Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė

Liudvikas Jakimavičius. „Amicus est Girnius, set magis amicus veritas“

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gegužės 13 d. 2:27

35     

    

Liudvikas Jakimavičius. „Amicus est Girnius, set magis amicus veritas“

Kiekvienas žmogus nuomonių panacėjos laikais gali turėti ir turi savo nuomonę visais klausimais ir nevaržomas gali ją reikšti net „kiečiausio lietuviško“ karantino metu.

Štai ir toks liberalių pažiūrų mano senų laikų prietėlius Kęstutis Girnius viešai Delfyje (ČIA) aiškina, kad nesilaiko jokių Verygos rekomendacijų, esą jos jį daro raupsuotouju ir varžo jo laisves, nes jis patenka į didžiausios rizikos grupę. Beje, ir aš tai piliečių grupei priklausau.

K. Girnius argumentuoja, kad ne Verygos reikalas, kaip jam spręsti dėl savo rizikų ir pavojaus gyvybei. Atrodytų, labai įtikinamas argumentas, kai laisvas žmogus gali rinktis net eutonazija, tačiau tai nėra adekvatūs dalykai. Tokių senienų kaip mes imuninė sistema yra dešimteriopai, jei ne šimteriopai silpnesnė nei šešiolikmečių, kurie gali persirgti Covidą net nepastebėję, bet kažkokią menką užkrato koncentraciją gali aplink save skleisti.

Visiškai kiti reikalai, jei virusą gautų K. Girnius ir nusičiaudėtų viešajame transporte, nors simptomų dar nebūtų pajutęs. Kai senelių globos namuose nusičiaudėja senolis, tai grabus veža štabeliais.

Tokie oportunistiniai politologo pareiškimai viešojoje erdvė rodo tik viena, kad jis taip ir netapo solidariu Lietuvos bendruomenės piliečiu. JK premjeras Borisas Džonsonas tokius taikliai pavadino terminu – „Kovidiotais“.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Trabantas Alui       2020-05-14 17:48

Statistika yra, nepatingėk pasikuisti. Ypač ji įtaigi Italijos, Ispanijos, Belgijos, Prancūzijos ir, aišku, Švedijos mirtingumo skaičiuose, lyginant kelių pastarųjų metų mirtingumo rodiklius per tuos pačius praėjusių ir šių metų mėnesius. Bendrieji mirčių skaičiai nuo somatinių ligų yra panašūs, bet prie jų prisideda labai išraiškingas dėmuo - Covido aukos.

Al.       2020-05-14 12:17

Jei rekomendacijos būtų Anūko liberalų, gal KG jų laikytųsi? Gal jį tiesiog erzina, kad ne tie jam įsakinėja? Ir įdomu, kad daugelį tų, kuriuos erzina Veryga, Skverneliu yra patenkinti. Kas čia per slėpinys ? O ar tos rekomendacijos, tie suvaržymai turi prasmę gal pamatysim vėliau - palyginę mūsų ir kitų šalių nuostolius. Bet tam reikia tikrų skaičių apie visas ligas ir mirtis kelių metų kas mėnesį.

Jakimavičiaus vidinis vergas       2020-05-14 0:27

Nugalėjo Jakimavičiaus demokratą, ir tai yra daug blogiau, negu būti nepelnytai pavadintu idiotu. Jakimavičius save nurašė, ačiū už atvirumą. Garbinate korono diktatūrą, todėl esate neobolševikinėje rizikos grupėje, dėl ko jau niekad nebegalėsite pozicionuoti kaip demokratas, nes, skirtingai negu Girnius, neišlaikėte šio koronaegzamino p. Liudvikai.

Nuvyle       2020-05-13 21:48

p.K.Girnius,iki siol kele pagarba del savo rimtu izvalgu,dalykiskumo ir drasos,taciau si karta jis pasirode kaip isizeides senolis.Galima suprasti,kad draudziant zmonems virs 60 m daugiau nei kitiems,galima jaustis pazenklintuoju,taciau svarbiausia net ne tai,o tai,kad saugotis viruso butina,kiekvienam turetu buti aisku,visu pirma savo ir kitu labui.
Keistai nuskamba brandaus zmogaus nesilaikymas karantino reikalavimu,ir kalbejimais apie tai spaudoje.Kitoje salyje uz nesilaikyma nubaustu,o jis dar tuo giriasi spaudoj.Nesolidu.
O,kad pasiilgo vaiku,seimos,anuku,tai zmoguska,visi pasiilgom,bet irgi ju ir musu labui,tokia bjauri situacija. Linkiu p.Girniui ir visiems ,ja pergyventi be komplikaciju,be netekciu ir issaugojus vilti ,megautis gyvenimu pagal realias galimybes.Jos,matyt nebebus ,kokiu noretusi.Sekmes

