Europa, Ukraina, Rusija

Linas Karpavičius. Kas užaugino Rusijos monstrą ir ar bus leista laimėti Ukrainai?

Tiesos.lt redakcija   2022 m. balandžio 14 d. 20:47

65     

    

Linas Karpavičius. Kas užaugino Rusijos monstrą ir ar bus leista laimėti Ukrainai?

Kai kurie pasakyti labai svarbūs dalykai išgirstami tik atėjus laikui. Akivaizdžiausias šito įrodymas – pavėluota atgaila Vakarų politiniuose ir akademiniuose sluoksniuose dėl atsainaus požiūrio į du dešimtmečius siųstus įspėjimus apie revanšistinius putiniškos Rusijos kėslus. Pavėluotas mušimasis į krūtinę dėl padarytos „strateginės klaidos“, kaip ją vadina Ukrainos prezidentas V. Zelenskis, nepadės prikelti nei vieno nužudyto ukrainiečio.

O jų nužudyta daug – labai daug, ir mirs dar daugybė, kol į Ukrainos žemę sugrįš taika. Šiame kontekste verta priminti, kad jau praėjusiuose rinkimuose į Europos parlamentą Vytautas Radžvilas prabilo apie faktiškai sudarytą Merkel-Putino paktą.

Lietuvoje jau seniai įprasta, kad bet kokia toliaregiškesnė įžvalga geriausiu atveju būna nesuprasta ir mandagiai ignoruojama, bet dar dažniau pavadinama „sąmokslo teorija“ arba „apokaliptine“ pranašyste. Tad mintis apie tokį paktą liko ne tik rinkimų, bet ir apskritai viešųjų diskusijų geopolitiniais klausimais užribyje. Ją aktualija pavertė Rusijos agresijos realijos, o tiksliau keistas kai kurių Vakarų didvalstybių, pirmiausia ES vedlių Prancūzijos ir Vokietijos elgesys. Jo fone šiame straipsnyje keliamas klausimas: ar turi Putinas „šeimininką“ ir iš kur pas Rusiją ginklai? Jis nebeturėtų būti vertinamas kaip „sąmoksliškas“, o greičiau kaip gyvybiškai svarbus Europai ir Lietuvai klausimas.

Taigi iš kur tokia techniniu ir pramoniniu požiūriu atsilikusi šalis gauna tankų, pabūklų, kovinių lėktuvų (bent jau ketvirtos kartos), sparnuotųjų raketų, taktinių ir strateginių raketų sistemų, oro gynybos sistemų? Iš kur visa tai, jei Putino Rusija pati nesugeba gaminti net vinių (jų gamybai skirti įrenginiai importuojami iš Kinijos)? Net eglės, kurios auga šalia Kremliaus, yra atvežtos iš Vokietijos.

1922 m. SSRS buvo sukurta 4 sovietinių respublikų susitarimu. Baltojį emigracija, kuri tuo metu ir vėliau gyveno Vakaruose, buvo vieningai įsitikinusi, kad bolševikinis režimas pasmerktas. Pagrindas tokiai nuomonei buvo pasibaisėtina situacija šalyje. Šalis liko laukinė, apie pusę gyventojų nemokėjo skaityti ir rašyti. Pramonė buvo sugriauta, o išlikusi buvo apgailėtino lygio. Nebuvo aišku, ką daryti su agrariniu sektoriumi ir gyventojų pertekliumi.

Bet nuo 1923 m. į SSRS plūstelėjo įrangos (iš pradžių per „Amtorg“, paskui per dešimtis kitų firmų), technologijų ir užsienio specialistų srautas. 1925 m. bolševikai paskelbė apie naują industrializaciją, o Vakarai (Amerikos ir britų firmos) ėmė jiems tiekti technologijas, statyti gamyklas, kurti naujas pramonės šakas.

Bendradarbiavimas vyko net ne valstybiniu lygiu, nes iki 1933 metų tarp JAV ir SSRS nebuvo diplomatinių santykių. Bet tai nė kiek nesutrukdė perkelti iš JAV į Sovietų Rusiją tris didžiules traktorių gamyklas (paprastai vadinamas Charkovo, Čeliabinsko, Stalingrado gamyklomis), keletą metalurgijos gamyklų (Magnitogorsko, Kuznecko geležies ir plieno gamyklos, Azovstal, Kerčės geležies ir plieno gamyklos), Gorkio automobilių gamyklą ir kitas.

Amerikiečiai ir britai, padedami Europos firmų, Stalino „pirmojoje pasaulyje darbininkų ir valstiečių valstybėje“ sukūrė dešimtis naujų pramonės šakų, tiekė krūvą įrangos esamoms ir kelioms dešimtims naujų milžiniškų gamyklų. Visa naftos perdirbimo įranga SSRS buvo importuota ir įdiegta amerikiečių. Taip pat guolių gamyba, elektros, automobilių, staklių (mašinostrojitelnaja promyšlennost) pramonė ir t. t.

Bendradarbiavimo apimtys buvo tokios, kad net Europoje, vėliau sužinoję, negalėjo tuo patikėti. Prasidėjus karui JAV ir Didžioji Britanija ėmė dar labiau remti SSRS. Pavyzdžiui, apie 70 procentų viso sovietų turėto aviacinio benzino ir parako su sprogmenimis buvo iš JAV. Didelio oktaninio skaičiaus benzino gamybai po 1943 metų į Sovietų Sąjungą iš Amerikos buvo nedelsiant atvežtos 4 gamyklos.

Po karo SSRS metė didžiulius išteklius į daugybę karinių pramonės šakų, kur viskas buvo daroma pagal vakarietiškas technologijas ir pasitelkus Vakarų specialistus. Tik dabar jau belaisvius.

SSRS raketų ir kosmoso pramonėje darbavosi apie 20 tūkstančių vokiečių inžinierių, technologų ir darbininkų, dirbusių 1945–1955 m., vadovaujant genialiam inžinieriui Helmutui Gröttrupui. Jis buvo garsiojo Wernherio von Brauno, kuris po karo sukūrė Amerikos raketų ir kosmoso pramonę, draugas ir dešinioji ranka.

Branduolinės ir reaktyvinių lėktuvų variklių technologijos į SSRS pateko per rusų žvalgybos užverbuotus „naudingus idiotus“. Mikroelektroniką „spalio pergalės šalyje“ praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje sukūrė du „pabėgę“ amerikiečių elektronikos inžinieriai – Philipas Starosas ir Josephas Bergas.

Pagal jų projektus SSRS buvo sukurtas visas mokslo miestas – Zelenogradas. Oficialiai, kaip ir Helmuto Gröttrupo atveju, ši istorija nepatvirtinta, tačiau oficialiai nėra ir paneigtas jų vaidmuo ir reikšmė.

