Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Geopolitika

Liudvikas Jakimavičius. Atsako belaukiant: jis bus žiaurus ir visiškai kitoks nei prognozuojama

Tiesos.lt redakcija   2020 m. sausio 7 d. 10:19

41     

    

Liudvikas Jakimavičius. Atsako belaukiant: jis bus žiaurus ir visiškai kitoks nei prognozuojama

Po Irano generolo Suleimani likvidavimo pasaulio žiniasklaida staiga prabilo apie Trečiąjį Pasaulinį karą – net su grotelėm ir abreviatūra #WW3.

Stebiuosi nesąmonių kamšalu, kuris užpylė visą medijų plotą nuo BBC, CNN iki Delfio intelektinių seklumų. Niekas nieko negali nuspėti, nes niekas iš rašančiųjų nėra skaitęs Korano, o jei ir skaitęs, tai nieko nesupratęs.

Korane kerštas yra šventas dalykas, ir vienintelis apie tai pasakė profesorius Egdūnas Račas. Musulmonai keršys. Galiu spėti ir kaip. Totalitarinės valstybės yra personifikuotos. Prisiminkime Leniną, Staliną, Hitlerį, Musolinį, Kinijos ir Š. Korėjos lyderius, Putiną ir musulmonų pasaulį. Lyderis yra tapatinamas su valstybe. Tad turiu pagrindo manyti, kad tas žiauraus atsako scenarijus, kuris dabar kuriamas, yra tiesiog ant delno – „Nužudyti Trumpą“.

Planas – „Osvaldas II“, o progų bus į valias, kai per prezidentinę kampaniją pastarasis pradės savo rinkiminius vojažus po valstijas ir susitikinės su rėmėjais. Apie tai nemačiau, kad kas nors šnekėtų, nors akivaizdu, kad simbolinis taikinys yra būtent jis. Musulmonams simbolizmas yra esminis dalykas.

Jei toks pasikėsinimas pasisektų, dar visai neaišku, ar prasidėtų tas prognozuojamas WW3, nes pusė liberaliosios Amerikos tyliai džiaugtųsi atsikračiusi nemėgstamo Prezidento.

Bet jei karas ir įvyktų, tai jis būtų akimirkos, po kurios visiems viskas pasidarytų aišku, kad tęsti karą ar veltis į jį beprasmiška. Nebus tame kare nei tankų, nei pėstininkų, kaip antrajame, kurio vaizdiniuose dar gyvena žiniasklaidoje trolinantys apžvalgininkai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2020-01-11 8:05

Labai skystas straipsnelis. Pagal poną Jakimavičių reikia Trampui bijoti keršto. Tai jeigu taip, tai jis negali būti vyriausiuoju pajėgu vadu, jei remiasi tik asmeniška baime.

ah1       2020-01-10 17:31

viščiukai skaičiuojami rudenį... žiūrim ką turim: 1. Trump impičmentas pamirštas užverčiant žiniasklaidą WW3. 2.  Nė vienas plaukas nenukrito nuo JAV žmonių dėl Irano atakų prieš JAV karo bazes, o ir nukristi neturėjo - Iranas išanksto įspėjo apie savo atakas kad žmonęs pasitrauktų iš JAV karinių bazių - kas gaunasi? gaunasi kad Irano ataka tai tik spektaklis eiliniams iraniečiams “nugesinti”.3. Sunitai neturi lyderio, šiitai turi kumyrą, šiitų lyderis neturi konkurento.4. Valdžios valdžia išsaugota tiek JAV tiek Irane.5. Atsiranda pretekstas iš Irako išvesti JAV karius - JAV karo bazės atakuotos.

mjooo...       2020-01-10 17:08

oho kokią įnirtingą reakciją raudonųjų imperinių blakių tarpe sukėlė trumpas Liudviko brūkštelėjimas. Išskyrus vos du-tris žmonių komentarus, - vien bolševikai neršia ir dar viens kitą turavodami.

