Dienos aktualija, Geroji Naujiena

Lietuvos vyskupų laiškas tikintiesiems

Tiesos.lt redakcija   2021 m. vasario 14 d. 7:38

15     

    

Lietuvos vyskupų laiškas tikintiesiems

Brangūs broliai ir seserys,

netrukus įžengsime į Gavėnios laiką. Pelenų trečiadienio liturgija apaštalo Pauliaus žodžiais kalbės apie prasidedantį malonės metą ir besiartinančią išganymo dieną (plg. 2 Kor 6, 2). Dabartinėmis aplinkybėmis, kai viskas trapu, o situacija greitai besikeičianti, Bažnyčia mus kviečia iš naujo atrasti šį metą kaip malonės laiką, kaip galimybę įžengti į artimą bendrystę su Dievu, į bendrystę, kurios jókios grėsmės iš mūsų negali atimti.

Pelenų trečiadienio Evangelijos skaitinys atskleidžia, kokios priemonės yra tinkamiausios Gavėnios metu atsinaujinti: tai – malda, artimo meilės darbai ir pasninkas.

Visą Gavėnios metą Bažnyčia mums dosniai siūlo Dievo žodį. Jį skaitydami ir apmąstydami, melsdamiesi išnaudokime šį laiką tikėjimui auginti. Vėl iš naujo atraskime Šventąjį Raštą, kuris ne kartą į mus prabyla paguodos ir padrąsinimo žodžiais. Mąstykime Kristaus kančią, asmeniškai eidami Kryžiaus kelią ar namuose giedodami Graudžius verksmus. Nuotoliniu būdu dalyvaukime rekolekcijose, įvairiose gilinimosi į tikėjimo slėpinius iniciatyvose, Šventojo Rašto studijų ir maldos grupėse, kurios padeda priimti Dievą ir jo valią mūsų gyvenime. Kasdien junkimės į bendrą šeimos maldą, kuri stiprina visuose išbandymuose.

Gavėnia yra palankus laikas atnaujinti ne tik savo asmeninę, bet ir bendruomeninę tikėjimo kelionę. Tai laikas, apaštalo Pauliaus žodžiais tariant, sergėti vieni kitus, skatinti mylėti ir daryti gerus darbus (plg. Žyd 10, 24). Būkime atidūs bei dėmesingi tiems, kuriems šis metas ypač sunkus, kreipkime žvilgsnį vieni į kitus ir nelikime abejingi savo brolių ir seserų likimui. Artimo meilės įsakymas reikalauja suvokti savo atsakomybę kitam žmogui, tad kviečiame nepaliauti ieškoti būdų, kaip konkrečiais gailestingumo darbais savanoriauti savo bendruomenėse, Carito iniciatyvose, ligoninėse, rūpintis kenčiančiais, apleistais ir besibaiminančiais dėl Covid-19 pandemijos.Taip pat ir testavimasis prisideda prie sergamumo mažinimo ir kitų žmonių sveikatos apsaugojimo.

Dar kartą nuoširdžiai dėkojame gydytojams, slaugytojams bei kitiems medicinos sistemos darbuotojams, savanoriams, kunigams, pašvęstojo gyvenimo asmenims ir visiems, pandemijos laiku savo artumą parodantiems konkrečiais artimo meilės darbais. 

Kai gyvename bendrystėje, jaučiamės atsakingi vieni už kitus. Suvokiame, kad kito gyvenimas susijęs su manuoju, tad Gavėnios pasninko dvasia reikalauja ne tik susilaikyti nuo gausaus maisto, bet ir nuo negatyvių minčių bei žodžių kito atžvilgiu. Pasninkauti – tai taip pat gerbti kitus ir keisti savo santykį su jais: susilaikyti nuo nebūtinų kelionių ar susitikimų, jaučiant peršalimo simptomus, likti namuose, dėvėti kaukes, dezinfekuoti rankas ir laikytis kitų saugumo priemonių.

