Dienos aktualija, Kultūros, kalbos, istorijos politika, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus skyriaus kreipimasis dėl prof. Valdo Rakučio niekinimo ir puolimo

Tiesos.lt redakcija   2021 m. sausio 30 d. 12:05

32     

    

Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus skyriaus kreipimasis dėl prof. Valdo Rakučio niekinimo ir puolimo

Jūsų dėmesiui siūlome Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus skyriaus kreipimąsi į Jo Ekscelenciją LR Prezidentą Gitaną Nausėdą, LR Seimo Pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, LR Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę ir visus Lietuvos žmones dėl prof. Valdo Rakučio niekinimo ir puolimo.

 

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tulas pilietis       2021-02-6 13:06

V. Rakutis pats susimovė. O jo kreipimasis nėra aukšto lygio, bent jau moraline prasme. Yra lietuvių tautoje posakis: Apie mirusius gerai arba nieko. Jis apie mirusiuosius, t. y. nužudytuosius žyduus pradėjo kalbėti blogai,nors jų kai kurie dalyka, susiję su jais, yra tikrai liūdni. Bent tokiems dalykams svarstyti yra istoriniai semnarais, istorinės rubrikos spaudohje ir panašiai. Jeigu jistaip jau norėjo įvardinti žydus kaip okupacinės valdžios bendrdarbius, tai koodėl jis kaip tokių neįvardijas ir kitų bendradarbių, kurie atsakyingi už žydų suėmimus, uždarymą getą, konvojavimą į žudynių vietas, šaudymą ir panašiai. Mant Rakučio tekstas atrodo paprasčiausčiausiai nesąžiningas, operuojama tik dalimi faktų, pamirštami kiti svarbūs faktais.

Al. >>'ui       2021-01-31 17:42

Ką norėtum, kad aš padaryčiau ? Priimčiau ,,galutinį sprendimą”? Galutinį sprendimą padarys giltinė - aš galiu turit tik nuomonę. O savo rasinio švarumo įrodymų, tau leidus, nepateikinėsiu.

>> 14:50       2021-01-31 17:01

Al,
“Tai elkimės su kitais taip, kaip norėtumėm, kad būtų elgiamasi su mumis.”
Ištisais ŠIMTMEČIAIS lietuviai prieš žydus neturėjo kažkokių ypatingų nepasitenkinimų, nebent dėl mergų ir šnapso…
Kodėl tas kraštutinumas staiga atsirado 1940 m.
......
Keista ta žydų padėka lietuviams už ilgų šimtmečių toleranciją.
Kai kalbama apie lietuvius, sakoma ‘lietuviai’ (... rusai, vokiečiai, lenkai…). Kai reikalas apie žydus, tai ‘žydų tautybės asmenys’ matyt turima galvoje - спрожидю?
Al, kiek tavyje yra tos tautybės, kad advokatauji?

Letas Palmaitis Al.ui       2021-01-31 15:41

mano atsakymą (įskaitant ir apie E. Zingerį) žr. prie Jūratės Laučiūtės publikacijos
http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/jurate-lauciute.-uz-ka-ir-kieno-atsiprase-prezidentas-nauseda

Al. Kažkokiam keistam įtartinumui       2021-01-31 14:50

Žydai, manau, ne tiek centralizuoti, kad galėtų taip paprastai ,,susitvarkyti”. Kaip ir kitose tautose taip ir juose vyksta idėjų kova. O drąsuolių, kaip ir visur, mažuma. Juk mums nepatinka, kai dėl lietuvių tautoje esančių niekšų ir kvailių, svetimieji apkaltina ir pažemina visą mūsų tautą, ir teisiuosius tame tarpe ? Tai elkimės su kitais taip, kaip norėtumėm, kad būtų elgiamasi su mumis.

Kremlinas       2021-01-31 14:13

Rakuti, imk pavyzdį iš akto atradėjo. Gal palaižęs nukeliausi iki ES parlamento.

Tas pats Kremlinas apie Rakutį       2021-01-31 14:11

Jei Rakutis išstos iš konservatorių frakcijos, tada suprasiu, kad jis kažką reiškia. Tačiau jis ne toks. Ir kvailas, jei mano, kad antrą kartą bus išrinktas, ar dar palaižęs gaus arba bent išlaikys vietą, kurią turėjo iki seimo.

