Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Linas V. Medelis. Vingio parkas. Kažkas bus

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 14 d. 16:29

60     

    

Linas V. Medelis. Vingio parkas. Kažkas bus

Kai prabylama apie šeimos gynimo maršą,  iš mano atminties vandenyno dažnai išplaukia daugiau nei trijų dešimtmečių senumo jausmai. Dviejų galingų Sąjūdžio sukeltų mitingų Vingio parke tematika šiandien jau gerai žinoma ir nieko nestebintų. 1988 m. birželio 24-ąją Gedimino aikštėje, Sąjūdis surengė palydėtuves su palinkėjimais į Maskvą vykstantiems imperinės kompartijos XIX konferencijos delegatams nuo Lietuvos. Tai buvo didžiųjų mitingų pradžia. Prisirinko pilna aikštė, apie 20 tūkstančių žmonių. Liepos 9 dieną Sąjūdis Vingio parke surengė mitingą (ne mažiau kaip 100 tūkstančių dalyvių), prisidengdamas LTSR kompartijos delegatų sutikimu iš tos „perestroikinės“ konferencijos. Rugpjūčio 23 d. pasmerkti Molotovo-Ribentropo paktą susirinko 200, ar net daugiau, tūkstančių žmonių. Tarp mitingų tik pusantro mėnesio laiko tarpas. Ryškiausiai mano atmintyje įsitvirtino ne kalbos, o nepaprasta, tiesiog ore sklandanti dvasinė minios vienybė. Toje vienybėje buvo justi džiaugsmas, bendri lūkesčiai ir drąsa apie juos prabilti, tikėjimas ateitimi, geresniu, laisvesniu gyvenimu. Žmogaus teisės ir laisvė, okupacija ir nepriklausomybė, net vėliava ir himnas – tokia tematika tuo metu dar buvo liečiama atsargiai, negarsiai…

O šiandien, prisimenant tuos didžius įvykius Vingyje, man kažkodėl atrodo, kad tuo metu poetai geriau jautė realybę nei būsimi ir esami politikai profesionalai. Paeksperimentuokim vaizduote.

Štai ištrauka iš Sigito Gedos „Žodžio Lietuvai“, pasakyto mitinge liepos 9 dieną: „... mano vieno gyvo ir mirusio draugo išmintis: „Pelė niekados neįveiks dramblio, tačiau lemiamu momentu jinai gali įlįsti į straublį ir tada pakutenti taip, kad šita išpampusi rupūžė pradės baisiai čiaudėti“. 

Ir tada tūkstančiai stovinčių, sėdinčių, gulinčių Vingio parko pievoje ir tribūnoje – tai mes mes, „peliukai“ – šypsosi. Ir pajuntame, kad galime įveikti tą „išpampusią rupūžę“, trypiančią, atrodytų, iš taip toli, iš rytų. Mes buvome ne minia, mes buvome vienas gyvas, bendra mintimi alsuojantis organizmas.

Poetinė išmintis prabilo į tautą ir tų pat metų rugsėjo 16 dieną pirmajame Sąjūdžio biuletenio „Atgimimas“ puslapyje. Štai ji, ta Justino Marcinkevičiaus išmintis (pastraipų numeracija mano):

(1) Kraštas, kurį iš savo protėvių paveldėjom, yra mūsų. Vadinam jį Lietuva ir norim, kad šis žodis iš pasaulio kalbos, iš jo žemėlapio neišnyktų. Rašom ir tariam jį kartu su kitais nemažiau vertais ir garbingais tautų ir valstybių vardais. Norim, kad ir kiti su pagarba mus ištartų.

(2) Istorija, į kurią mes atsiremiam, yra mūsų istorija. Šviesos ir tiesos spindulys teapšviečia skurdžius ir garbingus, kraujuojančius ir sopulingus jos puslapius, senus ir naujus jos kultūros paminklus.

(3) Kalba, kuria kalbam ir kuria didžiuojamės, yra mūsų kalba. Joje užtenka žodžių meilei ir neapykantai, džiaugsmui ir liūdesiui, ji niekam negraso, ji nieko neatstumia. Kaip ir visos, ji nori gyventi.

(4) Žmogus, kuris žiūri į mus, reikalauja tiesos ir teisingumo. Turi būti apsaugotas jo gyvenimas, darbas, kūryba, apgintas ir pagerbtas jo žmoniškumas, sąžiningumas, dora. Jo dvasios gėlė, jo būties vienybė teišsiskleidžia tarp mūsų ir mums.

(5) Gamta, kurioj esam, yra mūsų, bet mes esame jos. Nuvalykime užterštas žalias jos akis, rūpesčiu ir globa apgaubkim visus jos pavidalus, visas jos broliškas formas.

(6) Mes sveikinam Persitvarkymą, išlaisvinantį dvasią, mintį, darbą, kūrybą, ir po jo vėliavom – viešumo ir demokratijos vėliavom – siekiame atsinaujinti, atgimti žmogui ir tautai.

(tekstas buvo pakartotas specialiame 2018 m. spalio mėn. leidinyje „Sąjūdžio Atgimimas“; jis buvo skiriamas Sąjūdžio, R. Ozolo ir savaitraščio „Atgimimas“ – viso trejeto – trisdešimtosioms metinėms).

Iš ten pat dar pridėkime trijų dešimčių metų senumo R. Ozolo straipsnį, iš kurio šiandienai beveik pakaktų tik pavadinimo – „Svarbiausi Sąjūdžio žodžiai: dora, protas, dvasia“ – ir pajusime, kad tuos tris dešimtmečius mūsų visuomenei, ypač vadinamiesiems lyderiams, labai greitai ne tai tapo svarbiausia. Pažvelkim į 6 pastraipą. Jame M. Gorbačiovo peršamas terminas „persitvarkymas“ („peregruzka“ ar „perestroika“) Sąjūdžiui labiau buvo reikalingas dar nedrąsiai pridengti, ko trokštama ir tikimasi iš tiesų: išlaisvintos dvasios, minties, darbo, kūrybos ir viešumo, demokratijos, žmogaus ir tautos atgimimo. Ar esate tikri, kad tai, kas taip rūpėjo prieš trisdešimt metų, šiandien pasiekta? Ar toliau brisime dar ilgus dešimtmečius?

Ar tas kraštas, kurį paveldėjom iš savo protėvių, tikrai yra mūsų? O kalba su visais anglicizmais, bandymais keisti, papildyti raidyną, pataikauti tautinėms mažumoms, kurios nėra mažumos, yra mūsų? O istorija su vieša panieka tolimos ir artimos praeities didvyriams – mūsų? Tikrai?

Mes norime tiesos ir teisingumo (4)! Kur jų ieškoti? Taip, mes esame gamtos dalis (5). Taip, tik ar mums priklauso tie tūkstančiai hektarų miško plynių ir tokiam likimui pasmerktų miškų...

Analogijų galima rasti ir daugiau. Pavyzdžiui, perfrazuojant Ozolą, tą pradžią išgyvenusiems, šiandien ją lyginantiems su dabartimi, artimesnės sąvokos yra: nedora, savanaudiškas protas, leisgyvė dvasia…

Anų metų sistema neįvertino tolesnės įvykių raidos ir minios nuotaikų, o minia jau ne itin bijojo sistemos. Jos vadai, tapo tam tikrais saugikliais nuo galimo smurto. Liepos devintosios mitinge dalyvavo pats Lietuvos kompartijos Centro komiteto pirmasis sekretorius A. Brazauskas ir dar keletas artimos nomenklatūros pagal rangą. Taigi, milicijos įsikišimo negalėjo būti (ji pasireiškė vėliau). Antrajame mitinge sistemai atstovavo tik Lietuvos TSR užsienio reikalų ministras, kalbėjęs įgrisusiomis bolševikinėmis tezėmis ir jis, nebaigęs kalbos, buvo tiesiog nuplotas.

Minia nebebijojo sistemos. Sistema dar nebijojo minios. Vėliau, sistemai krūptelėjus, milicija pasirodė su lazdomis, tais laikais vadintomis „bananais“.

Ar šiandien sistema baiminasi numatomo „Dididžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021“?

Laikai nebe tie, tad jau palaipsniui imtasi kitų veikimo priemonių. Pavyzdžiui, karo policija gali laužtis į jūsų namus vos susapnavus, kad esate valstybės priešas; kovojant su neapykantos kalba, įvedama cenzūra, jūsų judėjimo maršrutai ir tikslai yra kontroliuojami, jūsų verslas žlugdomas draudimais, mūsų medicina paralyžiuota (nėra kitų ligų, išskyrus vieną), mūsų vaikai uždaromi namuose prie kompiuterių. Ir nepaprastas psichologinis spaudimas dažnai su niūriomis, tragiškomis pasekmėmis… 

Sąrašas yra ilgesnis, o kovojant su virusu padaryta tiek klaidų, kad sunku jas laikyti atsitiktinėmis.

