Demokratija ir valdymas, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Linas Karpavičius. Šiandien, kaip niekad mums iškyla Sausio 13-osios aukų įprasminimo iššūkis

Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 14 d. 15:24

11     

    

Linas Karpavičius. Šiandien, kaip niekad mums iškyla Sausio 13-osios aukų įprasminimo iššūkis

Šiandien visi padarome pauzę. Sustojame ir susimąstome. Susimąstome apie aukos prasmę.

Prasminga mirtis padaro žmogų nemirtingu. Pakylėja virš žemiškos buities rūpesčių, likusius šioje pusėje ir įkvepia prasmingiems poelgiams, aukai, vardan bendrojo gėrio.

Todėl šiandien, kaip niekad mums iškyla Sausio 13-osios aukų įprasminimo iššūkis. Nes visi buvome tų dienų liudininkais ir galime kiekvienas sau atsakyti, koks buvo pagrindinis tų dienų šūkis. Tai NEPRIKLAUSOMA LIETUVA.

Visi supratome, kad be savo nacionalinės valstybės negalėsime sukurti laisvos visuomenės, kurioje kiekvienas individas ras vietą savo pažiūroms. Ir jo pažiūros bus gerbiamos. Tik tauta, turinti savo valstybę, gali apsiginti savo narius nuo vergovės pančių. Ir šiandien mes akivaizdžiai matome, kad kuo mažiau mes turime valstybės, tuo daugiau turime apribojimų, reikalavimų, spaudimo, kontrolės….....Aš jau girdžiu, kaip trinkteli uždaromos kameros durys ir pasisuka raktelis antrankiuose.

Atėjo laikas apsispręsti. Tu už Laisvę ar vergovę, už Žmogų ar antžmogį, už Lygybę ar segregaciją. Šitie komunistų palikuonys gerai išmoko istorijos pamokas, todėl savo idėjų nebeneša pasinaudodami primityvia prievarta. Jie bruka jas siūlydami nemokamą meduolį o tiksliau sūrį pelėkautuose. Jie subtiliai pakeičia vertybes pakeisdami simbolius, šūkius, raides, žodžius, ......Atrodo, kad viskas kaip ir tas pats, bet ne tas pats. Tai mūsų simboliai, kurie kaip gynybinė siena aplink tautos tvirtovę. Jie plytą po plytos ardo mūrą ir daro pralaužas sienoje. Pro tas pralaužas jie įstumia Trojos arklius, kuriuose tūno mums dar plika akimi nematomas priešas. Tai svetimos mums vertybės: LGBT ideologija, vaikų seksualizavimas, vartotojiška gyvenimo filososfija, istorijos menkinimas ir panašiai ir t.t. Vieną dieną mums pasakys (o tiksliau tai mūsų vaikams ir vaikaičiams), kad sausio 13- osios aukos buvo sudėtos dėl LGBT teisių ir laisvių ir globaliosios Lietuvos projekto, kitaip sakant ištirpusios Lietuvos pasaulio platybėse, kurioje jau niekas neapgins buvusių buvusios valstybės piliečių.

Todėl turėsime pasirinkti: Vytis ar neužmirštuolė, Valstybės piliečiai ar vergai, ori Lietuva ar vietininkų valdoma teritorija?

Valstybė yra aukščiausia tautos, nacijos konsolidavimosi forma. Jei norite paprasčiau, tai klubas, profsąjunga, ratas, žmonių, kurie susiburia į tautą, kurią apjungia bendra kalba, teritorija, religija, istorija….........pasižada siekti bendrų tikslų ir ginti vienas kitą. Kas gali būti prasmingiau? Jei mes prarandame valstybę, mes iš karto įgyjame ŠEIMININKĄ, nes nebeturime bendros galios instituto, kuris mus gina ir padeda organizuotis.

Didysis šios dienos paradoksas, kad žmogus, kuris stovėjo šios valstybės atkūrimo ištakose ir tikrai daug nusipelnė tautai, šiandien yra pats didžiausias jos duobkasys. Galėjęs aukso raidėmis būti įrašytas į tautos istoriją, šiandien jis eina tautos sunaikinimo ir pavergimo keliu, pirmenybe teikdamas ne tautos interesams, bet savo giminės ir šeimos gerovei. Ir tai norima pasiekti bendrojo gėrio ir bendrapiliečių sąskaita. Šiandien griūna seni autoritetai, krenta nuo jų kaukės ir pasimato, kad tai ne didvyriai, bet smulkūs kišenvagiai, kurie susigundė keliais Judo sidabriniais, pametė kelią dėl takelio ir pasuko tautos ištrynimo iš pasaulio žemėlapio keliu.

