Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Liudvikas Jakimavičius. Arvydas Juozaitis ir politinė dramaturgija

Tiesos.lt redakcija   2018 m. birželio 16 d. 19:55

68     

    

Liudvikas Jakimavičius. Arvydas Juozaitis ir politinė dramaturgija

Po šiandien viešumon paleistos žinios, kad Arvydas Juozaitis ketina dalyvauti Prezidento rinkimuose, politiniame peizaže pagaliau atsirado intriga, ir didelis galvos skausmas tiems, kurie prieš mūsų akis iš už kulisų stumdė politines šaškes – Gitaną Nausėdą, Saulių Skvernelį ir Kauno ūkvedį Visvaldą Matijošaitį.

Soc. tyrimų generalinis prarabas Vladas Gaidys ir lietuviškieji „politologai“ gana ramiai stumdė šias tris šaškes po tuščią politinę lentą mėgindami įteigti visuomenei, kad vieno reitingams kylant – kito krentant, atsiras intriga kaip kokiame indiškame Bolivudo seriale. Idėjos ir politinė mintis šiems buvo visai nesvarbu. Manė, kad visuomenė įsijaus, ir kaip anksčiau būdavo, aistringai, papilstant žibalo, draskydamiesi nuo prakaituotų krūtinių marškinius, žengs prie balsadėžių atiduoti savo balsus už viešųjų ryšių technologo Mykolo Katkaus įsūdytąjį „Feiką“.

Jei ne pastarųjų savaičių politinis skandalas, gal taip ir būtų nutikę, bet įvykių spiralė iššoko iš ciferblato ir labai sprangiai sužvangėjo. Net politiškai kurti išgirdo ir ėmė suvokti, kad Lietuvos politikos formuotojai (Prezidentė, partijos, teisėsauga ir žiniasklaida bei įtakingos verslo grupės) iki ausų yra nuskendusios korupcijos akivaruose.

Stebintiems situaciją ji kuo toliau tuo labiau atrodo beviltiška. Dramaturgijos teorijoje ji yra išaiškinta ir aprašyta kaip kulminacijos taškas, kai konflikto herojai susikimba į neišsprendžiamą klinčą. Mūsų atveju tokia politinė kaktomūša yra tarp Prezidentės ir jos satelitų konervatorių iš vienos pusės ir Karbauskio su savo satelitais – iš kitos. Dramoje susitaikymo būti negali. Vienas turi pralaimėti. Tokia dramaturgijos logika, nes situacija turi būti išrišta. Skaitykite Šekspyrą.

Tačiau dramos teorijoje yra ir kita, konfliktą ir siužetą pasukanti ir perkurianti išeitis – sprendinys, atgaivinantis intrigą ir pratęsiantis veiksmą į antrąjį ar trečiąjį veiksmą. Tai naujo personažo pasirodymas, kuris iš esmės pakeičia veiksmo situaciją ir aplinkybes.

Arvydas Juozaitis yra vis dėlto dramaturgas. Jo pjesėms aš ditirambų negiedosiu, bet dramaturgijos dėsnius, pripažinsiu, jis išmano. Jei veiks teisingai pagal Aristotelio „Ars Poetica“ aprašytas dramos taisykles, manau, turi puikias galimybes rinkimus laimėti.

O perfrazuojant ekonomikos aksiomą – tokioje politinėje situacijoje, į kokią yra patekusi Lietuva, kai asmenybės paklausa yra žvėriška, o pasiūla – mizeriškos stumdomos šaškės, garantuotai turėsim labai įdomų siužetą. Viskas priklauso nuo paties Arvydo Juozaičio.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

nekelia pasitikėjimo        2018-06-18 21:50

Juozaitis nekelia pasitikėjimo. Ką jis paskutiniu metu veikė, Karaliaučiuje konsulavo, knygas rašė? Vėl politikos pasiilgo, dėmesio pristigo? Man rodos, Juozaičio traukinys nuvažiavo kartu su Sąjūdžiu.Buvau geresnės nuomonės apie Jakimavičiaus politinį brandumą.

juokingiausia        2018-06-18 16:02

kad prieš rinkimus “į sceną” ,anot ožytės ,bus išridentas klaupimosi prieš lenkų klerkus pasaulio čempionas. Juozaitis ,vis labiau įtariu , buvo išmestas publikos apšilimui

Dzeikas       2018-06-15 21:57

Ka as zinau apie Juozaiti?
Na plaukikas, olimpinis cempionas jaunysteje.Sajudinio kipezo metu biski reiskesi karstom kalbom ir daugiareiksmem frazemis. Odioziniais poelgiais.
Paskui dingo.Nesireiske.Ir staiga - vdrug otkuda ne vozmisj - Vilties prezidentas.
Palaukit,palaukit! Taigi nuo jo dingimo iki apsireiskimo marios laiko prabego.Koks jo poziuris kad i Pedofilijos skandala, Mergaites pagrobima, tautisko NKVD pedofilijos priesu dusinima?
Ar cia a la Charlis de gaulis atejo neapsikentes Lietuvos gelbeti paaukojes zvejyba ir meskere atidejes? Toks baltas ir pukuotas…

Stasys       2018-06-15 20:24

Tai buvo tik citatos iš A.J. “evangelijos”, o komentuokit jūs, protingieji. Aš, kaip neprotingas,
nuo komentarų susilaikau….

Tarabilda Stasiui       2018-06-15 18:55

pats atrodei protingas žmogus. Gal turi savo favoritą. Klausiu be jokios ironijos. Pasakyk, kas jis?

Stasys       2018-06-15 15:14

“Už Brazauską, už Brazauską, už Brazauską ...” !  “Kovo 11-ji - istorinė klaida” ..... Turbūt, komentarų nereikia ? ...