Džiaugdamiesi gerėjančia epidemiologine situacija ir matydami didelį poreikį palaikyti žmonių dvasią ir tokiu būdu juos sustiprinti, manome, kad artėja metas, laikantis visų saugumo reikalavimų, nuo Pelenų trečiadienio (vasario 17 d.) laipsniškai atnaujinti bendruomeninį Eucharistijos šventimą tokia tvarka:

  1. Savivaldybėse, kuriose 14 dienų sergamumas 100 tūkst. gyventojų yra mažesnis nei 200 atvejų, šv. Mišios švenčiamos dalyvaujant tikintiesiems, kiekvienam užtikrinant ne mažesnį nei 20 kvadratinių metrų plotą ir 2 metrų atstumą tarp žmonių ar šeimų.

  2. Savivaldybėse, kuriose 14 dienų sergamumas 100 tūkst. gyventojų siekia 200–500 atvejų, šv. Mišiose gali dalyvauti iki 15 tikinčiųjų, kiekvienam užtikrinant ne mažesnį nei 20 kvadratinių metrų plotą ir 2 metrų atstumą tarp žmonių ar šeimų. Jei bažnyčios ar viešos koplyčios erdvė mažesnė –leidžiama dalyvauti tokiam skaičiui tikinčiųjų, kad kiekvienam būtų užtikrintas 20 kvadratinių metrų plotas ir 2 metrų atstumas.

  3. Savivaldybėse, kuriose 14 dienų sergamumas 100 tūkst. gyventojų viršija 500 atvejų, šv. Mišių šventimas su tikinčiaisiais neatnaujinamas.

Situacija bus reguliariai vertinama, atnaujinami sprendimai bei informuojamos konkrečios parapijos ir bendruomenės, kurių veiklai turės įtakos galimi pakeitimai.

Šiuos žingsnius paruošėme konsultuodamiesi su medikais ir sveikatos apsaugos specialistais bei atsižvelgdami į Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimus ir laipsnišką karantino ribojimų keitimo planą.

Telydi mus per šią Gavėnią Kristaus prisikėlimo ir naujojo gyvenimo viltis!

Lietuvos vyskupai

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2021-02-16 8:58

Lietuvos vyskupu laisku ir siaip garso isleidimu neskaitau. Ka gali pasakyti zmogeliai lesantys is valdzios delno ir pasitikintys jos malone labiau negu Apvaizda?

...       2021-02-15 11:07

Kodėl Dievo tarnai uždaro Dievo namus tuomet, kai to tikrai reikia žmonėms?
Kodėl ragina nešiot antsnukius ir nesimatyt su artimaisiais ir mylimaisiais?
Kodėl mums brukate naujojo pasaulio tvarką ir didydžiojo perkrovimo ideologiją?
Ar jau pasidavėt korporacijų ir Klaus’o Shwab’o smegenų plovimui?
Mokytojas yra pasakęs ,,Štai aš siunčiu jus kaip avis tarp vilkų. Todėl būkite gudrūs kaip žalčiai ir neklastingi kaip balandžiai.”. Ne prieš žmones ar žmonių įsakymus turite lenktis, bet prieš Dievą Tėvą.
Tokius dalykus skaityt tikrai liūdna. Išties turi būti dvasioj aklas ir kurčias, kad nematytum, kas aplink vyksta. Asmeniškai nesilaikysiu nei vieno suvaržymo raginimo.

>Lietuvos 2021-02-14 13:31        2021-02-14 22:33

jei mėginate sužibėti tarptautiniais žodžiais, pradžiai reikėtų skirti demenciją (įgytą silpnaprotystę) nuo dimensijos (matmens, dydžio, tūrio).
Taigi, - ne tiesa, kad vyskupams nerūpi demencijos, arba tiksliau žmonės, turintys tokią negalią. Kunigams ganytojiškai privalo rūpėti bet kuris ir kiekvienas likimo nuskriaustas žmogus.