NATO banditėliams-okupantams       2020-01-10 16:42

Kaip JAV ir NATO okupuojamas Afganistanas, anksčiau – Irakas? Naktimis okupantų kareivos (samdomi galvažudžiai, nes visi kariauja už pinigus), dažniausiai, tūno izoliuotose gerai saugomose bazėse. Dieną su tankais, šarvuočiais, malūnsparniuose arba grupėmis, apsiginklavę iki dantų, patruliuoja, palaikydami marionetines vyriausybes. Kartais pašaudo iš tankų pabūklų, kulkosvaidžių, automatų į “įtartinus objektus”, arba žvalgybos ar vietinių skundikų už pinigus nurodytus “priešus”. Tokiais gali būti, kaip ne kartą pasitaikė, bet koks sambūris: vestuvės, laidotuvės ar šiaip susirinkę kaimiečiai, todėl gyventojams kategoriškai draudžiama rinktis į grupes, nepranešus apie tai valdžiai ir okupantams. Kaip rodo paviešinami slapti dokumentai, “priešai” buvo “perkami”, mokant 1000 – 20000 dolerių. Suprantama, norinčių taip lengvai užsidirbti, o kartu ir atsikratyti nemėgstamo kaimyno ar konkureto, netrūkdavo. O jau pakliuvusius į kalėjimą, vieno pulkininko žodžiais, – ne problema priversti prisipažinti nors ir šnipinėjimu marsiečiams… Kiekvienoje bazėje yra ypatingai įslaptintų specialios paskirties smogikų būriai arba kuopos (lietuvių – “Aitvaras”). Jie vykdo slaptas vietovės šukavimo, “valymo”, atskirų pasipriešinimo dalyvių (partizanų) ir jų vadų grobimo ir naikinimo operacijas. Kuo jie skiriasi nuo Lietuvoje po karo partizanus naikinusių “Smerš” ir NKVD spec. padalinių? JAV skerdikų grupės ne tik naikindavo partizanus, bet ir niekuo nekaltus civilius. Visaip išsityčioję ir nužudę, tiek suįžūlėjo, kad fotografuodavosi prie išniekintų aukų. Buvo rasta virš 4000 nuotraukų. Užfiksuoti vaizdai buvo tokie pasibaisėtini, kad vos kelias (pačias nekalčiausias) nuotraukas išdrįso paviešinti pasaulio spauda… JAV kariškiai visaip bandė išsukti tuos banditus, bet tarptautinės visuomenės spaudimas padarė savo – kai kurie jau nuteisti, kiti laukia teismo. Kad parodytų okupacijos “humanizmą”, kareiviai dalyvauja parodomosiose civilinių objektų statybose. Pvz., bendrabučių našlaičiams. Deja, afganai niekada nesinaudoja okupantų “dovanomis”. Net Lietuvos TV rodė suniokotą ir apleistą lietuvių pastatytą bendrabutį Goro provincijoje. Dar yra civilinių svetimšalių apsaugos būrių bei specialistų, žvalgančių gamtos turtus: naftą, dujas ir kt. (faktiškai dėl gausybės šių turtų ir kariaujama…) Visa tai vadinama demokratijos diegimu…  .

Laumėjantis       2020-01-10 12:57

Na šioje vietoje geriausias specialistas - mūsų Marginalas. Būtų įdomu sužinoti jo nuomonę.

stasys        2020-01-10 9:14

Dzeikuliui .. Tokia praktika galiojo kol neatsirado valstybinio lygio terorizmo sąvoka. Beje pastebėkite konkretus Irano generolas buvo atsakingas už tokias operacijas ne savo valstybės teritorijoje. Tokia praktika naudojasi ir Rusija žudydama svetimose valstybėse viešose vietose sau neįtinkančius asmenis .Galima tokia praktika neigti ir vadinti bloga bet šio šimtmečio karai būtent tuo ir pasižymi , žali žmogeliukai Ukrainoje , Wagner Sirijoje .. tai leidžia apeiti tarptautines normas ir tomis su komercintomis priemonėmis siekti konkrečios valstybės interesu tenkinimo , to nepripažįstant viešai .Gal keistai nuskambės bet tai mažesnis blogis tam kas nutiktu jei tos normos pareikalautu plataus kariniu veiksmu masto . Valstybė visada atsako už savo pareigūnų veiksmus , bet konkrečiu atveju Amerika tiesiai šviesiai pasakė kas ir kaip ir dėl ko . Va dėl to ji ir yra gerbiama ir prisibijoma jos ..priėmė sprendimą ir paviešino žinodama apie galimas pasekmes . Aš galiu peikti Trumpa ir būti juo nepatenkintas , bet daryti atsvara valstybiniam terorizmui Jis gali .ir moka.

