Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

Linas V. Medelis. Kas skriaudžia žiniasklaidą

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugpjūčio 15 d. 8:48

5     

    

Linas V. Medelis. Kas skriaudžia žiniasklaidą

LRT paskelbė pareiškimą apie rugpjūčio dešimtos dienos mitingo dalyvių santykius su ten dirbusiais žurnalistais mitingo metu ir po jo. Pareiškimas puikiai atskleidžia žiniasklaidos santykį su tiesa ir teisingumu, su nebestebinančia veidmainyste. Jau pats pavadinimas verčia suklusti: „Bendras Lietuvos žiniasklaidos pareiškimas: smurtas prieš žurnalistus – siekis užkirsti visuomenei kelią į objektyvią ir nešališką informaciją“.

Ar kalbama apie visos Lietuvos žiniasklaidą? Juk dokumentą pasirašė tik keliolika redakcijų (ir Žurnalistų sąjunga; visas sąrašas – pareiškimo pabaigoje). Jų absoliuti dauguma – Vilniuje ir poroje didmiesčių. Toliau – dar įdomiau.

Pareiškimą puošia trys J. Stasevičiaus nuotraukos su tuo pačiu parašu: „Mitingas prie Seimo peraugo į pareigūnų ir protestuotojų susirėmimą“. Gražiausias vaizdelis, kuriame tarsi Holivudo prožektorių šviesoje stovi juoda malšintojo figūra su skydu rankoje. Kitose dviejose – nesunkiai atpažįstamas LRT korespondentas. Vienoje nuotraukoje už kuprinės jį laiko policininkas, kitoje – už rankos jį bando grubiai patraukti augalotas vyriškis su trimis raidėmis „LRT“ ant marškinėlių širdies lygyje. Taip iliustruojamas susirėmimas.

Ištrauka (1) iš Pareiškimo: „... žurnalistai, viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai, suvokdami visuomenės informavimo priemonių vaidmenį šiuolaikinėje visuomenėje bei atsakomybę už savo darbą, atvyko prie Seimo, kur žmonės protestavo prieš Vyriausybės planuojamus ribojimus imuniteto koronavirusui neturintiems ar nesitestuojantiems žmonėms“. Jei su citatos pabaiga galima iš dalies sutikti, jos pradžia yra melas „naturalis“. Taip, manau, didžiuma žurnalistų supranta savo atsakomybę, tačiau rengėjai, skleidėjai už savo darbą atsakomybės neprisiima ir neprisiims. Mokantys pinigus už tiesos iškraipymą ar melą puikiai supranta žiniasklaidos įtaką, o žiniasklaidos vadovybė, savininkai puikiai supranta, kaip galima „gražiai“ už juos gyventi, uždėdama grandines savo eiliniams, palikdama jiems gaidžio giesmę mėnulio pilnatyje.

Ištrauka (2): „...pasitikėjimo žiniasklaida pagrindas yra nepriklausomybė, teisingumas, nešališkumas, profesionalumas, žurnalistai nesustodami visą dieną rengė straipsnius, reportažus, jungėsi tiesiogiai iš įvykio vietos. ... objektyviai ir nešališkai pateikė visuomenei informaciją...“ Pasitikėjimo pagrindas teisingas, tačiau ar ne pati žiniasklaida demonstruoja, kaip iškraipomos elementarios žurnalisto etikos kodekso tiesos? Ar ne todėl taip smuko pasitikėjimas žiniasklaida?

Ištrauka (3): „...į juos skriejo buteliai, akmenys. Vakar po 17 val. prie Seimo vykęs nesankcionuotas mitingas peraugo į riaušes. Per jį vykdytas smurtas prieš žiniasklaidą“. Ar daug žurnalistų buvo sužalota? Taip, žurnalistai buvo ir keikiami, ir pastumiami, jiems trukdoma, bet ar žinoma, kas juos pakvietė į tamsą, kai riaušių dar nė nebuvo?

Pareiškimas pasitikėjimo žiniasklaida tikrai nepadidins. Jos nuopuolis, tarnystė eurui ir valdžiai vis labiau ryškėja. Sociologiniai tyrimai rodo, kad žiniasklaidos vertinimas žemiausias nei bet kada. Dažniau reikėtų šnekėti ne apie žiniasklaidos padėtį, o apie Žurnalisto etikos kodekso pažeidimus ir eilinio žurnalisto laisvę bei santykius su savo „valdovais“.
___________________________________

Pareiškimas „Bendras Lietuvos žiniasklaidos pareiškimas: smurtas prieš žurnalistus – siekis užkirsti visuomenei kelią į objektyvią ir nešališką informaciją“ yra ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

patiko klausimas       2021-08-15 15:36

..kas juos (žurnalistus ) pakvietė į tamsą, kai riaušių dar net nebuvo…

elfe > Leonardui       2021-08-15 11:27

dovanokit, bet Dainius Radzevicius jau 20 metai kaip sedi Zurnalistu sajungos pirmininko poste ir ibrukes sedyne i ivairiausias tarybas. Ilgai sedejo LRT Taryboj, LATGA taryboj, LRT komisijoj, Kulturos taryboj ir kt.. Kas ji perrenka?.. Gal pats susikvietes savo pataikunus persirenka kaip koks Lukosenka?..

