Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas, Socialinė politika, Ekonominė politika

Liudvikas Jakimavičius. Ar valstybė pasielgs išmintingai?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. balandžio 30 d. 9:46

18     

    

Liudvikas Jakimavičius. Ar valstybė pasielgs išmintingai?

Reklama ir vartojimas buvo labai tampriai persipynę dalykai. Reklama buvo patogiai įlindusi į žmogaus sąmonę bei pasąmonę ir kūrė pasaulinio masto vartojimo burbulą.

Dabar tos senos ikikoroninės reklamos pasirodė tiesiog juokingos ir absurdiškos, nes buvo kurtos pagal vieną vartojimo skatinimo modelį, taikant į tam tikrus žmogaus psichologijos pažeidžiamiausius taškus. Naratyve nebuvo įtraukta tų karantininių būsenų, kokias dabar žmogus patiria, taigi senąjį atidirbtą ir lėkštą reklamos naratyvą galima be jokio gailesčio ir sentimentų versti į komunikacijos atliekų konteinerį.

Teks palaukti, kol atsiras nauja vaizdinių paradigma ir nauji reklamos siužetai, bet jei tokie ir atsiras, po vakcinos atsiradimo jie vėl bus beviltiškai pasenę ir utilizuoti.

Štai kam ateina didžiausios šakės į nugarą. O ir tiems, kurie iš reklamos gyveno – visai krūmų žiniasklaidai.

Nemanau, kad išmintinga valstybė turėtų gelbėti iš bankrotų reklamos, šou ir pramogų industriją, kai valsybėje tokia katastrofiška socialinė atskirtis.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Teisingai       2020-05-2 19:19

Rašo Jules, čia yra beveik tiesa, dėja ji tokia, kitokios tikriausiai nebus, tik kaitaliojasi spalvingumas.

Jules       2020-05-2 10:15

Gal greičiau dezi propagandos reklama? Šįkart pacituosiu Pasaulio Dezi propagandos tėvo, E.Bernays, pasisakymą, o būtent: “Il a dit que nous avons appris que les élites peuvent fabriquer du consentement à travers la manipulation, la propagande, le contrôle, et que nous devrions l’utiliser pour le bien du peuple”. Taigi melas visada naudojamas žmonių gerovei kelti, jo saugumo užtikrinimui - tas ir reklamuojama, anot dezi propagandos tėvo (par le père de la désipropagande moderne). Bet gi šito VDU ir VU prapiesoriai gi nulėpausiams nepasakys - “нельзя!” Elitai dezi propagandos pagalba valdo mases, valdo ir engia runkelyną. Morkos su tuo nesutinka - oponuoja ir spardosi. Užspeistos į kampą puola stipresnį už save priešą. Kas būtų, jei ir prasčiokai turėtų tokį pat lygų priėjimą prie informacijos, kaip ir oligarchijos dvaro atstovai? Kaip juos tada elitai valdytų, mulkintų ir engtų, a? Kas kontroliuoja lietuvių mases šiandien, ypač mūsų “babuškas”? Kas iš tikro mus valdo, o ne kaip ant papierkos lengvatikiams parašyta? Išsilavinę žmonės netiki sąmokslo teorijomis, bet anksčiau tikėjo Moksliniu Komunizmu, kaip dabar Moksline Oligarchija ir Monopoline rinkas ikanomika, anot Uspaskio. LRT radijas net užkimo bekartodamas, kad jo darbuotojai ir diktoriai netiki sąmokslais, galinčiais tikrai būti ir esančiais, bet tiki “mirovaja načalstva”. Neišsilavinę žmonės niekad netikėjo jokiu Moksliniu Komunizmu, kaip netiki ir Moksline Oligarchija bei Uspaskio Monopoline rinkas ikanomika, bet žino, kad pasaulis be sąmokslų, be karų ir marų, be badų ir kitų nelaimių neegzistuoja, lygiai kaip ir be biologinio ar cheminio, ar radiologinio ginklo, be klastos ir apgaulės. Tokia jau ta Žmogiškoji prigimtis - apgauti kvailesnį, nukariauti silpnesnį ir pasiglemžti jo turtą ir žmonas, dukras ir šiaip pasiklydusias moksluose mergas. Nežinot, kas dėjosi Europoje po karo, kaip ten šėlo okupacinių kariuomenių suorganizuotos sex orgijos? Kur tada buvo tie Vakarų pasaulio doruokšliai su savo naujai įsteigtomis tarptautinėmis organizacijomis - Tautų Sąjunga ir pan.? Kur jie buvo, kai mūsų senelius trėmė ant Laptevų jūros ledo arba šaudė Europos “išvaduotojai”(okupantai) už kampo? O kur dabar tie mūsų prapiesoriai, mokslų daktarai, ko tyli ir tiesos nesako, kaip Brežnevo laikais, a? Ko tyli mūsų politkaliniai ir tremtiniai bei jų vaikai ir anūkai? Negi Tiesa ir teisingumas rūpi tik neišsilavinusiems žmonėms be Kapsukės diplomo?

