Vyriausioji rinkimų komisija

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas: VRK rinkimų agitacinių radijo ir televizijos laidų dalyvių sąrašą sudarė teisėtai

Tiesos.lt redakcija   2016 m. rugsėjo 2 d. 19:55

23     

    

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas: VRK rinkimų agitacinių radijo ir televizijos laidų dalyvių sąrašą sudarė teisėtai

2016 m. rugsėjo 2 d. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) pareiškėjo politinės partijos „Lietuvos sąrašas“ skundą atmetė ir pripažino, jog Lietuvos Respublikos Vyriausioji rinkimų komisija, organizuodama bei sudarydama naują LRT televizijos ir radijo laidų, skirtų 2016 m. spalio 9 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų agitacijai, dalyvių sąrašą, Seimo rinkimų įstatyme įtvirtinto lygiateisiškumo principo nepažeidė.

Pareiškėjas politinė partija „Lietuvos sąrašas“ kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą, prašydamas pripažinti neteisėtais Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos (toliau – ir VRK) veiksmus, sudarant Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų agitacijos dalyvių sąrašą, bei įpareigoti VRK organizuoti ir sudaryti naują LRT radijo ir LRT televizijos laidų, skirtų 2016 m. spalio 9 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų agitacijai, dalyvių sąrašą, laikantis Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų įstatymo 51 straipsnio nuostatų, įtvirtinančių lygiateisiškumo principą kandidatų atžvilgiu.

Anot teismo, Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų įstatymu nustatytas lygiateisiškumo principas pirmiausia užtikrinamas tuo, kad galimybė kandidatams sudaryti tarpusavio susitarimus dėl diskusijų laidų yra nustatyta įstatyme, todėl bet kuris savarankiškas politinės kampanijos dalyvis žino apie tokią galimybę ir gali šia teise pasinaudoti, inicijuodamas ir sudarydamas susitarimą su vienu ar keliais kitais savarankiškais politinės kampanijos dalyviais. Lygiateisiškumo principas taip pat užtikrinamas sudarant lygias galimybes visiems savarankiškiems politinės kampanijos dalyviams vienodomis teisėmis dalyvauti specialiose diskusijų laidose, finansuojamose valstybės biudžeto lėšomis, jiems suteikiamas vienodas laikas kandidatų pasisakymams. Pasak LVAT, pareiškėjo įvardyta siekiamybė sudaryti galimybę visiems savarankiškiems politinės kampanijos dalyviams diskutuoti su visais nėra įtvirtinta įstatyme, esant įstatymo leidėjo šiuo metu nustatytam reguliavimui, ją realiai būtų sudėtinga įgyvendinti, nes savarankiškiems politinės kampanijos dalyviams nepasiekus susitarimo, burtų kelių tokia galimybė taip pat negali būti užtikrinta.

LVAT teisėjų kolegija, įvertinusi nagrinėjamo ginčo teisinius aspektus, netyrė pareiškėjo teiginių, susijusių su galimu diskusijų turiniu, kaip nepatenkančių į nagrinėjamos bylos ribas, ir konstatavo, kad VRK sprendimas yra teisėtas, sąrašai sudaryti nepažeidžiant Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų įstatymo 51 straipsnyje įtvirtinto lygiateisiškumo principo, užtikrinančio vienodą rinkimų agitacijai skirtų laidų paskirstymą. LVAT sprendime konstatavo, kad atsakovas Vyriausioji rinkimų komisija tinkamai vadovavosi nustatytu teisiniu reguliavimu, tenkinti pareiškėjo politinės partijos „Lietuvos sąrašas“ skundą ir įpareigoti VRK organizuoti bei sudaryti naują LRT televizijos laidų, skirtų 2016 m. spalio 9 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų agitacijai, dalyvių sąrašą nėra pagrindo.

Daugiau informacijos yra skelbiama Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo interneto svetainėje http://www.lvat.lt Bylos. Nr. eR-2-492-2016.