Kisa,       2020-05-13 16:36

Landsbergis seniai ne valdžioje, o kai buvo - premjere buvo “Šatrija”, o jos pavaduotoju ir vicepremjeru LK(bolševikų)P CK Fiureris. Į juos ir kreipkis, o ne į Landsbergį, supratai? Karbowskis irgi jos pavaduotoju buvo, pamiršai?

Kis       2020-05-13 16:30

Ziuriu,kad “Staska” dirba etatiniu komentatoriu?Ir kas alga is moka,o gal tai paciausias,nes mintis kaip dvyniu?

Kis       2020-05-13 16:28

kaip pamego lankytis “neklystantis”?Reikalai ne blogi,bet matomai labai blogi,nes tiek kosmarinti pries kazkur busimus rinkimus,tai jau brolyciai nepilnavertiskumo jausmas.Cia zmones desto savas nuomones,kurios jiems atrodo tinkamos,o kada atvarytas Girnius ir pamegdziojo delfio leksikona,buvau nustebusi,juk tai tas zmogus ,kuris kalbejo ;“Amerikos balsas is Vasingtono"ir as klausiaus,bei aklai tikejau.Kada zmogus kalba ne savo balsu,(tampa sudu)atsiprasau,tai svelniausias jam skirtas epitetas.Mane viena st4ebina,kiek daug zmoniu paversta idiotais,kurie dirba tik is meterialiniu paskatu,o kur sazine ,morale,negi per laisve metus KGB padare,kas nebuvo padaryta per 50 metu okupacijos.Landzbergis tikraoi uzsidirbo zvaigzde,net Snieckus nagavo su 6 ar 8 Lenino ordinais?Rezultai,tiesiog pribloskiantis.

stasys        2020-05-13 16:28

ko Jus ponia Česlova čia raudojate ? Kęstutis Grinius labai aiškiai savo str. paaiškinimo kokie Verygos apribojimai jo laikomi niekiniais , tai kas skirta rekomenduojama bendra tvarka visiems , viskas galioja ir manau žmogus ju laikosi .išimtys daromos tik tai “išskirtinai rizikingai žmoniu grupei (senjorams) ” .. žmogus veiklus neturi kada suptis virtuvėje ant taburetės .

su kuo siūlot "vienytis" ?        2020-05-13 16:27

pagrindinė ,epidemijos dar labiau išryškinta ,ES pabrėžta Lietuvos šiandienos problema yra didžiausias skurdas visoje ES. Todėl ir pagrindinė bėda,kad neturim nė vienos partijos ,kuri būtų ryžtingai nusiteikusi tą padėtį pakeist.Visi užsiima dešimtos eilės problemomis : vienijimu ,skaidymu ,spjaudymu /gaudymu (klientų balsavimui ).Pasibaisėtina padėtis .Net valstiečiai su savo super liberaliu Skverneliu pateikę šiokį tokį palengvinimą skurdžiausiems tos visos politinės savanaudžių kakafonijos fone atrodo kaip kokie gelbėtojai.

Kvapas       2020-05-13 16:15

Jau nuo seno tas Girnius yra įtartinas,  jis panašu yra pripildytas sovietų dvasios, ir gana dažnai tą dvasią skeidžia.

nepritariu       2020-05-13 16:10

p. Girnius, tegu ir liberalas, yra vienas is nedaugelio viesu komentatoriu, kurie vertina ir gina laisve. labai gaila, kad siame portele vyrauja skvernelisku paziuru zmones

gaila KG       2020-05-13 15:16

būtų iškentėjęs patylėti - būtų išmintingiau atrodęs. O dabar - kaip tas sugrįžtantis laive bedantis - apgailėtinai išrodo…

Negi NS       2020-05-13 14:48

remia kolchoznikus? Jakimavičiau, kam numušinėji reitingus?

