ir pateiktas įrodymas kaip turi būti. Tai kai bus pateikta tokia mišri sistema, kuri garantuos LYGYBĖS principą, tada mišri sistema bus TEISĖTA. Tačiau pačiame MIŠRIOS sistemos pagrinde yra NELYGYBĖ, nes negali būti du skirtingi dalykai LYGŪS. Ar pajėgsi suprasti elementarų dalyką? Mano išvada apie tamstą tokia: NEPAJĖGSI per visą savo likusį gyvenimą, kaip to elementaraus dalyko nesupranta ir nesuprato VISI 7 Seimai, visos be išimties partinių NIEKŠŲ GAUJOS. Nesupanta todėl, kad PRIVILEGIJOS rūpi, o ne teisingumas, ne Lietuva. ŽULIKAI valdo, niekšai valdo, vagys valdo, okupantai valdo. Todėl tokio plauko niekšams nėra suprantama net paprastas dalykas, kad du skirtingi dalykai negali būti lygūs iš principo. Todėl mišri sistema yra ANTIKONSTITUCINĖ pagal savo esmę. Ir tai padaryta signatarų rankomis, ir tą NIEKINGĄ įstatymą pasirašė PATRIACHAS, stategas, lenkų ponas nusilenkęs profesorius Vytautas Landsbergis… norintis būti premijuotas prezident nominacija, o naikindamas Lietuvos valstybės teisinius, demokratinius pagrindus.

Turėtum suprasti ir elementarią logiką, kad nors truputį ne pagal Konstituciją, tai reiškia antikonstituciškai. Teisė mėgsta tikslumą. Visa tai ką čia parašiau jau yra parašyta, kiekvienas Seimo narys yra INFORMUOTAS, tačiau tie NIEKŠAI trypia savo priesaikas, savo garbę, teisingumą ir LIETUVĄ, kaip kiaulės tvarte, savo MĖŠLU mėgaujasi.

Asilas mokslų daktarui       2018-03-17 14:20

Žinot, pone daktare Jone, tai yra neįmanoma, kol Jūs nesėsite į traktorių ir neužimsite Vašingtono, ar supratote? Jei negalite šito padaryti, tada prašom elgtis kukliau su asilais ir mažaraščiais. Asilai irgi kartais pasikarsčiuoja ir negražiai pasielgia, ypač, kai paima siutas dėl VU docetų dezi propagandos ar netyčia iš inercijos sumaišo asmenybes ir partijas. Kas iš to, kad Jūs čia teisus su StasiuG ir pan., jei tai ne Lietuvos ir Jūsų nosiai, o Hegemono dvynių viršūnės(dėdė Džo ir pijokas Vini) galioje, ar supratote, pone daktare?

VaidasVDS       2018-03-17 12:42

Stasy G.,
Tiesiogiai, iš tiesų, reiškia be tarpininkų.
Yra tokių rinkimų, kur renkami rinkikai (pvz. JAV), štai tokie rinkimai nėra tiesioginiai.
Tiesioginiai būna tuomet, kai atstovai į valdžios institucijas renkami betarpiškai pačių rinkėjų.
Bet jei žiūrėsite iš kito galo (pagal jūsų cituotą komentatorių), jums kils neaiškumai.
Tad atsakymų ieškokite tarptautinėje teisėje ir konkrečiose bylose.
Juk dr. Ramanauskui ne veltui iškėliau klausimą. Jis tiek daug metų kapstosi su tuo pačiu klausimu, tad gal ką rado.
Na, o jei nerado, tada jo nuomonė, nors ir kažkiek verta dėmesio, bet liks tik nuomone, o ne kažkokiu imperatyvu visai valstybei…

StasysG       2018-03-17 12:37

Šio straipsnio Autorius siūlo padaryti Seimo rinkimų įstatymą konstituciniu. Ar tai šiandien įmanoma? Ne, įrodinėja signataras, vienas iš Konstitucijos kūrėjų Liudvikas N Rasimas. Pateikiu jo labai įdomaus straipsnio GADINIMAS ištrauką: ” L. N. Rasimas. GADINIMAS., DELFIs 2016 m. balandžio 8 d. 12:12 “Derindami konstitucines nuostatas ir rašydami Konstitucijos tekstą tam, kad jis būtų pateiktas Tautai priimti, pateikėme nemažai kompromisinių tekstų. Tą lėmė ne tik partinė situacija Atkuriamajame Seime, bet ir tai, kad kartu su Konstitucija turėjo būti paruoštas ir Seimo bei Prezidento rinkimų įstatymas. Tai buvo tiek pat sunkaus darbo ir politinės valios reikalaujantis kūrinys, kaip ir pati Konstitucija. Rašant ir derinant Konstitucijos 55-tąjį straipsnį – vieningos nuomonės nepriėjome. Vieni siūlė, kad Seimas būtų renkamas vienmandatėse apygardose, kiti, kad pagal partijų sąrašus. Teko eiti pas deputatus Juozą Karvelį ir Joną Tamulį, faktiškai vadovavusius rinkimų įstatymo rašymui, ir derinti. Buvo sutarta, kad šį kartą pusė Seimo narių bus išrinkta pagal partinius sąrašus, o kita – vienmandatėse apygardose. Visgi visi gerai supratome, kad tokia MIŠRI rinkimų sistema nėra demokratinė, nes sukuria NELYGIĄ išrinktųjų padėtį prieš rinkėjus, o ir patys rinkėjai, rinkdami Seimo nariais žmones, faktiškai savo valią išreiškia kaip simpatijas vienai ar kitai politinei organizacijai. Supratome, kad tokia sistema iš esmės nėra nei LYGI, nei visuotinė, nei tiesioginė, todėl bendru sutarimu nutarėme, kad naujai išrinktas Seimas ją pataisys iki 1993 metų spalio 25 d. paprasta tvarka, t. y. kitokia, negu Konstitucijai keisti nustatyta tvarka. Vėliau prie šio straipsnio atsirado ir daugiau tokių, dėl kurių susitarti nepavyko. Jiems irgi buvo pritaikyta ta pati nuostata, kad tie straipsniai ar atskiros jų dalys gali būti pakeistos paprasta 3/5 visų Seimo narių balsų dauguma. Taip atsirado Konstitucijos 153 straipsnis. Toks tad buvo didysis kompromisas, bet jis leido paleisti Atkuriamąjį Seimą, išrinkti jau nepriklausomybės sąlygomis ir Seimą, ir Prezidentą. Tą rašau todėl, kad tik suderinus Konstitucijos 153 straipsnio formuluotę, buvo galima 55 straipsnyje įtvirtinti visuotinę, LYGIĄ, tiesioginę ir slaptą rinkimų teisęs būtinybę. Nuoširdžiai manėme, kad naujai išrinktas Seimas visų pirma imsis rinkimų įstatymo pakeitimų arba tiesiog Konstitucijoje nurodys, kokia rinkimų sistema – proporcinė ar mažoritarinė yra Lietuvoje. Deja, Seimo nariais be didelių pastangų tapę per partinius sąrašus, nutarė, kad tokią privilegiją reikia išsaugoti, todėl kitiems gi kovojusiems vienmandatėse apygardose nebuvo jokių šansų net visiems sutartinai sudaryti 3/5 visų Seimo narių. Taip buvo žengtas pirmas korupcijos, kaip Konstitucijos 55 straipsnyje numatytos rinkimų tvarkos, gadinimas (lot. corrumpere – papirkimas, bet corruptio – gadinimas). Atsirado privilegijuotųjų Seime luomas – išrinktieji pagal partinius sąrašus Seimo nariai ir partinis egoizmas pasidarė norma.