Romui       2018-06-15 13:06

Tiktų gal man ir tau, bet sekuliarizuotoje Lietuvoje būtų kaip mat nukryžiuotas. Šia tema Bernardinuose.lt radau gerą komentarą:“MT 10, 16–23 „TODĖL BŪKITE GUDRŪS KAIP ŽALČIAI IR NEKLASTINGI KAIP BALANDŽIAI“
Jėzus kalbėjo apaštalams:

„Štai aš siunčiu jus kaip avis tarp vilkų. Todėl būkite gudrūs kaip žalčiai ir neklastingi kaip balandžiai.

Sergėkitės žmonių, nes jie įskųs jus teismams ir plaks sinagogose. Jūs būsite dėl manęs vedžiojami pas valdovus bei karalius liudyti jiems ir pagonims. Kai jie jus įskųs, nesirūpinkite, kaip arba ką kalbėsite, nes tą valandą jums bus duota, ką jūs turite sakyti. Tada jau nebe jūs kalbėsite, o jūsų Tėvo Dvasia kalbės jūsų lūpomis.

Brolis išduos mirti brolį, ir tėvas – sūnų, o vaikai sukils prieš gimdytojus ir žudys juos. Jūs būsite visų nekenčiami dėl mano vardo. Bet kas ištvers iki galo, bus išgelbėtas.

Kai pradės jus persekioti viename mieste, bėkite į kitą. Iš tiesų sakau jums: dar nebūsite apibėgę Izraelio miestų, kai ateis Žmogaus Sūnus“.

Kiti skaitiniai: Pr 46, 1–7. 28–30; Ps 37

Evangelijos skaitinį komentuoja kun. Deimantas Braziulis

Sunki šiandienos Evangelija, ir nelabai jos norisi klausytis. Nemaloni. Trūksta Jėzaus žodžių, kuriais jis tarsi pasakytų, kad jie taikomi kitiems - tiems, kurie netiki, tiems, kurie blogai elgiasi, bet ne tiems, kurie Jo ieško, ne tiems, kurie eina kartu su Juo. Žmogiškai vertinant, labai sunkios ir nemalonios tos situacijos, išdavystės, suspaudimai, kaltinimai, neapykanta. Kita vertus, į tuos dalykus žiūrime kaip į tai, kas buvo pirmaisiais amžiais ar komunistiniais laikais, o šiandien juk, atrodo, kiti laikai, ir tokie dalykai būtų nepriimtini. Tačiau realybė yra tokia, kokia aprašyta šioje Evangelijoje.

Pasaulio dvasia yra priešiška Evangelijos dvasiai, todėl jame nuolat kyla neapykanta visiems, kurie gyvena pagal Evangeliją. Evangelija skleidžia šviesą, kuri parodo blogį, melą, klaidą, todėl pasaulis nekenčia šviesos, nes matosi visos jo blogybės.

Tačiau kai mes šią Evangeliją skaitome ne patogiame krėsle, bet persekiojimų metu, tada, kai nukenčiame dėl tiesos ir dėl Dievo, - būtent tada ši Evangelija mums yra kaip didžiausia paguoda. Jos nesupras tie, kurie to nepatyrė savo kailiu. Ir tai yra pats veiksmingiausias liudijimas. Ne veltui kankinys išvertus reiškia liudytojas. Ir toks liudijimas yra stipriausias. Stipriausias, nes žmogus laikosi savo tikėjimo ne dėl to, kad jam tai yra kažkas malonaus ar patogaus šiuo metu, bet todėl, kad jis tiki, jog tai yra tiesa, net ir tada, kai gresia pavojus gyvybei.

Mes visi, kurie sekame Viešpatį, anksčiau ar vėliau atsidursime tokioje situacijoje, kada turėsime pasirinkti ir paliudyti savo tikėjimą. Nebūtinai tai bus fizinė mūsų mirtis ar kančia dėl tikėjimo, bet dvasiškai mirti daugelį kartų tikrai teks. Mirti pasauliui ir jo dvasiai. 

Tebūnie mums paguoda ta, kad Jėzus mums pažadėjo ateiti ir būti kartu.”

Romas       2018-06-15 12:09

Nesutinku. Persūdei ir lengva ranka parašei netiesą: ne kiekvienas turi savo prezidentą, o Jėzus Kristus tikrai tiktų.

Liudvikas Romui       2018-06-15 10:34

Lietuvoje dabar yra turbūt apie 2 milijonus rinkėjų. Kiekvienas turi savo svajonių prezidentą, - dorą, nepaperkamą ir visaip kitaip tobulą. Galima sakyti - turime du milijonus susvajotų prezidentų, o reikia tik vieno. Tokiai visuomenei, kokia dabar yra Lietuva, netiktų net Jėzus Kristus. Štai ir visa lietuviškoji dramaturgija.

Romas       2018-06-15 9:53

Liudvikai, juk supranti dramaturgiją, juo labiau šiuolaikinę supainioto kriminalinio pasaulio detektyvo vingius.  Gal dėl to ir “sukilo”, kad runkelius klaidintų. Juk negali žmogus, palaikęs AMB korupcinę, savanaudišką sistemą, pradėti jausti kitaip. Tam reikia kelių gyvenimų, arba stebuklingo dvasios virsmo. O virsmo nebuvo. Tik eilinis rinkiminis lozungas “Lietuva - čia”. Prisiminus pereitų rinkimų lozungus, net juokinga. Ir kaip žunalistai tylėdavo, kai reikėdavo iš tokių gerai pasišaipyti. Kaip ten bebūtų, aš tave gerbiu. Žinau, kad esi sąžiningas. Bet turime pasirinkti tikrus žmones. Šiandieną neužtenka būti sąžiningu. Reikia rinkti drąsius ir nepaperkamus.

Jakimavičiau,       2018-06-15 7:51

kai drg.Juozaitis ištikimai tarnavo okupaciniam režimui, sakykime, kokiais 1981 metais - mes tuo metu tam režimui oponavome ir mus pats dabar drįsti vadinti matrioškininkais? Apsispakajink žmogau, susimąstyk, gal ką ne taip mąstai ar klysti, gal kas patį VU užbūrė ar nebegebi atmokti, ko išmokė dezistai univerkėje? Nebūk oligarchinio režimo užburtu žmogumi, gerai? Laikas pačiam atsipeikėti.

