Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė

Lietuvos žydų bendruomenių viešas pareiškimas dėl LŽB pirmininkės Fainos Kukliansky veiksmų

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugpjūčio 7 d. 20:11

12     

    

Lietuvos žydų bendruomenių viešas pareiškimas dėl LŽB pirmininkės Fainos Kukliansky veiksmų

Supažindiname su Lietuvos žydų bendruomenių viešu pareiškimu dėl LŽB pirmininkės Fainos Kukliansky veiksmų.
Primename, kad rugpjūčio 6 d., antradienį, Lietuvos žydų bendruomenė (LŽB) pranešė dėl grasinimų neribotam laikui uždaranti Vilniaus sinagogą ir savo būstinę. Tokį sprendimą LŽB priėmusi, kaip teigiama jos pareiškime, nes, esą, sulaukianti grasinančių laiškų ir telefono skambučių: „Pastaruoju metu Lietuvos žydų bendruomenė gauna grasinimo laiškus ir skambučius. Tvyrančios ir skatinamos įtampos kontekste nei bendruomenė, nei Vilniaus Sinagoga neturi galimybių užtikrinti čia besilankančiųjų žmonių, kurių tarpe yra ir nuo nacių nukentėjusiųjų, jų šeimų saugumo“, – teigiama LŽB pranešime.

Mes, Vilniaus žydų bendruomenė, Kauno žydų religinė bendruomenė, Klaipėdos žydų bendruomenė, Šiaulių apskrities žydų bendruomenė, Panevėžio žydų paramos bendrija, Ukmergės rajono žydų bendruomenė, vienijančios absoliučią daugumą Lietuvoje gyvenančių žydų nepritariame vienasmeniškiems ir galimai nesantaiką kurstantiems Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės (LŽB) pirmininkės F. Kukliansky veiksmams bei pareiškimams dėl Vilniaus sinagogos ir bendruomenės patalpų uždarymo.

Ta proga pareiškiame:

1. Vienareikšmiškai pritardami vakarietiškos atminties politikos standartų įsitvirtinimui Lietuvoje ir su naciais kolaboravusių asmenų atminimo ženklų pašalinimui iš viešųjų erdvių Vilniuje ir visoje Lietuvoje. Apgailestaujame, kad kraštutinės jėgos nori tuo pasinaudoti skaldant ir supriešinant visuomenę, o taip pat, kad Lietuvos politikos elitas ir lyderiai to vienareikšmiškai nepasmerkia.

2. Apgailestaujame, kad dėl savo autoritarizmo nepasitarusi su Lietuvos žydų bendruomenėmis LŽB pirmininkė daro nekorektiškus pareiškimus visų Lietuvos žydų vardu ir taip galimai nuteikia prieš mus (Lietuvos žydus) kitą Lietuvos visuomenės dalį.

3. Pareiškiame, kad žydai visada buvo ir yra lojalūs Lietuvos Respublikos piliečiai. Tiek Vilniuje, tiek ir visoje Lietuvoje jaučiamės saugūs, tačiau antisemitizmo augimas mus neramina. Pasisakome už konstruktyvų dialogą tarp įvairių Lietuvos piliečių grupių. Dialogas ir ekspertų pokalbiai – tai, ko reikia šiuolaikinei visuomenei. Taip pat manome, kad teisėsaugos institucijos turi labai dėmesingai tirti visus tautinės nesantaikos ar kitokius ksenofobijos atvejus bei užkirsti kelią jiems įvykti.

4. Manome, jog vieną kartą ir visiems laikams, pasitelkus Lietuvos ir tarptautinius ekspertus reikėtų nuodugniai ištirti ir įvertinti mūsų valstybės istorijos puslapius, nekuriant istorijos politikos, o tiesiog įvardinant ir įvertinant faktus bei platesnį kontekstą. Tai prisidėtų prie santarvės, tiesos ir teisingumo Lietuvoje.

5. Kviečiame visus susilaikyti nuo nesantaiką kurstančių veiksmų ir pareiškimų, o apie skaudžias XX a. istorijos patirtis kalbėti istorinių argumentų kalba, remiantis vakarietiškais vertinimo standartais.