StasysG       2018-03-17 11:28

Vaidui VDS (11.19).
Klausimas dėl mišrios rinkimų sistemos bylų ne man, todėl lauksiu ir aš. Bet apie Konstituciją ir mišrią rinkimų teisę  prieš 2 metus teko skaityti tokį komentarą, kuris parodo, jog pateiktas klausimas nėra tikslus:——““Konstitucijoje aiškiai detalizuota m a ž o r i t a r i n ė rinkimų sistema, nes 55 straipsnyje aiškiai pasakyta: “Seimą sudaro Tautos atstovai – 141 Seimo narys, kurie renkami ketveriems metams remiantis visuotine, LYGIA , tiesiogine rinkimų teise ir slaptu balsavimu.” Tiesiogine - reiškia 141 Seimo narys renkamas tik tiesiogiai, be jokių tarpininkų - tiek partijų, tiek judėjimų, tiek koalicijų. Rinkimų įstatymas tik turi nustatyti vienmandatinių rinkimų t v a r k ą, o ne paversti rinkimų sistemą mišria. Tai, kad KT pribūręs, jog Vakarų Europos šalyse į vienus parlamento rūmus renkama mišrios rinkimų sistemos pagalba, nesudaro pagrindo sakyti, jog Lietuvos Konstitucija numato mišrią rinkimų sistemą. Mažoritarinė rinkimų sistema sudaro LYGIAS galimybes visiems vienmadatininkams - tiek partiniams, tiek judėjiminiams, tiek koaliciniams, tiek nepriklausomiems, būti TIESIOGIAI išrinktiems”

StasysG       2018-03-17 10:20

Ačiū  gerb Liudvikui už dėmesį (17 0:20). Straipsnyje rašoma: “Visiškai pagal Konstituciją: vienas rinkėjas – vienas balsas”.Tačiau pasižiūrėjus, DABARTINĖS Konstitucijos 55 str 1 dalyje, nei kitur neparašyta, kad “vienas rinkėjas – vienas balsas”.  Apie tai bandžiau susigaudyti teisės mokslininkės I. Pukanasytės straipsnyje “RINKIMŲ TEISĖS PRINCIPAI KONSTITUCINIO TEISMO JURISPRUDENCIJOJE” 2013, bet nepavyko.

VaidasVDS       2018-03-17 10:19

Dr. Jonai,
Nepagalvojote, kad Al tą chamizmą man taikė?
Jo sakinys lygiai taip pat neaiškus kaip ir ta lygi rinkimų (ar išrinkimų) teisė.
Gal kas nors diskusiją ir bando užklampinti, ar naudoja chamizmą ir dar ką nors, bet bent jau aš noriu diskusiją bent kažkaip užbaigti iki galo.
Atmetant visas emocijas ir tai, kad toli gražu nėra pakankamai laiko skaityti visus Jūsų straipsnius ir nuorodas, noriu sugrįžti prie paskutinio savo klausimo, į kurį neatsakėte.
Taigi, pakartosiu:
Gal girdėjote kokią nors bylą, pagal kurią mišri rinkimų sistema pripažinta kaip pažeidžianti lygią rinkimų teisę? Tad pacituokite…

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-17 1:38

to “Al.    2018-03-17 1:18
Nežinau ar rinkimų tvarką pakeitus, pagerėtų reikalai. Ar VRK bešališka ? Ar spauda, TV bešališka ? Ar yra nors viena partija, kuri norėtų ir galėtų dirbti Lietuvai ?
Ramanausko puolimas yra chamizmas ir tiek. “

Man patinka tamstos įvertinimas. Chamizmas. Tik kaip tamsta po to įvertinsi visus 7 Seimus išrinktus antikonstituciškai, kaip įvertinsi signatarus ir V.Landsbergį, kurie priėmė 1992-07-09 antikonstitucinį Seimo rinkimų įstatymą ir visą laiką Lietuvoje buvo antikonstitucinė valdžia, kuri NAIKINA Konstituciją, visą tautą niekina, vagia, veja lietuvius iš Tėvynės, kaip paskutinai niekšai nesilaiko priesaikos Konstitucijai, kuriai priesiėkė. Priminus ir išaiškinus 11 kartų, pamynė protą, sąžinę, garbę ir Valstybę, vis tiek nepakluso, nes GAUJOMS taip naudinga. Taigi mano CHAMIZMAS yra didelis gėris palyginus su seimūnų nusikaltimais prieš Lietuvą Tėvynę. Priminsiu, vien atominės nestatymo įstatymų pasekoje Lietuvos valstybė buvo apvogta vienu ypu 685 milijonais litų, kas kiekvienam Seimo nariui atsakomybė tenka 4,7 milijonai litų. Ar nors vienas nubaustas? Seime sėdi.
Tai tamstos geriečiai, o aš galiu pabūti ir CHAMU. Niekšams, vagims, valstybės naikintojams ir t.t. esu tikrai CHAMAS. Ačiū už aukštą įvertinimą.

Dzeikas       2018-03-17 0:55

Vietoj komentaro:
——————————————————————————————-
„Palaukit, aš radau sekretą, – čia rėkti Asilas pradėjo, –
Tada tik muzika darniai skambės, jei sėsim iš eilės.“
Paklausė Asilo, susėdo eilute,
O muzika vis tiek – kaip neteptam rate.
Dabar kad ims visi jie rietis
Ir derėtis,
Kaip sėsti ir kurio klausyti vado.