Jakimavičius Romui       2018-06-14 22:12

Tiesus klausimas tamstai į kaktą. Tai ko prieš Juozaitį tie “matrioškiniai” taip sukilo?

Romas       2018-06-14 21:12

Nusivyliau Jakimavičiumi. Greičiausia Juozaitis ir bus tas paskutinis jų pakištas kandidatas. Prisiminus jo praeitį - visai tinkamas matrioškiniams.

tukas>tarabildai       2018-06-14 11:22

nežinojai kad rinkimų metu lūžta kompai? negirdėjai,kad laimi ne tas kas balsuoja, o kas skaičiuoja balsus? kaip baigėsi politika Lozoraičiui,ar Juščenkai? gauja išsigando ,jau delfio skalikam duota komanda fas doroti Juozaitį. taip ,kad jam šansų  labai mažai,jei dar pats neturės noro ir bus stumiamas būti tuo kuo nelabai nori būti.

Eks-Komjaunimo       2018-06-14 9:11

aktyvas balsuos už Juozaitį, nes abu su Prezidente yra AMBalo įpėdiniai. Viena ES komisare AMBalo paskirta, o kitas - jo garsusis patarėjas.

kas yra išsilavinę       2018-06-14 8:16

kurie balsuos už komunistą juozaitį?
atsakymas: partškolos absolventai.
——-
(visi kiti yra durneliai neišsilavinę - nes neužima politikos, teisėsaugos ir verslo aukštumų)

Tarabilda tukui       2018-06-13 22:09

Iš anksto žinai, kad lūš kompiuteriai, kad balsuos išsilavinusi mažuma. Tuomet tegul eina vienas, už kurį balsuos dauguma ir kuriam nelūš kompiuteriai. Logiška, ar ne? Pas kokią burtininkę buvai nuėjęs?

tukas.       2018-06-13 21:57

darbais nesigiriu,darbai kalba už mane.nesiruošiu užimt aukščiausio posto.Bet iš kandidatų ,tame tarpe ir Juozaičio turėtų sklisti bent kažkokios ambicijos.jei įsitrauks į žaidimą ,jo laukia fiasko ,nes už jį balsuos tik išsilavinusi mažuma. o kur dar lūžtantys kompai rinkimų naktį...

Kukui       2018-06-13 20:27

Kažkaip anksčiau čia tamstos nepastebėjom. O kur tamstos darbai, gal galėtum prisistatyti?

kukas.       2018-06-13 19:26

niekų šnekos apie nieką.vieną kart pabezdėjo ir visi valio,valio.ištraukė kaip zuikį iš cilindro.šnekėt moka,o kur darbai?

Tai ir rinkite - "Fainai"       2018-06-12 22:02

Tai ir rinkite. Juk Kristinai, atrodo, per mažai vienos “Draugystės”, neturi “vargšelė” kur gyventi? Kas jau kas, o AMB gebėjo prichvatizuoti - pagelbėtų, manau, ir vėl vargšelei?

Fainai       2018-06-12 21:44

A. Brazauskas ir miręs nepraranda populiarumo. O jei gyvas būtų, tai išrinktume prezidentu antrą kartą 99 %.

kovotojas anti dezistentas Nr. 001       2018-06-12 21:33

Džūlesui svarbi tik mylimo Anūko ir Kubilo su Rasele nuomonės.
Juk koncervai niekada nemeluoja, a ne?

Jules       2018-06-12 21:15

Prie ko čia propaganda? Ką pats čia parašei ir yra pačio propaganda. Bloga yra tik melaginga propaganda. Niekaip negali atmokti, ką pačiam pridezavo smegeninėn docentai. Mano nuomonė ir teikiami faktai yra mano propaganda ir ji neturi jokios neigiamos prasmės. Išsiaiškink pagaliau propagandos sąvoką, gerai? Aš nesiremiu nei Lietuvos, nei BBC dezistais, nes visos dezinformacijos priemonės, kaip visuotinai žinoma pasauly, vienose rankose ir tiesos ten nelabai ir daug, o kiek procentų ten jos yra tingiu dabar galvot, nebent Jūs padėtumėt išmąstyti? Juozaičio propaganda, manau, yra melaginga ir nepatikima propaganda vien dėl to, kad jis savo vietą Atkuriamajame Seime užleido LK(bolševikų)P CK Fiureriui, o vėliau tapo jo patarėju. To pakanka logikos principų pritaikymui tokiai nuomonei suformuoti. Dapkaus propaganda išvis neverta dėmesio. Man neįdomūs MG Baltic dezi smogikai, kaip ir KGB rezervistų ar kadrinių kagebistų nuomonė.

smalkės       2018-06-12 20:32
Juozapas rašo       2018-06-12 20:09

“T. Dapkaus straipsnis šiandien virš daukantinės pasmirdo svilėsiais.”

o kur tą straipsnį galima rasti? Internete ar kokiam laikraštyje?

Julesui       2018-06-12 17:59

man nepatinka nei propaganda, nei dezinformacija, bet tada eik į SNN, BBC, Reutersą ir aiškink jiems, nes ten yra tas šaltinis, iš kur ji sklinda, o ne Tiesos.lt.

to Julesui       2018-06-12 16:59

Kol nesibaigs Dezinformacijos amžius arba kitaip, Melo epocha, tol bus kalbama apie deziuką - dezi propagandą. Pačiam kas labiau patinka, mitomanija ar dvigubų standartų maniakystė?

komunistų partija, sąjūdis, juozaitis. valio , dra       2018-06-12 15:55

plaukiko juozaicio iškėlimas į prezidentus būtų didžiausia pagalba “dėdulei” (turint omenyje anūką). kaip ir kelio išvalymo AMB-ui tuose istoriniuose rinkimuose į ltsr aukščiausią tarybą-“seimą” atveju, taip ir dabar apie “dėdulę” sutelktų visą antikomunistinį elektoratą, kuris jau pamirštų apie šalies problemas, bet pritartų visoms “antikomunistinėms” “dėdulės”  anūko “naktinėms reformoms”.