“...bet ar žinoma, kas juos pakvietė į tamsą, kai riaušių dar nė nebuvo?” - vat klausimas koksai!!! Ar jie buvo SANKCIONUOTAM MITINGE - pirmoje dalyje?
Ar cia jau suveike D.Radzeviciaus rysiai su teisesauga?..

Vat taip ir formuojama “SECOND HAND"opinijos visuomene.

Tad gal ne atsitiktinai feisbuke po Sheimu marso eme sklist “dovanele lietuviams Sabonio vardu” - baisus kompiuteriu virusas i kuri kazkodel jokios reakcijos is “elektronines vyriausybes”?..

Leonardas       2021-08-15 10:28

Esu LŽ sąjungos narys dar iš tų laikų, kai skaitytojai patys rinkdavo geriausius “Persitvarkymo sąjūdžio žurnalistus”. Man didelė gėda, kad šiandien šiai sąjungai vadovauja žmogus, nieko bendro neturintis su žurnalistika (buvęs Teisingumo ministerijos atstovas spaudai), tad nieko stebėtino, kad jis pasirašinėja štai tokius “pareiškimus”...

Diedas       2021-08-15 10:12

“Nepriklausoma žiniasklaida”
Smagiai pasijuokiau.
Jau virš dešimt metų žiniasklaida sistemingai žemina Lietuvą ir lietuvius.
Užguitas, be savigarbos, baikštus, nepilnavetis lietuvis visų, ne svarbu iš kurios pusės besiveržiančių išvaduotojų tikslas.
“Nepripkausomiems” dabar užėjo netikėtas darbymetis - reikia palaikyti koronapsichozę.
Paskutiniu metu atsirado nauja žurnalistikos rūšis. Dalis “nepriklausomų” (grinevičiūčios tapinai su komandom ir pan.) buvo permesti į internetą. Dabar jūtūbėj bando vaidint opoziciją valdžiai, bet realiai kaip ir dirbo savo purviną amatą, taip ir tebedirba. Kiekvienoje jūtūberio laidoje skamba jiems privalomos frazės kokie “mes” nevykėliai, kokia Lietuva bloga.
Žingsnis iki visų “nepriklausomų” demaskavimo, būtų viešai privlomai skelbiamos jų finansų ataskaitos su juos peninčių fondų ir geradarių įvardyjimu.
Žurnalistai - prostitutės.

 

ju net nepavadinsi ziniasklaida       2021-08-15 9:17

tai pati purviniausia purvasklaida.

Rekomenduojame

Krescencijus Stoškus. Esu apimtas sunkaus nerimo ir skausmo

Virdžinija – sektinas pavyzdys

Dominykas Vanhara. Labai tikėtina valdančiosios koalicijos sudėties kaita

Vygantas Malinauskas. Žmogaus teisių komitetas siūlo ideologizuoti smurto problemą

Privalomi skiepai gali sukelti sveikatos sistemos griūtį

Kęstutis Girnius. Konfliktas su Kinija – strateginė, ne taktinė ar komunikacijos klaida

Vokietijoje mokesčių mokėtojų pinigais remiami filmai atitinkantys „įvairovės sąrašą“

Vytautas Sinica. Valstybinės kalbos atnašavimas

Ar iš tikrųjų Seimo nariai patvirtino buvusių Lietuvos okupacinių režimų teisėtumą?

ES „žalioji darbotvarkė“ nebus taikoma privatiems lėktuvams ir jachtoms

Visuomenininkai lietuvių kalbos naikintojus įamžins knygoje „Valstybinės lietuvių kalbos išdavikai“

Draudikas atsisako padengti mirtį dėl vakcinos, nes mirusysis neva dalyvavo eksperimente pats prisiimdamas riziką

Vytautas Sinica. Vyriausybės veiklos apžvalga

Jonas Vaiškūnas. Kalba ne apie kalbą – o apie tai, kur eis demarkacinė linija

Eugenijus Jovaiša. Kalbos išniekinimo projekto autoriai įteisins okupacinių režimų primestą rašybą

Pareigose pažemintas arkivyskupas, susijęs su dokumentu, draudžiančiu laiminti tos pačios lyties poras

Sigitas Besagirskas. Kiek mums kainuos kova su Kinija?

Loreta Strom. Norvegijos visuomenės sveikatos institutas (FHI) nerekomenduoja naudoti koronos sertifikato kaip prevencinės priemonės

Peter Kwasniewski. Kodėl gitarų muzika neturėtų skambėti katalikiškose Mišiose

Etikos dalyko mokymas Vokietijoje sumažino religingumą

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jėzus Kanos vestuvėse – II eilinis sekmadienis

Arnas Simutis. Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje

Dovilas Petkus. Mažosios Lietuvos diena – nacionalistinė šventė

Mindaugas Karalius. Lietuvių kalbos naikintojai bus įamžinti knygoje

Tautvydas Galinis. Svetimvardžiai asmens dokumentuose, arba apie projektą atšaukti valstybinę lietuvių kalbą

Daugiau nei pusė Airijos katalikų dėl pandemijos pasirinko neiti į šv. Mišias

Vytautas Radžvilas. Žodis Laisvės gynėjų dieną

Vytautas Radžvilas. Autonomininkų svajonės tampa tikrove

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.