Demokratija ir valdymas, Užsienio politika

Liudvikas Jakimavičius. Apie politinius oksimoronus*

Tiesos.lt redakcija   2016 m. gruodžio 22 d. 18:05

48     

    

Liudvikas Jakimavičius. Apie politinius oksimoronus*

Veidaknygė

Pagaliau pasigirdo balsas iš mūsų užsienio politikos daržinės.

Ilgai mūsiškiai negebėjo artikuliuoti valstybės požiūrio į Brexitą, Trampo išrinkimą ir politinio irimo procesus, vykstančius per visą Europos Sąjungos plotą.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, aiškindamas, ko reikia, kad ES neiširtų, pasako keletą keistai skambančių dalykų (skaityti ČIA). Ko vertas vien ES projekto palyginimas su atominiais eksperimentais. Jei tokią alegoriją jis būtų pametėjęs prieš mūsų andai „išstenėtą“ ES referendumą, joks alus ir milteliai nebūtų padėję.

Kitas ne mažiau stulbinantis ministro pasažas – apie vidinį ES konfliktą, kurį jis mato populistų ir elitų kaktomušoje. Ir įdomiausia tai, kad pats būdamas „niekingos“ populistinės valstiečių koalicijos ministru, agituoja telktis elitams prieš populistus.

Galvoje netelpa tokie politiniai oksimoronai.

* oksimoronas – [gr. oxymōron – sąmojingai kvaila], objekto apibūdinimas jo įprastinei sampratai prieštaraujančiais požymiais, ppr. epitetas, logiškai nesuderinamas su pažymimuoju žodžiu, pvz., „skaudus džiaugsmas“.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dromedar       2016-12-24 0:25

Smagu tamstos pasiklausyti, bet jeigu dar ir pats pavyzdį rodytum, būtų rimčiau. Ir kaip gi ruošiatės tame idėjų kare kariauti? Kuo ir su kuo? Kaip tą Idėjos vėliavą nešite?
Pac? Puras nepadės. Bet kad tik beveik kad su puru tamsta palikot.
Nes tamsta turite neprilygstamą talentą atsikratyti draugais. O tokius mėšlo gabalus kaip kuolius, net ir visu “gražumu” padirodžius skubat užstoti ir vadinate padoriais žmonėmis. Kartais būnate itin įžvalgus ir čia pat naivus.
Norint laimėti karą reikia nepainioti norų su realybe ir sugebėti atskirti žmogų nuo svolačiaus.

 

 

 

 

Tarabilda dobermanui       2016-12-23 23:28

Ir nusivažiuoji pats iki Naisių lygio. Visai juk ne toj paradigmoj kalbą pradėjom. Ten kur tamsta nuseklėjai gali eit ir daužyt snukius visiems, kurie nepatinka. Ir ką peši - guzą kaktoj ir spyrį subinėn. Ne ten karas dėl Lietuvos vyksta. karą reikia laimėti idėlų lauke.

dromedar       2016-12-23 23:12

Man niekas netrukdo. Kur sugalvoju ten ir einu. Nes sienos ne ant takų o tik galvose, ( kaip ir vergo pančiai).  Kol lietuvių galvose kugelis, jiems nepadės jokie pranašai. Nei egiptietiški, nei iš Naisių.

Tarabilda       2016-12-23 23:05

Tramsta implikuoji minį, kad kažkokie Purai tau kliudo išeiti, kaip ir bjauriai ilgas lvaikščiojimo laikas - 40 metų paskui išako uodegą.  Jei nuoširdžiai nori išsilaisvinti, neržemins tavęs ir pabūti išaku, net išako uodega.

na cia kaip       2016-12-23 23:03

ir dera soroso sektai yra cenzura ir kitos nuomones buti ne gali! smile

dromedar       2016-12-23 22:43

Gerb. Moze, prieš imantis biblijinių mąstelių žygių, jūs pirma bent su puru susitvarkykite, o jau tada bandykite praskirti vandenis. O jeogu juliuko nupurinti pajėgumų nėra, gal dar anksti apie Pažadėtąją svajoti. Dar gal kokius 40 metelių derėtų paskui išako uodegą pavaikščioti. Kojųnuovargis teigiamai veikia smegenis. Išgrynina, išsijoja svaičiojimus.

Flagštokui Tarabilda       2016-12-23 21:56

Nepatingėkit dar kartą atsiversti Išėjimo knygą ir perskaityti vos ne kaip instrukciją. Ten ir yra išėjimo iš vergystės formulė.

