Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Profsąjungos

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija – prieš privalomąjį darbuotojų skiepijimą

Tiesos.lt redakcija   2021 m. rugpjūčio 16 d. 7:48

5     

    

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija – prieš privalomąjį darbuotojų skiepijimą

Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) Vyriausybei ir Sveikatos apsaugos ministerijai rugpjūčio 12 d. išsiuntė raštą (ČIA), kuriame reiškiamas nepritarimas teisės aktų projektams, numatantiems, kad tam tikrus darbus ar tam tikras veiklas vykdantys asmenys privalės pasiskiepti nuo COVID-19 ligos, jei norės visa apimtimi ir nekliudomai vykdyti savo darbines funkcijas.

Sveikatos apsaugos ministerijos parengė Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo projektą, kuriame asmenims, dirbantiems tam tikrus darbus arba vykdantiems tam tikrą veiklą, kai yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas dėl užkrečiamosios ligos, numatoma pareiga būti pasiskiepijusiems nuo šios užkrečiamosios ligos. To nepadarius, darbuotojas turėtų būti skiriamas dirbti nuotoliniu būdu arba perkeliamas toje pačioje darbovietėje į kitą darbą, o jeigu tokių galimybių nėra, nušalinamas nuo darbo, nemokant jam darbo užmokesčio, iki tos dienos, kol jis pasiskiepys.

LPSK įspėja, kad daugelyje darbo vietų nebus galimybės dirbti nuotoliniu būdu, todėl nušalinimas nuo darbo bus plačiai taikoma priemonė, o tai neigiamai paveiks darbuotų finansinę ir emocinę padėtį. „LPSK atkreipia dėmesį, kad bet kokia prievarta skatina pasipriešinimą ir neigiamai veikia skiepijimo procesą, o praktika rodo, kad skiepijimo skatinimo programos atneša kur kas daugiau naudos, nei prievartinės priemonės ir gąsdinimas sankcijomis“, – teigiama rašte.

„Konfederacija apklausė savo narius ir visi pasisakė kategoriškai prieš šią perteklinę ir neproporcingą priemonę. Tai dar labiau didins įtampą darbo vietose, kuri ir dabar jau yra didžiulė, dar labiau blogės darbuotojų ir darbdavio santykiai ir augs nepasitikėjimas vieni kitais“, – sako LPSK pirmininkė Inga Ruginienė.

LPSK įstatymo projekto iniciatorius ragina dėmesį sutelkti į testavimą, kaip pagrindinę infekcijos suvaldymo priemonę, o skiepijimą palikti kaip, nors ir labai svarbią, bet papildomą priemonę. Taip pat dėmesys atkreipiamas į tai, kad vertinant skiepijimą Lietuvoje ES kontekste, tempai yra visai neblogi ir sparčiai artėjama prie 70 proc. paskiepytos populiacijos ribos. Kaip nurodo patys projekto autoriai, šiuo metu jau yra paskiepyta virš 60 proc. populiacijos.

LPSK siūlo vadovautis Lietuvos Respublikos darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymu, privalomus sveikatos patikrinimus papildant nauju rizikos veiksniu – COVID-19, numatyti pareigą darbdaviui organizuoti ir apmokėti privalomus testavimus, kaip tai numatyta kitų sveikatos patikrinimų atvejais. Taip pat siūloma svarstyti ir įgyvendinti pozityvias skatinimo skiepytis priemones, kurios dar nebuvo išnaudotos: „skiepadienis“, skiepijimo organizavimas tiesiogiai darbo vietose, aiški komunikacija bei neatsisakyti privalomojo testavimo dėl COVID-19 ligos finansavimo valstybės biudžeto lėšomis.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

hdp       2021-08-16 17:56

Tai kur jūs iki šiol buvote, nieko jūs neginat. Kodėl tada testuojami tik nesiskiepiję žmonės. Šiuo metu serga dvigubai daugiau pasiskiepijusių. Tai kur logika. Tie pasiskiepiję užkrečia nepaskiepytus, bet jiems testų kažkodėl nereikia darytis. Vienu žodžiu, nejuokinkit su tokiu savo “atstovavimu”.

Profsajungoms       2021-08-16 13:23

Kodėl tik tokį mažą žingsniuką žengiate, ir tik dabar, gindami darbuotojus? Juk jau kadaise testuojami kasdien po du kartus autobusų vairuotojai, ar nevartoję alkoholio. Ne tik išvažiuojant, bet ir grįžus. Kodėl reikalaujama sveikatos pasų ir dažno sveikatos tikrinimosi iš maisto pramonės, švietimo darbuotojų? Net bet kokios įmonės visi darbuotojai privalo pasitikrinti sveikatą. Ir apribojimų yra įvairiausių. Antai elektriku draudžiama dirbti, turint klausos problemų, nors susikalbėti su tuo žmogum gali paprasčiausiai. Pagalvokite, ar vienus pritraukdami, dar daugiau neprarasite.

Rugsėjo 10       2021-08-16 10:58

Visi renkamės prie Seimo ir nesitraukiam kol neatsistatydins vyriausybė! Stabdykime fašizmą, kol ji dar neįsigalėjo!

