Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Lina Dūdaitė-Kralikienė. Yra tokia Lietuva

Tiesos.lt siūlo   2021 m. rugsėjo 3 d. 14:47

15     

    

Lina Dūdaitė-Kralikienė. Yra tokia Lietuva

„Rokiškio sirena“

Rugsėjo 13-oji bus įdomi diena šalies gyvenime. Nenoriu būti sinoptiku, pranašaujančiu tornadą. Atvirkščiai, vis dar naiviai tikiuosi, kad mūsų kvailiausybė pagaliau atsikvošės ir pradės pagaliau mąstyti, kaip ištaisyti, ką lengva ranka pridirbo. Apie ką aš? Ogi apie galimybių pasą, kurio rugsėjo 13-ąją, o stebukle, staiga ir iš karto prireiks visai Lietuvai. O kaip tuo pasirūpinti, čia jau, kaip sakant, ne vyriausybės – kvailiausybės problema. Svarbu pagąsdinti, kad tikrins ir baus.

Pradėkime nuo to, kad mūsų valdantieji realiai nesuvokia, kokioje šalyje jie gyvena. Kad jei tu esi Vilniaus (Kauno ar Klaipėdos) burbule, tu be problemų gausi tą galimybių pasą. Tačiau ir Vilniuje, ir Kaune, ir kituose didmiesčiuose, o ką jau kalbėti 10 km nuo jų, yra ir ta antroji Lietuva. Su mygtukiniais telefonais. Be kompiuterio, be interneto. Be burgerių užsakymo į namus programėlių, be coleslow salotų apžvalgų. Ji yra ten. Tokia. Su vandeniu, kibirais nešamu iš šulinio. Pavasariop perkanti, skaldanti ir nešanti malkas, kai kur (o tu siaube siaubeli) yra dar ir pilvasopio būdelės su širdutėmis durelėse.

Dar yra ir tokia Lietuva, kur nevažiuoja ir troleibusai, ir autobusai. Kur iki stotelės tenka pėdinti pusantro ar tris kilometrus. Kur artimiausia krautuvė už 5 ar 7 kilometrų, o artimiausias gydytojas – už 25 km. Ir iki to gydytojo, įsivaizduokit, veža vienas vienintelis per dieną autobusas. Yra ir tokia Lietuva.

Ta Lietuva naudojasi mygtukiniais telefoniukais. O jei kas ir turi išmanų, tai moka jame tik orus peržiūrėt ir feisbuką (anūkai parodė, kaip sekmadienio šv. Mišias pažiūrėt). Yra tokia Lietuva, kur pro suklypusių grytelyčių langus seniukai viltingai laukia paštininko ir kartą per savaitę užsukančios autolavkės (parduotuvės ant ratų). Kur vieninteliai draugai – katinas ir šuniukas, pas kai kuriuos stipresnius, dar ir vištų pulkelis.

Yra tokia Lietuva, kur pensijos gavimo dieną žmonės ant savo banko kortelių klijuoja PIN kodus ir pusė kaimo siunčia vieną delegatą į miestą pinigų nuimti. Yra tokia Lietuva, kur užsienyje gyvenantys vaikai savo tėvus lanko porą kartų per metus. Ir taupo tie žmonės ne naujam išmaniajam įrenginiui ar kelionei, o kad plytelėmis užklotų artimųjų kapus, nes patys nebepajėgia nuvažiuoti ir palaistyti gėlių. Kad kai jų nebeliks, būtų sutvarkyta…

Ką reiškia gyventi Lietuvos kaime, papasakosiu savo kaimynės senutės pavyzdžiu. Gyvename mes ne kokiam gluškaimyje, o civilizuotai – iki vieno pagrindinių regiono kelių yra 1,5 km. Tiek pat ir iki autobusų stotelės. Du kartus per dieną tuo keliu pravažiuoja tarpmiestiniai autobusai. Jei norime nuvažiuoti į Rokiškį, tai optimaliausias variantas yra Panevėžys – Rokiškis, maždaug apie 16 val. ir Klaipėda – Zarasai, kuris Rokiškį pasiekia po 18 val. Kodėl apie tai rašau? Nes taip gyvena Jurkupių, Šetekšnų žmonės.