stasys        2020-05-1 9:36

Teisingi sprendimai neįmanomi jei klausimas formuluojamas su ydinga potekste .. autorius dar jaunas ir jam dar yra laiko pergalvoti ta savo mintį .

Valstybė       2020-05-1 6:18

pirmiausia yra žmonės - esame mes, o ne kas nors kitas. Visa kita jau po to, po žmonių, po mūsų.

Klausimas dėl kitko...       2020-05-1 5:07

Ką sistema paslėpė su šia ISTERIJA. Užmigdė liaudį. TAIP. Pamiršome garsiąsias bylas? Taip. Labai patogu daryti juodus darbus, kai liaudis miega.
    Tiesa, ar nuo gripo vakcina yra suskurta? Šiaip, be vakcinos ir šis gaivalas yra išgydomas ir padėtis stabilizuojama. Skiepai gripui yra sukurti, bet kam jie, jei jis kasmet mutuoja?

Partija neklysta       2020-05-1 0:59

reklamos biznį suka mūsų, komunistų labai gabūs ir protingi vaikučiai.
——-
Mūsų valstybė būtinai parems mūsų vaikučių biznį - net jei reikėtų idiotų-patriotų pensijas sumažinti.
VOT !!!

Vardas       2020-04-30 18:40

Mokescius VMI verslui atidejo, o siaip priviso visokiu liberastiniu verslu kurie be Kinijos vergu prekiu perpardavimo nelabai ka ir sugeba. Jei tuos visus liberastinius verslus finansuoti tai ne tik Vilnius, Klaipeda bet ir visa Lietuva virs maza Chinafornia (Komunistine Kalifornijos valstija, JAV) su kuria vargsta Donald John Trump Administracija ir Respublikonu partija.

Patrijotas       2020-04-30 17:08

Protyngų yra mažeu, todėl jie privalo taikytis prie daugumos nuomonės ir porejkiū.
Jeigu jeu esi toks protyngas, taj turi rašyt teip kat ir durniem būt ajšku.
Nias Diamokratijoj Tiesa yra nustatoma balsū dauguma.

lietuvio kodas       2020-04-30 16:57

Tikram lietuviui, išsilavinimas nereikalingas!
Todėl, natūralu, kad elementari civilizuotam žmogui terminologija tikriems lietuviams sukelia alergines reakcijas. Tokiu būdu autoriaus keliamas klausimas tampa grynai retoriniu, kadangi erudicijai nepakanti “быдло” negali būti išmintingi ir akivaizdu, jog Lietuvos kvazi-valstybėlė išmintingai nesielgs, nes valdoma iš tos pačios kretinų masės “išrinktų” kvailių.
Lengvatikių kaimenė neturi imuniteto protkrušystei, todėl Lietuvoje trintukams mozgojobams darbo nepritruks. Kažkiek persistumdys barškaliukai paklausos lentynose ir viskas tuo baigsis. Tą patį šūdą gudručiai pervynios į kitokius popierėlius ir toliau sėkmingai pardavinės. Nes jegu yra šūdus ėdančių, tikrai visada bus prekiaujančių šūdais. O lietuviai šūdą ryja pilna srėbtuve, ypač jeigu skelbiama “nuolaidų akcija”.

