Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Geroji Naujiena

Lina Šulcienė. „Norėčiau stoti br. Pauliaus Vaineikio pusėje ir oponuoti savo Broliams ir Sesėms Kristuje, kurie jį kaltina ir ragina atsiprašyti“

Tiesos.lt redakcija   2021 m. kovo 2 d. 10:00

16     

    

Lina Šulcienė. „Norėčiau stoti br. Pauliaus Vaineikio pusėje ir oponuoti savo Broliams ir Sesėms Kristuje, kurie jį kaltina ir ragina atsiprašyti“

Norėčiau stoti br. Pauliaus Vaineikio pusėje ir oponuoti savo Broliams ir Sesėms Kristuje, kurie jį kaltina ir ragina atsiprašyti.

Žinome, kad nėra universalių, elgesio modelius aiškiai apibrėžiančių teiginių, tinkančių kiekvienai situacijai. Be to, žinome, kad nėra teksto be konteksto. Kas vienu atveju tinka, tas kitu atveju gali netikti. Norėčiau akcentuoti būtent kontekstą, šiandieninį – globalų politinį, istorinį, kultūrinį, na, ir, žinoma, dvasinį.

Brolis Paulius kaltinamas netinkama komunikacijos forma.

Klausimas apie tinkamą ar netinkamą komunikaciją yra klausimas, kuris siejasi su išminties dorybe. Ar tiktų br. Paulių vadinti neišmintingu žmogumi? Ar jį kaltinantys ir raginantys atsiprašyti vaizduojasi esą išmintingesni ir geriau matą, ką reikėjo/reikia šioje sudėtingoje situacijoje daryti?

Bažnyčios ir žmonijos istorijoje būta kuriozinių, atskirai imant netinkamų paskirų žmonių, ir kunigų taip pat, poelgių ir situacijų, kurios – Dievo valia – tapo pozityvių istorijos posūkių priežastimi. Šiandien būrys katalikų formuluoja vienintelę „išmintingą“ laikyseną visur ir visada kalbėti pagarbiai ir draugiškai, laikytis tam tikros elgesio kultūros. Bet, mieli Broliai ir Seserys, nėra teksto be konteksto. Mano gyvenime yra buvę situacijų, kuriose pasielgiau nepagarbiai, nekultūringai ir įžeidžiančiai, tarp jų yra ir tokių, dėl kurių gailiuosi, bet yra ir tokių, dėl kurių nesigailiu. Laikas parodė, kad poelgis, nepaisant grubios jo formos, buvo savalaikis ir teisingas.

Jei br. Paulius jautė, kad taip reikia daryti, tai jo sprendimas. Toks jo sprendimas. Ar Jūs abejojate jo išminties dorybės pajėgumais? Žinoma, laikas parodys, ar tai klaida. Bet pažvelkime į reakcijas socialiniuose tinkluose. Daug žmonių jam pritaria. Ar jiems trūksta išminties, o nuosaikieji ją turi? Juk nė vienas mūsų nesame išminties arbitrai. O tiesinių, vienintelį elgesio būdą numatančių taisyklių tikrai nėra.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Al.       2021-03-4 0:15

Komunosatanistai visame pasaulyje puola civilizaciją. Tam metę milžiniškas lėšas ir visą savo tinklą. Pasaulis, padrikai bandydamas išsaugoti kažką panašaus į savigarbą ir sveiką protą, organizuotai slenka šėtonui į nasrus.

stasys       2021-03-3 7:40

Pagarba, Lina, Kristaus kariūne!  2021-03-2 23:28 ...gera nuoroda , vertinga paklausyti .

>Pagarba, Lina, Kristaus kariūne!       2021-03-2 23:28

Išsklaidau Jūsų abejones: baltai-juodai Lietuvai radau “Nuosaikųjį”!!! Donatą Puslį!!! Jisai savo feisbuke rašo:
“Laba diena, Lietuva“ pasikalbėjome apie visuomenę poliarizuojančius debatus ir viešųjų diskusijų kokybę, kuri dažnai primena pastangas žūtbūt spalvotą vaizdą sugrąžinti į juodai-balto televizoriaus transliuojamą vaizdą ar įsitikinimą, kad štai dabar jau tikrai stojo „paskutinė, lemiamoji kova“ manant, kad mes tai tikrai šviesos pusėje, o tie kiti yra tamsa.
Rene Girardas labai taikliai yra rašęs, kad poliarizuotoje visuomenėje susitaikinimo vardan kyla pagunda rasti atpirkimo ožį, kuris, viena vertus, būtų pakankamai silpnas, kad negalėtų smogti atgalios, o, kita vertus, visuomenės vaizduotėje būtų sukurtas jo kaip galingos jėgos, kurią įveikus stos šviesa, vaizdinys. Tačiau, man regis, tokios atpirkimo ožių paieškos negydo ir nestiprina visuomenės, o tik kuria apgaulingą vieningumo miražą, kai galime kartu tverti tik susikūrę bendrą priešą.”
(https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000142909/puslys-apie-neapykantos-kalba-mes-esame-tai-ka-mes-darome?fbclid=IwAR2T9aB5sOl5ubJCDueZZpkf3dCJnIN2g7D_ViDtiuLIeImbmKzAlgR7y4g)
P. S. Ką dabar darom? Gal inicijuojam pirmalaikius rinkimus ir Puslį - prezidentuosna? Jisai yra skaitęs Rene Girard.

