Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Žmogaus teisės, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Emigracija, imigracija, demografija

Lietuvos Šeimų Sąjūdžio pareiškimas: VRM ir Vyriausybė nusikalstamai vilkina pasienio užtvarų įrengimą

Tiesos.lt redakcija   2021 m. liepos 31 d. 16:02

16     

    

Lietuvos Šeimų Sąjūdžio pareiškimas: VRM ir Vyriausybė nusikalstamai vilkina pasienio užtvarų įrengimą

Dalijamės Lietuvos Šeimų Sąjūdžio pareiškimu dėl nusikalstamo Vyriausybės ir VRM aplaidumo.

Lietuvos Šeimų Sąjūdžio
PAREIŠKIMAS

Dėl nusikalstamo Vyriausybės ir VRM aplaidumo

2021 m. liepos 31 d.


Lietuvos teritoriją laikinai administruojantys asmenys toliau demonstruoja piktybišką bejėgiškumą, nespręsdami valstybės stabilumui ir piliečių esminiams interesams keliančių grėsmių. Per beviltiškai, absoliučiai kiaurą valstybės sieną nebaudžiamai ir nesulaikomai eina kas nori ir kur nori, nelegalių migrantų srautai kasdien didėja. Esant tokiems tempams, per metus Lietuvą užplūs ne mažiau kaip 50 000 migrantų ir ištiks humanitarinė katastrofa.

Liepos pradžioje buvo pažadėta operatyviai pradėti concertina tipo apsauginės vielos tvoros įrengimą, tačiau nutiesti tik keli kilometrai, nes kariuomenė tokios gynybiniams objektams skirtos vielos teturėjo 4,5 km. Prašoma kaimyninių valstybių pagalbos, kurią pažadėjo suteikti tik Estija, tačiau ir ją gavus bus užtverta tik nedidelė dalis pasienio.

Dėl vielos stokos visą mėnesį nieko nebuvo daroma, viešai dejuojant, kad gynybinės vielos tiesiog nėra. Paskelbti keli viešųjų pirkimų konkursai jai įsigyti. Per tą laiką Lietuvos teritoriją  laikinai administruojantys asmenys toliau užsiėmė migrantų priglaudimu, maitinimu, apgyvendinimu ir vietos gyventojų protestų slopinimu, panaudojant specialiųjų dalinių smurtą ir dujas.

Tuo tarpu iš žiniasklaidos tapo aišku, kad šios gynybinės vielos, kurios trūkumu dangstomas neveiklumas, Lietuvoje yra pakankamai. Tik UAB „Levoriškis“ sandėliuose yra 6000 rulonų Europoje pagamintos ir ES kokybės sertifikatus turinčios concertina vielos. Ši įmonė pasiūlė VSAT ją patiekti ir vien iš sandėlio rezervų buvo galima per mėnesį nutiesti 50 km užtvaros. VSAT rezervavo 10 000 rulonų atsižvelgiant į naujų tiekimų perspektyvą ir viskas buvo sutarta. Tačiau po kelių dienų Vyriausybėje ir VRM tiekimo susitarimas buvo atšauktas be jokių paaiškinimų, atsisakoma net bendrauti.

Viešųjų pirkimų įstatymo 12 str. 2 d. nustato, kad šio įstatymo reikalavimai netaikomi tuo atveju, kai esminių valstybės saugumo interesų neįmanoma apsaugoti kitomis priemonėmis. Nuo liepos mėnesio pradžios Lietuvoje yra būtent tokia situacija. Pagal įstatymo 12 str. 4 d. sprendimą netaikyti viešųjų pirkimų tokiomis aplinkybėmis privalo priimti Vyriausybė. 

LIETUVOS ŠEIMŲ SĄJŪDIS:

1. Vertina tokį nusikalstamą, esminius valstybės interesus pažeidžiantį VRM neveiklumą, vilkinimą ir atsisakymą pirkti būtinas sienai apsaugoti priemones iš lietuviškų įmonių kaip kenkėjišką, antivalstybinę veiklą.

2. Reikalauja Vyriausybės sutinkamai su Viešųjų pirkimų įstatymo 12 str. nutraukti visus pradėtus viešuosius pirkimus, nedelsiant įsigyti gynybinės vielos ir skubiai mobilizuoti kariuomenės pajėgas pasienio užtvarų statybai.

3. Reikalauja Vyriausybės nedelsiant atstatydinti iš pareigų ministrę A.Bilotaitę kaip visiškai nekompetentingą, nesugebančią eiti pareigų, savo veiksmais ir neveiklumu padariusią didelę žalą Lietuvai ir sukėlusią visuomenėje destruktyvią įtampą.

