A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: Channel_images_model::$LOCS

Filename: models/channel_images_model.php

Line Number: 446

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: libraries/Functions.php

Line Number: 806

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: core/Common.php

Line Number: 409

Lietuvos Sąrašo kandidatas į sostinės merus Naglis Puteikis aplankė Šiaulių visuomenininkus | Tiesos.lt

🌄Lietuvos Sąrašo kandidatas į sostinės merus Naglis Puteikis aplankė Šiaulių visuomenininkus

Irena Vasinauskaitė   2015 m. sausio 28 d. 12:00

17     

    

Lietuvos Sąrašo kandidatas į sostinės merus Naglis Puteikis aplankė Šiaulių visuomenininkus

Artipilnėje Povilo Višinskio bibliotekos konferencijų salėje susirinkę Šiaulių visuomenininkai kantriai laukė vėluojančio seimo nario Naglio Puteikio. „Tik nevažiuokite greitai, – rūpestingai telefonu aiškino apskrities bendruomenių konfederacijos pirmininkė Nijolė Malakauskienė N.Puteikiui. – Pusto, kelias slidus… Mes palauksime“.

Parodoksali situacija – atvykti į Šiaulius N.Malakauskienė kvietė Seimo narį N.Puteikį, o į susitikimą speiguotu oru skubėjo jau Lietuvos Sąrašo kandidatas į Vilniaus merus.

Šiauliečiams laukti neprailgo, nes, taupydami laiką, prisistatė keli visuomenininkai, Lietuvos Sąrašo po savo vėliava priglausti kandidatai į Šiaulių miesto tarybą, kurie surengė nuveiktų darbų mini parodėlę. „Ne visi žmonės supranta, ką daro visuomenininkai ir kas jie tokie yra, – sakė ilgametė Rėkyvos gyvenvietės bendruomenė pirmininkė N.Malakauskienė keldama aukštyn storus dokumentų segtuvus. – Tai mūsų susirašinėjimas su valdžios struktūromis. Tiek parašome per metus“. Iš salės atskriejo klausimas, kas finansuoja, t.y. perka popierių, spausdinimo aparato miltelius ir pan., į kurį N.Malakauskienė neatsakė, tik labai meiliai žvilgtelėjo salėje sėdėjusio savo vyro Juozo pusėn.

Šimtus nuotraukų yra padaręs kitas visuomenininkas, Lietuvos Sąrašo kandidatas į Šiaulių tarybą Ignas Radžvilas, taip pat pats finansuojantis savo veiklą. „Fotografuoju miestą, kuriame nesijaučia šeimininko rankos, – sakė vyras. – O tas iliustracijas pridedu prie siunčiamų raštų valdžiai. Padedu kitiems žmonėms parašyti prašymus, pretenzijas. Jei norite, padiktuosiu savo telefoną.“ Ir salėje sėdintys rašėsi, klausinėjo sportininką, sveikuolį Igną, kuo jie galėtų būti naudingi, kad suvienijus jėgas Šiauliai gražėtų, miestelėnai nebeemigruotų.

Renginiui pirmininkavusi N.Malakauskienė „ant kilimo“ iškvietė ir šių eilučių autorę, kad prisipažintų, ką gero nuveikė, nes irgi yra Lietuvos Sąrašo kandidatė į miesto tarybą. Abi prisiminė, kad aplankė kelis šimtus miesto daugiabučių agituodamos patalpų savininkus būti šeimininkais, neleisti savo pinigų samdyti svetimiems administratoriams. Na, o pasakojimas apie Peticiją dėl mikroautobusų išsaugojimo buvo sutiktas giliu salės atodūsiu, nes žmonės kasdien pasigenda šios Šiaulių valdžios iš jų atimtos paslaugos.

Visuomenininkei iš Šiaulių rajono Vidai Stankūnienei nė neįpusėjus kalbos apie mūsų visuomenėje įsišaknijusias abejingumo, pasyvumo priežastis, valandą vėluodamas salėje pasirodė LR Seimo narys, Lietuvos Sąrašo kandidatas į Vilniaus merus Naglis Puteikis. Jis atsiprašė susirinkusiųjų ir nurodė objektyvias užtrukimo kelionėje priežastis: labai prastas oras bei puolantis peršalimas. „Išdalijau instrukciją bendražygiams, kad reikia pasiskiepyti nuo gripo, o pats ja nespėjau pasinaudoti…“

Trumputėje įžangoje N.Puteikis dar kartą pripažino, kad Šiaulių partijos yra supuvę, todėl rinkimus laimės visuomenininkai. Tuomet partijos privalės reformuotis, atsinaujinti, tapti moderniomis, europietiškomis ir t.t., ir pan. Žodžiu, tik aktyvi visuomenė gali išgelbėti daugpartinę sistemą Šiauliuose ir visoje Lietuvoje. „Šiauliai į istorijos vadovėlius įeis, kai visuomenininkai ir nesusikompromitavusios partijos numarins iš valstybės biudžeto remiamas politines valdžios grupuotes. Demokratinė revoliucija prasidėjo nuo Šiaulių,“ – teigė Lietuvos Sąrašo kandidatas į Vilniaus merus.

