Socialinė politika

Liūdnos prof. Boguslavo Gruževskio prognozės: vien gimstamumas Lietuvos demografijos problemos neišspręs

Tiesos.lt redakcija   2016 m. liepos 9 d. 23:24

9     

    

Liūdnos prof. Boguslavo Gruževskio prognozės: vien gimstamumas Lietuvos demografijos problemos neišspręs

Šį savaitgalį Prienų rajone vyksta trečiasis Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas. Tris dienas keli tūkstančiai pasaulio lietuvių iš daugiau nei keturiasdešimties šalių klausysis pranešimų verslo, mokslo, politikos ir kultūros temomis, vyks įvairūs koncertai, kūrybinės ir technologinės dirbtuvės, susitikimai.

Ką apie Lietuvos demografinę situaciją šį šeštadienį kalbėjo Darbo rinkos tyrimų instituto direktorius prof. Boguslavas Gruževskis, perskaitęs pranešimą „Demografija: be stabdžių nuo stataus skardžio“, siūlome perskaityti lrt.lt straipsnyje „Liūdnos Lietuvos demografijos prognozės: vien gimstamumas problemos neišspręs“.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Raigerdas       2016-07-15 22:18

Nesiruošiau rašyti komentaro, tačiau perskaitęs Dzeiko komentarą ir labai gerus ir teisingus palyginimus, nutariau pritarti jo mintims. Iš tikro, nors ir liaudiškai išsireiškė, bet diagnozė yra labai teisinga:“Lietuvos tragedija,kad shudmaliai cia reikalingi, ne savo darbo meistrai.Akademini pasauli tas irgi liecia”. Iš tikrųjų yra taip ir atrodo, kad tie shudmaliai sėdės ir gers tautos kraują iki pat paskutinės minutės, kol Lietuvoje nekils panaši situacija, kokia buvo Maidane. Biurokratinis aparatas vis pučiasi ir pučiasi ir niekas net nesiruošia net pradėti jį klibinti. Įdomiausias dalykas yra tame, kad vienas shudmalis palaiko kitą shudmalį. Taip, taip, sutinku Dzeikai su pačiu visu 100%. Shudmaliai sukuria kartais net chaotiškas situacijas, padaro milžinišką žalą visuomenei, bet pas mus DEMOKRATIJA YRA TOKIA, KAD SHUDMALIO NEGALIMA SKRIAUSTI. SHUDMALIS GALI SKRIAUSTI KITUS, O SHUDMALIO SKRIAUSTI NEGALIMA. Taip, sutinku, Dzeikai, kad tame yra Lietuvos tragedija, nes kreivai suprantama demokratija. Ir kas labiausiai tai toleruoja? Visa teisėsaugos sistema.

C-Fam       2016-07-11 11:17

Dear Friend of the Friday Fax,

The sexual left at the UN cannot stand the idea of man-woman marriage.

They cannot stand the idea of the family.

To them the family is a patriarchal prison where freedom and pleasure go to die.

And the jailer of this prison is the Church.

So, the family must die. The Church must be shackled. That is there agenda.

So, their heads exploded when the UN Human Rights Council passed a pro-family resolution.

C-Fam and the Friday Fax are so proud of the brave diplomats who stood up against the US, the European Union, and powerful UN agencies in passing this resolution for the second time.

In the run-up to this vote, C-Fam organized and led an official conference at the UN on behalf of the Group of Friends of the Family, a coalition of UN member states who made this happen. This was the first conference of this group at UN headquarters ever.

C-Fam also organized and hosted a photo exhibit on behalf of this group at the General Assembly buidling in New York.

C-Fam has been at the center of the family debate at UN headquarters since 1997.

C-Fam also organized and founded Civil Society for the Family, a coalition of nearly 200 groups from all over the world organized to champion the family and the work of the Group of Friends of the Family.

For this, C-Fam has come under vicious attack from leftwing websites and blogs. There are more than 25 listings for me alone at “Right Wing Watch.” We are proud of that.

The Daily Beast, a hard left online magazine, attacked C-Fam just last week in an article that was full of lies.