Flagštok       2016-12-23 21:37

Tęsis tol kol. Ne per konkretu?: ) Ar tai ” guminei” laiko atkarpėlei nepritruks lietuvių? Juk jeigu kokį šimtą metelių teks laukti,neliks kam sulaukti. Tarabilda sako, jog pakanka turėti idėją. Bet nedidelė problemėlė- liaudžiai tiesiog nusišikt ant idėjų. Liaudžiai reikia daug banalesnių dalykų. Materialesnių. Todėl jie paskui idėją neis. Nueis paskui dešros kvapą.
(Niekas nesiruošia liaudies šerti dešromis. Pakanka pažadėti). Ir kaip gi tuomet įsiūlyti vėliavos kotątam kurio rankos siekia dešros?

Tarabilda peistintojui       2016-12-23 20:58

Verskitės aukštielninkas su savo tuščiais plepalais apie sistemos keitimus, funkcijas ir valdininkus. Vėjų vėjai. Jei turėsi idėją, pati sistema vystysis nelyg raiščiai ir raumenys, atmesdama viską, kas nereikalinga, vėžiška.
Dabar toks dvasinių prieblandų metas, kad žmogeliai nebeišdrįsta pasakyti, kad bendrinanti ir telkianti mus idėja turi būti Valstybė, vienodai visiems teisinga ir gerbianti savo pilietį. Tokia turi būti Lietuva. Bet kažkokiems mankurtams, siautėjantiems per visą žiniasklaidos plotą, Lietuvos idėja atrodo kaip kažkokia etnografinė seniena ar atgyvena. Valstybė ir sistema jiems atrodo beveik vienas ir tas pats - didelė buhalterija, kurioje reikalai tvarkomi blogai arba labai blogai. Toje paradigmoje jie ir drasko vieni kitiems akis dėl sistemos keitimo. Todėl visiškas š. ir išeina. Ir tas tęsis, kol pilvagalviai mums protus dulkins.