Al.       2018-03-17 0:18

Nežinau ar rinkimų tvarką pakeitus, pagerėtų reikalai. Ar VRK bešališka ? Ar spauda, TV bešališka ? Ar yra nors viena partija, kuri norėtų ir galėtų dirbti Lietuvai ?
Ramanausko puolimas yra chamizmas ir tiek. Žmogus išsako savo nuomonę ir ją argumentuoja. Skaityti juk neprivaloma.
Latifundininkai, žinoma, ne šventieji. Bet būkim praktiškesni - jie gali ar ne padaryti tam tikrus būtinus darbus ? Manau, kai ką gali. Jau bijojau, kad šnekės gražiai, bet priims Stambulo konvenciją ir kitas panašias šlykštynes. Bet, atrodo, bent čia protas nugalėjo. O svarbiausia, kad visi kiti išvis beviltiški.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-16 23:44

to “VaidasVDS     2018-03-16 23:29
Dr. Jonai,
grįžtate į ten, kur jau buvote.
Ne į lygią rinkimų teisę, o į kažkokią neaiškią išrenkamųjų teisę.”

Lygi rinkimų teisė liečia abi puses. Ir renkančiuosius ir renkamuosius. Toks yra rinkimų teisės turinys. Nėra rinkimų be rinkėjų ir renkamųjų. Deja, labai gaila, tamstos pastangos yra NEPADORIOS, tiesiog šlykščios. Jeigu tamstai elementarūs dalykai dar vis nesuvokiami, kai tai išaiškina Jungtinės tautos, Europos teisė, LR Konstitucinis Teismas, LR Konstitucija ir pagaliau sveikas protas, tai kas tamstą gali įtikinti? Tik kgb INSTRUKCIJA.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-16 23:39

to “Asilas     2018-03-16 23:55”. Tamsta man priperši savi norus, o mano noras yra visai kitas. Tai yra, kad Lietuvoje galiotų jos Konstitucija ir valdžia Lietuvoje būtų teisėta. Asilui toks dalykas yra nesuprantamas.

Liudvikas Stasiui G       2018-03-16 23:20

Atsakau už savo žodžius, bet ne už jų interpretatorius. Skaitykit, kas parašyta.

Asilas       2018-03-16 22:55

Daktaras Jonas nori daug šimašiukų ir dar daugiau Dievo pasiuntinių, kad linksma būtų Mūs Lietuvoje.

VaidasVDS       2018-03-16 22:29

Dr. Jonai,
grįžtate į ten, kur jau buvote.
Ne į lygią rinkimų teisę, o į kažkokią neaiškią išrenkamųjų teisę.
Rinkėjai bet kokiu atveju turi lygias teises. Ir labai aiškiai apie tai pasisakė Jūsų paties paminėtas Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetas, nurodydamas, kad PRINCIPAS „vienas asmuo – vienas balsas“ viso labo reiškia, kad rinkimų sistemoje vieno rinkėjo balsas turi būti lygus kito rinkėjo balsui.
O štai Urbšys, išrenkamasis, lyg ir nelabai turi vienodą teisę būti išrinktu. Bet jis taip pat turi teisę stoti į kokią nors partiją ir ten reitinguotis. Bet turi teisę ir nestoti, negi priversite Urbšį stoti į kokią nors partiją tik tam, kad būtų įgyvendinta Jūsų įsivaizduojama lygi rinkimų teisė...
O gal girdėjote kokią nors bylą, pagal kurią mišri rinkimų sistema pripažinta kaip pažeidžianti lygią rinkimų teisę? Tad pacituokite…

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-16 22:11

to “VaidasVDS     2018-03-16 19:55”
Labai paprasta: “vienas rinkėjas - vienas balsas”. Apie tai visas pasaulis kalba. tikrai nieko naujo.

Tamsta rašai: “Bet kuomet jis ateina su pluoštu balsų vienmandatei, daugiamandatei ir dar politikų sąrašams, tai lygiai taip pat ir kiti rinkėjai turi tas pačias teises.
Tai kur čia lygios rinkimų teisės pažeidimas?”

Tai klausyk atidžiai. Kiekvienas rinkėjas gauna po PLUOŠTĄ, kuriai vietai nusišluostyti? Pats nesugalvoji. Imkime labai konkretų pavyzdį, ar tarkim Povilas Urbšys, kaip pilietis turi lygias teises palyginus su Gabrieliu Landsbergiu? Jei galvoji, kad jie turi nelygias teises, tada tavo problemos. Mano nuomone prieš įstatymą turi būti visi lygūs. Taigi ateina rinkėjas su tuo pluoštu, ir gali NUSIŠLUOSTYTI gerą vietą, nes už Povilą Urbšį, save išsikėlusį, gali atiduoti tik vieną, vienintelį, vieninteliauską savo balselį, nors turi PLUOŠTĄ, tam reikalui nusivalyti.

Bet jeigu tam rinkėjai nepatinka Povilas Urbšys, kaip paklusęs 12 sekundžių nusikaltamai aferai Seime, tai tas rinkėjas renkasi kitą asmenį, tarkimi Gabrielių Landsbergį, jaunas…. agrogantiškas…. nu ką padarysi. Tai čia jau PLUOŠTAS labai pravers, nes gali už G.Landsbergį atiduoti vieną balsą vienmandatėje, už tą patį G.Landsbergį atiduoti vieną balsą daugiamandatėje, o trečia reitingavimo balsą taip pat atiduoti G.Landsbergiui. Taigi už vieną asmenį atiduodi savo 3 balsus.

Taigi būdamas tuo pačiu asmeniu už vieną kandidatą gali atiduoti tik VIENĄ balsą, o už kitą 3 balsus. Visi tie tamstos balsai daro įtaką rinkimų rezultatui, todėl yra svarbūs. Tačiau LYGIOS rinkimų teisės NĖRA, o tai reiškia, kad privlegijutieji paprastai ir laimi RINKIMUOSE. Kur privilegijose yra lygybė?

Mane stebina tamstos nesugebėjimas suprasti, gal niekada rinkimuose nedalyvavai???
O juk rinkimai jau įvyko, išrinkti 7 Seimai ir nė vieno TEISĖTO.

Tam, kad detaliai tą situaciją pamatytum, tai malonėk pastudijuoti žemiau komentare duotą nuorodą “Ultimatumas…..” ir gali pastudijuoti 2017-03-11 straipsnelį “Okupuota nepriklausomybė” (http://www.ekspertai.eu/okupuota-nepriklausomybe91670).

daktaras ku-kū@yahoo.kvankt       2018-03-16 21:58

Lietuva okupuota. Aplink vien kegebystai - ir straipsnio autorius,ir redakcija, ir Vaidas VDS, ir kiti komentatoriai. Ir visi skaitytojai.
Ir net tie kas skaityti dar nemoka. Aš žinau! Man taip sakė Napoleonas.
O Napoleonas ne tik mūsų palatoje - jis visame skyriuje pats protingiausias!