Mūsų kaimynė močiutė laiko vištų pulkelį. O joms karts nuo karto prireikia kombinuotųjų pašarų. Artimiausios nuo mūsų kaimo krautuvės (maisto prekių, bet jose prekiaujama ir tais pašarais) yra prie Laičių ir Panemunėlio geležinkelio stoties. Iki Laičių autobusas nevažiuoja. O štai kas važiuoja autobusu Rokiškis – Panevėžys, žino, kad jis į Panemunėlio geležinkelio stotį neužsuka. Autobusas stoja prie žiedo. Iki krautuvės daugiau nei kilometras pėsčiomis, ir dar tiek pat atgal, tempiant 10 kg kombinuotųjų pašarų maišą. Koks skirtumas, ar 10 kg pašarų, ar rezginėlę su kruopomis ir batonu, vis tiek iki vienos stotelės pėdinti reikia pusantro kilometro, nuo kitos iki namų dar tiek pat. Todėl paprastai senučiukė kreipiasi į mus, kad važiuodami prigriebtume to vištų pašaro.

Jūs dienos neįsivaizduojat penkių parduotuvių neapibėgę. O jai vienintelė galimybė apsipirkti – kartą per savaitę kieman užsukanti autolavkė. Įsivaizduojat tokį gyvenimą, Vilniaus burbulų gyventojai? Yra ta antroji, nepažinta ir neregėta Lietuva, kuri nesinaudoja išmaniąja bankininkyste, kuri nemoka ir nenori užsisakyti pietų iš kavinės. O ir kam: joks kurjeris jų neveš 25 km.

Ir į kaimynus, kad jie turi kooperuotis ir vežioti tokius žmones, pirštais badyti nereikia. Mes taksi nedirbame: dauguma kaime gyvenančių žmonių į artimiausius rajonų centrus dirbti išvažiuoja gerokai prieš 7 val. ryto ir grįžta vėlų vakarą. Ar atvežti kaimynai lauks, kol jų vairuotojai baigs darbus, susirinks vaikus iš mokyklų, būrelių ir darželių? Tokių kaip mes, dirbančių nuotoliniu būdu, kaimuose yra vienetai. Žinoma, galima pasisamdyti kokį žmogų, kad pavežtų. Bet tokios kelionės kaina – maždaug šeštadalis pensijos, nuo 30 eur. Kas kaimo žmogui – astronominė suma.

Ta geroji, pirmoji Lietuva nė nesuvokia, kad šitie žmonės neturi jokių galimybių be pašalinių pagalbos gauti tuos galimybių pasus. Nors seniausiai pasiskiepijo. Vieni pirmųjų. Kad galėtų bent bažnytėlėn, iki kurios 9 kilometrai, kokį sekmadienį kitą su kaimynais nuvažiuot, kad pagaliau nors kartą metuose pamatytų savo vaikus ir anūkus.

Ir ta Lietuva – ne runkeliai. Tai žmonės, kuriems mes skolingi savo valstybę. Tai tie, kurie brolius palaidojo laisvės kovose, tie, kurie sovietmečiu tyliai saugojo lietuvybės dvasią, tie, kurie Sausio 13-ąją, tada, kai progresyvieji ministrai stati po stalu vaikštinėjo, gynė mūsų parlamentą. Kurie tyliai, kantriai, be mitingų (ką jau kalbėti apie maištą) iškentė reformas, niekais pavertusias jų per visą gyvenimą juodu darbu ir artrito išsukinėtomis rankomis sukauptas santaupas. Ir tie žmonės žiūri didelėmis iš nuostabos akimis: už ką su jais taip elgiasi valstybė?

Jei jaunimui tas galimybių pasas – tai raktas į klubus, restoranus, kinus ir koncertus, tiksliau sakant, į gerovės ir pertekliaus pramogas, tai senukui iš tolimiausių Rokiškio rajono kampelių – tai raktas į tarpmiestinį autobusą. Kodėl į tarpmiestinį? Nes valdžios dundukai nesuvokia, kad priemiestiniai autobusai, pavyzdžiui, į Kupiškio pusę važiuoja tik iki Panemunėlio geležinkelio stoties ir Augustinavos. Visa Rokiškio rajono teritorija už garsiojo Naujųjų Vasiukų žiedo: Šetekšnos, Jurkupiai lieka už jų ribos. Į Kamajų pusę – kaip ne tarpmiestiniu autobusu nuvažiuoti, pavyzdžiui, į Kalvius? O kaip žmogeliui iš Kalvių pasiekti kad ir Kamajus, o Šetekšnų ar Jurkupių – Panemunėlio geležinkelio stotį, kur dirba artimiausios gydymo įstaigos, vaistinės, kur, kaip žadama, dalins tuos galimybių pasus? Jūs apie tai, kvailiausybe, galvojote?