C. Paste II       2016-12-23 20:18

Kraštutinumų visuomenė negali be kraštutinumų. Nuo kraštutinumų valstybes saugo stipri vidurinioji klasė, kuri taip apsaugo pati save ir savo susikurtą nestabilią gerovę, kurią todėl ir reikia saugoti nuo kraštutinumų.
Pas mus nepriklausomo viduriniojo sluoksnio nėra.
Palikti veislei mohikanai, keleto verslo milžinų vadybos klerkai ar keli dar nesubankrotinti vidutiniai verslininkai balsavimuose praktiškai nieko nelemia. Kūrybinė inteligentija ir nesuskaičiuojamų universitetų dėstytojai ištremti į kovos už duonos kąsnį rezervatus.
Nepriklausoma vidurinioji klasė – smulkusis ir vidutinis, laisvas verslas, pats sau susikuriantis padorų gyvenimą ir niekam netarnaujantis. Jo neapkenčia visi – stambus kapitalas dėl konkurencijos, valdžia – dėl nepriklausomybės, varguolių luomas – iš pavydo. Šitiek metų korporacijų ir valdininkų stengtasi ne veltui – ši klasė praktiškai sunaikinta. Nors jos likučiai vis atauga ir atauga, kaip piktžolės. Nespėja tikrintojų armijos ravėti.
Dar yra priklausomas vidurinysis sluoksnis. Nuo valdžios priklausomi laisvųjų profesijų atstovai, valdžios užsakymais ir viešaisiais pirkimais šeriamų įmonių vadyba ir pačios valdžios struktūrų vidurinysis personalas. Tačiau priklausoma nuo valdžios vidurinioji klasė yra ne valstybės, o valdžios stabilumo garantas. Ji svajoja ne apie permainas, o apie tai, kad jų niekada nebūtų. Tačiau ir jų per mažai, kad net pačią valdžią apsaugotų nuo kraštutinumų.
Todėl kraštutinumų buvo, yra ir bus. Rinkimų švytuoklė nesustos per vidurį, kurio nėra. Vidurinioji klasė sėkmingai nyksta, turčiai turtėja, korporacijos ir bankai stambėja, išstumti į pašalpų užribius skurdžiai toliau skursta, tinginiai niršta. Ir gelbėtojai vis eina ir eina…
Kas įgyvendintų rimtą, konkrečią, brangią, sunkiai įvykdomą ir nepopuliarią programą, kuri sudarytų sąlygas laisvam smulkiajam ir vidutiniam verslui ir užkardytų korporacijų siautulį, tas sukurtų nepriklausomą nuo valdžios viduriniąją klasę. Tikrai išgelbėtų šalį nuo gelbėtojų, politiką nuo kraštutinumų ir mus visus nuo revoliucijų. Ir ne tik mus ir pas mus.
Tik vargu ar tokių atsiras. Kas gali – nenori, nes nėra asmeninio intereso. Kas nori – negali, nes nėra kompetencijos, o ir prie vairo niekas neprileis.
Belieka žaidimas pažadais ir vilčių premjerų paradai.
Dideli pinigai iškelia vis naujas komandas, kurios korporacijoms tyliai pažada nieko nekeisti, o kitiems garsiai – viską pakeisti.
Sisteminių permainų viltys virsta aršia kova dėl kelių nesvarbių smulkmenų ir susigeria į smėlį.
Pliurpia apie emigraciją, atskirtį, įtampas, augančius pavojus ir toliau nei piršto nepakrutina situacijai išspręsti. Nes tai šiuo momentu juk būtų nuostolinga.
Istorija mėgsta spirales. Ji nesikartoja, bet kitu lygiu vis grįžta ir grįžta prie to, kas buvo. Demokratijai jau reikia ją paneigiančių idėjų. Nes pinigų karta viską perka ir parduoda.
Apie atsakingus elitus galim nebesvaigti. Visi pastarųjų metų įvykiai rodo, kad elitai išsigimė ir nebegali pasiūlyti visuomenei nei naujų idėjų, nei realaus veiksmo.
Tai monarchas ateidavo į valdžią visam savo gyvenimui, jam neniežtėjo nieko vogti ar dėl šeimos rūpintis. Kad neprarastų visko, jam reikėjo rūpintis valstybe. Ne vienadieniais kadencijos reikaliukais, o dešimtmečių perspektyva. Nes valstybės likimas – jo asmeninė ir jo šeimos ateitis ir gerovė.
Gali juoktis kiek norit, bet kokia nors forma apie tai po keleto ateinančių lemtingų, idiotiškų ir neišvengiamai kruvinų dešimtmečių bus imta galvoti.
Tai ne „stiprios rankos“ nostalgija.
Reali demokratija, kokia ji yra, kaip ir kitos valdymo formos, kada nors išnaudoja visas savo galimybes.
Nebesugeba ne tik spręsti problemų, bet ima jas kurti ir pati tampa problema.
O kol kas pirmąkart gelbėtojai tikrai pagaliau atvyko.
Ne šiaip gavo gabaliuką valdžios, bet praktiškai visą tortą. Pirmąkart gelbėtojų laukiantieji nesubliuško rinkimų naktį.
Bet tik aklas nemato, kad reformų ir permainų imitacijos svaigulys praeina ir užgrius pagirios.
Po poros metų, o gal greičiau, laukia visuotinis ir galutinis nusivylimas.
Spektaklis po truputį artėja prie pabaigos.
Gera žinia ta, kad religinis tikėjimas gelbėtojais pagaliau baigsis.
Bloga, kad žmonės arba galutinai išvažiuos, arba eis į gatves.
Viltinga ir realu, kad pasiekus dugną pradės kas nors iš tikrųjų keistis.
Bet tai nebus šventė su balionėliais.