Sistema žiūri mums į akis ir meluoja padedama žiniasklaidos. Visuomenės pasitikėjimas pastarąja dabar žemesnis nei bet kada. Skelbiama, kad maršo dalyviai yra idiotai ir kvailiai, organizatoriai prastos reputacijos, kad jie įtakojami Putino, kad už „marširuojančių“ slepiami kažkieno politiniai interesai tai vienkartinis renginys, kad vienam pranciškonų kunigui vienas laikraščio redaktorius yra „pronacistiškų pažiūrų“ ir net vienas iš rėmėjų, o krikščionys turėtų atsiriboti nuo „Didžiojo šeimos gynimo maršo“, nepaisant to, kad gerokai aukštesnio rango kunigai remia pačią renginio idėją...

Organizacinio komiteto lyderis Raimondas Grinevičius, valstybės vadovams – Prezidentui, Seimo pirmininkei, Premjerei – registruotais laiškais išsiuntė kvietimus dalyvauti Didžiajame šeimos gynimo marše.

Įdomu, ar bent vienas atsiliepė? Kuris iš jų išdrįs pasirodyti tautai dalyvaudamas kitų neišvengiamai susijusių temų aptarime? Anuomet A. Brazauskas, sakydamas dar ganėtinai prosovietinę kalbą, juk užsidėjo pliusą savo politinei karjerai.

Kaip atrodytų, jei aplink Seimą susirinktų bent dešimtadalis iš 300 tūkstančių, kurių net nenorėta išgirsti?

Anuomet dalyvavau pirmajame Sąjūdžio tarybos posėdyje Pionierių rūmuose (dabar jų vietoje gabalėlis Valdovų rūmų). Atėjau kaip neprašytas žurnalistas ir nebuvau išvarytas. Kol rinkosi tarybos nariai, su Arūnu Žebriūnu išėjome į balkoną parūkyti. Tylėjom. Žiūrėjom vienas į kitą. Šypsojomės. Nepamenu, kuris iš mudviejų pasakė:

– Kažkas bus?

– Taip, bus.

Šį šeštadienį Vingio parkas atviras. Nieko nuostabaus, kažkas bus.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al. Juliui       2021-05-15 12:15

Komunočekistai dažniausia atkartoja kitus, arba kaip tęsinį, arba kaip atsaką. Nenustebčiau, jei šeimų žygiui jie ruošia antrą sausio šeštąją? Bet klausimas ką daryti? išlieka. Iš to kaip visi komunočekistiniai aktyvistai ėmė draskytis, aišku, kad tokių žygių jie labai nenori.

Jules       2021-05-15 8:23

O kas čia keisto, pone Hmm? Žydai turėjo pilną teisę turėti savo valstybę arti Khazarijos. Antrosios savo Tėvynės. Leninas ir jo draugelis Lurje buvo rimtai nusprendę atkurti Žydų valstybę Kryme ir Krymą kartais jie jau vadindavo Larinsdorf‘u, nežinai? Krymo Kalifornija vadino Ruzvelto žmona ir apskritai stambiausieji Amerikos bankininkai. Toks buvo Krymo projektas (Crimea Project). Skaityk Sovietijos sutartis dėl Krymo Kalifornijos - nepriklausomos Žydų valstybės atkūrimo Kryme. Skaityk Agro-Joint’o popierkas, įstatus ir pan. Nežinai, kodėl Londono ir Maskvos archyvai uždaryti nuo nulėpausių, nuo runkelių? Maskvos archyvus trumpam pravėrė Gorbis su Jelcinu ir va kas iš jų nutekėjo - sutartis dėl Krymo su Sovietija. Putinas tą reikalą greit uždarė, kad tai daugiau jau nebe pasikartotų ir apskritai runkeliams gi Tiesos žinot nereikia. Va, šiandien, berods, lietuviškieji drg.Žiriko liberal-dimokratai rengia lietuviams Bananų balių Vilniuje - nori, matyt, aną balių prieš LLL ir p.A.Terlecką pakartoti ar net perspjauti, viršyti, jei jau caro raitieji kazokai į pagalbą kviečiami, ką manote? Nebent prezidentas juos sustabdys - sustabdys Minsko milicionierius. Ar sustabdys LR Prezidentas Bananų balių 2021, ką manote?

to hmm       2021-05-15 7:38

Net labai rimtai, o Jūs ne?

Diedas - Prašaliečiui       2021-05-14 21:47

Varyk greičiau į maršą kurį taviškai organizuoja.
Ten vaikam galėsi sekt pasakas apie ubagų šalį, kur net beveik visi buvo sotūs, kur buvo “tvarka”- visi kalbėjo ką valdžia liepė, klausė partijos, daeė ekonomišką ekonomiją,  vykdė maisto programą, gamino paltaus vartojimo prekes ir įvykdydavo piatilietkų za tri goda.

Dzeikas       2021-05-14 20:44

Prasalaicio issidirbinejimai, -  “Na o toks istorijoje nebuvęs stebūklas, koks buvo Stalino sukurtoje Sovietų imperijoje…”, - Zeku rankomis statomas garvezys ant begiu transarktineje magistraleje - tiesa toks “stebuklas” ne visai net stebuklas, o greiciau mokslinis eksperimantas paaiskinimui kaip buvo statomos Egipto piramides. Zeku Stalino imperijpje buvo daugiau net negu vergu senoves Egipte tad del piramidziu nezinau, bet garvezius statydavo, jei ne is pirmo, tai is keliu kartu.Nuvirto - tuzina zmoniu pritreske, vel stato. Ir pastate.
Vakarai aisku tokiu stebuklu padaryt negalejo - neturejo tiek pinigu, kiek darbininkas butu paprases uz garvezio uzkelima plikomis rankomis ant begiu. Uztat Vakaru technka jau veikia Marse.Na bet Prasalaicio tokie mielociai nedomina.Ji stebuklai domina.
“Sovietijoje tais laikais gyveno be pramitimo rūpesčių daugumas eilinių žmonių...”
Aha, is dyko buvimo siusdavo vaikus nakti rankioti nukritusias kvieciu varpas, jei pavykdavo prirankiodavo tai kazka panasaus i kose isvirdavo ir valgydavo. Kodel nakti ir kodel vaikus? Todel kad uz tokia veikla klijuodavo “srokus” gulaguose kur garvezius rankomis kilnodavo. Tiesa Soviertu valdzia ne vakaru mergse - jos neapgausi. Pagautus vaikus rankiojant varpas kolchozo laukuose teisdavo nuo 12 metu kriminaline bausme, ir tokius i gulaga siusdavo - specialiai BK pataise, kad gudrus kolukieciai durniais neapsimetinetu ir nesiustu vaiku vogti kolukio nuosavybes.
Tiesa durniumi cia apsimeta Prasalaitis ir sika miltais pasakodamas ,kad tai visai ne miltai, o migdolu aromatai.

hmm..       2021-05-14 19:58

Jules:
“Ruzveltas su savo žmonele supirkinėjo Krymo žemę Žydų valstybės sukūrimui ten ir, žinoma, sau”
Supirkinejo bolseviku nacionalizuota zeme Kryme?
Jus cia rimtai?

Prašalietis       2021-05-14 19:55

Linas V. Medelis. Vingio parkas. Kažkas busNepamenu, kuris iš mudviejų pasakė:

– Kažkas bus?
Nebūdamas pranašu galiu drąsiai pasakyti, kad šiais laikais eurosojūze plūduriuojančiame lansberginiame durnių laive nebus nieko. Nes vakarai savo istorijoje visuomet žinojo kaip reikia valdyti tiek kolonijose tiek “išsilaisvinusius” čiabuvius. Na o toks istorijoje nebuvęs stebūklas, koks buvo Stalino sukurtoje Sovietų imperijoje, kurią peresytroijkos laikais griovė aukščiausi imperijos valdytojai, vakaruose negali būti iš principo. Sovietijoje tais laikais gyveno be pramitimo rūpesčių daugumas eilinių žmonių, kas išugdė masę naivuolių, liumpenų, tinginių ir, kuriems sukurstyti pakako negausių tų laikų perestroijkinių KGB-sąjūdinių  “tautinių patriotų” demagoginių pasakymų: nešersim daugiau Rusijos, susidėsim su vakarais ir greitai užgyvensim kaip Švedijoje ir vakarų Europoje. Civilizuoti vakarai savo turtus ir gyvenimą maitinimosi ir poreikių viršūnėje užsiėmę  prieš ne vieną šimtą metų žino kokiose vietose turi gyventi “išlaisvinti ar išsilaisvinę” Afrikos, Lotynų Amerikos, Ryrų Europos ir t.t. čiabuviai, kas ir kaip turi juos valdyti. Net ir labiausiai “laisvė ir demokratiją pamilusius išlaisvintus” čiabuvius vakarai sėkmingai iki šiol tvarkė ir matomai tvarkys ateityje jų pačių rankomis. Pavyzdys yra Ukraina… Taip kad ir Lietuvoje NIEKO NEBUS, BUS VISKAS KAIP IR BUVO 30 metų....arba bus kaip 7 metai yra Ukrainoje…