Tokia pat ir garsaus šturmo ginklo „Kalašnikov“ automato sukūrimo istorija. Nors svarbiausias žmogus kuriant šį ginklą buvo karo belaisvis, garsus vokiečių ginklų išradėjas Hugo Šmaiseris, bet autorystė atiteko tam, kuris prižiūrėjo belaisvius. Ir kiekvienas rusas jums išdidžiai įrodinės, kad tai jie sukūrė šį ginklą.

SSRS daugiau nei pusė ekonomikos dirbo „gynybos pramonei“, o netiesiogiai – mažiausiai du trečdaliai. Valdant M. Gorbačiovui buvo manoma, kad apie trečdalį šalies BVP sudaro karinio-pramoninio komplekso produkcija. Pačiais kukliausiais apskaičiavimais SSRS ekonomika maždaug nuo 1930 metų gyvuoja kaip karinė mobilizacinė ekonomika, kurios uždavinys – per trumpą laiką visiškai pereiti prie karo padėties ekonomikos.

Tai buvo tokia „skruzdėlių“ karinė stovykla. Jai formuoti buvo panaudotos ir Vakarų socialinės technologijos, kurių idėjinė šerdis buvo atsilikusios Rusijos sąlygoms pritaikyta „lenininė“ marksistinio komunizmo versija. Šios technologijos atvedė į kolektyvizaciją ir kitas socialines reformas. Kam visa tai?

SSRS visada ir kiekvienu savo egzistavimo momentu buvo absoliučiai integruota pasaulio dalis. Tai visada buvo karinė orkų stovykla, kurią bet kurią akimirką buvo galima pervesti į karo padėtį ir panaudoti. Žvelgiant iš istorinės perspektyvos neatrodo naivu manyti, kad Sovietų Sąjunga tęsė carinės Rusijos tam tikrais jos egzistavimo tarpsniais vykdytą ir liūdnai pagarsėjusią „Europos žandaro“ funkciją.

Neatmeskime ir kitos šio darinio funkcijos – gąsdinti. Daugeliu požymiu SSRS labiau priminė firmą nei valstybę. Firmos akcininkai buvo politinis biuras, o jos piliečiai – pridėtinę vertę bendrovei kuriantys darbuotojai. Bet kuriuo atveju yra akivaizdu, kad praktiškai visu SSRS gyvavimo laikotarpiu stengtasi palaikyti šios akcinės bendrovės gyvybingumą tiekiant jai technologijas, įrangą ir pan.

SSRS negalėjo prigaminti pačių paprasčiausių namų apyvokos daiktų nuo skutimosi peiliukų iki tualetinio popieriaus. Bet kasmet šioje šalyje buvo pagaminama nuo 3 iki 5 tūkstančių vienetų šarvuotų mašinų: tankų, pėstininkų kovos mašinų ir pan. Šalyje buvo net 4 tankų gamyklos. Ir buvo laikotarpis, kai kariuomenė vienu metu turėjo 4 tipų „pagrindinius kovinius tankus“. Panašius vienas į kitą ir struktūriškai artimus, bet be tarpusavyje suderintų detalių. Dėl to 1991 m. tik SSRS balanse buvusių tankų skaičius siekė 70 tūkstančių.

Be to, SSRS pastatė antrą pagal dydį laivyną pasaulyje, sukniedijo šimtus kovinių lėktuvų ir sraigtasparnių, pradėjo statyti lėktuvnešius, kaip dešreles gamino strategines balistines raketas. Ir visa tai aktyviai padedant Laisvajam pasauliui. Priminsiu, kad du milžiniški plaukiojantys dokai – PD-50 (nuskandintas 2018 m. Šiaurės jūroje) ir PD-41 Ramiojo vandenyno laivynui – buvo pastatyti SSRS užsakymu Švedijoje ir Japonijoje („Ishikawajima Heavy Industries“ kompanijoje). Be šių plaukiojančių dokų SSRS praktiškai nebuvo kur remontuoti didelių karinių laivų dviejuose laivynuose!

Putinui atėjus į valdžią, buvo imtasi priemonių jei ne plėtoti, tai bent tam tikru lygiu išlaikyti karinį Rusijos potencialą.

Tačiau iki to laiko Rusijoje mirė net staklių pramonė, kuri buvo sukurta SSRS. Reikia turėti omenyje, kad iki 1990 m. SSRS gamyklose buvo gaminamos tekinimo staklės, kurių gamybai reikalinga įranga buvo importuota dar ketvirtajame dešimtmetyje iš Vokietijos. Magnitogorsko geležies ir plieno gamyklos pagrindinis plieno valcavimo cechas, pastatytas JAV 1925 m., ir staklės, atgabentos į SSRS 1931-1932 m., Magnitogorske dirbo iki 2007 m.

Rusijos Federacijai taip ir nepavyko sukurti naujo mašinų gamybos parko, todėl ji užsakė įrangą iš daugelio Europos įmonių. Siekiant ir toliau gaminti karinę produkciją, 2005–2019 m. beveik visos Rusijos Federacijos karinės gamyklos buvo aprūpintos modernia europietiška įranga ir užsienio mašinų parku. Jei tai nebūtų padaryta, dabar Rusijos armija geriausiu atveju būtų buvusi Baltarusijos kariuomenės klonas. Be sparnuotųjų raketų, be Iskanderų, modernizuotos aviacijos ir t. t. Ir tokia kariuomenė vargu ar galėtų net fiziškai kur nors įsiveržti.

Be to, europiečiai aktyviai padėjo ir padeda Rusijai tose srityse, kuriose Rusija turi neišsprendžiamų problemų. Taigi Prancūzija tiekia beveik visą aviacijos elektroniką Rusijos Federacijos karinei aviacijai. Iki 2013 m. mikroelektronika buvo tiekiama atvirai, o vėliau per neaiškius tarpininkus. Įskaitant ir elektroniką sparnuotosioms raketoms. 2011–2014 metais prancūzai ir vokiečiai turėjo rimtų planų dėl didelio masto techninio Rusijos kariuomenės pertvarkymo. Koncernas „Rheinmetall“ Mulino mieste (Nižnij Novgorodo sritis) praktiškai pastatė didžiulį poligoną, kariuomenei buvo sukurti naujų tipų šarvuočiai, tarp jų ir tankas „Armata“. Nieko nejaudino, kad pačiam tankui buvo tiekiama europietiška elektronika, o jo nepriekaištingam šaudymui užtikrinti – vokiški tikslūs daugiafunkciniai pabūklų centrai. Tačiau to padaryti nepavyko dėl to, kad visas šis karinis bendradarbiavimas buvo torpeduotas po Krymo užgrobimo. Nepaisant to, Europos įmonės ir toliau tiekė savo įrangą į Rusijos Federaciją – tik atsargiau ir per tarpininkus.