StasysG       2018-03-16 18:59

Įdomu, ar autorius L Jakimavičius nesigaili parašęs šį straipsnį tinkamoje vietoje ir tinkamu laiku?

VaidasVDS       2018-03-16 18:55

Dr. Jonai,
kažkodėl Jūs vis dar nepastebėjote mano 2018-03-16 18:59 komentaro.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-16 18:47

Pasižiūrėkite, net pats L.Jakimavičius apie Seimo narius kalba kaip apie VEIDMAINIUS “Pamatytume visą vėduoklę veidmainių.”. O juk jis yra kultūringas, save tokiu tikrai nelaikau, netinkamas momentas. Seimo nariams reikia išspardyti tam tikras vietas… ta ir darau žodžiu.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-16 18:44

to “VaidasVDS     2018-03-16 19:25
dr. Jonai,...”

Ponas VaidaiVDS, ne apie kultūrą ir solidumą eina kalba, o apie tamstos kovą prieš LR Konstituciją. Tai jau čia man atleisk, nelinkęs tamstos už tai pagerbti, kaip negerbiu nė vieno Seimo nario. Negerbiu niekšų nors tu ką, negerbiu vagių taip pat.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-16 18:39

Sveikai protaujantis žmogus turėtų stebėtis, kodėl tas dr. Jonas Ramanauskas yra toks NEKULTŪRINGAS, taip negražiai rašo??? Kas jį tokį išmokino, išauklėjo, gal čia tas dr. yra tik durnumo įrodymas? O juk tokios mintys tai kyla, kur gi nekils ir ypač dabar, kai Seime jau kalbama apie KULTŪRĄ. Čia ne šposai. Tikrai svarbu būti kultūringu, net ir mano tokia pati nuomonė, tai kodėl nesu kultūringas???

O čia įdomus klausimas apie kultūrą. Kai 11 kartų prieš rinkimus agituoji visus Seimo narius, kad paklustų Konstitucijai, LR KT išaiškinimams, Europas teisei ir sveikam protui, kai nusiunti Seimui paruoštus įstatymų projektus, reikia tik prabalsuoti ir pravesti Konstitucijai atitinkančius rinkimus, kad valdžia Lietuvoje būtų legitimi, konstituciška, tai LR Seimas į tai visiškai nereaguoja. O tokią nereakciją, kitaip tyriant tylą, pavadinti KULTŪRA, reiškia prarasti protą.
Tai Lietuvos IŠDAVIKAI, konstituciniai nusikaltėliai, savo priesaikos laužytojai, tai asmenys be garbės, sąžinės, teisingumo, tai tiesiog padarai, kuriems įvardinti dar neišrasti lietuviški žodžiai.
Ir tą teisę juos taip vadinti, įvertinti suteikė pats LR SEIMAS savo TYLĖJIMU, savo neveikimu ir kartu VEIKIMU prieš Lietuvos valstybės KONSTITUCIJĄ, prieš Lietuvos žmones. Šlykščiuosi tais padarais, išgamomis ir niekšais visais iki vieno. Visi jie yra paskelbti sąrašais.

Taip ir formuojasi tokia Seimo kultūra. Jie kalba apie kulūra, kurią iš pačios esmės išniekina ir vaikštinėja sau po Seimą pakeltomis galvomis, kaip bepročiai.

Jeigu būtų nors truputėlį kultūringi, garbingi, tai sužinoje, kad netyčia, tarkim, yra sulaužę savo priesaikas, tai “vidurnaktį” sulėktų į Seimą tuos klausimus nedelsiant išspręsti. O jie jau du metai NIEKO, visiškai nieko. Praradę kalbos dovaną, laukia tik žalumynais prikištų brendžio dėžučių, kad pradėti spręsti savo garbės klausimus. Asmenys be garbės gali būti kiekvieno vadinami kaip nori.

VaidasVDS       2018-03-16 18:25

dr. Jonai,
gal pastebėsite ir kitą mano komentarą.
Bet kažkiek negražu visus, turinčius kitokią nuomonę nei tamsta, vadinti KGB-istais ir visokiais kitais negražiais žodžiais. Tai šiek tiek nesolidu.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-16 18:21

to “VaidasVDS     2018-03-16 18:41”. Jūs rašote: “Ar galite įsivaizduoti tokią situaciją, kad iš pradžių KT, o po to Seimas priima sprendimą pripažinti visus dr. Ramanausko straipsnius pagrįstais ir viską ištaisyti pagal dr. Ramanauską.”

Žmogau, žmogau, IŠ DANGAUS nukritote. Jokio čia dr.ramanausko nė su žiburių nesurasite. Kalbu apie LIETUVOS RESPUBIKOS KONSTITUCINIO TEISMO išaiškinimus. Tamstai žemiau duota nuoroda į tai. Tai gal tada iš karto pateiksiu citatą, ką LR KT IŠAIŠKINA:

“2.3. Taigi pagal Venecijos komisijos patvirtintą gerąją rinkimų praktiką lygios rinkimų teisės principas, kuris yra vienas iš Europos rinkimų teisės paveldą sudarančių principų, reiškia, kad kiekvienas rinkėjas turi vieną balsą, visi rinkėjų balsai turi vienodą galią, sudarant rinkimų apygardas leistinas rinkėjų ar gyventojų skaičiaus nuokrypis nuo pasirinktos normos neturi būti didesnis kaip 10 proc. ir bet kuriuo atveju – 15 proc., nebent yra ypatingų aplinkybių.”

LR KT išaiškinimai yra skirti LR Seimui ir visiems, kur čia matai dr. ramanauską? Kur čia matai dr. Ramanauską? Viską apverti aukštyn kojomis. Iš kokios peklos neišmanėli atsiradai? Ar vykdai kgb užduotį? O juk vykdai, FAKTAS.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-16 18:00

to “VaidasVDS     2018-03-16 17:22
Dr. Jonai,
Jūs per daug užsiėmęs utopine problema - lygia rinkimų teise….”

