Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė

Liudvikas Jakimavičius: „Tas prakeiktas virusas dvi Lietuvas vėl galėtų suauginti į vieną kamieną“?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. balandžio 13 d. 17:57

15     

    

Liudvikas Jakimavičius: „Tas prakeiktas virusas dvi Lietuvas vėl galėtų suauginti į vieną kamieną“?

Ne aš sugalvojau, kad yra dvi Lietuvos. Ta tema kokį dvidešimt metų buvo valkiojama ir iki nuobodybės nuvalkiota žiniasklaidoje.

Skirtis buvo labai aiški – elitas ir populistai – vatnykai.

Pandemijos ir karantino sąlygomis visi atsidūrė nelyg viename katile – abi Lietuvos. Ir man kyla klausimas, ar skirtis tarp dviejų Lietuvų dabar išsitrins ar, priešingai, griovys pagilės?

Mano galva, yra trys scenarijai.

Pirmasis – jei mums pavyks praslysti su gana mažais nuostoliais, tarp dviejų Lietuvų jokio susitaikymo neįvyks ir jokios visuomeninės santarvės neatsiras.

Antrasis – jei prasmuksime su nuostoliais panašiais į kitas Europos ir kaimynų valstybes su panašiomis netektimis, visuomenė iš esmės liks,, kokia buvusi, gal dar piktesnė, ir jokios politinės-moralinės visuomenės nuostatos iš esmės nesikeis.

Ir trečia – jei pandemija smogs kaip reikiant per visą mūsų visuomenę, ekonomiką bei socialinę ir politinę vertikalę, pasikeitimai ir mūsų mąstyme, ir empatijos suvokime turėtų įvykti, ir tas prakeiktas virusas dvi Lietuvas vėl galėtų suauginti į vieną kamieną.

Paradoksas, bet Lietuvos veidas ir atmosfera labiausiai nuskaidrėtų trečiojo scenarijaus atveju. Didelės aukos suvienija.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2020-04-17 19:11

Užuot spėliojus išliksim ar ne, geriau visas savo jėgas sutelkim į atgimimą ir išsivadavimą. Per karą rėksnius, kad būtinai pralaimėsim, tiesiog šaudo.

štaziui       2020-04-16 8:32

vėl tu čia, stasele, atlapa savo vagina pliurpi svetimais, tau įstatytais sifilitiniais spermatozoidais. Bėgte marš atsiimti savo trisdešimt norveginių iš kokio ten “žmogaus teisių” ar kokių ten stebėsenų kontorų. Nusipirk dezinfekcinio skysčio, suvartok ir ilsėkis. Čia nebegrįžk.

stasys        2020-04-15 18:51

Vaidai Vds .. nepyk už ta mano žemiška norą patikrinti ar tuos Vaido tekstus kartais nerašo koks dirbtinis botas . Jokia čia paslaptis kad susisteminti komentarai , kai kurie , Tiesose jau kuris laikas papuola iš tos dirbtinės terpės .Man patiko ta mintis tavo jog evoliucija žmogaus tai nuolatinis kelias nuo blogio prie gėrio ir atvirkščiai . Pervertindami iš naujo savo poelgius mes kaip ir mokomės nekartoti senas klaidas , bet tai neapsaugo mūsų nuo nauju darymo . Blogis ir gėris visada šalia mūsų , gaila, bet dvasingumą savo galima papenėti tik jais . Būtum visai šaunus vyras ir ‘mastytojas’ jei tik neprisirištumei prie tu tikybos primestu šablonu .. Tie kas vaikšto pramintais takais retai jaučia atradimu skonį.

stasys        2020-04-15 7:05

Vaidas Vds o lupti skūra rėžiais nuo prakaituotos sulinkusios kokios nugaros galėsiu ?  .. be abejo kai mes ten vėl išdrįsime pažvelgti į savo didžiąsias ir tikrąsias dvasingumo praeities ir dabarties klaidas !! evoliucija per bažnyčia .. tai kažkas naujo .

oho.       2020-04-14 20:47

čia apie Litbelą?

