Linas Slušnys: Vertybių skiepijimas, pilietiškumo ugdymas – viskas yra propaganda

Tiesos.lt redakcija   2014 m. rugpjūčio 15 d. 0:02

18     

    

Linas Slušnys: Vertybių skiepijimas, pilietiškumo ugdymas – viskas yra propaganda

Garsus vaikų ir žiniasklaidos ekspertas, Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos pirmininkas Linas Slušnys visuomenei išdėstė ypatingai originalią propagandos sampratą. Pasak vaikų psichiatro, „propaganda iš esmės yra viskas“ – ir vaikų mokymas, ir vertybių perdavimas, ir pilietiškumo bei patriotizmo ugdymas. Įdomu, ar tokiu propagandos supratimu remiasi ir pono L. Slušnio vadovaujama komisija, ir jo kolegos psichiatrai bei žurnalistai?

* * *

Kodėl tikime propaganda

Žinių radijas

Karo veiksmai vyksta Sirijoje, Irake ir Ukrainoje. Net Lietuva, kuri taikiai gyveno pastaruosius dešimtmečius, patiria propagandinį karą. Senovės graikų mąstytojas Aischilas sakė, kad „tiesa yra pirmoji karo auka“. Tad kodėl tikime propaganda?

Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos pirmininkas, psichiatras Linas Slušnys „Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ teigė, kad propaganda buvo ir bus.

„Nes jos esmė – daryti poveikį. Iš esmės viskas yra propaganda. Netgi tam tikrų vertybių skiepijimas, sakykim, vaikui jau taip pat yra propaganda. Kas yra pilietiškumas? Jo ugdymas taip pat propaganda. Juk sakai; mylėk Lietuvą, mylėk savo artimą. Jei paimsim Lietuvą, yra apie 15 procentų konservatyviosios dešinės žmonių, maždaug tiek pat kairės pakraipos piliečių, gal 5 procentai liberalų. Ir lieka laukas, kuriuos labiausiai veikia ta primityvioji propaganda. Nes tie, kurie turi savo stuburą, savo nuostatas, jie propagandai nėra labai įdomūs. Juos jau suformavo šeima, aplinka, knygos galų gale“.

Taigi, anot pašnekovo, tie likę 60 ar 70 procentų piliečių yra labai paveikūs propagandai.

„Demokratiniame pasaulyje siekiama, kad tas procentas palaipsniui mažėtų. Būtų kelios grandys, kurios tarpusavyje kalbėtų argumentais. Rusijoje, sakykim, padėtis visiškai kitokia. Ten apie 90 procentų žmonių yra paveikūs propagandai ir su jais galima daryti, ką tik nori“, – kalbėjo L. Slušnys.

Visą laidos „Atviras pokalbis“ įrašo klausykite ČIA.

 

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Slušny, Slušneli, Pūrai, Pūreli,        2014-08-18 0:33

Paskitykit komentarus, ir suprasit kas yra propaganda…

si zmogysta zino ka sako       2014-08-17 11:20

dorodamas elitiniu pedofilu aukas ir tu auku uztarejus pavare tokia propaganda su savo sebrais, kad maza tikrai nepasirode.

Raigerdas >"ar jis skiriamas ar"        2014-08-17 10:40

Gerbiamasai, jūs klausiate: ar jis yra skiriamas? Jis yra psichiatras arba kaip rašė G. Orvelas:“Visos kiaulės yra lygios, bet kai kurios yra lygesnės”.  Tai čia šitas išsireiškimas tiksliai atspindi psichiatro padėtį mūsų visuomenėje. Psichiatras mokosi apie 11 metų ir per tą 11 metų jis tampa profesionaliu melagiu ir manipuliatoriumi. Valdžiai jis yra labai didelis autoritetas, nes jį remia farmakompanijos. O jos, kaip visad, gali ką nors pafinansuoti arba organizuoti kokią nors išvyką į egzotiškas šalis, kur bus organizuota kokia nors tarptautinė konferencija. Pavyzdžiui,  Švedijos Generalinis prokuroras, tyręs bylą su ministrės A.Lindh nužudymu, pareiškė viešai, kad psichiatrija yra šarlatanizmas. Izraelyje dėl pastoviai daromų psichiatrų nusikaltimų buvo uždarytos visos privačios klininkos. Italijoje taip pat uždaromos privačios klinikos. JAV trys psichiatrai (1 vyras ir 2 moterys) buvo nuteisti 50 metų kalėjimo už tai, kad nutarė pasipelnyti iš antidepresantų pardavimo. Mat jie atrado tokias aukas, kurios negali pasiskųsti-t.y. našlaičius. Jie juos “vaišino” antidepresantais (antidepresantai yra sintetiniai narkotikai, kas nežino), kad “sustiprėtų jų sveikata” ir senatvėje jie nepakliūtų į psichiatrinę ligoninę. Matote, kokie “rūpestingi” psihiatrai. Ir panašų psichiatrų “rūpestingumą” jūs atrasite kiekvienoje valstybėje. Kadangi mūsų valstybė yra apsileidusi, tai psichiatrai pas mus daro, ką nori. Štai Šiauliuose dvi mergaitės žiuriai nužudė savo bendramokslę. Viena iš jų iki to “gydėsi” psichiatrinėje klinikoje nuo depresijos. Kada ji “pasveiko”, psichiatras ją išrašė iš ligoninės. Ir po tokio “pasveikimo” jį supjaustė savo bendramokslę. Tačiau, nei tardytojai, nei teisėjai pas mus nesupranta, kad antidepresantai gali “iššaukti” norą žudyti arba nusižudyti. Nei vienas psichiatras šitoje tragiškoje istorijoje nebuvo patrauktas atsakomybėn, nes šitie šarlatanai apsimeta, kad jie čia niekuo dėti. O Seime jie taip pat reikalingi, nes “reikalui esant” pašeria antidepresantais kokią nors “nacionalinę vertybę”. Taip, kad psichiatrija yra paralyžavusi visą valstybės gyvenimą ir gana sėkmingai toliau tęsia užplanuotą vaikų narkotizaciją Lietuvoje.