4. Įspėja Vyriausybę, kad šių teisėtų ir visai Lietuvai svarbių reikalavimų nevykdant, rugsėjo mėnesį jie bus pateikti visos šalies gyventojų masinės protesto manifestacijos metu.


Lietuvos Šeimų Sąjūdis

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Aura       2021-08-1 11:00

Operatyvus ir tikslus pareiškimas. Galim ruoštis protestams, kadangi ši vyriausybė primena tik žiopčiojančią žuvį, išmesti į krantą.

Dzeikas       2021-08-1 8:20

Seimomis apsikrovusiuju sajungos pareiskimas tik rodo, kad neigiama atranka ir debilizacija paliete ne tik valdzios , bet ir opozicines(arba pseudo opozicines, truksta duomenu daryt galutines isvadas) strukturas.
Tvora invazyvines migracijos problemu nesprendzia, tik debilas gali manyti, kad spygliuotos vielos trukumas sustabdys zmogu kirtusi Sacharos dykuma, atidavusi daugiametes santaupas kontrabandistams ir sudeginusi tiltus uznugaryj. Arba lietuviams neteko savo gyvenyme atsidurti tokioj padetyj, ar atrofavosi atatinkamas smegenu skyrius kuris isjungia baimes jausma kai nera joje prasmes. Cholopams to smegenu skyriaus nereikia, nes savo likimo jie nesprendzia.
Vietoj to, kad elementariai tvarkyti migrantus - kokiu laipsniu ir kokiu “svelnumu” patars situacija, esamoje galima grieztomis taisyklemis ir reiklumu, taciau kritiskesneje, sakykime(hipotetiskai, tfu, tfu, tfu) migrantai mirtinos infekcijos platintojai pramusancios net skafandra, situacijoje - ir saudant sienos pazeidejus be perspejimo, - vielike karvems vynioja ir bedavoja, esa ji isspres problema.
Kita cholopu dalis ima zvalgytis i Sovietija ir gieda jos giesmes.
Susidaro ispudis, kad laisve aplamai kenksminga ir net gresminga lietuviu populiacijos isgyvenimui.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-08-1 5:52

Jau 8 paskutinieji seimai - antikonstituciniai, kai seimo rinkimų įstatymas nedera su konstitucijos 55 straipsniu.
Nusispjovę ant Lietuvos konstitucijos bei nepaisydami Tautinės giesmės, kaskart vis įžūliau bei agresyviau, apsišaukėliai vienaląsčiai seimagyviai veikė ir tebeveikia svetimšalių naudai bemaž 30 metų. Milijonas (pusė visų!) darbininkų išvaryta svetur. Kai svetimšaliai eina per sieną, kaip laukiniai žvėrys, kaip okupantai, tai pasieniečiai bei policininkai-milicininkai dirba jųjų naudai, neišjungtųjų komunistų prokuratūra tyli. Katastrofa.
Šie metai - visuotinio pasipriešinimo pradžia:
- laukiniai svetimšaliai užsieniečiai, n_a_m_o (go home), nedelsiant dabar;
- apsišaukėliai vienaląsčiai seimagyviai, lauk iš seimo, nedelsiant dabar;
- moteriausybė, lauk;
- nevykėliai pasieniečiai, lauk iš darbo, iš pasienio apsaugos tarnybos;
- seimagyviai, moteriausybė, milicininkai- policininkai, prokurorų gaujos į teismą - Tautos tribunolą.
_____________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų neteisėto (antikonstitucinio) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialytine paleistuvyste.
2021 rugpjūčio 1

Nesolidu       2021-08-1 0:34

Patikėkit, ta besikartojančia laikino administravimo formuluote labiau žvirblius nei valdžią išgąsdinsim. Na, dar vieną kitą prajuokinsim. Bet ar tikslas toks? Pliekdami ją už visokias nedorybes ir melus, gi patys sąmoningai meluojam. Suprantama, norėta pasakyti kuo šmaikščiau. Bet čia ne pramoginis renginys, kuriame tai geras emocijas iššauktų. Čia politinė dokumentika, kurioje tokios formuluotės - tarsi svetimkūnis. Solidžiai politikai būtina ir solidi dokumentika. Laikas tai suprasti.