C. Paste       2016-12-23 19:49

Postkomunistiniai varguoliai tiki, kad juos išgelbės multimilijonieriai iš turtingiausiųjų dešimtuko. Dar pora tokių laikmečio žingsnių, ir po kokių 500 metų varguoliai supras, kad Kalėdų Senelio nėra. O persirengusio kaimyno maiše viskas už jų pinigus.
Per žmonių protus ir širdis pastatyta nauja Kinų siena. Visi vienas kitam priešai, myli savuosius ir neapkenčia svetimųjų, nes nieko kita mes jau nebemoka. Antisisteminė revoliucija, apie kurią patyliukais tiek kalbėjom virtuvėse, prasidėjo.
Volodia Uljanovas revoliuciją pradėjo nuo pašto, bankų, tiltų užėmimo ir Žiemos rūmų šturmo. Dabar kita epocha, revoliucija prasideda nuo kiaušidžių, kavos puodukų ir alaus. Fiureris kadaise idiotus iškart šaudė, Josifas Visarionyčius leisdavo dar kiek nemokamai padirbėti šviesios ateities labui miško paruošose. Dabartinius idiotus palieka gyvus, papudruoja ir apgyvendina TV studijose.
Ko nors iš jų norėti kvaila. Valdžia negali už mane gyventi. Ji privalo sukurti pakenčiamai palankias sąlygas pačiam, savo laisvais pasirinkimais ir juodu darbu susikurti tokį savo gyvenimą, kokio noriu. Už tai paimdama bendroms reikmėms dalį mano darbo vaisių ir prievolę netrukdyti kitų laisvei.
Bet jie neturi kištis į mano gyvenimą ir kasdien smulkmeniškai nurodinėti, ką ir kaip turiu daryti ar nedaryti. Ką ir iš ko man valgyti ir gerti, o ko ne. Kiek dėti į puodą cukraus, druskos ar pipirų, kaip daryti, auklėti ir rengti vaikus, galvoti ir vertinti.
Šitie dar tik pradėjo, o jau aišku, kad kasdien bruksis mano namus ir dūšią, kad tik priverstų gyventi ne taip, kaip laisvai apsispręsiu, o kaip man nurodys. Ir akivaizdu, kad tai vyks kur kas didesniu mastu, nei iki šiol. Ir kad jiems dar labiau už anuos nusispjaut, ko aš noriu ir ką galvoju.
Iki šiol keiksnojom Vilniaus valdžią iš principo, kad neištvirktų, mažiau vogtų ir nedarytų nesąmonių. Dabar pradedu suvokti, kad tai aplamai ne mano valdžia. Kad vėl esame Mes ir Jie. Ir kad vėl atsibudę pamatėme Sieną.
Esminių valstybės ir valdymo reformų jie net nežada. Sistemos pertvarka yra valdymo objekto ir subjekto santykių analizė ir optimizacija. Išvertus į lietuvių tai reiškia paprastą dalyką – turi apsispręsti, ką reikia valdyti tiesiogiai, ką tik reglamentuoti, o į ką nesikišti iš viso.
Valdžios reforma – ne struktūros, o funkcijų pertvarkymas. Tada reikiama struktūra tampa savaime aiški, veiksmai lengvai suprantami ir vykdomi, o rezultatas prognozuojamas ir logiškas. Kai sistemos pertvarkas planuoja pati valdymo sistema ir jos aktyvūs dalyviai, visada prioritetu tampa sistemos išlikimas.
Narkomanas pats nuo adatos nenulipa. Galimybės visur kištis ir įsakinėti dar niekada niekur pasaulyje pati valdžia neatsisakė. Ypač juokingas noras mechaniškai mažinti valdininkų skaičių ir kartu didinti valstybės totalinę kontrolę visoms gyvenimo sritims, nes tam reikia didinti valdininkų skaičių.
Tada išvystame permainų imitacijas perstumdant struktūrą, bet paliekant tas pačias funkcijas ir centralizaciją. Sugalvojama junginėti ir atskirinėti ministerijas ir departamentus, suvaryti biurokratus su savo stalais į vieną pastatą ar kilnoti į kitus miestus ir kiti komiški marazmai. Universitetų skaičius irgi bus baisingai „mažinamas“ – viskas liks kaip buvę, tik mažesnius pavers didesniųjų filialais ir rektoriai taps prorektoriais.
Žmonės iš to jau troleibusuose ir turguose juokiasi. Persodinus kitaip „Duokim garo“ kapelų armonikierius, jie nepradės groti Bacho. O apskritai reformoms pinigų nei euro atliekamo nėra, tad nelabai yra apie ką ir kalbėti. Gelbėtojai jau išsigandę, kad neišgelbės.

trolis JP taip suskubo trolinti,       2016-12-23 18:26

kad užsimiršo ir net visas nosines, taškus ir brūkšnelius sudėliojo smile
Sveikiname!
Ir dar mano, kad kiti kvaili ir niekas nepastebės skirtumo tarp “yra” ir “buvo”.

Supratau:       2016-12-23 14:51

Jūs norite, kad būtų neužmiršta tai, ko nėra

Išties graudi       2016-12-23 9:48

Tiesos akcijų pabaiga… Orgabizatoriai nori tyliai, ramiai nunykti, kad niekas ner nepastebėtų, tačiau to niekaip nepavyks padaryti, kol trolis JP kels triukšmą, kodėl tiesos.lt nerašo apie tai, ko nėra ir apie ką tyli net organizatoriai…
Graudu…

Juliau Purai       2016-12-23 2:54

Klysti, niekas nieko jau neberašo.
Net kartą per mėnesį...
Net savo feisbukuose.
Valandą paaimanuoja, pakeiksnoja ir išsiskirsto.

