Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė

„Lithuanian Freedom Fighters“: video pasakojimas apie Lietuvos Laisvės kovas ir kovotojus

Tiesos.lt redakcija   2018 m. spalio 9 d. 22:36

3     

    

„Lithuanian Freedom Fighters“: video pasakojimas apie Lietuvos Laisvės kovas ir kovotojus

Kviečiame pasižiūrėti istoriniais faktais paremtą ir archyvine bei asociatyvine medžiaga iliustruotą video pasakojimą apie dešimtmetį trukusią tūkstančių vyrų ir moterų kovą už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę.

Video pasakojimas skirtas Adolfui Ramanauskui-Vanagui – Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio (LLKS) ginkluotojų pajėgų vadui, LLKS Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signatarui, LLKS Tarybos prezidiumo pirmininko pirmajam pavaduotojui, nuo 1953 m. – aukščiausiajam LLKS ir dėl nepriklausomybės kovojančios Lietuvos pareigūnui, brigados generolui, savo ištikimybe duotai priesaikai ir kankinyste tapusiam pasipriešinimo ir kovų už Laisvę simboliu.

Šis nė keturių minučių netrunkantis filmas paskelbtas po to, kai Adolfo Ramanausko-Vanago laidotuvių išvakarėse Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerija per savo atstovę spaudai leido sau pasipiktinti tuo, kuo Lietuva didžiuojasi – savo vaikų pasiaukojančia kova už laisvę ir valstybingumą: „Vilnius tęsia nesenos istorijos persvarstymo liniją, bando pateikti „miško brolių“ gaujas, kurios veikė Lietuvoje pokario laikais, kaip nacionalinius herojus-kankinius. Jų rankos suteptos krauju. Šiuo atžvilgiu negali nekelti pasipiktinimo Lietuvos valdžios sprendimas paskelbti šiuos metus vieno iš „miško brolių“ lyderių Adolfo Ramanausko atminimui“.

Sprendžiant iš URM komentarų Delfi.lt portalui, tokių užsienio auditorijai skirtų filmų, kuriuose „atspindimos svarbios mūsų valstybingumui datos ir įvykiai“, bus ir daugiau. Kodėl pasakojimas apie Laisvės kovotojus yra būtent tokios stilistikos ir ar ir kiti bus panašūs, kas jų autoriai ir pan., atrodo, nepasidomėta.

Šaltinis: URM veidaknygė

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Freda       2019-01-21 11:20

This thread is very informative. I like reading the comments ans it really helps me a lot. It give me new ideas on this particular topic. I will apply all that I learn form this one. Keep on posting.  Check out also crazy games .

wwwe       2018-11-5 3:50
Jules       2018-10-11 10:09

Super dezi: „Nazi Germany and Internazi Soviet Union(Main allee of USA) divided Easten Europe into spheres of influence“. Pasidalijimas įtakos zonomis nereiškia karo, nes tokiomis zonomis dalijamasi šiandien ir per visą žmonijos istoriją – tai viena. Kita: realiai Europą pasidalijo Didysis Trejetas. Tai yra Čerčilis, prezidentas nuo KKK ir Pasaulinio gėrio iškėlėjas, gerasis Vakarų liberal dimokratų numylėtasis dėdė Džo Potsdame ir ne tik, o po dalybų dėdė Džo Vakarų ir Sovietijos spec. tarnyboms surengė šikarną balių, griežiant smuiku Paganinį, deja. Komjaunimo ir kolaboravimo aktyvistas drg.Linkevičius stipriai apsimelavo. To pakto dėka Lietuva atgavo dalį Pietryčių Lietuvos ir amžinąją lietuvių sostinę Vilnių. Vilnius į to pakto slaptą protokolą buvo įtrauktas Vokietijos vyriausybės iniciatyva ir dėdė Džo negalėjo jo nevykdyti, bet vykdydamas Pietryčių Lietuvą labai apkarpė – žiauriai sumažino. Suomija buvo atiduota Stalino Rusijos įtakos zonai, o gavosi kaip? Ant netiesos pamatų klestinčios valstybės nesukursi, bet ją pražudysi. O visa kita be šio šaukšto deguto ten labai gerai, bet juk tai hipnozė, tiesa? Kai į tiesą įmaišomas procentas kitas deziuko.


Rekomenduojame

Kęstutis Girnius. Gabrielius Landsbergis turi atsistatydinti

Gitanas Nausėda. Visi žmonės turi teises

Dykumos tėvai. Kaip apibūdinti tėvystę ir jos praktikavimą?

Algirdas Endriukaitis. Gal nevėlu prašyti atleidimo už tokį savo prigimimą?

Rasa Baločkaitė. Jurbarkas

Algimantas Rusteika. Apie tvarką ir teisingumą

Geroji Naujiena: „Aš esu su jumis per visas dienas iki pasaulio pabaigos“

Vitalijus Balkus ir Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vladimiras Putinas „susiformavo“ Vokietijoje

Povilas Gylys. Įsisteigė dar viena individualistine filosofija besivadovaujanti partija

Darius Kuolys. Citatos (ii)

Rasa Čepaitienė. Kolonizuota valstybė? Lietuvos politinės ekonomijos bruožai (II)

Vidmantas Valiušaitis. Ką gi, turim prezidentą. Koks pozityvas?

Algimantas Rusteika. Apie orumą ir ne apie tai

Audrius Bačiulis. Kuo skiriasi patyręs politikos vilkas nuo kofeininio savimylos

Vytautas Rubavičius. Virš Lietuvos pakibo „tuščio lapo“ politika

Vytautas Radžvilas. Padėkos žodis

Rasa Čepaitienė. L

Arvydas Šliogeris. Ekrano valdoma parazitų civilizacija

Ramūnas Aušrotas. Apie Radžvilo komiteto rezultatus ir perspektyvą

Romualdas Ozolas. Riba

Darius Kuolys. Citatos

Vytautas Sinica. Osana in excelsis!

Rinkimai: pirmosios išvados

Liudvikas Jakimavičius. Ką apie Lietuvą sako rinkimų rezultatai

Andrius Švarplys. Tai į vienus vartus?..

Skelbiami rinkimų į EP rezultatai (papildyta nuoroda į visų ES šalių rezultatus)

Prezidento rinkimų rezultatai: du iš trijų balsavusiųjų valia naujuoju Lietuvos Respublikos prezidentu išrinktas Gitanas Nausėda. Sveikiname!

Europos Komisijos pirmininkas: Tie kvaili nacionalistai yra įsimylėję savo valstybes

Vytautas Radžvilas. Šis sekmadienis gali pakeisti Lietuvos istoriją

Kaip krikščionys, o ne „Apšvieta“, pradėjo proto amžių

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.