Negali lietuvių tauta išnykti…...Negali tauta, kuri turi tūkstantmetę istorija išnykti. Tauta gali prarasti jėgą, potencialą....gali pergyventi krizes, bet išnykti negali. Tauta turinti savo unikalią civilizaciją, tauta pasipriešinusi ir atlaikiusi visos Vakarų Europos spaudimą, pati vykdžiusi ekspansiją, buvusi pavergta ir sukildavusi (1794, 1830, 1863), patyrusi XIX amžiaus pabaigoje visiško išnykimo grėsmę, 1918 prisikėlusi kaip Feniksas iš pelenų, užauginusi kartą, kuri pokario miškuose didvyriškai priešinosi, Sibiro lageriuose niekam nenusileidusi, pademonstravusi dvasios stiprybės stebuklus…...nepalaužta ir atkūrusi savo valstybę 1990 kovo 11 dieną, savo gelmėse išsaugojo stuburą, kuris neleis jos sunaikinti.

Šiandien tautoje pažadintas ilgai miegojęs, savisaugos ir išgyvenimo instinktas. Visi jaučiame, kad durys užsidaro, pančiai veržiasi, kad nematoma svetima ranka mus veda ne tik prie moralinio, bet ir finansinio bankroto. O tai patyrus gali tekti ištiesti ranką ir pasiprašyti amžinos globos. To nenorime niekas ir tai mus verčia vienytis ir aukotis.

Sausio 13-osios aukos primena: būk pasiruošęs. Dabar mano ir tavo eilė aukai…......

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Žodžio laisvė...       2022-01-15 17:27

Po šlykščių senio Landsbergio žodžių Tautai nuo šiol su nekantrumu lauksiu jo…
Iki grabo lentos neatleisiu šitam senam niekšui.Va ir pasirodė šito menkystos veidas kai nusimetė kaukę prieš savo galą.
Kas tai klausė mane Delfyje kokios mano šeimos šaknys.Krasnojarsko kraštas,Monte
Kasino.TV bokštas.Tai šitas senis sužlugdė Sąjūdį,įtvirtino Lietuvoje diktatūrą,apsitvėrė tvora SEIMĄ ir praskolino Lietuvą.Apsišaukėlis Prezidentu ir jo klano liokajai paskyrė apsaugą su limuzinu ir vedžiotojus už parankių.O aš norėčiau,kad man negalinčiai jau vaikščioti ,paskirtu socialinį darbuotoją.Tik to nebus,nes švogerių krašte net invalidumo negausi be kyšio.

Prašalietis       2022-01-15 12:58

Prašalieti,    2022-01-15 11:19 ko vis kiši tą Paksių?...
Minint sausio 13, tikri “patriotai” stengia visiems stengiasi priminti kuo kas buvo ir kaip kovojo tomis sausio dienomis. Kiek pamenu visi šaukė, ieškojo, ,klausinėjo vieni kitų kokiame kovų fronte su okupantais “žuvo” premjeras šimėnas, kuris po įvykių nelauktai atsirado. Paklaustas kur jis buvo, “didvyriškai” paskelbė, kad pasikavojo Dzūkijos kaimelyje, kad niekas jo nesurastų, ir buvo pasiruošęs nesėkmės atveju organizuoti “Lietuvos vyriausybę tremtyje”. Tavo paminėtas Paksius taip pat buvo aktyvus tų dienų įvykių dalyvis. Jam pasipriešinimo vadovybės duotas sausio 13 uždavinys buvo - “kovų nesėkmės” atveju evakuoti saugiai į Lenkiją sąjūdžio vadą V.Lansbergį. Kada ir kodėl “dėjo į kojas” Smetona, žentai, anūkai ir t.t. yra visai kita “opera” ir nieko bendro netusri su sausio 13 “kovomis”, iš tiesų sausio 13 buvo sukviestų žmonių, patikėjusių pažangiais šūkiais, protesto demonstracija…

Prašalieti,       2022-01-15 11:19

ko vis kiši tą Paksių? Mums būtų įdomiau jei keltum čia jo dukters ir žento keliones ir išdaigas po pasaulį. Paragintum dar po euriuką jo šeimos gerovei susimesti Lietuvos žmones, ypač vargšus, tikrai? Naudos iš pačio komentaro būtų kur kas daugiau. Būtų neprošal, jei aprašytum ir kaip Prancūzijos premjeras su prezidentu irgi dėjo į kojas, vokiečiams prasiveržus į ką? Na, pats geriau žinai į ką, tiesa?