Tadas       2016-12-23 1:24

Pagarba Tiesos.lt redakcijai - Julius Puras tik patvirtino: Tiesos akcija virto fasadine, politikai, pasinaudoję didele nelaime, nusiplovė, liko tik Tiesos.lt - vienintelė  erdvė, kur dar gali sutikti bendraminčių. O į Julius Purus niekas nekreipia dėmesio, bet tai, kas jis čia dežuruoja, iškalbinga

Juliau Purai       2016-12-23 0:43

dar kartą: jie politikai, atstovai, Tiesos akcijomis ir skambiais epitetais (Puteikis - Tiesos prezidentas ir pan.) “puošęsi” prieš rinkimus, po rikimų, kai gavo mandatus, ėmė ir nutilo - persekiojamų Garliavos žmonių nebegina, išsižadėjo (Puteikis - “Neringa Venckienė čia ne prie ko…”), nebekelia nei Deimantės įkalinimo klausimo, nei pedofilijos.
Atvirkščiai, Lietuvos sąrašas į Seimą prastūmė Aušrą Maldeikienę - gal manai tam, kad ji gintų Tiesos reikalą?
Ir tu čia aiškini, kad neturi ko jų paklaust, nes jie ne žiniasklaida?...

na taisosi Tiesos!       2016-12-22 23:54

video is ten kur semem demokratijos- https://www.youtube.com/watch?v=0oaDoNOnaEg

Juliau Purai       2016-12-22 23:49

jei būtum sąžiningas, tiesos reikalautum iš Puteikio, Kuolio, Noreikaitės - kodėl jie tyli ir nieko nedaro dėl Tiesos judėjimo tikslų, nors būtent tuo tikslu rinkimuose jiems buvo suteikta politinė galia - mandatas veikti, o ne tylėti.
Dabar esi tik apsimelavęs trolis

Juliau Purai       2016-12-22 23:38

jei atvirai, atrodai keistai, kai vienos personos pavardę vis pamiršti, bet prisimeni kitą, visai neaktualią...

Administratoriui       2016-12-22 23:30

Tausokite portalo lankytojų sveikatą ir kantrybę. Blokuokite troliui Purui komentavimo prieigą pagal savo skelbtas taisykles, kurias esate deklaravę.

Antras "Juliaus Puro" anekdotas       2016-12-22 22:48

vienintelis, kuris teisingai visus vertina, yra Julius Puras.
Tai kas kad apsimelavęs, sąmoningai iškraipo faktus ir visus kvailiais laiko.
P.S. Ir aš noriu žinoti, kodėl jums tinka Puteikio-Kuolio-Joanos Noreikaitės tyla ir nieko neveikimas?

"Tikėkite manimi" -       2016-12-22 22:48

prašo apsimelavęs šmeižikas Julius Puras

Tarabilda       2016-12-22 22:30

Žinau, nes pats tose akcijose dalyvavau ir dalyvavusius žmones pažįstu, kontorininke susišikęs. Apsitriedęs iki ausų.

Pagaliau Julius Puras       2016-12-22 22:27

ir pats prisipažino, kas ir kodėl puldinėja Tiesos.lt.
Nors ir taip buvo aišku.

"Juliui Purui"       2016-12-22 22:10

pasidalykite ir su mumis, kokiais operatyviniais duomenimis remiatės tvirtindamas, kad Puteikio, Kuolio, Noreikaitės sukauptas politinis kapitalas menkesnis?

Tarabilda       2016-12-22 21:38

O kaip tas pinokis Puras su Garliava susijęs? Gal kas iš Garliaviškių galėtų pasakyt? Bent jau Tiesos akcijų dalyviai apie tokį nieko nežino ir nėra tokio matę.

Paskutinis "Juliaus Puro" anekdotas:        2016-12-22 21:27

savo melais ir demagogijomis teršdamas tiesos.lt komentarų erdvę, bet melagingai nutylėdamas apie Puteikio, Kuolio, Noreikaitės ir kt. oportunizmą ir naudos sau ieškojimą, “Julius Puras” atkuria “teisingumą”

speju - nepuras       2016-12-22 21:25

pernelyg rastingi 6 valandos ir 4 minute po komentarai. Panasu, kad juliu kometetinis kolega pavaduoja… Per daug nosiniu balsiu.

Gorčiui Morčius       2016-12-22 21:01

Pirma dalis Jūsų opuso visai teisinga, bet antroji - į lankas. Eiki į Delfi ir į valias prisiskaitysit apie naujają valdžią, ko jūsų širdis geidžia. Ten tokių valdžios (kuri dar tik savaitę kaip patvirtinta) kritikų prūdai. Rasit ir bendraminčių.

