Įžvalgos

Liudvikas Jakimavičius. Apie vidinės politinės krizės priežastis

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugpjūčio 2 d. 7:28

27     

    

Liudvikas Jakimavičius. Apie vidinės politinės krizės priežastis

Politinės partijos Lietuvoje kūrėsi labai iškreiptu būdu, siekdamos tarnauti ne visuomenei ir bendram interesui, o tiems, kas turi pinigo ir daug pažada tiems, kas į tą partiją susiburs. Na ir ką? Susibūrė klanai, į partijas stojantys dėl kišenės. Bėginėja paskui galią ne tik Seimo deputatai, bet ir didelės elektorato grupės. Paskui ką? Paskui visiškas politines menkystas.

Sukonkretinsiu. Komunistai, LDDP, socdemai buvo tipiškas klaninės partijos pavyzdys. Prarado galią prieš naujosios sisteminės nomenklatūros politinį „šedevrą“ konservatorius, o šie, vadovaujami politinio „Nykštuko“, baigia griauti pasitikėjimą dešiniąja politika. Naivuoliui vaidenasi – jei nudauš Karbauskio šaškę, partija bus laimėta, o Lietuva jam -nioliktoj vietoj.

Vidinė politinė krizė atsitiko dėl to, kad subyrėjo tendemas, veikęs konservatorių-socdemų švytuoklės principu, kur viskas būdavo gražiai pasidalijama. Nei vieni nei kiti nebeturi realių šansų vėl būti Seimo daugumoje, nes didžioji fermentacija ir burbuliavimas vyksta ne partinėse, o visuomenės ganyklose. Ten ir turėtų išsikristalizuoti valstybės kūrimo perspektyva.

Labai negerai, kai žiniasklaida stovi ne visuomenės, o klanų pusėje, veliasi į partines jų rietenas.

Šiandien skaitau, ir tiesiog priklu darosi, kaip vienas politinis sektantas mėgina sudaužyti kitą. Delfi portalui labai patinka politinis sadomazochizmas, o man – ne.

DELFI.lt: Gabrielius Landsbergis „valstiečiams“ pranašauja liūdną pabaigą: laikrodukas sado populistams tiksi

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikc       2018-08-7 0:39

“Bet kam lemta sliauziot - tas neskraido.” - tai gal ir nebandyk. wink

Dėl vis pasigirstančių raginimų neiti balsuoti: prisiminkite “patogiai” pataisytą referendumo balsų skaičiavimo metodiką, kad atitiktų “užsakovų lūkesčius” - t.y. skaičiuoti ne nuo balso teisę turinčiųjų, bet nuo balsavusiųjų skaičiaus. Kas trukdo tą patį padaryti su rinkimais? O reikalingų “balsuotojų-aktyvistų” iš valstybės biudžeto (t.y. iš mūsų kišenės) finansuojami sistemininkai TIKRAI ras (ir turės iš ko tokiems sumokėti).

Nerėkaukite       2018-08-4 15:00

Gal dėl per aukštos aplinkos temperatūros visi trachtoristai ėmė kaltinti kolchozininkus, komunistus ir pagaliau – kalčiausi žinoma liko rinkėjai!

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-08-4 3:52
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Dočys to pasidariusiam dr.ykst       2018-08-3 17:04

Žinot, kad nėra ko tamstai pavydėti. Priešingai, jūsų ego raišką matant, apima nuoširdi užuojauta ir gailestis.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-08-3 16:48

to “Dočys     2018-08-3 15:34”
**
Matote kodėl reikia rašyti komentarus. Dėl to, kai kurie, kuriems šūdas kvepia, jau darosi poetais dočiais. Nepatinka mano dr….. pasidaryk pats ir turėsi. Ar pavydas užgriaužė?