Svečias labai stropiai atsakinėjo į gausius šiauliečių klausimus. Pavyzdžiui, kodėl taip uoliai visoje Lietuvoje steigęs visuomeninius rinkimų komitetus, pats į rinkimus Vilniuje eina iškeltas politinės partijos – Lietuvos sąrašo? Kodėl Vilniuje neįsteigė komiteto? Matyt, nėra skirtumo tarp visuomeninio rinkimų komiteto ir valdžios finansavimo negaunančios politinės partijos, tarkim, Lietuvos sąrašas, veikiančios visuomeniniais pagrindais? „Komitetai ir nebiudžetinės [valdžios nefinansuojamos partijos – aut.past.] partijos laimės savivaldos rinkimus“, – buvo įsitikinęs N.Puteikis.

Didžiausios Lietuvos valdžios klaidos, Seimo nario manymu, buvo dvi: atsisakyta teismuose tarėjų, o vietose panaikintos apylinkių tarybos. Net artimiausi mūsų kaimynai – estai ir latviai – šiais klausimais demokratiškesni, o jų valdžios žmonės yra arčiau rinkėjų.

Kokius didžiausius šių dienų Lietuvos skaudulius mato N.Puteikis, nepraleido progos paklausti šiauliečiai. „Didėjanti turtinė nelygybė, prasigeriantys, žūstantys, besižudantys žmonės. Visi abejingi, o elitas turi komforto zoną,“ – atsakinėjo svečias.

„Kaip vertinate žudynes Prancūzijoje?“ – domėjosi nuolatinis bendruomenių konfederacijos renginių lankytojas. „Smerkiu. Žudyti tenka tik ginant Tėvynę ar savo gyvybę,“ – pasigirdo atsakymas. „Tai kodėl mūsų prezidentė nevažiavo į pasaulio lyderių solidarumo akciją Paryžiuje?“ – žmogus iš provincijos kvotė sostinės atstovą. „Mūsų prezidentė išvyko pas pasaulio turčius į Davosą. Geriau rūpintųsi, kad nebūtų vaikų prostitucijos Lietuvoje…“ – rėžė parlamentaras.

Tačiau dienos aktualija – artėjantys savivaldos rinkimai – užgožė kitas temas. Apsukę ratus po pasaulio ar Lietuvos problemas žmonės vėl ir vėl grįždavo prie rinkimų .

„Šie savivaldos rinkimai – tai tarsi repeticija prieš Seimo rinkimus. Nebiudžetinės partijos ir visuomeniniai komitetai [kol kas Seimo rinkimų įstatymas dar nepataisytas – aut.past.] galės dalyvauti Seimo rinkimuose. Rinkimų naktį valdžioje esančios partijos sunkiai beprakalbės,“ – prognozavo svečias.

„Politinė veidmainystė yra beribė, – apgailestavo N.Puteikis. –Yra formuojama nuomonė, kad Puteikio žmona – rusė, tai [ir] jis pats rusų agentas. Mano žmona ne rusė. Šiaulietis Mindaugas Murza [Mindaugas Gervaldas – aut.past.] yra vedęs rusę, augina sūnų. Puiki šeima. Argi jis nuo to blogesnis?“

Aukščiausia puteikiška sarkazmo gaida nuskambėjo, kai kandidatas į sostinės merus, matyt, eilinį kartą paneigdamas pseudoanalitikų „mokslines“ išvadas, neva jis prorusiškas, ištarė: „Tai ką – negi atsakinėdamas į klausimą, kur tu buvai sausio 13-ąją, turėčiau atsakyti – šalia Dalios Grybauskaitės?...“ Salėje nuvilnijo juokas.

Dabartinę LR Seime tvyrančią dvasią atspindėjo N.Puteikio atsakymas apie nesutarimus komitetuose ir tarp komitetų bei pan. „Žmonės pykstasi, taikosi, taip pat ir partijos ar komitetai. Nebūtina vienam kito žudyti. Galima vienas kitą mandagiai apmėtyti arkliašūdžiais…“ Keisčiausia, kad po susitikimo šių eilučių autorė pateko tiesiog į anekdotinę situaciją. Jau išeinant iš salės viena garbi renginio dalyvė tyliai paklausė: „Ir iš kur jie Seime tų arkliašūdžių gauna?“

P.S. Kitas susitikimas Povilo Višinskio bibliotekoje įvyks vasario 4 d., trečiadienį, 17 val., kur bendruomenės į debatus kviečia visus 12 kandidatų į Šiaulių miesto merus.

Nuotraukų autorius – Ugnius Malakauskas.

P.P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Kalbėjo apie žūstančius       2015-01-27 18:57

Apie pietus Karaliaučiaus gatvėje esančiame prekybos centre darbo metu žuvo vienos įmonės darbuotojas.