Žodžio laisvė...       2021-08-16 10:38

Visoms vidutinybėms valdžioje :Visuotinė Žmogaus Teisių Deklaracija, 23 strp.:
“1.Kiekvienas žmogus turi teisę į darbą, į laisvą darbo pasirinkimą, į teisingas ir tinkamas darbo sąlygas ir į apsaugą nuo nedarbo.
2.Visi žmonės , be jokios diskriminacijos, turi teisę į lygų apmokėjimą už lygų dar-
bą.
3.Kiekvienas dirbantysis turi teisę į teisingą ir patenkinamą atlyginimą, garantuojantį žmogaus orumo vertą egzistavimą jam pačiam ir jo šeimai, ir papildomai, kai reikia, visomis kitomis socialinės apsaugos lėšomis.
4.Kiekvienas žmogus turi teisę kartu su kitais steigti profesines sąjungas ar stoti į jas savo interesams ginti.
Profesinės sąjungos jei negina deramai savo narių, vadinasi, tokios profesinės sąjungos yra butaforinės ir iki galo neatlieka savo pareigų, o tik tenkina savo
asmeninius poreikius. Todėl Lietuva prarado net milijoną savo darbo rankų. Dabartinė valdžia versdama per prievarta tapti bedarbiais ,grubiai pažeidžia
Lietuvos piliečių Žmogaus Teises. Ar neteks valdžiai mokėti baudas piliečiams ,
praradusiems išgyvenimo šaltinį - darbą ??? Įteisinimas diktatūros yra nusikaltimas
ir sulaužymas Lietuvos Konstitucijos.

hmm..        2021-08-16 9:57

gerai, kad dar turim profsajungas.
Bet Inga Ruginiene turetu atkreipt Dulkio demesi ir i tai, kad skiepijimas butu priartintas prie zmoniu, kad butu skiepijima poliklonikose su seimos gydytojo leidimu, o ne masiskai varant i kokius LitEkspo ar kitas vietas, kur daugumai dirbanciu zmoniu, skubanciu po darbo pasiimt vaikus ar senukams beparanku..

Rekomenduojame

Pasaulinio atgarsio susilaukusi byla Suomijoje: krikščionys persekiojami dėl tikėjimo

Jurga Lago. Apie skiepus ir degančias eglutes

Žymusis dr. J. Peterson: privalomas vakcinavimas nuo COVID-19 yra totalitarinių valstybių imitavimas

Suomija gali stabdyti ES vertimą skiepytis

Vytautas Sinica. Pakalbėkim apie iš esmės nusikalstamus iš esmės nusikaltėlių siūlymus

Ramūnas Aušrotas. Nestereotipiniai lyčių vaidmenys – už ką siekiama kovoti?

Bandoma juodinti laisvės kovotoją

Viljama Sudikienė. Europos nacionalistai buria naują aljansą Varšuvoje

Vaidotas A. Vaičaitis. Konstitucinis Teismas ir „galimybių pasas“

Ar turėčiau paskiepyti savo vaiką naujomis vakcinomis nuo COVID-19?

Iš interneto platybių. Iškrito pirmasis sniegas!

Ir vėl pinigai atiminėjami iš Lietuvos regionų…

Tomas Baranauskas. Gal žinot gerą lietuvišką atitikmenį?

Fox News: Viktoras Orbanas – vakarietiškas konservatorius ar totalitarinis banditas?

Vytautas Sinica. Psichologija remiasi nužmoginta žmogaus samprata

Indijos Aukščiausiajam teismui pateiktas pirmasis pasaulyje ieškinys dėl nužudymo vakcina Bilui Geitsui ir Adarui Pūnavalai

Asta Višinskaitė – Katutė. Jeigu kas nors ims plūsti mane ar prigimtinės šeimos palaikytojus, tai nepateks į neapykantos supratimą

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Parazitinių idėjų pandemija

Povilas Žumbakis. Mama bears revoliucija

Nepaisant išteisinimo, K. Rittenhouse istorija įrodo, kad JAV tebėra žiniasklaidos valdoma valstybė

Pandemijos valdymas ir STI siūlomi žingsniai (II): gydymo rekomendacijos sergantiems

Dauguma JAV katalikų ir protestantų teigia: nebūtina tikėti Dievą, norint pasiekti dangų

Éric Zemmour: „Mes neleisime mūsų pakeisti svetimais žmonėmis“

Kardinolas R. Sarah: Europa gali išvengti savidestrukcijos vystydama Afriką

Prof. Arūnas Gumuliauskas. Lapkričio įvykių apžvalga

Linas Karpavičius. Skiepo vaidmuo yra „botago“ vaidmuo skaitmenizuojant mūsų visų gyvenimą

Sės ar nesės? Galingos teisėsaugos pajėgos kasasi po Remigijumi Šimašiumi

Pasaulio Ekonomikos forumas atšaukia visus viešus renginius dėl grasinimų susidoroti

Asta Višinskaitė-Katutė. Šiandien pasaulinė AIDS diena: kol dar galime apie tai kalbėtis, netylėkime

Vytautas Sinica. Iš anksto aiškus pinigų išmetimas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.