Madame Elfe       2021-05-14 15:08

Olialia: “JAV prezidentas Wilsonas nutrauke diplomatinius rysius su Rusija po bolseviku valdzios uzgrobimo 1917, neripazino Sovietu sajungos ir paskelbe Tautu apsisprendimo teise…”. Prezidentas Vilsonas įdavė diplomatinį pasą draugui Liūtui Trockiui į rankas, kad šis ką padarytų? Ruzveltas su savo žmonele supirkinėjo Krymo žemę Žydų valstybės sukūrimui ten ir, žinoma, sau. Bet “Gerasis pasaulio dėdė Džo”(taip jį vadino vakariečiai arba “Pasaulinio gėrio įsikūnijimu”) pasielgė kitaip. Pasielgė kaip Hitleris ir atkurti nusprendė Palestinoje. Žinoma, jis neįpareigojo jokio ministerio, kaip Hitleris, kad šis pasirašytų “Žydų perkėlimo paktą” (The Transfer Agreement”), kaip Vokietija. Hitlerio Vokietija pasirašė, o Stalino Rusija ne. Tautoms apsispręsti kur kas anksčiau leido Vokietijos kaizeris po Brest-Litovsko Taikos sutarties ir pirmasis pripažino Lietuvos atkurtą valstybę. Skaityk tekstą. Žinoma, Kapsukės prapiesoriai šito nepasakoja - tabu. Jie mus laiko mulkiais be diplomo. Kita vertus, reiktų neužmiršti kokia liga sirgo Ruzveltas ir kaip jis mirė ant Stalino šnipės, garsios portretistės, rankų, o ne ant žmonos. Pagarbiai, - Jules.

elfei trūksta vieno šulo       2021-05-14 14:33

Lietuviško raidyno.

elfe > Jules       2021-05-14 12:39

dekui.
pritariu, komentarus cia reik rasyt atsakingai, nes ir juos galima rast google tarp kitu informaciniu saltiniu. 
bet ir bijot nereiktu, nes juk ir mes semiames info is patirties, knygu ir to paties google, bandant is info trupiniu sudeliot puzle… net jei info elektronnej erdvej istrinama, keiciasi, atminty islieka… intuicija padeda atskirt pelus nuo grudu.
tad ir bijot nera ko…  dalinuos tuo, ka atrandu. jei tam nepritariat, gal naudojates kitais info saltiniais?.. dalinkites.
kaip sako mano megstamas lotynu posakis AUDACES FORTUNA UVAT! (drasiesiems padeda laime).

kiek zinau, JAV prezidentasWilsonas nutrauke diplomatinius rysius su Rusija po bolseviku valdzios uzgrobimo 1917, neripazino Sovietu sajungos ir paskelbe Tautu apsisprendimo teise…
1918 galimai kazkas panaudojo bakterini ginkla, pakleista tarp JAV kariskiu.. H1N1 virusa, vadinama “ispanisku gripu”, nusinesusiu 50 milijonu gyvybiu… is 500 mil uzsikretusiu…

neuzilgo   sukelta Didzioji depresija, priverte Ruzvelta prisimint Rusijos skolas, o tam priverte ir Sovietu sajunga pripazinti…
jei slaptosios tarnybos ir bendradarbiavo, tai buvo itariama, kad per infiltruotus komunistus..

Senatorius McKartis eme itarinet is Rusijos, Rytu Europos atvykusius zydus komunistu samokslu..
bet sie dazniausiai chazarakilmiai (karinga pirkliu tauta - chazarai 9 a prieme judaizma) migrantai jau 19 a buvo ikure masonine B;Nai B’Rith loze, o 1913 motinine ADL (antidefamatio Lygue.. kovai pries “antisemitizma”.
Lenino - Trockio pirmas istatymas “Dekretas pries antisemitizma”.
ADL ilga laika vadovavo Abraham Fozman, kiles is Vilniaus, iki penkiu metu, kol tevai partizanavo,  augintas katalikes, o 1950 Stalinas isleido seima migruot i JAV…
Siandien ADL taip pat vadovauja migrantas is Rusijos…

jei klystu, pataisykit.

Aibo       2021-05-14 11:00

Ačiū už gražias mintis

labas rytas       2021-05-14 9:35

Kad nepagalvotumėte, jog sąsius nuo kovido nusprogo, jis net du kartus kakutį komentaruose paliko! smile

stasys       2021-05-14 7:19

Diedas .. atsargiai smaginkites , nežinia kokia ‘emocinio triperio forma ’ platina reigardas su vazelino bidonėliu nešiotojais . Va ims isteplios kokiais
prietarais o paskui imk ir nusiplauk kad gudras .Pas mane kišenėje vis dar barska nežinia iš kur atsiradę 30 norvegišku sidabriu..Gal juos pakasti po kokiu Garliavos daugiabučio balkonu , kaip atradimą ..smile))

Diede,       2021-05-14 4:49

vatnikai yra tie, kurie įslaptino kagebistus ir atsisakė vykdyti desovietizaciją - deokupaciją. Derusifikaciją ir depolonizaciją. Atsisakė tankistus grąžinti namo su jų giminėmis, kaip neteisėtai, karo keliu, kirtusius Lietuvos sieną, ar dabar supratai?

Diedui       2021-05-13 23:34

Tuo ir skiriasi skaitytojas nuo vatniko!
Skaitytojas komentuoja straipsnį, o vatnikas viską, išskyrus straipsnį. Trolintojai straipsniu, gi, neskaito, tik komentarus.
(habilitās)

Diedas       2021-05-13 20:32

Kodėl aš nemėgstu vatos.
Štai kas būna kai jie laimi.
https://www.youtube.com/watch?v=rldxFJsjOjk

Diedas       2021-05-13 20:09

Smagu komentarus skaityt.
Apie save daug sužinai.
Vakar sužinojau, kad sovietmečiu gėriau vodkę, o dabar blogą travkę rūkau.
Šiandien ištisa litanija surašyta, apie visokias oj oj oj blogybes ir net sutartį su velniu.
Rytoj gal skaitysim, kad Diedas storas, negražus, be dantų, kiaurom punčiakam, priprestais triūūūsais ir jam iš burnos smirda.
Visaip dėlioju, bet tokiuose komentaruose niekaip nerandu ryšio su vatnykų organizuojamu maršu.
Nepataikyta į temą.
Manykim,  kad kažkas prie kompo pasijaučia per daug kietas.
Negalvoju, kad susitikus akis į akį, bent vienas man pačiam pradėtų pasakot mano paties gyvenimo istoriją, kaip kad komentaruose rašo.
Šita tema neseniai mačiau gerą filmą.
Kas supranta maskoliškai pažiūrėkit.
labai nsugaišins.
Aštuonias minutes tetrunka.
https://www.youtube.com/watch?v=5Hp0l0AAxtU&t=199s

stasys       2021-05-13 20:00

Medelio rašiniai tokie pat tuščiaviduriai kaip rupūžių pilvai kuriuose tik oras ir nieko daugiau . Daug gražių žodžių pavartota bekvapiu, bejausmiu .., žmogus užsidėjo pliusiuka ir jau gali drąsiai jaustis nuveikęs didelį darbą ..paslovinant praeitį ir anų laikų didvyrius parodant kokie jie dideli lyginant su šių dienų herojais .Ne , neplosiu aš tai ‘Garliavos lakstingalai’ jo žodžiai vargiai bus nuoširdus .Priešingai norėtųsi kad Vingio parke susirinktų realūs žmonės ir nuoširdus gebantis pasverti žodį jausmą ir tik tada apie jį kalbėti ...Kam tas garliavinis muliazas ? Jo laikas jau senai praėjo .

Jules       2021-05-13 17:20

Madame Elfe, jūs minite Viktoro Petkaus sūnaus Dovilo laidą, kurioje Vidmantas Valiusaitis įrodė, kad naciai bendradarbiavo su NKVD. Bet jūs gi protinga Madame, tad puikiai suprantate, kad dar aktyviau bendradarbiavo Vakarų spec tarnybos su Stalino Rusijos NKVD, bet to neparašote. Jei to neparašote dėl mums suprantamų priežasčių - tiek to, nes jėgos nelygios ir tai mes suprantame. Sąjungininkų spec. tarnybos daug aktyviau bendradarbiauja - labiau nei priešų. Ir dar: sąjungininkai tarpusavyje nekariauja, o drauge skraido į “Kosmosą” ir dalijasi moderniomis technologijomis, ir jūs tai žinote labai gerai. Molotovo Maskvos paktas buvo tobuli spąstai Vokietijai, į kuriuos ji ir pakliuvo. Mes dabar irgi spąstuose. Amerika iki karo Sovietiją industrializavo ir elektrifikavo, kai ši steigė Gulagą ir ten vėliau, okupavusi Baltijos šalis, trėmė tų tautų žmones - mūsų tėvus ir senelius. Dubnos vestuvininkai - Jurgis, Zigmutis ir Andriukas nėra kvaili ir niekada tokiais nebuvo, o Jurgis ypač. Jūs gal ko tai čia nežinote? Į Dubną po “veselijos” išvyko vienas iš trijų, kaip tas Valinskas - vienas iš trijų, ar supratote? Nesu drąsuolis, todėl daugiau pasakyt negaliu - BK neleidžia, tad kapstykis ir kur kas giliau pati, nes jėgų ir proto tam turi iki valiai.