Puikiai suprantu tamstos poziciją, ji labai gerai atitinka visų 7 Seimų ir visų Seimo narių poziciją. Ji yra kaip plienas tvirta, kad tik NEBŪTŲ konstitucinės lygios rinkimų teisės. Tai ir parodo labai tvirtai, kad Lietuva dabar yra OKUPUOTA. Ir tą dalyką, išsivaduoti iš okupacijos, tamsta įvardini, kaip UTOPINE problemą.

Dėl lygių apygardų, tai LR KT išaiškino, kad lygios apygardos tada, kai turime ne didesnį kaip 10 procentų nuokrypį pagal rinkėjų skaičių. Jei nežinai, tai pasigailėk savęs.

Dėl to kaip rinkėjas balsuoja. Tai jei vienas rinkėjas gali atiduoti renkamam vieną balsą (save išsikėlusiam), tai tas pats kitas rinkėjas gali turėti tik to pačio dydžio teisę, savo vieną balsą atiduoti kitam renkamam kur jis bebūtų. Tai viena klausimo pusė. Konstitucija nenumato SĄRAŠŲ, o tik tiesioginį ir lygų balsavimą už kiekvieną kandidatą į Seimą.

Tas visas, tamstos VaidoVDS, samprotavimas, tai siekis yra SAVO nuomonę priešpastatyti Konstitucijai. Konstituciją tuo požiūriu labai puikiai išaiškino LR KT remdamasis Europos teisę ir civilizuotu požiūriu į rinkimus. Tamsta sieki įrodyti, kad vienas lygu trim. Ar dar turi proto likučius…. ne, tik kgbsitinė propaganda žulikams patekti į valdžia ir joje dominuoti.


Tamstos mąstymas yra grynai homosovietinis, nes savo nuomonę iškeli aukščiau už aukščiausią įstatymą - Konstituciją. Taip darė ir daro signatarai, V.Landsbergis ir vis Seimai.

Įstatymo projektai jau senai sugalvoti, įteikti Seimui gerokai prieš rinkimus. Jeigu tamsta nori su jų koncepcijomis, kurios buvo paverstos įstatymų projektais, susipažinti , tai skaityk 2019-07-15 straipsnį “Besiblaškančiam Seimui – teisėtą rinkimų sistemą”
http://www.ekspertai.eu/besiblaskanciam-seimui-teiseta-rinkimu-sistema/

Viskas buvo laiku paruošta, padėta ant lėkštutės. Tik Valstybės konstituciniai nusikaltėliai, Lietuvos valstybės teisinių ir demokratinių pagrindų naikintojai įsitvirtinę Seime į tai nekreipė dėmesio, darau prielaidą, negavo leidimo iš KGB.

Tokių niekšų, kaip Seime, ko gero niekur pasaulyje nesurasi. Nužmogėję padarai, Valstybės naikintojai, pardavėjai. Jie reaguoja matomai tik į žalumynų prikištas brendžio dėžutes.


VaidasVDS       2018-03-16 17:59

Na ponai, kurmiai,
panagrinėkime šią Ramanausko straipsnio ištrauką:
” Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetas 1996 m. Bendrajame komentare Nr. 25 (57), aiškindamas šį Tarptautinio pilietinių ir politinių teisių pakto straipsnį, konstatavo, kad TURI BŪTI TAIKOMAS PRINCIPAS „VIENAS ASMUO – VIENAS BALSAS“, kad kiekvienos valstybės rinkimų sistemoje vieno rinkėjo balsas turi būti lygus kito rinkėjo balsui ir kad rinkimų apygardos negali būti sudaromos taip, kad būtų atimta ar nepagrįstai apribota piliečių teisė laisvai rinkti savo atstovus. Pažymėtina, jog Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetas pripažino Slovakiją pažeidusia Tarptautinio pilietinių ir politinių teisių pakto 25 straipsnį būtent dėl to, kad ši savivaldybės tarybos narių rinkimams organizuoti ir vykdyti nustatė tokias rinkimų apygardų ribas, dėl kurių susidarė dideli gyventojų skaičiaus šiose apygardose skirtumai (2002 m. liepos 22 d. išvada byloje Mátyus prieš Slovakiją, pranešimo Nr. 923/2000).”
—-
Dabar sudėliokime akcentus, bet ne ten, kur juos sudėliojo Ramanauskas, o kitur: “konstatavo, kad turi būti taikomas principas „vienas asmuo – vienas balsas“, kad KIEKVIENOS VALSTYBĖS RINKIMŲ SISTEMOJE VIENO RINKĖJO BALSAS TURI BŪTI LYGUS KITO RINKĖJO BALSUI…
O dabar iškelkime klausimą, kurį aš iškėliau anksčiau:
Kai kiekvienas rinkėjas turi tik vieną balsą rinkimuose, tuomet kitų rinkėjų atžvilgiu jis yra lygus.
Bet kuomet jis ateina su pluoštu balsų vienmandatei, daugiamandatei ir dar politikų sąrašams, tai lygiai taip pat ir kiti rinkėjai turi tas pačias teises.
Tai kur čia lygios rinkimų teisės pažeidimas?
Ir kur dr. Ramanausko kreipimasis į Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetą ir to komiteto sprendimas?
Tiesiog Ramanauskas vis ne ten kreipiasi…

VaidasVDS       2018-03-16 17:41

Stasy G.,
dr. Jonas Ramanauskas vien šiame tinklapyje gal šimtus kartų sukėlė tas pačias nuorodas dėl tos pačios problemos ir nuolat tą kartoja.
Bet jo keliama problema į priekį dėl to nei kiek nepajudėjo.
Ir iš esmės ji neišsprendžiama, nes priklauso nuo to, kas ją aiškins - KT, ES, Seimo nariai, kalbininkai ar tokie profanai kaip aš.
Tam, kad niekas nesiginčytų, reikėtų į Konstituciją tiesiogiai įrašyti tą vieną rinkėją - vieną balsą. Tada Ramanauskas būtų tikrai teisus. O dabar jis teisus tik iš dalies, gal didesnės, gal mažesnės. Ir dėl to galima ginčytis iki nukritimo, bet niekas dėl to absoliučiai nepasikeis.
Ar galite įsivaizduoti tokią situaciją, kad iš pradžių KT, o po to Seimas priima sprendimą pripažinti visus dr. Ramanausko straipsnius pagrįstais ir viską ištaisyti pagal dr. Ramanauską.
O VDS yra VaiDaS. Tik tiek.

StasysG       2018-03-16 17:01

Taip ir nelabai aišku, kas yra VaidasVDS ar “” VaidasVSD”?. Ir kodėl jis siūlo kitiems susirasti kitą gyvenimo tikslą tam, kad pats čia tvarką daryrtų.