Šaltinis: LVAT

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Partitūrai       2016-09-3 17:07

Na suraitėte genialią sentenciją: “Interneto amžiuje net menkiausias pražiopsotas galiukas gali nuvesti iki brisiaus galo.” Pagarba. Ją reikėtų aukso raidėmis ant debesų užrašyti virš Vilniaus miesto, kad visi pridurkai žinotų iki ko atveda žioplumas.

Partitūra       2016-09-3 16:26

Matot, seniau buvo paprasčiau galus sumerkti į vandenį.
Interneto amžiuje net menkiausias pražiopsotas galiukas gali nuvesti iki brisiaus galo.
Norėta pastumti sysaldomkratus ir padaryti daugiau erdvės Anūkui, bet matrioškiniai parankiniai nespėjo sugaudyti visų apsukriosios Austėjos biznio galų.
Dabar boleko auksinių šaukštų galai gali atsisukti tiesiai į koncervų vaduko kaktą.
O ir Mayrioškai teks nuryti piliulę.
Ponia įsius.
Kažkam spectarnybose klius per makufelį.

Uvertiūrai       2016-09-3 15:53

Kažkas su tais šaukštais ne iki galo aišku. Kas iš tikro neapsižiūrėjo ir išleido info džiną iš butelio. Du metu raugino, ir še tau kad nori - kažkoks mulkis butelkos kamštį atkišo. Kas dabar iš to turi naudos?

Uvertiūra muilo operai "Šarka vagilė"       2016-09-3 15:01

(pikasiau tu geriau neskaityk bo vėl susinervinsi)
/
Pagaliau paaiškėjo, kodėl prokuratūra du metus dengė sukčius, kurie kariuomenei pardavinėjo auksinius šaukštus ir samčius ir kodėl koncervatorių patriarxas Vytautas Landsbergis suskubo karštai raginti nekreipti dėmesio į tokią “smulkmeną”
(http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/nuomone-v-landsbergis-vargas-del-samteliu.d?id=72185100)
- pasirodo, kad KAM šaukštų tiekėja UAB “Nota Bene” glaužiai susijusi su… konservatorių lyderio/Anūko Gabrieliaus Landsbergio šeima. 
Ėgi pasirodo, viešuosius pirkimus vykdžiusios „Nota bene“ kompanijos vadovo Andriaus Jazgevičiaus žmona Lina Jazgevičienė dirba…TS-LKD pirmininko Anūko apsukriosios žmonikės Austėjos privačios Karalienės Mortos mokyklos vykdančiąja direktore!
Austėjai Landsbergienei ir jos kišeniniam vyreliui/patriarxo anūkuinuosavybės teise priklausanti privati mokykla pagarsėjo tuo, kad valstybės įmonė ‘Lietuvos Energija” jai savo lėšomis suprojektavo didžiulį pastatą Vilniaus senamiestyje, ir buvo pasirengusi jį pastatyti, tik įsikišus Seimui, statybos sustojo. Visos valstybės įmonės išlaidos šioms stayboms buvo įskaičiuotos į elektros kainą, kurią sumoka visi vartotojai.
Į auksinių šaukštų ir virtuvės įrankių skandalą įsivėlusi bendrovė „Nota Bene“ per paskutinius šešerius metus iš viso viešųjų pirkimų konkursuose laimėjo sutarčių už 27,7 mln. eurų. Ne ką mažiau iš valstybės biudžeto užkalė ir dukterinė Nota Bene firma.
Ir ko gi nekalti pinigo jeigu viskas vyksta po toookiu tvirtu stogu?
O kas yra didysis koncervų Stogas?
Stora stora Matrioška.
Tebūnie Daša Lietuvos dalia, ane?
Nu tai einam pabalsuosim. Tuo parodysim jog Sistema yra OK.
O Zeniuko kompai balsus suskaičiuos.
Kche-kche-kche…