Pagarba, Lina, Kristaus kariūne!        2021-03-2 20:41

Tik kuklus pastebėjimas dėl
„Daug žmonių jam (br. Pauliui) pritaria.
Ar jiems trūksta išminties, o NUOSAIKIEJI ją turi?“
***************************************************
Jei jie būtų „nuosaikieji“ (saikas - dorybė), būtų ir išmintingi.
Deja, jie nėra jokie „nuosaikieji“ ir tai akivaizdžiai matyti iš jų viešos raiškos bei asmeninio daugelio jų, jų žodžių ir veiksmų pažinojimo.
Atvirkščiai, jie puikiai suvokia, ką ir kodėl daro prisitaikydami prie konjunktūros, ką daro dėl naudos ir karjeros, kas jų draugai ir „stogai“.
Nuosaikumo dorybės galimybę atmetančios jų alerginės reakcijos, karščiavimai, plika akimi regimas šleikštus pataikavimas „tiesiog krikščionybę“ (C.S.Lewis), jos Magisteriumą išpažįstančiųjų ir konkrečiais veiksmais liudijančiųjų brolių-seserų atžvilgiu yra patikimas testas dėl jų nuosaikumo dorybės turėjimo ar ne.
Taigi, ar jų dviveidiškumas nepadaro daugiau žalos Bažnyčiai, nei neatsivertusiųjų puldinėjimai iš šalies? Net patys nuožmiausi.
Štai kodėl krikščioniui, drauge su išminties dorybe, būtina kita – drąsos – dorybė, kurią Lina parodė susižavėjimą keliančiu būdu. Sekime ja! Sekime Kristumi!

O.G       2021-03-2 15:59

Tik turintys didelę širdį ir stiprią dvasią  žmogus, mato šį aukštyn kojomis apverstą pasaulį. Žmonės tai matydami jau nustojo bijoti ir kyla į kovą prieš šiuos bedvasius reptiloidus. Su Pauliumi labai daug žmonių, kuriems ne tas pats kas vyksta dabar visame pasaulyje. Šviesa darosi vis šviesesnė po tokios ilgametės tamsos. Viskas bus gerai, pradžia jau yra.

Tsipršyti?       2021-03-2 15:49

K O/

Tiesa ir tolerancija       2021-03-2 15:34

skirtingi dalykai. Pradžioje tiesa. Be tiesos tolerancija nereikalinga, o nuosaikiųjų pagarbumas - veidmaininga iškaba.

klausimas       2021-03-2 15:28

Jeigu mokykla privati, katalikiska - ar turi direktorius teise atleisti is pareigu?

Gerbiamas Kunigui Aciu!       2021-03-2 15:26

Aciu, kad esate karys uz Tevynes likima! Siandien jau turime tokius sprendimus, kurie net sapne nebuvo okupantu, KGB planuose. Paklausykime prof. Jokubaicio pasisakyma del seimos. Kas dar neisku? Tarybu Lietuvoj Kataliku teisems ginti komiteto narius irgi vadino ekstremistais, smeizikais,  nedorais ir t. t. Siandien tas pats ir dar blogiau. Jums sekmes, stiprybes! Aciu, kad tesiate savo tevu ir disidentu kova.

Visiskai palaikau kuniga        2021-03-2 15:21

Parapijieciai turetu kreiptis su prasymu sugrazinti kuniga i buvusia vieta ir prasyti, kad patys kunigai nezemintu ir nedarytu spaudimo jo laisvai valiai ka kalbeti per pamokslus.

stasys       2021-03-2 15:08

,... suplėšė žmogus marškinius ir išdidžiai atstatęs nuoga plokščia krūtinę žengė į priekį aukštai iškėlęs perplesta Stambulo konvencijos dokumentą . Keturių komunaru šešėlis apgaubė Vilnių .