Vilniaus žydų bendruomenės pirmininkas Simonas Gurevičius
Kauno žydų religinė bendruomenės vadovas Mauša Bairakas
Klaipėdos žydų bendruomenės pirmininkas Feliksas Puzemskis
Šiaulių apskrities žydų bendruomenės pirmininkas Sania Kerbelis
Panevėžio žydų paramos bendrijos pirmininkas Leonid Mejerov
Ukmergės rajono žydų bendruomenės pirmininkas Artūras Taicas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Žodžio laisvė...       2019-08-10 13:42

Kas atsiprašys tos lietuvių šeimos,kuri neteko visos giminės iš Švenčionių rajono
Zablatiškės kaimo 1940 metų vasario mėn,kai čia nebuvo dar nei vieno vokiečio ir
apie holokaustą niekas nebuvo girdėjęs,jokių getų nebuvo dar.Švenčionėlių ir Šven-
čionių rajonų vykdomųjų komitetų pirmininkais ,užėjus sovietams,tapo žydai ir jie
“išvalė” į Sibirą stambesnius ūkininkus(šeimyną 12 žmonių),t.t.tris mažamečius vai-
kus.Niekas negrįžo.
Neatleisime niekada tol, kol niekas už tuos kruvinuosius žydų nusikaltėlius neatsipra-
šys ir neatlygins materialiai.Ir dabar toje sodyboje gyvena atėjūnai.

Išmintingas dokumentas       2019-08-10 9:31

Kodėl šis kreipimasis nepaviešinamas plačiau?

stasys        2019-08-9 10:19

Kažkodėl temoje kaltė permetama žydams ir žydai o ne Šimašius kelia taikos klausimą visuomenėje ..?  Kur tas viltiečiu rinktas ilgaausis meras ?  nejau tikimasi kad problema pavyks užgesinti keistu pareiškimu apie taiku Vilniu žydams ??  tyliai sufleruoju : pats laikas iš krūmų lysti ir pasakyti ka nors vertingo - sutaikančio . Jei reikia tinkamo teksto galiu parūpinti !! .

Lietuvos žydų bendruomenėms       2019-08-8 21:18

Atėjo metas pasmerkti ir komunistinę ideologiją, jos vykdytojus - lietuvių ir kitos tautos nuo raudonojo maro nukentėjo nepalyginamai daugiau, nei rudojo!
Žydams turtas grąžinams, o kas ir kada grąžins turtą šimtams tūkstančiams lietuvių, ištremtų į Sibirą ir ten pražudytų, suluošintų, nukankintų sovietiniuose gulaguose?
Tiems, iš kurių dar buvo atimta vaikystė, jaunystė, tėvai?
Komunizmo nusikaltimams nėra ir nebus senaties termino.
Paprastas teisingumas reikalauja atlyginti nukentėjusiems už jo padarytą žalą.
Šlovė tautoms, jų didvyriams kovojusiems prieš Vakarus ir krikščionybę nukreiptą komunistinę ideologiją ir jos vykdytojus (“Stalino saulės nešėjus”).

Www       2019-08-8 20:52

Aš nesuprantu zydu vidurį avimo. Žydeliai jus nesikiškite į Lietuvos lietuvių istorija tai ne jūsų reikalas. Geriau jus atgailauti te už savo nusikaltimus prieš lietuviųs. Kiek zydu išgelbėjo lietuvių nuo genocido, kuris vyko po karo? Ar jus žydai paskelbsite savo niekšu zydu NKVD pavardes kurių sudarė kaip teigia raštai per 90%.  Man juokingiausia kai šnekama tarptautine delegacija sukviesti. Tai jus žydai kvieskite tarptautine delegacija dėl Izraelio okupuotu žemiu. Gaila, kad Lietuvoje neatsiranda vadovu kurie pastatytų į vieta tokius kaip simasiai ir kiti. But priimtas įstatymas už didvyriu išniekinimą, baudžiama byla ir tu valdžioje niekada nesėdėsi. Aš nesuprantu kaip gali būti asmenys nelojalus Lietuvos valstybei.