Kažkas bus       2021-05-13 16:36

Bus du dalykai:šuds ir nieks.

elfe Raigerdui        2021-05-13 16:28

puikiai paraset ir apie Razma, ir apie Dieda, ir apie Atgimimo redaktoriu, sio straipsnio autoriu…
smagu skaityt.
nemoka esmes atskirt nuo salutiniu nieku ir mane atakuojantis del lietuvisku raidziu, nors paaiskinau…

beje, atsakiau i Jusu klausima apie Barnevernet aukletini Breivika. nezinau ar skaitet.
kazin ar kas noretu, kad ir Lietuvoje D.Sakaliene su “Open society foundation” globojamais psichologais, vaiku psichiatrais tokiu “pavliku morozovu” priaugintu?..
sis neotrockistines “permanentines revoliucijos” vaizdelis darosi isties siurpokas… 

idomia disertacija aptikau: Incorporating Youth into the Political Arena: Elite Structures, Elite-Youth Linkages, and Youth (De-) Mobilization in post-1960 Turkey (1960-2016)
https://tspace.library.utoronto.ca/bitstream/1807/97725/3/Uzun_Taskin_Begum_201911_PhD_thesis.pdf

mtz.       2021-05-13 15:47

bus jei palieps atitinkamos ambasados.

Raigerdas–elfei        2021-05-13 15:33

Miela “elfe”, jus rasote:“elfe - Diedui     2021-05-13 13:37
maniau, kad jus mastantis zmogus…”
Apsirinkti tikrai nesunku. Sitas “Diedas” yra provokatorius ir paranoikas.O dabar tapo netgi smeiziku:“Kas susirinks?
Buka vata, kuriems dėl viskų nelaimių kaltas Lanzbergis, kuri nesupranta kas vyksta aplinkui ir nemato kur ritasi Pasaulis.
Niekada nebuvau už valdžią, esu prieš dabartinį bardaką, bet į kremliaus organizuojamą klounų maršą tikrai nesiruošiu
Ir kitus agituoju neprisidėt”. Taigi, “Diedas” mastyti protingai neismoko, o dabar jau per velu, nes jau jis haliucinuoja. Jis tiki tuo, kad jam snibzda i ausis jo nesveiki paranojiniai vaizdeliai, kurie atrodo, kaip tikri, nors tai yra tik blogai sudeliota mastymo kombinacija, nes ten nera protingo deliojimo pozymiu. Sitas Diedas jau atitruko nuo realybes ir sugrizti atgal jis nebesugris, kadangi kelio atgal is ten nera. Toks kelias pasaulyje egzistuoja, tik lietuviai yra psichiatru ir psichologu isgasdinti dometis situo keliu. “Diedas” nera “paklydimo” auka. Jis yra pats tikriausias zmoniu stumejas nuo TIESAUS kelio link sunkeliu. Jis buvo provokatorius visa savo amziu ir dabar pakeisti jau nieko nebegali. Kazkada jis buvo Mefistofelio sugundytas, ir kadangi jis nebuvo tuo genialiuoju Faustu, atsilaikiusiu pries Mefistofelio gundymus, tai pardave savo siela ir tapo paprastu paranojiku arba “vatniku”, kuris bado pirstu i kitus ir saukia: “jus esate buka vata”. Stai tokia kaina sumokejo Diedas, pardaves siela Mefistofeliui. Doro zmogaus Siela, kaip zinia, yra tampriai susijusi su SAZINE. O Diedas jos nebeturi, nes ismaine ja su Mefistofeliu, tik nezinia i ka, ir kada tai ivyko. Bet faktas yra tas, kad jo tekstas yra labai panasus i ta, kuri naudojo JEDINSTVENIKAI, tik ten vietoje zodziu “kremliaus organizuojamą klounų maršą ” buvo naudojami “Amerikos organizuojamas klounų Sajudis” arba “Vakaru organizuojamas nacionalistu Sajudis”. Toks jau yra tas stereotipinis mastymas, kuris aiskiai pasako, kokiai stereotipinio mastymo grupei priklauso zmogus. O nuo stereotipu nepabegsi, nes jie yra igyti nuo pat vaikystes. Bet Diedas sito nezino, nes galvoja, kad uztenka jam uzsideti “geradario” kauke ir niekas jo neatpazins. Atpazins, Diedai, atpazins, nes tos “geradario” kaukes ir zmones, jas uzsidedantys egzistuoja ne viena ir ne dvi dienas, o tukstancius metu, t.y. tiek pat metu, kiek egzistuoja MELAS. O as sakau:“Slove Didziojo Seimos gynimo marso organizatoriams ir dekui jums uz tai, kad jus neissigandote gandonesiu Diedu puolimo ir telkiate tauta tam, kad ji isgyventu, o ne isnyktu”.

to Prezidente       2021-05-13 15:32

Neleiskim visokiem sorosistam su maldeikienem NUNULINT musu Prezidento!
Prezidentas ne tik atsakingas uz uzsienio politika, bet yra ir kariuomenes vadas.

O siadien vyksta hibridinis karas: ekonominis/energetinis, informacinis.propagandinis ir galimai BIOLOGINIS/BAKTERINISbakterini gikla!
Tautu Taryba po “ispanisko gripo” buvo uzdraudusi naudot biologini ginkla.
Bet kai po karo su Suomija stalino Rusija buvo ismestais Tautu Tarybos, po karo Stalinas pasistenge panaikint TautuTaryba ir ikurt Jungtines Tautas su Rusijos veto teise, apie si ginkla buvo nutyleta. Itrauktas tik cheminio ginklo draudimas…

Seimu marsas turetu itraukt punktus del savo demokratiskai isrinkto Prezidento palaikymo.

Aš už tradicinę šeima !!! >> elfe       2021-05-13 15:25

Kiek pastebėjau esi linkus tyčiotis iš lietuvių kalbos, piktybiškai nevartodama lietuviško raidyno. Neperseniausiai prašei padėti tuo klausimu, bet…
Gal toks įvaizdis? Blogas įvaizdis. O gal esi nukritus iš kosmoso.
——
Dėl dešiniųjų.
Padėtis kraštutinai klaiki!!!
.
30 metų, o jie nei vieno TIKRO portalo nesulibdė. Graudu…
.
Landsberginiai pakėlė neužmištuolę. Panašu kad visiems dešiniesiems tinka.
.
Tautinės mokyklos nėra, ir nereikia dešiniesiems (negi reikės kairiesiems, jug jiems visada buvo liaudis o ne tauta).
.
Emigracija. Pats per TV ne kartą mačiau kaip žurnalistų paklaustas V. Landsbergis dėl emigracijos gudriai nusukdavo „į šoną“... „juk ne už geležinės sienos esame…“
.
Kubiliui premieraujant, rūpestis tik stambiais verslininkais (Kubilius, paklaustas žurnalistų apie smulkų ir vidutinį verslą, atsakė klausimu į klausimą: „o kur dėsis stambieji verslininkai?“).
.
TV studijoje ir dar tokiame videocikle laidų apie Kovo 11-sios Signatarus, Oželytė apimta euforijos krykštavo, kokia būsianti laimė kai Lietuva ištirps / išnyks pasaulyje be sienų (ko ne Kubiliaus Globali Lietuva 2030).
.
Atėjus covid-19, karantinui Juknevičienė TV ekrane labiausiai pergyveno ne dėl žmonių sveikatos, ekonomikos,... O dėl galimai sukilsiančio nacionalizmo (‘nacionalizmas’ dešiniųjų ar kairiųjų leksika?!).
.
Praeitų metų vasaros pabaigoje LR Seime balsuojant dėl Vyčio patriarcho anūkas KAIP BALSAVO? A!?
.
Estija, Latvija, Lenkija, ir dar kelios valstybės pasirašė po kreipimosi tekstu dėl ES sienų apsaugos ir (pseudo!)migrantų... Lietuva „išdidžiai“ NEPASIRAŠĖ. O dešinieji net necyptelėjo.
.
Kovo 11-sios proga Seime V. Landsbergis matomai su geriausiu „draugu“... lietuviai jam nepriimtini. Hmm….
.
Ir t.t. ir pan.
.
Taigi, su Lietuvos dešiniaisiais ir V. Landsbergiu padėtis tragiška.
ES padėtis irgi graudžiai apgailėtina.
Jeigu dešinieji negali, neistengia atsiriboti nuo savų visokiausio plauko niekšelių, arba juos paprotinti, apie ką tada bekalbėti.
.
Atgimimo metu ir kažkiek po to V. Lansbergiu ir konservatoriais besąlygiškai tikėjau ir pasitikėjau, o jie…
Aš praregėjau, ir į draugus nepredenduoju.
Ne, tai ne.
Visų skaudžiausis kai savi apspjaudo už nesutikimą veidmainiauti.