Dočys       2018-08-3 15:34

Dr.dr.dr.dr,
mokslų dr. dr. Ramanauckis -
darda vežimas per bruką
alkys šūdą barsto ant bruko-
kvepia.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-08-3 14:20

Į tapiną gali kreiptis tokie kaip Petras Baršauskas…. savo piarui prieš rektoriavimo galą. Na dar nevilties prezidentas g.nausėda.

mtz.       2018-08-3 12:35

pajuokausiu.jei visi tokie neįgalūs,belieka kreiptis į Tapiną ir daryti akciją mes kaltinam-2 .

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-08-3 4:17

to “mtz-dr.J.R.    2018-08-3 1:33”. Buratinai šio klausimo nekelia nes NESUPRANTA. Tam tarnauja visos informacijos priemonės. O klausimas elementarus, kaip paaiškini, už galvos susiima, kaip paprasta ir kaip neteisinga. Esmė tame, kad ne aš tą klausimą keliu. Tai išaiškinta LR Konstitucinio Teismo. Vis tiek NEVYKDO, kas jiems išaiškinta seniai ir kam jie prisiekė VYKDYTI. Vadinasi Seime nėra nė vieno garbingo, nė vieno vienintelio… per vius 7 Seimus. Tai ir turime tokią tragiška Valstybę be teisingumo pačiuose pagrinduose.
Pats mano pastangas įvertini, kai’ “daužyt galvą į sieną”, o tai reiškia turime ne Seima, ne Vyriausybę, ne Prezidentus, o tiktai SIENĄ, OKUPANTO sieną.

mtz-dr.J.R.       2018-08-3 1:33

sutinku su jumis.tačiau jei ši padėtis abiejų pusių netenkintų ,ji būtų pakeista jau seniai,o ir jūs nustotumėt daužyt galvą į sieną jau pora metų ar net daugiau. dabar gi buratinai šio klausimo sau nekelia,rinkimų neboikotuoja,nuolankiai renka sąrašinius.bus kaip buvo.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-08-2 23:00

to “mtz.    2018-08-2 18:55
kol kas sąrašinė sistema ir sąrašinius ir rinkėjus tenkina.”
***
MELAS, nes rinkėjai priimdami Konstituciją, kuriai privalu paklusti, pasisakė už LYGIĄ rinkimų teisę, o ne už PRIVILEGIJAS kai kuriems gauti iš vieno rinkėjo 3 balsus, o kitiems tik vieną.
Taigi visi 7 Seimai yra ANTIKONSTITUCINIAI, o Seimo rinkimų įstatymas yra kgbistinė AVANTIŪRA, kuria atliko SIGNATARAI ir 1992-07-09 pasirašė Vytautas Landsbergis.

Kolxoznik       2018-08-2 21:15

Esi gal ir teisus- tikrai, daug daug smagiau seime matyti vis naujus ir naujus ablouxus. Komedija ne tokia nuobodi.

Kolxoznykui       2018-08-2 21:09

O tam, kad iki pasaulio galo Seime matysi tuos pačius ablauchus.

kolxoznik       2018-08-2 20:59

Kam keisti? Užskaitymui pakaks ir gražių pažadų apie dar šviesesnį rytojų.

Tarabilda       2018-08-2 20:35

Jei valstiečiai nebūtų tugadumai, keistų rinkimų įstatymą. Tokio darbo visai pakaktų, kad kadencija būtų visuotinai užskaityta.

mtz.       2018-08-2 18:55

kol kas sąrašinė sistema ir sąrašinius ir rinkėjus tenkina.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-08-2 17:01

Neatsitiktinai tragiškai silpnai yra nurodytos taip vadinamas “priežastys”, kurios yra PASEKMĖS. O visos pasekmės yra susijusios su tai PREŽASTIMI, kad Lietuvoje nei vieni Seimo rinkimai nevyko pagal Konstitucinį lygios rinkimų teisės principą, kurio grubus pažeidimas privedė prie politinės stagnacijos…. visą laiką tie patys valdžioje, t.y. tie patys OKUPANTAI, kurie ir buvo ir užgrobė valdžią. Yra atimti, užgrobti sunaikinti Lietuvos valstybės teisiniai demokratiniai pagrindai, kurie yra PRIVALOMI, tačiau nevykdomi dėl okupacijos, kai okupantai išeidami pasiliko valdžioje. Sąrašinė sistema tai užtikrino, kas sudaro sąrašus, tas ir valdo. O sąrašus sudaro tie, kurie pinigus moka.

