Įžvalgos

„Lithuanian Freedom Fighters“: video pasakojimas apie Lietuvos Laisvės kovas ir kovotojus

Tiesos.lt redakcija   2018 m. spalio 9 d. 23:36

1     

    

„Lithuanian Freedom Fighters“: video pasakojimas apie Lietuvos Laisvės kovas ir kovotojus

Kviečiame pasižiūrėti istoriniais faktais paremtą ir archyvine bei asociatyvine medžiaga iliustruotą video pasakojimą apie dešimtmetį trukusią tūkstančių vyrų ir moterų kovą už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę.

Video pasakojimas skirtas Adolfui Ramanauskui-Vanagui – Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio (LLKS) ginkluotojų pajėgų vadui, LLKS Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signatarui, LLKS Tarybos prezidiumo pirmininko pirmajam pavaduotojui, nuo 1953 m. – aukščiausiajam LLKS ir dėl nepriklausomybės kovojančios Lietuvos pareigūnui, brigados generolui, savo ištikimybe duotai priesaikai ir kankinyste tapusiam pasipriešinimo ir kovų už Laisvę simboliu.

Šis nė keturių minučių netrunkantis filmas paskelbtas po to, kai Adolfo Ramanausko-Vanago laidotuvių išvakarėse Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerija per savo atstovę spaudai leido sau pasipiktinti tuo, kuo Lietuva didžiuojasi – savo vaikų pasiaukojančia kova už laisvę ir valstybingumą: „Vilnius tęsia nesenos istorijos persvarstymo liniją, bando pateikti „miško brolių“ gaujas, kurios veikė Lietuvoje pokario laikais, kaip nacionalinius herojus-kankinius. Jų rankos suteptos krauju. Šiuo atžvilgiu negali nekelti pasipiktinimo Lietuvos valdžios sprendimas paskelbti šiuos metus vieno iš „miško brolių“ lyderių Adolfo Ramanausko atminimui“.

Sprendžiant iš URM komentarų Delfi.lt portalui, tokių užsienio auditorijai skirtų filmų, kuriuose „atspindimos svarbios mūsų valstybingumui datos ir įvykiai“, bus ir daugiau. Kodėl pasakojimas apie Laisvės kovotojus yra būtent tokios stilistikos ir ar ir kiti bus panašūs, kas jų autoriai ir pan., atrodo, nepasidomėta.

Šaltinis: URM veidaknygė

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jules       2018-10-11 11:09

Super dezi: „Nazi Germany and Internazi Soviet Union(Main allee of USA) divided Easten Europe into spheres of influence“. Pasidalijimas įtakos zonomis nereiškia karo, nes tokiomis zonomis dalijamasi šiandien ir per visą žmonijos istoriją – tai viena. Kita: realiai Europą pasidalijo Didysis Trejetas. Tai yra Čerčilis, prezidentas nuo KKK ir Pasaulinio gėrio iškėlėjas, gerasis Vakarų liberal dimokratų numylėtasis dėdė Džo Potsdame ir ne tik, o po dalybų dėdė Džo Vakarų ir Sovietijos spec. tarnyboms surengė šikarną balių, griežiant smuiku Paganinį, deja. Komjaunimo ir kolaboravimo aktyvistas drg.Linkevičius stipriai apsimelavo. To pakto dėka Lietuva atgavo dalį Pietryčių Lietuvos ir amžinąją lietuvių sostinę Vilnių. Vilnius į to pakto slaptą protokolą buvo įtrauktas Vokietijos vyriausybės iniciatyva ir dėdė Džo negalėjo jo nevykdyti, bet vykdydamas Pietryčių Lietuvą labai apkarpė – žiauriai sumažino. Suomija buvo atiduota Stalino Rusijos įtakos zonai, o gavosi kaip? Ant netiesos pamatų klestinčios valstybės nesukursi, bet ją pražudysi. O visa kita be šio šaukšto deguto ten labai gerai, bet juk tai hipnozė, tiesa? Kai į tiesą įmaišomas procentas kitas deziuko.


Rekomenduojame

Dėl naujienų portalo DELFI tendencingo manipuliavimo viešąja nuomone ir kandidato į Lietuvos Respublikos prezidentus A. Juozaičio teisių pažeidimo

Liudvikas Jakimavičius. „Tokios protkrušystės gal galėtume tikėtis Mozambike ar Šiaurės Korėjoj“

Vidas Rachlevičius. Stebint Brexit‘o batalijas Briuselyje ir Britanijoje neapleidžia „déjà vu“

Rasa Baločkaitė. Šliaužiantis totalitarizmas, arba Kairiosios minties vingiai

Sąjūdžio „Už Lietuvos miškus“ kreipimasis į premjerą

Prie URM vyks piketas – prieš J.Noreikos atminimo juodinimą, už – L.Linkevičiaus atstatydinimą

Vytautas Vyšniauskas. Vilniaus universiteto Centrinė akademinės etikos komisija pripažino…

In memoriam dr. Augustinui Idzeliui. Vidmanto Valiušaičio atsisveikinimo žodis ir interviu „Tautos atsakas sovietams – sukilimas“

Andrejus Gaidamavičius. Tarp mitų ir tikrovės: atsakymai Aidui Pivoriūnui

Andrius Tapinas: TS-LKD – mūsų partija

Algimantas Rusteika. Ko trokšta – apie tą meluoja

Liutauras Stoškus. Sakote „iškertamas tik vienas procentas per metus“? Tuomet išmeskit iš namų lovą ir įsitikinsite, daug tai ar mažai

Laisvūnas Šopauskas. Vienos politologinės konferencijos analizė, arba Už Lietuvos pinigus – valstybės griovimas (II)

Gintautas Kniukšta. „Ne, ministre, nei rytoj, nei po savaitės Labanoro girios jūs nekirsite“

Patriotinės organizacijos kviečia į piketą prie URM: Pone ministre, jei turite savigarbos – atsiprašykite, jei ne – atsistatydinkite

Vladimiras Laučius. Apie europiečių dviveidišką „žaliąją“ politiką

Algimantas Zolubas. Kilnus reiškinys

Geroji Naujiena: Kad būtume laisvi pasirinkti ne turėti, o būti

Algimantas Rusteika. Visuomeninio transliuotojo tyla – irgi žinia: pabaigos pradžia jau arti

Apginkime Lietuvos miškus: žygis už Labanorą –  žygis už Lietuvos ateitį

Ženevos pareiškimas: turime suprasti, kas iš tiesų yra žmogaus teisės

Karolis Venckus: „Mama yra be galo stipri, tačiau sėdėti kalėjime už nieką nėra malonu“

Algimantas Rusteika. LRT dabar – svarbiausias valstybės klausimas

Letas Palmaitis. Kas kieno brolis („Visos religijos yra geros“ tema)

Jurga Lago. Kaip iš dvasios ubago tampama tikru ubagu

Andrius Švarplys. Apie Lietuvą, „privažiavusią prie rampos“

Vytautas Radžvilas. LRT depolitizavimo spektaklis turi baigtis

Seime buvo svarstomos parlamentinio tyrimo išvados dėl LRT veiklos

Labanoro Žygis – Ateik ir Pamatyk Pats!

Mindaugas Kubilius. Valstybės gyvasties klausimas: ar išsivaduosime iš „mužikų“?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.