Raigerdas        2021-05-13 14:41

Gerbiamas Linas V. Medelis yra protingas žmogus ir štai koki svarbu dalyka jis parase:„Svarbiausi Sąjūdžio žodžiai: dora, protas, dvasia“ – ir pajusime, kad tuos tris dešimtmečius mūsų visuomenei, ypač vadinamiesiems lyderiams, labai greitai ne tai tapo svarbiausia.
Ko nesupranta gerbiamas Linas V.Medelis ir dauguma dabartiniu inteligentu, susiformavusiu savo poziurius i gyvenima dar sovietmeciu? Kazkada tai buvo nesvarbu, bet dabar nezinoti sito dalyko, tai panasiai kaip buti be ranku. Gerbiamas L.V.Medeli, paimkite ir patikrintike, kaip jusu draugai, pazistami sugeba atskirti SVARBIAUSIA DALYKA NUO ANTAREILIU? Jus nustebsite, kad jusu draugai ar pazistami nesugebes atlikti sitos uzduoties. Tuos dalykus galima istreniruoti, bet MUSU SVIETIMO MINISTERIJAI TAI YRA NESVARBUS DALYKAS. Kadangi Svietimo ministerijai tai yra nesvarbus dalykas, tada pasekmes bus tokios, apie kurias jus ir rasote:“Organizacinio komiteto lyderis Raimondas Grinevičius, valstybės vadovams – Prezidentui, Seimo pirmininkei, Premjerei – registruotais laiškais išsiuntė kvietimus dalyvauti Didžiajame šeimos gynimo marše.
Įdomu, ar bent vienas atsiliepė? Kuris iš jų išdrįs pasirodyti tautai dalyvaudamas kitų neišvengiamai susijusių temų aptarime?”. Jie nedalyvaus, nes jiems tai yra nesvarbu. Atsitiko taip, kad dauguma lietuviu inteligentu nesugebejo ismokti, kaip atskirti svarbiausia dalyka nuo antraeilio. O politikai jie net nesupranta, kam is viso toks dalykas reikalingas. Stai duodu pavyzdi. Vienas is Seimo senbuviu yra Jurgis Razma. Jus jam nors kuola ant galvos tasykite, bet jis neskiria svarbiausio dalyko nuo salutinio. Jis neismoko ir jis nesimokys, nes jo nestipraus proto galveleje vaidenasi, kad sito dalyko moketi is viso nereikia.Stai imame ta pirma svarbiausia Sajudzio zodi – DORA. Ka zino Jurgis Razma apie “DORA”? Ogi, nieko. Per 30 metu jis taip ir nesuprato, kam zmonems reikia DOROS. Jam tai yra svetima. Jo dukte nuejo narkomanes keliu vien tik todel, kad tevas, Seimo narys, nesugebejo jai paaiskinti, kam zmogui reikalinga DORA. Jo dukte taip ir suprato, kad jeigu TEVUI nereikia DOROS, tai ir jai nereikia DOROS, todel DORA iskeite i narkotikus. Toliau sekantis zodis yra PROTAS. Paklauskite J. Razmos, kaip jis atskiria, kas yra PROTINGA, o kas NEPROTINGA ar net DESTRUKTYVU? Ir jus gausite svaiciojimus apie PROTA, nes jis nezino, kaip jis veikia zmoguje, kam jis reikalingas, ir jis net nezino, ar yra kas nors tobulesnio uz PROTA.
Per 30 metu jis nesugebejo isiaiskinti kam Jurgiui Razmai reikalingas Protas ir ar galima jo efektyvuma pagerinti, ar ne. Jurgis Razma gyvena taip, kaip rusu poeto ir muzikanto A.Visockio dainoje:“Baobabu tu gimei, Baobabu ir numirsi”. Niekas nepakito Jurgio Razmos galvoje ir nepakis net per artimiausius 10 metu, nes jis daro viska, kad SEIME NIEKAS NEPAKISTU, NES TOKIU PRIVILEGIJU IR TOKIO ATLYGINIMO JIS NEGAUS JOKIOJE KITOJE VALSTYBEJE. Ir liko trecias zodis -DVASIA. Galite kiek norite Jurgio Razmos klausti apie DVASIA, kalbeti su juo nors 10 valandu, bet auksciau viduramzisko supratimo apie DVASIA jus nieko naujo is jo neisgirsite. Taigi, gerbiamas Linai V. Medeli, Jurgiui Razmai zodziai DORA, PROTAS ir DVASIA yra tuscias skambejimas, nes jis tu zodziu nesupranta ir nesupras, nes jie nera ja SVARBIAUSI. Ir ne todel, kad jis negali ju suprasti, O TODEL, KAD JIE JAM NERA SVARBUS. Jam kur kas yra svarbiau ismokti MANIPULIUOTI sitais zodziais viesumoje ir vaizduoti, kad jis supranta, ka ati reiskia. BET MUSU LIAUDZIAI TAI YRA SVARBUS ZODZIAI, NES BE JU NESUKURSI JOKIOS PADORIOS ORGANIZACIJOS NE TIK VALSTYBES. Todel Seimunai nuejo kitu keliu, nes mes jiems reikalingi tik kaip mokesciu moketojai ir balsuotojai. Bet dabar mes net nereikalingi kaip balsuotojai.     

elfe >> Madame Elfe       2021-05-13 14:31

pritariu antram Tvanksto komentarui.

jei klausiat apie Andriu Kubiliu, tai gal reiktu pasiguglint kokia veikla uzsiima tas didziulis tarptautinis Rostrapoviciaus-Vysnevskajos fondas, kuri remia Duma, Bilas ir Gelinda, o nesenai ir Monsanto /BayerPhizer
Monsanto genetiskai modifiuotus produktus lietuva su kitom valstybem blokuoja. Bet Monsanto nusipirko Bayer, o si gal Pfize Big Pharm kompanija… argi ji nefiguravo TS rinkimu programoje?..

aga       2021-05-13 14:16

Na prasidejo TS-KGB atakos komentaruose sovietiniu KGB stliumi - “kas tu toks/tokia?”, “o kas jinai tokia?”, “o kas jus, kunige Svarinskai?”. Prisimenam konservos, kai Svarinskui uzdraudete i Katedra ateiti Brazausko viziito metu?

elfe >> Jules        2021-05-13 14:12

nepamirskit, kad pradzioj Sajudis buvo uz Gorbaciovo Perestroika!
tik Antano Terlecko Laisves lyga grieztai kelus “Rybentropo - Molotovo pakta kreipe link atsiskyrimo nuo Melo imperijos ir V.Landsbergis tuo judejimu pasireme..

elfe >> Aš už tradicinę šeima !!!        2021-05-13 14:08

kas uz tradicine seima/ tautine valstybe, tas ir yra tikrasis desinysis.
visaspartijas, kurios istojo i Internacionala, galima laikyt kairiosiomis, remianciomis neotrockistine revoliucija, su Davoso berniuku Great Reset…

tad belieka tik tokia priespriesa: komunistinis internacionalas (senasis Kominternas palindo po “Gorbaiov foundation”) pries nacionalines/tautines valstybes, kurias kosmolopitai su ANTIFA vardina kaip “fasistines” ir butent joms bando atsakomybe uz naciu (Vokietijos nacionalSOCIALISTU nusikaltimus zmonijai primesti.

Vos tik youtubej Viktoro Petkaus sunaus Dovilo laidoj Vidmantas Valiusaitis irode, naciu bendradarbiavima su NKVD, tuoj kosmopolitai su NKVD teisiu gynejais sukele skandala ir ne tik Valiusaitis buvo priverstas atsistatydinti, bet ir centro vadovas…
ir nereikia musu patriarchu vadint “psiaudo”, jei ka.. tuo tik stojat i kosmopolitu puse ir turetumet but isskraidintas i kosmosa:)

>> Sakykit, 13:29       2021-05-13 13:42

Situacija kritinė.
Pasirinkimų beveik nėra.
Dešinieji 30 m. miega, o gal ir dar blogiau…
Laukimas prilygsta pražūčiai.
Taip, kritika visagalė, bet gal tas putojanti už tradicinę šeima yra teisus.

Kodėl nėra daugiau konstruktyvių pasiūlymų?

elfe - Diedui       2021-05-13 13:37

maniau, kad jus mastantis zmogus…
bet,  pasirodo, tik speliojantis…

panasiai dabar mokylose jaunimas lavinamas - atspet is triju A.B.C. teisinga atsakyma…
net mastyt nereikia, nei info psieskot pasiguglinant ar paklausant youtubej kaip ir apie ka diskutuoja jusu itariamieji… 

Sakykit,       2021-05-13 13:29

ar Jūs nemanote, kad toks partijos pavadinimas, kaip “Centro partija “Gerovės valstybė”” - durniau ir nebe sugalvosi kvailų prasčiokų medžioklei? Negi Jūs manote, kad Rūtelė gali kurti Gerovės valstybę su profesionalių sovietikų praplautomis Kapsukėje smegenimis? Baikit mus čia balamutit.

Visi, kas buvote įstoję       2021-05-13 13:19

į Komjaunimą bėkit iš čia ir iš bet kokios valdiškos tarnybos, ir iš viešumo. Ar Janutienės mokytojai ir dėstytojai nebuvo kartais įstoję į Komjaunimą ar į Kompartiją ir nelaikę Mokslinio Komunizmo egzo? Jei taip, tai jos diplomas irgi niekinis ir jai pačiai praplauti smegenys - vadinasi, nepatikima jokiam antioligarchiniam judėjimui.

O kas tokia       2021-05-13 13:12

ta R.Janutienė, kokia jos tikroji biografija? Kokia jos tikroji reputacija?