fantastic       2018-08-2 14:31

“Radžvilas su Sinica verčiau aiškintų, kaip japonai kuria savo JAPONIJĄ.”
Geras.smile
Tik kad ne pagal protelius uždavinys.
Per skystos blauzdelės būtų perprasti.

citata       2018-08-2 13:56

burbuliavimas vyksta ne partinėse, o visuomenės ganyklose.
Kol kas tose ganyklose matyti ne “visuomenė” o karvučių blynai.
Tauta nežino, galvoti jos niekas nemokė. Ko reikia? kokio nors konkretaus pavyzdžio? Radžvilas su Sinica verčiau aiškintų, kaip japonai kuria savo JAPONIJĄ. Jie ten neišradinėjo dviračio, o tyliai ramiai TOBULINO tai, kas jau buvo išrasta ir išbandyta. Tobulą daiktą pasaulis perka mielai.   

Ir nuo mūsų esmingai priklauso,        2018-08-2 13:44

ar “vykstant didžiajai fermentacijai ir burbuliavimui visuomenės ganyklose” kriztalizuosis akmenėlis, kuris galėtų apversti suklypusį vežimą
su jame sėdinčiais klanų plikbajoriais.
Ne tik patarlė, bet ir istorija moko, kad to - mažo, bet tvirto,
ištinkančio valdžios uzurpatorius laiku ir vietoje akmenėlio - neretai pakanka. 
Remkime “visuomenės ganyklose” ištvermingiausius ir p a t i k i m i a u s i u s,
tuos, kurie turi galimybę kieto kūno kristalizacijai (ir “akmenėliu” vežimui).
Todėl berždžia ir kvaila remti tuos, kurie patys neturi tvirtos atramos
- To, kurio pragaro vartai globalioje sumaištyje nenugalės. Nekartokime klaidų.
Padarykime tą mažą, kas nuo kiekvieno mūsų priklauso, o visa kita bus pridėta.
Tai metafizinės nuostatos, bet jos ir grindė kiekvieną nugalintį tikėjimą.
Ne vien nesibaigiantys skaičiavimai ir racionalios dėlionės. Paskalio Gyvoji Ugnis.

Misteris       2018-08-2 12:48

Paradoksas,bet MIKROSKOPINIS parazitas suėda patį didžiausią PARAZITĄ.
Ir tai yra gerai.
Šitaip mes galime tikėtis parazitų bandos praretėjimo,kadangi žūstant didžiajam parazitui,kurtu žus ir jį suėdę nanoparazitai.
Dirvos apkrova sumažės,atsiras daugiau šviesos kultūriniams augalams.
Svarbu turėt iki to momento paruoštą SĖJĖJĄ su padėjėjų komanda.

Dzeikas       2018-08-2 12:47

Julesui:
Sudomino tamstos istorinis rakursas “...,o juk galėjo net pasaulio įvykius pakreipti visai kita linkme.”
Tas momentas buvo prasidejes II PK 1939m rugsejo pradzioj. Lietuva , vardan ateities kartu, privalejo pamirst patirtas nuoskaudas is Lenkijos ir pult Vokietija. Kariniu poziuriu tai butu LK zvaigzdziu valanda, politiniu - ivare Hitleri isterikon: JOKIOS kariuomenes Lietuvos pasienyje naciai neturejo. Pasisukt galejo ivairiai po to: gal Prancuzija su JK pagaliau ryztusi smogt agresoriui nezaisdamos Keistaji kara, gal Vokietija atsitokejusi sumaitotu abi valstybes. Aisku viena: Kara laimetu anglosaksu ir TSRS koalicija ir Lietuva visvien butu “islaisvinta” rusu.
Taciau sneketis tektu su Lietuvos vyriausybe emigracijoje kaip su koalicijos dalyve, o neaiskia smekla kurios buvimas daugiau hipotetinis.Ir butu padeti ILGALAIKIAI pagrindai bendradarbiavimui su Lenkija.Legenda lenku tautoje KAS buvo vienintelis sajungininkas atejes i pagalba butu istrigusi lenku samoneje ilgam.
Bet kam lemta sliauziot - tas neskraido.