Deivis        2021-01-31 12:54

Gritėno snukis tai bolševiko snukis

staseli,       2021-01-31 11:36

Paūmėjimas?

stasys       2021-01-31 8:44

Istorijos ginčuose visada liejosi kraujas .Kam apie tai geriau žinoti jei ne istorikui ,profesoriui V.Rakučiui ?Žmonės nuo seno pliekėsi garbės ginčuose , liejo kraują oponentu o paskui kurdavo lakias istorijas - pasakas siekiu paslėpti telkšančias kraujo balas . Buvo laiko permąstyti susidariusia situacija ,dar karta peržiūrėti profesoriaus publikuotus senesnius video . NE .Tas žmogus neapsėstas kraujo alkiu, jo logiškai dėstomos temos istorijos klausimais,nesukelia žalgirio mūšio tautinio pasididžiavimo virpulio . Faktai jo pasakojimuose užima didžiąja dalį tu laidu laiko ir jie nėra visi malonus ialektrintai tautinei ausei..todėl leidžia diskutuoti . Kas trukdo jo oponentams ? .Padaryta išvada leidžia pasitikėti tuo žmogumi jog dėl partinio intereso ,Jis nesieks paminti savo mokslininko kompetencijos . Neigiamai vertinu ta pareiškimą , jame daugiau emocinio taškomo purslo su to veršelio akiu užsidegimu bet kokia kaina ir prięmonėmis pasiekti savo tikslą .Ar toks tikslas gali būti sektinas tokiomis priemonėmis ? Abejoju .Aš ne V.Radžvilas to pareiškimo ir asmenu metalinių su ‘šliaužiančiu totalitarizmu’ .. žmonės jaučia , jiems skauda todėl jie turi KONSTITUCINE teise išsakyti ka galvoja ir kaip vertina esama situacija .Vienok jie negali dalyvauti diskusijoje , to priežastis profesorius pasitraukė iš užimamu pareigu . Gal dar anksti ir ne laikas faktus dėti ant stalo , juk ir stasiui siūlo antausiu jam kurti surogatai .

>> 2:29       2021-01-31 4:59

“... tai dar nereiškia, kad jie atstovauja visą žydų tautą.”
Al, kodėl žydų tauta jų neišsižada, kodėl nuo jų neatsiriboja…, netgi leidžiasi jų vedami (vadovaujami)?
Al, kodėl “gerieji” žydai nesitvarko (nesusitvarko) su savais keliančiais piktybinį erzelį?
Kodėl jie nori, kad jų darbą dirbtų svetimi (gojai)?
Gal tas jų gerumas tada yra apsimestinis ar dar koks?
Al, mąstai giliai, bet kartais suktai nusuki į “šoną”.
Kažkoks keistas įtartinumas…