! >> habilitās 12:17       2021-05-13 13:10

Siūlyčiau nepasimesti „prisiminimų vandenyne“  smile
„Dabartinė valdžia yra išrinkta visuotiniuose rinkimuose, o ne kieno nors nuleista iš viršaus,... “
Hmm…
Dabartinė valdžia…
# (ne)Laisvaisvės partija Seimo rinkimuose dalyvavo neteisėtai (reikalingus dokumentus traukinukas* atvežė pavėluotai…)
# Rinkimai į LR Seimą 2020 rudenį neįvyko, nes buvo rinkėjų boikotuoti(!) - rinkimuose dalyvavo 48% rinkėjų, reiškia rinkimai neįvyko…
# Galimai DOMION irgi neliko pasyvi.
# Neišrinkti (!) sEIMO nariai suformavo valdančią koaliciją su neteisėtai rinkimuose dalyvavusia (ne)Laisvės partija.
# Seimas neteisėtas >  valdanti koalicija dvigubai neteisėta > ... trigubai neteisėta.
.
habilitās’tai, regis šiandien iš lovos ne ta koja išlipote… (na pasitaiko).
Sakote „Nieko nebus.“
O aš tvirtinu BUS.
Viena iš dviejų: arba tauta (visuomenė) pergalingai pasuks į gyvenimą, arba nepasukus išnyks istorijos vingiuose (sutemose).
.
Puikiai suprantu, kad pasirinkimas tėra tik tarp blogo ir dar blogesnio.
Esamoje situacijoje tauta prieš savo valią priversta rinktis mažesnį blogį arba išnykti.
.
Aš renkuosi AVE VITA.
O tu tautieti ir bendrapilieti, ką renkiesi.

Cha>>>habilitās 2021-05-13 12:17        2021-05-13 12:57

Sakot, kad “Dabartinė valdžia yra išrinkta visuotiniuose rinkimuose…” tik pamiršote pridėti - vyko taip, kaip ir JAV prezidento rinkimuose.

Pasigedau       2021-05-13 12:44

O Stasio iš karantino nepaleido?

habilitās       2021-05-13 12:17

Nieko nebus.
Tas „prisiminimų vandenynas“ yra tik Jūsų fantazijos vaisius, nes ir tada nieko nebuvo, išskyrus kovą dėl valdžios perdalijimo, arba, kaip yra įvardijęs vienas psichologas V. Matulevičiaus laidoje „Krantas“ – antrųjų nomenklatūros atstovų kova prieš pirmuosius. „Sąjūdis“ atliko laužtuvo vaidmenį, siekiant patekti į tuometį komunistinės nomenklatūros pastatyta be eilės.
Visi puikiai žinome, kad „persitvarkymas“ buvo nuleistas iš viršaus ir apie tai yra viskas išdiskutuota. Tai, kad visuomenė buvo pritvinkusi, it votis, ir sprogo, buvo neplanuotas momentas, įnešęs šiek tiek sumaišties, bet ne daugiau. O gal autorius mano, kad A. Brazauskas, per slaptus pasivaikščiojimus Vingio parke su V. Landsbergiu, nežinojo kas iš tikrųjų yra pastarasis?! Nes tada R. Janutienė, paviešinusi per OpTV V. Landsbergio pareiškimo dėl stojimo į komjaunimą turinį, yra labiausiai informuotas žmogus Lietuvoje.
Dabartinė valdžia yra išrinkta visuotiniuose rinkimuose, o ne kieno nors nuleista iš viršaus, marširuoti praėjus pusmečiui po rinkimų, žinoma, galima, bet ieškoti paralelių su tuo, kas buvo Vingio parke prieš 30 metų, gali, nebent, beprotis.
P.S.
Apie marširavimus reikėtų galvoti prieš skuodžiant prie balsadėžės, o ne po to!

Jules       2021-05-13 12:04

Reikia rašyti ne “žiniasklaida”, o - dezinfosklaida. Dezinformacijos plėtra, sklaida ir panašiai. Arba dezi hipnozė prastuomenei ir zubryloms - mokslo pirmūnams.

Tvankstas       2021-05-13 12:02

Jules 11:04 - nuostabiai tikslu, kaip praeičiai, taip ir dabarčiai.

Tvankstas       2021-05-13 11:54

10:12 - labai taikliai pastebėjote dėl internetinės žiniasklaidos. Štai ką reiškia žmogiškųjų vertybių supratimo, dvasinio stuburo neturėjimas.
Tiesiog gluminantis Alko skaitytojų lankomumo mažėjimas, jau išjungė skaitliuką su straipsnių lankomumu - jei praeitais metais dešimtas turėdavo 800-1000 apsilankymų, tai prieš keletą dienų šeštas turėjo tik 160, pasisakymų po straipsniais teliko vienetai.
Atsitiko paprastai, kai neturint jokio dvasinio stuburo gali klykauti V. Balkus, kaip jis nekenčia D. Trump’o, A. Avižienis gulasi už J. Biden’o pergalę ir teisingus rinkimus, kai neturint jokio supratimo yra aukštinama sero Attenborough knyga, kuri tėra Romos klubo propagandonas, kaip ir kodėl teisingai turi likti auksinis milijardas potekstine mintimi.
Aš turiu džiaugtis savo palikuonių dirbtiniu nužudymu vardan auksinio milijardo - buvome dulkės, tai ir išnyksime laimingai kaip dulkės ?
Kaip gali inteligentiškas skaitytojas lankyti tokį Alko nesupratį ?
Praeina noras lankytis, tuo labiau kažką pasakyti po straipsniu, teliko keletas ištikimųjų, kurie iš inercijos dar parašo.
Tas pat ir kituose lyg tai dešiniųjų portaluose, įskaitant ir Tiesos, kuriame dar vieną kitą pasisakymą parašau, bet dvasinio stuburo nerastis ataušina nuo noro skaityti ir čia.
Jovalas, jovalas ir dar kartą jovalas.

Madame Elfe,       2021-05-13 11:28

na, kas jau Zigmutis yra - gerai žinome. O apie du kitus jo draugelius - Andriuką ir Jurgį nelabai. Galėtum, Madame, giliau pasikapstyti ir tuodu mums čia atkapstyti. Mus domina visi trys veselnykai (Dubnos vestuvininkai). Būtume avansu Jums dėkingi.

Tvankstas       2021-05-13 11:20

Garbė ir šlovė Šeimų maršo budintojams !

Lietuva, lietuvių tauta ir kalba yra atsidūrę 1940 m. birželio pradžios padėtyje, šį kartą įvedant visuotinę liberalizmo diktatūrą.

Kaip tada 1940 m. Lietuvos elitas tikėjosi gerai gyventi ir sovietijoje, taip dabar Lietuvos elitas įsivaizduoja gerai gyvensiantis ir visuotiniame liberalizme.

Kaip po Lietuvos elito išdavystės 1940 m. Lietuvos artojai kovojo prieš sovietiją, taip dabar eiliniai Lietuvos piliečiai kyla kovoti už savo, savo vaikų, savo anūkų ir savo proanūkių laisvę, su mintimis – jei ne šiandien, tai kada vėliau ?

Lietuvos elitas stengiasi išsityčioti ir tyla numarinti Šeimų maršą, daugybė čechoviškų „žmonių futliare“ perdraudinėja – „kad tik ko neatsitiktų“, kaip V. Kudirkos parašytieji inteligentai – kinkadrebiai.

Teateinie šviesa ir tiesa, nešama Šeimų maršo, Lietuvai !

Yra mano kanaluose Facebook ir Telegram Tvankstas.

Tvankstas       2021-05-13 11:18

Šiandieninės Lietuvos sprendimas - nauji SEIMO RINKIMAI.

elfe        2021-05-13 11:13

istyriau, tad ir pasitikiu Sheimos Marso rengejais, nors paksitai ir noretu sukelt tokius itarimus, kad cia mol kremlius prisidejes…
pats gudriausias Kremliaus projektas - Andropovo-snipo M.Liubimovo (uzpalengavusio MI6 vadovo pavaduotoja Philbi) “perestroikos Vakarams projektas - “filantropas” Soros, peremes i savo imperija nuo Melo imperijos, besitraukiancia Rytu Europa, NVO, think-tanku tinklu apraizgiusi ES, JAV, okupavusi Zmogaus teises ir galimai tapusi politiniu lobistu KGB priziurimai tarptautinei narkotiku mafijai…
schema paprasta. tarkim per socialisto Pranckekeviciaus vadovaujama “Europos Komisijos atstovybe” (kuri faktitiskai Soros atstovybe, nes ji tik Soros ERAZMUS + siulo, kai tuo tarpu EK studentu keitimosi programa vadinasi ERAZMUS). pasubsidijuoja varganiems studentams mokymasi Soros privaciam CEU (kuri Orbanas isvijo is Vengrijos), o sie, ideologiskai apdoroti, buna ibrukami i teisesauga, NVO, svietima ir kt.. bei ima aktyviai tarnaut savam bosui…

tokius Soros planu vykdytojus tad ir turime LAISVES partijoj. pradedant paciu Simasiumi, V.Raskeviciumi, baigiant NARKOTIKU DEKRIMINALIZAVIMO PROPAGANDISTE DANIELE MORGANA - visi baige CEO (Centrinis Europos universitetas! tik pamanykit! kaip ir Soros think tankas, ikurtas 2008 - EUROPEAN COUNCIL ON FOREIGN RELATION, i kuri buvo idarbintas ir is Maskvos grizes Usackas), kaip ir daugelis kitu organizaciju, klaidinanciais pavadinimais, ar kaip seselis uzdengencius teisingasias…
tad klausimas ar ES dar neprivatizuota Soroso?.. nes rinkimus priziuri jo organizacija UNITED su centru Maskvoj.. pas mus atstovas Sergej Muravjov su Transperancy Internacional… isvien su ALF ir jos ikurtu “Zurnalistikos centru”. 

is Rusijos Open society foundation nebuvo isvyta. kaip raso Meduza, palindo po kitais pavadinimais. isvyti ir persesekiojami Navalno remejai, iskaitant ir is Lenta.ru isvytus zurnalistus, isteigusius Meduza Rygoje. Soros -Putin priespriesa galimai dirbtine,  bandant apmulkint Vakarus, bandant pasinaudot “patogiais idiotais”, visuomeniu subversijom anot J.Bezmenov.