manot       2018-08-2 12:47

pvz pas kokus prancūzus visaip kitaip ? Ne mes pirmi, ne mes paskutiniai .

santechniko klasika       2018-08-2 12:46

čia ne kraniuką, čia visą sistemą keisti reikia

Jules       2018-08-2 12:46

Kubiliaus naudą lddp-istai gaudo, bet eiliniams Konservatorių partijos nariams tai kažkodėl nerūpi? Gal ir jie vienu metu dvejose partijose tupi kaip kadais didysis konservatorius Paksius, kuris gebėjo būt ir LDDP, ir pas konservatorius - jų viršūnėje. Super genialus konservatorius buvo, pamenate? Toje partijoje niekas už nieką neatsako, o už smulkmenas futbolina lauk. Kodėl Jurgis su Andriuku už nieką neatsako? Neatsako už Paksiaus atvilkimą į partiją, už Imbrą, už Laurinkų, Ožkelytę, Žiemelius ir jų garsiąją nuotaką - kolchoznicą ES parlamente, ką? Kas per monai vyksta toje partijoje ir kodėl ten tiek daug LDDP šnipų ir agentų?

tdi.       2018-08-2 12:45

kritikuot mokat,pasakykit kas,kaip daryt.dar leidžiama žaisti valstybę,bet baigiam prisižaist. ir Karbauskio ir Landsbergiuko per žemi klynai kad galėtų ką nors pakeist.tik dabar pamatė po kokią košę klampoja.

komentaras       2018-08-2 12:45

Pritariu, kad kolukieciai yra kazkas panasaus i LDDP sparna, kaip kad Jules sako. Bet man tiesiog pikta, kad konservatoriai viska dare ir daro, kad jie ir vel laimetu.
Bijau, kad artejanciuose rinkimuose balsu issidestymas bus panasus, tik kad valstieciams jau neuzteks tik socdarbieciu koalicijai sukurti (ju gal ir is viso nebebus), o tures visas imanomas atliekas susirinkti daugumai uzsitikrinti. Kiekvienas mandatas bus aukso (euru) vertes.
Stebiu pasiruosimus rinkimams, kaip futbolo cempionata, kur nepalaikiau nei vienos komandos, buvo siaip idomu, kas gi laimes. Cia, deja, panasiai. Zinau, ko noreciau, bet mano komandos ten nera.

Jules       2018-08-2 12:44

Liudvikai, nedezuok! Kochoznikai yra ne kas kitas, kaip LDDP sparnas, suburtas “Šatrijos”. Na, o LDDP naudai žinai kas dirbo, tiesa? Manyčiau, kad Kubilius su savo politikos kuosų kariauna. Viena(LDDP agentė Konservatorių partijoje) jau apsireiškė, kad išeina pensijon. Viskas pasiekta, “Trys viename” realizuota - galima ir pailsėt, tiesa? Namo fundamentai tvirti kaip niekad ir Neosovietijos įstatymai tvirti kaip ir jos “bojevykai”, pasižymėję Garliavoje. Anoji Lietuva irgi pasižymėjo, paleidusi šūvius į Suvalkijos ūkininkus, bet kai reikėjo išties Tėvynę ginti - visi generolai su ministeriais išsilakstė kas kur. Priėmė išprotėjusių lenkų pulkininkų chuntos ultimatumą, išsižadėjo amžinosios Lietuvių sostinės Vilniaus ir pasidavė Stalino Rusijai be šūvio, o juk galėjo net pasaulio įvykius pakreipti visai kita linkme. Dabar, atrodo, kad irgi senu įpročiu pasiduodame - leidžiame sau nunykti.