stasys        2020-05-13 13:52

cit.“Ir Jakimavičiaus bukas aklumas bus priežastis NS ir demokratų kracho spalį, atsisakius (pagal jakimavičių silpnaprotiškus ,,patarimus’’ Radžvilui…) būti vienu kumščiu rinkimuose.L.M. iš esmės yra toks pat demokratų ir politinės tautos niokotojas,kaip ir jo kritikuojamas Girnius…” ..kolchoznikai visada buvo linkę sumesti drapanas į viena krūvą .. bet kad taip atkakliai užsiimtu politine kolektyvizacija retas reiškinys .

abc.       2020-05-13 13:32

kad taip nesuprast Liudviko ironijos… esat beviltiški.

Lietuvą pribaigs ne corona, o mūsų siauraprotystė       2020-05-13 12:16

Ir Jakimavičiaus bukas aklumas bus priežastis NS ir demokratų kracho spalį, atsisakius (pagal jakimavičių silpnaprotiškus ,,patarimus’’ Radžvilui…) būti vienu kumščiu rinkimuose.L.M. iš esmės yra toks pat demokratų ir politinės tautos niokotojas,kaip ir jo kritikuojamas Girnius…
DĖL PILIETINIŲ-PATRIOTINIŲ JĖGŲ SANTALKOS IR BENDRADARBIAVIMO LR SEIMO RINKIMUOSE
2020 m. balandžio 29 d., Kaunas

Gerbiami Centro, Kartų sąjungos ir Nacionalinio susivienijimo partijų vadovai, aktyvieji nariai, kreipiamės nuoširdžiai susirūpinę dėl Lietuvos valstybės ir mūsų žmonių, kaip politinės tautos, egzistencinio tęstinumo.

Yra nemaža tikimybė, jog nei viena minėta politinė jėga būsimuose Seimo rinkimuose neperžengs 5 proc. barjero. Ne todėl, kad minėtos politinės jėgos neturėtų iškilių lyderių ir idėjų. Tiesiog stinga lėšų, užblokuotas priėjimas prie žiniasklaidos, o didelė dalis rinkėjų yra paveikti, netgi apkvailinti oligarchinės žiniasklaidos. Rezultatas, kuomet Seime nebus NEI VIENOS tautinę valstybę, tradicines vertybes ir pilietinę demokratiją ginančios politinės jėgos yra visai realus. Dar po 4 metų jau nebebus ką ginti ir gelbėti. Tautinės valstybės išmontavimą, oligarchinės nomenklatūros ir neoliberalizmo siautėjimą privalu stabdyti nedelsiant. Lietuvos politinės situacijos diagnozė ir vertybės, kurių pagrindu galėtume išlikti, pastaruoju metu bene išsamiausiai buvo apibūdintos V. Radžvilo veikale „Opozicija Lietuvoje“. Vertingų, taiklių įžvalgų yra N. Puteikio ir A. Juozaičio politinėse programose. Tautininkai, nebodami valdžios ir medijų priekaištų,  kasmet organizuodavo Kovo 11 d. eitynes.  Nesuderinamų ideologinių vertybinių priešpriešų tarp minėtų politinių jėgų nėra.

Raginame užmiršti nesutarimus, asmenines nuoskaudas ir kilnių vertybių pagrindu, kurios jau daug kartų išdiskutuotos, viešai žinomos, pradėti derybas dėl santalkos rinkimų kampanijos metu ir bendro rinkiminio sąrašo sudarymo.  Klausimas, kaip išvengti 7 proc. teisinio barjero koalicijoms yra techninis. Pagaliau, surėmus pečius, netgi ir šis barjeras gali būti sėkmingai peršoktas. Svarbu, kad tautiška ir pilietiška rinkėjų dalis matytų susitelkimą tradicinių vertybių ir tautinės valstybės renesanso vizijos pagrindu.