Kai...       2018-06-12 15:53

  ...kurie komentatoriai svajoja apie prezidenta Lietuvai is Marso, arba Andromedos uko.Simtui procentu Lietuvos pilieciu galima prikisti tam tikrus kluptelejimus, arba neatsargiai pasakytus zodzius.Tokie kaltinimai, kad Juozaicio zmona kitataute.Arba praeities ivykiu vyksme Juozaitis isskae kontraversiskas mintis, dar nerodo, kad Juozaitis netinka kandidatuoti i prezidentus.Tai kritikai gal uzantyje laiko tikra kandidata?

Balsuociau       2018-06-12 14:52

Uz Juozaiti

Julesui       2018-06-12 14:00

Visi tamstos komentarai jau kelinti, neatsimenu, metai apie vieną ir tą patį “dezi”. Pakišk galvą po šaltu vandeniu iš čiaupo, gal prasivėdins, ir netyčia gal atsiras kokia nors antra mintis.

Jules       2018-06-12 13:51

Tamsta žmogus ar pusdievis, neturįs prigimties? Žmogus turi prigimtį, todėl karai neišvengiami - Trečiasis pasaulinis irgi. Man nei drg.AMB, nei jo nuodėmklausys, nei ginklanešys Juozaitis ne autoritetai kaip ir Petraitis su peteliške ar margu šlipsu, o Lietuvos drapalintojai, supratai? Su tuo Gorbio “Perestroikės” judėjimu laikas baigti. Tai praeitis, o ne ateitis. Priklausomybė nuo dezinformacijos labai baisi liga, beveik nebepagydoma.

VaidasVDS       2018-06-12 12:40

Na gerai, Džiūlsai, paskaityk ST
Ps 2
1 [i1]Dėl ko niršta gentys, kodėl tautos tuščiai maištauja? 2 Žemės karaliai ruošiasi mūšiui ir valdovai išvien tariasi prieš VIEŠPATĮ ir jo pateptąjį...
——
Taigi, sąmokslai, karai, susidūrimai tai yra “tuščias maištavimas prieš VIEŠPATĮ”. Na ir ką su tais kvailais karaliais ir valdovais daryti. Eiti paskui juos, ar tarnauti Viešpačiui? Kažkodėl dauguma eina paskui kvailius ir netgi tai sudievina, ir tai tęsiasi tūkstantmečius. Tai kada protauti pradėsime?

Vaidai,       2018-06-12 12:17

ar pats suvoki, ką čia primakliavojai apie CK Fiurerio nuodėmklausį, jau nekalbant apie Juozaitį?

DDD       2018-06-12 12:11

Įdomu, ar Vilniaus forumo lyderiai bei dalis Sąjūdžio IG klubo narių žinojo apie Juozaičio kandidatavimo peripetijas ir nepasirašė dėl tam tikrų taktinių sumetimų, ar nepasirašė, nes neremia? Jei nežinojo, kodėl nežinojo? Ar nuo jų buvo slepiama? Kodėl slepiama? Kas slepia? Kas tada organizuoja iškėlimą ir parašų rinkimą? Ar siekiama “pastatyti prieš įvykusį faktą” ir surišti Forumui rankas, taip jį neutralizuojant bei suskaldant?

Kažkaip priminė 1991-uosius, kai II-asis Sąjūdis pradėjo atsigauti po “masinio sulindimo į AT” ir vaduotis iš “megztaberetizacijos”. Tada Sąjūdį neutralizavo Juozaičio “Istorinė klaida”. Jis užbaigė VL darbą.

Labai patiko Juozapo 21:31       2018-06-12 10:09

“Riebūs mockiniai milijardai sukaupti plėšiant Lietuvą” - tik pradedu labai abejoti, kad tie milijardai tik plėšiant Lietuvą buvo sukaupti. Bet akivaizdu, kad tas žmogelis ryškiai turi savo viziją ką daryt su valstybe. Juk tiek valstybinių žmogelių sugebėjo sau pajungti ir net institucijų. Jau pradeda kirbėti mintis , o gal pabandom mockiuką į prezidentus pastatyt- Žmogus supranta kaip ką reikia pastatyt į vietą ir ūkiškas yra, o jei dar prieš pederastiją ką nors tai tauta jį net labai gerbs….  A?? kaip manot?

VaidasVDS       2018-06-12 8:55

O man ši Juozaičio interviu dalis patiko, ir net labai:
—-
“Ir dar labai svarbi savybė - mokėjimas išklausyti. Daug bendravau su Tėvu Stanislovu. Ir knygą apie jį parašiau, ir filmą sukūriau. Tai jis visada sakydavo, kad šventaisiais tampama tik mokant klausyti.”
—-
AMB tikrai nėra mano idealas ir net laikiau jį savo priešu, kuomet gilioje “senovėje” mąsčiau konservatoriškai (ir netgi tuo metu piktinausi Juozaičio istorine klaida), bet jis padarė ir gerų darbų bent ekonomikoje (Gylys jam šiek tiek tuo metu padėjo). Aišku ne vien gerus darbus ten darė, ypač protekcionizmo srityje, bet ne apie tai kalba…
Rėkti ir šaukti moka visi, gyvūniška prigimtis atsiskleidžia. O mąstyti moka nedaugelis, nors iš tiesų mąstyti tingi…