šaukštai po pietų brankZ       2016-09-3 14:09

Prie 99 pridėjus 1 bus šimtas. O prie 1 pridėjus 99 bus kiek?
Kas per durnas klausimas?! !!! A ne?
Bet vatnikams klausimas yra neįkandamas. Vatnikams atrodo jog jeigu jau dabar pabalsuos tai išrinks tuos kurie dirbs ir “Vardan tos” ir vatnykų gėrybei.
Kurgi ne. Tuoj.
Skuba.
Kol vatnikai neįsisąmonins jog sukeitus dėmenis vietomis suma nesikeičia, tol murdysimės mėšle ir srutose.
Ir vatnikai ir ne vatnikai.
Bet dėka vatnikų.
Nes sistema yra sukonstruota taip gerai, jog jokie rinkimų siurprizai negręsia. Išrink ką nori, Sistema per mėnesį naujai iškeptuosius mesijus perdarys į judošius, vagis, pižonus, kyšininkus ir privilegijų mylėtojus.
Nes viskas pastatyta ant bazinių žmogaus silpnybių - godumo, savanaudiškumo, pasipūtimo, hedonizmo, tinginystės ir baimės.
Atėjai valdžion - te tau naują mašiną, iškrypėliškai patogią kėdę su pribambasais, še tau naujasis pone didžiulę algą, kraukis į kišenes riebius priedus sąvaržėlėms, čiupk pluoštą komandiruočių į egzotiškus kraštus, ...imk!
Imk, stverk kiek apžioji.
Ir nespjauna , ir pažioja, ir dar paprašo.
Nes komfortas patinka. Faina!
Valdžia tvirkina, absoliuti valdžia tvirkina absoliučiai.
Žmogeliai atėję seiman vykdyti pažadų dėl kurių nesenei muštasi į krūtinę su ašara akyse, išrupūžėja per mėnesį, praranda žmogaus pavidalą ir virsta tokiais pat arba dar aršesniais drakonais nei prieš tai buvusieji.
Nes nėra atsakomybės svertų.
Aštuonis kartus brangesni peiliai ir šakutės, kastuvėliai už pusantro milijono, auksiniai miltai vargšams.
Nacionalinio stadiono ir Valdovų rūmų statybos, Operos ir baleto teatro remontas, projektas „Vilnius - Europos kultūros sostinė“.
Kas sieja visus juos? Pinigai.
Paleisti vėjais milijardai, kurie galėjo palengvinti žmonių gyvenimus.
Valstybės valdymas - ne paprastas mechanizmas, juk tiek kontorų kontorėlių prikurta, o jose - šimtai valdininkų.
Tai kaip nutinka, kad nė vienam iš jų neužkliūva pjaustymo lentelė už 180 eurų? Gal jie dešros nėra pjaustę ar žmonų neturi?
Kaip tai įmanoma? Sveiku protu nesuvokiama, tai gal sveiko proto čia ieškoti ir nereikia.
Juk jeigu valdininkai vieną kartą pradėtų su valstybės pinigais elgtis protingai, kaip elgiasi su savais, tokie cirkai iškart pasibaigtų. Juk savas kiekvienas centas brangus, nes žinai, kaip sunkiai jis buvo uždirbtas. O valdininkui - nė motais. Jam šis rūpestis svetimas, reikia pasirašyti - pasirašau, o kiek ten nulių, man nerūpi, juk ne iš paskutinių perku.
Ir atsakomybės pareikalauti nelabai yra iš ko.
Na, atsistatydins ministras, na, skyriaus vedėjas.
Kas iš to?
Bus laisvi du etatai saviems žmonėms… Ir karuselė užsisuks iš naujo.
Kol nebus asmeninės atsakomybės už kiekvieną išleistą eurą, tol nieko nebus. Kai pasirinkimas tebus grotos arba milžiniškos baudos, tik tuomet prieš dėdamas parašą valdžiažmogis 10 kartų paskaičiuos.
Viešųjų pirkimų tarnyba sako, kad ne jie turi aiškintis, kuriam valdininkui tiko aštuonis kartus brangesni samčiai.
Tai daryti turi prokuratūra.
O mes iš patirties žinome, kad jau dabar galima skambinti laidotuvių varpais, nes skandalingiausios bylos mistiniu būdu nugula giliausiuose stalčiuose, kur ramiai apauga pelėsiais.
Todėl eiti į “rinkimus” yra daugiau nei kvaila kol Sistema lieka ta pati.
Reikia priversti režimą padaryti išlygas, keisti rinkimų įstatymą, keisti seimo statutą, keisti Konstituciją, atsiimti LRT ir t.t, o tik po to rengti naujus rinkimus po kurių jau galėsime suvaldyti gero gyvenimo pagundoms neatsparius veikėjus.
Šiandien mes realiai neturime jokių kitų svertų priversti režimą daryti nuolaidas išskyrus rinkimų masinį boikotą.
Tai yra taikus ir teisėtas būdas. Ir svarbiausia - mažiausiai pastangų reikalaujantis, absoliučiai nerizikingas dalyviams.
Jeigu šio šanso neišnaudosime, antro greičiausiai nebebus.
“Demokratinis” režimas apsidrausdamas tiesiog įves įstatyminę prievolę balsuoti. Balsuosi gausi štampiuką pase. Nebalsuosi - “į sibirą”.
Kaip 1940siais. Manot neatsiras sibirų.
Nepergyvenkit.
Balsuokit ir tikrai atsiras. Ne taip jau ir svarbu kur.
Konclageris ir afrikoje yra konclageris.
Tavo namus gali paversti kalėjimu.
Sistema bausmėms yra išradinga…