Nėra garantijos, kad trijų politinių jėgų simpatikų balsai automatiškai sumuosis. Visgi, veikiant sutelktai,  didėja šansai, jog patekimo į parlamentą (5-7 proc.) barjeras bus įveiktas. Atsiranda viltis turėti Seime adekvačią politinę jėgą, kuri pradėtų demokratinės tautinės valstybės atstatymo ir tolesnio kūrimo darbą. Net maža frakcija, būdama koalicijoje, gali atlikti reikšmingus darbus. Prancūzijos pasipriešinimo naciams istorija rodo, kad egzistenciškai grėsmingomis, lemiamomis aplinkybėmis susivienyti ir kartu siekti pergalės sugebėjo be galo kontrastingos politinės jėgos – nuo golistų iki socialistų ir komunistų. Kas nežino istorijos, amžinai lieka vaikais. Grėsminga situacija užgulė Lietuvą jau seniai. Ši santvarka, tarnaujanti saviems ir svetimiems galingiesiems ir jau atsikračiusi milijono piliečių, pati neišsimontuos.  Laikas pradėti derybas dėl vienijimosi. V. Kudirkos žodžiais tariant: „vardan tos Lietuvos“.

Tarp mūsų yra neabejingų žmonių, kurie patys tikrai nesibalotiruos rinkimuose ir sutiktų tokį vienijimosi procesą pamoderuoti, patarpininkauti. Žinoma, jeigu tik mūsų pasiūlymas nebus abejingai atmestas.

Prof. habil. dr. Alvydas Butkus
Algirdas Endriukaitis, signataras
Habil. dr. Kazimieras Garšva
Prof. habil. dr. Gediminas Merkys
Leonas Milčius, signataras
Doc. dr. Romualdas Povilaitis
Vilius Puronas, dizaineris

stasys        2020-05-13 12:16

Kol vyrai ginčijasi dėl esminiu str. problemų patikslinsiu Liudviko mintį ir ji nuraminsiu Kęstutis Girnius ignoruoja tik rizikos grupei skirtu A.Verygos instrukcijų . cit.“ Tačiau Vilniaus universiteto (VU) Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologas Kęstutis Girnius sako, kad ‘išskirtinai rizikos grupei‘ skirtų rekomendacijų nesilaiko ir nesiruošia to daryti.“ . O tai reiškia ..tiek to patys žinote ką tai reiškia . nuoroda str. : delfi.lt/news/daily/lithuania/ne-vienos-verygos-rekomendacijos-nesilaikantis-girnius-manau-kad-tai-yra-nesamone.d?id=84257107
p.s. prašome nesiblaškyti ir tęsti diskusija !

>Mieli savamoksliai lotynistai,        2020-05-13 11:47

https://www.online-latin-dictionary.com/latin-english-
Dėl lot. „sed“ tenka pripažinti, kad esate teisus - ne „ir“
(„visagalio“ Google vertėjas ir dar skirtingomis kalbomis! klaidina).
***********************************************************************
Tačiau dėl lot. „SET“, kurį pavartojo mūsų Liudvikas
ir dėl kurio ėmėtės komentavimo ir redagavimo, vis dėlto klystate?:
https://www.online-latin-dictionary.com/latin-english-dictionary.php?parola=set
https://www.latin-english.com/latin/set/
SET
conjunction

This word is an invariable part of speech:

1 (in negative sentences, to correct or limit a concept expressed previously) but, however, but rather.
2 (to reinforce the concept expressed previously) but, but also, also, for more.

Mieli savamoksliai lotynistai,       2020-05-13 10:48

Lotyniškai “sed” gali reikšti “o”, gali reikšti “bet”, tačiau jokiu būdu ne “ir”. Jungtukas “ir” lotyniškai “et”. Originalus lotyniškas posakis, kurį perfrazuoja Liudvikas, lietuviškai skamba “Draugas Platonas, bet didesnis draugas tiesa”. Galima pateikti ir kitą visuotinai žinomą lotynišką posakį “Non scholae, sed vitae doctimus” - ne mokyklai, o(bet) gyvenimui mokomės. Nežinau, ar aš vertas šiandien anų metų penketo, bet ką jau išmokau jaunystėje, pamiršiu tada, kai viskas miršta ir pamirštama…