Sąjūdis (papildyta)       2021-01-31 2:37

Sajūdį įkūrė TSRS CK gorbačiovininkai…
Tik vėliau, sąjūdis (Gorbačiovo ‘perestroikai’ [persitvarkymui] remti) peraugo į tautos ir valstybės Atgimimo Sąjūdį...
Kaip V. Landsbergis tapo sąjūdžio, o vėliau Sąjūdžio lyderiu yra dvi pusėtinai oficialios versijos:
1. LTSR Mokslų akademijos salėje… kažkokia* (!) niekam nežinoma moteris… pasiūlė Landsbergį...
2. Pagal B. Genzelį (R. Janutienės laida) buvo siūlomas Lansbergis jaunesnysis (menininkas (?)), bet per nesusipratimą pagalvota apie prof. Landsbergį... ir taip prof. tapo “žvaigžde”. Kai buvo susigriebta, jog ne tas Landsbergis, nebebuvo kaip “kelti bangų”, o be to juk vistiek Landsbergis ir/ar pan…
.
Šiek tiek gėdinga situacija, bet su faktais nepasiginčysi.
.
Kur kas labiau glumina sąjūdžio (Gorbačiovo ‘perestroikai’ remti) emblema - tautinių spalvų trikampė piramidė.
Tegu istorikai paaiškina galimą jos kilmę iš 1863 m. sukilimo…
Bet Lietuvos pokario partizanų uniformoje buvo toks antsiuvas! Pagal KGB, tai nacionalistinis (fašistinis) ženklas.
.
Giliai mąstantiems.
Kaip šitas “nacionalistinis” ženklas, TSRS teritorijoje, prie pilnai funkcionuojančios tarybų valdžios ir visų jos struktūrų, galėjo tapti ir tapo TSRS gorbačiovinės ‘perestrikos’ rėmimo ženklu LTSR teritorijoje…
Kad jauni, būsimi KGB kadrai mokymuose galvodami apie mergas ir vakarėlius “pramiegojo” atatinkamą informaciją, nieko nuostabaus. Bet kaip to galėjo nematyti, ir nematė (!) seni “visokio plauko vilkai” ?!!!
Niekas, niekur, niekada nėra minėjęs, kad šitoks “nacionalistinis” ženklas kliuvo tarybų valdžiai ! Kad ir kaip bebuvo, šitas “nacionalistinis” ženklas buvo “patvirtintas” !
.
Taigi,... toli siekianti išvada.
TSRS nesugriuvo ir nebuvo sugriauta.
Pasinaudojant tautiniais - patriotiniais jausmais, TSRS buvo performuota (ir sulieta su ...)... ką šiandien vadiname pasauliniu globalizmu (pasaulinė revoliucija).
Maža pastabėlė,- tarybinė sistema su visa realia savo galybe apėmusi apie puse planetos “subirėjo” tiesiog bežiūrint (akyse), iš esmės* neiššovusi nei vieno gynybinio šūvio !
Eiliniai ir nevisai eiliniai TSRS mylėtojai, po šiai dienai dar nesusigaudo “kaip čia taip…”
(LGBT mylėtojai, vieną dieną* atsidūrę gyvenimo paraštėse irgi nesusigaudys “kaip čia taip…”)
.
Lietuviškas piliečio pasas pagal tarptautinį* pavyzdį 1991 m. nebeturėjo nei tautybės, nei tėvavardžio.
.
Pradėjus “braškėti” TSRS, iki tol kol Lietuva įstojo* į ES siautė reketas - prievaizdas, kad “išsilaisvinusiose” tautose smulkaus ir vidutinio verslo pagrindu nesusiformuotų stipri vidurinioji visuomenės grupė (klasė) kaip visuomenės ir valstybės stabilumo garantas. ..., kad į ES patektume “nesusitupėję” ir dar su ištiesta ranka.
Po to sekė masinė emigracija (tautos genocidas).
.
V. Landsbergis paklausiamas žurnalistų apie lietuvių emigraciją kaip po kenksmingą faktorių tautai ir jos likimui, visada, kaip gudrus lapinas, mintį nusukdavo nuo esmės: “... juk ne už geležinės sienos esame…, galime važiuoti kur norime…”
O kur dar Kubiliaus “Globali Lietuva”... su miglota jo žmonos kilme…
.
Atkurtoje (jeigu atkurtoje) Lietuvoje, tautiečiai su intelektiniu potencialu buvo ignoruojami, niekinami, ... ir nustumti į užribį...
————-
Kada šitos ir panašios temos taps aktualijomis.
Aišku, klausimas retorinis.
Ir visgi…
Jei per 30 m. dauguma savanoriškai klaidžioja tik paviršutiniškuose pasipiktinimuose, o su intelektualiniu elitu situacija matomai panaši kaip ir su 700-ąja “divizija”, tai šviesos tunelio gale dar ilgai nematysime.
O juk tai, tikrai kažkam* naudinga.

Al.       2021-01-31 2:29

Na, šiuo atveju Palmaitis teisus. Komunosatanistai veikia pasauliniu mastu, ir pasipriešinti blogiui galim tik visų tautų gerieji žmonės kartu. Noras nuteikti lietuvius prieš žydų tautą yra tokie patys spąstai,kaip raginimas veržtis į Kapitolijų. Jei Kukliankienė buvo sovietinė tardytoja, o Zingerio tėvai - bolševikų partizanai, tai dar nereiškia, kad jie atstovauja visą žydų tautą.

Tarybinis juokelis       2021-01-31 1:30

Dievas sutvėrė žmogų, o velnias traktoristą*.

ah1       2021-01-31 0:19

ir vėl nieko naujo ir vėl apie tą patį - arba atėjūnai sunaikina vietinius arba vietiniai atėjūnus žinoma nuo Aristotelio laikų.