Jules       2022-01-15 11:15

Neosovietinis elitas mus tempia katastrofon - rengia naujai okupacijai ir vienokio ar kitokio valstybingumo praradimui. Nori atlaisvinti Lietuvos teritoriją nuo lietuvių, gal taip reiktų suprasti, ką manote?

Prašalietis       2022-01-15 10:44

Linas Karpavičius. Šiandien, kaip niekad mums iškyla Sausio 13-osios aukų įprasminimo iššūkis…
Sausio 13 ir jos aukų “įprasminimo iššūkis” adekvačiai realų pasaulį suvokiančiam eiliniam žmogeliui iškilo ne šiandien, o neužilgo po sausio 13 įvykių, kai iš vienos pusės girdėjosi tuometinio vado V.Lansbergio , kurio, “nenumatytos situacijos atveju, evakucijai laukė paruoštas, Pakso užvestas jo sportinis lėktuvas, patriotiniai raginimai, iš kitos-eilinių žmonių veiksmai. O kur dar iš Leningrado skubiai po sausio 13 atvykusio žurnalisto Nevzorovo dokumentiniai kadrai ir interviu su žmonėmis… “Įprasminimo iššūkį” sukelia ir Nepriklausomybės aktao signatarai, kurie kovo 11 Nepriklausomybės aktą pasirašinėjo “na vsiakij pažarnij slūčiai” nenurodydami akte savo pavardžių, netikėjo, kad Maskvoje viskas jau dėl TSRS galutinai nuspręsta. Dar didesnis “įprasminimo iššūkis” buvo ir yra matant šioje “patriotinės aukštuomenės” kompanijoje, sausio 13 aukų minėjimuose pirmose gretose sėdinčią D. Grybauskaitę, kuri vis gerai žino kur ji buvo ir “kovojo savo mažus karus už laisvę” sausio 13 ir kovo 11…. Taip kad Sausio 13 aukų “įprasminimo iššūkis” išliks visiems laikams…

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-01-15 8:59
Apklausa       2022-01-15 8:50

Ko mums reikia, kad taptumėme laimingiausia Tauta savo svajonių namuose - Lietuvoje?
Va čia
https://apklausa.lt/f/ko-mums-reikia-kad-taptumeme-laimingiausia-tauta-savo-svajoniu-namuose-lie-z12dbs3/answers/new.html?enforced_browser_type=mobile
______________________________________________
Tik 11 klausimų su pasirinktinais atsakymais.
Net 5 vietos nuomonei išreikšti savaip.
Dalinkimės nuoroda, skleiskime žinią bei dalyvaukime šioje apklausoje visi, nes tik žinant tai ko mes norime, galime (pa)datyti sekančius veiksmus bei darbus mūsų naudai, Lietuvos naudai.
***
1. Komentarai yra beverčiai ir net pavojingi dabar bei tuomet, kai valdžia provokuoja kovą (karą tarp savų).
2. Nuomonė apklausoje yra valstybę kuriančios bendruomenės išmintis - Tautos išliekamoji vertybė.

revol       2022-01-14 20:02

Jau atpažįstama .Straipsnio pirma dalis jautri ir įtaigi,taip įtaigi ,kad turėtum lengvai patikėti viskuo ,kas sakoma po to .Pav.,žmogus,  kuris stovėjo šios valstybės atkūrimo ištakose,šiandien-jos duobkasys,pirmenybę teikia ne tautos interesams ,bet savo giminės ir šeimos gerovei. Reikia suprasti,kad jis toks įtakingas ir galingas,kad net bijoma jo pavardę ištarti. O neištariat todėl ,kad neturit jokio įrodymo apie tai,ką čia pasakėt. NS taip pat mėgsta paleisti tokį dūmą ,neapibrėžtai apie viską. Bet jūsų mintis sėkmingai pasigauna maršistai ,ir jie jaučiasi ne vieni .Ir jūsų kažkodėl visai neįskaudino tai,kaip jie sudirbo VISOS TAUTOS svarbų renginį .Tos frazės ...—pančiai veržiasi-,dabar mano ir tavo eilė aukai…Kam skirtos tos banalybės ,mąstantį  žmogų jos neveikia.