Darni Lietuva       2016-12-22 20:14

Naujasis seimelis, kaip jau ir buvo galima spėti, neskyrė Laisvės premijos seseriai Ninolei Sadūnaitei
Premiją gavo garbėtroška balkonėlio Tėte (“Dėdulė”)
Ir tskant škia Tapkinis ( “Fermeris”).
Nesunku spėti ir kas dar tikrai gaus tą Premiją netolimoje ateityje-
Daša Polikarpovna (“Magnolija”).

gorčius       2016-12-22 19:55

Pūras juliaus yra tiesiog pūdas mėšlo.
Agentėlis su išgalvota tapatybe.
Šis portalo prielipas yra pasiųstas trolinti, tad tuo ir užsiima.
Toks jo šūdinas darbas.
Šis kontorinis bobikas čia vykdo dvi užduotis- diskredituoti diskusijų lauką ir patį portalą.
Tam specialiai pasirinktas buko įkyruolio “įmyžas”, tskant “yvaizdis”.
Tačiau tai tik bendroji užduotis.
O šio momento Generalinė  šūdmaišio zadanija yra… marginalizuoti bet kokias konstruktyvias diskusijas apie Naująją valdžią.
Atrodo kažkam, kažkokiose kontorose laaaabai rūpi, kad viešumoje nevyktų argumentuoti naujos valdžios veiksmų nagrinėjimai.
O tai verčia atidžiau suklusti.
Iš esmės agentas “julius puras” labai kryptingai siekia
a) sukelti pasibjaurėjimą  naujavaldžių kritikais
b) aktyvinti, kelti, skatinti primityvias masinio najos valdžios palaikymo nuotaikas visuomenėje, tipo kad tas palaikymas būtų pakeltas iki isterijos, kaip kažkada kliedėjo paksiaus šalininkai.
Tai tiesiog manipuliavimas.
Zombinimas.
Klausimas už dvi kapeikas:
Kas iš tikrųjų yra JIE- naujoji valdžia?

"Juliau Purai",       2016-12-22 18:56

esi demagogas, bet ir tiesos.lt skaitytojai - ne kvailiai: išvardyti politikai susikrovė politinį kapitalą naudodamiesi Garliavos tragedija ir tuos žmones pametė, kai jiems tai ėmė “trukdyti”...
Sakykite - kokia prasmė kartą per mėnesį užrašyti žodį Tie-SOS (dabar ir to net nedaro), tačiau net savo facebooke apie tai neparašyti?
Ir tu neturi jiems klausimų?

 

Manote, atsitiktinumas?       2016-12-22 17:25

Julius Puras, lyg koks Vladimiras Laučius, siūlo valstiečius rašyti kabutėse…
Ir ‘pergivena’ dėl Garliavos žmonių, ir, žinoma, kaltina, kad tiesos.lt jų negina… Ir, žinoma, kaip yra įpratęs, meluoja bei šmeižia.
Visų pirma: niekas kitas dėl teisiamų Garliavos žmonių tiek nepadarė, kiek tiesos.lt: nei Neringa Venckienė su Drąsos keliu, nei Puteikis, per prezidento rinkimus susirinkęs tų žmonių balsus, nei kažkodėl bežadžiu tapęs Tiesos judėjimas ar Lietuvos sąrašas.

Kodėl sakau bežadis? O ar girdėjote per pastaruosius dvejus metus kokį Puteikio, Tiesos judėjimo ar Lietuvos sąrašo pareiškimą?
Nuo to laiko, kai Lietuvos sąrašas tapo Vilniaus valdančiosios koalicijos dalimi, jie visiškai nutilo - jei ką tiesos.lt paskelbdavo, tą ir žinojome, bet politikais tapę visuomenininkai, kaip ir Puteikis, atkakliai tyli.
Net smulkmenose. Pvz., ar kas matėte Puteikio, Kuolio ar Joanos Noreikaitės facebooke bent mažiausią užuominą, kad vyks 17-osios akcija, ar nuotraukas iš tos akcijos, kad vyks Garliavos žmonių teismai ir pan.?
Jau nekalbu apie rimtus dalykus, pvz., klausimus, kuriuos turėjo užduoti Zuokui, per prezidento rinkimus LRT debatų metu paliudijusiam apie spaudimą iš prezidentūros dėl Deimantės reikalų. Ir rimtą savivaldybės klerkų veiksmų tyrimą. 
Juliau Purai, todėl ir klausiu: kodėl neužduodi rimtų klausimų Puteikiui, Kuoliui ar Joanai Noreikaitei, Tiesos judėjimo vadei ir LS Vilniaus skyriaus pirmininkei?