Pamąstymui       2016-09-3 12:42

Jei Osvencime būtų buvę surengti demokratiniai rinkimai pagal visas demokratines procedūras, nė kiek neabejoju, kad lagerio “stovyklautojai” būtų išsirinkę Goebelsą. Šimtu procentų.

Romasui       2016-09-3 12:17

Paslaugusis, rūpestingasis pone- na ir kur gi rašyta?
Kas rašė ir kodėl, kokiu tikslu rašė?
Rinkimų sąmoningas boikotas, aktyvus pilietinio pasipriešinimo aktas ponui yra apatija?
Gal tamsta idiotas?
Bet labiau panašu jog pono išgalvoto “Romaso” rūpestis yra tiesiog kontorinė manipuliacija.
Žinai ponuli, gal sugalvok kažką šviežesnio. Labai jau šabloniškai dirbi.
Tokie pigūs fokusai kurie praeina delfiuose čia nepraeis.

Romas       2016-09-3 12:09

Jau rašyta, kad nedalyvavimas rinkimuose tikrai nieko neduos. Būdami apatiški, agituodami likti nuošalyje, nieko neveikti,  kaip tik visus ir mulkinate.

Lietuvos Poilsio partija pilietei       2016-09-3 10:28

Dirbkite. Mes jums netrukdysime. Beprasmiško darbo panacėja buvo ištobulinta nacių konclageriuose.

Portalas pilietei       2016-09-3 10:18

Pilietinis portalas pasisako prieš piliečių mulkinimą ir demagogiją. Jei tam neateis galas, sulauksime visiško galo.

Pilietei       2016-09-3 10:15

Galas kam?
Imitacinėms partijoms, imitaciniam teisingumui? imitacinei kovai už imitacinę demokratiją? imitacinei imitacinio elito bendrybei su liaudimi?
Kuris galas tamstelei nepatinka?

Pilietė       2016-09-3 10:08

Štai ir galas. Pilietinis portalas prieš piliečių dalyvavimą rinkimuose. Tarabilda, Juozapas, Dočys už amžiną piliečių poilsį. Ką gi, saldžių sapnų.