Jeigu kvailiausybė būtų galvojusi, ji tokiais niekais užsiėmusi nebūtų. Jei jie suvoktų Lietuvos realijas, tai ne dabar desperatiškai ieškotų sprendimų, kam užkarti ant galvos to galimybių paso spausdinimą: vieną dieną – šeimos gydytojams, kitą – paštininkams, trečią – vaistinėms, ketvirtą – kaip pareiškė mūsų mylima garbanė ministrė (žiniasklaidoje vakar svarbiausia naujiena buvo, kad ana plaukus išsitiesino, bet šiandien nuotraukose dar garbanota, kaip, atleisk Viešpatie, avelė, matyt, nespėjo naujų nuotraukų pridaryt) siuntinės po rajonus, kuriuose nėra Registrų centro, specialius autobusus. O tu, avele garbanota, suvoki, koks bus tų popierinių galimybių pasų poreikis?

Jau dabar šeimos gydytojai skundžiasi, kad išaugo pacientų srautai. Ar jūs ten, dundukai valdžioje, gydytojus sekretoriais įdarbinti sumanėt? Ar jūs, avinai garbanotieji, suvokiat, kad rugsėjo pradžioje toji Lietuvos dalis, kuri neturi išmaniųjų, sugebės mirtinai užkišti visas gydymo įstaigas, prašydama popierinių galimybių pasų? Kad tol, kol gydytojai dirbs valdžios sekretoriais, atleisk Viešpatie, pisulkių dalintojais, jie negalės priimti iš tiesų sergančių žmonių. Kad ir vėl, kol kas du mėnesius banguos galimybių pasų dalinimo bangos (tiek jis galioja ir sveiko proto žmonės neims jo prieš mėnesį, o kelios dienos prieš rugsėjo 13-ąją) gydymo įstaigos bus užkištos ne COVID-19 sergančiais, ko labai bijo valdžia, o popiergalių rinkėjais. O ligoniai, kaip ir karantino metu, plaučių uždegimą gydysis paracetamoliu, žolelių arbata ir, dovanokit, švęstu vandeniu. Ir vėl pas egzorcistą patekti bus lengviau, nei pas gydytoją.

Kitas durnas klausimas: o kodėl galimybių pasas skiepytam žmogui galioja du mėnesius? Tokiu atveju kyla kvaila mintis, kad tas galimybių pasas reikalingas tik senukams erzinti, kad jie kas du mėnesius apsibartų eilėse pas daktarą ir ten kolektyviai pasidalintų visomis kitomis infekcijomis (nuo gripo iki roto viruso). Bet ką gi aš čia, aš juk pamiršau, kad kitos ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos šiuo laikotarpiu lyg ir neegzistuoja?

Kaip ruošiamasi spręsti tą galimybių pasų dalinimo klausimą? Iš to, ką šiandien ponia Armonaitė aptarė su Prezidentu, panašu, kad niekaip. Tai paštas, tai verslas, tai daktarai, dar Registrų centro autobusą paleis. Ir džiaugiasi feisbukų vištos kuoduotos, kad elektroninių galimybių pasų iki šiol buvo išimta 850 tūkst., o popierinių – tik 20 tūkst. Atsakymas paprastas – todėl, kad iki šiol galimybių pasų reikėjo tik restoranų ir koncertų bei burgerinių lankytojams. Jų tiems, kurie neturi mygtukinių telefonų, iki šiol nereikėjo. O dabar reikės. Vien tam, kad žmonės iš atokesnių kaimų pas gydytoją ir į parduotuvę nuvažiuotų. Suvokiate, kad rugsėjo 13-ąją dauguma šalies gyventojų turės būti su tais pasais? Liko kiek? Nepilnas mėnuo, o dar nesugalvota, kaip juos dalinti? Ir kas šįkart bus kaltas dėl nepasitenkinimo bangos? Putinas, Lukašenka? Ar patys valdžios dundukai?