Jules       2018-06-12 8:35

Pone Vaidai, nedezuokis, nes nėra pasaulio istorijos be sąmokslų, be karų, be konkurencijos tarp tautų ir civilizacijų, be susidūrimų. Turėtum tai žinoti. Mes, neišsilavinę, patyriame tai kasdien savo kailiu. Juozaičio ir AMBalo ryšys nėra teorija, o praktika - net sakyčiau, kad geopolitika. Talinas, o ne Vilnius buvo Gorbio numatytu miestu - “Perestroikės” vedliu ir tai nėra joks sąmokslas. Savisaras nuo KGB, Valensa nuo KGB, o žmonelės nuo ko, negi nežinai? Tad prašom nespekuliuoti nei Dievu, nei Juozaičiu, nei Moksline Oligarchija ar dar kuo nors ten įmantriu ir mums, runkeliokams, nesuprantamu dalyku ir teorijomis. Lietuvio pasaulis, pasaulėjauta ir jo egzistencinis mąstymas bei transcendencija yra užterštos dezi propagandos, dezi hipnozės - turime labai pavojingą dezi priklausomybę ir ja sergame, todėl ir nunykstame. Mes nepasiruošę priimti Tiesą, bijome gėdinti Blogį. Mūsų elitas taiko mūsų atžvilgiu iracionalius, suslovinius triukus, kad mes negalėtume susivienyti, susigaudyti, prieiti prie informacijos ir duoti adekvatų atkirtį melo propagandai - TV, Radijo, spaudos ir intiko dezistams, troliams, dezinformacijos priemonių magnatams, savininkams. Duoti adekvatų atkirtį kolchoznikams LR Seime ir Kolchoznicai(VU Kolchozų plėtros docentei po “Šatrijos”) ES Parlamente, kuriems ir kurioms nesuvokiama M.Heidegerio Transcendencija, taigi.

VaidasVDS       2018-06-12 8:11

Džiūlsai, ir kiti,
visi mes kartais bandome spėlioti, o ką ten tas ar anas turėjo ar turi minty, kuomet elgėsi ar elgiasi iš tikrųjų.
Ir, būtent, tas spėliojimas sukuria gausias sąmokslo teorijas, o kai kurios iš jų būna gana teisingos. Bet tik kai kurios, o dauguma atkrenta. Ir tokiu būdu prie daugybės žmonių prilimpa daugybė mėšlo, kuris prilimpa nepagrįstai.
Ir vėl ta pati dilema - ką daryti?
O daryti nereikia beveik nieko. Darbai ir jų rezultatai parodys.
Bet visi yra labai nekantrūs. Ir nenori tų rezultatų laukti. O jei pasitvirtina kokia nors sąmokslo teorijos dalis, pranašiškai pareiškia, ar aš jums, buratinai, nesakiau. Taip atsiranda nauji pranašai-drakonai, kurie, gavę savo naujas vietas, išskysta, nes vėlgi teikia pirmenybę savo draugams ar šeimos nariams ir kuria tai, kas jiems atrodo gera ir teisinga. O kažkas ta jų “kūryba” gana protingai pasinaudoja.
Juozaitis - geras kandidatas sudrumsti ramybę tiems, kas galvoja, kad gyvena kvailių šalyje. Bet asmeniškai man visada bus pačios svarbiausios dvasinės (ne religinės)kandidato savybės. Aš, aišku, jas svarstysiu pirmiausiai. Ir nors tie mano reikalavimai yra labai minimalūs ir apsiriboja tik Pagrindiniu Dievo Įstatymu, bet Pagrindinis Dievo Įstatymas iš tiesų yra maksimalistinis - idealistinis ir jis neleidžia jokiai asmenybei niekada svyruoti ne tik moraliai, bet ir dvasiškai. O tikras dvasingumas yra aukščiau už bet kokią moralę ir jis tikrai nepasireiškia tuo, kad koks nors silpnas žmogelis iš krūvos amoralių veiksmų pagaliau atlieka kažką ir moralaus.
Tad mano kandidatų dar teks ilgai laukti, bet tikrai paremčiau žmogų, kuris bent jau nors kiek į priekį judėtų, o ne stagnuotų ar eitų atgal. Evoliucija (ir dvasinė) yra lėta, bet pjūties metu ji visada yra teisinga…

Povilas       2018-06-12 8:08

Nenoriu dabar kalbėt apie tai, ar A.Juozaitis būtų tas Prezidentas, kurio Lietuvai šiandien reikia.
Kalba apie kitką - ar įmanoma, kad A.Juozaitis taptų Lietuvos Prezidentu?
Mano kuklia nuomone - ne!
Kodėl?
Ogi todėl, kad jo nėra TV, delpiuose, komtiesose ir t.t.
O jeigu ir atsiras, tai bus parodytas taip kaip reikia.
Jei reikės, bus parodytas kaip raudonas. O gal rudas… O gal vaivorykštinis…
Runkeliai visa tai praris neskanaudami ir nekramtydami bei nubalsuos taip, kaip reikia… kaip reikia makaronų kabintojams.
Mastantieji ir suprantantieji kas čia dedasi galės spjaudytis po visko.
Bet jų mažuma… Neorganizuota ir nevieninga mažuma…
O laimės balsų dauguma.

Juozapui - grumstas       2018-06-12 7:48

<<<Reikia nežiopsoti ir dirbti vikriai, nešvaistyti galimybių laiko prieštvaninių diagnozių iškasenoms ir liautis kepti naujas.>>

KOl kas nematau “dirbančių” Lietuvai, o matau tik kalbančius; vieni “Forumuose” Kaune, Vilniuje…  Keista, bet Subotinas ir tas daugiau pasako tiesos apie vagis ir sukčius Lietuvoje- bent garsiai išrėkia , kas yra kaltas dėl mūsų bėdų... Ar nebūsim kaip avinų banda , einanti paskui garsiai bliaunantį vedlį.. Minią nesunku valdyti, jeigu turi “puikų’’ vedlį iš kokio nors tvarto…

Vinis       2018-06-12 7:48

Nepamirškim Istorinės klaidos!

raudonųjų nukankintos A.Dirsytės malda       2018-06-12 7:06

Meile liepsnojanti Jėzaus Širdie, pasigailėk kovotojų už laisvę,
pasigailėk žuvusių kovos laukuose,
pasigailėk kenčiančių dėl Tėvynės,
pasigailėk visų, už kuriuos aš privalau Tave garbinti ir melstis.
———
bet lietuvių nukankintų maldos, ašaros neveikia raudonųjų juozaičių, tarabildų, juozapų... ir “tiesos.lt” portalo šeimininkų