The vicious anti-Christian Southern Poverty Law Center slimed C-Fam a few years ago, calling us a hate group, like the Nazis and the KKK. We are proud of this, too.

You see, we mark our success both by our friends and our enemies, and we have the right kind of both.

Our enemies would love it if we ever had to close down. Thanks to you, we never have and we never will. We will be a thorn in their side for years to come!

Jules       2016-07-11 10:18

Lietuvos elitas, neosovietinė Lietuvos univerkių inteligentija, intelektualai, univerkių docentai ir vyriausy-bių nariai, premjerai, trina rankas beskaičiuodami, kada pagaliau Lietuvoje bus nulis lietuvių ir bus įvykdy-tas draugo M.Suslovo priesakas – Lietuva be lietuvių. Skaičiuoja moksliukai ir kiti pavyzdukai, kad jau 2060 metai mūsų tebus 2 milijonai ir kada jau bus taip vadinamasis, imperinių bendrijų ilgai lauktasis, Nulis lietu-vių Lietuvoje, ir bus gauta didžiausia Banko Trockis ar Markūza premija už tokį gerą kaimynams darbą ko-kioje nors panašioje į Madagaskarą saloje. Tai juk pagrindinis Former Bolsheviks tikslas, tiesa? Desovietiza-cijos, derusifikacijos, depolonizacijos nereik, tai tik istorija, praeitis, anot konservatoriaus Anušausko, va-dinasi, nereik Lietuvoje lietuvių. Svarbu čia imperinių bendrijų teisės, privilegijos ir viršenybės – dominan-tizmas. Mokslų daktarai ir pirmūnai, dezinformatoriai, demagogijos mokslo daktarai ir magistrai džiūgauja tokia gera eiga sakydami, jei iki valstybės atkūrimo vaikų per metus gimdavo apie 830 tūkst., tai dabar jų gimsta apie 450 tūkst., o 2040 metais, pagal mokslo aukso medalininkų prognozes, jų gimti turėtų apie 270 tūkst., o ... metais Apvalus Nulis. Paiki rinkėjai, ir toliau taip balsuokite už zubrylas ir stu-kačius, kaip iki šiol balsavote, ir gausite Absoliutų Nulį – M.Suslovo anūkai jums išrašys padėkos raštą už gerą darbą ir puikų supremacistų pasiekimą. Bet kol kas net Mikutavičiui dar trūksta tole-rancijos – dar per daug lietuvių nors tu ką ir kvit, nubudęs kartą susimąstė dainuškininkas. Vadinasi, mūsų viltis išlikti dar galutinai nežlugusi, jei net Mikutavičiui ir kitiems dainuškininkams ne tik LR Seime dar trūksta tolerancijos ir pilnos laimės.

Negi lietuviai nesugeba       2016-07-10 22:44

pasigaminti keptuvių,puodų,pasisiūti gerų rūbų,pasigaminti kokybiško maisto…

Nuvažiavom ir mes       2016-07-10 20:37

į Lenkiją apsipirkti.Ten vos ne dvigubai viskas pigiau.Kai kas ir dar pigiau.

Taip taip       2016-07-10 16:04

Taip taip didelė alga ekonomikos variklis.