Meinstryminė žiniasklaida pyksta, kad pasitikėjimas žiniasklaida nukrito iki 24,8 proc. Ir žinot, kodėl? Vakar kolegei, besidžiaugiančiai galimybių pasais, kaip panacėja nuo epidemijos (nuo kada popiergalis buvo panacėja nuo kažko?), uždaviau klausimą, kaip babytei Šetekšnose gauti galimybių pasą, kad ji galėtų įlipti į vienintelį pravažiuojantį tarpmiestinį autobusą. Man buvo atsakyta: atvažiuos paštininkas su spausdintuvu. Broliai kolegos žurnalistai, ar jūs taip galvodami rimtai tikitės, kad jumis bent kas nors dar tikės? Ar ne jūsų darbas problemas kelti? Ar jūsų darbas vyriausybės pašikniukais dirbti ir jos pasturgalius dengti?!

Kodėl reikia kelti šitą problemą? Todėl, kad dar yra laiko taisyti padėtį. Užuot epidemiją dangsčius popiergaliais, pagaliau iš esmės užsiimti žmonių skiepijimu. Užuot zirzus, kad pandemijos n-tosios bangos metu bus užkištos ligoninės, gal pagaliau imtis ruoštis tai bangai: mobilizuoti išteklius, plėsti tuos COVID skyrius. Užuot vaikius visus po poliklinikas galimybių popiergalių ieškoti.

Miela kvailiausybe, ne šukuosenomis girkis, o galvoti pradėk prieš ką nors darydama. O ne kaip dabar – pirma padarėm, o dabar jau imam galvoti, kaip visa tai veiks. Nes paskui beliks prieš veidrodį ištiesintas garbanas krapštyti, svarstant, kad su galimybių pasu įdomiai čia išėjo… Ir ko čia liaudis nepatenkinta, mitingus rengia…

rokiskiosirena.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

> 21:54       2021-09-4 13:29

Ačiū už informaciją. Mėgstu žaliąją arbatą, pernai rudenį valgiau granatų. Gal dėl to ir neužsikrėčiau, nors beveik nesisaugojau.