Prieš 5 metus Austrijoje kilo skandalas dėl įrangos tiekimo Votkinsko mechanikos gamyklai ir Krasnojarsko mašinų gamyklai, gaminančioms raketų sistemas. Buvo surinkta daug medžiagos apie tai, kaip Vakarai padeda Rusijos Federacijai išlaikyti karinį potencialą. Bet lyg burtų lazdele mostelėjus, visos internete buvusios publikacijos apie Rusijos karo mašinai teiktas paslaugas staiga išnyko.

Krasnojarsko mašinų gamykla gamina balistines raketas su branduolinėmis galvutėmis, jūrines „Sineva“ ir sausumos RS-28 „Sarmat“ (Satana-2 pagal NATO klasifikaciją). 2017 metais buvo paskelbta apie šių raketų gamybą. Tačiau niekam nekyla klausimas – kaip Putino Rusijai, neturinčiai savo staklių pramonės ir praktiškai neturinčiai mechaninės inžinerijos, pavyksta gaminti ar apsimesti, kad gamina ginklus? Tankai, lėktuvai, ginklai, balistinės raketos? Kas aprūpina Putino režimą naujausiomis staklėmis ir gamybos linijomis? Pasirodo, Vokietijos įmonės aktyviai padeda Maskvai gaminti naujas branduolines raketas, kuriomis Rusijos Federacija ketina grasinti JAV. Taigi Krasnojarsko mašinų gamykla įvykdė savo įrangos modernizavimo programą, kuri paskutinį kartą buvo atnaujinta dar praėjusio amžiaus 60–70-aisiais.

2016 metais gamyklose atsirado nauja įranga. VLC 4000 ATC+C1 yra modernios CNC vertikaliojo tekinimo staklės. Tokią įrangą gamina Čekijos inžinerijos įmonė TDZ Turn, įkurta 2006 metais ir bendradarbiaujanti su Vokietijos koncernu Siemens. Žinoma, kad ir vokiečių kompanija „Demmeler“ tiekia savo įrangą. Kyla klausimas, kodėl NATO šalių įmonės tiekia pramoninę įrangą karinei gamyklai Rusijos Federacijoje, kuri gamina strategines balistines raketas su branduolinėmis galvutėmis?

Ar tai reiškia, kad Vakarų staklių dėka Rusijos kariuomenė gavo kažkokį kokybišką sovietinės geležies atnaujinimą? Aišku, ne. Mat ne visada buvo tiekiama pati tiksliausia ir kokybiškiausia įranga.

Antra. Tai Rusijos darbo kokybės klausimas. Ką rinksitės – Vokietijos ar Rusijos gamykloje surinktą Mersedesą? Iš čia ir atsakymas apie „produkcijos“ surinkimo kokybę Rusijos karinėse gamyklose, totalių vagysčių, korupcijos ir betvarkės sąlygomis. Putinlandas neturi ir negali turėti jokių unikalių slaptų karo technologijų ir megainžinierių. Pasitelkus Vakarų (ne pačias pažangiausias) technologijas, sovietinį paveldą ir rusišką „kuvaldą“, pavyksta kažką sulipdyti, kad užtektų kariauti bent tokį karą kaip Ukrainoje.

Ar vakariečiai supranta, kad Rusijos karinė mašina yra skurdi ir specifinė? Galbūt. Bet juk ir neplanuota, kad orkai kovos prieš Kiniją, JAV ar bent Turkiją. Juk bent nuo 2014 metų buvo akivaizdu, kad Putino taikinys – Ukraina, o jos kariuomenė neabejotinai laikyta dar blogesne ir silpnesne.

Dabar visai logiškai atrodo Rusijos „caro“ pastangos didelę dalį visuomenės laikyti skurde. Rusijos provincija – skylė, kurioje gyvenantys žmonės neturi ir neturės jokių perspektyvų. Protingesni pabėga į Maskvą, Peterburgą ar Krasnodarą, o kitiems vienintelis kelias – armija. Putino gaudyklė suveikia. Po dvejų metų tarnybos šauktiniu, kareivis gauna pasiūlymą kontraktui už 400 USD per mėnesį. Svajonių pinigai paprastam rusui, žinančiam, kad gimtame kaime, mieste, regione grįžus laukia skurdus bedarbio gyvenimas. Prisideda ir greitai judanti eilė butui ir kitos smulkios lengvatos kaip maitinimas ar apranga. Paprastam jaunuoliui iš provincijos tai pradeda atrodyti taip, lyg „žyzn udalas“ (gyvenimas nusisekė). Kaip gyvena paprastų rusų šeimos, galime pamatyti iš rusų kareivio vagiamų daiktų arsenalo: apatinis trikotažas, bižuterija, parfumerija ir t. t.

Taigi Rusijos formulė: su Vakarų pagalba modernizuota ginkluotės gamyba, skurdas kaip pigios „patrankų mėsos“ garantija ir šovinistiniai propagandos makaronai ant ausų. Štai ir turime grėsmingą vėzdą, žandarą, pabaisą, vadinkite kaip norite, Vidurio Europos tautoms gąsdinti. Tas vėzdas – Berlyno ir Paryžiaus rankose.

Į Rusiją pumpuojami milijardai buvo naudojami jos kariuomenei modernizuoti. Tačiau niekas nenumatė ir neapskaičiavo, kad apie 60-70 procentų gynybai skiriamų pinigų nuskęs korumpuotų asmenų kišenėse. Ar ne tai supratus po pirmos karo savaitės kilo didžiulis šokas Berlyne ir Paryžiuje? Tai ne retorinis klausimas ir ne piktavališka insinuacija. Ką, jei ne dviejų Europos galiūnių tikruosius lūkesčius, atskleidė Ukrainos ambasadoriaus Berlyne nevilties ašaros po pokalbio su Vokietijos finansų ministru Lindneriu, ciniškai pasakiusiu, kad užpultai šaliai liko gyvuoti daugiausia 96 valandos? Ar ši „pranašystė“ buvo tik persakyta karo ekspertų prognozė, ar vis dėlto Rusijai buvo iš anksto suteiktas trijų dienų terminas „išspręsti Ukrainos klausimą“ kartą ir visam laikui?

Macrono-Scholtzo-Putino slapto ir neformalaus pakto prielaida darosi ypač svarstytina prisimenant, kad tris dienas po karo pradžios niekas Vakaruose faktiškai nereagavo į Ukrainos pagalbos šauksmą. Visi kažko mįslingai ir viltingai laukė. Ir tik paaiškėjus, kad „blitzkriego“ nebus, kai pasaulio viešoji nuomonė pradėjo reikalauti kažką daryti, pasigirdo raginimai taikyti sankcijas ir tiekti ginkluotę. Kas jau kas, bet šiandien ginkluotės tiekimo srityje tiek Vokietija, tiek Prancūzija elgiasi veidmainiškai ir gėdingai. Vokietija šiaip ne taip išspaudė šiek tiek karinės paramos. Negana to, kad Prancūzija neremia Ukrainos ginklais, bet dar ir pats prezidentas ragina šalies verslą neskubėti trauktis iš Rusijos. Jau nekalbant apie 8 skambučius Putinostano vadui. Pažymėtina, kad nė vienas skambutis neišsprendė nė vienos – net humanitarinio koridoriaus problemos. Bet nieko ir negalima išspręsti, jei skambučių tikslas nebuvo spręsti.