VaidasVDS       2018-03-16 16:22

Dr. Jonai,
Jūs per daug užsiėmęs utopine problema - lygia rinkimų teise.
Ji niekada nebus visiškai lygi.
Jau vien dėl skirtingo rinkėjų skaičiaus apygardose, dėl apygardų miestuose ir kaimuose, dėl skirtingų balsuotojų išsilavinimo tose apygardose ir t.t.
Kai kiekvienas rinkėjas turi tik vieną balsą rinkimuose, tuomet kitų rinkėjų atžvilgiu jis yra lygus.
Bet kuomet jis ateina su pluoštu balsų vienmandatei, daugiamandatei ir dar politikų sąrašams, tai lygiai taip pat ir kiti rinkėjai turi tas pačias teises. Bet tuomet atsiranda išvedžiojimai, kad kažkoks kandidatas negali būti ir sąrašuose, ir vienmandatėje, jei jis nepriklauso kažkokiai partijai. Bet čia jau yra išrenkamojo asmeninė teisė eiti į kažkokius sąrašus ar neiti, tuomet prie ko čia rinkimų teisės lygumas.
Iš kitos pusės, kuomet Smetona perversmo, nekonstituciniu, būdu atėjo į valdžią, ar kas nors nuo to pasikeitė ir buvo vėliau atšaukti visi sprendimai, kuriuos tuo metu Lietuva priiminėjo?
Kažkas nepatinka?
Tuomet inicijuokit įstatymo pakeitimą, kokį siūlo Liudvikas, ir jį pakeiskite Seime, ir problemos neliks.
Konstitucijoje nėra parašyta: “vienas rinkėjas - vienas balsas”, ir visi ginčai tuo klausimu iš esmės yra beprasmiai. Susiraskite kitą gyvenimo tikslą, kuris būtų prasmingesnis už šį...

ar pastebėjote?       2018-03-16 15:31

Užteko Seneliui 5 savaitėms atsidurti ligoninėje, kaip padėtis tapo nevaldoma. Anūkėlis savo neįgalumą bando slėpti dirbtinai kuriamomis dar didesnėmis problemomis. Man iškart buvo aišku, kad Langaitis traukiasi ne dėl valdančiųjų ten kažkokio nekonstruktyvumo, o dėl problemų pačios partijos viduje. Ir ta problema, greičiausiai, ir yra pats Anūkėlis.
Vien dėl jo nesugebėjimo tvarkytis ir visiškai nepagrįstų ambicijų dabar destabilizuojama padėtis Lietuvoje labai pavojingu metu, kada Rusija Skripalio precedentu priminė Vakarams apie jos turimo cheminio ginklo potencialą.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-16 15:23

to “$+$    2018-03-16 15:52
Lietuvai tikrai reikia naujo Rinkimų įstatymo, bet dar labiau reikia naujos Konstitucijos, ....”

Nebūkite optimistas, kad ir pačioje naujausioje Konstitucijoje NETURĖTŲ būti įtvirtintas NELYGIOS rinkimų teisės principas, kad kgbistai rinkimuose gali gauti iš vieno rinkėjo 3 balsus, o ne kgbistas tik vieną. Tik Lietuvos Seimo rinkimų įstatyme taip nustatyta, kurį priėmė 1992-07-09 signatarai ir pasirašė , kaip ten jį vadina?, patriarchas Vytautas Landsbergis. Ir iki šiol apie tai tylį, gal jau pilnas kelnes privaręs? Neturi lako savo idiotizmų pripažinti? Kas trukdo? Kas kankina? Kuo toliau, tuo didesniu niekšu darosi. Ir signatarai tyli, tai kokią valstybę jie nutarė kurti? Neteisinę ir nedemokratinę. Toks yra atsakymas.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-16 15:13

to “VaidasVDS     2018-03-16 11:53”
Tai rašote:“Nuolat ponas Ramanauskas įrodinėja tai, ką Liudvikas parašė: “pagal Konstituciją: vienas rinkėjas – vienas balsas.””

Ponas VaidaiVDS, labai sumaišote AUTORYSTĘ. Labai negražu. “Vienas rinkėjas - vienas balsas” principas yra ne Ramanausko sugalvotas, tai Europos teisė, LR Konstitucija, LR KT išaiškinimai ir sveikas protas. Ramanauskas tik parodo, kad viso to NESILAIKO išsigimėlių, niekšų, savo priesaikų laužytojų, Lietuvos išdavikų Seimas, net apie tai prieš rinkimus informuotas 11 kartų pradedant 2016-04-13 straipsniu:“Eilinį kartą antikonstituciniai rinkimai - valdžia nelegitimi”
http://www.ekspertai.eu/eilini-karta-antikonstituciniai-rinkimai-valdzia-nelegitymi88021

Ir ponia raudoji Dalia, kaip konstitucinė nusikaltėlė, apie tai buvo taip pat gerokai iš anksto 2019-06-14 INFORMUOTA:“JE metinis pranešimas yra NUSIKALTIMAS PRIEŠ VALSTYBĘ”
http://www.ekspertai.eu/je-metinis-pranesimas-yra-nusikaltimas-pries-valstybe/

Kiek prisimenu       2018-03-16 14:58

Kai Kubilius dalyvavo vienmandatėje, berods, Viniaus- Šalčininkų apygardoje surinko tik 6% balsų tik konservatnikų dėka. Taip kad reikia rinkimu tik vienmadatininkų ir ne kažkokių sąrašinių. Kubilius ir vėl pralindo į Seimą tik su sąrašiniais.Ar tai gerai? Va, todėl dauguma konservatnikų ir nenori rinkimų tik vienmandatininkėse apygardose.

Nejaugi dar nepastebėjote,        2018-03-16 14:57

kad viskas išrinkta būna jau iš vakaro iki rinkimų - ir LRT jau praneša.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-16 14:56

to “StasysG     2018-03-16 12:55
Deja, tame šaltinyje (Teisės gidas) nėra išaiškinimo, kas yra LYGI rinkimų teisė.”

Kai turime kgbistinį valdymą iš išrorės, tai Teisės gide tokių dalyku ir neturi būti pagal principą, kas teisinga turi būti nuslėpta. Todėl apie tai reikia skaityti mano žemiau nurodytame straipsnyje, kuris cituoja LR KT išaiškinimus, kurie atitnka Europos teisę, Konstituciją ir sveiką protą.

Giliai įsitikinęs, kad tamsta apie tai tikrai žinai. smile

$+$       2018-03-16 14:52

Lietuvai tikrai reikia naujo Rinkimų įstatymo, bet dar labiau reikia naujos Konstitucijos, nepadažytos, nepapudruotos, o tikrai naujos, atstovaujančios visos Tautos interesus, ne tik kelių politinių grupių, kurios susitarė dar 1992 m.