Juozapas       2016-09-3 0:21

Labai ačiū gerb. Dočiui, kad paaukojo dalį savo neįkainuojamo poilsio ir rado keletą minučių atsakyti susirūpinusiems piliečiams.
Nors esu gana išrankus politiniams tekstams, tačiau gerb. Dočio tekstas savo lakoniškoje formoje talpina T.Džefersono mąsto politinį įžvalgumą.
Idealiai pasisakyta.
Logiškai ir tuo pačiu nuoširdžiai. Aiškiai!
Man labai patiko. Kviečiu tėvynainius pritarti PP pirmininko gerb. Dočio raginimui.
Juo labiau, jeigu esi sutrikęs, nežinai ką daryti- pailsėk!

Dočys       2016-09-2 23:43

Tai taigi. Mažumėlę buvau apsnūdęs. Lietuvos Poilsio Partija kreipiasi į Prezidentūrą , jos įsteigtas nevyriausybines organizacijas ir politines partijas su nuožmiu prašymu nekelti sumaišties ir netrikdyti ramaus žmonių poilsio. Jei norite ten kažką persirinkti ar išsirinkti, išsirinkite patys. Nepainiokit nieko dėtų žmonių į savo reikalus. Mes čia nė prie ko, ir atsakomybės už jūsų žaidimus neprisiimame.

Juozapas       2016-09-2 23:14

Nors ir esu nepartinis, bet vienai partijai rinkimų dieną visgi tikrai suteiksiu pirmenybę.
Kolegagerb. Dočys yra įsteigęs labai smagią ir patogią partiją-
Poilsio partija.
Labai nuoširdžiai kviečiu gausiai paremti, išreikšti pasitikėjimą Poilsio partijai kaip ir derėtų pagal partijos ideologiją- gerbti savo poilsį, negaišti savo savaitgalio niekams, nelakstyti po jokias rinkimines apylinkes, nesidusinti balsavimo kabinose ir nesimalti prie urnų.
Pailsėkime. Šventą dieną švęskime.
Atsipūskime nuo supančio marazmo, tegul asilai strikalioja.
Neikim į “rinkimus” tai dar gal kažkas ir keisis į gera.
Nes kai vis eidavom, tai kas kart vis blogyn ir blogyn.
Jeigu neisi, bent blogiau tikrai nebus.

Tarabilda Šarkai       2016-09-2 22:38

Tamstos, Šarkine, komentaras - tikrai jėga. Atsišildyk savo raudonas kojeles, nei aš, nei Juozapas, kiek žinau, nekviečiame nei į aikštes, nei į oro uostus. Priešingai, rinkimų dieną siūlome elgtis protingai ir apgalvotai - iš namų kojos nekelti. Na gal tik į sekmadienines mišias ir atgal namo. Už nelaimingus, apdurnintus ir kvailius nuo gimimo nuoširdžiai pasimelsti.

karka       2016-09-2 22:38

Ar kas žino atvejį kuomet režimo teismas pasmerktų režimo neteisėtus veiksmus?
Ir aplamai- pats režimas yra neteisėtas, uzurpatoriškas.
Tai ko tikėtasi?
LSo kuolininkai yra tik oponavimo režimui imitatoriai.

tarka Šarkai       2016-09-2 22:30

Prie ko čia minios?
Minios Teisingumo nevykdo. Minios sugeba tik linčiuoti.
Tad ironija ne vietoje ir ne į temą.
Kalba eina apie nevykusiai suformuluotą ieškinį, apie tai ar aplamai tai buvo tikslingas žingsnis - avinams eiti skųstis pas vilkus.
Kuolio impotentai yra riboti, naivūs lauciai kisieliaus smegenimis ir be gyvos sielos širdyje, todėl darė tik tai ką sugeba išstenėti- šabloniškai, nemąstant, nematant platesnio konteksto.
Buratinai, tik kad diplomuoti.
Nyku.