Dzeikas       2016-07-10 13:22

Ka duoda tiesos ir netiesos misinys?
Ta pati ka ir neigiamo ir teigiamo skaiciaus sandauga - didesne neigiama reiksme.Sociologijoje didesne netiesa.
Kur netiesa profesoriaus isvadose? Mano manymu neteisingas teiginys, - YPAC jeigu jis stovi centriniu, - kol aplinkinese valstybese pajamos bus didesnes.Turima omenyj,supratau, kol zmonems ten bus geresnes materialines salygos.
Samoningai ar ne(gal profesorius susikoncentraves i skaicius ir gyvenimo nemato?) nutylimas idealistinio prado primatas ir apskritai tokio buvimas.
Stai tipiska JAV imigranto ypac is buv.TSRS, - o Lietuva nepaisant politiku verbalines masturbacijos irgi tokia,-  istorija ir dvasine busena:
Atvaziavai,gavai katorgini,menkai apmokama darba, busta blogom salygom ir blogam rajone TACIAU didziausias kosmaras buna kai sapnuojasi,kad kazkas negeras,baubas,-nelabasis isviliojo is JAV ir atsidurei ten is kur atvaziavai. Sis sapnas budingas VISIEMS iseiviams is TSRS (del soclagerio publikos nesu tikras,truksta ziniu) ir kartojasi iki 7-10 metu,nepaisant gautos JAV pilietybes.
Daznai klausdavau kodel isvykes is LT kur gavau 2 vidutinius atlyginimus (1993-97mm) smiges i socialini dugna JAV taip paniskai bijau grizti? Ar atlyginimas menkas buvo? Ne, duokite amrikietiska (AMERIKIETISKA!) tvarka ir istatymus ir tegul Lietuvoje tebuna $100 normali vidutine alga buciau grizes pirmu reisu.
Kas yra amerikietiska tvarka ir istatymai, lyginam:
- Darbe pirmas (atlyginimu t.p.) tas,kas gerau moka darba,nekalba netiesos ir kuriuo seimininkas gali pasitiketi kaip paciu savimi.Kas nereiskia geru asmeniniu santykiu - esant reikalui turi kalbeti ultimatyviai(prie 4 akiu), taciau tai neitakoja darbo kokybes. Pabandyk taip elgtis Lietuvoje,kas bus?
- Nusikalstamumas JAV aukstas ir konfliktai daznas atvejas.Kaip reaguoja policija JAV? Zaibiskai.Ir policininkas neciulbes a la lietuvisko katino Leopoldo “vaikai,gyvenkime draugiskai”, o istraukes tarnybini ginkla ikis kaltaji nosimi i gatves betona.Teismu funkcijos polininkas nevykdo, bet sveiku protu vadovaujasi.Paguldytas ant asfalto gali skustis teisejui jeigu policajus virsijo igaliojimus.
- Elementarus teisingumas: sakykime gyveno pora neiregistrave santykiu.Kyla gincai del vaiku,nuosavybes.Lietuvoje jus - ne seima.JAV - suinteresuota puse atnes kaimynu liudijima: mes mateme 2 metus juos gyvenant tame paciam bute.Gincas baigtas, jus - seima.
- Elementari laisve: nori nutraukti darbo santykius JAV? Pasakai (gali telefonu) seimininkui ir daugiau nebepasirodai.Cia teoriskai.Praktiskai padorumas reikalauja ispet savaite pries.Jei seiminkas geras duodi laiko surast kita darbuotuoja ,taciau tai geros valios aktas. Lietuvoje - rasyk pareiskima pries menesi - pas jus ka? Prievartini darba istatymai toleruoja?
- Kaip gali lietuvis pasiturinciai gyventi, jeigu jis “dirbsi kiek reikes"ir virsvalandziu apmokejimas Kvazimodo fantazija? JAV pinigu,atlyginimo irgi truksta.Tai ka darai? Arba gauni virsvalandziu , visi griebia juos noriai nes apmokejimas +50% automatiskai, arba atidirbes 8 val. susirandi dar kur papildomo darbo.Tuo paciu ispleti socialinius kontaktus ir darbdavys ,jei esi savo darbo meistras stengiasi uzimt tave ir esant galimybei didina valandini atlyginima.Kad i kitus maziau zvalgytumeis.
Va ko reikai Lietuvai.Bus lietuviska tvarka tai paskutinieji islakstys net ne i turtingesnes ,o i skurdesnes valstybes ,taciau su didesnemis galimybemis.
PS. Beje, pats profesorius savo kalbomis liudyja lietuviska tvarka.Jeigu dirbtu darbdaviui kuris butu suinteresuotais rezultatais tai uz tokia “ataskaita” Ezopo kalba prirasineta “prapiesorius” lektu lauk be iseitiniu.Lietuvos tragedija,kad shudmaliai cia reikalingi, ne savo darbo meistrai.Akademini pasauli tas irgi liecia.