Cold Spring Harbor Laboratory       2021-09-3 21:54

Nauji tyrimai rodo, kad žalioji arbata (Camellia sinensis), granatų sultys (Punica granatum), juodųjų aronijų uogų sultys (Aronia melanocarpa) ir šeivamedžių uogų sirupas (Sambucus nigra). Šių vaistinių augalų ekstraktai buvo veiksmingi in vitro stabdant viruso prisirišimą, mažinant viruso apkrovą ir stabdant infekcinio SARS-CoV-2, gripo ir adenoviruso plitimą.
Išsivysčiusiose šalyse NĖRA veiksmingo visuomenės sveikatos atsako į SARS-CoV-2, nes vyriausybės vadovai uždraudė natūralų imunitetą ir atmetė veiksmingas strategijas natūraliam imunitetui pasiekti. Mokoma bijoti endeminių infekcijų, o ne aprūpinti kūną jomis susidoroti. Nesvarbu, ar infekcija yra pažymėta kaip „Covid-19“, ar gripas, šios infekcijos yra neišvengiamos ir gali būti įveiktos natūraliai, sukuriant patvarų ir visapusišką imunitetą.
Antivirusinės fitocheminės medžiagos iš vaistinių augalų gali blokuoti viruso prisirišimą, užkirsti kelią viruso plitimui į apatinius kvėpavimo takus ir sumažinti bendrą viruso apkrovą. Šie veiksmai gali sumažinti infekcinės virusinės medžiagos plitimą didesniu mastu nei dabartinis baime pagrįstas požiūris.
Visos keturios sultys parodė virucidinį aktyvumą prieš SARS-CoV-2, A gripo virusą (IAV) ir 5 tipo pliką adenovirusą (AdV5). Šis antivirusinis aktyvumas anksčiau buvo įrodytas prieš gripo virusus in vitro. Granatai ir juodųjų aronijų uogos stabdo virusų dauginimąsi nuo apgaubtų virusų. Šeivamedžio uogų sirupas yra toks terapinis, kad palengvina gripo pacientų simptomus, todėl daug lengviau atsigauna. Paprastas skalavimo žaliosios arbatos veiksmas taip pat kovoja su gripo infekcijomis ir valo vieną iš pagrindinių sričių, kuriais kvėpavimo takų patogenai patenka į organizmą.
Tyrimo metu SARS-CoV-2 buvo jautrus žaliai arbatai ir granatų sultims, o šeivamedžio uogų sultys virusą visiškai išjungė. Tiesą sakant, šeivamedžio uogų sultys sumažino daugiau nei 96% SARS-CoV-2 užkrečiamumo. 5 tipo adenovirusas priešinosi fitocheminėms medžiagoms, tačiau jo dauginimąsi labiausiai stabdė šeivamedžio uogų sultys. A gripo virusas buvo labai jautrus ir buvo inaktyvuotas kiekvienos fitocheminės medžiagos. Tyrimo autoriai teigė, kad augalų antivirusinis aktyvumas prieš gripą buvo toks pat stiprus kaip ligoninės dezinfekavimo priemonė. Visi šie ekstraktai yra nebrangūs ir gali būti lengvai naudojami masiniu mastu, tačiau visuomenės sveikatos lyderiai ignoruoja veiksmingus būdus ir atsisako skatinti gydymą, mažinantį kančias ir gelbėjantį gyvybes.
Augaliniuose vaistuose yra katechinų, taninų ir flavonoidų, kurie puola virusinius baltymus. Granatuose esantys polifenoliai inaktyvuoja gripo virusus, nukreipdami juos į viriono paviršiaus glikoproteinus, sukeldami struktūrinius viriono pažeidimus. Žaliosios arbatos katechinai suskaido viriono struktūrą. Tiksliau, epigallokatechino galatas sutrikdo viruso daleles, silpnina jų intensyvumą ir blokuoja jų sąveiką su tikslinėmis ląstelėmis. Katechinai trukdo endosomų rūgštėjimui ir viruso fermentų aktyvumui, blokuoja jų susiliejimą su ląstelėmis šeimininkėmis. Fitocheminis teaflavino-3,3? -Digallatas užkirto kelią SARS-CoV-2 infekcijai, tiesiog trukdydamas jo ląstelių receptoriui-angiotenziną konvertuojančiam fermentui 2.
Tyrimo autoriai mano, kad šios pagrindinės augalų sultys ir ekstraktai turėtų būti naudojami kasdien kaip burnos skalavimo skysčiai, po to nuryjami, kad būtų naudinga vidui. Kadangi viruso dauginimasis, simptomai ir perdavimas įvyksta nosies ir burnos ryklės srityje, viruso titrų sumažinimas kuo anksčiau gali būti aktyvi infekcijos, sklaidos, ligų ir plitimo prevencijos strategija. Autoriai pabrėžė, kad svarbu ligoninėje naudoti vaistažolių antivirusinius vaistus, siekiant sušvelninti viruso prisirišimą ir viruso apkrovą, nesvarbu, ar infekcija yra SARS-CoV-2, gripas ar koks kitas kvėpavimo takų patogenas. Šie ekstraktai ir arbatos turėtų būti siunčiami į slaugos namus ir mokyklas.

https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2020.10.30.360545v1.full

ah1       2021-09-3 21:32

Dėl karonbaubio - nėra nei pandemijos nei vakcinų nei skiepijimo net neabejoju… Kas vyksta? Ogi JAV demokratų dyp steitas okupavęs Kiniją ir Kinijos rankomis periminėja pasaulio valdymą, naudodamas Kinijoje “pagimdytą baubą”, naikina valstybes, šeimas, žmogaus teises - vienu žodžiu pasaulyje įvedinėja laisvę - bardaką, naikindamas konstitucijas per naikinimą konstitucinių žmogaus teisių. Kam to eikia? Ogi dėl pelno, dėl peno darai ką nori, kur nori su kuo nori ir jokios atsakomybės - bardako privalumas.