Sukapokit       2021-03-2 13:03

mane i gabalus niekada nepripazinsiu,kad du vyrai -seima.Ir kad du vyrai-normalu ir neiskrypimas.

Žmonėms       2021-03-2 12:53

turi būti kažkas švento.Nes kai nutildomi kunigai,jų vietą užima propagandai už pinigus tarnaujančios,suklaidintos fariziejiškosžvaigždutės.Bažnyčia ir jų neatstumia,kaip sūnų paklydėlių,tačiau reikia norėti atsiversti,ieškoti vertybių ir nemanyti,kad kunigai gali jiems pataikauti.

stasys       2021-03-2 12:44

Autore Jūs kaip moteris emocijose ieškote išminties , deja br. Paulius ne moteris ir kiek žinau ją neplanuoja tapti , todėl jo žodžiai su darbais privalo sutapti . Ne pagal rūbą vyrai sutinka dvasininkus ir juos palydi , tikiuosi brolis Paulius tą žino ir vertina .

KNP       2021-03-2 12:03

Labai gražiai ir protingai parašyta. Ačiū.

Žodžio laisvė...       2021-03-2 10:25

Sąžiningas ir padorus žmogus visada stos ginti Tiesą savalaikiai,ne stovės po medžiu ir nelauks remti tą pusę,kuri bus tam žmogui naudinga.Lietuvos partizanai irgi nestovėjo po medžiu ir nelaukė kol Lietuvos gelbėti ateis Vakarai.Ir neatėjo,tik žadėjo.Už tai partizanai sumokėjo labai brangią kainą - paaukojo savo gyvybes dėl Tėvynės.Taip ir Paulius Vaineikis ne žioplinėjo tuomet aplinkui,kai suprato,kad tylėti ilgiau negalima.Prabilo.O kur tuomet buvo Lietuvos kunigijos viršūnėlės?Jie
tylėjo ir tapo nepaliesti tų,kurie puolą Tiesą sakančius.Kunige,neatsiprašinėk.
Tu gini Tiesą.


Rekomenduojame

Vytautas Budnikas. Ar mūsų Konstitucija yra neutrali idiotiškoms permainoms?

Ramūnas Aušrotas. Konstitucinės tėvų teisės interpretuojamos kuo siauriau, valstybės – kuo plačiau

Jurgos Lago ir Vido Rachlevičiaus pokalbis: Lietuva yra pasmerkta, nes valdžia nežino, kur veda, o mes nežinome, kur einame

Alvydas Jokubaitis: „Liberali demokratinė visuomenė trumpam pasitraukė į šalį“

Vytautas Sinica. Ar Genocido centro direktorių vertę politikai gali įsipareigoti, kad 1941 m. rezistencijos istorija nebus perrašoma? jos bus mokoma?

Valdo Vasiliausko replika. Šventos ateistinės Velykos?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Mini serialas „Tiesa apie vakcinas“: pirmosios serijos pirmoji dalis

Nuo bačkos. Kubilius Rachlevičiui: konservatoriai kaip „ėjo į Vakarus“, taip ir toliau eis

Didžiojo Penktadienio Geroji Naujiena: „Atlikta!“ (Jn 19, 30)

Šv. Juozapo vyrų judėjimas kviečia šį šeštadienį rinktis Aušros Vartuose melstis rožinį vyrų intencijomis: Už Kristų, už šeimas, už Lietuvą!

Seimo sprendimas neturi analogų Lietuvoje, o galbūt ir visame pasaulyje. Visa Ado Jakubausko kalba Seimo tribūnoje

Vinco Kubiliaus reportažas iš mitingo, surengto šalia parlamento prof. Adui Jakubauskui palaikyti

TAUTŲ KIEMO diskusijų erdvė: Klestinčią valstybę kurti ant dorybės pamato: misija (ne)įmanoma?

Nida Vasiliauskaitė. Uždažyti vėliavą

Geroji Didžiojo Ketvirtadienio Naujiena: Jis parodė mums savo meilę iki galo

Nuo bačkos. Aušra Maldeikienė: „Na, šiaip jau mes Lietuvai neturėtume dirbti. Mes dirbam Europai“

Povilas Girdenis: Sveikinu su naujosios vargo mokyklos metinėmis!

Prof. Ado Jakubausko atsakymai į jam mestus melagingus kaltinimus

Andrius Macas. Krikščionio laikysena Didžiąją savaitę gydytojo akimis

Vidas Rachlevičius. Politinis bankrotas per 100 dienų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.