Komentarai, nusiųsti pas nykštukus

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-08-4 3:52

Meluoji Dočy, nes kabiniejiesi prie dr. kas yra tamstai nepasiekiama. Natūrali trolio situacija. Jokio argumento.


Rekomenduojame

Laisvūnas Šopauskas. Vienos politologinės konferencijos analizė, arba Už Lietuvos pinigus – valstybės griovimas (I)

Arvydas Juozaitis reikalauja švietimo ir mokslo ministrės atsistatydinimo

Partizano Juozapo Streikaus-Stumbro baigiamoji kalba Troikos teisme

Vladas Vilimas. Kam reikalinga Konstitucijos pataisa dėl individualaus skundo?

LAT: medžių kirtimui pasipriešinusiems kauniečiams baudos neskirtinos – visuomenė turi teisę reikalauti kokybiškos informacijos apie medžių būklę

Kaip ideologija nugali mokslą: net „Mein Kampf“ galima „prakišti“ už mokslinį straipsnį

Povilas Urbšys. Kas nuoširdesnis: prof. V. Landsbergis ar R. Karbauskis?

Peticija: solidarizuokimės su mokytojais ir pareikalaukime ministrės atsistatydinti – padėkime pasiekti pozityvių švietimo pokyčių

Vytautas Radžvilas. Lietuvos pakasynos – valstybės lėšomis

Andrius Švarplys. Pasaulis, kuriam nesame pasiruošę

„Lithuanian Freedom Fighters“: video pasakojimas apie Lietuvos Laisvės kovas ir kovotojus

Vytautas Rubavičius. Mokytojui – „skaičiuoklę“ į dantis

Martyno Mažvydo biblioteka kviečia į knygos „Dezinformacija. Slaptas ginklas: laisvos visuomenės griovimo metodai“ pristatymą

Valdas Vasiliauskas. Konservatoriška svajonė ar klejonė?

Darius Kuolys. Švilpiu ir aš stebėdamas Švetimo ir mokslo ministerijos įslaptintus viešuosius pirkimus

Vytautas Radžvilas. Moj adres – [evro]sovetskij sojuz…

Eglė Česnakavičiūtė. „Atlikęs pareigą Tėvynei“. Skiriama visiems laisvės kovotojams, vis dar neturintiems amžino poilsio vietos

Lietuva palydėjo į amžinąjį poilsį Adolfą Ramanauską-Vanagą

Geroji Naujiena: Visi esame kilę iš vieno ir palaiminti būti viena

Rasa Čepaitienė. Balta

Prieštaraujame vilkų sumedžiojimo kvotos padvigubinimui: miškas be vilko – ne miškas

Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksutė: „Išsipildė mano svajonė“

Kviečiame spalio 5 ir 6 dienomis pagerbti Adolfo Ramanausko-Vanago atminimą (programa; papildyta video)

Tarptautinės Mokytojų dienos minėjimas Kaune: Danguolė Petrauskaitė-Juodžbalienė. Diena, kai baigiasi kantrybė, arba Kaip man ne gėda

Advokato Sauliaus Dambrausko darbų ginant viešąjį interesą apžvalga: paremkime šias pastangas –  tapkime beprecedenčio proceso dalimi

Kviečiame į Vidmanto Valiušaičio knygos „Ponia iš Venecijos tavernos“ pristatymą Šiauliuose

Vygantas Malinauskas. Socialinis teisingumas pagal Trump’ą ir Lietuvą

Arvydas Juozaitis: jei būčiau išrinktas Lietuvos prezidentu…

Nida Vasiliauskaitė. Apie populizmą ir populistus

Andrėjus Gaidamavičius. Spalio 13-oji – diena iškirstai Labanoro giriai apverkti

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.