Be naujos Konstitucijos​ mes neturime galimybės pradėti kurti Valstybės. Būtent pradėti. Šiuo metu mes kuriame tik konstitucines dvasias, su to paties Seimo pagalba, nesugebančio tinkamai atlikti jam priskirtų funkcijų.

Jei būtų priimtas tik naujas Rinkimų įstatymas, kaip siūlo autorius, rinkimuose dalyvautų tos pačios partijos (partijos, žinoma, kabutėse), tie patys politikieriai. Tai yra tie patys basčiai, tie patys skardžiai, tie patys mikolaičiai ir t. t.

Vakar per LRT kalbėjo advokatas Šindeikis, jo manymu išankstiniai rinkimai, tai solidaus Seimo rezultatas, deja, tokio iki šiol neturėjome.

Apuokiukui       2018-03-16 14:52

Tamsta esi ne apuokiukas, o tikras apuokas rašydamas nesamones. Pasiguglink LR Konstitucija ir bus aiškiau negu diena.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-03-16 14:44

“Bet su viena sąlyga – kad rinkimai vyktų pagal naują ir tikrai konstitucinį įstatymą, kurį iki Seimo neeilinių rinkimų bendru sutarimu privalėtų priimti pozicija ir opozicija. Seimo nariai galėtų būti deleguojami partijų, bet renkami tik vienmandatėse apygardose. Visiškai pagal Konstituciją: vienas rinkėjas – vienas balsas.”. Dėkoju Liudvikui Jakimavičiui: Vienas rinkėjas - vienas balsas. Taip kaip sakė Laikinasis Pagrindinis Įsatatymas, 67 str., taip kaip sako LR Konstitucija, 55 str., taip kaip sako Europos teisė, taip kaip sako LR KT išaiškinimas (bet ne nutarimas) ir kaip sako paprasčiausiai SVEIKAS PROTAS. O sveiko proto, garntuoju 100 procentų, nė pas vieną Seime per visu 7 Seimo variantus NIEKADA NEBUVO. Nė vienas seimūnas to nesugebėjo suvokti, kad jie Seime visi iki vieno yra NETEISĖTAI. Iš kur tiek daug Lietuvoje atsirado kgbsitinių šunų? A, Bronislovas Genzelis rašė, kad 1989 metais jau buvo paruošta kgbistinė kariuomenė iš 6337 agentų kautis prieš Lietuvos valstybę, kai tik ji paskelbs Nepriklausomybę. Tai ant tos scenos UŽSIROPŠTĘ niekšai tą ir darė. Tai kgb turi dar didžiulį rezervą ir naujais pasipildo, kaip tam Tomkaus sąraše.
Beje kas norėtų apie tai detaliau pastudijuoti, tai prašau studijuoti 2016-09-11 “ULTIMATUMAS Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo”.

http://www.ekspertai.eu/ultimatumas-seimui-del-lr-teisiniu-pagrindu-griovimo89825

Atkreipiu dėmesį, kad prieš 2016-10-09 rinkimus VISI Seimo nariai buvo informuoti apie tai 11 kartų, kad į rinkimus eitų konstituciškai, pagal lygią rinkimų teisę. Tačiau elgėsi kaip paskutiniai GYVULIAI, kaip paskutiniai NIEKŠAI, kaip Lietuvos IŠDAVIKAI, kaip savo priesaikų grubūs laužytojai, kaip ne žmonės, kaip kažkokie ZOMBIAI veikiantys pagal KGB instrukcijas griauti Lietuvą. Tokie jie žulikai, iškrypėliai, banditai… kurie savo esmėje iš valdžios aukštybių sunaikino mažutę nuskriaustą mergaitę. Nėra dar lietuvių kalboje tokių žodžių, kaip tiksliai apibūdinti tą jų smarvę.

Beje pridėsiu, kad BŪTINA, esant konstituciniams rinkimams, garantuoti, kad kiekvienoje 141-oje apygardoje būtų renkami tik toje apygardoje pastoviai gyvenatys asmenys, kitaip kgbistiniai rupūžės bus atsiunčiami iš centro. Kaip žinia apygardų dydžiai pagal rinkėjų skaičių turi būti apylygiai, ne daugiau 10 procentų nuokrypis. Pradžia bus sunki, tačiau reikalinga kryptimi.

bronius.       2018-03-16 13:42

nieko naujo liudvikas neparašė,tik atkartojo ramanausko trečius metus reiškiamas mintis.ir vėl sugadinsiu biuletenį.

StasysG       2018-03-16 11:55

Deja, tame šaltinyje (Teisės gidas) nėra išaiškinimo, kas yra LYGI rinkimų teisė.

Agnė       2018-03-16 11:53

Jau juokiuos, jei butų taip, kad tik vienmantėse galėtų kandidatuoti:)) Geras filmas komedijinis išeitų, gal kas pamėgintų?

albina       2018-03-16 11:47

1.Priešlaikinių rinkimų nebus,nes ir didžiausi veidmainiai /Adamkus tokiais įvardijo Rasą su Andrium/ supranta,kad naujam Seime jų gali nelikti,nes ir taip dauguma konservatorių yra tik sąrašiniai-pašalpiniai.
2.Rinkimų sistemos artimiausiu laiku nieks nekeis.Būsimi kandidatai,mokykitės iš Pūko:jis kasdien per radiją mokė kaip reitinguoti- mane Nr.29 įrašykite 2. Rezultatas -ne partinis tampa sąraše 2 ir patenka į Seimą.
3.Protestai,akcijos,piketai,streikai- normalu.Kad žurnalistai nemoka skaičiuoti,jų raštingumo ir erudicijos bėdos,nes skaičiuoti paprasta - kiek kv m aikštėje,kiek tame gali tilpti žmonių.
Mano išvados:1.Iš didelio Tapino debesio lietaus nebuvo.2.Kaip ne retai - komunikacijos problemos:pirmininko kalbos ruošėjui dvejetas,Karbauskiui už skubėjimą su pasiūlymais - irgi.

VaidasVDS       2018-03-16 11:42
StasysG---->p.Vaidui VDS       2018-03-16 11:31

Jūs parašėte: “Konkretaus tokio parašymo Konstitucijoje nėra. Yra štai ir toks   l y g i o s   rinkimų teisės paaiškinimas:
“Lygiems rinkimams būtinos 3 sąlygos: 1) kiekv. rinkėjas disponuoja lygiu balsų sk.; 2) kiekv. deputatas atstovauja lygiam rinkėjų sk., 3) negalimas rinkėjų dalijimas į kurijas (?) pagal turtinius, rasinius, religinius ar kt. požymius.””——Gal galėtumete šaltinį nurodyti, kad būtų galima pastudijuoti?