Tarabilda       2016-12-22 16:17

Panašu, kad Linas Linkevičius “neįsigilinęs” į pareigybės “Užsienio reikalų ministras” prasmę. Jis tą postą suvokia kaip “užsienio reikalų” tvarkymą Lietuvoje, kad Lietuva tenkintų užsienio pageidavimus. Tokie ir yra užsienio reikalai Lietuvoje, kuriems vadovauja Prezidentė su Užsienio reikalų ministru.

ko s jo noreti       2016-12-22 15:47

jis sirdyje tebera komjaunuoliu vadas….

Tarabilda Trim sąlygom       2016-12-22 15:33

1. Migrantų srautai į Lietuvą nelabai gresia.
2. Pritariu.
3. Kaip Lietuva su Grybauskaite, Linkevičium ir armija neolibų, kurie yra už pačią giliausią integrasciją, galėtų pjauti šaką, ant kurios kaip kormoranai sutūpę  žinot ką daro ant Lietuvos.
4. Neprireiks pirmųjų trijų punktų, nes atsiras visai kitų force majore veiksmų, kai bus pasakyta iš to paties Briuselio: “Projektas neišdegė. Skirstomės”, nes ES projektas (eksperimentas) neišdegė.
5. Todėl reikia labai spėriai pasirūpinti atkurti finansų sistemą, kai eurozoną supurtys neregėto masto finanų krizė.
Ozolas dėl lito buvo teisus 100 procentų.

Disidentas       2016-12-22 15:11

Sovietmečiu buvo formulė:
„Kultūra savo forma turi būti nacionalinė (tautinė), bet socialistinė savo turiniu“. Faktiškai ir Europolitikai tiesiogine to žodžio prasme, mus pradeda perdirbinėti pagal tas pačios marksizmo idėjos: esame raginami stoti į federaciją,
kurios tikrasis lyderis yra Portugalijos komunistas Ž.M.Barozas.
Šitos revoliucijos, ypač kaip ją formulavo H.Markuzė savo veikaluose,
ašis turėjo būti vadinamoji seksualinė revoliucija.
Tačiau yra kitas būdas - sukurti demoralizuotų žmonių visuomenę,
kad būtų galima ją valdyti žaidžiant jos instinktais.

Trys sąlygos        2016-12-22 15:05

1. Pagaliau imti saugoti išorines sienas ir stabdyti migrantų srautą.
Nedaryti iš ES tvarto atlapomis durimis.
2. Atsisakyti naujų migrantų kvotų, brukamų valstybėms narėms prievarta,
naudojant ekonominį ir politinį šantažą.
3. Stabdyti centralizaciją, federalizaciją ir nesikišti į valstybių narių
vidaus gyvenimo, šeimos politikos kompetencijas.
Daugiau pagarbos nacionalinėms valstybėms ir mažiau jėga primetamų “vertybių”, kurios tėra liberalkomunistų perversijos ir utopijos.

L. Linkevičius prieš 3 metus:       2016-12-22 14:06

“Partijas galime skirstyti įvairiai - kairiąsias, dešiniąsias.
Tai turi prasmę, nes kiekviena turi savo konkrečią platformą,
susijusią su mokesčiais, žmonių gyvenimu ar socialinėmis garantijomis.
Bet galima skirstyti ir į proeuropietiškas, ir prieš Europą nukreiptas.”
Taip, galima, bet tuomet komjaunuoliškieji persirengėliai buvo ir yra
“prieš Europą nukreipto” gaivalo veikėjai, krikščioniškąją Europą siekusios sunaikinti (“perdaryti”) pasaulinės revoliucijos šaukliai,
skelbiantys atvirai, kad:
“Pasaulį seną išardysim,
Iš pačių pamatų ir tuo
Naujai pasaulį atstatysim–
Kas buvo nieks, tas bus viskuo.
Tai jau yr paskutinė
Sprendžiamoji kova…”
https://lt.wikipedia.org/wiki/Internacionalas_(daina)

Įspūdis       2016-12-22 13:12

įspūdis kad Hitlerio plano viena valstybė Europoje įgyvendinimas tęsiamas tik šį kartą Hitlerio vaidmenyje patys