Netikėjimo laikai       2021-02-14 22:20

Bažnyčia tai mes visi,jokie dvasios generolai ir karo vadai nelaimės mūšio be kareivių.O norint eiti į karą reikia treniruotis ir gerai apsiginkluoti-visuomet melstis ir nenustoti.”/Jėzus atsakė: „Iš tiesų sakau jums: jeigu turėtumėte tikėjimo ir nesvyruotumėte, ne tik galėtumėte taip padaryti su figmedžiu, bet pasakytumėte šitam kalnui: ‘Pasikelk ir meskis į jūrą!’, ir taip atsitiktų. Visa, ko tikėdami melsite, – gausite“.Mt21-22

Todėl sakau jums: ko tik melsdamiesi prašote, tikėkite gausią, ir tikrai taip bus.Mk11-24

Jėzus jam atsakė: „‘Jei ką gali’?! Tikinčiam viskas galima!“ Vaiko tėvas sušuko: „Tikiu! Padėk mano netikėjimuiMk9-23

Išgirdęs tuos žodžius, Jėzus sako sinagogos vyresniajam: „Nenusigąsk, vien tik tikėk!Mk5-36.Nors Jėzus jų akivaizdoje padarė tiek daug ženklų, tačiau jie juo netikėjo.Jn12-37

Jie atsakė: „Tikėk Viešpatį Jėzų, tai būsi išgelbėtas tu ir tavo namai.Apd16-31

Taigi matome, kad jie negalėjo įžengti dėl netikėjimo.Žyd3-19

O netikinti gimine! Iki kol man reikės su jumis būti? Kiek ilgai jus kęsti? Atveskite jį pas mane!“Mk9-19

Likę vieni, mokiniai priėjo prie Jėzaus ir paklausė: „Dėl ko mes negalėjome jo išvaryti?“ Jis atsakė:  „Dėl silpno tikėjimo. Iš tiesų sakau jums: jei turėtumėte tikėjimą kaip garstyčios grūdelį, jūs tartumėte šitam kalnui: ‘Persikelk iš čia į tenai’, ir jis persikeltų. Jums nebūtų nieko negalimo.Mt17-19.

Ir jis ten negalėjo padaryti jokio stebuklo, tik keliems ligoniams uždėjo rankas ir juos išgydė.Jis stebėjosi jų netikėjimu, ėjo per apylinkės kaimus ir mokė.Mk6-5

 O, Jėzus jiems atsakė: „Niekur pranašas nebūna be pagarbos, nebent savo tėviškėje ir savo namuose“. Dėl jų netikėjimo jis ten nedarė tiek daug stebuklų.Mt13-58.

Paskui kreipėsi į Tomą: „Įleisk čia pirštą ir apžiūrėk mano rankas. Pakelk ranką ir paliesk mano šoną; jau nebebūk netikintis – būk tikintis“.Jn20-27>>>

Taigi pirmiausia prašau atlikinėti maldavimus, maldas, pamaldas ir dėkojimus už visus žmones,  už karalius ir visus valdovus, kad galėtume tyliai ramiai gyventi visokeriopai maldingą ir gerbtiną gyvenimą. Tai gera ir priimtina akyse mūsų Gelbėtojo Dievo,  kuris trokšta, kad visi žmonės būtų išganyti ir pasiektų tiesos pažinimą.1Tim2