Tai dar vienas būdas "įsisavinti" pinigus       2016-07-10 10:02

Bijai, neik į vadovus.

Jules       2016-07-10 9:19

O geras: “vien gimstamumas Lietuvos demografijos problemos neišspręs”, vadinasi, reiks spartinti drg.M.Suslovo projektą “Lietuva be lietuvių”. Na, drg. Kubilius su Jurgiu ir savo kuosytėmis irgi kažką planavo, projektuodamas “Globalų lietuvį”, tiesa? Gal norėjo kaip tie tarpukarinio Kauno inteligentai irgi perkelti mus į Madagaskarą, į saugesnę vietą, tiesa? Lenkai su vokiečiai planavo ten Europos žydus iškeldinti, o kauniečiai lietuvius. Labai daug norinčių, pasirodo, būta į tą Madagaskarą, svarbiausia, kad lietuvių Lietuvoje nebeliktų, o VU docentai ir neosovietiniai oligarchai jau pasirūpins, kaip visą šitą pragaištingą reikalą dezi himaniškai apibūdinti ir pateikti runkelynui, ir pasauliui, prisidengę “Globalios Lietuvos projektu”, berods, 2030 metų Lietuva, jei neklystu?


Rekomenduojame

Jungtinių Tautų rezoliucija dėl smurto akušerijoje

Vidas Rachlevičius. Kai vyrauja sveikas protas ir padorumas

Neringa Venckienė: „Tai, kad esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe“

Kauno forumo pareiškimas: Dėl įstatymo pažeidimų LRT veikloje

Povilas Urbšys: „Turi būti aiški takoskyra tarp lobistinės ir advokacinės veiklos“

Ramūnas Aušrotas. Apie NVO oligarchiją

Kun. Andrius Narbekovas. „Mums reikalinga nauja krikščionių apologetų karta“

Irena Vasinauskaitė. Puiki bendruomeninė rudens šventė Šiauliuose

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vietnamo pelkėse nuskendo amerikiečių iliuzijos

Žino, ką sako. Masiulis: jeigu kas iš senos partijos vadovybės galvoja, kad byloje bus galima visus šunis sukarti ant Masiulio, tai taip nebus

Irena Vasinauskaitė. Meras Artūras Visockas – žmogus, pasmerkęs Šiaulių liepas myriop?

Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

Atviras laiškas LR Prezidentui: Skubiai stabdykite masines miesto medžių žudynes (signataro A.Sėjūno spaudos konferencijos vaizdo įrašas)

Vytautas Radžvilas. Lietuvos politikos atnaujinimo klausimu

Kas čia pas mus tikrų tikriausi „vatnikai“?

Vytautas Sinica. Telkianti istorinės atminties politika

Geroji Naujiena: Jei tik turėtume tikėjimą...

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga: švietimo problemos ne tik kad nebuvo išspręstos, bet dar ir pagilėjo

Valdas Vižinis. Lietuvos valdžios elito karas prieš visuomenę tęsiasi

Verta prisiminti. Kun. Marius Talutis. Daugiau negu sutapimai…

Kaip nusišalinant nenusišalinti? Rūtos Visocnik replika apie Kauno miesto „vieningųjų“ diegiamą savivaldos modelį

Ką popiežius Pranciškus sveikindamas pasakė kardinolui Sigitui?

Andrius Navickas: siūlau Švietimo ministeriją iškelti į Estiją

Rūta Visocnik. Ar gali „vaiko teisės“ kviesti tėvus į posėdžius nenurodydamos aiškios priežasties?

Vidmanto Valiušaičio knygos „Istorikai nenaudoja dalies šaltinių“ pristatymas (video)

Algimantas Rusteika. Jei direktoriumi būčiau aš

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: pasakyk bankui „sudie“

Nuo bačkos. Bernardas Gailius. Patriotizmas trukdo valstybei augti

Jurga Lago: Mes iš Lietuvos

Lietuvoje nutylėta Europos Parlamento istorinė rezoliucija „Dėl europinės atminties svarbos Europos ateičiai“ –  dar vienas smūgis R. Šimašiui

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.