ah1       2021-07-31 21:42

nejau šeimų sujudistai nepamena kad nepriklausomos Lietuvos valstybės nėra nuo skalbimo miltelių ir alaus butelio už centą laikų?  Kas yra? Ogi Europos sąjunga ir Briuselio taisyklės yra, kaip TSRS laikais buvo TSRsąjunga su Kremliaus taisyklėmis, ir Kremliaus galvos saugojo Lietuvos sienas. Tegul Briuselio galvos saugoja Europos sąjungos sienas ir tegul Merkel pasiima savo migrantus, bo ji juos šaukė, pas Merkel jie ir eina ir mes priklausom ES ir neturim trukdyti Merkel šaukiamiems migrantams eiti pas Merkel.
Kodėl nebuvo Europos sąjungos sienos su Baltarusija?  Duokit įtikinimą paaiškinimą. Ar ne todėl, kad migrantai laisvai galėtų pas Merkel ateiti?

Juozas       2021-07-31 21:19

Maniau, kad šeimų marše yra supratingesni žmonės. Juk tvora- tai antrasis konservų independensas, tad nevertėtų pilti vandens ant to malūno. Juk dabar valdžia pasiryžusi prisiimti bet kurį, paprašiusį prieglobsčio. Todėl turės juos persikelti per sieną.... Jei išdrįs pasakyti, kad giname Lietuvą ir niekas per sieną nešliaužios- reikės tik karių su tikrais ginklais, šunimis, automobiliais ar keturračiais, o gal žirgais. Dar dronų žvalgybai iš oro. Gal dar viena kita pėstininkų mina pamokai einamiausiose vietose. Tokiu atveju pakaks tik išakėtos juostos ir perspėjimų- stok, šausiu tinkamomis kalbomis.

Ėlėrtė loja kaip prisuktas :       2021-07-31 21:10

...žmones bijo to ,ko nesupranta. Jie nesupranta ,kad pabėgeliai- tai įvairovė ,kultūrinis praturtinimas, naujos galimybės, nauji bizniai ir net finansinė nauda.

Raimis       2021-07-31 21:06

Lietuvoje prasidėjusiai migrantų krizei kol kas pabaigos nematyti. Remiantis Užsieniečių registracijos centro (URC) duomenimis, vieno nelegalaus migranto išlaikymas per dieną Lietuvai kainuoja 30 eurų arba ~11 tūkstančių eurų per metus. Vidaus reikalų ministerija neatmeta galimybės, kad į Lietuvą per metus gali patekti 40 tūkst. nelegalių migrantų (vidutiniškai po ~110 per dieną). Tokiu atveju, migrantų išlaikymas per metus Lietuvai kainuotų 440 milijonų eurų

elfe       2021-07-31 21:02

prideciau ir tokius reikalavimu:
pasienio tarnyba pervest Krasto apsaugos ministerijai.
mobilizuot tardytojus,  advokatus, teises studentus (prakyikai) issiaskint atvykeliu tapatybes, tikrasias atvykimo priezastis…
jei daugiausiai atvyke kurdu is Irako, issiaiskint kas ten vyksta. Kodel kurdai isejo i gatves protestuot su sukiais IRAKAS IRAKIECIAMS?.. Juk Irako naftos laukus pokaro seimininkauja LukOil, o dabar GaspromNeft jau atima ir Kurdu autonomijos nafta. Ar opozicija jau ir is tn isvaroma, kaip ir Gaspromui isikurus Sirijoj?..

Reikia ruostis ir antpludziui is Afganistano. Po Lavrovo susitikimo su Talibano vadais, prekiautoju zmonemis tranzitas nukreiptas per Irana i Turkija (jau puse milijono jaunuoliu atvyko, susimokeje uz tranzita iki 3000 dol. ), o is ten i Europa… nes Turkija jau ir taip neturi kur det pabegeliu is Sirijos..
ES pagalba Turkijai tik vielu siena 150 km, nors reikia 500.
Vadinasi ir mes turesim kapstytis patys. 

Pries tris metus Lukosenka pasirase bendradarbiavimo sutarti su Cicenijos vyriausybe. Tai irgi nieko gero mums nezada. Kaip ir Soros dalyvavimas sioje migracijos politikoje…
O jei taip, atimt biudzetinius pinigus is Soros organizaciju… Jei jis i migracijos politika investavo 500 milij. reikalaukim, kad funduotu ir migrantu islaikyma.. 

MAGA News       2021-07-31 20:06

Prezidentas Joe Baidenas pirmąją savo administracijos dieną sustabdė fizinės užtvaros ties pietine siena statybą ir pranešė, kad šiam tikslui pasiekti išleido 2 mlrd.