Labai patiko       2021-02-14 19:56

Lietuvos Visuomenės Tarybos pranešimas spaudai
2021-02-12 Vilnius
Lietuvos Visuomenės Tarybos ir Visuomenės ekstremalių situacijų komisijos, Susitelkimo dalykinė veikla drąsina visuomenę, atskleidžia COVID-19 tariamo suvaldymo apgaulę.
Nuoširdžiai džiaugiamės ir sveikiname Širvintų rajono merę Živilę Pinskuvienę už drąsą ir sveiką nuovoką, baimės nebuvimą. Reikia išminties ir ryžto, o svarbiausia, apsisprendimo ieškoti tiesos ir atsakymų dėl veidmainiško šiandieninės mūsų visuomenės varymo į ožio ragą.
Gerb. Živilės Pinskuvienės ir kitų miestų bei rajonų merų apsisprendimo dėka atskleista veidmainiška COVID-19 statistika turi atverti visiems akis.
Kviečiame Sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį padėkoti merei Živilei Pinskuvienei už pilietiškumą, bet ne klaidinti visuomenę, kad iš esmės klaidingos statistikos dėl COVID-19 ligos ištaisymas neįtakos sergančiųjų skaičiaus 100000 gyventojų ir Vyriausybės sprendimų dėl taip vadinamos pandemijos suvaldymo. Aritmetikos mokėmės visi, ir jos mokė mus dar mokykloje. Rėmimasis iš esmės klaidinga statistika ir šiai ligai diagnozuoti netinkamais testais – tai ne tik saviapgaulė ir visuomenės klaidinimas, bet ir biudžeto lėšų švaistymas.
Kviečiame visą Vyriausybę dirbti drauge su visuomene ir įsiklausyti ne tik į nuo valdžios tiesiogiai priklausančių ekspertų nuomonę, bet ir į visuomenės bei nepriklausomų ekspertų nuomonę. Nepagrįsti sprendimai dažniausiai yra ir neteisingi. Išbandymų metais ne mažiau svarbu būti ir savikritiškais. Baimė diskutuoti ir tartis su visuomene – tai ne išeitis. Jūs prisiėmėte atsakomybę šiuo sudėtingu laikotarpiu būti aukščiausia Lietuvos vykdomąja valdžia. Todėl gerbkite visų mūsų nuomonę, ieškokite bendrų sprendimų su visuomene.
Tik susitelkime, bet ne susiskaldyme yra išeitis ir teisingi sprendimai.
Todėl sveikiname ir šią savaitę Seimo spaudos konferencijoje pristatytą medikų-ekspertų komisiją. Kviečiame ir medikus būti pilietiškais, gerbti save ir pacientus. Gyventi privalome ne iliuzija, kad kažkas apmokės mūsų neveikimo kaštus, bet supratimu, kad turime ne laukti, bet veikti.
Lietuvos Visuomenės Tarybos valdybos pirmininkas dr. Zigmas Vaišvila
Saugos ir sveikatos apsaugos darbo grupės vadovė, Visuomeninės ekstremalių situacijų komisijos l.e.p. pirmininkė dr. Nendrė Černiauskienė

Sugalvojau!!!!!       2021-02-14 17:40

O jei mes imtume rašyti Ingridai Šimonytei palaikymo žinutes, tipo - tikime Jumis Ingrida, kad Jums rūpi Lietuvos ateitis ir Jūs dėsite visas jėgas, kad neleisite priimti įstatymus su gender ideologiją, kuri yra prieš moters vertę, prieš šeimą ir kuri įgalina tik valstybės griovimą.  Manau, kad ši jauna moteris pamąsto, kas bus po 10 metų su ja, juk istorija sukasi ratu. Juk geriau atsidurt sąraše tų, kas gelbėjo tautą, o ne tas, kas ją pasmerkė myriop.

>>> G.P.       2021-02-14 17:01

O man gaila tos Ingridos Šimonytės, nes ji pati nežino kas vyksta ir nežino ką toliau daryti. Aišku, kad ji nėra kvaila moteris, tad ne tik mato, bet ir pamąsto kas yra kas. Man, atrodo, kad ji jaučiasi labai vieniša atsidūrusi prieš šitokią atsakomybę, tačiau įbridusi į tą balą nežino ką dabar daryti. Manau, kad jai, kaip tik ir reikia Katalikų Bažnyčios supratingumo, o ne pasmerkimo ir dar giliau į kampą įvarymo. Lygiai taip pat ir su kitais veikėjais. Juk Gabriukas turi užnugarį ir kur kas saugiau jaučiasi, nei Ingrida. Tad, laviruokim ir vairuokime Lietuvos vairą labai atsakingai, nes žiauri neganda pakybo virš Lietuvos. Manau, kad M. K. Čiurlionio paveikslas “Neganda” yra pranašingas šiems laikams.