Pirmadienį į Ukrainą iš Čekijos atvyko traukinys su 40 sovietinių tankų T-72 ir apie 20 BMP-1, paimtų dar iš Čekoslovakijos armijos atsargų. Čekija taip pat perdavė Ukrainai keliolika „Strela“ oro gynybos sistemų. Čekija taip pat planuoja Ukrainai perduoti iki 60 haubicų DANA. Čekija, Slovakija ir Lenkija (mažesniu mastu Bulgarija ir Rumunija) yra vienintelės šalys, kurios Ukrainai perduoda sunkiąją ginkluotę. JAV kažką tiekia, bet tai daugiausia prieštankinės sistemos, buvo paskelbta apie minosvaidžių, kulkosvaidžių ir nepilotuojamos aviacijos perdavimą. Pasižymėjo Liuksemburgas, Estija. Gerąja prasme stebina Didžioji Britanija. Neliko nuošalyje Lietuva, Švedija, Belgija. Tuo tarpu Ukrainai skubiai reikia kovinių lėktuvų ir taktinio lygio raketų sistemų.

Vokietija atsisakė tiekti Ukrainai pėstininkų kovos mašinas „Marder“. Prancūzija, pagrindinė Rusijos „globėja“, apskritai blokuoja bet kokią karinę pagalbą Kijevui. Todėl abiejų šalių vadovai tegul nesipiktina vis garsiau skambančiu klausimu, kurio jau niekaip neįmanoma laikyti liguistai įtariu: ar nėra taip, kad jie palaiko savo sukurtą pabaisą ir yra suinteresuoti suskaldyti Ukrainą? Ar ne laikas pabusti Vengrijos kritikams ir savo energiją nukreipti ir į Prancūziją bei Vokietiją? Nors V. Orbanas taip pat elgiasi niekingai, Vengrijos galimybės padėti Ukrainai yra tik lašas jūroje palyginti su Europos lyderių galimybėmis.

Didžiosios Britanijos, Lenkijos ir pagaliau tarsi bundančių JAV teikiamos pagalbos Ukrainai fone Prancūzijos ir Vokietijos „parama“ yra toks šiurpus kontrastas, kad labiau primena sabotažą, siekiant padėti į keblią padėtį dėl karinės avantiūros patekusiai Berlyno-Paryžiaus-Maskvos geopolitinės ašies partnerei. Kiek iš tiesų tvirta ši ašis? Ar toji parnerystė nėra pažengusi taip toli, kad Ukrainai nebus leista laimėti šio karo, kai ji galutinai perims iniciatyvą frontuose ir jau matys ranka pasiekiamą pergalę?

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

akivaizdus       2022-04-22 14:50

ryšys su Vokietija. Net bendras žodis, nurodantis kryptį: “ NACH “…

Papa Borgia       2022-04-21 19:14

Užaugino raudonieji oligarchai, kilę iš Komjaunimo ir Kompartijos aktyvo. Jie jį grįžę iš Londono pakeis Putinu numeris du.

Rimtuolis       2022-04-21 13:38

Įdomu, ko čia tiek prilindę komentuotojų, kurių pozicija visiškai priešinga ,,tiesos.lt” portalo redakcijos nuomonei.

ieškantiems tiesos-alternatyvi televizija       2022-04-20 18:13

  televizijainternete.com

Na, isivaizdujate,        2022-04-20 15:21

kad nėra „prasaaliečio”, ar Juliaus Milaičio?!
Vargas tai Lietuvai!

Prašalietis       2022-04-20 10:13

Tik lansberginio durnių laivo “intelektualas taip giliai knisdamas” neišsivaikčiojusiems vietiniams runkeliams atskleidžia “slaptus ir klastingus” Putino Rusijos kėslus, kuriuos Putinas JAV ir visam pasauliui viešai pasakoja nuo 2007 Miunchene pasakytos kalbos. Rusams, dar Napoleono pavadintais Sibiro arabais, vadovaujantis Putinas nuo Gorbačiovo laikų iki pernai metų gruodžio ultimatumo vadovavosi čiabuviams būdinga indėniška nuostata susitarti su “baltaveidžiais” iš JAV ir jo vadovaujamų kolektyvinių vakarų. Net ir po antikonstitucinio JAV suorganizuoto ir finansuoto 2014 metų Ukrainos maidaninio perversmo, Putinas de fakto pripažino maidaninę banderinę valdžią. Kategoriškai maidaninės valdžios nepripažino Krymo ir Donecko su Lugansku gyventojai. Po 2014 metų Ukrainos Galicijos banderinių chalopų valdžią pats Putinas gelbėjo du kartus po Ukrainos armijos sutriuškinimo priversdamas Donecką ir Luganską su banderiniu Kijevu sudaryti Doneckui ir Luganskui nepalankias sutartis MInskas 1 ir Minska 2. Beje sutartis Minskas 2 net gi buvo patvirtinta Generalinės Asamblėjos Saugumo Taryboje. Bet pasirodė, kad JAV net ir Saugumos Tarybos patvirtintą ir Ukrainos banderinei valdžiai privalomą vykdyti sutartį Minskas2 Prancūzijos ir Vokietijos dėka padarė širma, kurios dėka 8 metus ir be NATO narystės JAV su NATO statė karinę infrastruktūrą, ruošė ir ginklavo du kartus pralaimėjusią Ukrainos armiją rimtam karui su Rusija. Kadangi pagal JAV specus Ukrainos armija 2021 metais jau buvo reikiamai paruošta ir apginkluota, tai į Rusijos pernai metų gruodžio ultimatumą dėl NATO plėtimosi į rytus ir JAV raštiško davimo saugumo garantijų Rusijai, Bidenas atsakė “chi chi cha cha”... Taip kad šiandieninės situacijos atsiradimas yra sunkiai suprantama nebent “labai giliai istoriškai knisančiam” Karpavičių Linukui ir kitiems “provakarietiškai patriotiškai pasicivilizavusiems” vietiniams lietuviškiems “intelektualiniams” indėnams.., kurių paskirtis yra tokia pati kaip ir Ukrainos chalopinių indėnų.. Kitiems skaityti rašyti mokantiems adekvatiems žmonėms “priežastis-pasekmė” akivaizdžiai paaiškina ir be à la Karpavičių Linukas propagandinių “gilių istorinių knisimų ir virtuozinių patriotinio proto viražų...”