Kaip kažkas pastebėjo,kad       2020-01-10 8:31

Amerika ne tuo adresu paleido raketą į kažkokį generolą,reikėjo iš karto į Kremlių.

Dzeikas       2020-01-9 23:46

Kas simptomatiska?
Kad didziosios valstybes eme zaisti pagal valstybiu-marozu taisykles.
T.y. , pagal klasikine politologija, ar teisingiau pasakius teise, jeigu valstybes pareigunas rezga kazkokias intrigas ar organizuoja kokias tai zudynes (musu atveju) tai atsako ne jis asmeniskai, o atsako VALSTYBE kuri moka jam atlyginima ir kuriai jis prisiekes kaip statutinis pareigunas. T.y. JAV neturejo pacios zudyt to Suleimano, o reikst pretenzijas , jeigu reikia ir ultimatuma Iranui. Kai buvo issaudyti Wagnerio rusu samdiniai buvo kitas atvejas. Wagnerio samdiniai veike kaip privatus asmenys ar privati bendrove uz kuriuos valstybe neatsako. Arba atsako tuo atveju, jeigu kitos valstybes turetu pretenziju , o sie pasislepe Rusijoje.
Dabar gi, privataus asmens atsakomybe JAV eme taikyti kitos valstybes PAREIGUNUI!
T.y. JAV iseina uz tarptautines teises PRINCIPU ribu.
Kas mano poziuriu greiciau liudyja Valstiju kaip valstybes silpnuma. A la mes nereiskiame pretenziju Irano valstybei (kurios isakymu Suleimani renge zudymo akcijas), o nuzudome zudyniu betarpiska organizatoriu ir kvit. Neskolingi!
Galiu tik apgailestauti, kad pasaulis ritasi i barbarybe, jeigu stipriausia pasaulio valstybe, vietoj to, kad tekst Iranui ultimatuma ir pareikalaut teisti Suleimani uz zudynes priesingu atveju ...(ultimatume suraso ka tokiu atveju darys ieskovas valstybei kuri ATSAKO uz pareiguna).
Optimizmui deja nera jokio pagrindo.

To prašaliečiui 14:58       2020-01-9 21:27

tu, joneli durneli, ką čia šūdą mali, ne į temą? Protingi diedai apie Artimuosius Rytus, apie painią pasaulio situaciją diskutuoja, o tu kažkur Ukrainoj įstrigęs, ir vemi bile ką. Štiš ant laktų, gaidy nelaimingas…

StasysG       2020-01-9 16:45

Jokio atsako nebus. Niekas tų 86 milijonų negaus už Trumpo galvą. Jei Iranas praneša Irakui, o Irakas Amerikai, tai ačiū Dievui, kad tik toks žaidimėlis. ...O kad savi iraniečiai nupylė savus, kurie sėdėjo Ukrainos Boeninge, tai čia blogai. Galėjo nutikti ir kitos šalies lėktuvui.

stasys        2020-01-8 9:31

To 9:08 2020-01-8 10:23 > kur ten šlapios jos jau pilnos !! .. dėkui kad ir mane nuraminote . smile

To 9:08       2020-01-8 9:23

Staska, o tavo trumpikės, manau, jau šlapios. Nebijok troli.

stasys        2020-01-8 8:08

Po vakarykščiu Irano atakų raketomis Liudvikas matyt kiek aprimo .. pasirodo jos ne branduolinės o ir cheminio ginklo jose nebuvo . Aišku tai nereiškia kad viskas nuslopo , gerai tai kad Prezidentas Trumpas matyt jau patenkino savo kraujo troškulį ..o ir palaikančiu ji tik jo pačio administracija . Aišku aš neskubėčiau su išvadomis jog viskas baigta ir raudonos linijos vėl grižo į savo senas pozicijas . Neklaužados vaikai negali nedaryti zbytku ..tokia ta ju brendimo prigimtis . Amerika tam pasiruošusi ...

ah1       2020-01-8 0:02

faktas kaip blynas - pasauliui parodyta kad dronai žudys neįtinkančius ir nužudyti galės bet kur ir bet kada į ką Trump durs pirštu.