Manau.       2021-02-14 16:53

Jei Baltarusijoje, Rusijoje, Vokietijoje ir t.t. sukilimai, t.y. kova su valdančiųjų jėgos struktūromis nepavyko, tai ir mūsuose nieko nesigaus.
Taip, tai būtų tik parodymas, kad nesutinkame, bet…. rezultatas aiškus.
Todėl, vyskupai, manau, apdairiai elgiasi, labiau pasitikėdami Dievo valia. Juk vienoje psalmėje yra pasakyta, kad jei Dievas miesto nesaugo, tai ir niekas jo neapsaugos nuo priešo. Melskimės, melskimės ir dar kartą melskimės, kad piktasis pasitrauktų ir mūsų neskaldytų ir, kad meilė ir vienybė sužydėtų visų širdyse.

> Manau ( 14:03)       2021-02-14 15:13

pasigirsta pakabinusių, sudaužiusių ir vėl pakabinusių lentą prie Vrublevskių bibliotekos balsas. Kada lietuviai jau apkaltinti nesugebėjimu daryti adekvačių vertinimų, trūksta dar “sukilimo”! Gal čia Ukraina, kuri ir dabar dar ne ES? Gal po bet kokios be vargo suvaidinamos “sukilimo” klounados neatskubės tuoj pat ES taikos palaikymo pajėgų ir jau galas paskutiniams laisvės likučiams?

G.P.       2021-02-14 15:01

Teatleidžia man Viešpats, bet norėčiau paklausti Lietuvos vyskupų: ar Ingrida Šimonytė jau patapo tikruoju Lietuvos Primu, kad pagal jos valią ir “statistinius reikalavimus” ir tarnystė Jėzui Kristui nuo šiol bus organizuojama?

Manau,       2021-02-14 14:03

kad Lietuvos vyskupai žino, kad turi galią pakelti liaudį į kovą prieš netikusį režimą, bet jų išmintis turi sutapti su Viešpaties išmintimi ir valia.
Mielieji, ko mums trūksta, kad turėtume pralieti nekaltą kitų žmonių kraują? Ar išsemtos mūsų jėgos pasireikšti kovojant dar taikiu būdu? Gal pabandom sugyventi taikiai ir žarijų nežarstyti kitų rankomis.  Kol neatsisuksime į Dievą, tol galios posakis” Krito slibinas - tegyvuoja naujas slibinas”

Manau,       2021-02-14 13:55

kad, kartais, patylėjimas yra kur kas svarbesnis už rėkavimą, purkšatvimą. Man patiko, kad vyskupai sutelkė visas jėgas į maldą, kuri liejasi per visas medijas, net televizija, radijas jas transliuoja. Kas būtų, jei kvaila valdžia, po pasimojavimų, imtų ir uždarytų visas galimybes jungtis į maldą. Juk aišku visiems, po Šimonytės atvirų pasisakymų, kad juos valdo ir nurodinėja iš viršaus galingesnės jėgos. Na, o vyskupai kalba ir tie, kurie nori girdėti girdi kokia yra Lietuvos Katalikų Bažnyčios pozicija. Vien tik kardinolo Sigito Tamkevičiaus dalyvavimas forume “Maldos akcija už šeimą - visuomenės ir valstybės pagrindą”.
Pažiūrėkite: https://www.youtube.com/watch?v=rX9hDw8OrQY 
Buvo ir man šokas, kai per “Marijos” radiją laidoje “Klausk drąsiai” tegirdėjau vyskupų pokalbį apie savo laišką, o ne pačios aktualiausios problemos gvildenimą Lietuvoje. Po kiek laiko aprimau ir suvokiau, kad šiuo metu jie daro tai, ką galima padaryti ir išlaikyti rimtį Lietuvoje. Manau, kad yra jėgos, kurios labai, oi, kaip labai laukia neramumų, kad galėtų mus dar labiau suvaržyti ir išjungti net internetą.
Tip, kad ačiū mūsų vyskupams už supratingumą ir neinant su piktuoju “obuoliauti”

Lietuvos       2021-02-14 13:31

vyskupams šio pasaulio demencijos nerūpi.Tylėjimas ir yra pritarimas visoms niekšybėms,kurios vyksta seime.Tauta paliekama dvasiniam ir moraliniam apiplėšimui.