Šarka       2016-09-2 21:58

Aš apšalusi su Juozapo ir Tarabildos potencijos! Ji trykšte trykšta iš kiekvieno jų žodžio! Užtenka jiems sutartinai pirstelėti, ir minių minios užplūs Gedimino prospektą, užtvindys Lukiškių aikštę, nuneš vyriausybę, seimą ir grybauskaitę... Jėga!

Juozapas       2016-09-2 21:11

Pritariu Tarabildai. Kitaip ir negalėjo baigtis.
Eilinė LS mekentojų impotencijos demonstracija.
Ne naivuoliams ir niektauziams imtis tokių reikalų.
Bezdėtojai.

Tarabilda       2016-09-2 20:55

Aišku, kad neteisingai. Atsakykit sau, o ar neteisingi gali ką nors padaryti teisingai?

Bet ar       2016-09-2 20:51

teisingai?

Tarabilda       2016-09-2 20:42

Koks skundas, toks ir atsakymas. LS klausimą kėlė ne iš esmės, o dėl šūdo nieko. Taip keliant klausimą į gatves žmonių nesukviesi.

Rekomenduojame

Krescencijus Stoškus. Esu apimtas sunkaus nerimo ir skausmo

Virdžinija – sektinas pavyzdys

Dominykas Vanhara. Labai tikėtina valdančiosios koalicijos sudėties kaita

Vygantas Malinauskas. Žmogaus teisių komitetas siūlo ideologizuoti smurto problemą

Privalomi skiepai gali sukelti sveikatos sistemos griūtį

Kęstutis Girnius. Konfliktas su Kinija – strateginė, ne taktinė ar komunikacijos klaida

Vokietijoje mokesčių mokėtojų pinigais remiami filmai atitinkantys „įvairovės sąrašą“

Vytautas Sinica. Valstybinės kalbos atnašavimas

Ar iš tikrųjų Seimo nariai patvirtino buvusių Lietuvos okupacinių režimų teisėtumą?

ES „žalioji darbotvarkė“ nebus taikoma privatiems lėktuvams ir jachtoms

Visuomenininkai lietuvių kalbos naikintojus įamžins knygoje „Valstybinės lietuvių kalbos išdavikai“

Draudikas atsisako padengti mirtį dėl vakcinos, nes mirusysis neva dalyvavo eksperimente pats prisiimdamas riziką

Vytautas Sinica. Vyriausybės veiklos apžvalga

Jonas Vaiškūnas. Kalba ne apie kalbą – o apie tai, kur eis demarkacinė linija

Eugenijus Jovaiša. Kalbos išniekinimo projekto autoriai įteisins okupacinių režimų primestą rašybą

Pareigose pažemintas arkivyskupas, susijęs su dokumentu, draudžiančiu laiminti tos pačios lyties poras

Sigitas Besagirskas. Kiek mums kainuos kova su Kinija?

Loreta Strom. Norvegijos visuomenės sveikatos institutas (FHI) nerekomenduoja naudoti koronos sertifikato kaip prevencinės priemonės

Peter Kwasniewski. Kodėl gitarų muzika neturėtų skambėti katalikiškose Mišiose

Etikos dalyko mokymas Vokietijoje sumažino religingumą

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jėzus Kanos vestuvėse – II eilinis sekmadienis

Arnas Simutis. Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje

Dovilas Petkus. Mažosios Lietuvos diena – nacionalistinė šventė

Mindaugas Karalius. Lietuvių kalbos naikintojai bus įamžinti knygoje

Tautvydas Galinis. Svetimvardžiai asmens dokumentuose, arba apie projektą atšaukti valstybinę lietuvių kalbą

Daugiau nei pusė Airijos katalikų dėl pandemijos pasirinko neiti į šv. Mišias

Vytautas Radžvilas. Žodis Laisvės gynėjų dieną

Vytautas Radžvilas. Autonomininkų svajonės tampa tikrove

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.