Chodarkovskio rengtuose forumuose Rusijoj pats Soros prisipazino, kad jo tevui, su kuriuo jis dalyvavo naciu turto is zydu atemime, anot Sinicos ir patise prisipazinimo youtube,  Breznevas pasiule vadovaut strateginiam institutui Andropovo laikais.
Chodarkovskio websaite Soros pasigyre, kad jis buvo pakviestas i Maskva 1996, kai strateginiam atominiu bombu centre Dubnoj (kur dirbo ir Z.Vaisvila su Snoro banko savininko Antonovo tevu) buvo kuriama “Helsinki group”. kgb perimant iniciatyva is Viktoro Petkaus su Finkelsteinu ikurta Helsinkio nutarimu 1995 stebejimo grupe. kaip zinot, Petkus greit buvo suimtas ir istremts i gulagus, o i grupe isitraukusi T.Venclova Andropovas savo isakymu (zr. jav archyvai internete) buvo issiustas i JAV, kur po metu jau darbavosi Jeilio universitete…
i JAV perkelta Helsinki group pasivadino Helsinki Wach, o netrukus “Human Right Wach ir i savo rankas peremus “laisves”, jas transformavo tai, kad tiktu visuomeniu suversijom?..

del migracijos politikos, del Afrikos sauktiniu varymo Izraelin, Natanyahu isvadino Soros “antisioniestu, antisemitu…

isvada: Open society foundation kova pries mazu tautu nacionalizma, galimai naudinga Kremliui su galimai KGB vadovaujama tarptautine mafija… kriminalizuojant laisva zodi, dekriminalizuojant mafijos verslus, nesant demonokratija i demokratines salis, bandoma sukarikaturint pacia demokratija, jos Konstituciju garantuotas pilieciams laisves ir teises… 

jei klystu, pataisykit. smile 

to Diedas        2021-05-13 11:07

Diede, ko užtraukei šįryt, kokios machorkos, kad tapi gerai žinai apie “Perestroikės” judėjimą?

> 2021-05-13 10:48       2021-05-13 11:06

gerai, kad nesiplėsi, juliau Milaiti, nes ir taip nuo pat ryto dergi po visas straipsniais.

Jules       2021-05-13 11:04

Aha, kai į mitingus pradėjo vaikščioti LK(bolševikų)P CK sekretoriai su AMBalu priešakyje, va tada ir prasidėjo didieji mitingai. O kur CK skretoriai nevaikščiojo - ten lupo ir miškelin vežė. Ir žmonių susirinkdavao nedaug - saujelė viena, kita, nes kiti neateidavo, nes jiems drg. L.Šepetys leidimo neišduodavo.

DD plius DD       2021-05-13 10:48

Dar pridursiu ne apie patį maršą, o apie įtakingųjų, ypač iš patogiųjų dominuojančiai viešai valdiškai opinijai reakciją. Gražu net ružava! Tokios isterijos dar nuo vadinamosios Garliavos istorijos nepamenu. Pamynę viską, kas neturi būti mindoma, griebiasi gatvės bernų ir mergų leksikos. “Runkeliai, kaimas, atsilikėliai”- čia gal padoriausi atsiliepimai.(Ir savaime suprantama, kad čia ne joks “hatespyčius”, o pozytyvus “hatespyčius”). Eikit jau eikit….
Na ir ką čia sakyt? Valdymo meno pradžiamokslis sako, kad tokia baimės diktuojama isterija yra viena iš blogiausių pozicijų, kurių gali laikytis valdantieji. Jau geriau tironas, kurio bijo visi, nei mimoza, kuri bijo visko.
Kodėl taip yra? Aš manau, kad valdantieji paprasčiausiai nelabai nutuokia ką jie valdo. Vienas dalykas yra facebookinis burbulynas, o visai kas kita yra tikrovė.
Toliau nesiplėsiu.

>aga       2021-05-13 10:13

Na, Jūs optimistas (-ė). Sistema kur kas mažesnė? Taigi ne. Ta sistema jau seniai mūsų viduje. Tautietis tautiečio nekenčia… ir taip žiauriai, kad tokių laikų nepamenu. Atsimenate Kristaus žodžius: nė viena susiskaldžiusi karalystė neišsilaikys? Štai mes ir atsidūrėme ant tos ribos.
Labai gerbiu Liną Medelį ir kitus senuosius idealistus, Marše žinoma dalyvausiu, bet - tik iš gryno principo. Dėl sąžinės. Netikiu anei kiek, kad dar galime sustabdyti šį  visu greičiu lekiantį baisios savinaikos traukinį.
Bet net ir vilties netekęs žmogus privalo stovėti už savo principus iki galo.

Aš už tradicinę šeima !!!       2021-05-13 10:12

15min ir delfis pametė kelią dėl takelio seniai seniai…
Prieš metus smuko komentaras.lt. Paskutiniu laiku bando pasitaisyti (?), deja…
Propatria niekaip nesusitvarko nei techniškai, nei vizualiai, nei ideologiškai…
Alkas taiko būti visiems geras (gal), bet, kas tinka viskam, tas (ne)tinka niekam.
Pozicija.org kiek atsigavo, pasitaisė, bet kaip ir alkas neturi aiškaus veido (kiek miglotos pažiūros, vertybės, orentyrai).
Tiesos.lt be visų kitų nuodėmių dar ir labai simpatizuoja žydo-komuno…
——
Tikro,dešinių pažiūrų portalo nėra. Tauta palikta vėjų pagairėje…
Dabartiniai lietuviai prijaučiantys kairei kelia piktą juoką!
1) absoliuti dauguma tikrų komunistų (buvusių toje partijoje) nuo Chruščiovo iki TSRS pabaigos turėjo nemažai žmogiškumo, padorumo…, bet po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo* SUSVOLOČĖJO (tikrai ne visi). Pypt-pypt… kur matyta komunistas-milijonierius… Tokie jie ir komunistai. (Gerbiu tuos komunistus kurie liko ištikimi, bent tam tikrose ribose, kumunistiniams priesakams idealams ‘su žmogišku veidu’). Putokit pseudodešinieji iki mėlynumo, bet kai kuriais punktais jums iki jų toli toli…
2) dabartiniai kairieji lietuviai kur kas labiau ORGANIZUOTESNI negu dešinieji (ir centristai). Dabartiniai kairieji lietuviai „išmoko“ žodį ‘tauta’. Ber dabartiniai kairieji lietuviai kategoriškai vengia* supratimo, susigaudymo… kad genderizmas, tautų (baltosios rasės) naikinimas, žmonių demoralizavimas… (ką dešinieji įvardija kaip leftizmą, globalizmą, neomarksizmą, neokomunizmą ir pan.) yra IŠ  TO PAČIO kaip ir Rusijos 1917 m. revoliucijos (nežiūrint didelio nepakantumo caro padvaldystei), abu pasauliniai karai (jeigu tai traktuoti kad du karai, o ne vienas su dviejų dešimtmečių pertrauka (gal atmetant japonus Mandžūrijoje…)), ir dabartinė padėtis kai 1% valdo 99% turto…
3) Covid-19 yra reali biologinė problema. Naujo supis** pasaulio kūrėjai covid-19 naudoja kaip ginklą savo tikslams pasiekti. Kristus Evangelijoje sako: „kas turi, tam bus dar pridėta, o kas neturi, bus atimta ir tai ką turi“. Covid-19 žodį pavertė kūnu - kas turėjo valdžia, stambų verslą... pralobo, o kas buvo „mažažemiai“ visai liko pliki basi. Šeimų maršas - tiek rengtasi, laukta, tikėtasi, ir viskas šuniui ant uodegos (?!). Jokių kardinalių permainų?! Hmm. Tai tik garo nuleidimas. Ir jie save pozicionuoja kairiaisiais?! Mėmių rinkinys!?
Dešinieji lietuviai yra ištižėliai! (30 m. glaustėsi prie pseudopatriarcho kojų). Gal todėl kairieji jų nevertina. Per 30 m. broliai ir sesės lietuviai nepajėgė susėsti prie ‘apvalaus stalo’... Gal šeimų marše įvyks improvizuotas „švediškas stalas“?..
4) kairieji, nustokite vapėti apie pasitraukimą iš ES. REIKALAUKITE rįžtingų ir neatidėliotinų permainų visoje ES! Nustokite dešiniuosius vadinti primestu (!) terminu fašistai. Atsiribokite nuo išorinių visikio plauko patarėjų.
Mes esame tauta ir siekiame patys savarankiškai tvarkytis be jokių Rytų ir Vakarų „paslaugų“.
——-
Šeštadienį visi į šeimų maršą su savadarbiais užrašais:
Tautos jėga vienybėje!
Valstybė yra tautos namai
Genderizmui NE
Sorošą lauk!
Baltųjų gyvybės svarbios
Nedelsian paskelbti naujus Seimo rinkimus
——
Senovės Spartoje moterys išlydėdamos vyrus ir sūnus į karą sakydavo - su skydu arba ant skydo. (šlovinga pergalė, arba garbinga mirtis).
——
TAUTA nebeturi kur ir nebegali trauktis, todėl šeštadienį DIDINGA PERGALĖ