Šitap       2019-08-8 19:33

VŽB Pirmininkė gerbiamoji Faina Kukliansky stato sieną tarp žydų ir kitų tautybių bendruomenių. Nespėliosime, kokiais tikslais, tik galima priminti jau ne vieną šimtmetį lietuviams žinomą priežodį:“Gyvenkime kaip broliai, rokuokimės kaip žydai. Dauguma žydų prieš karą buvo verslininkai:krautuvininkai,karčiamninkai, juvelyrai, supirkėjai ir panašiai.Iš labai senų žmonių girdėjome. kad žydai lengvai duodavo silkių,žibalo ir kitokių  pramonininių  prekių “bargan”, bet už tai reikėdavo permokėti. Daugeliui žmonių atrodo, kad dabar žydai reikalauja vis naujų ir naujų reparacijų iš lietuvių tautos, nežiūrint to, kad tikrųjų nusikaltėlių praktišksi neliko gyvų, gyvieji jau vargu ar skolingi holokausto aukoms , tiksliau, jų giminaičiams,  arba už juos atlyginta materialiai išeista tam nemažai mažos ir neturtingos valstybės milijonų. Beje, ir aukų kapai, memorialai prižiūrimi bei tvarkomi dažniausiai lietuvių. Tai gal jau ir gana? Žydai protingi žmonės, tai gal kada supras, kad negalima amžinai melžti vienos tautos žmonių? Tada vėl sugrįžtų tarpusavio supratimas ir pagarba. Kitaip problema tęsis šimtmečius ir niekada nebus iki galo išspręsta. Tuo galima neabejoti.

Vilnietis       2019-08-8 17:46

O žydai nenori pasisakyti dėl kukliansky paramos pederastų paradams ir jų judėjimui ir reikalavimams apskritai??

stasys        2019-08-8 11:57

Kuo nusikalto žodis ‘židelka’ ? ar ji reikės ištrinti iš vartotino žodyno ? ar mes busime tokie pat nuoseklus ir trinsime jam giminingus ? aš galvoju kad Lietuvos žydai nėra tokie kaip ši žydu bendruomenės ponia ,ne židelka ,  ir noras visada būti teisia netemdo Jiems proto . Aš kaip stasys (iš mažosios) pasižadu ginti visas ‘židelkas’  ir ju konstitucine teise pasirinkti būti tokia arba ne. Todėl ta žodį “žIdelka” vartosiu tik atsiklausius AR GALIMA .smile) delfi.lt/video/laidos/delfi-diena/delfi-diena-ar-zydams-lietuvoje-tikrai-kyla-realus-pavojus-ir-ka-is-ek-pirmininkes-isgirdo-sinkevicius.d?id=81924337

Gudručiai       2019-08-8 11:13

Pritariame Lietuvos didžiavyrių atminimo ženklų ištrynimui, tik nepritariame savo pirmininkės veiksmams, nes ne ji, o Gurevičius yra tikrasis mūsų pirmininkas, kuriam uzurpatorė neteisingai užkirto prieigą prie Kubiliaus skirto “Geros valios” Fondo.

Linas       2019-08-8 9:44

Čia nei Rytai, Nei Vakarai. Čia Lietuva.

Ne Kuklianski       2019-08-8 8:46

nuteikineja kuria neigiama nuomone pries Lietuvos zydus.Tai ne vieno zmogaus pastangos.

apie standartus       2019-08-8 7:31

Teroristo Menachemo Begino atminimo lentai jokios moralės normos negalioja!

Prie Lukiškių kalėjimo pagerbtas čia kalėjęs Nobelio taikos premijos laureatas
Virginija Motiejūnienė, LRT Televizijos naujienų tarnyba
2012.09.25 15:47

Minint Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną, Vilniuje atidengta atminimo lenta litvakui, Izraelio politikui, Nobelio taikos premijos laureatui Menachemui Beginui.