Skorpė, geriau jau jis nieko nesakytų....       2014-08-16 20:43

VIEN TAI KAD šis pilietis lindo prie Deimanės, su savo purvina psichologija - pykina pykina….....Раввин Финкельштейн:”В Макдональдсе мясо ваших детей”-?

ar jis skiriamas ar       2014-08-16 4:11

renkamas? Jei skiriamas- tai kas ji skiria, o jei renkamas - kas ji renka ir kokia balsu dauguma jis nugali? Jau vien i jo megztuko alkunes pasiziurejus- siurpas, taip pradilusios nuo alkuniu trinimo… Riebus ir aptekes, smegenys nedirba, tad kodel jam toks postas?!

Nušiurpusi       2014-08-15 23:00

Vaikų psichiatras teigia, kad vaikų ugdymas yra propaganda. Mokytojai - propagandistai. Mokiniai - propagandos kreatūros. Taip Slušnys žiūri į savo pacientus? Apsaugok Dieve nuo tokių ekspertų.

Kremliaus       2014-08-15 21:36

šauklys?Kaip netoliese straipsnyje rašoma,kad Rusiją okupavo FSB,taip Lietuvą VSD.Juokėsi puodas,kad katilas uodas.

Ieva       2014-08-15 19:05

Tokios definicijos išduoda sunkios ligos simptomus.

> Na taaaip... 2014-08-15 4:14       2014-08-15 18:59

Žmogus ne tik protauja, bet ir turi jausmus, tiksliau, myli, neapkenčia. Jeigu vaikas ugdomas tik savarankiškai protauti, tai tokiu atveju gaunasi, kad, ką jis mylės užaugęs, paliekama likimo valiai. Todėl, auklėjant vaiką, yra būtina vaikui taip pat įdiegti “kažkam” meilę, o taip pat “kažkam” ir nemeilę. O tą “kažką” nusako visuomenės dorovė, kuri priklauso taip pat ir nuo valstybės, kuriai toji visuomenė priklauso.

Vilniete       2014-08-15 17:36

Visi,prisideje prie DEIMANTES kancios,isnesant vaika is gimtuju namu i prazuti gaus atpilda.Tik vieno gaila,kad kentes 7 kartos uz tu nieksu nusikaltima.

Bando nutildyti savo       2014-08-15 16:46

sąžinę tokiais paistalais psichiatras.Nepavyks.Jo pasąmonė viską susumuos.