Jules       2018-06-12 6:58

Tarabilda, aš nebalsavau, Jūsų žiniai. Ir už Prezidentę Dalią pirmai kadencijai nebalsavau, o kritikavau. Man ji buvo AMBalo įpėdinė kaip ir tas AMBalo gelbėtojas - CK gelbėtojas. Abu man, gatviniam nepriimtini. Gatvė kur kas seniau ir anksčiau buvo už Lietuvos valstybę nei Rūmai ar VU docentai su mamyčiukais. Antrai kadencijai nebuvo pasirinkimo - arba Prezidentė Dalia, arba Raudonasis prokuroras, nežinai, pone Tarabilda? Okupacinėje hierarchijoje LTSR Generalinis prokuroras buvo kur kas aukščiau už Mokslinio Komunizmo politekonomijos(okupacinės politikos ekonomikos) dėstytoją, ar suvoki šitą dalyką ir skirtumą, a? Aš ne konservatorius, todėl žinau, kad karjerą jai kaip ir jaunajam nomenklatūrščikui Juozaičiui suvairavo AMBalas ir jo Centro Komitetas. AMBalas skyrė ją ES komisare, o Juozaitį patarėju, nežinai, pone Tarabilda, ane?

Puons Tarabilda,       2018-06-12 6:45

taip smarkiai negazuok dezuodamas ir fašistus gaudydamas Lietuvoje. Turi gerų užtarėjų Nykštukų karalystėje, tiesa? Tara tikrai bilda - mes tai žinome.

Caps Lock       2018-06-12 6:39

VIEN DIDŽIOSIOMIS RAIDĖMIS RAŠOMI KOMENTARAI YRA DIDŽEU PROTYNGI!

Vilnietis       2018-06-12 3:53

MES UŽ JUOZAITĮ. ČIA PASKUTINĖ VILTIS LIETUVAI. JEI DAR BENT 5 METAI SU TOKIU KAIP PVZ SKVERNELIS- TAI LIETUVAI 100 PROC. VAMZDEC. TRUBEC IR BATAI. ČIA BUS KAIP ŠVEDIJA- PEDERASTIJĄ ĮTEISINTA VISUR, STAMBULO SUTARTYS, BERNAVET IR T.T. VISA GEYROPOS DEGRADACIJĄ APART ATLYGINIMŲ.
RINKIT TIK JUOZAITĮ - TIK KAD JIS EITŲ.

Vytautas       2018-06-11 23:28

Tik uz Juozaiti! UZ !!!!!!!!!!!!!!

Tarabilda       2018-06-11 23:25

Kalbu bendrais skaičiais, o ne konkrečiom pavardėm. Kaip ten, atleiskit, atsitiko, kad 1992-aisiais komunistai su Brazausku truškinančiai sugrįžo? Gal kosmonautai taip nubalsavo? O rinkimai už Lozoraitį? O kas liežuvį iškišęs du kartu iš eilės už Burokevičiaus štabo aktyvistę? Kažkokia anoniminė Lietuva, ar ne?
Bet dabar kaip triušis iš kepurės ištaukiamas geras senas triukas: jis, mol brazauskinis buvo, o mes visi tyri kaip konservatoriai ir jų garbės piminyks, Lietuvą atstatęs pats vienas, apsuptas priešų.

$+$       2018-06-11 23:20

Tarabildai
⤴⤴⤴
Laikas parodys, iki rudens ne taip toli. Kaip sakė R. Ališauskienė E. Jakilaičio laidoje: “mes klausiame žmonių, ką jie norėtų matyti šalies prezidentu, o jie įvardija tuos, kuriuos rodo TV ir apie kuriuos rašo žurnalistai, jiems ir suteikiame populiarumo reitingus”. Tai, kad šiandieną rodo G. Nausėda, nereiškia, jog jį rodys ir po kelių mėnesių.

Tarp kitko, šalia yra straipsnis apie D. Grybauskaitės​ “titanišką” veiklą per pastaruosius 11 mėn. Ten yra vienas įdomus sakinys: “Lietuva – įkvepiančios moterų lyderystės pavyzdys.” Nieko nesako?!

o iš kur tu       2018-06-11 23:09

taip tiksliai, Tarabilda, taip tiksliai žinai, kas, kada ir už ką balsavo?

Tarabilda       2018-06-11 23:03

Oj oj oj, oj oj oj. Dabar iš landsberginių armotų visi ims tvoti per Brazausko vėlę. Žinom tokias metodikas. Atleiskit gerbiamieji, o gal jums priminti, už ką balsavot?

Haavara Agreement       2018-06-11 22:56

AMBalo gelbėtojas ir dezi propaganda.

ne, ne       2018-06-11 22:25

tai yra Trojos arklys. ,,Tai ką g daryti? Juk žinome ką.’’ - šita graudulingai virpulinga retorika, palaikanti A.Brazauską, tikrai bus prisiminta, kaip ir daugelis kitų neokomunistinių viražų, ir oponentai tuo tikrai pasinaudos. Jokiu būdu negalima leisti, kad iš korupcijos akivarų būtų nuklysta į pseudopolitikos kemsynus.

Tarabilda to Oberpedofilšteinas iš džiaugsmo net p       2018-06-11 21:51

Portalas tam ir yra, kad pasiginčytume ir apsitartume, bet tamstos bezdalų nesinori uostyti. Turėtum būt nusiųstas pas nykštukus savo gamtinius reikalus atlikinėti.

pilietis       2018-06-11 21:48

Ir parašyta gražiai, ir kontekstas džiugus. Gera skaityti ir laukti tęsinio…

Oberpedofilšteinas iš džiaugsmo net paperdė       2018-06-11 21:25
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Kad        2018-06-11 21:20

nebandytų fiziškai susidoroti?