karas       2020-01-7 23:32

tai politikų politikos pralaimėjimas. Žemė šiandien dega ir be karo. Tik asilų galvos gali galvoti apie karą, kai reikia galvoti apie ekologiją. Ponai atsiraitoję rankoves statykit saulės elektrines Afrikoje ir panaudokit gautą energiją išgauti vandeniui, kad Afrika taptų žalia. Atsiveriančios vis naujesnės technologijos turi galutinai Žemėje išnaikinti badą, ligas ir socialinę atskirtį. Jeigu dabar nenustosim kariauti, Dievas mus paprasčiausiai sunaikins.

Trabantas       2020-01-7 22:59

Sunitai su šiitais, nors ir konflikte nuo neatmenamų pranašo Mahometo mirties laikų, per Hadžą Mekoje ir Medinoje sugeba susitaikyti po Korano vėliava. Džihadas, nors ir skirtingai traktuojamas įvairių musulmonų grupių, yra bendras Korano imperatyvas priešintis tiems, kas kėsinasi į Pranašo mokymą. Taigi, yra prielaidų, kad vidinė konfrontacija tarp sunitų ir šiitų gali nueiti į antrą planą, išsikristalizavus bendram tikslui, atkeršyti Amerikai ir ją remiantiems kitatikiams, kurių jie kaip netikėlių “nemyli” pagal savo Raštą. Valstybių sienos nubrėžtos labai dirbtinai, ne pagal religinį ir etninį dominavimą. Generolo Suleimani žūtis, žiūrėkim, kaip ištrynė  ar gerokai aptrynė tuos nesutarimus tarp šiitų ir sunitų, Irano ir Irako. Bent iš tolo, žiūrint į generolo pakasynas taip matosi. O vienus su kitais sudėjus į krūvą, turime nė daug nė mažai - pusantro milijardo. Yra apie ką pagalvoti.

tik nereikia       2020-01-7 19:51

Kol kas visas Irano atsakas - garo nuleidimas Pentagoną paskelbiant teroristine organizacija ir žmonių traiškymas spustyse per Suleimani laidotuves. Kurios net atidėtos tam, kad dar daugiau garo nuleisti, nes prižadėta pradėti keršyti po jo laidotuvių.
Aš spėčiau, kad kažko tokio dabar nebus, neskaitant Irano kontroliuojamų šiitų grupuočių išpuolius toli nuo Vakarų. Kad ir tuos pačius sunitus pasprogdinti per kokią vestuvių ceremoniją kur nors Irake.
O tiesiogiai Teherano atsakas ateis po kokių poros metų, kai atostogų Meksikoje metu bus rastas negyvas koks nors mums pirmą kartą girdimas, tačiau itin svarbus CŽA koordinatorius arba operatyvininkas. Ir iškart žlugs kelios svarbios CŽA operacijos, bus atskleistos CŽA informatorių tapatybės, kai kurie iš jų iškart po to žus. Ir taip toliau, ir panašiai.
Priešingai, nei įvairios islamistinės grupuotės, oficialus Teheranas vengia didelio ir beprasmiško kraujo praliejimo, jo atsakas labiau primena pjūvį skalpeliu. Izraelis turi patirties tame.

Tai       2020-01-7 19:24

tik eilinė isterija karo tema, kad pasipelnytų karo pramonė. Trumpas, Putinas ir kiti žino ką daro. Isterija - papildo jų kišenes. Taip, turi jie tokių valstybių, kurios vadukai deda skersą ant savo piliečių ir burkuojasi tai su vienais, tai su kitais. Matyt, jiems taip pat naudinga. Laiko ratas sukasi ratu. Buvo ribentropo-molotovo paktas ir jie tęsiasi, tik su kitomis valstybėmis ir kitomis pavardėmis. Arba GODUMAS+VALDŽIOS TROŠKIMAS. O ar mes (asmeniškai) kitokie?

ah1       2020-01-7 19:07

dėl to karo nebus, manau. Už kokius pinigus parduodama Irako ir Irano nafta ir kur saugomi pinigai gauti už Irano ir Irako parduotą nafą?  Pas priešus pinigai nesaugojimi paprastai ir su tais pas kuriuos saugojami pinigai nekariaujama. O kas dėl Korano tai manau kad kiekvienas politikas žino kad Koranas draudžia palūkanas ir iš to seka atitinkama politika.