Oberpedofilšteinas laimingas juokiasi       2021-05-13 9:37

Bus viena sėkmingiausių litovcų garo nuleidimo ir kvailinimo akcijų smile
——
(mes puikiai įsisavinsime ne tik biudžeto lėšas, bet ir Europos Sąjungos.
o litovcai dėl savų skolų toliau karsis ir bėgs į Norvegijas, Airijas, Anglijas. Taip jiems ir reikia smile)

DD plius DD       2021-05-13 9:09

Na, aliuzijos į Sąjūdį šiuo atveju perdėtos- per daug visokiausių skirtumų ir daugelio galvose sumaišties, per daug susigrupavimų, interesų ir t.t. Sąjūdininkams vienu atžvilgiu buvo paprasčiau- “mes tauta ir jie visokie jedinstvininkai”. Šiandien tokios vienybės, kai vienoje barikadų pusėje galėjo atsidurti ir Sadūnaitė ir tas pats Brazauskas, deja, bet nematau. Apie iniciatorius nieko nežinau, tai ir nešnekėsiu. Apie prisišliejusius politikierius ir šiaip sėkmės medžioklius nieko nešnekėsiu, nes nelabai yra ką gero pasakyti. Tas verčia su šiokiu tokiu pesimizmu žiūrėti į visą šį reikalą, nepaisant kelių autoritetingų viešumos žmonių palaikymo. Bet..
Sąjūdis irgi ne kaip perkūnas iš giedro dangaus užgriaudėjo vingio parkuose ir baltijos keliuose.
Tačiau susireikšminusios įtakingosios publikos reakcija tiesiog stulbina. Mano įspūdžiu komunistinė nomenklatūra sąjūdininkų bijojo mažiau, nei dabartinė grietinėlė dalies savo tautos.

Diedui ir Dzeikui       2021-05-13 8:58

konservliberalai dziaugiasi skaitydami tekstus, kaip jusiskis. ju propaganda, pasirodo, visai veikia. gal jau pamirsote, kad ir Sajudyje buvo visokiu zmoniu, kai kurie buvo irgi “ant ribos”, kai kurie buvo kryptingai smeiziami tuometinio mainstreamo, bet atsitiko, kas atsitiko. kazkas tikrai bus, tik nezinia, kas. gal kazkas didelio, ogal pasibaigs, kaip jau ne vienas gynimas yra pasibaiges, niekuo. jau greitai pamatysime. as tai galvoju, kad bus ir daug provkaciju is tu antimitingu dalyviu. tikekimes, kad iki fizinio smurto nebus prieita, nors nebuciau toks tikras

Dzeikas       2021-05-13 8:24

Diedo palyginimai teisingi.
O ir pats autorius teikia peno apmastymams ir palyginimams.
TADA - buvo prisidengiama sovietines partkonferencijos delegatu palydejimu ir sutikimu, o dalykas - Lietuvos nepriklausomybe(ne kuriems ir laisve, bet mazumai).
DABAR- prisidengiama seimos gynimu, o dalykas…???
Man sitoje vietoje tamsu, va Diedas sako,kad tai Sovietijos pinigais rengiama akcija.
Kaip sake “Dedule” - kas galetu paneigti?
Netvirtinu, kad butent taip, bet ziurint i tuos kurie palaiko, stovi greta ir juju argumentus atydziai ziuri po kojomis,kad neatsistotum batais kur nereikia.

123.       2021-05-13 8:21

be vienybės nieko nebus.arba bus kaip yra arba dar blogiau.

Diedas       2021-05-13 8:11

Visiškai nevykę palyginimai.
Tada žmonės ėjo kovot už savo laisvę, varomoji protestų jėga buvo intelektualai, filosofai, poetai- žmonės turintys autoriterą ir turintys ką pasakyt.
Į sąjūdžio mitingus nereikėjo samdyt autobusų organizuoti milicijos palydos, greitosios pagalbos ir. t.t
Atgimimas buvo liaudies širdyse.
Dabar gi, organizuoja buki vatnykai net patys nesugebantys visko padaryt iki galo. Su žiniasklaidos kartu su beraščiais troliais pagalba pagalba, su valdžios palaikymu, su aktyvia agitacija ir dideliu biudžetu.
O rezultatas? Kas susirinks?
Buka vata, kuriems dėl viskų nelaimių kaltas Lanzbergis, kuri nesupranta kas vyksta aplinkui ir nemato kur ritasi Pasaulis.
Niekada nebuvau už valdžią, esu prieš dabartinį bardaką, bet į kremliaus organizuojamą klounų maršą tikrai nesiruošiu
Ir kitus agituoju neprisidėt.

 

 

Prezidente,       2021-05-13 7:59

tai Jūsų šansas. Kai toks Ž.Pavilionis rengiasi Jus ,,apkaltuoti”,  tai ,,Šeimų Sąjūdis- Didysis Maršas ” yra Jūsų ŠANSAS įgyti Tautos mandatą- palaikymą. Atvykite ir pamatysite, kad Esate gerbiamas, kad apkaltos nei Pavilioniui, nei Gabriukui prastumti nepavyks.
Noriu tikėti, kad Jūs dar turite sveiko mąstymo, supratimo, kad gegužės 15-oji - Jūsų šansas. L.
Tiesa, Šimašius suteikė dar keliems mitingėliams leidimus Vingio parke, kad suveltų, sudrumstų, sukeltų Šeimų maršui. Sorosh pinigėliais nupirktas meras?
Dėkui Linui - puikus straipsnis, puikus priminimas kas buvo. O gal kas ir BUS?

aga       2021-05-13 7:36

Na si karta sistema KUR KAS mazesne. Tada uz valdzios nugaros buvo visa SSSR. Dabar - tik nukarshes pianistas ir tukstantis kitas neokomunistu. Is valdzios nepasirodys NIEKAS. Jie bijo.

Rekomenduojame

Arnas Simutis. Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje

Dovilas Petkus. Mažosios Lietuvos diena – nacionalistinė šventė

Mindaugas Karalius. Lietuvių kalbos naikintojai bus įamžinti knygoje

Tautvydas Galinis. Svetimvardžiai asmens dokumentuose, arba apie projektą atšaukti valstybinę lietuvių kalbą

Daugiau nei pusė Airijos katalikų dėl pandemijos pasirinko neiti į šv. Mišias

Vytautas Radžvilas. Žodis Laisvės gynėjų dieną

Vytautas Radžvilas. Autonomininkų svajonės tampa tikrove

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujametinės valdžios dovanėlės Lietuvai

Vytautas Sinica. Su Matu Maldeikiu diskutavome apie valdančiųjų vertybinę užsienio politiką

Dovilas Petkus. Pasipiktinę tautos pasipiktinimu?

Aleksandras Nemunaitis. Dalinuosi profesorės A. Ramonaitės išmintingomis įžvalgomis apie demonizaciją, etikečių klijavimą, demokratiją ir tautos taiką

Linas Karpavičius. Siūlau valdančiajai daugumai idėją!!!!!!

Jolanta Miškinytė. Puiki žinia Lenkijos kovotojams su sanitarine diktatūra, žmogaus teisių pažeidinėjimu ir Konstitucijos mindymu

Pragariška Džo Baideno savaitė

V.Pranckietis privalo trauktis iš užimamų pareigų, jei vadovaudamas Seimo Kaimo reikalų komitetui neatstovauja kaimo daugumai

Abortai vėl tapo pagrindine mirties priežastimi pasaulyje

Ispanija Covidą priskiria įprastam gripui – ragina likusias ES šalis sekti šiuo pavyzdžiu

Linas Karpavičius. Šiandien, kaip niekad mums iškyla Sausio 13-osios aukų įprasminimo iššūkis

Kun. R. Grigas V. Landsbergiui: Profesoriau, galėtumėte būti dėkingesnis

Laisvės gynėjų dienai skirtas minėjimas Lukiškių aikštėje

Šalies visuomenės veikėjai sutaria – valdžia pati išprovokavo žmonių reakciją

Ramūnas Aušrotas.  Atėjo laikas vėl kovoti už laisvę

Sausio 13-ąją – Laisvės dieną piliečiai nušvilpė minėjime pasisakančius valdančiuosius, plojo tik Prezidentui

Dominykas Vanhara. Bet žinot, kas šiandien geriausia?

Lietuvių kalbai – gedulo varpai?

Dominykas Vanhara. Vyriausybė nutraukinės sutartį tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskali

Aleksandras Nemunaitis. „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius miega namie ir sapnuoja 1 mln. eurų pelną, darbuotojai miega prie jo kabineto

JAV mokykloje patvirtintas pradinių klasių moksleivių šėtono klubas po pamokų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.