Pirminiais duomenimis, darbo vietoje dirbo du žmonės. 49-erių metų UAB „Kotesa“ darbuotojas keitė prekybos centre vaizdo kameros vietą tuo metu, kai jo kolega laikė kopėčias.

Vaizdo kamera buvo pakabinta daugiau nei šešių metrų aukštyje, o darbininkas, pirminiais duomenimis, nedėvėjo jokių saugos priemonių – buvo neprisirišęs, neturėjo šalmo.

Liudininkų teigimu, vyras siekė kabelio, kai susvirduliavo ir neišlaikęs pusiausvyros nukrito nuo kopėčių. Į įvykio vietą atskubėję medikai vyrui padėti niekuo negalėjo, dėl daugybinių kūno sužalojimų konstatuota staigi jo mirtis.

Sėdėtojams       2015-01-26 9:22

Nekritikuokite, o eikit ir dirbkit…

Ieva       2015-01-24 23:06

Man irgi patinka Vasinauskaitė ir jos komanda. Yra kažkas sveiko, žmogiško.

to keistam tekstui       2015-01-24 14:57

Jūs ir kiaulienos dešroje dramblienos rastumėte. Dirbkite, siūlykite idėjas, o ne ieškokite tulžies. Beje, gal norėtumėte organizatorių susitikimo vaizdo įrašo paprašyti ? Gal turi.

Tomas       2015-01-24 14:14

Sėkmės Lietuvos sąrašui Šiauliuose. Man jų komanda patinka. Arti žmonių ir tvirtai stovi ant žemės. Būčiau šiaulietis, be abejonių už juos balsuočiau.
Pritariu Nagliui Puteikiui. Ne gėda juos remti.

Marija Canadai       2015-01-24 14:07

Žmonėms reikia ir vakaruškų. Bet rašote tiesą, kad reikia geriau pasiruošti susitikimams su žmonėmis.
Kaip suprantu, Irena Vasinauskaitė rašo saviems. Ji pasakoja, kaip buvo.
Reikia linkėti, kad būtų geriau.

?       2015-01-24 13:47

neva dalyvavote?

keistam tekstui       2015-01-24 12:32

tulžies nejaučiu, tik ironišką atstumą.
Man kur kas apmaudžiau, kad neva aukštos politikos atstovas - Seimo narys, buvęs pretendentas į prezidentus - nuvažiavęs į susitikimą su rinkėjais, geba tik istorijas pasakoti, neva šmaikštauti.

Teta       2015-01-24 11:05

O kada puteikis savo komitetus aplankys???

Puteikis       2015-01-24 10:10

reiškia ateitį be perspektyvų. Respect Sorošui.

to>Canada       2015-01-24 9:37

Gerbiamas Canada, tokios vakaruškos tik į naudą žmonėms, kurie dar pusiaukelyje į tikrus europietiškus rinkimus. Daugiau tokių vakaruškų visoje Lietuvoje, kur galima žmonėms išsiaiškinti tikrąją padėtį Lietuvoje ir einant balsuoti nedaryti ankstesnių klaidų, kai balsuojama už vagių partijas ir galvojančias kaip padidinti savas kišenes, o ne prastų žmonių gerovę. Aš ne vilnietis ir ne šiaulietis bet palaikau gerbiamą Puteikį visu 100 procentų.

keistas tekstas       2015-01-24 9:22

skelbiamos lyg ir geros naujienos, bet su tulžies prieskoniu. Apmaudu, kad visuomenininkai nori būtent taip viešintis.

Canada       2015-01-24 1:35

Man ish uzh balos sunku suprasti, ko Puteikis vazhiavo i Siaulius pas L. sarasa. Kad numestu kelis bajerius? Gi dabar rinkimai. Reikia rimtai dirbti. Vakaruszkas meskit i shali.

Pragmatikas       2015-01-24 1:24

Gerb. Puteikis ir kalba labai rimtai. Jis gi mūsų 21-ojo amžiaus politikos pirmojo ryškumo žvaigždė. Na, o jei ir ,,prasimuša,, koks juokelis, tai tiesiog labai nekaltas kakadu stiliukas. Pagydoma liga.

Pensininkė       2015-01-24 0:16

Norėtųs, kad Puteikis kalbėtų rimčiau.

Sveikinimai       2015-01-23 21:45

Ten tai tikri visuomenininkai! Neleidžia valdininkams užkerpėti - nuolat stebimi.

gera skaityti       2015-01-23 19:34

cia jau pilietines visuomenes uzuomazga, su kuo ir sveikinu siauliecius.

Rekomenduojame

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Atsinaujinantys šaltiniai, o ne karas Ukrainoje yra pagrindinė Europos energetinės krizės priežastis

Vytautas Radžvilas: Gyvename naujoje geopolitinėje realybėje, todėl Tarpjūrio aljansas – neišvengiama būtinybė

Su Kremliumi siejamas nacių medžiotojas Zuroffas užsipuolė Lietuvą ir kitas šalis dėl „istorijos klastojimo“

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.