Ir dar:       2020-01-7 17:50

dezinfosklaida nėra žiniasklaida. Tai melo propaganda, o pats propaguok Tiesą. To pačiam palinkėčiau Naujųjų, sunkiųjų, metų proga. Pagarbiai oponentui, - Jules.

stasys        2020-01-7 17:48

Tomas J.  baisiai pasipiktinęs Drąsiais vakaru valstybių vadovais . Kur tai matyta ? 5200 amerikiečiu instruktorių ir specialiosios paskirties kariu neklauso ir nepalieka suverenios šalies teritorijos . A tep Irako parlamento priimta rezoliucija tėra rekomendacinio pobūdžio .

Liudvikai,       2020-01-7 17:47

o kodėl Stalino sąjungininkus pamiršai ar univerkėje docentas neišstenėjo šito?

StasysG       2020-01-7 17:07

Na palaukit, internautai.  Iš kur Autorius ištraukė “MEDIJAS”?  Kodėl Autorius painioja sąvokas? Žnių (žinojimo, “knowledge”) sąvoka jau taip nustekenta visokių “purvaskalidų”, kad jau toliau nebėra kur eiti. O čia dar intelektualas, poetas prisideda, pastiprina. Komercinei amerikonų “žiniaskalidai” ragai dar labiau išauga…

StasysG       2020-01-7 16:06

Bet čia Autorius vėl sugrįžta prie “runkelių” lygio: ” Nebus tame kare nei tankų, nei pėstininkų, kaip antrajame, kurio vaizdiniuose dar gyvena ŽINIaSklaidoje trolinantys apžvalgininkai.”

StasysG       2020-01-7 16:03

O toliau Autorius pasitaiso: “Stebiuosi nesąmonių kamšalu, kuris užpylė visą medijų plotą nuo BBC, CNN iki Delfio intelektinių seklumų.”.  Tai kas tos MEDIJOS, jei be jų lietuviai negali apsieiti???

StasysG       2020-01-7 15:59

Autoriau, nėra pasaulyje tokios “žiniAsklaidos”. Nereikia brukti lietuviškų nusišnekėjimų.

T0mas J.       2020-01-7 15:13

“JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, kad paskelbs Bagdadui „dideles sankcijas“, jeigu būtų įgyvendintas Irako parlamento sprendimas išsiųsti iš šalies amerikiečių pajėgas.”

Jūs suvokiate ką tai reiškia?!
Galingos valstybės vadovas grasina suvereniai šaliai, kad šios parlamentas nenori savo žemėje jo karinių pajėgų. Šiuo sakiniu Trampas aiškiai nedviprasmiškai pasakė, kas yra JAV - agresyvi valstybė, spjaunanti į tarptautinę teisę: jokie suverenitetai man nieko nereiškia, ką norėsiu tą okupuosiu, kur norėsiu ten įvesiu savo karius.
Drąsūs Vakarų valstybių vadovai turėtų reaguoti ir pasakyti: nusišneki, Trampai, gana!
Bet drąsių jau nėra.