DDD       2021-01-30 23:07

Seimo narys (tolygu Politikas) atsitraukė, pasitraukė iš komisijos pirmininko posto. Jei jis (jie) iš anksto buvo suplanavęs parašyti ir tada pasitraukti - amerikonai tai vadina “bad man”. Jei neplanavo, bet parašė ir vėliau išsigando neva netikėtų savo straipsnio komentarų - tada “mad man”. Politikoje nesvarbu “bad or mad” - rezultatai vienodai apgailėtini.

Tai tik pradžia?        2021-01-30 22:53

Valiušaitis traukiasi iš Genocido centro direktoriaus patarėjo pareigų
- delfi.lt/news/daily/lithuania/valiusaitis-traukiasi-is-genocido-centro-direktoriaus-patarejo-pareigu.d?id=86367691

Letas Palmaitis       2021-01-30 21:42

Zingeris nieko nepamynė, bet Rakučio straipsnis turėjo išankstinės painiavos, būdingos visai dabar kažkieno provokuojamai košei. Paanalizuokite patys, nėra per sunku.
Jei turite sveiko proto, peržiūrėkite čia pat komentarus, pvz., “holokausto fantastikos mėgėjams” 2021-01-30 20:13.
Man asmeniškai užtenka prieš 15 metų buvusios keliomės į Gudiją, kur Brastoje palei plentą dar komunistų rastos ir tuoj pat užkastos kilometrų ilgio tranšėjos su palaikais. Mačiau ir siaubingus masinio užkasimo pėdsakus. Kur dingo tie prieškariniai gyventojai? Gal “pabėgo” į sovietųsąjungą? Gal nežinote, kad karui prasidėjus, komunistai uždarė “savo LTSrespublikai” sieną ir neįsileido žydų pabėgėlių?
O kad už “holokausto neigimą” grūdama į kalėjimus trukdant visapusiškai išsišnekėti iki galo, kai dar ir žmonių kartos pasikeitė, tai yra kita tos pačios sąmoningai maišomos košės pusė.
Kodėl redaktorė nešalina tokių komentarų? Gal jūs nematote visų kitų permainų pasaulyje? “Žydai” daro? Naftos šeichai žydai? Korėjiečiai žydai? Maskoliją Karabache sutriuškinusi Turkija, kuri dabar jau sąjungoje su Pakistanu - žydai? Be abejo, ir visi kinai irgi žydai!

Manau       2021-01-30 19:57

kad čia reikalinga peticija, nes tokie kreipimaisi taip ir lieka neišgirsti. Šitiems zingeriams, kukliancki, glandsbergiui reikia duoti labai stiprų atkirtį. Nes tai, ką jie dari kvepia Lietuvos išdavyste.

Nesuprantančiam Kremlinui 18:26 paaiškinu       2021-01-30 19:36

Spjovei ant garbingo žmogaus – „Man nusipjauti ant to Rakučio“,
bet, pasižiūrėk, dorovinės degradacijos spjaudalai ant tavęs užtiško
ir nežinia, kaip juos nuvalyti.

labai gaila,       2021-01-30 19:14

bet tiems zmones, i kuriuos kreipiamasi, istorine tiesa rupi maziausiai. Jiems svarbiausia- pataikauti liberal-globalistams ir issilaikyti valdzioje bet kokia kaina.

Nesuprantu       2021-01-30 18:26

Man nusipjauti ant to Rakučio, jo partijos, tos partijos palaikytojų ir balsuojančių už tą partiją. Kokio reikia būti žemo moralinio nuopolio, savanaudiškumo arba maksimaliu asilu, kad eitum su tokia partija į sEIMĄ. Man ta parija primena šūdo gabalą, į kurį visokie neusipratėliai pila medų, kad ta parija geriau kvepėtų. Kažkoks absurdas. Atsipeikėkite. Kaip tik reikia Rakutį pasmerkti, kad susidėjo su tokia šutve. Tas pats yra su vadinamu Sąjūdžiu. Toks darinys reikalingas tik vadinamai įvairovei pademonstruoti. Dėdulė pasinaudojo Sąjūdžiu, kaip tualetiniu popieriumi, tad nevyniokite į jį saldainių. Klounai.

Vergų mastysena       2021-01-30 17:28

Jie PRAŠO.