ah1       2020-04-14 20:34

o caronovirusą į Lietuvą su savimi atsigabeno elitai visokiausie pasigavę tą caronovirusą “valkataudami” po pasaulį, o dabar dar “suaugti į vieną medį” su tais caronovirusuotais ifekcijos nešiotojais siūloma? O gal iš tų caronovirusuotų  elitų žala valstybei ir visems turėtų būt atlyginta iš jų turto?  Ar ne dėl tų elitų caronovirusų parnešėjų visa Lietuva kenčia, žmonės dėl caronoviruso darbų netekę?

ah1       2020-04-14 19:41

pasaulis šoka pagal Biblijinį  JAHVės projektą - bankininkai su pinigų spausdintojais valdo ir kaip jie nuspręs taip ir administratoriai realizuos ir nėra ko burti iš kavos tirščių... “mažas esi ir pakeisti nieko negali”.

T0mas J.       2020-04-14 18:29

“prasmuksime su nuostoliais panašiais į kitas Europos ir kaimynų valstybes su panašiomis netektimis, visuomenė iš esmės liks,, kokia buvusi”

Va taip ir bus.
O galėjom prasmukti su dar mažiau nuostolių. Skaitykit Delfyje:
“Krizių valdymo specialistas: apie ką šiandien nekalba mūsų valdžia”

Vardas       2020-04-14 18:04

1991 metais Sausio 13 diena zuvo ~15 lietuviu. Dabar KonserVatniku-Liberastu LRT susirenka ginti tik ~15 pedalisku iskrypeliu, feminisciu, kurie pasiruose mirti tik nuo narkotiku.
Tiesiog zino psichopatu parazitu Landsbergiu-Cijausku klanas, kad be kokiu ~150 ar ~1500 zuvusiu lietuviu, nepavyks Lietuvai nusikratyti Landsbergiu-Cijausku klano, todel Andriuliai-Cijauskai drasiai tyciojasi is lietuviu, siuo atveju mediku.
Juk matome kiek vargo turi Donald John Trump su psichopatais JAV Demokratu partija ir Never Trump nariais JAV.
LRP Dalia Grybauskaite su Algirdo Butkeviciaus Vyriausybe nupirko loterijos bilieta Lietuvai uz 1 EUR 2015 metais ir lietuviai su tuo loterijos bilietu laimejo 2016 metu Seimo rinkimus pasirinke LVZS Valdanciaja koalicija LRSeime ir LRVyriausybeje.
Siaip Lietuva primena Armenija, Europos Socialistiniu Respubliku Sajunga primena Rusija, tik pas mus nebuvo 2018 metu Armenijos revoliucijos.

stasys        2020-04-14 13:04

cit . “Ir trečia – jei pandemija smogs kaip reikiant per visą mūsų visuomenę, ekonomiką bei socialinę ir politinę vertikalę, pasikeitimai ir mūsų mąstyme, ir empatijos suvokime turėtų įvykti, ir tas prakeiktas virusas dvi Lietuvas vėl galėtų suauginti į vieną kamieną.” .. i šuns dienas tuos autoriaus punktus. Vartalioja scenarijus kaip raudonasis -komisaras glostantis savo aveles prieš plauką. !!!

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-04-14 12:32

Liudvikai, norim ar nenorim, sukilimas gali būti. Štai ką kalba žmonės
va čia (nuo 49:20)
https://www.youtube.com/watch?v=mX1-w-J2ik8
va čia (nuo 27:20)
https://www.youtube.com/watch?v=UR8tb-cL-eA
________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių.
2020 balandio 14

Prašalietis       2020-04-14 9:04

2020-04-13 22:50, Paprieštarauti Tamstai kaip ir nesigauna, tik gaila, kad apie neišsivaikščiojusius, skurde gyvenančius, išmirštančius, išsižudančius eilinius tautiečius, kurie 1985-1990 metais gorbačiovinio komunistinio “elito” buvo kvailinami su glasnost, gosprijomka,ūskorenije, perestroijka..,o 1990-2020 metais “tautinio” KGB-istinio ir komunistinio “elito” laikomi kraštutiniame skurde ir dar primityviau kvailinami"visiems ateinančio tautinio laisvo nepriklausomo šviesaus ir sotaus rytojaus, gerovės valstybės ir t.t. idėjomis” kaip dar nebuvo per visą Lietuvos istoriją, kai 1 milijonas darbščių ir drąsesnių tautiečių , neištvėrę lansberginio durnių laivo balagano, emigravo, yra nepelnytai išsireiškiama - “Didžioji etnoso masė yra beviltiškai buki, o menkas nuošimtis normalių nieko nelemia totalioje kvailių masėje”...