///       2022-04-19 19:22

ir iš viso realiai hibridkaris prasidėjo nuo 2014 m. kai Kijevas užpuolė Donbasą

Satanovskis ( Владимир Первоначальный)       2022-04-19 14:00

Rusijos imperininkų požiūris:
Сатановский - Когда и чем на Украине всё кончится? 18.04.2022
https://www.youtube.com/watch?v=ngGONZ5-A9g&ab;_channel=ВладимирПервоначальный

Pagal cia rašancius.       2022-04-19 13:06

I tavo nama isibrove koks suskis ,uzeme kambari ir reikalauja ,kad jam duotum elektra,tiektum vandeni.Iš tavo šaldytuvo estu tovo maista, nu zinote… ir dar paisto apie Donbaso vaikus.

taikos       2022-04-19 11:38

štai ką daro tie šaunykai :
https://youtu.be/UwxuWj4LV7M.
Taikos, o ne ne ginklų reikia.

nuu       2022-04-19 11:32

nuu ir Жители Мариуполя рассказали о ситуации в городе и действиях «доблестных» украинских военных
https://youtu.be/D_iyABX_sQk
patys gyventojai demaskuoja

stasys        2022-04-19 10:25

O ta bukaproti ‘bukimvieningi’ dar neuždare į psichiatrijos klinika ? Stebiuosiu ..

irrr       2022-04-19 10:21

ir ką reiškia leisti laimėti ukrainai?  leisti toliau apšaudyti donbasiečius, toliau leisti žudyti donbasiečių vaikus, neduoti vandenio krymiečiams?

nuuu       2022-04-19 9:59

ir Donbasas ginasi nuo Kijevo, nes Kijevas aštuonis metus apšaudė, nedavė dandasiečiams pensijų, žudė danbasiečių vaikus, Donbasas ginsi nuo rados žydų ir ukrainos žydų prezidentų vykdyto genocido.

nuuu       2022-04-19 9:55

Kijevas užpuolė Donbasą prieš aštuonis metus ir Kijevas apšaudė aštuonis metus Donbasą - ir V.L. būkimvieningi demaskavo.

Mariupolio meras Boičenko       2022-04-18 23:56

БОЙЧЕНКО: хто здав Маріуполь, деблокада реальна, рф створила гетто, обмін на Медведчука. Україна 24
https://www.youtube.com/watch?v=TfZU7WiECbM&ab;_channel=Україна24

???>??? 2022-04-17 23:13        2022-04-18 23:55

>???2022-04-17 23:13 neapsimetinėk”???”.

ogi       2022-04-18 23:53

Zelenskis, bųtent Zelenskis nevykdė Minsko susitarimų,Kijevas bombardavo ir žudė donbasiečius ir Dandaso vaikus (demaskavo ” Negaliu tylėti” jutube), Kijevas užpuolė Donbasą, po teisybei ir žudė Donbaso vaikus.

elementaru       2022-04-18 18:29

Putinas yra Blogis, o Blogis visada nugali Gėrį .

Lietuviškoms jungtinėms pajėgoms       2022-04-18 14:15

Tu esi idiotas. Kokia LDK? Rusai iš Smolensko ir Briansko ką taip pat yra iš LDK? Tada vyksta pilietinis karas Ukrainoje kur kariauja LDK gyventojai… Absurdas? Absurdas!

stasys        2022-04-18 9:30

cit” Kažin ar autorius gali kaltinti vakarus meilę Rusijai , tie kas neprekiauja su ja dažniausiai kariauja .”
Nieko nesuprantamo .

???       2022-04-17 23:13

Kodėl minusuojat mano komentarus? Jums Landsbergis liepė? ☺☺☺☺

StasySG       2022-04-17 16:15

  2022-04-17 14:38
cit” Kažin ar autorius gali kaltinti vakarus meilę Rusijai , tie kas neprekiauja su dažniausiai kariauja .”
——————-
Neaiškus koment. sakinys.

stasys        2022-04-17 14:38

Rusija žlugusi valstybė . Be vakarietišku technologiju ji neturi šansų žengti progresu . Nereikia kaltinti vakarų noru mordoro karalystei padėti , kaip ne kaip po ta žeme irgi ropinėja įvairus menki gyviai , suskretę , žemo intelekto bet kaip ir visą kas žemėje krutą stiebiasi saulės šilumai ir norui gauti šilto dėmesio . Na taip Lietuva dabar gali kalbėti
- ar mes nebuvome teisus triubindami jog alkanas nevalyvas rusas tiek pat pavojingas kaip ir vilkas bandoje . Vinis gaminti moka , bet pamoku kaip kiniečiai neišmoko . Vakarai dosniai investavo į Rusija , statė gamyklas sujungdami ta velnio šalį su likusių civilizuotu pasauliu logistikos kanalais . Jei kinai pasinaudojo ir savo pramone pavertė pirmaujančia ,.. nustumiant politines ambicijas į šoną , Mordoro caras putinas apie tokia valandą svajojo ir liko musę kandes. Kažin ar autorius gali kaltinti vakarus meilę Rusijai , tie kas neprekiauja su dažniausiai kariauja .Ukraina čia puikus tam pavyzdys .

PS TV       2022-04-17 12:47

https://.youtube.com/watch?v=tpHF6DQerEw&t=1s&ab_channel=PSTV

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-04-17 10:53

- LDK Ukrainos okupacija yra ir LDK Lietuvos okupacija, taip pat.
- Atėjo laikas d_a_l_i_n_t_i (tobuliausius) ginklus (su naktinio matymo įranga, su optika) Lietuvos vyrams.
- Reikia apginkluoti m_i_l_i_j_o_n_ą Lietuvos vyrų.
- Paskaičiavus surinkto biudžeto dalį tenkančią vienam gyventojui (neskaitant ES biudžeto pinigų) bei lyginant su JK, kasmet surinkti biudžetai Lietuvoje buvo pertekliniai (2018 metais buvo plėšikiškai perteklinis bemaž dviem milijardais eurų), bet atsiranda apsišaukėlių seimo seimagyviai suskiai siūlantys šauliams patiems n_u_s_i_p_i_r_k_t_i (!) ginklus. Katastrofa.
- Gitanai Nausėda, jau dabar, organizuokite Lietuvos vyrų apginklavimą, kad užtikrinti Tautos saugumą, kad rimtai pasiruošti Lietuvos žemių gynybai. (Šveicarijos pvz, Izraelio pvz)
- Jei nebus organizuojamas ginklų d_a_l_i_n_i_m_a_s Lietuvos vyrams, Gitanai Nausėda, būsite apkaltintas apsileidimu svetimšalių naudai.
- Lietuvos vyrų apginklavimas, bet ne vatnikų.
__________________________
Lietuva - tvirtovė

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-04-17 10:52

Jau jau beveik 2 mėnesius Putino Rusijos bjaurybės žudo Ukrainos gyventojus, o:
- Lietuvos rusai (lenkai, žydai, ...) tyli (neprotestuoja, nemaištauja, nestabdo žudynių, ...);
- Lietuvoje esančių, 25-ių partijų vadovai tyli (neprotestuoja, nemaištauja, nestabdo žudynių, ...).
Jei išvardintieji tylės (neprotestuos, nemaištaus, nestabdys Ukrainos gyventojų žudynių, ...), bus apkaltinti kaip Putino vadovaujamų žudikų bendrininkai ir Lietuvos priešai.
______
2022 kovo 14, laiškas išsiųstas į Rusijos ambasadą perduoti Putinui.
(Ištrauka iš laiško turinio)
” Vladimirai Vladimirovičiau, nedelsiant sustabdyk LDK Ukrainos žmonių žudynes, visiems laikams išvesk kariuomenę bei atitrauk karinį jūrų laivyną ir karinę aviaciją iš:
- LDK Ukrainos (ir jos Krymo) žemių;
- LDK Baltarusijos (Gudijos) žemių;
- Baltų genčių Karaliaučiaus (Tvankstės) krašto žemių, užsilikusius dar nuo žiauriųjų stalinistinių laikų bei perduok šeimininkavimą šiose žemėse LDK Lietuvai.”