Mano nuomone,       2022-01-14 19:10

parašyta nuoširdžiai, bet absoliučiai nesigaudoma sudėtingoje geopolitinėje situacijoje. Kai nė žodelio, kaip VIENIŠAI mažai tautai išlikti Rytų slibino nesuvirškintai, tai - ne situacijos analizė, o tik eiliniai pasibėdavojimai.

taip       2022-01-14 17:25

gerai pasakyta,  teisingai.

Padėka ir pagarba       2022-01-14 16:50

Autoriui. Viešpatie Dieve, Jėzau Kristau, padėk, kad kuo daugiau žmonių suvoktų, kas dabar vyksta Lietuvoje ir pasaulyje, ir kad jie imtų ryžtingai priešintis šiam baisiam globalistų masonų, satanistų, sodomitų elito suplanuotam ir parsidavusių visų šalių vyriausybių vykdomam genocidui, žmonių, tautų ir valstybių naikinimui!

Rekomenduojame

Aleksandras Nemunaitis. Farsas, kuris bus šiandien

Vytautas Sinica. Kas visgi yra didesnė grėsmė nacionaliniam saugumui ir interesams – krovinių tranzitas ar šita vyriausybė?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus savivaldybė skubos tvarka nagrinėja…

Tai buvo klaida, sako Šiauliuose plakatą prieš skiepus gaminusios kompanijos vadovas

Valdas Rakutis. Kam rūpi Lietuva?

Lenkija naikina PVM mokesčius maistui, mažina mokesčius degalams, dėl kylančių kainų kaltina Rusiją ir Europos Sąjungą

Prof. Jonas Jasaitis. Pradėjome naujuosius. Absurdų ar žmonijos naikinimo laikmetis?

Italijos vyskupas uždraudė neskiepytiems kunigams dalyti Komuniją

Nacionalinis susivienijimas. Sausio 13-oji primena: metas atkurti Lietuvos valstybę

Pfizer pirmojo asmens išpažintys: ketvirta dozė, o po to 10 metų vakcinų

Edvardas Čiuldė. Kodėl mums nereikėtų persiimti vadinamojo progresyvizmo marazmų pamėgdžiojimu?

Seimas žengė žingsnį link Valstybinės lietuvių kalbos konstitucinio statuso pažeminimo

Už balos. Svarbiausi klausimai 2022 metais

Audrius Bačiulis. Užsienio reikalų ministerijos užsakymu „Vilmorus“ paklausė apie užsienio politiką

Aleksandras Nemunaitis. Sužinome, kad Vilniuje gali dingti centrinis šildymas

Eugenijus Jovaiša. Nė viena save gerbianti pasaulio valstybė neleidžia tapatybės dokumentuose rašyti kitaip nei valstybine kalba

Ispanija sekuliarizuoja Jėzaus gimimą

Diskusija: ar visiems nebus geriau be savarankiškumo, vardan saugumo ir materialinės gerovės

Eric Zemmour: LGBT vaikams plauna smegenis mokyklose

Gėjų sekso scena ant Atėnų Akropolio įžiebė pasipiktinimo audrą Graikijoje

Prof. dr. Ignas Vėgėlė. Ar pakaks Prezidentui valios ir ryžto?

Nacionalinis susivienijimas. Pareiškimas dėl asmenvardžių rašybos Lietuvos piliečių asmens dokumentuose

Robertas Malone apgaudinėja cenzorius: tai, ką mRNR technologijos kūrėjas pasakė interviu po to, kai jį išmetė iš Twitter, užgniaužia kvapą

Gintaras Songaila. Laisvės gynėjų dienos proga – šokis ant Lietuvos Konstitucijos kapo?

Bosnija tampa pirmąja Europos šalimi be Covid’o pasų. Mirnes Ajanović nugalėjo Bosnijos federacinę vyriausybę

Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga. Dėl lietuvių kalbos ir jos raidyno išdavystės

Ramūnas Aušrotas. Stambulo konvencija grįžta

Alvydas Butkus. Vienu šūviu du zuikiai? Tik kas tas šaulys?

Pensilvanijos universiteto translytis pralaimėjo plaukimo varžybas translytei iš Jeilio

Vytautas Sinica. Atkreipkim dėmesį, kokį sektorių sužlugdys konservatorių „vertybinė” politika

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.