J---T       2018-06-11 21:14

“-Molčatj i slušatj, molčatj i slušatj”, pasakė prof. Preobraženskis šarikovui ėmus mokyti dakrarą koks turi būti pasaulio tvarkos surėdymas.
Šarikai-čugunkinai gali puikiai apsaugoti savo šikynes nebrukdami viešumon savo silpanaprotysčių. Aha, delpių aukos, “deti povolžja”, kur gi ne.
Apkvailino juos mat. Jooo, surišo ir prievarta prišėrė durnaropių:)
A ko mudviejų niekas nesurišo ir neprišėrė, a?
Ne, durniai ėdė tą monikučių šūdą savo noru. Ir tebeėda.
Kas nenori ėsti šūdų, tas keturpėsčias ir nevaikšto.
Nepamenu, jog kada nors būčiau nuolaidžiavęs propagandonams. Gal gali parodyti tokį atvejį mano komentaruose?
Tiek to. Nematau reikalo peštis.
Kaip tik, lyg Tavo pageidavimui, šiuo metu smagiai galandu kirvį prieš vieną režimo kandį/datą- tokį švedų bankinių banditų cholujų Gnidą Nuosėdą.
Tas svolačius savo pripučiamais “reitingais” džiaugsis nebeilgai.
Atėjo metas pritrėkšti tą blakę.
Ir kitus taip pat.
Tam jėgų ir laiko netaupysiu.


Liepa       2018-06-11 21:14

Nustebino ši naujiena dėl Arvydo Juozaičio kandidatavimo. Jis tikrai nedera su jau mums privalomai brukamais švedbankio ruporu, Garliavos pogromo vyr.vykdytoju ir pasakiškai turtingu bei sėkmingu Kauno meru.//
Pavydžiu Liudvikui optimizmo: tai Jums taip atrodo, kad” asmenybės paklausa yra žvėriška”. Niekada neužmiršiu tų gėdos eilių, kai dėl stojimo į ES rinkimų metu už lipdukus prie maximų  stovėjo tuntai zombių dėl kažkokių skalbimo miltelių ar šikpopierio. Paprasčiau būtų susimesti ir nusipirkti salą, kad atitrūktum nuo politinių gaujų, visokio plauko verslinykų ir protaut tinginčių buratinų. Mums su dabartine savo “vidine kokybe” mažai galimybių laimėti svarbius mūšius dėl Lietuvos.//

Tarabilda Doreliams       2018-06-11 20:45

Perkėloje arkliai nekeičiami. Tai aksioma.

Tarabilda Juozapui       2018-06-11 20:43

Daug geriau visiems būtų, jei subines spardytum ne apkvailintiems Delfių žmogeliams, o tiems, kurie juos apkvailino ir toliau kvailina.

$+$       2018-06-11 20:43

Gaidžių kukariekavimo niekas nsbesiklauso, gali giedoti iki užkimimo. Trijų šešiukių stumdymas iš tuščio į kiaurą, tėra pirmas spektaklio veiksmas. Rudenį į pirmą planą išeis antro trejeto stumdomieji.

Kam I. Šimonytei, turejusiai ramų ir gerai apmokamą darbą banke, reikėtų eiti į tą korumpuotą politikierių bordelį su konservatorių partija, nestojant į ją?  Tai puiki galimybė pasireklamuoti prieš rinkimus, nes ji bus D. Grybauskaitės kandidatūrą nuo konservatorių partijos.

Naujas personažas tikrai išeis į sceną, tik jis bus ne A. Juozaitis.

Juozapas       2018-06-11 20:31

(Gal kam nors bus ir siurprizas…)
Praleisiu tą dalį kurioje būtų “juozapo” nuomonė apie rinkimus.
Reikalas tame, jog situacija ima rutuliotis greičiau nei spėjame sugaudyti visus galus ir detales.
Prieš savaitę, neslėpsiu, kolegos Liudviko samprotavimų apie prezidentinius rinkimus klausiausi labiau nei skeptiškai nusiteikęs.
Vienok, įvykių dinamika, kuri kunkuliuoja aplink bačkoje besipjaunančias žiurkes, neleidžia laikytis aklai įsikirtus į postulatus, kurių logika yra šiaip jau lyg ir nepajudinama.
Turime momentą, kuomet tam tikri taktiniai veiksmai, gali gerokai pajudinti iš mirties taško strateginius reikalus.
Ant dviejų arklių vienu metu joti sudėtinga.
Režimui apžioti dvi problemas irgi žabtai neišneša.
Kokia gi ta Problema, kuri Režimui ėmė stuksenti subinėn grabo dangčiu.
Emdžyboltiko reikalas turėjo būti paprastas. Taip manė politinio isteblišmento paprastutės rūmuose.
Bet paprastai nesigavo. Riebūs mockiniai milijardai sukaupti plėšiant Lietuvą, leidžia mūsų morganams samdytis brangius profus kurie pasako ką daryti.
Jau atrodė jog Naša Prostokvaša ir jos koncervuota leibgvardija gana nesunkiai išsisuks- še tau, zdrastie, pyst atsakomasis smūgis fugasu.
T. Dapkaus straipsnis šiandien virš daukantinės pasmirdo svilėsiais.
Nes jau nebejuokas - landsgrybinių gauja, incorpore su pačia Sarafane yra apkaltinti Tėvynės išdavyste dirbant priešui, t.y. Nacionalinio saugumo pavojui Nr. 001, ėgi putkino kremliui. Maža to, veikiant organizuota gauja ir iš savanaudiškų paskatų. Itin šlykščiai tame politinės prostitucijos peizažo fone, atrodo sviataja sviatych , režimo jėgos struktūros- saugumiečiai, prokuratūros ir teismai, t.y. tie kam Geležinės Magnolijos šakele diriguoja pati pačiausia Dirigentė, visos tos struktūros vykdė sąmokslą prieš valstybę aptarnaujant kremlinus.
Čia jau labai aiški nuoroda į tribunolą ir kalūzę iki gyvos galvos atimant ne tik ordinus ir regalijas, bet ir susikauptus turtus.
To šviesoje, Jos Grybencijai, gali nebeprireikti statomosi namo, nes gali tekti gyvenimą baigti gerokai mažiau komfortabilioje aplinkoje valgant valdišką sorų košę prie parašos.
Mockiniai iškasė atviro karo kirvį ir jį padės tik tada kai pribaigs matrioškyno kariauną arba kris patys.
Mockiniai pinigų karui turi pakankamai, turi keletą tv kanalų ir portalų.
Mockiniai ne duračiokas uźspaspispyxas. Eis iki galo.
Taigi , prezidentinių rinkimų batalijos režimui dabar ni do togo.
Va čia yra gera proga kalbėti daug, atvirai, aštriai ir beveik netrukdomai.
Nežinau ką kalbės ir darys A. Juozaitis. Pamatysim. Kad turi gabumų tuo neabejoja niekas.
Man klausimas “laimės/nelaimės rinkimų” yra trečiaeilis. Toli dar iki to šaršalo. Bet su geru ruporu perkeisti padėtį visuomenės nuomonių svarstyklėse, yra dalykas, proga kuri atrodo kaip gana gera.
Kvaila būtų nepasinaudoti proga kalti pleištus į trūkinėjančius režimo pamatus.
Priš keletą dienų tokios progos nelabai matėsi.
Šiandien ji tampa gana reali.
Aišku, žiūrėsim, kai dugną dėsim.
Bet, ...
Reikia nežiopsoti ir dirbti vikriai, nešvaistyti galimybių laiko prieštvaninių diagnozių iškasenoms ir liautis kepti naujas.
Apie ateitį galvoti ir kalbėti laikas yra dabar.
Jeigu ir dabar to nedarysime, ateities nebebus.
PS.
Iš karto prižadu, jog tikrai ir toliau spardysiu šiknas liurbiams kurie ims laižytis, jog Juozaitis lodariams ir slunkiams pagatavai rojų dykai padarys.
Kvailiams ir toliau liksiu pačiu bloooogiausiu juozapu.