Tiesmukai       2021-01-30 17:15

Sąjūdis 30 m. miegojo. Kai klizmą pastatė - krustelėjo.
Bus matyti…

Lenkija užkardino manipuliacijas holokaustu       2021-01-30 16:14

2018 m. priimtas įstatymas, pagal kurio nuostatas kaltinimai Lenkijai jos dalyvavimu holokauste Antrojo pasaulinio karo metais laikytini nusikalstamais. Šiuo teisės aktu numatomas laisvės atėmimas iki trejų metų bet kam, kas „viešai, iškreipdamas tiesą, Lenkijos tautai ar Lenkijos valstybei priskirs atsakomybę arba dalinę atsakomybę už nacių įvykdytus nusikaltimus”.
Priimti tokį įstatymą lenkus paskatino tai, kad daugelyje viešų šaltinių, kuriuose minimos nacistinės Vokietijos okupuotoje Lenkijos teritorijoje įrengtos koncentracijos stovyklos ar kitos masinių žudynių vietos, nurodoma, kad tai esą yra lenkų ar Lenkijos stovyklos. Dėl tokios iškreiptos interpretacijos gali susidaryti vaizdas, jog tai Lenkijos valdžia ir jos žmonės yra kalti dėl šių kalinimui, kankinimams ir žudynėms skirtų vietų atsiradimo.

Haifa       2021-01-30 15:07

Prasu, pasilikit Faina ir Emanueli sau…
Nebent vykit i kaima… Jie mums nereilalingi.

Nėra didesnio žydo priešo už patį žydą (2)       2021-01-30 14:45

P. S. Viešai ir neviešai prof. Valdą Rakutį ir jo mokslinį straipsnį nepagrįstai užsipuolusieji (anti)lietuvaičiai yra dar didesnį pasišlykštėjimą keliantys individai, nei įvardytieji žydų tautos manipuliatoriai.

Taip       2021-01-30 14:36

Prof.V.Rakučio visiškai nepagrįstas niekinimas ir žeminimas galutinai patvirtina tai,kad nūdienos Lietuvoje įsitvirtino,deja,neoliberalistinė /tiksliau- liberalmarksistinė/ diktatūra.Tad, ,,demokratinėje ” Lietuvoje apie žydus ir iš dalies lenkus galima kalbėti ir rašyti tik gerai,- argumentuota kritinė nuomonė arba pažiūros neleistinos.Apgailėtina politine ir moraline elgsena pasižymėjo TS-KD partijos vadovybė,ypač vadovas Gabrielius Landsbergis bei sisteminė neoliberalioji žiniasklaida.Savo nevykusiais oficialiais pareiškimais Izraelio ambasada Lietuvoje ir įtakingi Lietuvos žydų bendruomenės nariai F.Kukliansky ir E.Zingeris labai pakenkė draugiškiems lietuvių -žydų santykiams,deja.
Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus skyriaus Tarybos pateiktas KREIPIMASIS yra teisingas ir argumentuotas,tad politiškai ir morališkai remiu.

Tam Pastabai       2021-01-30 14:32

Tamstos drąsūs išsireiškimai leidžia įtarti, kad tariatės turįs tiesos monopolį smile. O jei iš tiesų taip nėra?

Nėra didesnio žydo priešo už patį žydą       2021-01-30 14:26

Priežastys, kodėl taip nutikę banalios - tai pasidavimas ydoms (godumui, juslingumui, suktumui - melo dvasiai, klaidingai suprasto savojo išskirtinumo demonstravimas, nepagarba kitoms tautoms, o tuo pačiu ir savajai tautai, galiausiai Dievo valios atmetimas).
Holokausto komercializavimas esmingai liudija, kad prarasta nuovoka, kas yra žmogaus gyvenimas, kančia, auka, teisingumas, pašaukimas šventumui, buvimui Dievo akistatoje.
Laimei, tai negali liesti visos žydų tautos ir neliečia.

I ka kreiptis?       2021-01-30 14:24

Na ,bet i tuos veikejus,beprasmiska.

pastaba       2021-01-30 13:57

Tiek daug zmoniu ir parase tokio zemo lygio laiska… Stebina? Ne. Tokia graudi realybe.
Ar sitie raseivos zino genocido prasme? Isitikines, kad ne. 
O Ziungeri istremti namo… Ir Faina priedo.
Ir dar, pirma karta isgirdau, kad profesorius zinomiausias, garbingiausias, saziningiausias…
Visi kiti - nieko verti.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.