Tarabilda Tamui       2018-03-16 11:27

Pala pala. Kalba eina juk ne apie Karbauckio poublikos paleidimą iš Seimo, kaip slapčiom tikisi gabriukas su tapinoidais, o apie viso Seimo paleidimą in corpore su Gabriukais, Genvilais ir visa kita šušara.

Tam "Kad ir kritikuojam"        2018-03-16 11:19

Nekurk čia neįtikėtinų sąmokslo teorijų. Ir nemanyk, kad mes tokie visiški neišmanėliai. Girk negyręs tą jaunąjį Karbauskį, vis tiek neįtikinsi, kad milijoninius turtus susikrovė iš didelio darbštumo. Dabar, kai reikia tuos turtus išsaugoti, o, manyčiau, kad vis norisi juos didinti, nes, kuo turtingesnis, tuo gobšesnis - už tą “stogą” atėjo laikas susimokėti. Todėl, manau, ir vyksta tie cirkai ir Seime, ir prie Seimo. O mes, paprasti žmogeliai, tiems vadinamiems “valstiečiams”, tai kaip šuniui - penkta koja.

Gera proga       2018-03-16 11:18

Puiku, jeigu rinkimai, tai be sarasiniu! Gera proga.

VaidasVDS       2018-03-16 10:53

Iš esmės rinkimai yra narcizų šou, nes juose pagrindinis šūkis - rinkite mane, nes aš pats “gražiausias”, o kiti tai bjaurūs.
Todėl ne taip jau ir svarbi yra ta rinkimų sistema.
Nuolat ponas Ramanauskas įrodinėja tai, ką Liudvikas parašė: “pagal Konstituciją: vienas rinkėjas – vienas balsas.”
Na juk ne visai taip yra. Konkretaus tokio parašymo Konstitucijoje nėra. Yra štai ir toks lygios rinkimų teisės paaiškinimas:
“Lygiems rinkimams būtinos 3 sąlygos: 1) kiekv. rinkėjas disponuoja lygiu balsų sk.; 2) kiekv. deputatas atstovauja lygiam rinkėjų sk., 3) negalimas rinkėjų dalijimas į kurijas (?) pagal turtinius, rasinius, religinius ar kt. požymius.”
Iš esmės visiška lygiava vis tiek neįmanoma.
Nerenkant sąrašinių, iš tiesų galima “atsikratyti” pabodusių veltėdžių ir užsisėdėjusių lyderių, bet jūs vis tiek neatsikratysite lėlininkų, kurie tampo kitus už virvučių. Protingas lėlininkas į rinkimus neis, nebent bus tikras narcizas.
Renkant tik vienmandatininkus bus išrinkti pagrinde tie, kurie turi resursus (daugiausiai piniginius) ir įtaką (pagrinde žiniasklaidą), na dar gražiai atrodo, numeta ir prastuomenei kauliukų bei blizgučių. Kiek DK vienmandatininkų buvo išrinkta, pulsuojant tuometiniam skandalui?
Pirmiausiai reikėtų padaryti kitus darbus.
Koks pagrindinis?
Kandidatai (visi) turi turėti lygias sąlygas.
Kol to nebus, visiškai nesvarbu, kokia bus rinkimų sistema…

Asilas       2018-03-16 10:42

Vienmandatėse Jūs rinksite tik mafijozus arba uspaskius ir kitus vietinius kunigaikštukus arba kriminalą. Liudvikas apsimeta nežinąs, kaip buvo išrinktas Šimašiuks su tuo savo garsiuoju padėjėju nuo Dievo padangių, kuris gadino mums šventę visai neseniai - prieš savaitę? Nori tokių daugiau, ane, puons Liudvikai?

Apuokiukas       2018-03-16 10:39

,, Ir praeina ne rinkėjų valia, bet partijų bosų sprendimu” - vat ir ne. Kadangi yra reitingavimo sistema, tai partijos bosų valia yra gana nedidelė.

Kad ir kritikuojam       2018-03-16 10:21

valstiečius,bet šiuo metu jie geriausia blogybė iš visų.Ar ne konservatorių senelis ligoninėje sugalvojo provokaciją seime,balsuojant prieš Bastį.Ir kodėl konservatoriai taip nenorėjo perbalsuoti?

Apuokiuk, tezę pateikėte:       2018-03-16 10:19

“pagal vienmandates apygardas į seimą pateks
beveik vien tik dviejų populiariausių partijų atstovai?
Kitokio požiūrio žmogui tada patekti į seimą tampa beveik neįmanoma.”
Tai nėra akivaizdu. Dikusijai būtinas tezės pagrindimas. Kur jis?

StasysG       2018-03-16 10:17

ponas Apokiuk, a)kiek dabar gaunate balsų, kai einate balsuoti? b) bet kuriuo atveju, ar už partinius atstovus, ar už pavienius žmones BALSUOS rinkėjai. O dbar kas? Nepakliūna į Seimą vienmandatėje, praeina pagal partijų sąrašą. Ir praeina ne rinkėjų valia, bet partijų bosų sprendimu.

Apuokiukas       2018-03-16 10:02

Klausykit, baikit vieną kartą tas nesąmones su tomis vienmandatėmis apygardomis. Negi nesuprantatete, kad pagal vienmandates apygardas į seimą pateks beveik vien tik dviejų populiariausių partijų atstovai? Kitokio požiūrio žmogui tada patekti į seimą tampa beveik neįmanoma. Norit dvipartinio seimo be tikros opozicijos?

StasysG       2018-03-16 9:57

Pagaliau. Neeiliniai rinkimai pagal naują rinkimų įstatymą: “Seimo nariai galėtų būti deleguojami partijų, bet renkami tik vienmandatėse apygardose. Visiškai pagal Konstituciją: vienas rinkėjas – vienas balsas.”. Ačiū Autoriau. Tik reikėtų plačiau ir dažniau apie tai: kodėl senas rinkimų įstatymas blogas, ir kodėl naujas būtų teisingesnis.

gytis       2018-03-16 9:52

jei žiemą pražystų obelys…

Arnė       2018-03-16 9:48

Dėkui už giliausias įžvalgas. O vakar - Laisvės TV reklama ir šou; apie Jakelaitį be komentarų.


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.