„Matyt, tarp Lukiškių kalėjimo kalinių nesurasite tokių, kurie būtų Nobelio premijos laureatais. O tuo labiau, kad jis – litvakas. Mes tuo didžiuojamės ir džiaugiamės, kad mūsų nuomonė sutapo su vyriausybės nuomone“, – sako laikinoji Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kuklenski.

Atminimo lenta pritvirtinta ant dabartinės Laisvės atėmimo vietų ligoninės sienos.

„Pati įstaiga per kelis metus turėtų iš šitos vietos išsikelti. Aš manau, kad kaip tik šita lentelė yra ženklas, kad mes visų žmonių, kurie nekaltai šitoj vietoje kalėjo atminimai turėtų būt įmažinti per ateinančius metus galbūt pagarbiau ir aiškiau“, – sako teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/5240/prie-lukiskiu-kalejimo-pagerbtas-cia-kalejes-nobelio-taikos-premijos-laureatas

Minint teroro akto “Karaliaus Dovydo” viešbutyje 60-metį, JK ambasada ir konsulatas Jeruzalėje protestavo, pabrėždami, jog negalima iškilmingai minėti teroro akto, kurio metu žuvo daug žmonių.
https://en.wikipedia.org/wiki/King_David_Hotel_bombing


Rekomenduojame

Žinių radijas. Ar įmanoma suredaguoti istoriją?

Sekmadienį bus minimos 40-osios Kazio Škirpos mirties metinės

Liudvikas Jakimavičius. Paduok, sesule, kardelį

Algimantas Rusteika. Dinozauro prisiminimai apie ateitį

Vidmanto Valiušaičio replika apie Tomo Venclovos logiką ·

Vyskupas Jonas Kauneckas: Matoma neteisybė padarė kovotoju

Geroji Žolinės Naujiena: Palaiminta įtikėjusi!

Andrius Švarplys. Šiame techno-totalitariniame pasaulyje arba esi kritiškas, arba esi vergas

Vytautas Radžvilas apie Jono Noreikos atminimo lentos sunaikinimą

Vytautas Sinica. Miliūtės „Teisės žinoti“ apžvalga

Petras Plumpa. Laisvė ieško gyvenimo tikslo

Šiaulių valdininkų patyčios iš miestelėnų: iškirs ne 108, o 103 liepas ir pavadins tai „komp­ro­mi­su“

Liudvikas Jakimavičius. Patogus ir saugus diskursas

Gitanas Nausėda: sprendimus dėl istorinių asmenybių įamžinimo turi priimti ne merai

Iš propagandos frontų. Marius Ivaškevičius: „Aš asmeniškai renkuosi Tiesą“

Vladimiras Laučius. Sušimašinta Lietuva

Vytautas Radžvilas. Apie vienašališkas „dekonstrukcijas“ ir keistas Eurasia Daily bei lrt.lt sąsajas

Valdas Vasiliauskas. Ar Lietuva turi sostinę?

Linas V. Medelis. Sąmokslo teorija: kaip skęsta Lietuva

Vidmantas Valiušaitis. Kai istorikai ima bijoti faktų

Vitalijus Karakorskis: „Tai yra valstybės šantažas“

Rasa Čepaitienė. Pasaka apie vieną mažą raidelę

Robertas Grigas: „Quo vadis, Lietuva?“

Simonas Jazavita. Apie Prezidentus ir Antano Smetonos paminklą Vilniuje

Darius Alekna. Tai kas ten sakė, kad ne vieta buvo pagrindinis LEU sunaikinimo motyvas?

Andrius Švarplys. Politinis sentimentalumas yra amoralus ir antidemokratinis – jis išreiškia ne užuojautą, o politinį interesą

Geroji Naujiena. Palaiminti, kurie Jam sugrįžtant budės

Popiežiaus interviu italų dienraščiui: Europa, migracija, ekologija

Povilas Urbšys. Tai – elementarus vaivorykštinis fašizmas

Vykintas Vaitkevičius. Iš miego pakilusi Gedimino pilies kalno kariuomenė

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.