Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Lietuvos šeimų sąjūdžio pranešimas visuomenei dėl rugsėjo 10 d. protesto

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugsėjo 2 d. 16:30

12     

    

Lietuvos šeimų sąjūdžio pranešimas visuomenei dėl rugsėjo 10 d. protesto

Dalijamės Lietuvos šeimų sąjūdžio pranešimas visuomenei dėl rugsėjo 10 d. protesto.

Įtampą ir susipriešinimą valstybėje sukėlė ne Lietuvos šeimų sąjūdis, o valdžios bandymai priimti didžiajai daugumai piliečių nepriimtinus, antikonstitucinius, mažumų diktatūrą įteisinančius įstatymus. Už juos inicijavusią vadinamąją Laisvės partiją balsavo tik 9 % dalyvavusių rinkimuose arba 4 % visų rinkėjų.

Projektai buvo nesvarstomi su visuomene, protestai ignoruojami, prieštaraujantys žmonės niekinami ir iš jų tyčiojamasi. Dar daugiau, pandemijos suvaldymo pretekstu įvedama žmonių asmeninio gyvenimo kontrolė ir antikonstitucinė piliečių segregacija. Valdžios siekis palaužti visuomenės pasipriešinimą situaciją šiuo metu privedė iki kritinės, pavojingos ribos.

Lietuvos šeimų sąjūdis ne kartą reikalavo nedelsiant nutraukti antikonstitucinius veiksmus ir pradėti dialogą su visuomene. Mūsų organizuoti protestai buvo taikūs, juose nebuvo neapykantos ir konfliktų. Susitikime su Seimo pirmininke buvo pateiktos garantijos dėl rugsėjo 10 d. mitingo saugumo ir galimi kompromisai, tačiau visos pastangos stabilizuoti nesantaiką ir pradėti dialogą tarp valdžios ir visuomenės buvo sužlugdytos.

Vilniaus miesto savivaldybės administracija liepos 2 d. suderino rugsėjo 10 d. eitynių ir mitingo vietą, laiką, maršrutus, gatvių uždarymo tvarką ir jokių pretenzijų dėl vietos trūkumo ir kitų aplinkybių nebuvo. Tačiau jau po mėnesio žiniasklaidoje pradėta melo akcija, jog šis suderinimas atšauktas, nors tuo pat metu savivaldybės puslapyje miesto renginių skiltyje rugsėjo 10 d. akcija buvo skelbiama ir iš savivaldybės teisės aktų sistemos neišbraukta. Akivaizdžiai buvo laukiama momento, kad nebeliktų laiko neteisėtus savivaldybės veiksmus atšaukti teismo tvarka.

Vilniaus miesto savivaldybės administracija suderinimą atšaukė tik rugpjūčio 31 d., nors pagal Susirinkimų įstatymą savivaldybė privalo suderinti piliečių susirinkimų vietą, laiką ir jau priimtų suderinimų atšaukimas nėra numatytas ir todėl yra antiįstatymiškas. Sprendimas priimtas bailiai, už akių, posėdyje dalyvaujant Lietuvos šeimų sąjūdžio atstovui apie atšaukimą nekalbėta ir buvo diskutuojama tik dėl susirinkimo detalių, o nutarta tik organizatoriui išėjus.

Taikūs susirinkimai yra konstitucinė piliečių teisė, kurios savivaldybės jokiais politiniais motyvais negali atšaukti. Ir Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo, ir Konstitucinio teismo, ir Europos žmogaus teisių teismo nutarimuose įsakmiai nurodyta, kad piliečiai patys pasirenka susirinkimų vietą ir laiką, o valstybės institucijos privalo tik užtikrinti jų teisę ten susirinkti.

Laisvės partijos vadovaujamos Vilniaus savivaldybės sprendimas ne tik klastingas, bet ir nelogiškas. Nors niekas Vilniuje nepasikeitė, protesto akcijos vieta ir laikas, kurie liepą buvo tinkami, praėjus porai mėnesių staiga tapo nebetinkamais.

Dar motyvuojama VSD pažymos teiginiais apie priešiškų valstybei jėgų galimybę pasinaudoti visuomenės protestais, nors pagal Susirinkimų įstatymą VSD mitingų suderinimuose dalyvauti neturi teisės. Iš tikrųjų priešiškos jėgos gali pasinaudoti ir jau propagandoje naudojasi visuomenės supriešinimu ir įtampa valstybėje, kurią sukėlė ne visuomenė, bet antikonstituciniai valdžios veiksmai, o šis Vilniaus savivaldybės administracijos sprendimas tokią galimybę dar labiau padidino.

Šie veiksmai, priešingai jų autorių lūkesčiams ne sumažino, bet padidino visuomenės aktyvumą ir žmonių, atvyksiančių į protestą, skaičių ir pasiryžimą. Už tai esame nuoširdžiai dėkingi, nes tokios visuotinės, masinės reklamos per visus provaldiškus žiniasklaidos kanalus, kurie iki šiol mums buvo nepasiekiami, niekada nebūtume nupirkę už milžiniškas lėšas, net jeigu jų turėtume.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos įsakymas dėl protesto suderinimo atšaukimo apskųstas teismui ir bus panaikintas. Lietuvos šeimų sąjūdis parengs ir kitus teisinius ir teisėtus būdus mitingui organizuoti, apie kuriuos informuosime visuomenę papildomai.

Lietuvos šeimų sąjūdžio pirmininkas
Raimondas Grinevičius

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

>stasys 2021-09-3 5:42       2021-09-3 13:14

maladiec, stanislav nikolajevič,
todėl ir turi jomis rūpintis, kasdien palesinti. Komiteto satrūdnyko pensija tą leidžia be problemų.