LR pilietis       2022-04-16 22:40

Straipsnyje melas sumišęs su lakia fantazija. Gamina Rusijoje vinis. Tai vieno isteriško ruso politiko patriotinis šauksmas girdi Rusijoje nebegamina vinių. Amerikiečiai 1930 vykdė Tarybų sąjungos industrializaciją, ne už dyką gi. Už auksą. Nothing personal - just business. Ko pykti? Čia laisvos rinkos ekonomika. Planinė ekonomika gi baigėsi.

Paskelbkim        2022-04-16 19:24

karą Rusijai , manau visi lietuviai tam pritars .

Stiklo valytuvas       2022-04-16 13:44

Dipukai Anglijoje buvo ruošiami kovai su ‘sovietiniais okupantais’ Lietuvoje. Paruoštus iš lėktuvo desantudavo virš Lietuvos tiesiai į NKVD glėbį. Kokia puiki jungtinė operacija atsikratant patriotų* - Vakarai rėmė okupuoto Pabaltijo išsilaisvinimą kartu ATSIKRATYDAMA aktyvių, iniciatyvių lietuvių (latvių, estų...) kurie būdami Vakaruose tikrai nebūtų leidę Vakarams „ramiai sėdėti“ kaip ukrainiečių aktyvistė tiesiai į akis rėžusi Boriui AKIVAIZDŽIĄ REALYBĘ, o ‘sovietai’ ANT LĖKŠTUTĖS GAVO „šaršalo kėlėjus“. Visi patenkinti, tik ne „mainoma moneta“ - pavergtos šalys.
.
Pakelkime taures už „Sojuz“ ir „Apolono“ susijungimą.

Stiklo valytuvas       2022-04-16 13:29

Dabar autoriui dar belieka parašyti kaip demokratinė Vakarų spauda (žiniasklaida), viso to „nematė“. Negi taip visi absoliučiai 100% papirkti (nupirkti)?

Stiklo valytuvas       2022-04-16 13:26

„Kitas Velykas jau tikrai švesime laisvoj Lietuvoj.“ smile

Stiklo valytuvas       2022-04-16 13:24

Imperialistiniai „Vakarai mums padės“. O. Benderis žinojo ką sako.

Stiklo valytuvas       2022-04-16 13:23

Po tokio straipsnio ir Mikalauskui bus lengviau režisuoti savo kalbas apie globalizmą.

Paulius       2022-04-16 12:38

„laisvajame pasaulyje“ seniai cirkuliuoja toks posakis „just busines nothing personal“ tapęs „laisvosios rinkos“ motto. panašu, autoriui tai dar negirdėtas dalykas…

to Nunc est bibendum       2022-04-16 9:13

O patį kas finansuoja, kas remia? Visi žmonės yra kažkieno finansuojami. Pavyzdžiui, tėvų, žmonos, KGB, meilužių, elito, mafijos, priešų ar dar ko nors. Be finansavimo būsi nieku, ne daugiau. Vokietija kariavo su Rusijos imperija, o Amerika buvo tiek carinės Rusijos imperijos, tiek sovietinės Rusijos imperijos sąjungininke kartu su Anglija ir į mūšį su Rusija nestoja, kaip du kartus su Vokietija. Gal žinote kodėl? A, nestoja, nes Stalino Ruisijai padovanojo A-bombačką, kad ši gerai jaustųsi, tiesa?

Pop.Benediktas xvi - 95m.        2022-04-16 0:43

Popiežius emeritas Benediktas XVI – 95 metai!

pasveikinti galima čia:

https://www.benedictusxvi.com/congratulations

Pop. Benediktas 95m. sveikinti-        2022-04-16 0:16

https://www.benedictusxvi.com/congratulations 
Pope Benedicts 95th birthday
On Holy Saturday, 16 April, Pope emeritus Benedict XVI will be 95 years old. To mark the occasion, the Tagespost Foundation for Catholic Journalism has set up a congratulatory website where anyone can sign up.

sveikinti čia:

https://www.benedictusxvi.com/congratulations

Leonas Vainšteinas       2022-04-15 23:05

826: Путин собирает силы для новой атаки - будет ли использовано оружие массового уничтожения?
https://www.youtube.com/watch?v=nuuJcain3MY&ab_channel=LeonWeinstein

Tiesa apie Ukrainą ir ne tik       2022-04-15 22:38

Tiesos lašas totalinio melo jūroje:

laisvaslaikrastis.lt


/

Artėja galas Zelenskio banditams       2022-04-15 22:10

Mariupolyje jau iš viso pasidavė į nelaisvę virš 3000 nacikų ir benderovcų. Išsigando, kad neiškeliautų iš tikrųjų pas a.a. Benderą. Šlovė Kadyrovo spec. dalinio kariams! Šlovė Kadyrovui - tikras vyras, laikosi savo žodžio, - sakė, kad tuos brudus ukrufašistus sumuš, taip ir daro nuosekliai.

Nunc est bibendum       2022-04-15 19:44

Labai idomus straipsnis. Autorius turbut skaites Antony Sutton, jis yra parases nemazai knygu apie tai kaip Wall Street finansavo bolseviku revoliucija, ju rezima ir Vokietija pries antra pasaulini kara.

Super       2022-04-15 19:16

Ukraina jau laimėjo, o jūs, idiotai, lokit ir toliau. Slava Ukraini!

Papa Borgia       2022-04-15 18:47

Tas, kas siuntė draugo Liūto Trockio laivelį, SS Kristianiafjord, į Europą, ar taip, Kapsukės absolventai ir kiti zubrylos, taip sakant, mokslo pirmūnai, kurie drapalinat viską, kas tik ant tako pasitaiko? Dabartinė Vyriausybė gi Kapsukės absolventai, tiesa ar kaip?

o mes kas tokie       2022-04-15 18:29

straipsnį paskačiau iki vietos apie vinis ir egles Rusijoj prie Kremliaus , lyg pas mus Lietuvoj gamintų  vinis ir sodintų medžius iš Lietuvos medelynų.