stasys        2020-01-7 14:44

Nieko nebus . Nedėkingas užsiėmimas bandyti nuspėti įvykiu eigą .Surengti tokio masto išpuolį  prieš valstybės asmenį neoficialiai atvykusį į kitą valstybę .. tam priežasčių reikia kur kas svarbesniu nei vieno Prezidento asmeninis nepasitenkinimas . Jei suskaičiuoti kiek kartu Prezidentas Trumpas buvo diplomatiškai pasiustas tolį ,tolį .. tokio likimo turėjo susilaukti dar bent keletas kitu žinomu asmenų .Matyt priežastis slypį įvykiuose kurie klostosi tame regione . Per didelė Irano įtaką naujai kuriamai Irako valstybei ,tyla Turkijoje ,Rusijoje ir Kinijoje rodo kad laikas praėjo kai Prezidentas Trumpas pasitenkindavo tik diplomatinėmis ir ekonominėmis spaudimo priemonės siekiant savo tikslo . Todėl galiu atsakingai Liudvikui pasakyti Iranas kaip valstybė nesiims jokiu keršto veiksmu o visa bus palikta toms sukarintoms Irano remiamoms grupuotėms kuriu pagalba ta šalis vykdo savo užsienio politiką . Vakar Irako Parlamentas nedidele persvara nubalsavo už Amerikos kariu išvedima iš tos šalies ..atskriejusi Twiterinė žinutė , iš Amerikos ,priminė tos valstybės vyrams kas nutinka kai Amerika pyksta .Staigus Amerikos pasitraukimas iš Sirijos gali reikšti ir slaptus protokolus su Putinu ir Erdoganu dėl pasidalinimo tame regione įtakomis . Kas nutiktu jei vystyk Iranas sugalvotu viešai atsakyti ? Ta manau supranta ir tos šalies vyrai ..  ji momentaliai netektu visu urano sodrinimo reaktorių ir dar krūvos karinio turto kurio nelabai galima pavadinti kultūros vertybėmis . Tai toks pokštas , kai tekste mintis reiškia ka kitką nei buvo viešai pasakyta . Iš dalies aš galiu suprasti Prezidentą Trumpa , dar viena šalis atvirai spjaudantį ant Amerikos butu kiek per daug tam regionui. Pasitraukimas reikštu tik viena sukurti tame regione anti-amerikietiška šalių grupę kuri prie viso to dar gi turi ir branduolinį ginklą kartu su Rusija ir Kinija . Tai paskatintu neregėto masto ginklavimosi varžybas visame pasaulyje .

Prašalietis- to prašaliečiui 2020-01-7 14:58       2020-01-7 14:16

“Tautinis bičiuli”, rašai: ” pasidomėk kiek ne milijonų, bet milijardų išvogiama - pradedant kelių tiesimu, baigiant niekam nereikalinga “kova prieš klimato kaitą”, dangstanhtis Briuseliu”... Drįstu pastebėti, kad taip patriotiškai rašydamas ant šiandieninės Lietuvos, pats ant “laisvos, nepriklausomos ir nebulbašinės LIetuvos” visa savo patriotine esybe “šiki” taip, kad ir dešimt “svetimų ivanuškų esybių” su pačiu Putinu priešakyje nepajėgtų tavęs įveikti. Nesiblaškyk savo “tautinėse-patriotinėse” mintyse, susikaupk, nes ankstesniame komentare"patriotiškai” vystei “tautinę protingą mintį” apie Lietuvos “privalomą dalyvavimą kariniame versle”. Kad “bulbašiškai laukiantys okupantų iš Rusijos”, jų nesulauktų....

14 milijardų       2020-01-7 14:13

klimato kaitai reguliuoti iš Lietuvos per daug.14 milijardų skirkim šeimai,medikams,mokytojams…Mes tiek neteršiam,reikia gintis.

pagarba Jakimavičiui       2020-01-7 14:02

Gerai parašė. Trumpai ir aiškiai. O čia reikalaujantys analitinių pažymų, tegul kreipiasi į savo gimtąją rusišką FSB. Ten pažymos, aišku negausite. Tik į snukį. Bet nors naujas “metodičkas” išduos, kokius vėjus komentaruose toliau tuščiai pustyti.

prašaliečiui       2020-01-7 13:58

pusdurni, pasidomėk kiek ne milijonų, bet milijardų išvogiama - pradedant kelių tiesimu, baigiant niekam nereikalinga “kova prieš klimato kaitą”, dangstanhtis Briuseliu, nors joks Briuselio nieko panašaus neprašė.
ruskių ivanuška, tau geriau kolchozinės pilys, vagių pasisatatytos už išvogtus pinigus, nei realiai aprūpinta Lietuvos kariuomenė. Visa savo rusiška esybe trokšti apšikti Lietuvą, Lietuvos kariuomenę ir lauki savo tautiečių okupantų iš rusijos. Tik, durneli, tu jiems toks pat svetimas, kaip ir visi čia gyvenantys. Ir gausi tu iš jų nebent kulką. Jie nesidomės, kad rusijos patriotas esi ir jų agentas. Jiems vienodai.
Ir taip, rusai visada apsišika. Per dvi savaitės žadėjo Kijevą užgrobti. O gavo į liulį nuo preastai parengtų ir aprūpintų savanorių. Pralaimėjo, nežiūrint tokių kaip tu, pastangų sunaikinti Ukrainos kariuomenę.