 

Jau norėčiau pasveikinti gerbiamą Juozaitį       2018-06-11 20:16

Bet, kol kas . nepulsiu, nes bus įdomi žiūrėti kovą tarp konservinių  vilmorinių gaidžių stumiamų skandinaviškų kadrų.

Jei neužšers KIAUŠINIENE       2018-06-11 20:14

“Draugystėje”...

Agnė       2018-06-11 20:10

Kad tik konservatoriai nepačiuptų globon…
Viliuosi, kad rinkimai būtų “už” ne kaip anksčiau būdavo prieš kažką

Tai       2018-06-11 19:36

rimtai ir taikliai.

Komentarai, nusiųsti pas nykštukus

Oberpedofilšteinas iš džiaugsmo net paperdė       2018-06-11 21:25

Puikiai mano draugai Kremliuje dirba !!
Arvydas Juozaitis tikrai laimės rinkimus !!
Galas visokiems violetiniams kedofilams !!


Rekomenduojame

Prof. Gediminas Merkys: „Pasaulėžiūros GESTAPO beldžiasi į Lietuvą. Mielieji, turėtume kažkaip tam doroviniam marazmui priešintis, reaguoti“

Sustabdykime barbarus – NE tyčiniam paukščių naikinimui jų pačių lizduose

Irena Vasinauskaitė. Šiaulių Apygardos teisme paskelbtas nuosprendis pilietiškiems Garliavos mergaitės gynėjams: kas jį surašė? [1]

Paskutinis Dalios Grybauskaitės metinis pranešimas: epochinės įžvalgos ar ... atgaila?

Simonas Jazavita. Lietuva ir D-Diena – ką byloja dokumentai iš Berlyno

Nijolė Oželytė. „Aš daugiau niekada nepranešiu apie girtą vairutoją“

Vytautas Rubavičius. LGBT+ – naujasis pažangusis pasaulinis proletariatas?

Prezidentė skaitys dešimtąjį metinį pranešimą

Algimantas Rusteika. Apie leidimus ir uždraudimus

Rimantas Rubavičius. „Baltic Pride“ Švento Rašto šviesoje

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasios įkvėpti skelbkime ir mes įstabius Dievo darbus

Miesto grimasos: Vitalijaus Balkaus „Iš savo varpinės“ laida apie gatvę-vaiduoklį

Tautos forumas: Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba pademonstravo panieką šalies Konstitucijai ir visuomenei

Padėkime Tėvynei grįžti prie Dievo: visus geros valios žmones kviečiame šiandien, birželio 8-ąją, į Atsilyginimo maldą prie Vilniaus Katedros varpinės

Raimondas Navickas. Iš kur toji prokurorų ir teisėjų mielaširdystė vaikus prievartavusiam šiauliečiui ir apie šio nusikaltimus tylėjusiems bendrams?

Adolfo Damušio politinių studijų dienos: susitinkame birželio 14–15 d. Nacionalinėje bibliotekoje

Robertas Grigas. Ir vėl ideologijos importas

Algimantas Rusteika. Apie laisvę

Europos Komisija: Lietuvoje socialinė nelygybė viena didžiausių ES

Liudvikas Jakimavičius. Skambino Dočys!

Gediminas Merkys. Prezidento vizitas yra labai stiprus ir subtilus signalas teisėsaugai

Ar visuomeniniai teisėjai paskatins teismus dirbti geriau, skaidriau, teisingiau? Povilo Urbšio komentaras

Darius Kuolys. Kas nutylima, kai garsiai šaukiama apie žmogaus teisių būklę šių dienų Lietuvoje

Popiežius pakeliui iš Rumunijos: šiuo metu Europą bombarduoja ne patrankos ir bombos, o ideologijos

Diskusijų ciklas „Iš naujausios Lietuvos istorijos“ apie Lietuvos kelią į Nepriklausomybę

Rimantas Dagys. Ar jau nuolat „linksminsimės“ gėjų eitynėse?

Kun. Juan-Carlos Iscara. Humanistinis pacifizmas

Roberto de Mattei. EP rinkimai „didžiojo pakeitimo“ strategijos šviesoje

Gediminas Merkys. Apie rezonansinį įvykį, arba Kas nutiko mūsų prokurorams?

Kęstutis Girnius. Gabrielius Landsbergis turi atsistatydinti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.