>Gerbiamasis Liudvikai, 8:28       2020-05-13 10:19

priekaištaujate Liudvikui, kad „lietuviškas žodelis “bet” lotyniškai tariamas ir rašomas “sed”. Kadaise valstybinį lotynų kalbos egzaminą esu išlaikęs pažymiu “lab.gerai”, tad pavadinimas man rėžia akį...“.
Pas ką laikėte lotynų egzaminą, kad Jums lot. „sed“ yra „bet“, o ne „ir“?
Vis dėlto kažkaip gavote 5?
********************************************************************
Tiesa tik ta, kad Aristotelio mintis „Platonas - draugas,
bet tiesa - brangiau“ lotyniškai paprastai užrašoma
„Amicus Plato, sed magis amica veritas“.
Taigi Liudvikas perfrazuodamas Aristotelį ir pritaikęs jį Girniui išsireiškė taisyklingai: lot. „set“ ir yra „bet“.
********************************************************************
Nuo savęs, dėl pakankamų priemonių apsiginti nuo Kovido,
vėl rinkčiausi Aristotelį, jo „aukso vidurį“:
„Dorybė arba tiesa yra kažkur per vidurį, tarp dviejų kraštutinumų.“
- Tiesa yra viduryje (centre).

fake       2020-05-13 9:22

Atsidariau nuoroda (ČIA) ir neradau nieko ka teigia autorius.

Paulius       2020-05-13 9:21

tiesą sakant tas Girniaus rašinėlis net nustebino - lyg iš 60jų būtų išlindęs ilgaplaukis paauglys su kliošais ir plakatu not war make love. kažkokia jaunatviška bravūra (vėl jaunystė grįžo?). na nesiklauso Verygos Girnius - nuėjo į kirpyklą. Lyg Veryga būtų kategoriškai Girniui draudęs eiti į kirpyklą ar žmoną vesti pamaklinėti pakrūmiais. Bet ėjo tai su kauke, kiek supratau smile Baudos nenorėjo ar šiaip, „dėl viso pikto“?  TAčiau bet kuriuo atveju dabar visa Lietuva sužinojo - jaunas maištininkas dvasia savąja Girnius, driokstelėjo saulės ir gėlių vaikais. Vaikiukai pirmyn nuo kompiuterių ir išmaniųjų paskui Kęstutį prie gėlių ir ilgakasių mergaičių mini sijonėliais ir vainikuotomis (ne koronomis) žiedais galvelėmis. (ach, o ką, aš ir mielai… smile)  Ir štai čia staiga išlenda susiraukęs burbantis Liudvikas smile jokių mini, jokių kliošų ir jokių mergų plikauodegių, bitlai nelaimingi. virusas!!!! smile Šiaip tai visai smagu smile Girniaus pavasarinis svaigulys be Liudviko reakcijos būtų kažkoks visiškai neišbaigtas… smile Kaip sakinys be taško ir kablelio smile

stasys        2020-05-13 8:55

tas pats vargu būrelis susirinko . Toliau laukiame turinčiu ka parašyti į tema .

AAA       2020-05-13 8:36

Kitas atvejis: kodėl turiu segėti apsaugos diržus automobilyje, juk tai mano sveikata ir gyvybė? Bet avarijos atveju mane turės gydyti, ir už dyką, vadinasi, tai ne tiktai mano asmeninis reikalas. Taip ir su Girniaus atveju. Kitas dalykas, jei baudžia be kaukės bėgiojantį vieną miške, tai jau - šizofrenija:(

Gerbiamasis Liudvikai,       2020-05-13 8:28

lietuviškas žodelis “bet” lotyniškai tariamas ir rašomas “sed”. Kadaise valstybinį lotynų kalbos egzaminą esu išlaikęs pažymiu “lab.gerai”, tad pavadinimas man rėžia akį...

StasysG       2020-05-13 8:16

Dėl politikos nežinau. Bet dėl medicinos tai amerikonas Girnius kaip kartais sakoma praleido progą patylėti.

Koks       2020-05-13 7:48

jums, proto bokstai, skirtumas.Ar yra pandemija, kas ja itakojo, kas paskleide virusa.Juk nepradest dabar su Girniumi tvirtinti, kad globos namuose senuoliai mirsta nuo trydos.O uzraso “menama” korona.Tokia nuomone panasi i tikslini kavilinima, arba jau nukavilinta.Esme tame, kad ta liga egzistuoja.Ir nuo jos mirsta dauguma senuoliai.

Girnius       2020-05-13 7:43

ir yra tas, kuo Borisas Dzonsonas pavadino.Ir ne tik del koronos.

Verygos       2020-05-13 7:43

silpna vieta,kad jis silpnai sprendžia ar nesprendžia ligonių ,sergančių kitomis ligomis,gydymo.Ir jų miršta dešimt kartų daugiau nei covidų.Gal jis įtakojamas?