Raigerdas        2014-08-15 10:50

Psichiatras Linas Šlušnys paprasčiausiai dirba savo darbą, nes jam yra nurodytos visos “vertybės”, kurias yra sukūrusi Amerikos Psichiatrų Asociacija, kuri dirba kartu viena linkme su farmakompanijomis. Mažai kas žino Lietuvoje, kad psichiatrai jau seniai dirba, kad įsitvirtinti visose valdžios struktūrose bet kurioje šalyje. Šitie šarlatanai taip “gydo” žmones, kad jie net miršta. Padarykite apklausą, ypač tarp moterų, kiek jos vartoja antidepresantų. Jos įsisivaizduoja, kad čia tokie pat vaistai. O kai kurios vargšelės vartoja jau virš 10 metų ir verkia, nes nežino, kaip atsikratyti tų psichiatro įkištų antidepresantų. Manau, yra vertinga žinoti apie tai daugiau kiekvienam:”Štai psichiatrų plano pagrindinės kryptys: 1940 metų birželio 18 dieną psichiatras Dž. R. Rizas
pristatė planą kasmetiniame Britanijos nacionalinės tarybos posėdyje proto higienos klausimais.
Jis nubrėžė psichiatrijos tikslus, kuriuos buvo numatyta įgyvendinti visuomenėje per artimiausius 60 metų: politikoje, jurisprudencijoje, religijoje, medicinoje ir švietime. Karo metais psichiatrai
prasibrovė į žvalgybos sistemas ir tai garantavo psichiatrijos šuolį, ir priėjimus prie valstybinio
finansavimo sistemų.
Psichiatras Dž. B. Čizholmas palaikė 1940 -ųjų Dž.R. Rizo planą ir pats kvietė įgyvendinti pagindinį šio plano tikslą : „Naujas interpretavimas ir galų gale tokių sampratų, kaip Gėris
ir Blogis sunaikinimas“. Jis teigė, kad, neva, norint išvengti karo reikia sunaikinti DOROVĘ.
Tad psichiatrų taikinyje atsidūrė ŠEIMOS IŠTIKIMYBĖS TRADICIJOS, PATRIOTIZMAS IR RELIGIJOS DOGMOS. Kokie šitų atakų rezultatai šiandien jūs matote patys.
Todėl Eugenika arba „gera veislė“ (jos autorius yra britų psichologas Frensis Galtonas) įgavo dar didesnį populiarumą. „Rasinės higienos“ idėja buvo aprašyta 1895 m. A.Ploetco knygoje „Mūsų rasės tinkamumas ir silpnųjų gynyba“. Vėliau tai buvo pradėta taikyti Vokietijoje, kur psichiatrai Ernstas Riudinas ir Alfredas Ploetcas įkūrė „Vokiečių rasinės higienos bendriją“.
Tad Hitleris įgyvendino šias idėjas ir pralaimėjęs karą nusišovė, prieš tai nužudydamas savo žmoną ir net šunį. Ir nors Hitleris turėjo asmeninį psichologą, bet, deja, rezultatas yra savižudybė.
Gebelsas, tai net savo šešis vaikus nunuodijo, nužudė žmoną, o paskui ir pats nusišovė.
Nei vienas iš tų psichiatrų nebuvo patrauktas atsakomybėn. Niurnbergo procese atsakė tik tie, kurie įgyvendino psichiatrų idėjas.
1948 metais buvo įkurta „Pasaulinė Dvasinės Sveikatos Federacija“ (WFMH – World Federation for Mental Health)”.
“Prašome jūsų, atkreipti labai rimtą dėmesį į šioje ištraukoje pateiktus psichiatro Dž. B. Čizholmo žodžius apie GĖRIO IR BLOGIO sampratų sunaikinimą. Ir nors jie buvo pasakyti 1940 metais, bet jūs Lietuvoje dabar galite pamatyti savo akimis kaip šitos idėjos yra įgyvendinamos valdžios pagalba per įvairias valstybines institucijas” (Psichiatrų planas – sunaikinti blogio ir gėrio sampratas)http://pztk.wordpress.com/2013/09/10/psichiatru-planas-sunaikinti-blogio-ir-gerio-sampratas/

Linas S.       2014-08-15 9:39

Viskas ir bet kas yra propaganda.
Bet kas (bet koks poravimasis ar grupavimasis) yra šeima.
Bet kur gyvendamas gyveni tėvynėje (globali Lietuva, proletarai neturi tėvynės).
T. y. įprastinis sąvokų prasmių išplovimas (priešingybė bandymams išgrynint sąvokų prasmes)

jis vienas iš niekšelių       2014-08-15 9:21

Daug tokių raudonų savo kilme trypia Lietuvos žemę

IŠIMKIT       2014-08-15 8:18

šito ..... nuotrauką.Neįmanoma žiūrėti.

Ula       2014-08-15 7:44

Pamenu ,kokią propagandą šis vaikų psichiatras vykdė prieš Garliavos mergaitę  per TV . Ir neišėjo iš TV ekranų tol, kol propagandistai neišnešė klykiančio vaiko iš namų. O, kad mergaitės neveiktų propaganda,iš jos atėmė  ir mokslą, ir vertybes,ir pilietiškumą ,ir patriotizmą....,padėjo ją išvežti į NIEKUR. Ir toliau , žurnalistų etikos komisijos pirmininkas užsiriša akis prieš pasibaisėjimą keliančias propagandistes Lavastę ir Kuznecovaitę.Kur ,niekšai, pradanginote mergaitę ,sujudinkit savo miegančią sąžinę, jei tokią dar turite?Glostydami savo anūkų galveles, pagalvokite, kad seneliai, užauginę anūkę, negali paglostyti nė vieno jos plaukelio. Kodėl dėl to tyli šis garsus psichiatras?

Na taaaip...       2014-08-15 3:14

Vaiku psichiatras matyt zino,kas yra propaganda.Bet turetu zinoti,kad mokyklos,tevu auklejimo pagrindine uzduotis ir prasme -UGDYTI SAVARANKISKAI PROTAUJANCIA ASMENYBE.Na o jo teiginys,kad Rusijoje 90% pasiduoda propagandai,tai norisi paklausti-kuo lietuviai nuo rusu jau taip skriasi ?

Canada       2014-08-15 1:34

Linas Slusnys jumi sako: mes jusu smegenis dulkinom ir dulkinsim, nes visas musu valdomas jusu gyvenimas seniai patapo propaganda.


Rekomenduojame

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.