oho       2020-04-30 13:13

Motinos dienos proga švarkelinių verygžmogių operacija kodiniu pavadinimu Priboi.kad maža nepasirodytų...

Al.       2020-04-30 12:59

Viskas taip, bet visi tie naratyvai, paradigmos ir konteineriai irgi seniai turėjo būti utilizuoti.

stasys        2020-04-30 12:17

Liudvikai tikras demokratas niekada netapatins socialiniu problemų masto su kokia nors profesija ar veiklos rūšimi. Tai socialistinis reliktas kuris pas tamsta užsilikęs dar nuo anų laiku .  Įsivaizduok kiek puikių žmonių gali dirbti ten tose tavo minimose ..cit.“ reklamos, šou ir pramogų industriją,.Iš mano varpinės žiūrint netgi tas apačioje ropojantis ‚vatnikas‘  yra vertas to socialinio pyrago paragauti ne kada nors o su visai kartu . katino Leopoldo išgyvenimo formulė .

Copy-pastintojas Nr. 2       2020-04-30 12:13
tiek       2020-04-30 12:12

tema ,sakyčiau viena iš kelių pačių ,pačiausių ...Vartojimas - kapitalo,konkrečiau -pinigo diktatūros -  pagrindų pagrindas . Norėčiau atkreipti dėmesį ,pakilti nuo tų “mikroskopinių” Lietuvos problemų  - kad vartojimas - tai ir visos Žemės tragedijos pagrindinė priežastis. Kad išlikti ,privalom blaiviai permastyti - ar tikrai žmogui tiek daug reikia ,ką mums ,kaip teisingai pateikia autorius ? Mano nuomone - tikrai daugelis ir daugelis reklamos ,ir tų “žvaigždučių” ,beje, peršamų dalykų logiškiau pamasčių yra tiesiog nusikalstamai pertekliniai. Gaila,bet tuo aspektu dar reiktų stipriai"spirt į sub…ę” ir išaukštintai madai (tą perteklių labai sėkmingai dangstančią tikrai žmogui aktualiu gero skonio ,etikos suvokimo klausimais).Išvada: Lietuva yra mūsų planetos Žemės sudėtyje . O Žemė - tikrai nėra “guminė” ,kad išneštų tokio perteklinio vartojimo tyčiojimąsį.Manau,čia ir baigiasi pasakos ,apie kapitalistinės santvarkos nešamą gėrį per gausų vartojimą ribos. Gal ir klystu .

abc.       2020-04-30 11:39

man patinka žodžiai paradigma ir naratyvas.vienu pavadinsiu katę, kitu šunį.ps.be šių dviejų žodžių autoriaus rašinėliai būtų kaip sriuba be druskos.

Reklama dabar       2020-04-30 11:18

atrodo kaip svetimkūnis.

Kis       2020-04-30 10:36

tavo mintis dar tik 80 % atitinka,nes ta velnia ne taip prasta isvaryti is zmogaus samones,bet jau zmogus palygina ir pamasto,tai jau proverzis.

O TAI KĄ        2020-04-30 10:26

daryti, jei vienas pramogų pasaulio atstovas “prarado” šimtą tūkstančių, kitas - šimtą  penkiasdešimt, trečias kotedžo neįstengia įsirengti….Negi palikti juos badmiriauti?


Rekomenduojame

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Ar gali prabilti kunigai?