Taikliai, Liudvikai       2020-05-13 6:59

apibendrinot išsišokėlį...

Reikia pripažinti,       2020-05-13 6:35

kad visos dabartinės žmonių kartos ir populiacijos susidūrė su pačia mįslingiausia savo gyvenime pandemija. Čia daug kas neaišku. Iš kur kilo virusas, kokios jo išgyvenamumo ribos, kada baigsis ir ar baigsis? Tokių klausimų akivaizdoje būtinai atsiranda dar vienas: ar mūsų nekvailina, ar ta pandemija iš viso yra? Kiek ir kuo beabejotume, to koronaviruso banga su žiniasklaidos pagalba nusirito per visą pasaulį, atidengdama šimtus tūkstančių mirusiųjų kapų. Kaip atsakingiems medicinos žmonėms ir funkcionieriams tokiomis sąlygomis elgtis? Vaistų nėra, vienintelė pagalba - imuniteto stiprinimas, bendroji medicininė pagalba panaudojant tiek medikamentus, tiek naujausią medicinos techniką. Ir, žinoma, izoliacija, izoliacija, izoliacija. O ji susijusi su įvairiausiais praradimas - moraliniais, psichologiniais, materialiniais. Netgi jei nebijai mirties, rizikuoti tikriausiai vis tiek neverta. Naudingos tos kaukės ar ne - nešiok, nosis nuo to nenukris. Plauti rankas keliskart per dieną normaliam žmogui niekada nebuvo problema. Nelaimės visada kada nors baigiasi, ir labai klysta tie, kad žmonės po pandemijos atsisakys sveikintis paduodami ranką, apsikabinti, pasibučiuoti susitinkant ar išsiskiriant, kalbėtis akis į akį. Nieko tokio nebus, žmogaus prigimtis to neleis. Keisis, be abejo, valdžia ir politika, bet ne žmonių papročiai ir moraliniai principai. Jeigu žmogus nepergyventų nelaimių, tai kaip sužinotų, kas yra laimė?

stasys        2020-05-13 6:22

Visiškos pievos Liudvikai , suprantu norą prižvejoti čia sau to oportunizmo pavyzdžiu , bet K.Girnius str. teisingai pažymį  Lietuvoje peržengtos valdžiu pasidalinimo ribos ir pirma karta ,Lietuvai atgavus nepriklausomybę , valdantieji apribojo opozicijos darbą Seime dalyvaujant sprendimu priėmime .  S.Skvernelis tikrai ne A.Smetoną .. nei savo požiūrių į tikrą tautinę valstybę nei tais sprendimais kurie būtini buvo ir reikalingi anos Lietuvos išgyvenimui, man tai tik ‚policijos saldafonas‘ kurio ambicijos truputi aukščiau vidutinio .Gal sakau čia bandymas kopijuoti Lenkijos vidaus problemas? bet kas tau prieš rinkimus apie tai ims kalbėti ? juk pavyzdžiu to kaip vien asmeniškai buvo atmetamos Prezidento teiktos KT teisėju kandidatūros jau realus faktas . Todėl kelti klausimą ar valstiečiai uzurpuoja Lietuvoje valdžia būtu laiku ir vietoje .  K.Girnius manau laikosi privalomu rekomendacijų karantino sąlygomis o ignoruoja tas „verigines“ kurios skirtos jam asmeniškai , o tai daug ką keičia ir paaiškina. Ne vietoje tos klijuojamos ‘nakleikos’  jam .

baisu - Girnius Partijos neklauso !!       2020-05-13 6:07

ir nei VMI, nei teisėsaugos ko gero nebijo.
——-
(lieka tik apšmeišit, suniekinti - ką partinė tiesos.lt ir daro)

Medicinos žiniomis?       2020-05-13 6:01

Medikai turėtų ne politikuoti, o gydyti žmones, nežinojai, komentatoriau? Ar yra vaistų nuo Koronės? Jei ne - tai ką jie veikia? Užkrėtinėja, izoliuoja ar lupa kaip policininkai, palaikydami elito karą prieš prastuomenę - prieš savo konkurentę. Rimti konkurentai visada galabijami.