Kis       2021-09-3 10:48

uzmirskite Nausedos pagatama,jam uzgarantavo gauja iki kadencijos pabaigos ramybe,tad viskas pasikeite i priesinga puse.Mes patys turime atgauti valstybe,cia jau aiskus uzgrobimas,pradzioje Gecas,nauseda,paskui bus daugejantois procesas,Be prievartos nieko nebus.Matete kas dares Baltarusijoje ir kas?Lukasenka sedi kaip sedejes,o ar matete kas dejosi Kijeve?Kur Janukovicius?

stasys       2021-09-3 5:42

Lašnu žąsys daug žino ir mato .

Lietuvos Šeimų       2021-09-2 20:52

Sąjūdis galėtų turėti stiprius ryšius su dvasinininkais.Kad jie patartų iš krikščioniškos pusės nepadaryti klaidų.Tada pasiseks.

Skaitykite ir platinkite       2021-09-2 19:35

“Šeimų sąjūdžio koordinatorių namuose – masinės kratos”:
https://laisvaslaikrastis.lt/seimu-sajudzio-koordinatoriu-namuose-masines-kratos/

Svarbiausia,kad       2021-09-2 19:31

žmonės ,dauguma jų galvoja ne valdžios naudai,ir tik pataikūnų saujelė ir naudos trupinius gaudantys nuo valdžios stalo veidmainiškai pritaria jėgos kultui.O jei jau dauguma pradeda galvoti kitaip,tik laiko klausimas,kada valdžia bus patraukta.Nepadės nei januškos,nei ulbinaitės.

Pranešė - Adelina Sabaliauskaitė       2021-09-2 19:25

Šiomis dienomis „Ginti.Saugoti.Padėti“, kažkieno nurodymu vykdo akciją: užčiaupk artimą savo. Lietuvos šeimų sąjūdžio koordinatorių ir kitų aktyvių žmonių namuose daromos kratos, paimami komiuteriai, mobilūs telefonai, konfiskuojamos sim kortelės, užrašų knygutės. Jie siekia, kad mes prarastume ryšį vienas su kitu, kad nebeturėtume kontaktų, kad nebegalėtume daryti tai, ką darome.
Mus išjungsite, į vietą atsiras 10- 20 tokių kaip mes, mūsų neužtildysite, jau pet vėlu….
Ką darote, pareigūnai? Tie žmonės aukojasi ir dėl jūsų, jūsų vaikų, tėvų ir artimųjų! Atsipeikėkite vieną kartą!

>>>jau       2021-09-2 19:03

Ką čia pezi nesąmones. Troliuok tik lauk nesvaigęs.

jau       2021-09-2 17:56

skaiciau kad bus ribojamas ivaziavimas i miesta, ir ribojamas patekimas i kai kurias vietas…

Dzeikas       2021-09-2 17:46

Neteisinius valdzios veiksmus reikia ne skusti teismui, o, - esant situacijai kai teismo sprendima priimti akivaizdziai nelieka laiko ir protesto akcija bus suzlugdyta, - o ignoruoti.
Neteisinius veiksmus pradejo valdzia, o ne protesto organizatoriai nevykdydami neteisetos miesto savivaldybes sprendimo.

SEIMĄ LAUK!       2021-09-2 17:43

Nei šitas tautos išdavikų seimas, nei jo patvirtinta fašistinė vyriausybė nebegali daugiau nei dienos būti! Lauk, nedelsiant, parazitai!

ah.ą       2021-09-2 17:31

Impičmentą Nausėdai?

Rekomenduojame

Pasaulinio atgarsio susilaukusi byla Suomijoje: krikščionys persekiojami dėl tikėjimo

Jurga Lago. Apie skiepus ir degančias eglutes

Žymusis dr. J. Peterson: privalomas vakcinavimas nuo COVID-19 yra totalitarinių valstybių imitavimas

Suomija gali stabdyti ES vertimą skiepytis

Vytautas Sinica. Pakalbėkim apie iš esmės nusikalstamus iš esmės nusikaltėlių siūlymus

Ramūnas Aušrotas. Nestereotipiniai lyčių vaidmenys – už ką siekiama kovoti?

Bandoma juodinti laisvės kovotoją

Viljama Sudikienė. Europos nacionalistai buria naują aljansą Varšuvoje

Vaidotas A. Vaičaitis. Konstitucinis Teismas ir „galimybių pasas“

Ar turėčiau paskiepyti savo vaiką naujomis vakcinomis nuo COVID-19?

Iš interneto platybių. Iškrito pirmasis sniegas!

Ir vėl pinigai atiminėjami iš Lietuvos regionų…

Tomas Baranauskas. Gal žinot gerą lietuvišką atitikmenį?

Fox News: Viktoras Orbanas – vakarietiškas konservatorius ar totalitarinis banditas?

Vytautas Sinica. Psichologija remiasi nužmoginta žmogaus samprata

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Asta Višinskaitė – Katutė. Jeigu kas nors ims plūsti mane ar prigimtinės šeimos palaikytojus, tai nepateks į neapykantos supratimą

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija

Povilas Žumbakis. Mama bears revoliucija

Nepaisant išteisinimo, K. Rittenhouse istorija įrodo, kad JAV tebėra žiniasklaidos valdoma valstybė

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

Dauguma JAV katalikų ir protestantų teigia: nebūtina tikėti Dievą, norint pasiekti dangų

Éric Zemmour: „Mes neleisime mūsų pakeisti svetimais žmonėmis“

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.