no future       2020-04-13 22:50

Paprastas klausimas:
kokia nauda iš sveikų ir vėžinių ląstelių suaugimo į vieną darinį?
Kas laimi tokiu atveju?
Atsakymas- laidojimo paslaugų teikėjai.
Yra ir kitas klausimas- ar didelė bus pegalė, kai pacientui auglį išoperuoja ir paciento kūnas pasveiksta ņuo vėžio, jegu pacientas šiaip jau yra psichinis ligonis?
Į šį klausimą toks pacientas atsakyt papraščiausiai neįgalus, kadangi toks ligonis tiesiog negali adekvačiai suvokti tikrosios savo būklės.
Taigi, autoriaus keliami klausimai yra kaip ir logiški, bet palankių atsakymų, o juo labiau hepiendinių scenarijų nebus.
Tam nėra jokių prielaidų. Didžioji etnoso masė yra beviltiškai buki, o menkas nuošimtis normalių nieko nelemia totalioje kvailių masėje.
Labai gaila, tačiau ši šalis neturi ateities.
Nėra kam tą ateitį kurti.
Galima pykti kiek nori, bet tokia objektyvi realybė.

o taip       2020-04-13 19:21

būtinai suaugsime, kaip newyork’iečiai Harto saloje. Trimis aukštais ir su buldozeriu.

Save pasivadinti elitu       2020-04-13 19:12

liberalių partijų  nariams rodo didelę jų  auklėjimo ir ypač  išsiauklėjimo spragą.

Rekomenduojame

Oregono valstijoje visuose mokyklų tualetuose privalės būti moterų higienos priemonių

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt septintoji (gegužės 11-oji) diena

Rusijos Dūmos vicepirmininko ir deputatų pasisakymai apie Rusijos tikslus kare prieš Ukrainą

„Žmoga“ toliau keliauja per pasaulį… (atnaujintas sąrašas)

Vytautas Radžvilas. Savinaikos mechanizmas

Vokietijoje vyksta teismo procesas pastoriui, nubaustam už kalbas apie homoseksualus

Mariupolio gynėjai virš „Azovstal“ gamyklos iškėlė Ukrainos vėliavą

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt šeštoji (gegužės 10-oji) diena

Prof. Markas Regnerusas. Kodėl santuoka yra ne tik privatus, bet ir viešas reikalas?

Lyčių kvotos: ES parlamentas balsuoja už tai, kad 50 % visų kandidatų Europos Parlamento rinkimuose būtų moterys

Reikalavimas dėvėti kaukes sukėlė daugiau mirčių nuo korona viruso

Karo monstrą penėjo ir kultūrinis rusų elitas

Gegužės 9-osios ambivalentiškumas

Nepriklausomais elektros tiekėjais privalo užsiimti FNTT

Vidas Rachlevičius. O tuo metu Anglijoje arba – o kam dabar lengva…

Ramūnas Aušrotas. ES kovido sertifikatas

Asta Višinskaitė - Katutė. Kažko nesuprantu

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt penktoji (gegužės 9-oji) diena

Ar etniniai vokiečiai turi teisę ginti savo kaip daugumos statusą?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Pašauktieji į amžinąjį gyvenimą – IV Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt ketvirtoji (gegužės 8-oji) diena

Vytautas Sinica. JAV panaikins „teisę į abortą“?

Žingsnis ES federalizacijos link

Kastytis Braziulis. Karo metu privalai pasirinkti vieną pusę ir ginti ją iš visų jėgų, nes jei esi per vidurį, tai esi Skudurėlis ir tiek

Kairiosios organizacijos ragina verslą boikotuoti Twitter

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt trečioji (gegužės 7-oji) diena

Tyrimas rodo: vakcinų pažeidimai 40 kartų blogesni nei buvo tvirtinama

Ramūnas Aušrotas. Kodėl siūloma keisti Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles?

Kanadoje katalikų ir ortodoksų dvasininkai nebus skiriami kariuomenės kapelionais

Ar liberalizmas yra nuodėmė, ir jei taip, tai kokia nuodėmė?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.