???       2022-04-15 16:59

matėt simbolį - kraujo prūdą su baltais žmogais?
Ką simbolisai programuoja kraujo prūdu ir jame baltais žmogais?  Mūsų skerdyne?

V. Tomkus       2022-04-15 15:42

Ekonomistai jau skaičiuoja, kiek kainuos atstatyti Rusijos griaunamą Ukrainą. Todėl galvoju, jog rusai greit išdpręs tą klausimą, įdarbindami visus belaisvius nacius bei benderovcus. Ir tegul atstatinėja kokius minimum 5 metus, ką patys sugriovė.

>>> StasySG 2022-04-15 15:03       2022-04-15 15:11

Akivaizdu, kad dirbote Kremliauj!!!

StasySG       2022-04-15 15:03

Ačiū Autoriui.—-Gaila, bet ir aš  nuo 1970 20 metų dirbau tam monstrui elektronikos pramonėje. Daugiausia gaminome vogtas kopijas, nuolat prižiūrint kariniams bei KGB kontrolieriams.

Stiklo valytuvas       2022-04-15 13:30

Padėka autoriui!!!
.
Apie ką aš vis ‘kalu’, tik kitais žodžiais…
Globalizmas su žydišku raugu ir komunistine skraiste…
.
habilitās     2022-04-14 23:53
== „Paryžiaus ir Berlynas yra tik iešmininkai H. Kisindžerio, G. Sorošo, K. Švabo projektuose“. Atleiskite, KOKIOS JIE TAUTYBĖS?!
== „Neokonai“, tai jie globistai ar ne?!
== Globalistų „karinis-pramoninis kompleksas, kurių valdytojais buvo Rotšildų, Rokfelerių, Varburgų ir t. t. palikuonys,...“ KOKIOS TAUTYBĖS ŠIE VEIKĖJAI?!
== „Užsukus ginklavimosi varžybų spiralę, reikėjo, kad ir priešas pasižymėtų ne vien tik veltinių, kaliošų ir balalaikų gamyboje. Be to, dar ir seną technologinę įrangą buvo kur iškišti, juk SSSR mokėjo auksu.“ Būtent, ‘mokėjo auksu’ - „dubenį srėbalo išmainė į pirmgimystės teisę (Biblija - ST), tai yra, idėjos ir idealizmas gojų atžvilgiu yra niekiniai… Ir spalio revoliucija su tekančiu krauju pašiurpinusi pasaulį, PERNELYG GREITAI BUVO PAMIRŠTA…
== „Ukrainai leis tiek, kiek ji duos naudos pasaulio vyriausybės formuotojams,...“ Atleiskite, didis mąstytojau NEhabilituotasai, ar „pasaulio vyriausybės formuotojams“, kaip jūs čia išsireiškėte, aktuali tik Ukraina ar ir kovidinė plandemija, ir kiti tikslai, kaip:
.
== Juodiems globalistų tikslams tarnauja ir „lyties keitimai“.
== Baltųjų rasė naikinama į ES privežant ir įsileidžiant negrus ir arabus… Įprastinės šeimos laikomos atgyvena. Baltųjų gimstamumas visaip varžomas… Buldozeriškai propaguojami visokie tarprasiniai intymumai, ko pasekoje gimę mišrūnai labiau panašūs į negrus, arabus, azijatus nei į baltuosius europiečius…
== Baltųjų tautos ištautinamos, nutautinamos. Minėti žmogaus tautiškumą neetiška, nepolitkorektiška… Bičių rasės, gyvūnų ir augalų potipiai yra ‘normalu’, o štai žmones siekiama padaryti avinų banda be jokios tapatybės! DURNIAI… Nebus termino ‘tauta’, bus kitoks, subkultūrinis faktorius tikrai pasireikš. Tai kokia tokių manipuliavimų prasmė? MANKURTIZAVIMAS - žmonės ir tautos be šaknų, be atminties (atmintis yra asmenybės dalis, gal net didžioji dalis), be… Individai be individualumo. Hmm…
== Bendrasis švietimas DIRBTINAI devalvuotas (Rusijoje taip pat…). Aukštasis mokslas persunktas „pažangos“, o iš tikro tai mankurtiško globalizmo.
== Atėjūnų teisės AUKŠČIAU už senbuvių...
== Kažin kodėl ateistinėje ES atneštinė islamo religija yra geresnė ir vertingesnė už nusistovėjusią katalikų, už krikščioniškas religijas?
==...
.
Šiuose frontuose vienareikšmiškai reiškiasi komunistuojantys su žydišku raugu veikėjai, taip priverstinai skatinantys atoveiksmį - nacionalizmo pakilimą, atgimimą ir net lazdos perlenkimą - kraštutinį nacizmą, fašizmą. Patys muša, patys hhėkia…
.
O dabar, habilitai (LR pilieti(?) su neaiškia tautybe!), paskelbk portalą kur patys nekalčiausi* ženklai ‘kūjis su pjautuvu’ Sibiro* lageriuose ir Rainių miškelyje sadistiškai nužudė tūkstančius „liaudies priešų“... Ir dar papasakok, kaip iš ŽYDIŠKOS tarybinės vyriausybės išvystyto holodomoro atsirado ‘ukrofašistai’...
.
Malonėk apšviesti tiesos žodžio ištroškusį proletariatą socializmo ir nacionalsocializmo vingių kontekste…
.
Neprarask pasitikėjimo kredito.

Regimantas       2022-04-15 12:37

Na, kad ateina dideli pasikeitimai pasaulio finansų sistemoje, abejoti neverta. Jei BRIKS ( Brazilija, Rusija, Indija, Kinija Pietų Afrikos Respublika) ir MINT ( Meksika, Indonezija, Nigerija, Turkija) pradės atsisakyti dolerio bei pradės atsiskaitymuose naudoti juanį, nacionalines valiutas, tai reiškia dolerio ir euro žlugimą, nes BRIKS ir MINT priklausančiose valstybėse gyvena apie 50 % planetos gyventojų. Ir tai, kad minėtos šalys tarpusavyje prekiaus gerokai pigesnėmis prekėmis ir žaliavomis, rodo, jog tiek ES, tiek JAV, tiek kitų jas palaikančių šalių produkcija nebus konkurencinga. Nauja geležinė uždanga? Matyt, taip.

Kis       2022-04-15 12:20

atsiprasau,pamelavau netycia;pasake Blinkenas

Regimantas       2022-04-15 12:19

Šiaip tai artimiausiu laiku bus pabaigta su Mariupoliu ir bus pradetas valyti Charkovas, Dnepropetrovskas, Zaporoze, Nikolajevas, Odesa ir t.t. Vakar Putinas pavede vyriausybei paruosti teisinius aktus pereiti visai uzsienio prekybai uz rub*lius. Rusija, nors letai, bet juda i prieki ir ekonomikoje ir politikoje.