Abejojantis       2020-01-7 13:57

Praeitis rodo, kad musulmonai teroristai nelabai puola valstybių lyderius. Jiems priimtiniau pasėti baimę tautose, valstybėse. Ir proto bei drąsos teroro aktams nelabai reikia- užtenka tik surasti keletą savižudžių. Gi prieiti prie valstybės lyderio ne taip jau ir paprasta.

Prašalietis, to Cha, to14:03        2020-01-7 13:56

Karinių reikalų“tautinio proto bokšte” Cha, Lietuva dalyvauja”šiame karinės pramonės versle”, pirkdama šiuolaikiniam karui ir vakarams jau nebereikalingą vakarietišką karo techniką. Kad lansberginis durnių laivas “garantuotai nebūtų bulbašinė valstybėlė”, aš rankom ir kojom esu “UŽ”, kad Lietuvos kariuomenės vadai, “tautiniai šiuolaikinio karo strategai” ir valdžia skirtų vakarietiško karinio laužo pirkimui 5 proc. savo BVP jau nuo kitų metų. Tik siūlyčiau šį karinį laužą pirkti ne iš JAV , o iš Lietuvos “karingus”, bet išsivaikščiojančius čiabuvius šelpiančių ES donorių Vokietijos ir Prancūzijos.

Cha, to14:03       2020-01-7 13:34

Kaimo Jurgeli Pra…, Lietuva prival dalyvauti šiame karinės pramonės versle, antraip ji būtų tik bulbašinė valstybėlė.

Kad apsiginti        2020-01-7 13:26

ginklų reikia turėti,tačiau liūto biudžeto dalį reikia skirti šeimai,padėti šeimoms auginti vaikus.Kitaip ir be karo išnyksim.

Prašalietis       2020-01-7 13:03

Straipsnelyje paskaičius- “Bet jei karas ir įvyktų, tai jis būtų akimirkos, po kurios visiems viskas pasidarytų aišku, kad tęsti karą ar veltis į jį beprasmiška. Nebus tame kare nei tankų, nei pėstininkų, kaip antrajame, kurio vaizdiniuose dar gyvena žiniasklaidoje trolinantys apžvalgininkai”.... Hm hmmmmm, net ir mažaraščiui kaimo bernui “pasidaro neaišku” kam mūsų “nenugalimos kariuomenės"vadai ir prezidentai išleidžia šimtus milijonų eurų įsigyti keliom haubicom, boxeriams ir kitai karo technikai. Viso skiria 2 proc BVP kariuomenei išlaikyti. Jei Iranas turintis savo vidutinio nuotolio raketas, kada nori gali sukurti savo atominį ginklą,  reikalui esant galintis turėti kelių milijonų armiją, ir karo atveju su JAV po akimirkos gali “tik visiems pasidaryti aišku”.... Kai tuo tarpu didvyriška Lietuvos kariuomenė Rusiją, prisidariusią šiuolaikinių ginklų šumnesnių nei turi JAV,“sėkmingai atgrąsinėja nuo 2014 metų ir gina” vakarų Europą ir JAV nuo piktų Rusijos kėslų tik su 5 haubicomis, keliolika boxerių, pora dešimčių šarvuočių vilkų, keliais lietuviškais kariniais kiber-fiber specialistais, ir tik su vakariečių karžygių vieno bataliono “pagalba”. Ir kol kas Lietuvos karo vadai ir strategai pergalingai galvoja, kad iki Lietuvai ne mažiau “švento”, kaip Irano musulmonams “duoti garo"Trumpui, Rusijos “garantuoto atgrasymo”, pakaktų šiam “šventam reikalui įgyvendinti” 2,5 proc lietuviško BVP, pasenusios karinės technikos iš vakarų įsigijimui.

-------:::::       2020-01-7 12:17

tokio karo kaip pasaulinis tai tikrai nebus, tik labai padidėjo teroristinių išpuolių pavojus. Niekad nereikia bijoti isteriško fanatikų riksmo - bando išgąsdinti.
Pasaulinio karo nebus todėl, kad nesugriūtų pasaulinė biznio imperija - todėl biznieiriai dalins pinigus maišais į visas puses, kad tik apsaugoti savo kailį ir savo biznį, nes jei tikrai prasidėtų rimtas karas, tai iš gebėjimo bizniauti būtų mažai naudos.