Gerbiami Lietuvos vyskupai       2021-02-14 12:06

O kada pasisakysite dėl seime stumiamu vienalyčių santuokų ir narkotikų legalizavimo? Apie kaukes ir būvima namie jau girdėjome.

remdisivir       2021-02-14 8:28

šitie įkišę galvas į smėlį, seime stumiamos “naujovės” nerūpi.


Rekomenduojame

Dainius Rudzevičius. Stambulo konvencija ir jos ryšys su socialinės lyties ideologija

Ligita Sinušienė. Ar Stambulo konvencijai bebus ką pražudyti Kretingos pranciškonų gimnazijoje?

Rasa Čepaitienė. Kaukių kritimo metas

Brolis Paulius Vaineikis OFM. Šaukiu aš tautą nuodėmės užguitą

Lietuvos gyventojų nuomonių apklausa

Dovydas Norkūnas. Kaip iš tikrųjų atrodo LYTINIS ŠVIETIMAS? Kam iš tiesų reikia Stambulo konvencijos?

Brolis išsižadėjo brolio ar direktorius – pavaldinio?

Alvydas Jokubaitis. Ar Europos Sąjungai reikia šeimos? – Taip ir ne

Algimantas Rusteika. Iliuzijų pabaigos metai

Andrius Švarplys. „Influenceriai-garsenybės“ gali viešai kalbėti apie politiką, o Bažnyčia nebe?

Nuo bačkos. Andrius Kubilius: Tomai, neišsigąsk šios atakos! Tomas Raskevičius: Dėkoju TS-LKD už palaikymą. Pažadu nepasiduoti!

Konstantinas Bogomolovas. Europos pagrobimas 2.0. Režisieriaus manifestas

Pozicija, kurios nenori girdėti LGBT lyderiai. Dovilo Petkaus pokalbis su Eimantu Gudu

Kam tas „šešėlis“? Darius Kuolys: Smurtas – valdžios silpnumo ir baimės išraiška. Kad ir kokia „kieta“ toji valdžia dėtųsi

Nida Vasiliauskaitė apie Stambulo konvenciją:  dabar – trumpai, kone prieš trejus metus – išsamiai

Kun. Robertas Grigas. Kuo blogi „specialioms grupėms“ kuriami įstatymai

Algimantas Matulevičius. Negi valstybės piliečių nuomonė lygi nuliui?

Andrius Švarplys. JAV vyskupų pozicija dėl seksualinės orientacijos ir ‘gender identity’ sąvokų įtraukimas į įstatymus yra blogis

Audris Narbutas. Per Stambulo konvenciją – į melo visuomenę

Kun. Andrius Narbekovas. Stambulo konvencija – Trojos arklys

Elagu Eesti! Tegyvuoja Estija! Vidmantas Valiušaitis: Pagarbos žodis broliams estams

Rasa Čepaitienė. Kvalifikacija

Vytautas Sinica. Kaip iš Toliato pavyzdį darė

Andrius Švarplys. Priešingai – tai jūs puolate Lietuvos Konstituciją, o visuomenė reaguoja ir, beje, labai demokratiniu bei civilizuotu būdu

Lietuvos valstybės atkūrimo minėjimas – Vasario 16-osios važiuotynės

T. Elijas Leyds. Virusas, hidra ir Bažnyčia

Raimondas Navickas. „Neapykantos kalbos“ kriminalizavimo per ANK afera yra antikonstitucinė ir antidemokratinė

Audrius Bačiulis apie „Coca Cola“ kursus, kaip „tapti mažiau baltaisiais žmonėmis“

Vidas Rachlevičius. Kaukės nusimestos: kada skersime šventąją karvę?

Algimantas Rusteika. Stukačių epocha sugrįžta

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.