Žodžio liturgija ir Telšių vyskupo nuomonė dėl Stambulo konvencijos

Neredaguota.lt pokalbis su Andriumi Švarpliu apie Stambulo konvenciją ir genderizmą

Arkivyskupas Lionginas Virbalas. Esu pasiruošęs palaikyti kenčiantį, išjuoktą, užsipultą žmogų net ir be „Je suis N.“

Robertas Grigas. Apie prezidento „kaltes“

Iš Vidmanto Valiušaičio archyvų. Pasikalbėjimas su „Amerikos balso“ lietuvių redakcijos vedėju Romu Sakadolskiu: „Tauta turi būti pasiruošusi“

Lina Šulcienė. „Norėčiau stoti br. Pauliaus Vaineikio pusėje ir oponuoti savo Broliams ir Sesėms Kristuje, kurie jį kaltina ir ragina atsiprašyti“

Br. Paulius Vaineikis OFM. Mylėk žmogų, koks jis bebūtų, bet nesitaikstyk su jo daroma nuodėme

Liudvikas Jakimavičius. Siūlau projektą LRT nacionaliniam transliuotojui

Rasa Čepaitienė. Jei parašus prieš Raskevičių laiko niekiniais, tai ką jie čia nori atšaukti ir aplenkti?

Nida Vasiliauskaitė. Šimtui tūkstančių bekojų: „Jūs gi jėga – suformuokit armiją“. Nutaisius naivią miną

Marijos radijas: apie neapykantos kalbą diskutuoja kun. Algirdas Toliatas, Audrius Globys, Kristina Zamarytė-Sakavičienė ir Dalius Rakutis

Vygantas Malinauskas. Kokia Bažnyčia turėtų būti po karantino?

Verta prisiminti: Tikėjimo mokslo kongregacija. Pastabos dėl homoseksualių asmenų sąjungų teisinio pripažinimo projektų

Gitanas Nausėda apie išpuolius prieš Stambulo konvencijai nepritariančiuosius: „Lietuvoje susiformavo viešoji inkvizicija“

Ramūnas Karbauskis atviru laišku kreipėsi į Seimo narius dėl tradicinės šeimos išsaugojimo

Verta prisiminti. Rein Raud. Lietuva: politinio vystymosi modelis

Brolio Pauliaus Vaineikio, OFM, liudijimas: „Dvasinis sukilimas prasidėjo: Už Kristų, už šeimą, už Lietuvą!“

ES vyskupų konferencija dėl EP rezoliucijos apie teisę į abortą Lenkijoje: nėra tokios teisės

Nida Vasiliauskaitė. Apie begalinio naivumo tikėjimą transformuojančia „švietimo“, mokyklos galia

Tomas Viluckas. Išskirtinis br. Pauliaus Vaineikio, OFM, vaizdo interviu: „Mes kovojame ne su žmonėmis“

Papunkčiui su Vytautu Sinica: Lietuva Europos Sąjungoje

10 faktų apie Stambulo konvenciją

Audrius Bačiulis. Kodėl kai kas taip kovoja už Stambulo konvencijos pasirašymą

Vidas Rachlevičius. Po tokių parlamento pirmininkės veiksmų civilizuotoje šalyje pakviptų arba jos apkalta, arba pirmalaikiais rinkimais

Lionginas Baliukevičius-Dzūkas. „Tokios niekšybės, tokio velniško išdavimo dar nebuvo partizanų istorijoje. Judas šiuo atveju būtų toli pralenktas“

Liudvikas Jakimavičius. Keli klausimai, kylantys stebint viešąją diskusiją

Arkivysk. Kęstutis Kėvalas kunigams: Drąsinkime vieni kitus būti aktyvius ir nebijoti tų, kurie prieštarauja prieš teisę pasisakyti

Irena Vasinauskaitė.  Vergvaldžiai pastatys paminklą „Tautos laisvei“? Nejuokinkite!

Geroji Naujiena: Jo klausykime!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.