Kis       2022-04-15 12:17

stebina,kai atsiranda abejuojanciu kas laimes.Bidenas visam pasauliui pranese,kad rusijai neliko nei menkiausios sanso laimeti si kara.Plaukite tankiau ausis.

Juokiuosi garsu       2022-04-15 10:33

Šiandien Zelenskio naciai ir benderovcai vėl eilinį kartą “laimėjo”….В городе Мариуполь группировкой российских войск и подразделениями Народной милиции Донецкой Республики в результате наступательных действий полностью освобожден от украинских националистов металлургический комбинат имени Ильича. Daugiau skaitykite -
“Минобороны сообщило о взятии комбината имени Ильича в Мариуполе”.

Подробнее на РБК:
https://www.rbc.ru/rbcfreenews/62591b429a794708954f9d90?from=from_main_1

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2022-04-15 9:44

Ko mums reikia, kad taptumėme laimingiausia Tauta savo svajonių namuose - Lietuvoje?

(nuoroda į apklausą)
https://apklausa.lt/f/ko-mums-reikia-kad-taptumeme-laimingiausia-tauta-savo-svajoniu-namuose-lie-z12dbs3/answers/new.html?enforced_browser_type=mobile
_________________________________
Tik 11 klausimų su pasirinktinais atsakymais.
Net 5 vietos nuomonei išreikšti savaip.
Dalinkimės nuoroda, skleiskime žinią bei dalyvaukime šioje apklausoje visi, nes tik žinant tai ko mes norime, galime (pa)daryti sekančius veiksmus bei darbus mūsų naudai, Lietuvos naudai.
***
1. Komentarai yra beverčiai ir net pavojingi dabar bei tuomet, kai valdžia provokuoja kovą (karą tarp savų).
2. Nuomonė apklausoje yra valstybę kuriančios bendruomenės išmintis - Tautos išliekamoji vertybė.

Galvoju       2022-04-15 1:20

Ir komunistei Grybauskaitei, ir seniui Landsbergiui reikės dar atsakyti už tai, kad 2014 m. per Maidaną Kijeve nuo scenos šaukė kad ‘‘visoje Ukrainoje būtų padarytas Maidanas’‘! Dar reikės jiems atsakyti už karo kurstymą ir teks atsakyti už Donbado vaikų žūtis pagal pilną programą.

as va       2022-04-15 0:12

nei venos ,,dozes nesivariau,, ..ir nesivarysiu   nei nuo nieko nesisaugojau, bendravau su visais man pazistamais, nei niekuo nesirgau-net net sloga jau nesisirgau ,berods, ar ne 4 metus.Man 65 metai,

habilitās       2022-04-14 23:53

Ukraina yra JAV įkaitė, siekiant Amerikos tikslų Rusijoje. Paryžiaus ir Berlynas yra tik iešmininkai H. Kisindžerio, G. Sorošo, K. Švabo projektuose. Neokonai nuo pat Antrojo pasaulinio karo pabaigos valdo situaciją JAV kongrese. A. D. Balfūrui ir Co reikėjo pinigų, naujos valstybės kūrimui, todėl prasidėjo Šaltasis karas, nes taikos sąlygomis ir dar sovietus laikant sąjungininkais, niekas neskirs milijardų $ kariniam biudžetui, o tai reiškė, kad karinis-pramoninis kompleksas, kurių valdytojais buvo Rotšildų, Rokfelerių, Varburgų ir t. t. palikuonys, liks be užsakymų.
Užsukus ginklavimosi varžybų spiralę, reikėjo, kad ir priešas pasižymėtų ne vien tik veltinių, kaliošų ir balalaikų gamyboje. Be to, dar ir seną technologinę įrangą buvo kur iškišti, juk SSSR mokėjo auksu.
Tarp kitko, apie auksą. Į Amursko hidrommetalurgijos kombinatą iš Belgijos atgabentas didžiausias pasaulyje autoklavas – 50 metrų ilgio ir 6 metrų diametro, kuris pagal naują technologiją iš niekam iki tol nereikalingos uolienos leis išgauti tonas aukso. Juk ne tam belgai gamino unikalų įrengi,  kad rusai viską pasiliktų sau?!
Ukrainai leis tiek, kiek ji duos naudos pasaulio vyriausybės formuotojams, o gyventojų skaičiaus pamažinimas, tik į naudą, Juk Pišdulkiai jau suokia apie ketvirtą dozę, kurį, dėl didelio žmonių antplūdžio į Lietuvą, bus neišvengiama.

interpreto       2022-04-14 23:49

karas tapo tiesos momentu

https://youtu.be/Wj5WdgX92dY

bet...       2022-04-14 23:17

baisu,kiek sitame portale yra naciu -fasistu palaikytoju, minusuotoju!!!

???       2022-04-14 22:39

petras. Kai orešką pervardino peterburgu. Petr Burg. Burg(iai). Šungalviai.

ah.ą       2022-04-14 22:26

kai karaliai miršta prasideda karas… Kas, kur ir kada matėte karalienę?

Zelenskis - karo nusikaltėlis. Įvertinkit       2022-04-14 21:33

BBC pateikė įrodymus, kad raketų ataką prieš Ukrainos piliečius Kramatorske įvykdė Ukrainos ginkluotosios pajėgos. Kaip tik šiandien Kijeve lankosi ir mūsų pastumdėlis Nausėda, kuris visomis keturiomis remia savo tautos žudiką prezidentą Zelenskį. Daugiau skaitykite pagoglinę straipsnyje “ Nausėda remia Zelenskį, organizavusį masines savo piliečių žudynes”.

Bus kaip turi būti       2022-04-14 21:20

Tiesa vis tiek kažkada nugalės, kur ji bebūtų. Tik štai įdomu, ar tad apgailėtinas LT pareigūnas Nr. 1 Nausėda tikisi, kad jį kažkas užstos, jei įvyks karinis tribunolas už karinius nusikaltimus? Taip kišti savo galvą į kilpą gali tik idiotas arba kažkokiu būdu prisidirbęs. Amsintys kojotai bus paaukoti pirmieji siekiant išgelbėti Šerchano kailį (pagal Kiplingo Mauglį). Ir liks istorijos šiukšlyne.

Rekomenduojame

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Federalinis teismas Floridoje gina nepageidaujamo potraukio tai pačiai lyčiai gydymą remdamasis pirmąją konstitucijos pataisa

Vytautas Radžvilas. „Iliuzijoms pasidavė ne tik Putinas“ (I dalis)

O kas šiandien išdrįs sistemai pasakyti „Ne“?

Lietuva turi naują „žvaigždę“

Edvardas Čiuldė. Tas pats Marksas, tik kitoje saujoje

Mark Regnerus. Ar pasinaudojant karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos?

Kastytis Braziulis. Karas vyksta įvairiuose frontuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.