Kęstutis Girnius       2020-05-13 5:03

iš esmės buvo ir lieka latentinis konformistas, kuriam teisinga tai, kas jam naudinga. Nesvarbu, ar kalbama apie kokią nors Garliavą, ar apie Verygos, o jei jau tiksliai, tai valstiečių taktiką stengiantis kaip nors suvaldyti tą nesuprastą iki galo koronavirusą. Galbūt Veryga ne visada absoliučiai teisus, ryžtingai siūlydamas ir įgyvendindamas piliečių laisves apribojančias priemones, bet niekas nenuneigs, kad dauguma atvejų jis vadovaujasi medicinos žiniomis ir sveiku protu. Vadinasi, Girnius prisipažįsta, kad sveiku protu jis tarsi niekada ir nesivadovauja. Kaip sakoma, jeigu jau žmogus gimė kvailas, tai šitai ilgam…


Rekomenduojame

Nuo bačkos. Andrius Kubilius: Tomai, neišsigąsk šios atakos! Tomas Raskevičius: Dėkoju TS-LKD už palaikymą. Pažadu nepasiduoti!

Konstantinas Bogomolovas. Europos pagrobimas 2.0. Režisieriaus manifestas

Pozicija, kurios nenori girdėti LGBT lyderiai. Dovilo Petkaus pokalbis su Eimantu Gudu

Kam tas „šešėlis“? Darius Kuolys: Smurtas – valdžios silpnumo ir baimės išraiška. Kad ir kokia „kieta“ toji valdžia dėtųsi

Nida Vasiliauskaitė apie Stambulo konvenciją:  dabar – trumpai, kone prieš trejus metus – išsamiai

Kun. Robertas Grigas. Kuo blogi „specialioms grupėms“ kuriami įstatymai

Algimantas Matulevičius. Negi valstybės piliečių nuomonė lygi nuliui?

Andrius Švarplys. JAV vyskupų pozicija dėl seksualinės orientacijos ir ‘gender identity’ sąvokų įtraukimas į įstatymus yra blogis

Audris Narbutas. Per Stambulo konvenciją – į melo visuomenę

Kun. Andrius Narbekovas. Stambulo konvencija – Trojos arklys

Elagu Eesti! Tegyvuoja Estija! Vidmantas Valiušaitis: Pagarbos žodis broliams estams

Rasa Čepaitienė. Kvalifikacija

Vytautas Sinica. Kaip iš Toliato pavyzdį darė

Andrius Švarplys. Priešingai – tai jūs puolate Lietuvos Konstituciją, o visuomenė reaguoja ir, beje, labai demokratiniu bei civilizuotu būdu

Lietuvos valstybės atkūrimo minėjimas – Vasario 16-osios važiuotynės

T. Elijas Leyds. Virusas, hidra ir Bažnyčia

Raimondas Navickas. „Neapykantos kalbos“ kriminalizavimo per ANK afera yra antikonstitucinė ir antidemokratinė

Audrius Bačiulis apie „Coca Cola“ kursus, kaip „tapti mažiau baltaisiais žmonėmis“

Vidas Rachlevičius. Kaukės nusimestos: kada skersime šventąją karvę?

Algimantas Rusteika. Stukačių epocha sugrįžta

Andrius Švarplys. Štai kas yra tikroji demokratijos erozija

Dovydas Norkūnas: Norėčiau būti šių laikų Antanas Gustaitis, bet aš tikrai nekursiu lėktuvų valstybei, kuri man neužtikrina laisvės ugdyti savo vaikus

Politinės užuovėjos nebus: Genocido centras ir toliau bus puolamas

Lietuviškai įgarsintas filmas „Plandemija. Indaktarnacija“

Algimantas Rusteika. Iš ciklo „Idėjos Lietuvai“: Op. Nr.25

Agnė Širinskienė. Hibridinio karo formos:  nuo „lėkštų Laptevų istorijų“ iki privatizuotos neužmirštuolės

Liudvikas Jakimavičius. Politinė katastrofa

Romualdas Žekas. Ar tą patį regime žvelgdami ta pačia kryptimi? arba Priešai jau viduje

Andrius Švarplys. Klasta: katalikas J. Bidenas šią savaitę sieks priimti Lygybės įstatymą

Žymus britų istorikas: universitetuose valdžią užgrobė kairieji

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.