Respublikonų ataskaita apie Senato vyriausybės operacijų ir sienų valdymo pakomitetį paaiškino dideles mokesčių mokėtojų išlaidas.

„Prezidento Baideno pastangos sustabdyti ar nutraukti sienų sienų statybą nuo 2021 m. sausio 20 d. mokesčių mokėtojams kainavo nuo 1,837 mlrd. Iki 2,087 mlrd. USD. Ši suma ir toliau didėja mažiausiai 3 mln.

Jei projektas buvo sustabdytas, kur dingsta tie pinigai?
„Baideno administracija moka rangovams mažiausiai 3 milijonus dolerių per dieną, kad apsaugotų plieną, betoną ir kitas medžiagas dykumoje“, - teigiama pranešime.

Net kai daugelis amerikiečių manė, kad biurokratinis nekompetencija negali būti akivaizdesnė, Baideno balti rūmai sugeba pranokti lūkesčius.

Pakomitečio pranešime ypač priduriama, kad nors Baideno administracija teigė, kad ji atliks 60 dienų sienų sienų statybos „tyrimą“, Valstybės saugumo departamentas beveik po šešių mėnesių neatskleidė išvadų.

„Praėjo 180 dienų, kai Baidenas sustabdė sienos sienų statybą, kad galėtų„ ištirti “sieną. Ataskaita turėjo būti pateikta prieš 120 dienų ir niekas jos nematė. @JoeBiden, kur tavo pranešimas? Praėjusią savaitę „Twitter“ įraše rašė Oklahomos senatorius Jamesas Lankfordas, kuris yra pakomitečio respublikonas.

„Atėjo laikas iškelti amerikiečius į pirmą vietą. Nustokite švaistyti mokesčių dolerius ir užbaikite sieną “.
Šį savaitgalį vien Rio Grandės slėnio sienos sektorius sulaikė 20 000 migrantų. O iš viso 2021 m. - virš milijono.

https://maganews2020.org/2021/07/31/biden-has-spent-2-billion-stopping-construction-of-trumps-border-wall/

habilitas       2021-07-31 19:28

Klausimas dėl atstatydinimo turi būti keliammas ne tik A. Biliotaitei, bet visai vyriausybei in corpore, nes akivaizdi visos vyriausybės nekompetencija.
Tik kas tai padarys, jei Prezidento pagrindinis užsiėmimas - žiūrėjimas į veidrodį. Ar vis dar aukštas ir gražus?!

Pataisymas:       2021-07-31 17:56

...keliasdešimt tūkstančių dykaduonių...

Tai bent!       2021-07-31 17:55

Pasirodo, ne Lukašenka kariauja hibridinį karą prieš Lietuvą, bet konservai!
O tu, ,,nugiau” 16:46, manai, kad išlaikyti keliasdešimt dykaduonių bent metus būtų pigiau? Aišku, nemanai. Matyt, esi tarpininkas su kuo nors iš užsienio ir lauki, kol euriukai subyrės tau į kišenę. Jau nusipirkai karstą su kišene?

Genocidui       2021-07-31 17:08

Visi keliai tinkami, valstybės išdavikai skuba pasiimti Judo 75 milijonus popierių.
Degs jie visi pačiame baisiausiame pragaro rate.

nugi       2021-07-31 16:46

Pajute lietuviai aukso gysla,tai tikriausiai uzkele tokia kaina,kad valstybe nepajegi sumoketi uz ta viela.Jau ne kitaip.Moka musu tautieciai suktis.Seimu marso zmones,jusu supratimu reikia visus atstatydint,tik jusu tarpe patys protingiausi.Susede i valdzia viska uzmirstumete kaip kad visi ateje taip daro.Stebetis tik reikia per tuos 31 metelius visko matem ir vis tas pats per ta pati.Pasirodo valdzioje atsidurus akurat ima nesisekti,visi puola,uja stengiasi ikasti uz menknieki ir zadeti va mes tai padarysim.Ir sukames sekmingai rateliu.Gal visiskai nesusvetimekim,gal su patarimais,o ne su prakeiksmais kreipkimes i ta pacia valdzia.Juk virsime bezdzionemis,kovojanciomis del vietos nedraugiskumo dziunglese.

Kis       2021-07-31 16:24

tai nera Lietuvos valdzia,ta valdzia priklauso nuo kazkieno uzgaidu?Itariu,bet irodymu nera,kodel atsisakyta nuo tu 6000 rulonu,klausimas idomus.Ar kam dar idomu?

Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Linas Karpavičius. Europietis pagal „išplėtotą žaliąją dienotvarkę“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.