Trabantas Skiedalų maišui       2020-01-7 10:58

Nesupratai, apie ką parašyta. Kalbama apie džichadą ir kraujo kerštą, o ne apie galimas koalicijas ir jėgų santykius.

Skiedalų maišui       2020-01-7 10:36

Pirk pamperių atsargas. kuo gausiau tuo geriau.
Jokio ww3 bent dėl irano ar su iranu enbus.Jei to nenorės kinija.
o kinija kol kas sprendžia tik prekybinio karo problemas.
rusija? varlė prieš jautį? daugiau draugų iranas neturi.

Karų šaknys       2020-01-7 10:23

musulmonų kraštuose yra pati islamo religija.Ir ten visada bus žiaurūs kraštai,kol ta religija nebus uždrausta.Amerikiečiai geriau patausotų savo jaunus karius ir eitų iš ten,nes ten būti beprasmiška.

Rekomenduojame

Šalies visuomenės veikėjai sutaria – valdžia pati išprovokavo žmonių reakciją

Ramūnas Aušrotas.  Atėjo laikas vėl kovoti už laisvę

Sausio 13-ąją – Laisvės dieną piliečiai nušvilpė minėjime pasisakančius valdančiuosius, plojo tik Prezidentui

Dominykas Vanhara. Bet žinot, kas šiandien geriausia?

Lietuvių kalbai – gedulo varpai?

Dominykas Vanhara. Vyriausybė nutraukinės sutartį tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskali

Aleksandras Nemunaitis. „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius miega namie ir sapnuoja 1 mln. eurų pelną, darbuotojai miega prie jo kabineto

JAV mokykloje patvirtintas pradinių klasių moksleivių šėtono klubas po pamokų

Profesorius Ehud Qimrom: „Sveikatos ministerija, laikas pripažinti nesėkmę“

Vytautas Sinica. Prognozė Prezidentui

Vidmantas Valiušaitis. K. Pakšto įžvalga: Lietuva yra kraštas, kuriame labai pavojinga gyventi

Almantas Stankūnas. Tai sakote, bankrutuoja Vilniaus Šilumos Tinklai?

Vytautas Sinica. Kvailių ieškojimas

Aleksandras Nemunaitis. Farsas, kuris bus šiandien

Vytautas Sinica. Kas visgi yra didesnė grėsmė nacionaliniam saugumui ir interesams – krovinių tranzitas ar šita vyriausybė?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus savivaldybė skubos tvarka nagrinėja…

Tai buvo klaida, sako Šiauliuose plakatą prieš skiepus gaminusios kompanijos vadovas

Valdas Rakutis. Kam rūpi Lietuva?

Lenkija naikina PVM mokesčius maistui, mažina mokesčius degalams, dėl kylančių kainų kaltina Rusiją ir Europos Sąjungą

Prof. Jonas Jasaitis. Pradėjome naujuosius. Absurdų ar žmonijos naikinimo laikmetis?

Italijos vyskupas uždraudė neskiepytiems kunigams dalyti Komuniją

Nacionalinis susivienijimas. Sausio 13-oji primena: metas atkurti Lietuvos valstybę

Pfizer pirmojo asmens išpažintys: ketvirta dozė, o po to 10 metų vakcinų

Edvardas Čiuldė. Kodėl mums nereikėtų persiimti vadinamojo progresyvizmo marazmų pamėgdžiojimu?

Seimas žengė žingsnį link Valstybinės lietuvių kalbos konstitucinio statuso pažeminimo

Už balos. Svarbiausi klausimai 2022 metais

Audrius Bačiulis. Užsienio reikalų ministerijos užsakymu „Vilmorus“ paklausė apie užsienio politiką

Aleksandras Nemunaitis. Sužinome, kad Vilniuje gali dingti centrinis šildymas

Eugenijus Jovaiša. Nė viena save gerbianti pasaulio valstybė neleidžia tapatybės dokumentuose rašyti kitaip nei valstybine kalba

Ispanija sekuliarizuoja Jėzaus gimimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.