Vilnietis       2021-09-3 20:24

Kaip jums frazė: “Užuot epidemiją dangsčius popiergaliais, pagaliau iš esmės užsiimti žmonių skiepijimu”
žodžių nėra dėl žmonių durnumo.
Jokio skiepyjimo jokiais išsigalvotais pagrindais po velnių o kas tai bando stumti- valstybė turi pasakyti- mes jus visus pasodinsim ir visų jūsų turtus konfiskuosim!

Taip,        2021-09-3 19:39

tai ,,Gyvulybių pasas”. Žmogui galioja Lietuvos Respublikos piliečio pasas. O gyvuliui reikia kitokio. Tokio, kuriame būtų nurodyta veislė ir produktyvumas. Svarbiausia, aišku, veislė. Bet ir produktyvumas svarbu. Pavyzdžiui, kiek per minutę sugeba paleisti į pasaulį necenzūrinių žodžių bendrapiliečių adresu raštu ir žodžiu.

>> 15:31       2021-09-3 19:16

,,Guvulybių pasas”... Genialu!

Užvakar       2021-09-3 19:05

kaimynė pasiguodė, kad vaistinėje pikta boba (ne vaistininkė, bet pirkėja) ją apšaukė, kad, atsieit, nesilaikanti 2 metrų atstumo. ,,O aš juk net galimybių pasą turiu, aš ir be kaukės galiu vaikščioti!” - piktinosi moteriškė. O paskui pasigyrė, kad vedė į mokyklą anūką vietoj dirbančių tėvų. Bet ir vėl: ,,Į mokyklą neįleido, turėjom lauke stovėti ir laukti. Gerai, kad nors nelijo. O vaikas bijo, ašarėlės rieda…” Va štai tau ir GALIMYBIŲ pasas! Be jokių galimybių. Pridavei vaiką kaip bekoną į skerdyklą ir nešdinkis. Net kaip atrodo klasė nepamatysi. O nepadėsi parašų ant viso glėbio popierių - pasiimk tą savo vaiką ir mokyk nuotoliniu būdu (tiksliau: visai nemokyk, nes mokytas būdamas dar, neduokdie, paaiškins bobutei, kad tas galimybių pasas - tik dar viena patyčia iš vis dar manančių, kad turime valstybę.)
Tik nepradėkit piktintis beširdžiais mokytojais, supraskit: jie patys didžiausi beteisiai, ir ne nuo šiandien. Vienas žodelis ne į tą pusę - ir von iš darbo. Turim pavyzdžių. O rugsėjo pirmąją kiekvienoje mokykloje savo naujus rūbus demonstruoja ir gėlyčių puokštes atsiima kokie nors svečiai, didesnės ar mažesnės valdžios atstovai. Pamatys įleistą kokią bobutę iš kaimo ar miesto ,,vatniką” - nežinia ką pagalvos, dar mokyklą ,,optimizuos” ar klasių komplektus lieps sujungti, kad pigiau kainuotų... Taigi tokia ta Lietuva - ne tik kaime, bet ir ketvirtame pagal dydį mieste.
Gal jau laikas kalbėti ne apie kaukes, vakcinas ar galimybių pasus, bet iš esmės. Kiek dar nešiosim ant savo sprandų tuos okupantus?

Jei galėčiau,       2021-09-3 18:33

autorei už stiliuką skirčiau Nobelio premiją. Bet už siūlymą visus skiepyti pasiųsčiau toli toli.

Žodžio laisvė...       2021-09-3 18:09

Teko ir man gyventi ir dirbti pagal paskyrimą Panemunėlio geležinkelio stotyje.
Tai buvo 1966 metais. Iš tų laikų mano atmintyje liko labai šilti atsiminimai. Ten
tuomet gyveno labai geri ir šilti žmonės. Ten graži gamta, netoli srovena upelis
(pavadinimo nepamenu). Ten su jaunimu šokome gegužinėse, gaudėme vėžius. Su manim gyveno labai paslaugūs ir gerbiami žmonės. Ačiū jiems. Nuo plento pareiti iki
gyvenvietės netrumpas kelias. Kaip įveikti jį senam žmogui? Senukai dabar nerūpi
garbanotom durnėm. Jie palikti likimo valiai, visapusiškai nuskriausti ir apiplėšti.
Todėl taip, kad valdžioje bukagalviai padarai ir jie menko supratimo apie gyvenimo
malonumus senatvėje. Nieko ir kada nors bus seni ir likimas apdovanos juos tais pačiais “malonumais”. Blogiausia ,kad pagėrėjimo nenusimato iš valdžios. O “galimybių
pasus ” neužilgo teks panaudoti krosnių pakurai. Iki sekančio kvailų galvų galvosopio.