Auksiniam       2016-12-22 13:06

Ne idiotas. Labiau - Gudrutis. Žiū, kaip minkštai ir saugiai nusėdo į krėslą. Atsakykit iš trijų kartų, ar puls jį draskyti Garbačiauskaitės vadovaujami komsomolcai? M… ne, nepuls, nes pupulis matrioškėlės išpenėtas, o prieš patronės žmones - molčatj.
Visiems kaip ir aišku turėtų būti, kas čia iš viso to išeina: vyriausybė, kuri neaišku kam atiduoda užsienio reikalų sferą yra ne Vyriausybė, o buhalterija. O valstybė be užsienio politikos - ne valstybė.

auksinis zmogus, tas Jakimavicius       2016-12-22 12:43

kaip poetiskai ir imantriai sia meslo kruva apibudino. Asmeniskai man, sio elitinio komunistelio blevyzgos sukelia dvi asociacijas: idiotas ir isdavikas.

ruta       2016-12-22 11:59

Tokia ES ,transformavusi i biurokratine darini , be vertybiu , be tautu , be suvereniteto , be monetarines valstybiu politikos ,  be morales ..,bet su musulmonu -teroristu primesta invazija , tegul isira ..
Turi buti VISU ES nariu vienodos teises i sprendimus ,siulimus , diskusijas ..Dabar matome , kaip Vokietija / Merkel/ sprendzia Lietuvos reiklus , kad ir su atbegeliais , ka ,’ Sovietijos’ dar neatsikandote , vel ant to pacio greblio ?
p.s. Tokiu linkeviciu , tupinciu politikoje ,aukstuose postose , Lietuvoje pilna , matomai todel konservtoriai ir nukiso i savo stalcius jau paruosta kadaise desovietizacijos ir liustracijos istatyma , nes vadas , pasirodo, is to paties komunistinio -KGB rezimo , palaikancios sistemos - marksizmo -leninizmo katedros destytojas , grazu , net raudona .Neomarksistai valdo !

Tramplynas       2016-12-22 11:11

tai toks įrenginys, kuris sportininką (ar politiką) pamėtėja aukštyn, o kas būna po to žinote patys. Juliaus komentaras priminė Garliavos bylą, kuri kaip tramplynas vieną politiką irgi pamėtėjo aukštyn. Visi skrydžiai baigiasi nutūpimu. Ne visiems pasiseka t lakūnai.

Pikc       2016-12-22 10:50

Nepolitkorektiškai kalbant, man linksevičius asocijuojasi su “moron” be jokių “oksi”. smile

AAA       2016-12-22 10:19

Žmogus dar nespėjo persiorientuoti, kad dirba jau kitam ministrui pirmininkui:)

Biurokratai skelbia karą savo        2016-12-22 8:56

tautoms?

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt devintoji (gegužės 23) diena

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jei kas mane myli – VI Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt aštuntoji (gegužės 22) diena

Edvardas Čiuldė. Humetyno galios žaidimai

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma finišo tiesiojoje. Kas nutylima?

Mindaugas Kubilius. Sinodinio kelio kontroversija: ar tik vokiška? (II)

Linas Karpavičius. Jis laukiasi

JAV arkivyskupas S. Cordileone dėl abortų palaikymo uždraudė Atstovų Rūmų pirmininkei priimti šv. Komuniją

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt septintoji (gegužės 21) diena

Mastercard pristato kontroversiškus biometrinius mokėjimus, reikalaujančius veido skenavimo

Futbolininkas I. Gueye turės pasiaiškinti, kodėl praleido rungtynes, kuriose buvo reiškiamas palaikymas LGBTQ+ bendruomenei

Romualdas Žekas. Pastabos dėl sveikatos reformos

Jūratė Laučiūtė. Apie Liudvikos Pociūnienės „vertybes ir niekšybes“

Vytautas Radžvilas. Du paklausimai elektros „rinkos“ tema

Dvylika Viktoro Orbano taisyklių politinei pergalei

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt šeštoji (gegužės 20) diena

Andrzej Krajewski. Vakarų Europa bijo Ukrainos pergalės prieš Rusiją

Almanto Stankūno kalba akcijoje „Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!”

Virdžinijos apskrities mokyklos gali laikinai nušalinti nuo pamokų mokinius už „translyčiųv bendraklasių vadinimą tikraisiais vardais ir įvardžiais

Į Švediją atkeliavo beždžionių raupai

Nepriklausomi elektros tiekėjai - dar vieni spąstai visuomenei?

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.