123.       2021-09-3 17:17

užsiimti biomasės skiepijimu…l.d.kralikienė nusiėmė kaukę.rokiškėnai puikiai pažysta šią konc.chunveibinę kaip nepatogių komentarų vietos laikraštpalaikyje trynėja.

Al.       2021-09-3 17:03

Autorė ne ten naudoja savo literatūrinį talentą. ,,pagaliau iš esmės užsiimti žmonių skiepijimu” - tai išmirštančiai tautai suleisti nuodo. Vien tam, kad ištuštintume teritoriją ,,auksiniam milijardui” ?

Povilas       2021-09-3 16:40

Vakar šukuosena garbanota.
Šiandien - tiesi.
O po šukuosena - tuščia. Ir vakar, ir šiandien…

Rugsėjo 10-oji       2021-09-3 15:31

Viskas gražu, bet akcentai dedami ne ten. “Gyvulybių pasas” - tai antikonstitucinė segregacija. Ir net jeigu man jį ant lėkštutės atneštų į namus, aš jo neimčiau. Nes gi yra toks, tikriausiai primirštas (?) dalykas - SAVIGARBA.

Vadinamu galimybių       2021-09-3 15:27

pasu bandoma paneigti ,sumenkinti Lietuvos Konstitucijos svarbą.Apie moralę valdantieji visai neišmano ir todėl mano,kad ji nesvarbi visuomenės gyvenime.Jie jau nesupranta,kad žmogus sociali būtybė,kurios būties pagrindas yra moralė,nes jie savo
susikurtame burbule gyvena kaip gyvulių ūkyje,tai jų psprendimai nestebina.Tačiau mes,kas kaip galim, turim priešintis iki paskutinio atodūsio.

To paso       2021-09-3 15:14

misija visai kita,-tai prievartos mechanizmas.Prievartos,kurios reikės visai ne dėl viruso.

Rekomenduojame

Jurga Lago. Apie skiepus ir degančias eglutes

Žymusis dr. J. Peterson: privalomas vakcinavimas nuo COVID-19 yra totalitarinių valstybių imitavimas

Suomija gali stabdyti ES vertimą skiepytis

Vytautas Sinica. Pakalbėkim apie iš esmės nusikalstamus iš esmės nusikaltėlių siūlymus

Ramūnas Aušrotas. Nestereotipiniai lyčių vaidmenys – už ką siekiama kovoti?

Bandoma juodinti laisvės kovotoją

Viljama Sudikienė. Europos nacionalistai buria naują aljansą Varšuvoje

Vaidotas A. Vaičaitis. Konstitucinis Teismas ir „galimybių pasas“

Ar turėčiau paskiepyti savo vaiką naujomis vakcinomis nuo COVID-19?

Iš interneto platybių. Iškrito pirmasis sniegas!

Ir vėl pinigai atiminėjami iš Lietuvos regionų…

Tomas Baranauskas. Gal žinot gerą lietuvišką atitikmenį?

Fox News: Viktoras Orbanas – vakarietiškas konservatorius ar totalitarinis banditas?

Vytautas Sinica. Psichologija remiasi nužmoginta žmogaus samprata

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Asta Višinskaitė – Katutė. Jeigu kas nors ims plūsti mane ar prigimtinės šeimos palaikytojus, tai nepateks į neapykantos supratimą

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija

Povilas Žumbakis. Mama bears revoliucija

Nepaisant išteisinimo, K. Rittenhouse istorija įrodo, kad JAV tebėra žiniasklaidos valdoma valstybė

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

Dauguma JAV katalikų ir protestantų teigia: nebūtina tikėti Dievą, norint pasiekti dangų

Éric Zemmour: „Mes neleisime mūsų pakeisti svetimais žmonėmis“

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Ursula von der Leyen. ES turi svarstyti apie privalomą vakcinaciją visoje Bendrijoje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.